Muzikale jeugd vergaarde zich lauweren in Leiden RAAD VAN VOORSCHOTEN AANVAARDT DOORSTROMINGSREGELING Dubbel afscheid op Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden PAGINA 4 ZATERDAG 1 APRIL 1967 Eerste vergadering beroepschriften Op vrijdag 7 april 16.30 i TARIEVEN CULTUREEL CENTRUM NIET OPNIEUW VASTGESTELD Door het Ministerie van Volkshuisvesting is op grond van de Nieuwe Woning wet een regeling tot stand gebracht, waardoor aan gemeenten bedragen vorden verstrekt ter tegemoetkoming in de kosten van voorziening i hen, die hun woonruimte verlaten om andere, aan de hun gezin meer aangepaste woonruimte in gebruik te DE INTERNATIONALE Jeugdmuziekweek Leiden is gisteravond in de Stadsgehoorzaal uitgelopen in een internationale muziekjubel. Naar dit moment hebben tientallen jongeren in Zurich, Hüttental en Leiden, die hun vrije tijd zinvol maken door actieve muziekbeoefening, met veel spanning uitgezien. Voor het slotcon- cert hadden zij al hun krachten en talenten ingezet en zij hebben zichzelf beloond met een machtige uitvoering. Het grandioze hoogtepunt werd de Londense Symphonie no. 97 van Haydn, ten gehore gebracht door het voor deze gelegen heid uit de drie orkesten geformeerde Interna tionale Muziekweek-orkest: rond 80 geselecteer- Internationale jeugdmuziekweek eindigde met grandioos slotconcert IJet Jugendorohester Zürich opende de avond met de luchtige ouver ture tot Peter Schmoll und seine Nach- barn van Von Weber. Het werd na een haarzuivere inzet een frisse, on gecompliceerde uitvoering, geïnspi reerd door een steeds enthousiaste di rigent als Georges Scherrer. zelf een amateur, aan wie de jeugdige Zwit sers wel bijzonder veel te danken heb ben. In de volle akoestiek van de ge hoorzaal deden de blazers zichzelf meer eer aan dan in de Antoniuskerk deze week. Bij hen blyft klankzuiverheid echter een teer punt. Er werd door de Züricher meiskes en knapen volgzaam en geconcentreerd gespeeld; amateur- werk eerste klas, dat beloond werd met luide ovaties. Het Duitse schoolorkest om het maar eens officiéél aan te duiden: het Streichorchester Fürst Johann Moritz Gymnasium Hüttental-Weidenau moest het zonder Joachim Hildebrand stellen, omdat deze dirigent ziek was geworden. De leiding bij het vierde Brandenburgs concert van Bach, dat het ensemble woensdag en donderdag reeds had gespeeld, was echter bij de eerste dirigent en oprichter van het orkest, Hans Blume, in bijzonder goe de handen. Ook ditmaal demonstreer den de Duitsers zekerheid en be kwaamheid in hun optreden. In dit prachtige concert schitterde opnieuw de jonge violist Fritz Behr. De Hütten- talers verstaan hun kunst uitstekend, maar zij staan enigszins gereserveerd tegenover de feestelijkheid, die Bach dit concert heeft meegegeven. Zij hou den het ingetoomd en daardoor mist men wel wat esprit. Toch kregen we een vurig presto te horen, maar ook in een gebluste gedaante hadden deze Duitse gymnasiasten zich de klinken de naam verworven in Leiden die zij thans bezitten. Met oprechte trots hebben wij alle maal geluisterd naar de leden van „ons" Jeugdkamerorkest Leiden, on der de directie van maestro Henk Briër. Wat zij met de voor amateur- orkest geschreven Partita in modi an- tichi hebben gedaan, was fenomenaal. Hier wordt de vergelijking met de an dere twee gezelschappen wel wat moei lijk. Men kan de verrichtingen van jeugdige scholieren niet zonder meer afwegen tegen die van ouderen, die langer muzikale ervaring hebben. Door deze omstandigheid alleen al staken zy met kop en schouders bo ven de gastmusici uit. Wars van chau vinisme en zonder iets aan de presta ties van de anderen te kort te doen, moeten wij zeggen dat de Leidenaars aan de top stonden. Maar ook lande lijk gezien heeft dit jonge orkest een bijzonder hoog niveau bereikt, mede dank zij de rol van Briër die in dit alles speelt. In deze boeiende, melodieuze par tita van Herman Strategier werden onder Briërs doorwrochte leiding alle den, die hier vriendschap en edele wedijver lieten samensmelten in één geluid van zuivere schoon heid. Dit was het grote slotakkoord van een week die voor deze jongeren onvergetelijk zal blijven. Vele lieden de Stadsgehoorzaal was lang niet geheel gevuld denken bij het woord „jeugd orkest" aan aardig vertier voor kinderen, iets hobby-achtigs, dat nog niet volgroeid is. Een begrijpelijke gedachtengang, maar een complete misvatting waar het deze drie orkesten betreft. Bij deze amateurs is elk dilettantisme uitgeban nen. Wij mochten vier dagen getuige zijn van het vruchten plukken van een vrijetijdsbesteding in optima forma. reminiscenties aan amateur-muziek weggevaagd. De hele vertolking was speels, rijk genuanceerd en technisch zonder smet. Het werk van Strategier leent zich ook wel voor zo'n spranke lende uitvoering; het is knap en rijk georkestreerd, geen originele vond sten, maar een zeer esthetisch samen voegen van invloeden: Fauré-achtige verstildheid, Spaanse ritmen en Ra- velliaanse koperfanfares. Het orkest ontwikkelde vooral in het andante 'n prachtige homogene klank, uitmuntend door zuiverheid. Evenals beide vorige uitvoeringen ontvingen ook Briër en de zijnen uitbundig applaus. Tenslotte was daar dan het Interna tionaal Muziekweekorkest met de 97ste symfonie van Haydn. Vele uren repeteren werden royaal gehonoreerd met een doorleefde en temperament volle uitvoering door het grote symfo nie-orkest-voor-deze-avond, dat door een alles beheersende Henk Briër tot een hechte eenheid gedwongen werd. Vriendschap werd hier geconcreti seerd in pure muziek, levendiger dan een symbool kan zijn. De verrukkelij ke muziek van Haydn kreeg stralend gestalte. Onze hulde aan de jongelui voor hun bewonderenswaardige in spanningen en resultaat, hulde vooral aan dirigent Briër. door wiens cons ciëntieuze zorgen zoveel schoons ver klankt kon worden. Het overweldigend applaus, dat mi nutenlang aanhield, dwong Briër tot het bisseren van de symfonie-finale. De helden waren kennelijk vermoeid, maar de zege was al ruimschoots be haald. Wat ons betreft, mag deze vruchtbare muzikale en kameraad schappelijke drie-stedcn-ontmoeting 't begin van een hardnekkige traditie worden. De jubilerende Leidse Jeugd- Actie onder wier auspiciën en die van K&O dit laatste concert tot stand kwam heeft in elk geval met het organiseren van dit week-evenement veel goodwill gekweekt. T. P. De „Grote Drie" van het slot concert: v.l.n.r. de dirigenten Blume, Scherrer en Briër. „PECHVOGELS" BIJ POLITIE-TONEEL Tine Appelman zon» in Eiisabeth-ziekenhuis De katholieke verpleegstersbond van de afdeling Leiden besloot donderdag het winterprogramma met een feeste lijke avond van zangkunst in het St. ElLsabeth-ziekenhuLs. Dank zij de gast vrijheid van de religieuzen konden de verpleegsters in de recreatiezaal van het klooster genieten van een zang recital, dat gegeven werd door de mezzo-sopraan Tine Appelman. Z»j werd aan de vleugel op attente wijze begeleid door Rob de Groot. Het programma vermeldde 'n twin tigtal liederen, o.a. van Schubert, Brahms, Schumann. Bijzonder opval lend waren enkele grappige melodieën van Max Reger, zoaLs het puntige lied Der Igel. Ook de liederen van De Falla, waarbij het verstilde Asturiana, wer den met grote expressiviteit gebracht. Tine Appelman heeft een uitgebreide opleiding genoten aan het conservato rium te Amsterdam, en eveneens in Hamburg, terwijl z.e momenteel haar zangstudie afrondt in Düsseldorf. Het waarderend applaus en 't mooie boeket bloemen waren uitingen van dank voor een fijne zangavond van goed gehalte. De Nederlandse Politiebond, afdeling Lelden, organiseerde gisteravond In de grote zaal van De Burcht een feestelijke bijeenkomst. Bekende Leidse figuren le ken en keken wat vriendelijker, nu de gezagsattrlhuten als laarzen en petten thuis waren gelaten. I In eeu kort welkomstwoord herdacht de voorzitter het overlijden van de heer i Gerard Klfl. wienst verscheiden hy een zee»- zware slag voor de toneelvereniging noemde. Spreker bracht posthume dank voor de raad en daad waarmede de over- i ledene de vereniging heeft gesteund. Onder de vertrouwde regie van de heer C. A. N. Cornellssc werd vervol gens een blijspel opgevoerd van Wilfred 1 Massey: „Pechvogels". De titel bleek juist gekozen, want met een zekere re gelmaat fladderden zij het toneel op. Om te beginnen was daar Jim Harlow, die met zijn beide dochters en niet te vergeten oma, gedwongen ia te verhui zen. De bedrijfsleider van Jim, George Ferrler verhuist ook, maar komt op hetzelfde adres terecht als Jim. De ver wikkelingen liggen voor de hand of liever ln de huiskamer.. De twee fami lies blijken niet zo met elkaar te kunnen opschieten. Inwonen Is ook moeilijk vooral wanneer de bedrijfsleider geflan keerd wordt door een bemoeizuchtige zuster en een nogal zwakke zoon. Conflictstof genoeg. Het by de hande, driftige omaatje, tegenover de stand- bewuste zuster van de baas van Jim. De bedryfsleider tegen Jim, en de zoon tegen de dochter. Maar gelukkig gaat het by de laatste twee heel snel de goede richting uit. Be- grypeiyk. want de dochter Jenny ge draagt zich ook engelachtig in de aan- vankeiyk bepaald niet prettige sfeer. Gelukkig komt echter alles weer terecht. WAT OUDERWETS Het verhaal is gekleurd met de draad van het Assepoester-motie, wat een ouderwets tintje oplevert. Toch weet het door zyn veel voorkomende komische situaties de zaal wel te boeien. Vooral ook het spel van mevrouw M. W, S. Bor-Leenheer droeg bij tot de aantrek- keiykheid van het stuk. Zy zette een kosteiyk, soms ook lastig typetje neer. Oma waa vrij In haar optreden en nam voor niemand een blad voor de mond. in liet stadhuis, vindt de eerste openbaro vergadering plaats van de Commissie voor do heroepsschrifteii. Tijdens deze vergadering zullen wor den behandeld: het beroepsschrift van de firma Joh. H. Boelee tegen een beschikking van Burgemeester en Wethouders van 23 november 1966, houdende weigering van een vergunning tot het plaatsen van een benzinepomp voor de percelen Morsweg In de huisvesting 174-176. omstandigheden - het beroepsschrift van de NA ..Het nemen. Dit voorstel, aldus de heer Schuurman van de K.V.P. in de raads- Motorhuis" tegen een beschikking var. vergadering van Voorschoten, is door zijn fractie met grote reserve ontvangen. Burgemeester en Wethouders van 5 de- yye zjtten met de woningwetwoning in de knoei. Zij zijn bestemd voor de cember 1966, houdende intrekking van groep met de laagste inkomens, doch deze groep kan de woningwetwoning de vergunning tot het hebben van ben- niet meer betalen. Nu worden door het departement kunstgrepen toegepast, zinepompen voor het perceel Morssingel wejnjg aantrekkelijk zijn. De 100,- grens is te laag en het bedrag van 1200,- de maximumuitkering is eveneens te laag. Ook de andere sprekers waren bepaald niet enthousiast. Men stond op het standpunt, dat elke regeling die de doorstroming kan bevorderen dient te worden aangegrepen, maar of deze regeling wel een stimulans zou zijn, werd in twijfel getrokken. Burgemeester De Kool deelde mede, dat de oude regeling niet meer van kracht was en dat we de nieuwe regeling moeten aanvaarden. De gemeente beschikt niet over de middelen om dit doorstromingsfonds te versterken. Voor het pubUek komt er weinig verbetering, voor de gemeente echter wel, want zij krijgt middelen uit 's Rijks kas. Het is een moeilijk overzichtelijk terrein, het is een experiment, laten wij het aannemen en zien hoe de situatie over een jaar is, dan hebben we meer ervaring en kunnen we zien of de regeling verbetering behoeft. Aldus werd gehandeld. De vergadering van de Commissie Be roepsschriften wordt gehouden ln de ka mer van Burgemeester en Wethouders. AGENDA ZONDAG 2 APRIL R.K. MclkverkopersgUde St. Pascha- lis Sociale zondagmorgen met H. Mis. St. Elisabeth Ziekenhuis, 9.00 uur. MAANDAG 3 APRIL Kath. Middenstandsbond Jaarver gadering rest. Van der Heyden, 20.00 u. Kynologenver. „Rgnland" Algem. ledenvergadering, Zomerzorg, 20.00 u. APOTHEEKDIENSTEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Restauratie Ambachtshuis aanpassen aan bestemming Er kwamen twee voorstellen aan de orde inzake eht ambachtshuls en het baljuwshuis. Het eerste voorstel betrof Vrijdag heeft op het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden een afscheid plaatsgehad waarbij twee medewer kers van het G.A.B. Leiden betrokken waren, nl. de heer A. M. Stroosnijder, die de functie vervulde van adjunct- directeur en door een benoeming tot directeur van het Gew. Arbeidsbureau te Dordrecht zijn werkzaamheden te Leiden ging beëindigen en de heer D. v. Rijn, de Landbouwbemiddelaar en bemiddelaar afdeling Overige Bedrij ven, die door een benoeming bij het Gew. Arbeidsbureau te Zeist de voor hem aloude Sleutelstad gaat verlaten. In een speciaal belegde afscheids bijeenkomst werd van beide zeer ge waardeerde collega's afscheid geno men. waarbij de directeur van het G.A.B. Leiden, de heer J. Sjoerds, zich tot beide functionarissen wendde in een bijzonder hartelijk woord van afscheid. Hij richtte zich allereerst tot de heer D. v. Rijn, die niet minder dan 22 jaar aan het G.A.B. Leiden ver bonden is geweest en in Leiden en wijde omgeving een zeer bekende per soonlijkheid is door zijn werkzaam heid aan het G.A.B. Leiden en activi teiten in het jeugd- en politieke leven in Leiden. De heer Sjoerds noemde af scheid nemen enerzijds een droevige zaak, vooral wanneer het sympathieke collega's betreft, anderzijds moet een afscheid tot vreugde stemmen voor hen die vertrekken gaan omdat door een benoeming elders bepaalde wen sen en persoonlijke verlangens in ver vulling kunnen gaan. Hij wenste beide collega's van harte geluk met hun nieuwe werkkring. De heer Sjoerds wist de heer Van Rijn op rake wijze te typeren als een man van verschij ning met innerlijke bewegingen en (veel) bijkomende gaven. Het zou te ver voeren deze facetten uitvoerig te belichten in dit verslag. Zij genoeg gezegd, wanneer wij vermelden dat de heer Van Rijn geschetst werd als de man, symboliserende de „zware" beroepen, graag behulpzaam voor iedereen die zijn hulp inroept en in de gemeenschap iets wil betekenen, ge dreven door een innerlijke genegen- lend, o zenlijl.en. De heer Sjoerds kenschetste de heer Stroosnijder toe namens alle collega's werkzaam is geweest, als een man met wie hij een voortreffelijk team heeft weten te vormen op een goede en hartelijke wijze van samenwerking. De heer C. Schipper sprak de heer Stroosijned toe namens alle collega's en dankte hem voor de wijze waarop hij zijn taak als chef-bemiddelaar wist te vervullen, een open oor en hart te hebben voor de moeilijkheden welke zich in de arbeid kunnen voordoen. De heer C. H. Steenwinkel richtte zich speciaal namens de collega's tot de heer D. v. Rijn en dankte hem vooral voor de vriendschappelijke sa menwerking welke meer in het bij zonder op „Kamer 12" van het G.A.B. Leiden ondervonden werd. Hij zeide, dat niet alleen de collega's hem zul len missen, doch ook velen die bij hun bezoek de bekende figuur van de heer Van Rijn zullen missen! De heren Stroosnijder en Van Rijn hebben vervolgens in een korte speech dank gebracht voor de sympathieke Woorden en aangeboden geschenken. conserveringsmaatregelen van de ge bouwen en het tweede het maken var een plan tot restauratie. Het college heeft gedacht als bestemming van de gebouwen de huisvesting van de bi bliotheken. Doch dit is geen definitie ve bestemming. De restauratieplannen gaan in de richting van herstel in oude luister, maar aangepast aan de bestemming van het gebouw. De verkoop van grond aan Niers mans Bouwbedrijf in plan Boschgeest met de aldaar voorgenomen premie- bouw van 18 woningen met 8 garages werd door de raad z.h.st. goedgekeurd. Zoals te verwachten was stemde de P.vd.A. tegen bij het voorstel tot over dracht van woningwetwoningen aan de bewoners. De transactie met ge sloten beurzen de woningruil van per celen Leidseweg 349 tegen Prins Mau- ritslaan 16 werd door de raad goed gekeurd. De percelen Leidseweg 349, 351, 353, 355 en 357 zullen in de loop der tijden moeten verdwijnen voor 'n wegaansluiting van de Leidseweg met Noord Hofland. Derhalve grijpt de gemeente felke gelegenheid aan dil doel te bereiken. Woningbouw in Noord Hofland Door middel van grondverkoop in Noord Hofland en toestemming tot het bouwen van 67 premiewoningen al daar door het Bouwteam „Voorscho ten" i.o. werd uitvoerig besproken. De burgemeester vond, dat ditvoor stel door de diverse sprekers al te kri tisch was bekeken en dat te weinig aandacht was geschonken aan al de bemoeiingen van het college van b. en w. om toch in deze moeilijke om standigheden te komen tot woning bouw in Noord Hofland. Door aanne ming van dit voorstel kunnen toch maar weer 67 woningen worden ge bouwd. Nu het helaas niet mogelijk is een bouwstroom op gang te brengen, moet wat nu gaat geschieden toch wel Baron van Wijnbergen, oud-burgemeester van Lisse en Wassenaar overleden Op 69-jarige leeftijd is overleden dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen, oud-burgemeester van Lisse en Wasse naar. Baron van Wijnbergen werd ge boren te Eindhoven en kreeg zijn gym nasiale opleiding van de Paters Jezuïe ten te Katwijk. Hij studeerde vervol gens filosofie te Rome, waar hij in 1926 promoveerde aan de Gregoriaanse universiteit tot doctor in de wijsbe geerte. Daarna elgde baron Van Wijn bergen zich toe op de gemeente-admi- In februari 1928 werd hij benoemd tot burgemeester van Waalre, op 15 maart 1931 kwam hij als burgemeester naar Lisse en op 1 oktober 1938 werd hij burgemeester van Wassenaar, wel ke functie hij met een onderbreking van twee jaar in de oorlog vervuld heeft tot 1 juni 1961. Baron van Wijn bergen werd toen op eigen verzoek om gezondheidsredenen eervol ontsla gen. De overledene was o.m. Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De begrafenis vindt plaats dinsdag 4 april a.s. na de uitvaartdienst in de pa rochiekerk van De Goede Herder om Voor mej. B. C. de Jong hebben wij grote bewondering, voor de wtyze waar op zy Jenny speelde. Rolvast en overtui gend bewoog zy zich door de intriges. De heer A. Kersten voldeed zeer zeker als zoon Rob. net zo als mej. Sj. Lode- ma als Vera. De regisseur vonden we j ditmaal niet zo sterk en ook niet over- tuigend: hij wist o.i. met zijn eigen rol i niet helemaal raad. Toch zeischap, zoals gezegd de zaal begin af te boeien. Na afloop wa gezellig samenzijn. het ge- het gerekend worden tot rationele bouw. De raad nam het voorstel aan. De elektriciteitstarieven gaan om hoog. In de leveringsovereenkomst met Leiden is de bepaling opgenomen, dat de tarieven voor de levering van elek triciteit aan de verbruikers in het leve- ringsgebied van Voorschoten tenminste gelijk moeten zyn aan die, welke in de gemeente Leiden gelden. Voorschoten had nog steeds afwijkende tarieven. De tarieven worden nu bg een normaal vastrecht 8 cent en bij een verlaagd vastrecht 9 cent. Voor percelen, niet zijnde woningen, zal niet langer het. oppervlaktetarief worden gehandhaafd, doch het normalé vastrecht, verhoogd met een vermogenstoeslag. De meer- inkomsten voor de gemeente worden geraamd op 17.700.- Dit betekent echter geenszins 17.700.- meer winst. Al de onderwijsvoorstellen betref fende gevraagde medewerking van de raad bij voorzieningen aan de scholen, nieuwe leermethoden enz. werden ha merstukken. Uit de raad werd ge vraagd of in deze gevallen niet tot delegatie aan b. en w. kon worden overgegaan, want de raad heeft toch alleen maar ja te zeggen. Dit zal in studie worden genomen. Van de vakleerkrachten was het initiatief uitgegaan om in de vakantie- tijd onderlinge schoolwedstrijden te houden zowel voor voetbal als korfbal. Alle fracties juichten dit initiatief toe en gaven gaarne hun fiat aan 't voor stel 1000- subsidie te verlenen. De gelden zijn bestemd voor prijzen en voor een verversing. Hoewel de vraag werd gehoord, of de ouders ook niet wilden bijdragen, liet de wethouder weten, dat hg tegen bijdragen van de ouders geen bezwaar had. dat zij dat op hun beurt ook wel zouden doen, maar dat hij de ouders zeker geen verplichting wilde opleggen. Uitbrei ding tot de lagere scholen zou een te zware belasting betekenen voor de leerkrachten, doch hier zouden de ouders assistentie kunnen verlenen. De commissie tot wering van school verzuim werd uitgebreid, de leden in de commissie tot wering van school verzuim werden benoemd c.q. herbe noemd. Tarieven Cultureel Centrum De tarieven van het Cultureel Cen trum thans ook voor recepties en voor steld, doch omdat het Cultureel Cen trum thans ook voor receptie en voor bijeenkomsten met een particulier ka rakter ter beschikking gesteld zal wor den, moesten hiervoor tarieven wor den opgesteld. De werkelijke kosten dienen echter in rekening te worden gebracht, 336.- voor het gebouw ge durende 1 hele dag. De heer Scheps vond dit een studeerkamerproject en heeft er niet veel verwachtingen van. Men had van een andere basis uit moeten gaan. Ook andere sprekers hadden geen hoge verwachtingen. Doch het voorstel zal lopen tot medio 1968 en zal dan opnieuw worden bezien. Volgens de wethouder is men niet uitgegaan van een commerciële opzet, dit i.v.m. de beperkte mogelijkheden van het gebruik (tijdens de school tijden niet te gebruiken wegens hin der voor het onderwijs). De bedoeling is wel de zgn. leegstand van het Cul tureel Centrum op te vullen en het exploitatietekort te verminderen. Alle fracties stemden uiteindelijk voor: het wordt een jaar proberen. Voor het openbaar onderwijs zullen adviesorganen, schoolraden in 't leven worden geroepen. Dit voorstel kreeg de instemming van de raad. De meer derheid van het aantal leden van deze scholraad moet echter bestaan uil ver tegenwoordigers van ouders, voogden of verzorgers. De raad heeft geen be voegdheden. doch een zuiver advise rend karakter. Raadslid Scheps (B.P.) had vragen gesteld inzake plannen voor winkels in de Schoolstraat. Uit de antwoorden van het College bleek dat de grond nog voor elke gegadigde, mits geld en het voldoen aan de gestelde voor waarden, beschikbaar is. Mevr. Stoker dankte voor de uitslag van dc gehou den enquête inzake de schooltandver- zorging. AFSCHEID OP GYMNASIUM Op 10 april a.a. hoopt de heer dr. G. Kuperus afscheid te nemen als leraar van het Stedeiyk Gymnasium, alhier. De heer Kuperus ls sedert 1 september 1946 aan het gymnasium verbonden: het con rectorschap bekleedt hij van 1 septem ber 1958 af. Het afscheid zal in verband met de gezondheidstoestand van de heer Kuperus, in beperkte kring gevierd wor- Aanbesteding zwembad te Oegstgeest Gistermorgen is aanbesteed in hotel j „Het Witte Huis" de bouw van 't zwem bad in de OverveerpoTder onder direktie van het Architektenbureau Wesselo en Van Voorst te Naarden. Ingeschreven hebben in de volgorde van de laagste tot de hoogste, de aannemersbedrijven: Noord Holland n.v.. Haarlem 849.000.- Wernink, Leiden ƒ915.000.-: Lange en v. d. Plas. Oegstgeest ƒ944.000,-: Kie- bert n.v., Sassenheim ƒ960.500,-; Wasse- naarse Bouw My., Wassenaar 990.000,- Deerenberg v. Wyk. Alphen a. d. Ryn 995.000,-; Gebrs. den Ouden, Alphen a. d. Ryn ƒ996.000,-; C. J. Strijk, Oegst geest 1.000.000,-; Van Rhijn n.v. Kat- wyk aan Zee ƒ1.009.000,-; W. Hennip- man. Leiderdorp 1.010.000,-; Luiing n.v. Woubrugge ƒ1.025.000,-; J. Slootweg Zn., Valkenburg Z.N. 1.075.000,-; J. do Water, Lelden 1.282.394.-. De begroting van het Architektenbu reau Wesselo en v. Voorst ia 991.764,11. Zuid-West heeft het geweten! De bewoners van dit stadsdeel werden gisteren geconfronteerd met een grootscheepse schoonmaakactie, die door vier Leidse padvindersorganisa ties op touw was gezet op uitnodi ging van „schoonmaakwedhoudster" mevr. N. A. den Haan-Groen. De hele dag trokken de ijverige welpen, ka bouters, verkenners en padvinders door de plantsoenen en maakten deze papier- en afvalvrij. Soms ontvingen ze ter plaatse al een beloning van flatbewoners, die uit het raam snoep jes strooiden. En de toffeepapiertjes werden naturiyk meteen aan de prik kers gespietst, daar was het een mo del-actie voor. Loon naar werken De grote beloning kwam evenwel pas in de namiddag, toen het gezel schap. begeleid door een geluidswa gen. richting stadhuis trok. Daar was het wel even dringen om binnen te komen, maar tenslotte kwam leder toch aan zijn trekken. De burgemees ter reikte de verdiende heitjes uit aan de eerste van de grote groepen, die bij de afgifte van een bestempeld papiertje 2,50 of 5,- in ontvangst mochten nemen, al naar gelang er alleen 's morgens of de hele dag was gewerkt. Tot besluit bood wethouder mevr. Den Haan-Groen een rondje frisdrank aan, dat gretig door de jongens en meisjes werd aanvaard. Op de foto: links de burgemeester mr. G. C. van der Willigen, in het midden mevr. Den Haan-Groen, ini tiatiefneemster van de actie. LOON NAAR WERKEN IN LEIDEN ZOETERWOUDE H.R.- LEIDERDORP In de bovenzaal van „De Drie Eend jes" hield de afdeling Zoeterwoude H.R.- Leiderdorp van het Nederlands Katho liek Verbond gsteravond haar jaarver- I gadering. Er was slechts een zeer kleine 1 kring van belangstellenden toen voor zitter P. W. J. Goddyn allen een harte lijk welkom toeriep. In zyn openings- woord sprak hg hierover zijn teleurstel- ling uit, omdat juist nu in deze tijd, nu allerwege bekend is van bedrijven sluiten en liquideren aller belangstelling van de leden beslist noodzakelijk is. Het jaarverslag van de secretaris, de heer Brekelmans, werd goedgekeurd, j Penningmeester J. Vlasveld, die ver volgens een financieel overzicht gaf, I kreeg meer aanmerkingen te horen. De heer Booms, die hierover namens de kascommissie het woord voerde, had enkele oneffenheden geconstateerd. Daar er echter bij de reconstructie van het Ned. Kath. Vakverbond naar Ned. Kath. Verbond enkele moeliykhc- den waren opgetreden, kon door voor zitter Goddijn en de oud-penningmees ter, de heer Van Rooy dit in het reine gebracht worden. Beide functionarissen werd door de voorzitter dank gebracht voor he werk dat zij hadden verricht. Districtsbestuurder J. v. d. Meer, die deze avond enkele onderwerpen zou fee stpreken, was helaas verhinderd. Dit bericht van verhindering was zeer laat binnengekomen, reden waarom de con vocaties voor deze vergadering, dit naar aanleiding van een opmerking van een der aanwezigen hierover, laat waren verzonden. De rondvraag die hierna volgde, bracht veel leven ln de brouwery. De heer Brouwer vroeg of het mogelijk was weer de kaartavonden te organi seren. De voorzitter anwoordde hierop dat dit een punt van bespreking in de eerstvolgende bestuursvergadering zal worden, maar ln verband met het ver gevorderde seizoen zal dit moeiiyk te realiseren zijn. VNL De opstelling voor de wed strijd tegen Alphense Boys is als volgt: H. v. d. Hoogen, H. v. Fulpen, Ch. Devilee, J. v. d. Hoogen, Th. v. d. Maat, K. Wesselman, H. v. d. Berg. H. Breedeveldt, A. Dubbeldeman, J. Wes selman, J. ter Beek.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4