halve prijs 91s Leidse topclubs bereiden zich voor op krachtmeting \rl JUBILEUM AANBIEDING 129: SAMEN UIT, SAMEN THUIS POLYETHER MATRASSEN VRIJDAG 14 APRIL 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 TWEE EUR TOP-ONTSPANNING LIDO „Samen uit, samen thuis" (La grande Vadrouille) kan met recht als een van de grootste successen op het gebied van de komische films van de laatste jaren gelden. Sinds de première trok de film al leen al in Parijs binnen drie maanden meer dan een miljoen bezoekers. Een, zelfs voor Parijs, respectabel aantal. Regisseur Gérard Oury liet niets aan het toeval over. Op zeker ogenblik valt een verfpot van de steiger, en de opspattende verf treft een Duits officier. Ogenschijnlijk een klein detail, maar het kostte drie weken, voor het juiste effect bereikt was. Twaalf maal moest de scène worden overgemaakt en telkens moesten vijftien uniformen worden schoongemaakt. Dat grapje duurt in de film tien seconden. Het kostte bijna 3 miljoen oude francs LEIDSE BIOSCOPEN ADVERTENTIE 0 Slechts één dag O jongens-Terlenka-pantalons Valkenburgse redders onderscheiden met zilveren medailles Drie gerenommeerde humoristen, Bour- vil, Louis de Funès en Thomas Terry zijn hoofdrolspelers in het verhaal, dat de redding van drie Engelse piloten uit handen van de Duitsers in bezet Parijs tot inhoud heeft. Louis de Funès ver tolkt er een kostelijk drukmakertje, die overal baas wil spelen, maar als het er op aan komt een hazenhart heeft. Bour- vil is in de film een zielig mannetje, een schlemieltje, dat door iedereen op zijn hart wordt getrapt maar wiens glim lach, hoewel droog-komisch niet wijkt. Terry Thomas leidt de Engelse vlieg tuigbemanning als standaard flegmati cus door alle penibele situaties. La gran de vadrouille (de grote zwabber) is goed voor twee uur top-ontspanning (a.l.) DARLING In "STUDIO" deze week de lang ver wachte film "Darling", die terecht werd bekroond met drie Oscars. In deze film speelt de Engelse Julie Christie als „Diana Scott" zeer verdienstelijk de hoofdrol met als tegenspeler Dirk Bo- garde. "Darling" is het verhaal van het schattige meisje, dat op de schoolban ken al door iedereen "Darling" genoemd wordt en voorbestemd lijkt te zjjn voor grote dingen. In de film wordt ze geïn troduceerd als een twintigjarige, die maar een ding voor ogen heeft: sensatie, geld en afwisseling. gen dankzij - die echter ten koSte gaat van de grote liefde in haar leven en haar ten prooi maakt van diepe wanhoop en onzeker heid. Niettemin prijkt haar gezicht op de grote geïllustreerde bladen, als "ide ale vrouw" en "miss geluk" en voor iedere vrouw vormt ze een bijzonder be nijdenswaardig object. Die vrouwen ver geten echter dat er in de reclame zelf, nooit gewerkt, maar altijd "gespeeld" wordt. Ze staren zich blind op een schijn wereld, die Diana in deze film ten val brengt, ook al blijft zij aan de buiten kant het levenslustige, appetijtelijke meisje. "Darling" merkt ook, dat wan neer ze eenmaal haar grote liefde voor de onpeilbare, fijnbesnaarde melancho licus Robert (Dirk Bogarde) heeft prijs gegeven, de liefde in haar leven niet meer betekent, dan door perverse prik kelingen tot stand gebrachte "erotiek". Dat en een zeer gekneusd gevoelsleven is de prijs die ze voor "Miss geluk" moet betalen. Een film met een bijzondere dieptegang, niet in de laatste plaats door het zeer natuurlijke spel van Julie Chris- ti (KFC volwassenen). gebaseerd op de roman van Anne en Serge Golon, kan gezien worden door 18-jarigen en ouderen. DE WRAAK VAN EL TIGRO REX Romantiek In het Wilde Westen is deze week te zien in de film Ei Tigro, welke zich afspeelt in het jaar 1884. In dat jaar keert Jonas Trapp terug naar zijn woonplaats Goldiron. Elf jaar te voren was hy naar Kansas vertrokken. Zyn vrouw Jessie, had hy achtergelaten en al die tyd hadden zij gescheiden ge leefd, zonder enig bericht. Maar nu lijkt alles ten goede te keren. Als buffeljager heeft hij 17.000, vergaard, waarmee zijn toekomst ver zekerd is. Maar dan slaat het noodlot plotseling toe. Even buiten Coldiron wordt hij overvallen door 3 kerels, die hem .aanzien voor een veedief. Getrapt, geslagen en gebrandmerkt laten zij Jo nas achter. Zijn leven wordt gered door een zekere Hanley. Bijna hysterisch wordt hij als hij ontdekt dat zijn geld geheel verdwenen is. Hij kent echter de namen van de overvallers: Jonhsy, El- wood Coates en Brooks Durham, een bankdirecteur. Hij is belust op wraak, en zijn eerste slachtoffer is Johnsy. Al gauw echter blijkt dat deze niets af weet van het geld. Uit angst door de buf feljager gedood te worden, pleegt John- zelfmoord. Intussen brengt Jona: een bezoek aan zijn vrouw Jessie ei verneemt dan dat zij het besluit geno men heeft, binnenkort te zullen trouwen met Brooks Durham. Jonas ziet zijn toe komstplannen ineenstorten. Eerst be roofd van zijn geld en nu moet hij er varen dat zijn vrouw, naar wie hij zo verlangd heeft, hem niet meer liefheeft. Verbitterd verlaat hij haar en zijn vurig ste wens is deze Durham zo snel moge lijk te ontmoeten Een goed verhaal en voor de liefheb bers van Westerns aan te bevelen. Zij moeten echter wel minstens 14 jaar zijn. BELMONDO OP REIS Wie Jean Paul Belmondo kent, denkt aan een luchthartige, zorgeloze jonge man, die zich op een zeer persoonlijke manier inzet voor een goede zaak. De Belmondo die we deze week in Camera ontmoeten in de film: „Het einde van een gentelman" (L' Ainé des Ferchaux) is een ander. Hij mengt zich als Michel Maudet in een onverkwikkelijke affaire, nadat hy (noodgedwongen) afziet van een loopbaan als bokser. De bokser Ferchaux, goed gespeeld door Charles Vanel, zoekt een secreta ris om zo spoedig mogelijk mee naar het buitenland uit te wijken, omdat de Pa- rijse politie hem zoekt om vroeger be dreven misdaden. Met Maudet vliegt de I zakenman naar New York en haalt daar een deel van zijn vermogen op. Als blijkt dat de gewezen bankier ook daar niet veilig meer is, reizen zij per auto het zuiden. De verhouding tussen werkgever en werknemer blijft zuiver zakelijk en men vertrouwt elkaar nau- welijks. Dit wantrouwen blijkt gerecht- vaardigd. Onderweg krijgen Belmondo zijn baas onenigheid en het wordt duidelijk dat de secretaris uit is op het geld van zijn baas. Deze, ook niet van gisteren, stort de koffer bankbiljetten uit over een ravijn, ;ljn ondergeschikte de baas te blij- Toch, ondanks alles is er sprake een zekere affiniteit tussen beiden. Wanneer de magnaat ziek wordt in het ie klimaat van het Zuiden Belmondo zijn kans waar en vetrekt met het geld. Meer mensen hadden het op het vermogen van de zieke bankier gemunt. De oude man wordt laf over vallen, maar de indringers vissen achter het net want Jean Paul is hun voor ge weest. Aan het einde van de film wordt het betere ik in Belmondo/Maudet wak- ;n deze besluit met het geld naar zijn meester terug te keren. De film is niet nieuw en het verhaal, dat in kleuren is verfilmd, is wel boe iend, maar het is allemaal wat droog ;en mist de toch wel bij Belmondo behorende Franse humor van betrek kelijkheid. Wel moet gezegd worden dat de film boven het gebruikelijke niveau uitkomt. De KFC keurde 18 jaar. Eersleklas jongenspantalons van be kende merkfabrikanten. Slanke model len, met en zonder riem, afgewerkt met nylon zakken en bandvoering, in 6 verschillende kleuren. Uitzonderlijk voordelig Maat 104, 110, 116, normaal I9-r5Ü nó al deze maten Maat 122, 128, 134, 140, normaal ZLS& nö al deze maten Maat 146,152,158, 164, normaal 22r50 nó al deze maten Vanafmorgen9uur, zolang de raad strekt Geen telefonische of schriftelijke orders II?® I3?5 ANGELIQUE LUXOR Angélique de mooie weduwe van de op de brandstapel om het leven gebrachte comte De Peyrac kan men deze week in een nieuwe episode van haar bewogen leven bewonderen. Na de dood van haar eerste man is zi] hertrouwd me', haar neef markies de Plessis-Bellièrcs een vreemd heerschap die getroost en blijmoedig aan zijn krügsverwondingen bezwijkt omdat hij weet, dat door zijn dood koning Lode- wijk XIV vrij spel heeft, Lodewijk XIV treurt niet lang om de dood van zijn loyale vriend en nodigt Angélique met bekwame spoed naar Versailles. Zij wordt de favoriete des konings, een doorn in het oog voor andere verdron gen schoonheden, maar de herinnering aan haar eerste inan blijft als schaduw hangen boven het leven van de veelbe proefde vrouw. De droom wordt zelfs werkelijkheid als de koning bekent, dat comte De Peyrac niet op do brandstapel is omgekomen en als de doodgewaande zelfs ten tonele verschijnt om een laffe aanslag op zijn vrouw te ye. hinderen. Angélique ziet haar man, maar de her eniging blijft uit, omdat De Peyrac zon der een woord te zeggen verdwijnt. "Zij leefden nog lang en gelukkig" kan du: niet gezegd worden, maar misschien i| dat het besluit van de volgende afleve ring. Angélique gaat namelijk vol goede moed op zoek naar haar man. Waarmee de derde aflevering -de voorgaande wa ren eveneens in Luxor te zien- aan haar eind is. Het kleurrijke avonturenverhaal, DE VOS revanche GEEN BLOEMENVERKOOP IN A.H.-SUPERMARKETS Alle Nederlandse bloemenveilingen op één vrije veiling te Lisse na (de H.B.G.) weigeren een contract af te sluiten met het grootwinkelbedrijf van Albert Heyn. Albert Heyn wilde in zijn supermarkets bloemen verkopen en daarvoor contracten afsluiten met de bloemenveilingen tegen periodiek vast te stellen prijzen. De bloemenveilingen weigeren dit omdat de bloemenprijzen een zaak moeten zijn van vraag en aanbod, die het best worden gewaarborgd door de zogenaamde veilingklokken. Albert Heyn kan hierdoor moeilijk een regel matige aanvoer en een groot bloemen- assortiment krijgen, omdat in alle pro- duktiegebieden de kwekers verplicht zijn hun hele produktie via de veilin gen in de handel te brengen. De H.3.G. in Lisse heeft deze over eenkomsten met de kwekers niet en heeft wel een contract gesloten met Albert Heyn. Gezien de ligging van deze veiling betreft 't echter in hoofd zaak bolbloemen. (TeL) IN DE KIKKERPOLDER en op Lei- den-Noord is gisteravond getraind dat de stukken er af vlogen. Aan de spelers van Roodenburg en UVS, die zondag voor de derde maal tegen el kaar in het veld komen in de Leidse derby van het jaar zal het niet liggen. Behoudens enkele uitzonderingen ver keren allen in een uitstekende conditie. De UVS'er Rol, die zondag tegen Nep- tunus op de valreep geblesseerd raakte en moest uitvallen was gisteravond op de training van UVS, die door een flink aantal belangstellenden werd bij gewoond, wel aanwezig, maar de altijd onkwetsbaar geachte achterspeler van de blauwwitten „het is een harde jongen hoor" kon toch nog niet op volle toeren meedoen. Hoewel men zondag dacht, dat Rol alleen aan de voet geblesseerd ge raakt was, is gebleken, dat hij ook een flinke tik aan zijn knie heeft meege kregen. Met een drukverband en drie maal daags een massage hoopt men Rol voor de derby weer fit te krijgen, maar gisteravond was het nog niet duidelijk of hij zondag ook inderdaad mee zal doen. Piet Kantebeen, die doelman Wijnand Sloos door Herman Vermeer op de proef liet stellen, en met de overige spelers van de selectiegroep conditie- en combinatieoefeningen uitvoerde, gaf de toeschouwers ook een raadseltje mee naar huis na de ruim een durende training. Het raadsel en de vraag of Gerard Désar, die deze competitie aanzien lijk minder productief was dan vorig jaar, in de wedstrijd de steun zal krijgen van Mattie Kantebeen. Men kan zich namelijk afvragen of trai ner Kantebeen ook in de wedstrijd tegen Roodenburg de driehoekscom binaties wil zien van Van der Kaay, Désar en Kantebeen, die hij het drie tal gisteravond geruime tijd liet uitvoeren. De gedachte, dat Kanlebeen we derom opgesteld zal worden is ten slotte nog zo verwerpelijk niet, om dat het de laatste tijd gebleken is, dat Fasel toch niet de man is, die Désar in een goede scoringspositie kan bren gen. ROODENBURG onder heel wat min der goede omstandigheden trai nend als de concurrent op Leiderf - Noord de trainingsverlichting is nog niet de helft van de verlichting op 't half verharde veld in de Kikkerpolder bracht de laatste trainingsavond voor het grote duel grotendeels door met zware conditieoefeningen. Trainer De Vos, die thans in zijn laatste weken is bij de Leidse eerste klasser, welke hij in twee seizoenen naar de top van het amateurvoetbal stuwde, besteedde ook grote aandacht aan de snelheid en het sprintvermogen van zijn jon gens. Niet so verwonderlijk, want de KANTEBEEN raadseltje grootste kracht van Roodenburg zal zondag weer moeten liggen in de snelle, verrassende overrompeling. Men moet toegeven, dat hij op dit punt goede troeven in handen heeft met Sam den Os en Kees van Leeu wen. Aan de training werd ook deel genomen door Oijendijk, maar het is zo goed als zeker, dat Pennenburg de linksbackplaats weer zal bezetten, want Oijendijk heeft nog steeds veel last van zijn knie en zal de komende maan den geen risico's mogen lopen. Pen nenburg is de laatste weken echter al een uitstekende vervanger geble ken en veel zorgen behoeft trainer De Vos daarover niet te hebben. Geen zorg ook om Isaac van Weerlee, die, te oordelen naar zyn enthousiaste rol tijdens het trainingspartijtje, weer vol- De president van de Koninklijke Zuidhollandse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen in Rotterdam, mr. J. Th. van Munster van Heu- ven, heeft gistermidag medailles uitgereikt aan de bemanning van de helikopter, die in de nacht van 18 op 19 maart jl. negen opvarenden van de gestrande sleepboot „Vikingbank" redde. De grote zilveren medaille werd uugerciiu a«n luitenant ter zee der 1ste klasse N. van Dam en adjudant-onderofficier vlieger C. H. J. Heinen; de zilveren medaille aan korporaal vliegtuigma ker R. Naumann, uit Sassenheim. De plechtigheid vond plaats in de kantine van het Marinevlieg kamp Valkenburg. SAMENWERKING VAN NZH EN MAARSE KROON OP STADSVERVOER IN LEIDEN De NZH en de Autobusdienstonder- neming Maarse en Kroon gaan samen werken in het stadsvervoer van Haar lem en Leiden. Dit betekent dat de bestaande verboden op de MK-lijnen om lokale reizigers te vervoeren bin nen de stadsnetten van de NZH in onderling overleg zullen worden op geheven. Een en ander betekent voor de Haarlemmers en Leidenaren en de bewoners van de randgemeenten een uitbreiding van het aantal vervoers mogelijkheden. Dit vervoer zal wor- den verricht tegen de NZH-stadsta- rieven, zodat binnen de Haarlemse en Leidse stadsnetten ook kan worden overgestapt tussen NZH- en MK-bus- sen onderling. De regeling zal om praktische rede nen pas op een later tijdstip volledig kynnen worden ingevoerd. Ze zal gel den voor de MK-trajecten Heemstede (Javalaan)-Haarlem (Station), Haar lem (Boerhaavelaan)-Haarlem (Sta tion), Leiderdorp-Leiden (Station) (ADVERTENTIE) pierrot juwelier - horloser maarsmansiteg 21 tel. 20778 leiden komen mijn „rampdag" te boven is. Men kan er op rekenen, dat Van Weerlee zondag met zijn team geladen het veld op komt. Men wil revanche, revanche voor de ongelukkige kopbal van Van Weerlee waardoor het kam pioenschap verloren ging. Alle goede dingen in drieën? Roodenburg hoopt 't en zal er stellig voor vechten, maar UVS zal zich even hard inspannen. Over de laatste overwinning van UVS is nogal wat te doen geweest. Men kan er nog steeds uitgebreid over discussiëren of de blauwwitten wel zo overtuigend en duidelijk verdiend gewonnen hebben in het modderige duel op Leiden-Noord. In een derde wedstrijd kan nu de scheidslijn tussen de beide Leidse verenigingen scherper getrokken worden. UVS zal zich ook voor honderd pro cent willen inzetten tegen Roodenburg, omdat het bij een overwinning prak tisch gesproken op rozen zit. Men behoeft dan alleen nog rekening te houden met Unitas. Een gelijkspel tegen de Gorcumse eerste klasser is dan al voldoende om het kampioens feest te gaan vieren. Wanneer de clubs de halve nacompetitie gelijk eindi gen wordt namelijk het doelgemiddelde van de competitie doorslaggevend. En dat is in het voordeel van UVS. Oegstgeest (Abtspoelweg)-Leiden (Sta tion). Met uitzondering van het laatst genoemde traject, waarop door Maarse en Kroon een uurdienst wordt gere den, betekent dit een toevoeging van twee diensten per uur boven de be staande NZH-voorzieningen. De eerste bus de beste De NZH- en MK-halten langs de ge noemde routes zullen worden gecom bineerd, zodat de reizigers steeds de eerste bus de beste kunnen pakken die komt voorrijden. In Haarlem is inmiddels op de de finitieve situatie vooruitgelopen door de openstelling van MK-lijn 8 (Utrecht /Amsterdam-Schiphol-Haarlem) voor lokaal vervoer tussen de Boerhaave- wijk en het Station. Dit gebeurt aan vankelijk nog tegen het MK-tarief, zo dat er geen overstapmogelijkheid be staat. De NZH wil echter tegemoet komen aan de begrijpelijke wens van het publiek naar een betere bediening van de Boerhaavekliniek in Schalk wijk. Deze verpleeginrichting is ech ter bezwaarlijk op te nemen binnen het lijnenpatroon van het Haarlemse stadsnet, als gevolg van haar excen trische ligging. NZH en Maarse en Kroon zijn deze samenwerking aangegaan nu in de Haagse agglomeratie duidelijk is ge bleken dat een dergelijke coördinatie van stads- en streekvervoer in het be lang is van het publiek. De NZH heeft gemeend hiertoe het initiatief te moe ten nemen ongeacht het feit dat zij, in haar rol van stadsvervoerbedrijf voor Haarlem en voor Leiden, in het verleden wellicht enig belang had bij de vervoerverboden. De NZH meent echter dat de vervoerverboden niet meer passen in een tijd die om een zo frequent en gemakkelijk mogelijk openbaar vervoer vraagt. Zij is be reid uit dit standpunt praktische con sequenties te trekken en verheugt zich over de voorgenomen samenwerking met een gewaardeerde collega-streek vervoerder. HAAGSE POLITIE ROLT PORNOGRAFISCHE CLUB OP Procesverbaal tegen Leidse boekhandelaar Tientallen personen zijn de laatste tijd door de Haagse politie gehoord naar aanleiding van het bestaan van een club, waarvan de leden porno grafische foto's konden maken als ze voor betaalden, of waarvan de leden, eveneens tegen hoge prijzen, pornografische films werden vertoond. Tegen tenminste zeven personen is in middels proces-verbaal opgemaakt we gens misdrijven tegen de zeden. Een 51-jarige Hagenaar werd aan gehouden nadat de politie ter ore was gekomen, dat ergens in de Residentie filmvoorstellingen werden gegeven, waarvoor een entreeprijs van twintig tot vijfentwintig gulden werden ge vraagd. De man bleek een koffer bij zich te hebben, toen hij dit pand ver liet. In deze koffer zaten een projec tor en enige pornografische films. De films waren in eigen beheer gemaakt, waarbij een boekhandelaar uit Leiden de opnamen maakte. Tegen hem is eveneens proces-verbaal opgemaakt, alsmede tegen een 40-jarige rijksamb tenaar en nog twee fotomodellen, al len uit Den Haag, die aan de onder neming meewerkten. De politie, die het onderzoek in deze affaire nog niet heeft kunnen af sluiten, moet nog enige tientallen mensen uit alle delen van ons land horen, die in ieder geval als getuigen moeten worden aangemerkt, maar onder wie mogelijk ook nog verdach ten worden aangetroffen. Bovendien is het mogelijk, dat naar aanleiding van deze affaire nog andere duistere prak tijken aan het licht worden gebracht. „Sleutelstadrit" een waardevol toeristisch evenement Initiatief van NZH en Leidse VYY Zouls bekend hebben de NZH en de Leidse VVV gezamenlijk het initiatief genomen om rondritten door Leiden en omgeving te maken. Zoals deze ritten gisteren aan de pers werden geïntrodu ceerd belooft de „Sleutelstadrit" voor het seizoen 1967 een zeer aantrekkelijk toeristisch evenement in onze omgeving te worden. Vooral voor nlet-kenners van Leiden bergt deze rit een uantal verras sende elementen in zich. nieuwe stadsgedeelten In de rit opgeno men: het Morskwartier en Leiden Zuid- West, waar moderne woonwijken, de befaamde studenten-„ster"-flat. en de hypermoderne christ. lagere tedhnische school en St. Antonius-kerk de aan dacht vragen. Het stadscentrum biedt de toerist een r(jke verzameling van stadsschoon, te veel om op te noemen. Duldeiyk is het, dat de aanwezigheid van een beroemde universiteit zijn stem pel op de Sleutelstad heeft gedrukt. In de zeventiende eeuw wist men al te ver tellen, dat „er geen stad is in de ganse wereld, waar zoveel mensen van de boe ken leven. Ganse straten vol boek winkels". Op verschillende historische punten worden bezoeken gebracht aan oude mo numenten, zoals de Pieterskerk, het Gra vensteen. Ook vijf fraaie molens zijn in de rondrit opgenomen. Een grote plaats is ingeruimrl voor de Rljnsburgse vei ling „Flo— met z|Jn nieuwe en unieke veilinghal, De „Sleutelstadrit" ls een aaneenryglng vun attracties die tezamen een waardevol toeristisch evenement A jaar 4 kleurige damast 2 kanten doorgestikt Draka-polyether 15 cm dik handgrepen Normale prijs 165.- Haarlemmerstraat 111 Tel. 23867 - Leiden als jubileumprijs NU 1-persoons 89.50

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3