Beter spelend Hillegom moest winst afstaan: 2-1 VERDEDIGENDE TAKTIEK VAN DE SPARTAAN HAD SUCCES Betaald voetbal in vogelvlucht WIND EN REGEN SCHERPRECHTERS IN SWIFT-CLUBKAMPIOENSCHAP RKAVV weggespeeld door Blauw Zwart Half dozijn Nu nog één punt en Olympia kan zich kampioen noemen Verdiende zege Teleurstelling Succes in Den Haag voor judoclub Eendracht (Leiden) Slechte week voor Docos-heren Ook Scylla-junioren behalen successen PIET BEELEN WEDEROM WINNAAR AVRO-CROSS Wim van Gerven was sterkste tegenstander 5e KEUKENHOF-WANDELTOCHT WORDT ENORM PAGINA 10 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 3 APRIL 1M7 Ondanks de kleine nederlaag van de blanwwitten in het duel tegen De Spar taan, liehhen de HlllegommerN reer bepaald geen slechte wedstrijd gespeeld. Het kleine beetje geluk, dat zo belangrijk Is voor de uiteindelijke zege, kwam ditmaal terecht hy de Amsterdamse formatie. Het eerste kwartier had Hlllegoni de strijd reeds In z'n voordeel kunnen beslissen. De kansen die zich voor het doel van Volder opstapelden, werden echter niet benut, deels door het zeer bekwame doelverdedlgen van Volder. Kort voor de rust werd doelman Vlug tweemaal ge passeerd. De slag was voor Hillegom te hard, en zo kon De Spartaan met een schade van één doelpunt de eindstreep halen. Tegenslag In de 40ste minuut lukte het De Spar taan om Hillegom op een achterstand te zetten. Linkshalf Cornellsse waagde vanaf plm. 30 meter van het doel een schot. Vlug werd" er totaal door ver rast en via de binnenkant van de paal stuitte de bal In het Hlllegomse doel (10). Hillegom probeerde nog om voor de rust Iets terug te doen. Wederom te vergeefs. Een hoekschop ln de laatste minuut van de eerste helft werd de Inzet van de tweede Amsterdamse goal. Ulter- merk werkte de bal langs Vlug en zo moest Hillegom de eerste helft met een onverdiende 20 achterstand besluiten. CONSTRUCTIEF Direct na de aftrap zette Hillegom het Amsterdamse doel onder zware druk. Het leverde direct een hoekschop op, waarmee Volder wel raad wist. Ondanks het nadeel van de wind, bleef Hillegom niet alleen het beste van het spel behou den, maar waren steeds weer te vinden in het strafschopgebied van De Spar taan, waar de verdedigers niet fraai, maar wel constructief voetbal speelden. Kansen kwamen er. De Groot schoot te zacht in, De Ridder kreeg een droom- kans, maar het schot belandde aan de verkeerde kant van de paal. Moeizaam kon De Spartaan zich van de Hlllegom- mers ontdoen. Er kwam zelfs een indi recte vrije schop binnen de 16-meterltjn, ook nu zonder tastbaar resultaat. De openingstreffer kwam er niet uit. ook niet toen Sahupala met een magnifiek schot het doel van De Spartaan bestook te. Doelman Volder groeide tot grote hoogte en wist het schot uit de driehoek te grabbelen. Afgezwakt Het pleit overigens voor de Amster dammers, dat zij in die enerverende mi nuten niet zijn gestruikeld. Er kwamen tegenacties, meestal geleid door de snelle rechtsbuiten Bouweir, die met z'n voorzetten (hard en hoog) de verdedi ging van Hillegom eveneens in moeilijk heden bracht. Doelman Vlug, die de eerste twintig minuten niet aan het spel had deelgenomen, moest ingrijpen bij een hoge inzet van Bouweir. Duidelijk demonstreerde Hillegom een beter spel inzicht. Vanuit het middenveld werden talrijke acties nnar het doel van Volder ondernomen. Het lang verwachte en verdiende doelpunt bleef echter achter wege. DOS-DffS NEC—NAC Holland SportT< Ellnkwijk—PSV 30 «3^50 (l'l M «7—57 «18» mand vorige we NO ADHVC AGOW—Fortuna W WtlhelmlnaHaarlem Herleving De mogelijkheid om de wedstrijd een der gezicht te geven, kwam reeds in de eerste minuut, toen De Ridder met een onhoudbaar schot doelman Volder geen enkele kans liet (21). Het optimisme van de Hillegommers om de nederlaag te ontgaan, demonstreerde zich nog dui delijker in het volgende kwartier. Het werd een belegering van de Amsterdam se veste. Stopper Geel en rechtsback Heyneman waren de grootste Spartaan- troeven. Een opeenhoping van spelers voor het doel der thuisclub maakte het voor Hillegom niet eenvoudiger om tot de gelijkmaker te komen. Er kwamen schoten, die te onzuiver waren gericht en voor het overige ranselde doelman Volger de ballen uit z'n doel. Linksback Leever trapte de bal vanaf de doellijn het veld in. Hillegom stond tegen een overmacht aan spelers. De Spartaan valt aan. De Amsterdamse ploeg had nog ener- ander gezicht te geven, kwam reeds in de afschudden en het spel naar de Hllle- gom-helft verplaatsen. Een grotere ach terstand stonden de blauwwitten niet toe. Doelman Vlug behoefde alleen at tent te zjjn by hoge voorzetten van de buitenspelers. Met nog een kwartier speeltyd nam Hillegom het nogal serieus op. Een viymscherp schot van De Groot stompte Volder tot hoekschop, gevolgd door een schuiver van Dorst, door Volder op knie hoogte bedwongen. Een nerveus spe lend Hillegom-team heeft in de laatste minuten nog getracht om tot de zo ver diende gelijkmaker te komen. De Groot zou het dan moeten doen, maar de bal suisde juist over de deklat van De Spar taan. Moedeloos en teneergeslagen ver liet Hillegom het terrein in de Bulten- veldert, na een stryd die voor hen meer had moeten opleveren dan het negatieve resultaat. Rest te vermelden dat de wedstryd in goede verstandhouding werd gespeeld en op correcte wijze werd geleid door de jonge arbiter Hoogkamer. Titel bleef bij Wim v. d. Berg Wim van der Berg heeft gistermorgen nogal verrassend zjjn clubkampioen schap lange afstand van de Swift-Coni- binatie geprolongeerd. De lange Leldo- naar maakte ln de tot 84 km ingekorte rit, die in de stromende regen werd ver reden, een bijzonder sterke indruk. In de eindsprint moest zelfs ook de Leider- dorpse professional Jan van Amsterdam In de slimme Van der Berg zyn meerdere De gestadig neervallende regende de felle wind zijn op de smalle polderwegen tussen Oud-Ade en Alkemade de meedo genloze scherprechters geweest in de Tweede klasse A Blauw-Zwart - RKAVV. De eerste 20 minuten in de tweede helft moest de Wassenaarse verdediging alle zeilen bijzetten om de 20 voorsprong te verdedigen. Dat het later een grote overwinning zou worden was toen nog niet te overzien. Foto: Bl.-Zwart-doelman Hans van Deursen maakt, in deze moeilijke fase, een RKAVV- aanval onschadelijk. Blauw Zwart heeft op eigen terrein voor een verrassing van de eerste orde gezorgd. RKAVV, dat als vierde op de ranglijst geklasseerd is, werd door de degradatiekandidaat volkomen over speeld en verloor met maar liefst 60. De Wassenaarse club moet uit deze prachtige zege de nodige moed kun nen putten om met een sterke eind sprint het tweedeklasserschap veilig te stellen. Aan het kampioenschap van De Musschen valt niet veel meer te verhinderen. RVC speelde namelijk gelijk, zodat de club van Dirk Nys nog slechts één punt behoeft te halen uit twee wedstrijden. Een onmoge lijke opgaaf zal dat zeker niet zijn BLAUW ZWART—RKAVV Blauw Zwart is gisteren in de be langrijke thuiswedstrijd tegen RKAVV flink uit de slof geschoten. Niet min der dan een half dozijn maal werd door de thuisclub gescoord RKAVV begon ul direct met een technisch goed spelletje voetbal, dat enkele goede kansen opleverde. In de •esde minuut schoot Vieveen hard in. maar H. Zandvliet kon de bal nog juist via de lat uit het doel koppen. Enkele minuten later bracht de paal redding voor de thuisclub bij een hard schot van Van Bentem. Drie hoekschoppen op het Wassenaarse doel werden door de achterhoede van de thuisclub goed opgevangen. In de 23e minuut nam Blauw Zwart de leiding door R. Ham die met een harde hooghal de uiterste bovenhoek trof (1-0) RKAVV gaf zich nog geens zins gewonnen. Doelman Van Deursen moest alle zeilen biizetten om een listig schot van Bollehoom te keren. In de 39e min. werd het op enigszins fortuinlijke wijze 2-0 voor de thuisclub. Een schot van R. Ham verdween dank zij veel effect in het Leidschendamse doel. Dat werd de ruststand. Na de rust volgde een fel offensief van RKAVV. dat een zestal hoekschop pen opleverde. Met man en macht slaagden de Wassenaarders er in doel punten te voorkomen. In de 23e min. vergrootte Blauw Zwart de voorsprong. S. v. d Ham ving een te zachte terug speelbal op en scoorde: 30. Twee min. later kereg Blauw Zwart een min. later kreeg Blauw Zwart een broken R. Ham in het strafschopgebied ten val werd gebracht. S. v. d. Ham zette de penalty in een doelpunt om: 40. En 50 werd het toen H. v. d. Ham dankbaar profiteerde van een misverstand in de Leidschendamse achterhoede. Het zesde en laatste doel- punt dat in dc 33e min. tot stand kwam, was het fraaiste van de ge hele wedstrijd. Via J. v. d. Kooij en R. Ham kwam de bal bij de snel naar voren sprintende H. Ham die onhoud baar inschoot: 60. Met deze stand kwam het einde van een door scheids rechter Boers voortreffelijk geleide wedstrijd. Tweede klasse A: Fluks-Leonidas 0-0, RVC-ODS 1-1, Blauw Zwart- RKAVV 6-0, LFC-Westlandia afgel. TWEEDE KLASSE A De Musschen 20 12 RVC 20 10 Laakkwartier 20 9 RKAW 20 7 Leonidas Alphen ODS 20 HBS 20 LFC 19 Blauw Zwart 20 Westlandia 19 Fluks 20 29 56—31 25 27—22 24 39—25 22 34—35 22 29—30 21 27—29 5 8 19 30—2 7 7 19 29—33 2 10 16 31—38 5 10 15 34—42 3 11 13 21—31 7 10 13 26—32 20 8 6 6 20 6 9 5 stryd om de lange afstandtitel van de Leidse wielervereniging Swift-Cbmbina- tie. De lange Roelofarendsvener Peter Akerboom, die direct na de start een vroege beslissing had getracht te for ceren, ondervond de kracht van de regen en de wind en ook Louis Witteman, Wim Opdam, Karei Dorrepaal, Peter Hoog straten en Wim van Diemen bleken nog te weinig kilometers „in de benen" te hebben om het tempo goed te kunnen volgen. Halverwege de wegens de slechte om standigheden tot 84 km ingekorte wed strijd waren er dan ook nog maar vijf kanshebbers voor het kampioenschap: Jan van Amsterdam, Leo van Velzen, Siem Brandt, Cees Schijff en titelhou der Wim van der Berg. Door een valpar tij verspeelden de Leidenaar Brandt en Schyff uit Rynsburg hun kansen en in de slotfase werd ook de jeugdige Zoe- terwoudenaar Van Velzen door een lek ke band uitgeschakeld. Met nog twee ronden (18 km) te rijden kwamen Van Amsterdam en Van der Berg daardoor op fluweel te zitten. In de eindsprint verraste Wim van der Berg zyn Lei- derdorpse vluchtmaker door 250 meter voor de finish te demarreren en die voor sprong niet meer prys te geven. Op de streep bedroeg het verschil overigens nog maar twee lengten. Ook by de nieuwelingen, die 54 km moesten afleggen, die de beslissing pas op de laatste meters. „New-comer" Pe ter Scheffer scheen voor een daverende surprise te zullen zorgen toen hy op 300 meter voor de finish zijn enig over gebleven tegenstander Cees van der Bent los reed, maar op de stoep wist de Voorhoutse nieuweling toch nog de bloe men te grijpen. Bij de adspiranten zege vierden Leo Slingerland (Koudekerk) en Lesly Riethoven (Leiden) onbe dreigd. Barend Kruit toonde zich weer eens de snelse veteraan door in de sprint Thomas Brandt te verslaan. Voor Kruit was echter de enige dame in het gezelschap, Erna Meskers uit Warmond over de lijn gegaan. Omdat de overige ryders Ria Scoo en Riet Heemskerk niet aan de start waren verschenen, wilde het 16-jarige Warmondse meisje na af loop echter alleen maar de bloemen in ontvangst nemen. De eerste clubkampi oene van Swift wil zy zich pas noemen als zy haar rivalen/vriendinnen heeft verslagen. Uitslag: Profs en amateurs (84 km): 1. W. var der Berg (Leiden); 2. J. van Amster dam (Leiderdorp); 3. op 1.50 C. Schyff (Rynsburg); 4. op 6.40 T. van Duuren (Leiden); 5. H. Solleveld (Voorschoten). Nieuwelingen (54 km): C. van der Bent (Voorhout); 2. P. Scheffer (Lei den); 3 op 2 min. P. Akerboom (Roelof- arendsveen); 4. op 6.20 W. van der Kley (Leiden); 5. B. de Graaf (Lelden); 6. C. Brussee (Leiden). Adspiranten (24 km): 1. A. Meskers (Warmond); 2. op 1.35 L. Slingerland (Koudekerk); 3. op 2.30 B. van Ryn (Leimulden); 4. op 5.50 F. van Wezel Leiden VOETBAL IN DE DERDE KLASSE De reeds zeer geslonken kans van Lugdunum op het kampioenschap is gisteren nog verder afgebrokkeld. De Kikkers, die in Lisse verloren, kunnen nu nog slechts hopen, dat Olympia het ene puntje, dat nog nodig is voor het kam pioenschap. niet zullen behalen. Bodegraven en Van Nispen, twee clubs, die geen gevaar meer lopen en er alleen nog op uit zijn zich te handhaven in de middengroep, speelden tegen elkaar in De Zilk. Het werd een 21 over winning voor Van N'ispen, dat hiermee weer eens bewees, dat het zeer moeilijk winnen is in De Zilk. VAN NISPEN—BODEGRAVEN Van Nispen, dat in de eerste helft het voordeel van de sterke wind had kon dit windvoordeel niet uitbuiten, daar de verdediging van Bodegraven versterkt werd door vier voorhoede spelers. In de eerste periode speelde Van Nispen steeds op de speelhelft van Bodegraven, wat ook wel eens gevaar opleverde van te ver opdringen wat Van Nispen in de 15e minuut noodlot tig werd. Door een misverstand van linksback Jan van Maris kreeg de voorhoede van Bodegraven een unieke kans, die werd benut: 01. Dc Van Nispen-aanhang irok na dit doelpunt bedenkelijk gezicht. Maar defensie wist deze aanvallen steeds bekwaam onschadelijk .te maken. Er ontstonden nog enkele gevaarlijke mo menten voor het doel van Bodegra ven, maar in de stand kwam geen verandering, zodat Van Nispen kan terugzien op een verdiende overwin ning en tevens een gunstige positie blijft innemen op de ranglijst. lisse—Lugdunum In een spannend duel heeft Lisse met veel moeite een verdiende zege op het hoger geplaatste Lugdunum be haald. Het eerste kwartier waren de bezoekers het meest in de aanval, doch door goed spel van de Lisser defensie 25ste minuut kon Van Nispen door werden doelpunten voorkomen. Gelei- Jan van der Linden de gelijkmaker de]ijk kwam Lisse in de aanval, maar scoren: 1-1. Met fezestand wert de Lusdunnm weer- eerste speelhelft afgesloten. Ook in de tweede helft zagen wjj van de zich geducht. Bodegraven, wat nu met wind mee- Toen de scheidsrechter de rust wilde speelde geen fraai voetbal. Van Nis- aankondigen weid hij door de grens- pen kon de aanvallen zeer goed op-rechter er op attent gemaakt, dat er vangen. Wel drukte Bodegraven Van nog 7 minuten gespeeld moesten woi- Nispen geheel in de verdediging maar den. Juist voor het verstrijken van de de club beging dezelfde fout als Van eerste helft wist linksbinnen Van der Nispen voor de rust. door te ver op te Linden met een ver schot doelman Derde klasse A: RKDEO-Alphia afg., van Nispen-Bodegraven 2-1, VIOS- Oranjeplein 0-3, Wilhelmus-ADS 1-3, Olympia-Kranenburg 7-0, Lisse-Lug- dunum 2-1. Links op de foto: Bijzonder spannend was de eindspurt van de twee nieuwelingen, rechts winnaar Cees v. d. Bent en num mer twee Peter Scheffer. Rechts: winnaar bij de amateurs Wim v. d. Berg (rechts) wordt met zijn prolongatie van het kampioenschap gefeliciteerd door de tweede aankomende man Jan van Amsterdam (links). B-adspiranten (12 km): 1. L. Riet hoven (Leiden); 2. op 10 sec. F. van der Berg (Leiden 3. op 20 sec. L. van Dam (Leideni; 4. B. Akerboom (Roe lof arendsveen5. E. van der Berg (Lei den); 6. F. van 't Hart (Leiden); 7. J. van der Reyden (Leiden). Dames (24 km): 1. E. Meskers (War mond). Veteranen (24 km): 1. B. Kruit (Lel den); 2. Th. Brandt (Leiden); 3. G. Mie- remet (Leiden). Goede prestatie van Warmondse wielrenster De jeugdige Swift-renster Erna Mes kers heeft dit weekeinde opnieuw een verrassend goede prestatie geleverd. De 16-jarige Warmondse toonde zaterdag middagen de 35-km lange Ronde van Zaandam voor dames uit het goede (wieier)hout te zijn gesneden. In de eindsprint kwam zij echter nog routine en inzicht te kort om een van de ere plaatsen voor zich te kunnen opeisen. Achter Irene Paul (Den Haag), Ineke van IJken (Baarn), Jannle Jonkers (Ga meren) en Anneke van Doesburg (Wer kendam) moest Erna Meskers zich met een vijfde plaats tevreden stellen. HOCKEY SISEO Hoewel de velden op het Roomburger polder-complex zich ln een bUzonder slechte toestand bevonden en de regen gestadig neerviel, vonden alle voor Slseo vastgestelde thulswedstryden toch nog doorgang. De resultaten werden daarby als volgt: Dames 1-BDHC 4 4-1; dames 2-Kievi- ten 4 2-0; dames 3-Kievlten 5 2-1; heren 1-DSHC 8 2-2; meisjes A-HHYC C 3-1. Een bijzonder succesvolle hockeydag dus DAMES 1 Het reeds afdelingskampioen zynde le damesteam won de vóórlaatste compe titiewedstrijd tegen de Bloemendaalse dames dus eveneens met ruime cijfers en bewees aldoende nog eens ten overvloe de haar uitstekende conditie die voor de komende promotiestrijd van groot nut zal zijn. Gezien de slechte toestand van het veld (waarop gratis modderbaden konden worden genomen) werd de wed stryd zelf (evenals trouwens ook de ove rige thuiswedstrijden) een lachwekken de, weinig met hockey uitstaande ver toning. Door hun grotere technische vaardigheid konden de Siseaanse dames ln de "modderslijtageslag" aan het lang ste eind trekken en wel door twee doel punten van Els de Vrind voor de rust en een rake push van Emy v. Brussel en wederom Els de Vrind na de hervatting. HEREN 1 Hoewel het team van de Delftse stu denten in technisch opzicht duidelijk be ter was dan het Siseaanse. kon laatst genoemde door een groter aan de dag gelegd enthousiasme de stryd over het geheel genomen vrij aardig in evenwicht houden. Dit enthousiasme had mede tot gevolg, dat ook na een achterstand van 0-2 (ruststand 0-1) de Leidse formatie stug en dapper bleef volhouden en al- doende bereikte dat door doelpunten van Jacques Gerris en Gys Groenewegen toch nog een eervolle puntenverdeling kon worden genoteerd. Met een a en een b team is door judo club Eendracht deelgenomen aan het Boskant judotoernooi in Den Haag. In geschreven waren door de volgende sportscholen, (clubs). By de b teams door de organiserende vereniging Guan Lln, Eendracht, Bontje, Lu Gia Jen, Shl Sel en Centraal. In poule 1 werd Eendracht winnaar door overwinningen op Sportschool Bontje 2-3; Lu Gia Jen-Eendracht 1-4; Eendracht-Guan Lin 3-2. De finale ging tussen de teams van Eendracht en nogmaals de Guan Lin, na een enerverende stryd won de organi serende vereniging uiteindeiyk met 3-2. Bij de A teams was ingeschreven door Guan Lin. Eendracht, Bontje, Shi Sel, sportschool de Vries, sportschool Goede- raad en de Lu Gla Jen. Doordat sportschool de Vries zich te rugtrok en sportschool Goederaad ver stek liet gaan werden de poules omge zet en moest Eendracht aantreden tegen de oude tegenstander Lu Gla Jen, deze werd door Eendracht gewonnen met 4-0. Hierna werd gewonnen van sport school Bontje met 3-2. In de party tus sen Eendracht en Shi Sei werd helaas een verkeerde beslissing genomen wat Eendracht de overwinning kostte: uit slag 3-2 voor de Shi Sei. Hierdoor be haalde het A-team van Eendracht de 3e prijs in dit sterk bezette toernooi. Tafeltennis De eerste klasse-teams van Docos, die allen In felle stryd gewikkeld zijn degradatie te ontspringen, hebben verleden week wisselvallige successen geboekt. Team 2 hield aan de wedstryd tegen Sparkler 1 één punt over, dit terwyi een 53 voorsprong was bereikt. Cor van Zyp, die daarvoor een party ge wonnen had, verloor zijn party toen met minimaal verschil en ook Gerard v. d. Klauw zag de slotparty in drieën verloren gaan. Het bUjft dus1 oppassen, vooral omdat het onderlinge krachts verschil zo gering is. Team 3 duwde de deur tot op een klein kiertje voor zichzelf dicht door het onverwachte verlies tegen de Tref fers 4 (28). Alleen wanneer de beide resterende wedstrijden de volle winst opleveren, is er nog een kansje op een derde plaats. Docos 5 behield zyn eerste plaats via een gelijkspel tegen DVC 1, maar team 6 liet zich de kans ontglip pen het ongeslagen Wibats 10 de eerste nederlaag toe te brengen (46). Team 8 zal alle zeilen bij moeten zetten om door een tweede plaats een hogere klas te bereiken. De „topper" in hun poule verloren zy met duidehjke cijfers van Rustenburg 2 (28). De beide damésteams doen het beter, i Team 1 bleef het leidende team Pit '54 1 op de voet volgen, doordat An van Cassel, Rie Verhoogt en Leny Heuzen leder met tweemaal winst MVO 1 terugwezen. Team 2 kan niet meer van de tweede plaats verdrongen worden, want concurrent Rustenburg 1 werd met 64 verslagen. Loes Kok en Rla Wans Ink stonden geen enkel punt af. Overige uitsflagen: Docos 9Sparkler 3: 46; Docos 10Sportief 6: 37; Docos 11RTC 5: 55; Docos 5De Valken 3 010 (jun.). Na de senioren hebben ook de Scylla- junioren getoond de sterksten te zyn door het behalen van alle titels in de eerste klasse. In het enkel bevonden zich ln de halve finales drie Scylla- spelers n.l. A. W. van Zoelen, K. van Schle en Theo Bakker. Hiervan wist Karei van Schie zich door een over winning op A. W. van Zoelen te plaat sen ln de finale. In de finale was Karei de meerdere van Bert van Akerboom, die van Theo Bakker had gewonnen. Het dubbel leverde alweer een titel op voor Karei van Schle doordat hy samen met zijn broer Peter de finale wist te winnen van Theo Bakker en Hans v. d. Zwet. Ook in,de mixed dubbel waren de twee jongens van Scylla afkomstig n.l. Hein Chrispljn met Ellen Schlat en Theo Bakker met Anneke Koek. De finale werd door de eerstgenoemden gewonnen. DERDE KLASSE A Olympia Lugdunum ADS Van Nispen Oranjeplein Wilhelmus Bodegraven RKDEO Kranenburg VIOS Alphia 20 14 19 11 19 12 19 8 19 8 20 7 20 8 6 0 34 59—17 6 2 28 34—22 2 5 26 39—27 3 8 19 27—27 3 8 19 42—47 5 8 19 39—36 2 10 18 32—34 1 10 17 38—39 19 8 0 11 punt te fabriceren, hetgeen de verhou ding wel goed weergaf. Dit resultaat was voor de vele Leidse supporters wel een teleurstelling. I'iet Beelcn, de Nederlandse veldloop- kampioen, heeft zondag de derde editie van de AVRO-eross, die in zijn korte bestaan Is uitgegroeid tot het grootste sportevenement In Nederland, gewonnen. Ruim 5000 deelnemers verdeeld over tal dringen en de Van Nispen-voorhoede te veel vrijheid te geven, waar zy in de 10 minuut dankbaar gebruik van maakte en Leo van Maris Lzn. door een fraaie kopbal Van Nispen de lei ding gaf: 21. Om de stand weer i'n evenwicht te brengen trok Bodegraven steeds meer ten aanval, maar de Van Nispen- Lefeber te verrassen, zodat de rust met een 10 voorsprong voor Lug dunum werd ingeluid. Tien minuten na de hervatting wist Oudevelthuys van dichtbij de gelijk maker te scoren: 11. Lisse bleef het meest in de aanval en 10 min. voor het einde wist rechtsbuiten Van Kes- teren via de paal het winnende doel- De 5e Keukenhof-wandeltocht, welke a.s. zaterdag 8 april gehouden staat te worden en georganiseerd wordt door de Lisser WandeLsportvereniging „D.J.O." schijnt een enorme belangstelling te trekken. Verleden jaar was het totaal aantal deelnemers 1835, doch dit aantal deelnemers is nu reeds bij inschrijving overschreden, terwijl van verschillende wandelclubs nog aan meldingen te verwachten zijn. Dit jaar nemen ook voor het eerst buitenlanders aan de wandeltocht deel; er heeft zich nl. een vereniging uit Antwerpen met 40 deelnemers laten in schrijven. Voor de deelnemende clubs zijn 25 bekers beschikbaar en voor de Lissense deelnemende groepen wandelaars staat weer de zilveren tulp beschikbaar. De Wandelsportvereniging gaat met deze lustrumtocht vermoedelijk een enorm succes beloven wat het aantal deelnemers betreft. Een perfecte orga nisatie werd op touw gezet om alles in goede banen te leiden. De start heeft plaats zaterdagmiddag tussen 1.30 en 2.30 uur op het H.B.G.-plein te Lisse. Nu maar mooi weer 11 van verscliillende klassen hebben de par koersen, die waren uitgezet rond de Hil- versumse renbaan afgelegd. Beelen heeft in de 5000 meter lange wedstrijd vry veel tegenstand ondervon den van zyn clubgenoot Wim van Gerven die In de slotfase niet tegen de sprint- kracht van de Nederlandse kampioen bleek opgewassen. By de dames, die tweeduizend meter moesten afleggen bewees Annelles Bos man (Nymegen), dat zy enkele weken geleden in Lisse niet zo maar Neder lands kampioen was geworden. De klei ne Nijmeegse ving in de slotfase de aan val van Ilja KeizerLaman uitstekend op en won verdiend. Het grootste onderdeel vormde de prestatieloop over 5000 meter, waarvoor ruim drieduizend deelnemers van Btart gingen. De uitslagen luiden: Heren (5000 m.): 1. Beelen (Spartaan, Lisse) 14.11,4; 2. Van Gerven (Spar taan) 14.12,6; 3. De Bruin (Minerva, R'dam) 14.16,4; 4. Opdenoordt (Klmbrla, Maastricht) 14.30,3; 5. v. d. Hoogen (Avanti, Helmond) 14.33,-; 6. Van Eekelen (Thor, Roosendaal) 14.35,2; 7. De Jong (Phoenix, Utrecht) 14.40,-; 8. Delnoye Kimbrla) 14.41,-; 9. Blok (Suomi. Velsen) 14.42.4: 10. Deelstra (Lionltas. Leeuwarden) 14.43,-. Dames 2000 m.: 1. Anneloes Boeman (Numaga) geen tyd; 2. Ilja Keyzer (Su omi, Velsen); 3. Jeanet Vermeulen (HAC, Helmond); 4. Greta Negenman (AV '55, Heerenveen); 5. Betty Lenfe- rink (Tubbergen).

Leidse Courant | 1967 | | pagina 10