Leids gemeente-archief krijgt 1i een belangrijke uitbreiding $LmtLGATr LWÜSTAD cftfcfffïfcF PAUZE BINNEN TWEE JAAR KLAAR .aim™ i rrarai ia ZES JUBILARISSEN GEHULDIGD BIJ NKV-AFDELING „ST. WILLIBRORDUS" Ernstig ongeval te Sassenheim Arthur Rubinstein: weergaloze vitaliteit, heroïek en verstilling Publiek opgetogen na uitvoering van Beethovens Vijfde pianoconcert Sanders niet geheel weg uit de Sleutelstad PUNT MEDISCHE DIEN STEN VRIJDAG 14 APRIL 1967 Nieuwbouw in tuin en aan oost-zijde i 11 1 I *1* ligheidsmaatregelen worden geno men; zo gaat het hele verlichtings systeem via één snoertje, dat in het stopcontact moet worden ge stoken. Dankzij deze uitbreiding krijgt het archief beschikking over „800 meter rek", waarmee de thans beschikbare opbergruimte verdub beld wordt. Het gebouw wordt zo veel mogelijk luchtdicht gemaakt, dit om de archief-stukken in een zo goed mogelijke staat te houden. Volledig nooit door brand is geteisterd, dat in tegenstelling tot de archieven van Delft en Amsterdam. Het archief is daardoor bijzonder volledig. Het oud ste „stuk"' dateert uit 1253; in de klooster- en kerkarchieven bevinden zich nog oudere stukken. Nu de ruimte over twee jaar geen probleem meer is, zullen de gemeentelijke diensten ..Lang verwacht, stil gezwegen, nooit gedacht en toch gekregen" i V("ir9ft'el.s Boiaotkadc vu t nieuwbouw I en bedrijven de daarvoor in aanmer- tentnnnsteUngs- en kantoorruimte. kjng komende stukken afstoten naar het archief. De ontworpen uitbreiding was het commentaar van mej. mr. A. Versprille, archivaris van het Leids gemeente-archief, op de Rijksgoedkeuring, die een dezer dagen afkwam voor de uitbreidingsplannen van het archief. Dit gemeentelijk-archief, dat tot de mooiste en volledigste stadsarchieven van Nederland gerekend kan worden, kampt al jaren met een zeer ernstig tekort aan depot- en kantoorruimte. De eerste plannen tot uitbreiding, in de vorm van nieuwbouw, dateren reeds van 1958! I zal, naar men verwacht voor e I periode in de behoefte ruimte voorzien. In afwachting van de geboorte van hel Prinsenkind hehben veel Leidse winkeliers onder het motto dat het nu toch niet lang meer kan duren, oranje- gekleurde artikelen op de toonbank gezet. Wat we zagen waren rollen rood-wit-blauwe en oranje linten, be rekend voor kilometers strikken, oran je muisjes, banketbakkers met marse peinen beschuit-met-muisjes en kren- tebrood dat naar de naam „Drake- steyn" luistert Nog steeds wordl er ingebroken in Leiden. Iets wat elke dag gebeurt is eigenlijk geen nieuws meer, maar je zal er maar mee zitten. Dit keer hadden de inbrekers wat verstrooiing gezocht in een vingeroefening, die een aantal Leidse scholen betrof. Ze ont vreemden uit de Don Boscoschool aan de Franchimontlaan 60.-. moeizaam bijeen gescharreld uit allerlei spaar)- potjes, gingen vervolgens naar het clubhuis „De Zevensprong" aan de Bernhardkade. waar zij een sigaretje rookten er wordt tenminste een pakje zware shag vermist en was ten hun handen (niet in onschuld, maar voor de vingerafdrukken) met I een stuk bloemenzeep, dat uit de I lagere school aan de Willem de Zwij- gerlaan vermist wordt. De prijzen van de grote verloting op de Bonaventura-missie-fancy-fair kunnen worden afgehaald bij de con- j eierge van de school (Mariënpoelstraat) of by Pater Gelauff, op alle schoolda gen tot en met 1 juli. De hoofdprijs 200.- of een fiets is gewonnen door nr. 1708. WIJZIGING AANVANGSTIJDEN H. MISSEN IN LODEWIJKSKERK Deken W. P. M. Haring deelt mee. dat met ingang van zondag a.s. de aanvangs tijden van de H. Missen in zQn parochie gewijzigd zijn. De mis van 10 zal voor taan om kwart vóór tien beginnen; de mis van 12 uur om kwart over 12. De overige aanvangstijden blijven als voor heen, dus om half acht, half negen, 11 uur en een avondmis om 6 uur. Nu de moeilijkheden tot het ver leden behoren kan men met de nieuwbouw, die het gemeente-ar chief met zijn eeuwenoude inboe del de ruimte moet geven, beginnen en naar men verwacht binnen twee jaar voltooien. Een nieuwe archief- depot, dat vijf verdiepingen hoog wordt, zal verrijzen in de tuin ach ter het huidige archiefgebouw en grenzen aan de Bakkersteeg. Een Tentoonstellingszaal Liet nieuwe archief-depot, dat in de tuin gebouwd zal worden, zal qua verdiepingshoogte aangepast wor den aan het reeds bestaande gebouw, dat aanzienlijke verbeteringen zal on dergaan. De stalen roostervloeren zul len i.v.m. de brandveiligheid worden vervangen door betonvloeren, terwijl ook de bestaande leeszaal vergroot zal worden. Dit is mogelijk, dank zij de uitbreiding aan de oostzijde van het archief, waar moderne en doel matige vertrekken voor de archief ambtenaren en tentoonstellingen zul len komen. Die tenoonstellingszaal is voor het gemeente-archief een novum, waardoor mogelijkheden worden ge- twee verdiepingen-tellende kan toorvleugel zal gebouwd worden aan de oostzijde van het gemeente archief aan de kant van de Vliet. Het bedrag dat beschikbaar is voor de nieuwbouw dateert van een ge meenteraadsbesluit uit 1963 en zal derhalve beduidend meer gaan be dragen dan de geraamde 1.320.000 creëerd, die mej. Versprille zeer op prijs stelt. Het is de bedoeling, dat er regelmatig nieuwe aanwinsten van het archief worden tentoongesteld en dat de schooljeugd er kennis kan nemen van de talrijke facetten uit de geschie denis van Leiden. 800 meter rek Het nieuwe gebouw in de tuin zal door radiatoren worden verwarmd. Er zal tijdens het bouwen rekening worden gehouden met het even tueel later aanbrengen van de vol gens mej Versprille onontbeerlijke lucht-bevoehtiging. In het gebouw zullen allerlei mogelijke brandvei- Burgerlijke stand Geboren: Samuel, zv G J. v. d. MeiJ en A. D. Durieux. Nlcolaas Willem Theo- door, zv S. J. Spaans en P. C. Groeneveld, Gerardus. zv A. Hoeke en M. Filippo, Willem Frederik. zv A. Hoeke en M. Fi lippo, Richard Perus Gerrit, zv R. N. A. Rotteveel en C. C. W. Boon, Mlchaël Wal ter Nicolaas, zv W. N. Vlootman en H. C. H. Juffermans, Helga Isolde, zv A. Las8chuijt en E. Numano. Ondertrouwd: D. Bouwman en A. J. Kruyk, J. KletJn en J. J Otto. G. F. van Nieuwenborg en M. J. Vallentgoed, J. H. Guijt en C. C. Vljlbrlef, T. Boot en M. J. van Oosten, H. Rlbot en J. N. Butjs, A. J. A. Douglas en E. van Velzen, J. P. Nees- kens en P. E. Philippo, S. Planjer en P. Baart, J. Hollem en A. P. M. Jansen, R. P. Braat en M. A. Everwfjn, W. H. de Hollander en M. C. Laven, C. T. J. Jan- De St. Willibrordus-vereniging voor katholieke werknemers in industriële bedrijven, afdeling Leiden, hield gis teravond de jaarvergadering in het gebouw van de Christelijke Sociale Belangen aan de Oude Singel. De voor zitter, de heer W. P. van Velzen ver meldde in zijn openingswoord een stij ging van het ledental sinds oktober met 31. hetgeen voor de propaganda- commissie een uitstekend resultaat mag heten. Het totale ledental bedraagt nu 98. De penningmeester, de heer J. G. Azier, maakte in zijn financieel over zicht van een voordelig saldo van 109,14 melding. Door omstandighe den was ditmaal geen kascontrole ver richt door de daarvoor benoemde com missie. In de nieuwe commissie werden gekozen de heren Van Zijl, Klink en Bruines. Huldiging Het hoogtepunt van de vergadering vormde de huldiging van een aantal jubilarissen. De heren A. Bruines, A. P. Schmidt, W. J. v. d. Burg en W. F. Post, die allen veertig jaar lid van ..St. Willibrordus" zijn, ontvingen een gouden herdenkingsspeld en een geld bedrag. De heer J. Meerbeek, die reeds 56 jaar vakbondslid is. maar nog geen jubileum gevierd heeft, werd alsnog onderscheiden met een waardevolle Delfts-blauwe schaal, als nagekomen geschenk voor zijn 50-jarig lidmaat schap en tevens 'n gouden draagspeld. die de leden ontvangen, die 40 Jaar "zijn aangesloten bij de vakbond. De heer J. M. Langver, die niet aanwezig was, viert zijn 25-jarig jubileum. Del heer K. Mostert, lot voor kort bode. ontving een klein geschenk wegens het beëindigen van zijn functie. Voor de dames waren er bloemen. Het bestuur, bestaajidc uit de lieren W. P. van Velzen, voorzitter en secre taris, J. G. Azier, penningmeester en H. Bink, tweede penningmeester, werd bij acclamatie herkozen. De geestelijk adviseur, rector M. van der Ploeg cn districtsbestuurder M. Spoor richtten beiden aan het slot van de bijeen-1 komst nog een kort woord tot het I kleine gezelschap. son en M. A. Pleëte, W. C. de la Rie en C. Taffijn. P. Wassink en M. J. G. van Vliet, A. Falaux en L. Trouwee, G. J. M. Luk en E. A. van der Linden. 1G. C. A. van der Bom en M. W. van Tongeren. A. Dreef en M. C. Blikman, J. Graafland en V. Haver. B. M. C. van der Meer en W. M. T. Verhoeven. Gehuwd: J. Vijlbrief en E. Nykeu- ter; P. Krom en E. J. Verloop; E. S. C. Puitrum en M. J. A. Boon; C. van der Plas en N. W. Struik; W. J. de Bruin en H. C. Blansjaar; W. Leupe en A. Faas; P J. de Nobel en H. van de Wiel; G. Robbers en W. A. van Leeuwen. Overleden: M. C. Hogenes, 68 jaar. wed. van M. Versteeg: P. J. Otto. 39 jaar, man; D. Hueting, 64 jaar, man; M. Eradus. 68 jar, wed. van P. Gest- man; C. Segaar, 80 jaar, wed. van C. M. de Boer; W. Bolstier, 34 jaar, man; L. Hermans, 55 Jaar, man; C. A. Mar- quenie, 58 jaar. man. Gistermorgen omstreeks 7 uur reden twee fietsers naast elkaar op de Hoofd straat nabij de Julianalaan te_ Sassen heim. Om nog onbekende redenen schijnt één van hen naar buiten te zijn afgeweken, terwijl op dat ogenblik een auto passeerde. Een aanrijding was niet te voorkomen en beide wielrijders kwamen ten val. Eén van hen, de Sas- senheimer Van L. liep een ernstige hoofdwonde op en een gebroken pols. Op last van dokter Van Es, die de eerste hulp verleende, moest hij per ambu lance naar het Academisch Zieken huis te Leiden worden vervoerd, waar nog gisteren operatief werd ingegre pen. ONVERGETELIJKE BETOVERING IN STADSGEHOORZAAL O", avond, tijdens het laatste concert van de K O- Meesterserie, het grote voorrecht gehad, een van de allergrootste thans levende pianisten in haar midden te hebben: de grijze eminentie onder de klavier-groten wiens naam een bijna magische klank heeft, de 81- jarige Arthur Rubinstein. In Lodz (Polen) begon deze muzikale reus zijn leven. Ruim tachtig jaar later weet hij als een van de meest uitzonderlijke uitvoerende kunstenaars overal ter wereld zijn publick nog intens te boeien. Hoogbejaard staat hij nu aan het einde van een unieke carrière, maar deze artiest, die geheel met de muziek is vergroeid, is zo vervuld van een enerve rende, jeugdige vitaliteit, dat men hem niet tot afscheid nemen in staat acht. Ontelbaar velen heeft hij in de loop van zijn 70-jarige pianistische praktijk verrijkt met zijn interpretaties van een compleet repertoire dal van Bach tot voorbij Strawinsky reikt. Op alles drukte hij een sterk persoonlijk stempel. Hiervan heb ben wij gisteravond te Leiden en wellicht voor de laatste maal met oor en hart getuige mogen zijn. Zoals hii Beethovens vijfde en laatste pianoconcert met het Residentie-Orkest onder Willem van Otterloo tot klinken bracht, zal niet licht uit de herinnering kunnen verdwijnen. vond als gisteren verkeert men in een van de zeldzame ogenblikken, dal de gedachten meer worden vervuld door de uitvoerende kunstenaar dan door de componist, wiens schepping wordt gereprodu ceerd. Een optreden van Rubinstein kan tot een der gelijke situatie leiden. Hi.i zat daar bijna als de ge- incarneerde binding tussen heroïek en verstilling, een tegenstelling die op de toetsen van zijn instrument geconcretiseerd werd. Dat was geen grijsaard, met dat krachtige, viriele touché, met die volkomen heldere toon en die soepele streling van het ivoor. Het hele concert door, in alle prachtige thema's, was hier een fenomeen aan het „woord". Wat hij tot klank bracht was effectvol en veerkrachtig met een onver minderd feilloze techniek, die op deze leeftijd toch heus wel aan het slijten mag zijn. Het was bewonde renswaardig en indrukwekkend hoe hier, prachtig in tempo, zonder de romantiek van vijftig jaar terug, door geadeld spel van een begenadigd kunstenaar muziek werd gemaakt die niet noodt tot ontroering, maar die krachtig is en sterkt. De meester werd accuraat gevolgd door het Residentie- Orkest. Het moet voor Rubinstein ook wel een genoe gen geweest zijn. met een voortreffelijk en geïnspi reerd orkest als het Haagse ensemble dat al in zijn beginperiode met deze solist optrad te kunnen wedijveren. Voor Rubinstein was er geen moment rust. Als hij niet te spelen had leefde hij verder met de muziek mee. Soms acheen het, of hij het orkest wilde mee trekken tot een nog grotere geladenheid en een andere keer weer was er een fél contrast waar hij zichtbaar van genoot. Misschien nog nooit zagen wij een pianist wie elke poze zó vreemd was als bij Rubinstein. In de zaal werd bij zoveel spanning menig zweetdruppeltje vergoten, maar deze pianist vond het niet nodig om ook maar één keer met de obligatie pochet het voor hoofd en de slapen te deppen. Volkomen overbodig zou dat ook zijn geweest, want deze „jongeman" speelt onafgebroken moeiteloos. De grandioze finale ging zonder onderbreking over in minutenlange ovaties, die naar wij menen voor Leiden na een klassiek concert onbekend waren. Men hoopte duidelijk op een toegift, maar het was goed zo. De maestro, die ook nog bedacht werd met een bloe menhulde. nam Van Otterloo bij de hand en liet hem erkentelijk delen in zijn triomf. Toen Rubinstein op weg was naar de solistenkamer klaterde het applaus in de gang nog eenmaal op. Toen was het voorbij en kwamen de tongen langzaam los in de koffiekamers. Een hoogtepunt in het Leidse muziekleven had zijn beslag gekregen. Twee stukken van Sherman tra", van Norman Sherman, eerste fagottist bij het Resident ie-Orkesl. De componist-fagottist Sherman werd in 1924 te Boston geboren en was o.m. een leer ling van Messiaen, op wiens patroon en- dat van anderen hij kundig maar onpersoonlijk heeft voort geborduurd. Het eerste stuk voltooide hij in 1954. Het is een werk van seriële constructie dat in felle kleu ren strijkers en het koper betrekt in een melodische lijn. gebaseerd op het twaalf-tonenstelsel. De samen stelling van de uitvoerende instrumenten werkt dui delijk contrasttekening in de hand. Vijf jaar later kwam het tweede stuk van Sherman tot stand en opmerkelijk genoeg doet deze compositie voor het gehele orkest, inclusief de meer poëtische blazers, minder modern aan. Het klinkt allemaal melodieuzer, charmanter, melancholieker en romantisch zelfs. De lijnen zijn vloeiender dan bij het wat hoekige eerste stuk. Ofschoon de twee stukken van Sherman door Van Otterloo en de zijnen met distinctie en ritmische exactheid werden uitgevoerd, konden deze twee seriële stukken, gehoord 't matige applaus, het publiek niet on verdeeld bekoren. Glanzende Mozart-symfonie Na de pauze gaf het orkest een fijnzinnige en hoog staande vertolking van Mozarts voorlaatste symphonic, die in g. kl. t. K.V. 550. Een prachtig werk. dat als middelste van de triologie der laatste sym fonieën doortrokken is van een tragisch pessimisme. Niettemin werd dit pessimisme door Van Otterloo meteen al in het Molto allegro met een rijke contrast werking licht en bruisend bedwongen. Het Andante kreeg een warme glans en had een verinnigde, vervoe rende voordracht. Beheerst en voornaam, van een stijl volle strijdbaarheid voorzien, was het intermezzo Me- nuetto-aliegreto. Een bewogen zangerigheid klonk op uit het Allegro, dat ook een dynamisch majeur kreea Met een groot elan werd deze symfonische weemoed uitgedrukt door een orkest, dat uitstekend op dreef was en open stond voor de bezielende directie van Willem van Otterloo. Ook ditmaal oogstten de uitvoe renden uitbundig applaus. T. P Eerste uitgave van Industrie Rijnland Het eerste nummer van de aange kondigde bulletins „Industrie Rijn land" is dezer dagen verschenen. In het eerste nummer, waarin voor de directe belanghebbenden reeds tal van wetenswaardigheden zijn opgenomen, zet ir. A. Sitsen, voorzitter van de Leidse Vereeniging van Industriëlen in een korte introductie het doel van de bulletins, welke maandelijks gaan verschijnen, uiteen. Door het verschaffen van nieuws uit de bedrijven van Leiden en om geving, het aansnijden van kleine en grote problemen, willen de bedrijven gezamenlijk gaan getuigen van hun dienende taak in de gemeenschap en tevens meer belangstelling gaan wek ken in de Leidse agglomeratie. De conclusie van een vorig jaar ge houden opinie-onderzoek was, dat aan het industrieel klimaat in Leiden en omgeving nog wel het één en ander verbeterd kan worden. Een gezond in dustrieel klimaat is echter een ge meenschapsbelang van zeer hoge orde. want de bedrijven, die zich verenigd hebben in „Industrie Rijnland" geven tezamen werk aan ruim 10.000 perso nen of wel meer dan 25 procent van de. totale beroepsbevolking. Daaren boven is een deel van de beroepsbe volking indirect van de industrie af hankelijk. Het werkgebied van de Leidse Ver eeniging van industriëlen, die dit jaar haar vijftigjarig bestaan viert, omvat in totaal vijftien gemeenten. Naast de verspreiding van het maandelijks ver schijnende bulletin „Industrie Rijn land" zal de Vereeniging zich inten siever en meer systematisch gaan toe leggen op het leggen en onderhouden van contacten met de verschillende maatschappelijke groeperingen. Ook de banden met de plaatselijke pers, die het bedrijfsnieuws over het alge meen vrij onregelmatig en ongecoör dineerd kreeg „toegespeeld", zullen wat de Vereeniging en de individule leden betreft, nauwer worden aange haald. De bulletins „Industrie Rijn land" worden verzorgd door 't public- relationsbuerau Beauchez te Den Haag. De Koninklijke Zeep-, Eau de Colog ne- en Parfumerieënfabriek v."h. San ders en Co N.V., die sinds 1851 in Lei den is gevestigd, zal niet geheel verdwlj- De verhuizing van een deel van de produktie naar Vlijmen verkeert thans in haar laatste fase. Het gaat hierbij om het vervaardigen van produkten in spuitbussen zoals haarlakken, deodo rants. insecticiden, technische onder houdsmiddelen en dergelijke. Als gevolg van de in het Liedse bedrijf vrijkomende ruimte kan de produktie van cosmetica I worden uitgebreid en geperfectioneerd. In Leiden beschikt Sanders thans over I moderne apparatuur voor het verpakken van cosmetica onder vacuüm cn voor de zogenaamde krimpverpakking. waarbij het oellophaan strak om het produkt wordt getrokken. De produktie van zeep vindt sinds i enige tijd in Haarlem plaats. De meeste produkten van Sanders worden in li- centie gemaakt. Er zijn ook enkele eigen merken, zoals bijvoorbeeld de j „Karnemelkzeep". VOORSCHOTEN (ADVERTENTIE! GEMEENTELIJKE AANKONDIGING SCHEEPVAART Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat ten behoeve van de bouw van de Willem de Zwygerbrug over de Haarlemmer trekvaart, van 24 april tot 1 november 1967 de doorvaartbreedte zal worden beperkt tot 4.50 meter, en de doorvaar- hoogte tot 1.50 meter boven normaal peil. LEIDEN. 14 april 1967 LEIDSE AGENDA VRIJDAG 1» APRIL Interscholalre Contact Commissie - klassieke avond. Jeugdsocieteit „In den Moriaen", Levendaal. 19.30 uur. Stichting Leidse Werkplaatsen - feest viering t.g.v. het 25-jarig bestaan. Stadsgehoorzaal. 19.30 uur. 'ZATERDAG 15 APRIL Toneelver. „Tot ieders Genoegen" - - opv. „Zwijgen uit angst". Leidse Schouwburg, 20.00 uur. MAANDAG 17 APRIL R.K. Openbare Bibliotheek, Leiden - officiële heropening, Steenschuur, 16.00 Bevolkingsonderzoek TBC - in de Petrakerk, Surinamestraat 3, van 9.00- 12.00 en van 14.00-16.30 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van vrijdag 14 april tot en met don derdag 20 april 1967: geopend voor spoedeisende gevallen; Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, te lefoon 21060. AL TE GEZELLIG In de kerken, waar de Mis geheel in de landstaal wordt opgedragen, is sinds enige weken een nieuwe verta ling in zwang, van de werkgroep voor liturgie van de Abdij van Berne, Ver geleken met de vorige is deze vertaling over de gehele linie een verbetering. Het horterige Nederlands is vervangen door meer verzorgde taal. Naar óns aanvoelen is er echter één misser. Aan het einde van het grote eucharistie- gebed staat: „Wel zijn wij zondaars, allemaal, toch wagen we het Grif toegegeven: we benne zondaars, allemaal, maar is het nodig op het hoogtepunt van de openbare eredienst zulk een gezellige uitdrukking in te lassen? Nu we toch bezig zijn: we peinzen ons suf op wat er in het gebed vlak vóór de consecratie verstaan moet worden onder het „geestelijk maken" van het offer. Zoals we dit Nederlands als Nederlander begrijpen, wordt hier gevraagd om iets, wat O.L. Heer in almacht wel zou kunnen, maar niet in de bedoeling ligt. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 13/19 april z(jn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Het einde van een „Gentleman" Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Ltdo: Samen uit, samen thuis a.l. Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Angelique en de koning 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Darling volw. Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Nathlek str. volw. (prol.) Dagelijks2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De wraak van El Tigro 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. VOORSCHOTEN De KVP afd. Voorschoten roept haar leden op voor een algemene ledenver- gadering op donderdag 20 april a.s. wel- j ke gehouden zal worden in het bonds- gebouvv aan de Leidseweg. Eerstens zijn i er de nodige verkiezingen van voor zitter, bestuursleden en afgevaardigden naar de kring- en de statenvergadering. Voorzitter N. J. A. de Boer heeft zich herkiesbaar gesteld in zijn functie. Voor het bestuur hebben zich herkiesbaar j gesteld de heren A. N. v. Adrlchem, G. j M. J. Berk, mr. Th. C. Esselaar, C. J. v.a Hulst, A. M. C. M. Langemeijer, drs C. J. M. Meershoek, C. D. A. Mou- wen en P. J. Wittebrood sr. Na het huis- houdelijk gedeelte van de avond volgt een uiteenzetting over de politieke si tuatie, waarvoor door het partijbureau een spreker naar Voorschoten zal wor- den afgevaardigd. Met ingang van 1 april jl. is het ta rief voor het houden van toneelrepeti ties in het Cult. Centrum verhoogd tot 15.per keer. De overige tarieven zijn ongewijzigd gebleven. Wil men ech ter een repetitie of een andere bijeen komst met een persoonlijk karakter in het gebouw houden, dan wordt een af zonderlijk tarief in rekening gebracht, gelden voor óf de gehele zaal, of voor zaal, of achterzaal of alleen de hall. De tarieven variëren naar gelang het gebruik in de ochtend (8-13 uur) de middag (14-18 uur), ochtend en middag (8-18 uur) middag en avondd (14-24 uur) of de gehele dag (8-24 uur). Inlichtingen over deze tarieven kunnen worden ingewonnen bij de He afdeling der gemeentesecretarie, tel. 01717-2141. toestel 26. UNIVERSITAIRE EXAMENS Doet. ex. Ned. Recht de heer J. Brou wer (Oegstgeest)doet. ex. Ned. recht Geslaagd Aan de Techn. Hogeschool I de heer A. J. Hooiberg (Leiden); doet. te Delft is geslaagd voor het doet. ex. ex. Fiscale studier. de heer H. Smit ingenieur de heer W. S. Veeman. j Zandvocmt voor Leiden en Omgeving KORRELTJE Iedereen, die op het punt staat een onmenselijke daad te begaan, veront schuldigt altijd weer met de woorden: „Ik ben tenslotte ook maar een mens". Sydney Harris. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 april. - Vee - Aanvoer: stieren 9, melkkoeien 100, vette koeien 190, vare koeien 250. pinken 15, gras kalveren 12, vette kalveren 53. nuchtere kalveren 78, vette schapen 70, fok schapen 100, vette lammeren 182, zuig- lammeren 163, geiten 15. Totaal 1237. Stieren (slacht) 4,- - 4,20 4,50; melk koeien 925, 1200, 1500. vette koeien 3,60, 4,20, 4,60; vare koeien 575, 1000, 1475; pinken 400, 550, 700; graskalveren 275. 450. vette kalveren 2,20, 2,50; nuchtere kalveren 60, 70. 85: vette schapen 90. 115, 125, fokschapen en lammeren 165. 190; vette lammeren 100, 120, 140. Handel: slachtstieren: matig; melk koeien; redelijk; vette koeien: stroef; varekoeicn: iets vlugger; pinken en gras kalveren: kalm; vette koeien: flauw; nuchtere kalveren: stug; vette schapen en vette lammeren: matig; fokschapen: redelyk. LEIDSCHENDAM, 13 april. Eieren - Aangebracht waren 67600 kipeieren. De noteringen waren voor 4600 eieren no. 0 14.60-/ 15.00; 18.500 no. 1 12.50-13.45; 20200 no. 2 12.30-12.80; 1320 no. 3 1.95- 11.7; 8600 no. 4 10.30-11.00; 1000 no. 5 9.25-10.00; 300 no. 6 8.80-8.95; 800 kneus 1 9.60-10.80; 400 II 11.00. 87 eende eie ren 12.25-12.70; 41 ganze eieren 46-51 per stuk; 32 kievitseieren 30-34 per st. Rijiishurg, 13 april. BLOEMEN Anthurium 165-260; Eueharis 165-185; Gerbera 25-45; Am. Anjers Arthur 24- 36; Rode Sim 23-33; Rose Sim 26-32; Witte Sim 20-30; Carry Sim 25-30; Dus ty 18-30 Crowly 22-28; Irissen 15-22 alles per stuk; Amaryllis 15-30 per kelk; ge mengde Hvaeinthen 80-120; Tulpen Pru nus 185-200; Sweet Harmony 185-200; Pink Attraction 185-200; White Virgin 125-200; Basra 160-185; Queen of the Bartegon 160-175; Auriool 150-165; v. d. Eerden 75-165: Parade 100-160; Oxford 90-160; Bonanza 125-150; Hollands Glo rie 100-150; Golden Harvest 110-140; Apeldoorn 100-150; Elmus 125-145; Pic cadilly 125-135; Nizza 125-135: Preludi um 100-125; Lustige Witwe 85-125: free- sia's: Snow Queen 90-130; White Swan 85-125; Pimpernel 80-12.5; Golden YpI- low 50-100; Stockholm 45-85. aller per bos. Anemonen 400-750; Narcissen: Un surpassable "250-350; Golden Harvest 250-310; Carlton 240-300; Flower Re cord 200-280 per 100. LEIDEN Voor alle artsen die de weekenddiensten waarnemen, telefoon 22222 bellen. Tot zaterdag 12 uur eigen huisarts raadplegen. Apotheken Lelden Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigr. 48, tel. j 21060. Op zaterdag 15 april is in Leiden voor spoedeisende gevallen 's morgens j van 8 tot 12 uur bovendien geopend: i Apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9, tel. j 24807. De zaterdag-, zondag-, avond en nachtdienst van Apotheek R. van Breest Smallenburg wordt waargeno men door apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn geopend. HILLEGOM dkt. J. J. v. d. Andel. v. d. Endelaan 123—125, tel. 5417. Tand-1 arts E. Salverda, v. d. Endelaan 76. tel. I 02520-6219. Sassenhelmse apotheek: Muyzert, Hoofdstraat 198, Sassenheim. KATWIJK a. d. RIJN dkt. C. J. Hagen, tel. 3222, Prlncestraat 3. tel. 2755. KATWIJK AAN ZEE dkt. J. Tlm- mers, tel. 4004. LEIDERDORP dkt. P. v. 't Wout, Hoofdstraat 40, Leiderdorp, tel. 30070. LISSE Apotheek en tandarts onder HilJegom. DkL G. van Dijk Jr., Heere- weg 316, tel. 4486. NOORDWIJK dkt. G. H. C. Gou- driaan, Nieuwe Zeeweg 37. tel. 2333. Groene- en Wlt-Gele Kruis: gemecnsch. wijkgebouw, Van Panhuysstraat, tel. 2907 resp. 2338. Apotheken: Duinrand Apotheek, Nieuwe Zeeweg (zaterdag van 86 uur en zondag van 1112 en van 5—6 uur nam.). OEGSTGEEST dkt. D. HELD, Ma- relaan 36, tel. 52222. Zr. Warmenhoven. tel. 51180, b.g.g. 22222. RIJNSBURG zie Katwtfc aan den Rijn. SASSENHEIM dkt. H. Kwint, I Hoofdstraat 32», tel. 7253. VOORHOUT en WARMOND - dkt. L. J. H. Lempers. Churchilllaan 13, tel. 6140. VOORSCHOTEN Dkt. J. E. James. Leidseweg 51. tel. 2520. Tandarts T. R Sprey, Voorstraat 36 (melden om 9.30 uur). Apotheek Voorschotense apotheek Leidseweg 66, tel. 2525. Wijkverpleging zr. Wiegerink, Curielaan 13. tel. 2025, b.g.g. Gezondheidscentrum, Prof. v. d. Waalslaan 25. tel. 4641. WASSENAAR Dkt. J. A. J. Pau- lldes. Van Zuylen van Nyevelstraat 42, tel. 4561 en dkt. W. J. de Jong. Witten- burgerweg 188, tel. 9124. Apotheek- dienst: Wassenaarse apotheek, Schouw- weg 32, tel. 2402. Tandartsendienst (za terdag cn zondag van 18—18.30 uur) P. C. T. A. Brederode, Van Zuylen van Nyeveltstraat 112, tel. 3116. Storings dienst gas. water en elektriciteit teL 2241.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4