ROUTINE-ONDERZOEK RIJKSPOLITIE WERD BARKEEPER NOODLOTTIG Boskoopse judoka L. Marchant op gemeentehuis gehuldigd HARTEN - GEESTELIJKHEID GROFVUIL- OPHAALDIENST. UW MENING PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 4 APRIL 1967 VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER BI) een routlneonderznek ontdekte de Rijkspolitie, dat er aan de auto, waar mede een 22-Jarlge barkeeper uit Noord- wijk rondtufte, nogal wat mankeerde. Zo verkeerde de stuurlnrlehting in een zeer ondeugdelijke staat, werkten de richtingaanwijzers niet en reed het ve hikel op gladde banden. De barkeeper voerde tot zijn verdedi ging aan, dat hl) 14 dagen tevoren ook was aangehouden en dat toen zjjn auto door de politie in goede staat was be vonden. Inzake de mechanische gebre ken was hU van oordeel, dat deze door een leek zoals lij) niet te constateren Z(j waa dan ook zichtbaar verrast toen de kantonrecher te kennen gaf, dat hij de geëiste boete te mild vond. ,,U heeft bijzonder stuntelig gereden en het ver keer ln niet gering gevaar gebracht" luidde zijn oordeel en zijn vonnis werd 100,subs. 20 dagen. GESTOPT OP I VLUCHTSTROOK „Volgens het rapport kraakte Ken 26-jarige chauffeur uit Sas van j Gent had met zjjn vrachtauto op Kjjks- j weg 4 onder Sassenheim twee overt re de dingen begaan. HU had nameiyk niet stuurinrichting bij elke beweging en dat alleen op een z.g. vluchtstrook stUge- heeft u toch wel degeljjk zelf kunnen constateren", diende de rechter hem in dit opzicht van repliek. Vooral het feit, dat hij bewust met een ondeugdelijke stuurinrichting bleef rijden nam de of ficier verdachte bijzonder kwalijk. „De gevolgen zijn vaak fataal en kosten mensenlevens", merkte hl] onder meer op. Hij eiste dan ook een totale geld boete van 125,subs. 25 dagen en de verbeurdverklaring van de In beslag genomen defecte onderdelen. Gezien de ernst van het feit, achtte de rechter de eis nog aan de milde kant en vonniste met een totale boete van 150,subs. 30 dagen. GEVAARLIJKE OVERTREDING Een 26-jarlge verkoper uit Loosdrecht moest zich voor de Leldse kantonrech ter mr. W. de Koning, verantwoorden, omdat hU, aldus de tenlastelegging, in de avond van de 5e oktober jl. het keer op Rijksweg 4 onder Sassenhelm In gevaar had gebracht. Volgens de bei de getuigen had verdachte namelijk met zijn auto een voor hem rijdende auto ingehaald en daarna scherp naar rechts uithalende „gesneden". Slechts door sterk af te remmen en naar links te stu ren kon de bestuurder van die auto eer botsing met verdachtes auto voorkomen Via het kenteken kon verdachte, die waf doorgereden, worden achterhaald. Zo wel destijds tegen verbalisant als ter zitting verklaarde verdachte niets de hem ten laste gelegde overtreding af te weten. Op grond van de getuigenver klaringen achtte de officier, mr. J. A. J. v. d. Bruggen, afdoende bewezen verdachte de, zijns inziens bijzonder ge vaarlijke overtreding wel degelijk had begaan. Daar verdachte al tweemaal eerder voor een verkeersovertreding veroordeeld, eiste h|j ditmaal naast geldboete van 100,subs. 20 dagen de voorwaardelijke ontzegging van diens rijbevoegdheid voor de tijd van 6 m den met een proeftijd van 2 Jaar. De kantonrechter liet de voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid dit maal nog achterwege doch stelde de geldboete op ƒ200,— subs. 40 dagen. STUNTELIG RIJDEN Eqp 65-jarige automobiliste uit Rot terdam stond voor de balie omdat zij, komende vanaf de Parklaan te Sassen helm met haar Dafje geen voorrang had verleend aan een op de Provinciale weg rijdende auto. Een botsing was het ge volg. „ZU reed aanvankelijk nogal aar zelend en toen ineens met onvermin derde snelheid de voorrangsweg op", verklaarden de getuigen nogal in ver dachtes nadeel. „Ik reed voorzichtig de weg op, maar die man reed zo hard, dat hij mij verraste", zo schoof verdachte min of meer de schuld van zich af. „Een ernstige overtreding" kwam de officier tot de conclusie en hjj eiste ter correctie een boete van 60,subs. 12 Verdachte vond de els wat aan de al te hoge kant. Temeer omdat zij echt „voorzichtig" en die andere bestuurder „veel te hard" had gereden. taan (hetgeen verboden Is), doch daarna weggereden op het moment dat een achteroprydende auto zeer dicht was genaderd. Een botsing was het ge volg. „De ben ter plaatse niet bekend en moest even een wegenkaart raad plegen om mjj te oriënteren" gaf ver dachte als reden van zUn oponthoud op. Het was hem niet bekend, dat hU op een vluchtstrook niet mocht stoppen. Inzake de tweede overtreding ver klaarde hij niet over de witte streep te zijn geweest en de ander dus een kleine zwenking naar links moet hebben ge maakt met alle gevolgen van dien. Daar de getuigen, aldus het proces verbaal, van oordeel waren, dat ver dachte wel degelijk over de streep de rijbaan was opgereden en aldoende de achteropkomende auto de vrjje door gang had versperd, achtte de officier het feit, dat verdachte nogal roekeloos had gereden duidelijk bewezen. Inzake de verboden stop eiste hij een boete 25.8ubs. 5 dagen en ter correctie van de tweede overtreding 75.subs. 15 dagen. De kantonrechter kwam op grond var de getuigenverklaringen tot de conclu sie dat verdachte bijzonder gevaarlijk had gemanoeuvreerd en derhalve een flinke boete verdiende. Na Inzake de eerste overtreding con form te hebben gevonnist, veroordeelde hij verdachte t.a.v. de veroorzaakte botsing tot een boete van 100,— subs. 20 dagen. VERTROKKEN EN GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN VERTROKKEN PERSONEN In de week van 18 tot en met 20 maart Leidse coureur voor Haagse politierechter Ecu 21-jarige coureur uit Leiden had zich voor de Haagse politierechter te verantwoorden in verband met twee maal plegen van het „plezierrijden". Samen met een vriend nam hij in Leeuwarden een geparkeerde auto weg. Zij werden onderweg door de politie aangehouden, doch zagen kans zich er uit te praten. Later in Turnhout (België) nam het tweetal een auto van een arts en reed daarmee eerst naar Leiden en de volgende dag naar Leeu warden. De vriend beloofde de auto terug te brengen naar Turnhout, doch probeerde die in Amsterdam te kopen. „Rare manieren zijn dat, de officier van justitie en verdachte gaf toe. dat het- een „stomme streek" was geweest. De officier was van me ning, dat het allemaal niet inet een geldboete kan worden afgedaan en eiste een week gevangenisstraf. „Eu ik heb nog nooit in de gevangenis ge zeten", wierp verdachte tegen. „Er zal toch niet anders opzitten", aldus de rechter, die overenkomstig de eis veroordeelde. Kinder-kattekwaad H. J. Nljhof en fam„ Witte Singel 19, Egypte: G. Schouten en fam., Bachstr. 548, Boskoop. Provinclaleweg 25; P. M. Staats en fam., Roodborststraat 46. Velsen. J. T. Cremerlaan 28; E. A. F. Vermond en fam., Langestraat 27, Voor schoten, Nw. Voordorpstraat 9; G. Wor tel en fam., Korte Hansenstraat 8a, Ver. Staten van Noord Amerika; J. N. J. Caspers en fam., Oude Singel 224, Noordwyk, Zandvoortsestraat 4; J. N. M. M. Alsemgeest en fam., Jul. van Stol berghof 41. 's-Gravenhage, Zwedenburg 254; H. W. Meppelink en fam., Mors- weg 135, Enschede, Hoogstraat 105; K. A. Dlcke en fam., Piet PaaltjenBpad 4, Nootdorp, van Boisotstraat 4; F. T. M. Spleksma en fam., Johan de Witt- straat 4, Oegstgeest, Marelaan 57; F. W. M. Pleck en fam., Oranjestraat 32, De venter, Ceintuurbaan 239; M. B. Ogte- rop-Boogaerdt en fam., Jan van Goyen- kade 11. Oegstgeest, Leidsestraatweg 4; H. Obertop, Rapenburg 4. Oegstgeest, Leidsestraatweg 4; A. T. J. Lutz-Fetz. Haarlemmerstraat 220. Oegstgeest, Le lielaan 13; J. Korenhof, Hooigracht 32, Rotterdam, Dalenoord 117; A. D. J. Saeij, Van Bemmelenstraat 11, Middel burg, Bachtensteene 1; H. A. S. Wijben- ga, Burggravenlaan 197, Suriname; K. P. Plena, Hartmanstraat 17, Amster dam, Kromme Mijdrechtstraat 82 II; B. van Hoorn. Lammenschansweg 79, N'- wijk, De Ruyterstraat 38; V. M. Mein- ders, Roodenburgerstraat 72, Zwitser land; G. van Woudenberg, Sluisstraat 5, Canada; R. A. M. Hoge, Noordelnde- plein 8a. Haarlem, v. Heijthuijzenweg 7; J. Haneveld, Orechtstraat 101, Leld- schendam, Grav. J. van Stolberglaan 681; C. van Dorsten-van Veen, Pr. Wll- helminastraat 47, Lisse, 3e Poellaan 49; P. C. Hoogstraten, de Laat de Kariter- straat 28a, Voorschoten, Leidseweg 312; J, C. Damsté, Lekstraat 49. 's-Graven hage, Daendelstraat 4; C. M. Diep straten-Fokker, Park Die Leljthe 4, Joego Slavic; A. Mandas, Wasstraat 31, Italië; L. W. Haneveld-Schrijer, Soem- bastraat 76, Leidschendam, Grav. J. van Stolberglaan 681: J. G. M. Diepstraten, Joh. de Wlttstraat 48. Joego Slavlë; J. A. Blom, Witte Singel 27. Rijswijk ZH. Haagweg 84 F; H. B. M. El Makhoukhi, Nieuwebrugsteeg la, Marokko; S. van 20, Leiderdorp. Patrimoniumpark 10; D. der Klugt. Zijlsingel 38, 's-Graven hage, Zuldlarenstraat 47; A. A. Ter Meer, Thorbeckestraat 58, Duitsland; E. J. M. F. Gerritsen, Pleter de la Court- straat 70. Oegstgeest, van Assendelftsr. 16; J. W. Y. Vodegel. Valdezatraat 5, Spanje; A. J. Burgers, Tasmanstraat 100, Katwijk, Drieplassenweg 17; C. H. Voorkamp, 4e Binnenvestgracht 33, •s-Gravenhage, Jan van Gojenstraat 29; M. M. Sarguinl, Haarlemmerstraat 83, Marokko; L. GatJkema, Bakh. Roozen- boomstraat 25, 's-Gravenhage, Vrees wijkstraat 593; W. J. G. de Ru, Da Cos- tastraat 38, Leidschendam, Kon. Wil- helmlnalaan 30; A. J. Krudop, Groen- hovenstraat 25, Enschede, Oldenzaalse- straat 315; E. de Loor. ten Katestraat 18, Duitsland; C. van Waard, Langestr. 27, Voorschoten, Nw. Voordorpstraat 9: M. Wltteman-van der Tuin, van Gravensandestraat 20, Rijswijk ZH, Mandollnestraat 45; P. A. Timmermans. Mozartstraat 137, Duitsland; B. van der Knaap. RUn en Schiekade 24, Rijnsburg, Kanaalstraat 30; L. Smit, Rtjnsburger- weg 10, Eindhoven. Zilvermeeuwlaan 15; F. A. M. J. Niesten. Vondellaan 26. Ven- «nw lo Zandstraat 37; M. Safyoen. Varkens- markt 7. Marokko; P. J. van den Bout. Rijnsburgerweg 10. Oegstgeest. Juffer- mansstraat 34; J. van der Straaten. Rijnsburgerweg 10, Oegstgeest. Terwee- weg 51; P. H. van Vuurde. Rijnsburger weg 10. Amsterdam, Sarphatistraat 100: M. Robbe. Rapenburg 57, Rotterdam. Kerhwerveslngel 33b; J. Kossen, Lam mermarkt 11, Sassenheim. Gladiolenstr 19; C. W. I. Kossen-van Vliet, Lammer markt 5, Sassenhelm, Gladiolenstraat 19; J. A. Nulj, Hoge Rijndijk 242, 's-Graven- hage, Middelburgsestraat 16; J. M. Bleiji Lage Rijndijk 15, 's-Gravenhage, Noor- derbeekdwarsstraat 57; J. B. M. Segond van Banehet. Morsweg 306, Oegstgeest. Rhljngeesterstraatweg 94a. wanhoop van flatbewoners De kinderen van een 34-jarige on derhoudsmonteur te Leiden maken 't kennelijk de mede-flatbewoners nogal lastig door allerlei kattekwaad. Eén van de streken was o.a. peukjes van dijkstraat 96: P. G. Danz en fam.. mede- liKVF.STlGIÏE PERSONEN P. J. Gijsman en fam.. perser, Rijn- sigaretten onder de deur schuiv trapleuningen insmeren met tomaten. Dat scheen de monteur die zich ter zake van belediging voor de Haagse politierechter had te verantwoorden, nogal grappig te vinden blijkens diens uitbarsten in lachen bij die medede ling van de rechter. Doch de officier dacht er anders over: „U mag uw kin deren wel wat beter in toom houden dat zij de buren geen last bezorgen waarschuwde hij. Toen als gevolg van optreden van verdachtes kinderen er ruzie was ont staan, had verdachte een bewoonster van de flat die een slecht gezichts vermogen heeft, beledigingen toege voegd. Voor dat feit eiste de officier f 75- boete. De rechter legde 50.- boete op. werker adviesbureau, Spaarnestraat J. F. Meijer eu fam., rijksambtenaar. J. Urlusplantsoen 174; M. Mazgani en fam., L. van Leljdenstraat 2a; H. Mattie en fam.. arts. Plantage 14: A. J. Bol- ilerdljk en fam., employé KLM, Kenne- dylaan 74; C. Kuljt en fam., timmerman. Volmolengracht 7; C. J. H. van der Hul zen, chauffeur. Julianastraat 87; M. G. J. de Vin. Kloksteeg 17; M. C. Budding, Ootle Rijn 96; K. M. van der Velden- Kooij, Plantljnstraat 118; A. A. M. J. Spee, Haarlemmerstraat 247a; J. Lan- tlng, rijksambtenaar, Timoratraat 49; F. E. P. van Raalte, Boerhaavelaan 42; H. H. J. Zaalberg-Mussert, onderwijze res. Nieuwe Rijn 3; Y. Tromp, leerling- verpleegster, Hooigracht 15; M. M. Hen driks, Herengracht 80; O. C. Heemskerk, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; T. 8. w. van Lmuwml, oaféhoudar, Lage Rijn dijk 17E; A. Nagel. Koninginnelaan 66: T. de Leeuw, verpleegster, Rijnsburger weg 10; J. H. J. T. M. van de Pol, 5e Binnenvestgracht 19; Y. K. G. van der 92; J. A. Jansen, militair, Noordeinde 2a; S. L. Kok, Groenhovenstraat 11; Y. Wacht, secretaresse. Verdistraat 225; C. M. Plug, Zeemanlaan 14; R. H. J. ten Berge, W. de Zwijgerlaan 28; M. E. W. Quaedvlieg, Witte Singel 45; H. M. Zaalberg, Nieuwe Rijn 3; C. J. P. Söhngen, Groenesteeg 48; A. C. M. de Boer-de Vries, Plantljnstraat 37; D. R Siewert8z van Reesema, Rapenburg 12; H. F. Blokker, Boshuizerkade 89; S. Buijs, leerling verpleegster, Houtlaan 55; J. W. Wlertsema, Doelengracht 12; F. A. M. van der Valk, Noordelnde 25; J. T. Buma, Langegracht 42; I. Spatharakis, Rapenburg 62; E. Vermond, schoenher steller, Witte Singel 70; L. M. A. Schol- te, Roomburgerweg 13; A. Kroon, ar beidster Gem. werkpl., Hooigracht 58; G. A. Hogendoorn, technicus, Nieuwsteeg 33a; O. E. M. Giesbertz, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; G. H. van Leeuwen, Lammermarkt 9. Kluisje met f 3500.- te Hillegom ontvreemd Waarschijnlijk in de nacht van za terdag op zondag is ingebroken in de winkel van Jamin aan de Hoofdstraat. De dief of dieven hebben een deur aan de achterzijde geforceerd en kwamen zo binnen. Uit de muur hakten zij een kluisje met een inhoud van ongeveer 3500.- en namen dit mee. Zondag morgen werd de inbraak door de heer M.. die boven de winkel woont, ont dekt. De politie zoekt naar de dader(s), doch tot nu toe zonder resultaat. tentoonstellingen in leiden Vrijdag 7 april a.s. des avonds half negen wordt in Galerie Walenkamp een tentoonstelling geopend van gra fiek door Rob Clous. De opening zal geschieden door de auteurs Henk van Kerkwijk en Kees Simhofer. De ex positie blijft dan geopend t/m 27 april. In de kantine van de N.V. Konings veld Zoon aan de Jacob van Cam- penlaan wordt tot 19 mei a.s. een ten toonstelling gehouden van grafisch werk van de in Frankrijk wonende Roemeen André Frangois. Deze expo sitie is tot die datum iedere werkdag te bezichtigen van 10-11.30 en van 15-17 solistische medewerking van de pianist Hans Henkemans. Uitgevoerd zullen worden werken van J. S. Bach, W. A. Mozart, J. Haydn en B. Bartok. De solist zal optreden in het pianoconcert KV 449 van W. A. Mozart. Het concert wordt georganiseerd door het departement Voorschoten van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen in samenwerking met de Cultu rele Commissie van de Hervormde Jeugdraad, onder garantie van de ge meente Voorschoten. Chauffeur had geld nodig voor afbetalingen Burgerlijke stand Geboren; Wanda Caterina Margare- j tha d.v. G. di Meo en G. A. Kres; Fran- Het geld dat een 22-jarige chauffeur ciscus Cornells Johannes Wilhelmus z.v. W. v.d. Linden en J. Eijsbergen: ult Bodegraven In run rak liet glUden, Petronella d.v. C. Hoogenes en K. P. M. gleed verkeert, het behoorde in een Wijfje; Colette Daniëlle Viola d.v. J. J. Devilee en M. H. v. Slagmaat; Joost ichtkluls T.T. Bokma en W. P. Pouwer; Johanna Jacoba Petronella d.v. J. A. de Haas en M. C. G. Lagerberg; Catha- rina Johanna d.v. H. A. v. Kampen en M. Dubbelaar; Caroline d.v. J. C. de Bruijn en J. M. Vermond; Robert z.v. B. W. Trapman en L. C. v. Kooten; Rob z.v. L. Louwerse en M. Lijklema; Ma ria Francisca Marianne d.v. J.J. Ko renhof en J. F. Sloos; Robert z.v. P. Kooreman en M. IJzerman; Paul Ge rard z.v. J. N. Voorhoeve en L. M. E. Valstar; Arie z.v. T. v. d. Plas en W Meijvogel; Willemijn Maria Christina d.v. C. Metselaar en W. G. de Jonge; Jan z.v. M. v.d. Boon en C. v. Leeu wen; Oscar Rudolf z.v. W. Betgen en C. J. Zitvast; Anita Hendrika d. Rietvink en H. J. Lambinon; Martijn Claudius z.v. M. W. Vermeeren en E. L. Steensma; Magdalena Mecheltilda d.v. G. H. Blikman en A. Aartsen; Laurens Pieter z.v. W. C. L. v. Hoorn en H. A.E. v.d. Steen; Pieter Gerrit z.v. W. F. v. d. Reijden en N. M. van Vliet; Arie z.v. C. v. Dijk en D. Zwa nenburg; Dirk z.v. J. v. Braak en C. v. d. Zwan; Heidi Charlotte d.v. H. L. Schrijer en I. Arkeveld; Frank z.v. H. Pieker en M. W. Dol; Patricia Louise d v. D. de Wolf en H. Vermond; Erik Bart z.v. E. v. d. Ploeg en C. E. A. Kos ter; Jean Bastien z.v. H. A. Bissche- ix en R. v. Rossum; Marina d.v. J. Visser en A. A. Dolmans; Mariëlla d.v. M. Kallenberg en M. J. Nieuwen- huis; Johanna Catharina Maria d.v. W. Q. L. v.d. Helm en M. A. v.d. Helm; Carla Maria d.v. J. M. Zuidhoek en M. v.d. Meer; Marc z.v. L. Monasch en E. Meiboom; Arieda Tjitske Femke d.v. M. Vonk en D. A. Rooda; August Johan- W. R. Avenarius en H. V.M. v. Genderen Stort; Ronny z.v. A. Nieuw- poort en M. ten Bokkel. Gehuwd: A. C. Borst en J. A. ten Cate; A.M. Vink en J. Klerk; F. M. Hakkaart en W. G. M. Gottenbos; H. Sommeling en J. M. Choufour; W. de Vrieze en W. Venema; J. E. Verheij- Putten; A. R. de Roodt en A. Ausma. Overleden: J. v. Helden 83j., m.; N. M. Corveleijn 62 j., m.; A. J. E. F. M. v. Mosseveld 9 j., z.; A. v.d Vis 65 j.. Harmeien 88 j„ m.; W. H. A. Hartman 74j., m.; A.M. v. Kimme- naede 77 j., m.; S. H. Kok 80 j., m.; L. J. Kerkvliet 64 j., m.; D. v. Booren 74 j.. m.; J. H. Lipsius 81 j., w.v. A. Zandvliet. VOORSCHOTEN Op woensdag 12 april a.s. zal in het Cultureel Centrum te Voorschoten concerteren het Nederlands Kamer orkest o.l.v. Szymon Goldberg, met Vanaf het ontstaan van het kaartspel, in de late middeleeuwen, stelde „Harten" de geestelijkheid voor, als symbool van de goedheid. Hoewel ook nu de geestelijkheid nog wel eens graag een kaartje legt, werd in het jaar 1414 te Napels het kaarten verboden als gevolg van de volgende opmer kelijke gebeurtenis. Met een van woede vertrokken gezicht was een man door de straten van Napels gerend, was de St.-Egldluskerk binnengestormd en had met een dolk een geschilderde Madonna in het gezicht gestoken. Op hetzelfde mo ment was bloed uit de wond gevloeid. Wat had deze onverlaat tot zjjn daad gebracht? HU had kaart gespeeld en veel verloren. In zijn woede stelde hU de Madonna daarvoor verant woordelijk. Jammer dat de man niet in deze tijd heeft geleefd. Hij had slechts een nieuwe abonnee op De Leidse Courant behoeven aan te brengen en wy had den hem van een spel speelkaarten voorzien, waarmee hij ongetwijfeld meer geluk zou hebben gehad. Voor iedere nieuwe abonnee die U op De Leidse Courant aanbrengt, ont vangt U EEN SPEL PRIMA SPEELKAARTEN. Het is heus niet moeilijk, want thans is DE LEIDSE COURANT EEN VOORTREFFELIJKE KRANT, met al het nieuws zo wfld de wereld strekt tot in uw eigen straat. Daarbij een smaakvolle opmaak, met een keur van artikelen geschreven door uiterst bekwame journalisten. Bovendien als Ouverture 's maandags onze vermaarde SPORTKRANT en 's zaterdags ons wekelijks bijvoegsel „FINALE". Zend nog heden onderstaande bon tn. Vul nog heden onderstaande bon ln. Ondergetekende: Geeft als abonnee Betaling zal geschieden per: week kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Leiden. bank. Doch omdat 1 de chauffeur dik in de schuld zat, stopte 1 hU de 850,40 van het door hem be- I heerde benzinestation ln zUn zak. „Je leest tegenwoordig al genoeg van over vallen op benzinestations, hier gebeur de de overval van binnen uit," zo con stateerde de Haagse politierechter. Verdachte had veel gekocht op afbe taling. „Van alles was er", zo consta teerde de rechter. De officier van jus titie meende, dat verdachte met Jeugdi ge overmoed de betekenis van het de lict wel had onderschat. Toen de politie al vrij spoedig bij verdachte in de ning kwam, bleek het geld nog vrijwel onaangetast want om het uit te geven had verdachte nog geen gelegenheid ge had. Al kostte het de officier moeite zo als hij verklaarde, wilde hy volstaan met 150,boete en voorwaardeiyk drie maanden gevangenisstraf. De rechter zei alleen terwille van het gezin nog geen gevangenisstraf te willen opleggen en veroordeelde tot 150,boete en twee maanden gevangenisstraf voor- waardeiyk. Ontzegging rijbevoegdheid wegens weg-piraterij Nadat een arts in de krant had ge lezen, dat de politie een 20-jarige elec- troteehnicus uit Aarlanderveen had ge arresteerd in verband met het feit dat hy onder invloed van drank verkerend auto had bestuurd en een ernstige botsing veroorzaakt, had deze arts de politie geschreven, dat deze jongeman wel dezelfde zou zyn die hem tijdens het lijden over de Ryndijk had „gesneden", zodat hy tenauwernood een ongeluk kon voorkomen, tenvjjl hU later zag, dat die autobestuurder iets dergelyks ook met andere auto's voor hem uithaalde. Uiteindeiyk waren de gevolgen van het onverantwoordeiyk ryden niet uit gebleven. Toen de jongeman vlakbij een brug een voor hem rijdende vrachtauto wilde inhalen, naderden uit tegenover gestelde richting enkele auto's. Hoewel getraght werd een frontale botsing te oorkomen, vond niettemin een botsing plaats, waarby in totaal drie voertuigen werden betrokken. De jongeman kwam met zyn auto in een sloot terecht. Hij bleek, onder invloed van drank te ver keren. „U mag biy zijn, dat u hier niet terecht staat wegens veroorzaken van dood door schuld," aldus de officier van justitie by de Haagse politierechter. Vol gens verdachte was het uitzicht voor hem belemmerd vanwege mist. Hij maakte het met die verklaring slechter want uit het rapport constateerde de rechter, dat het de bewuste avond vrie zend ep droog weer was. „U had meer- Bronzen medaille Europese kampioenschappen In verband met het feit dat Loek Marchant by de Europese kampioenschap pen Judo te Lissabon in de half zwaar gewicht klasse beslag wist te leg gen op de Se plaats en daardoor de bronzen me daille verwierf, werd ln allerijl een huldiging ge organiseerd. Voorafge gaan door de drumband van de R. K. Verkenners werd Loek van zyn wo ning naar het genieente huis gereden dat hy tus sen een haag van judo ka's betrad. Na een korte ont vangst op het bordes be gaf het gezelschap, waar onder zijn ouders, afge vaardigden van de W- Boskoop, waarvan Loek lid is, burgemeester en wethouders en secretaris van de gemeente Bos koop, zich naar de raad zaal. Burgemeester van Dedem zei verheugd te zyn dat een Boskoper er in geslaagd was beslag te leggen op de bronzen medaille by de Europese kampioenschappen Judo te Lissabon, in de half- zwaar gewicht klasse. De burgemeester meen de dat dit resultaat kon worden bereikt door op offeringen en doorzet tingsvermogen en het verheugde hem dat on danks de vrij snelle car rière in deze sport Loek zyn sport in alle beschei denheid en plezier biyft beoefenen, wy zyn trots op onze bronzen medail le-winnaar want sport beoefening op de juiste manier werkt karakter vormend. Hij dankte Loek vooral datgene wat hij de koopse jeugd heeft ge daan als lid van de Sho Bu Kai. Als biyk van waardering overhandig de de burgemeseter hem een fraai bouquet in de geel-blauwe kleuren van Boskoop en een boeken- Namens de judoka's sprak Arnold v.d. Willi gen en overhandigde hem eveneens een boe kenbom Toen de heer mr. Marioka, de technisch leraar van de winnaar, de zaal betrad werd de ze door de burgemeester toegesproken, omdat een belangrijk deel van het succes toch aan deze le raar is te danken. De heer A. v. Helden, voor zitter van de VV-Bos- koop, bood namens de gehele voetbalvereni ging Loek een bon aan voor het aanschaffen van sportkleding. Tot slot bracht de St. Joris- Drumband van de r.k. Verkenners de bronzen medaillewinnaar voor het gemeentehuis nog een se renade. ADVERTENTIE U/htyittUt. jan ianssen verdachte levensgevaarlijk vond. Hy eiste vier weken gevangenisstraf e twee jaar ontzegging der rijbevoegdheid, dus ook wat een bromfiets betreft. Ver dachte betoogde, dat hy door die straf voor zyn toekomst in moeiiykheden geraken. „Maar wy hebben hier het belang van de weggebruikers te zorgen", wierp de rechter tegen. Het vonnis luidde drie weken gevangenisstraf ontzegging der rijbevoegdheid gedu rende 1% jaar met aftrek van de tyd waarin het rijbewijs reeds is ingenomen. HILLEGOM Van Nispenparlc is opengesteld Met ingang van heden is het Van Nispenpark voor bezoekers openge steld. Dinsdag: Hoge Rijndijk van Wilhel- minabrug tot Rijnvreugd), Utrechtse Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rijnvreugd, Bruggestraat, Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room burgerweg, Aarstraat, Meerburgerka de. Meerburgerstraat, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestraat, Wierickstr., IJsselkade, Kasteelhof, Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestr., Drechtstraat, Lingestraat, Spaarnestr., Lekstraat. Dinsdag; Galgewater, Noordeinde en plein,Rembrandtstraat, Oude Varken markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade. Witte Singel. Groenhovenstraat. Witte Rozenstraat. Justus Carelhuis, Jan van Gooyenkade, Gerrit Doustraat. Vreewijkstraat, Hugo de Grootstraat, Bilderdijkstraat. Donderdag: Breestraat, Langebrug, Ketel boetersteeg. Schoolsteeg. Wol- steeg. Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwars- koornbrugsteeg. Maarsmansteeg, Man- demakersleeg, Vrouwensteeg (geheel). Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheel), Den Burcht, Burchtsteeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuitsteeg Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht, Koppenhinksteeg, Hoogl.kerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn (beide zijden), Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooigracht, St. Pancrassteeg, Van Driesenstraat, Mid delstegracht. Vrijdag: Koorevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rynstr., Kraaier- straat, Havenstraten 2e en 3e, le en 2e Gortestraat, Geregracht, Levendaal, barasteeg, St. Jorissteeg, Koenesteeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmakersteeg, Veerstraat, Hogewoerd, Watersteeg, Plantage, Utrechtse Veer. Vrijdag: Kort Rapenburg. Kabel - jauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zeger- steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg. Mo- lensteeg, Boisotkade, Kampersteeg, Conciëntiestraat, Vliet, Douzastraat, 3t. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan van Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga- renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomonsteeg. Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstraat, Gerecht Lokhorststraat, Zonneveldstraat. Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berkel- doelstraat, Pieterskerkgracht, Pieters kerkhof, Papengracht, Pieterskerkstr., Doelengracht. NOORDWIJK AAN ZEE LOGGERTOCHT De loggertocht van de Noordwykse Zeilvereniging gaat steeds meer vorm aannemen. Op zaterdag 8 april organi seert bovengenoemde vereniging voor leden en niet-leden een loggertocht. Met een logger van de bekende firma Vroiyk te Schevenlngen zal de tocht onderno men worden. Met bussen der fa. Beuk gaan de deelnemers naar Schevenlngen. Vanuit Scheveningen gaat men over de Noordzee naar IJmuiden. Daar wordt aangelegd in de haringhaven, waarna gelegenheid bestaat de meegebrachte eetwaren te verorberen of net als echte zeelieden vis te gaan eten. De terugtocht gaat via de REM en Veronica. Naar ons ter ore kwam zyn er nog enkele plaat sen vry. LISSE ren- en tourvereniging Maandagavond werd in café-rest „De Beurs" te Lisse een ledenverga dering gehouden door de Ren- en Tour vereniging „De Bollenstreek". Voor zitter D. Bemelman was in zijn ope ningswoord optimistisch gestemd over de prestaties van de Bollenstreek in de verschillende wedstrijden van de laatste tijd. Hij bond de leden sterk op het hart om alle krachten in te spannen en wees op de belangrijke wedstrijd, welke zaterdag 8 april in Sassenheim gehouden wordt met de Ronde van Sassenheim. Voorts werd het verdere zomerpro- gramma besproken. De secretaris deel de mede, dat er vanuit Noordwijk een afwijzing was gekomen omtrent een verzoek van de Bollenstreek om daar een parcours te mogen hebben. Ter versterking van de kas zal een grote ballpointactie worden gehouden. Overleden: L. M. Hoogerheide, vr. i jaar, wed. van J. M. W. Dekker; J. E. Dernison, vr. 83 jaar, wed. in A. T. Goemans; J. Dubbis, m. Rijnlandse kynologen met viervoeters bijeen Veelal vergezeld van hun viervoe ters, kwamen gisteravond in Zomer- zorg honden-vrienden bijeen. De ba zen en bazinnen bespraken met elkaar geanimeerd de problemen van opvoe ding en verzorging, terwijl de dieren, allen van goede afkomst, onderschei denlijk flirtten, speelden en soms ook wel openlijk pogingen deden om tot een soort gevecht te komen. De hoog vaardige witte poedels keken licht nerveus naar de ogenschijnlijk goe dige, forse en bebaarde collies. Straat honden waren er niet, die hadden het kennelijk te druk voor dit soort fijn be(h)snaarde ontmoetingen, zij bleven liever (noodgedwongen?) op hun do- Mevrouw drs. C. C. van Buuren - Veenebosch, presidente van de vereni ging heette iedereen welkom, en gaf direct het woord aan de secretaris de heer G. Smits, die verslag deed over het afgelopen verenigingsjaar w£ „weinig schokkende" gebeurtenissen hadden plaatsgevonden. Zowel mej. J. van Oppen als de heer C. M. Barning waren eigenlijk aan de beurt or te treden, maar in het belang mens en hond werden zij beiden door de vergadering met algemene stem men herkozen. Uitvoerig werd nog stilgestaan bij de komende viering van het 20-jarig bestaan van Rijnland. Hoe moest dat gebeuren met de vriendjes aan de lijn of zonder hen? Het bestuur voelde in beginsel wel voor een extra rally in Duinrell. Ook waren er stemmen die dachten aan een „goede" film, die niet persé over een kynologisch onderwerp behoefte te gaan. Tegen de pauze verklaarde het bestuur zich nog over één en ander uitvoerig te zullen be raden. Na de onderbreking sprak mevrouw L. Peereboom Voller - Rade maker over „Nestcontróle". WONINGNOOD IN ZOETERWOUDE Liep ik me daar in de afgelopen week langs huize Veldzicht, Dorpsstraat 33. Zoeterwoude, en werd aangehouden door één der dorpsgenoten, die zei: „Vindt u 't niet schandalig"'? „Wat schandalig?" „Nu, die bungalow daar op 't terrein van huize Veldzicht die moet worden af gebroken". Ongeveer 2 3 Ja&r is dat huisje bewoond geweest, was voorzien van eigen licht en water en centrale verwarming. Het staat nu leeg, doch met verlof van dr. Kortmann, zou daar een stel jonge mensen in mogen wonen, die in 't huweiyksbootje willen stappen. Zij hadden reeds meubelen gekocht voor 't leegstaande huis en nu komt er be richt van burgemeester en wethouders, dat 't huisje moet worden afgebroken. Wil die dokter geheel belangeloos twee mensen gelukkig maken. Is dit niet weel een van die trieste gevallen, waarbij twee jonge mensen maar lijdelijk moeten toe zien, dat hun toekomstig geluk zo maar met de grond gelijk gemaakt wordt? Is dit naastenliefde? Noemt men dit soms mede-menseiyk- heid. Ik noem 't vreseiyk erg. En u? C. VERHAGE. Naschrift redactie: Het betreft hier een houten huisje, dat drie jaar geleden gebouwd werd met de bepaling, dat de bewoner bij het verlaten van het huisje dit zelf zou afbreken. Voorts zou het bouwsel er zeker niet langer dan vijf Jaar mogen staan. Onlangs is de bewo- vertrokken en volgens de vastge legde WETTELIJKE bepalingen zal het huisje nu dus moeten worden afgebro-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4