Strijdlustig Roodenburg favoriet in Leidse derby LEIDSE TEXTIELFABRIEKEN IN TECHNISCHE SAMENWERKING UVS zal koste wat kost op aanval accent moeten leggen MEDISCHE DIENSTEN KROONKOSTUUM KR00N6ETUI8E Burgemeester kreeg Bouaventura-fancyfair-pijp ZATERDAG 1 APRIL 1967 J LDITLLJ DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 In enkele gevallen afvloeiing van personeel door verdubbeling Commissarissen en directie van de N.V. Sajetfabrieken P. CIos en Leem. bruggen en van de Leidsche Textielfabrieken Gebrs. Van Wijk en Co. N.V. - fabrikanten van kamgarens (handbrei en industriegarens), hebben besloten over te gaan tot een technische samenwerking. Het doel van deze samenwerking is naast voorkoming van dubbelinveste- ringen het bereiken van een grotere rationaliteit dan in ieder der bedrijven afzonderlijk mogelijk is. Bovendien kan op deze wijze de schaalvergroting, die in de Euromarkt een gebiedende eis is, worden bereikt. Door samen voeging van de moderne apparatuur van beide bedrijven en concentratie van bepaalde produktie-afdelingen in het bedrijf van de N.V. Sajetfabrieken P. Clos en Leembruggen, zal op korte termijn een verbetering van de produc tiviteit worden verkregen, mede door een intensievere benutting van de betreffende bedrijfsmiddelen. De uit deze samenwerking op wat langere termijn voortvloeiende beperking C. A. M. v. Latum, F. v. d. Meer, mej. S. T. Meulendijk, L. Mieremet, B. J. Mooijaart. C. Noorlander, B. Ouwer- kerk, mej. M. Pennenburg, H. Philip- po, E. N. C. Ruitenburg, A. Rutgers van der Loeff, H. de Ruyter de Wildt, J. W. Schouten, mevr. J. Stryk-v. d. Meer, T. Timmermans, D. Trip, C. W v. Venetiën, J. Voetberg; Leiderdorp: H. J. Bakker, mevr. M. J. v. d. Hoek- Borreman, W. J. Keuning, M. Polak, mevr. W. Rodenburg-Lodder, H. H. Slegtenhorst; Leimuidcn: Th. J. A. J. v. d. Broek; Lisse: J. M. A. Bemelman, W. P. Koeman, C. v. d. Klauw; Nieuwe Wetering: mevr. A. C. v. Hameren- Verhaar; Noordwijk: mevr. M. N. Bu- walda-Lévèke, A. v. Duyn, F. P. J. Mooijekind, J. L. A. Steenvoorde, C. Het onverwachte besluit van de competitieleider in het begin van deze week om een nieuw programma voor de eerste klasse te ontwerpen, heeft een koortsachtige activiteit doen ontstaan op Leiden-Noord. Alle tribunes zijn nu geplaatst; op het ogenblik wordt de laatste hand gelegd aan het tegelpad rond het veld, dat de drom supporters morgenmiddag schone schoenen moet garanderen. Het Roodenburg-bestuur verwacht, dat ruim 8000 Leidenaars het tweede treffen tussen de beide Leidse eersteklassers zullen bijwonen. Het besüssende treffen zal het helaas nog niet zijn, want na afloop zal er geen kampioensfeest gevierd kunnen worden. Wat waarschijnlijk wel het geval geweest zou zijn als de Leidse derby inderdaad als de laatste competitie wedstrijd gespeeld zou zijn. zicht stellig de sterkste club van de afdeling, dreef echter zonder hoogte punten in de competitie verder en pas tegen het einde, toen er een kam pioenschap in de verte begon te glim men, kreeg de ploeg van Kantebeen weer iets terug van die strijdlust waar aan vorig jaar het kampioenschap kon worden toegeschreven. Een volledig herstel van UVS tot de vorm van vo rig jaar is echter tot heden uitgeble ven. BdVendien kampen enkele spe lers, waarop UVS in de vorige compe titie in niet geringe mate steunde, met een duidelijke teruggang in hun pres taties. Désar bijvoorbeeld heeft nog niet de helft gescoord van het aantal doelpunten waarmee hij eens topscorer was, en Koren, voorheen een van de uitblinkers, is tot het niveau var middelmaat teruggevallen. De bewoners van Leiden-noord, die over een zeer goede defensie beschik ken, kunnen het toch zondag permit teren verdedigend te spelen, omdat ook met een gelijkspel het kampioen schap nog een alleszins haalbare zaak is. UVS echter zal moeten aanvallen. Twee punten zullen de blauwwitten moeten behalen om Roodenburg nog voorbij te komen. En in deze omstan digheid schuilt het gevaar voor UVS, zo men wil de kans voor Roodenburg. Valt UVS met veel mankracht aan dat zal nodig zijn om de defensie van de thuisclub te nemen dan zit ten er goede mogelijkheden in voor de snelle Sam den Os, die als eenzame spits opererend, een kans in een doel punt kan omzetten. Dan hebben wy nog niet eens gesproken over de re vanchegedachte van Roodenburg en het voordeel van op eigen veld te spe len. Het zijn voor ons mede de fac toren om het te houden op een over winning voor Roodenburg. Geen kampioensfeest dus, maar de winnaar kan zo goed als zeker wel de volgende week een geslaagde greep naar de titel doen. De beide Leidse clubs, Roodenburg en UVS, moeten namelijk sterk genoeg geacht worden om hun tegenstanders van volgende week te verslaan, resp. VUC en Nep- tunus. Bepalen wij ons echter tot de wedstrijd van morgen en de allesbe heersende vraag: Wie gaat aan het langste eind trekken? De eerste wed strijd tussen beide clubs, in het begin van de competitie in de Kikkerpolder gespeeld, eindigde in een 2-1 overwin ning voor UVS. Het was een volko men verdiende overwinning voor de blauwwitten, die zo domineerden, dat Roodenburg nog van geluk mocht spre ken, dat het bij 2-1 was gebleven. In de loop van het seizoen is er echter het een en ander veranderd. Roodenburg, wat schuchter begonnen in de eerste klasse, ontwikkelde zich onder leiding van trainer De Vos re gelmatig tot een geduchte tegenstan der, een ploeg met veel vechtlust en een onverzettelijke wil om te winnen. UVS daarentegen, in technisch op- NO-leraren gaven elkaar een lesje Het volleybaltoernooi voor NO-lera ren, dat gisteren voor de veertiende maal door Blijf Fit in de Leidse LTS aan de Haagweg werd gehouden, heeft een overwinning opgeleverd voor De Poort uit Rotterdam. De Vaan (win naar 1966) eindigde als tweede, ter wijl de Leidse leraren als derde eindig den door in de verliezersronde Ede te verslaan. Het traditionele toernooi voor de leraren van nijverheids onderwijsscho- len is gisteren opnieuw bijzonder ge slaagd. Ruim tweehonderd (al dan niet .bebuikte') leerkrachten zijn bijna negen uur enthousiast in touw geweest om de eer van hun school zo goed mogelijk te verdedigen en dat leverde in de vier gymnastieklokalen LTS (Haagweg), Don Bosco (Boerhaave- laan), CTS (5 Meilaan) en UTS (Hout laan waar overigens slechts een handjevol jeugdige toeschouwers aan wezig was om de verrichtingen van hun leraren te volgen, vele spannen de duels op. Ook het Leidse team Blijf Fit, dat In de competitie van de Afdeling Lel den van de NeVoBo in de tweede klas se speelt, kwam in de felle, maar altijd sportieve strijd goed voor de dag. Zelfs ronder Gaakeer en De Feiter (op va kantie) slaagden Freek Filippo c.s. er in zich voor de halve finale te plaat sen. Amstelveen, het Rotterdamse Don Bosco en Barneveld werden kansloos verslagen en alleen tegen Veenendaal moesten de Leidenaars een punt af staan: 8—15, 15—13. In de halve eindstrijd kon Blijf Fit het echter tegen de winnaar 1966 De Vaan niet bolwerken. Met 1215 en 815 tooiden de Rotterdammers zich duidelyk sterker, maar in de finale tegen stadgenoot De Poort, dat Ede geen kans had gegeven, moesten ook zij zich gewonnen geven (12). Door Ede met 158, 7—15 en 15—13 te ver slaan legde het Leidse team op een eervolle derde plaats beslag. De ver liezers ronde werd gewonnen door Cu- lemborg, dat zich daardoor vóór Vee nendaal, 3e LTS Amsterdam en Maan bergen als vijfde klasseerde. De opstelling van Roodenburg voor de derby tegen UVS is als volgt: doel: Keereweer; achter: B. de Jonge, Hen- sen, Van Weerlee, Pennenburg; mid den: Klinkhamer en De Klerk; voor: Van Leeuwen, Den Os, Heijmans en E. de Jonge. Over de opstelling van UVS kon bij het sluiten van deze editie nog geen mededeling worden gedaan. Het elftal van Roodenburg ziet de wedstrijd van morgen echt niet bevende tegemoet. „We hebben niets te verliezen" Is do mening van de spelers, die gisteravond met de supporterskern ln de kantine bijeen kwamen om 'n „klaverjasje" te maken. In de kring o.a. Hey- mans (tweede van Unks) met aan zijn linkerzijde (vanzelfsprekend haast) Sam den Os; verder In het midden Eelke de Jong en tweede van rechts Hennie de Klerk. Donderdagavond hebben de spe lers van Roodenburg na de trai ning met oefenmeester De Vos de te volgen taktiek besproken. By UVS is men zover nog niet, maar trainer Plet Kanebeen zal zyn Jon gens hedenavond nog even onder banden nemen. Niet alleen de spelers van Roo denburg zyn gereed voor de stryd, ook de accommodatie is gereed gekomen. Alle tribunes zyn nu ge- paatst en het veld is ln een prima van het aantal arbeidsplaatsen zal hoofdzakelijk worden beperkt door het R- Verkade; NoordwijkeiTiout: h. V. de natuurlijk verloop van personeel. Over de enkele specifieke gevallen, waarin J '~J door duplicering van functies afvloeiing van personeel niet geheel te ver mijden zal zijn, wordt met de vakbonden overleg gepleegd. Beide ondernemingen zullen hun commerciële en overige niet-technische activiteiten als zelfstandige bedrijven voortzetten. Dit betekent dus, dat beide bedrijven hun eigen verkooporganisatie behouden, zodat de relaties van beide ondernemingen zich op dezelfde manier kunnen ontwikkelen als tot dusverre het geval was. Uitreiking Landsteiner plaquettes en medailles door Roode Kruis Leiden Door het Hoofdbestuur van het Ne- derlandsche Roode Kruis werden de Landsteiner-plaquette (20 maal bloed geven) respectievelijk de Landsteiner- penning (5 maal bloed geven) toege kend aan de hierna genoemde, bij de Bloedtransfusiedienst van de afdeling Leiden en Omstreken van het Neder- landsche Roode Kruis ingeschreven donors, aan wie deze onderscheidin gen rechtstreeks worden toegezonden. LANDSTEINER PLAQUETTE Aalsmeer: C. Rinkel; Ter Aar: E. Slof; Alphen a. d. Rijn: L. J. C. Vervaet; Benthuizen: A. Bregman; Boskoop: mej. A. Buitenhuis; Hazerswoude: P. Harkes, C. Matze, J. D. Schreuder; Katwijk: A. v. Beelen, C. v. Duijn, J. Th. v. d. Horst, A. Scherpenzeel; Kou dekerk a.d. Rijn: R. Chr. Schellinger hout, W. v. Veen; Leiden: B. J. v. Abs- woude, J. J. A. v. Berge Henegouwen, mevr. J. A Beij-de Nie, P. Blansjaar, J. C. Blom, A. v. Duyvenbode, Ph. F. v. Gyzen, J. H. Hogeling, L. L. Hoge- veen, A. C. J. Kraakman, J. A. Lam- booy sr., mevr. E. J. Langezaal-v. Dijk, W. M. M. Noordman, mevr. A. v. Oos- ten-v. Schaick, C. A. Plug, J. J. v. d. Pot, C. Rodenburg, J. J. de Romijn, K. Sanders, J. H. A. Schrammeyer, mej. L. A. Veerman, W. A. Verhoogt, S. Verlint. H. Verver jr., H. Viele, J v. d. Vlist; Lisse: mej. B. v. Rijssel, G. Sonius, C. J. v. d. Zon; Nieuwe We tering: G. P. v. Seggelen; Noordwijk: J. Duindam, W. C. v. Graas, J. H. B. Haman, A. v. Kesteren, J. P. Olijer- hoek; Noordwijkerhout: mej. A. A. v. d. Werf; Oegstgeest: L. Wijtsma; Roelofarendsveen: P. J. J. de Jeu, Th. v. Klink, mej. C. M. v. d. Meer; Rijn- saterwoude: M. A. Vink; Rijnsburg: J. C. v. Santen; Rijpwetering: mevr. M. G. Hogeboom-v. Kins; Sasscnheim: P. J. Kaptyn, W. E. v. d. Lans, W. Th. Salman. G. Vermey; Voorhout: C. H. v. Dam, L. J. v. Emmerik, Th. W. War merdam, G. L. de Zwart; Voorschoten: mej. A. J. v. d. Hulst, mevr. G. Kors- wagen-Koelewijn, A. M. L. Lippens, K. Oosthoek; Warmond: H. H. J. Ha verkort, G. C. Landman, C. J. M. v. Sijn, A. A. Willemsen; Wassenaar: J. v. d. Marei, E. J. Schipper; Woubrug- ge: C. A. Langeslag, M. A, v. Luiing; Zoetefwoude: P. J. v. Velzen. LANDSTEINER-PENNING Aalsmeer: J. Vonk, C. Vreeken; Ter Aar: J. C. M. Koeleman; Dalem: P. J. Blokzijl: Hazerswoude: J. M. Captein, C. v. Driel jr.; Hillegom: L. Hey, mevr. A. D. J. Pieters-v. Ruiten, G. C. M. Scheurs; Katwijk: A. P. v. Alphen, G. Krijgsman, D. de Mol, G. Paap, L. v.d. Plas; Leiden: P. J. Bik, Th. N. Brouwer, mevr. P. M. Bruines-de Gunst, J. Chaudron, J. E. G. P. C. Da- men, J. P. Dickhoff, J. A. v. d. Does, J. C. P. H. Eikerbout, A. S. J. Flapper, P. K. Flu, F. C. V. de Groot, Chr. Gul- demeester, Th. M. Gijbeis, mej. J. M. Hendriks, S. P. A. Hermsen, Chr. E. J. Hillebrand, mej. M. J. Kalsbeek, mej. Groot, D. v. d. Linden, P. W. E. Muil wijk, mej. E. L. M Wösten; Oegst geest: mej. W. E. M. v. Abswoude, mej. A. J. M. v.d. Brink. P. E. Ch. M. Dahmen, A. P. G. de Gijzel; Oude We tering: mej. H. M. Bouwmeester; Roel ofarendsveen: ,C. W. v. d. Geest, S. v. d. Meer; Rijnsburg: G. W. Kuur- man, N. G. Noort; Sasscnheim: J. Berg man, N. v. Hage, L. Tewes. F. M. Wie- ring; Valkenburg (Z.H.): M. de Mooij jr., H. J. D. Visser; Voorhout: L. N. v Dijk, L. J. Koomen; Voorschoten: mevr. A. M. Nieboer-Wagenaar, mevr. M. Reyman-v.d. Marei, H. D. M. v.d Valk, mevr. M. Visscher-Köster; War mond: J. L. Bus, J. C. Huikeshoven, Th. R. Metz, mej. L. J. v.d. Ploeg, W. Q. M. de Vreede; Wassenaar: J. D. v. Santen; Zoeterwoude: A. M. Ammer- laan, mej. C. C. W. v. Leeuwen, Q. F. Olsthoorn, C. W. Th. Schuur. LEIDS STADSORGELVOOR DE RADIO Naar wij van de N.CJt.V. vernemen PAUZE LEEFT SATAN NOG? „Elsevier" heeft op de buitenzijde van het Paasnummer een inktpot laten omrollen en met rode helle-letters er tussen-in geknoeid: „Leeft Satan nog?" In een Ten Geleide tot een ruimhar tige meningspeiling over het al of niet bestaan van de duivel, noemt de redac tie haar godsdienstige stunt „passend met name by de overwegingen in de Paastijd". Dat is vreselijk ver gezocht. Het ontwerp is niettemin interessant. Hun mening geven een aantal perso nen, uiteenlopend van een humanist tot een gereformeerd predikant „pnder Art. 31", en even uiteenlopend zijn de antwoorden van bars neen tot bars ja, met wippend op de wip prof. Du- quoc O.P., hoogleraar in de kath. dog matiek te Parijs: niet met zekerheid ja en evenmin met zekerheid neen. Het is met zulk een vries-en-dooi antwoord hetzelfde als met vele nieu we theologische redeneringen: men probeert een moderne „duiding" te geven aan geheimen en geheimzinnig heden. die het menselijk inzicht ten enenmale ontschieten. Het meest rede lijke en radicale standpunt zou zyn: wij, mensen, begrypen het niet, maar volgens de H. Schrift is de Satan een persoonlijke onheilsmacht, verhuld als een „Lucifer", een „Lichtdrager". La ten we er niet quasi-wetcnschappelijk over praten. Het ontzaglijke mysterie van het kwaad moet ons steeds waak zaam en op onze hoede houden, maar onder het kruisteken van de verlos sing zonder angst. LEIDSE BIOSCOPEN De films ln de week van 30 maart tot 5 april zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Succes ln nachtelijke zaken (14 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. IJdo: Spion met mijn gezicht (18 Jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Super Sexy 1968 (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. 5LÏÏÏ."SfWfMaJL e- 'or treatment (18 Jaar). van 20.15 tot 21.00 uur het derde ge deelte van het op 15 december 1966 in de Stadsgehoorzaal opgenomen concert uitzenden. Van dit concert, gegeven bij de ingebruikneming van het stads- orgel, komt dan de cantate „Gott soil allein mein Herze haben" van Johann Sebastian Bach over de radio. Uit voerenden zijn het Ned. Kamerorkest en het Ned. Madrigaalkoor onder lei ding van Szymon Goldberg, de alt Aafjc Heynis en de organist Albert de Klerk. Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Merlin de Tovenaar, j Dageiyks 2.30 en zondags 2.30, 4.45 u. Trianon: Goed geschoten Matt Helm (14 Jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Witte Buffel valt aan (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. voor Leiden en Omgeving Leiden. Voor alle artsen die de weekdiensten waarnemen, telefoon 22222 bellen. Tot zaterdag 12 uur eigen huis arts raadplegen. APOTHEKEN LEIDEN Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, telefoon 23553. De Oegstgeestste Apotheek is geopend. Op zaterdag 1 april is in Leiden, voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur, bovendien geopend: Apo theek v. Driesum, Mare 110, tel. 20406. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Zuider Apotheek. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 2 april, van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door de Zuider Apotheek. \ju Zwitsers Importkostuum gemaakt kamgsrsfi (Rtld Welsh)'Jn veelkleurige dssalns. Modem, tlank gesneden - superieure, afwerking ADVERTENTIE Alkemade en Leimuiden. dkt. P. J. J. M. Heynen, Noordeinde 166. Roelof arendsveen, tel. 01713-329 en dkt. J. A. Brinkhorst, dkt. Stapenseastraat 6. Leimuiden, tel. 01721-269. Alphen aan den Rijn. Zat. en zond. dkt. Houwing, Briljantstraat 446 noord tel. 3309 zat. Apotheek Allart, Raad- hulsstraat 206 tot 13 uur, daarna gehele weekeinde Apotheek Somberg, Wilhelmi- nalaan 67. Bodegraven. dkt. E. M. Bol, Wilhel- mlnastraat, tel. 2113 en zr. P. de Vos, Vosholstraat, Zwammerdam, tel. 2566; dierenarts: G. Hofland, vyverlaan, tel. 3798. Apotheek Grendel, Lange Tiende- weg te Gouda. Hazerswoude. Zie Leiderdorp. HiUegom. dkt. A. v. d. Kaaden, Hoofdstraat 14, tel. 5114. Tandarts H. A. Meulemans, Gladiolenstraat 31, Lisse, tel. 02530-4297. Hillegomse Apotheek, Hoofdstraat 78, Hillegom. Katwyk aan den Ryn. dkt. W. J. Louwerse, tel. 5805. Apotheek: Prince- straat 3, tel. 2755. Katwyk aan Zee. dkt. J. C. J. Lod der, tel. 4600. Koudekerk aan den Ryn. Voor dok ter zie Leiderdorp. Wijkverpleegster zr. v. d. Leer, B. G. Cortslaan 34, Leider dorp. tel. 01710-23109. Hazerswoude (R. D.Ook voor Koudekerk. Leiderdorp en Zoeterwoude (HRD). Bij ongevallen aan de Ryndljk bellen tel. 01714-278. Langeraar, Xleuwveen en Woubrugge dkt. J. A. Sandkuijl te Langeraar. tel. 01722-139 en zr. De Haan te Wou brugge, tel. 01729-238 b.g.g. 320. Leiderdorp. dkt. M. P. Hennink. Mauritssingel 166, Leiderdorp, tel. 33686. i Lisse. Apotheek en Tandarts onder Hillegom, dkt. F. J. L. M. Haasse. Hee- renweg 337, tel. 3685. Nieuwkoop en Noorden dkt. G. C. A. Essens, Noorden, tel. 01724282. Noordw ykerhout dkt. K. A. van Praag, Herenweg 17, tel. 025332385. Tandarts: H. A. Meulemans, Gladiolen- straat 31, Lisse. Wijkverpleging: Wit Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest dkt. J. H. Mel.ssner, i L. de Colygnylaan 19, tel. 53865. zr. I Warmenhoven, tel. 51188, b.g.g. 22222. Rynsburg zie Katwijk aan den Rijn. Sasscnheim dkt. J. M. van Nes, Hoofdstraat 155, tel. 7119. Voorhout en Warmond dkt. A. W. Bots, prof. Aalberselaan 2, tel. 02532 I7393. Voorschoten dkt. J. M. Abarbanel, Chopinlaan 32. tel. 3875. Tandarts: G. j M. Manschot, Pauwenstraat 1 spoed gevallen melden om 9.30 uur) zat.: apo theek: Voorschotense Apotheek Leldse- weg 66. tel. 2525. Zondag: Zulderapoth. (zie Leiden). Wijkverpl.: zr. Wegman. Oranjekade 7, tel. 2041 of 2177. Wassenaar dkt. E. M. N. Ooster- baan, Prinses Marielaan 14a, tel. 3056 en J. H. Jaarsma, Wittenburgerweg 106. tel. 9676. Apotheekdienst: Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32. tel. 2402. Tandartsendlenst (zat. en zondag van 18-18.30 uur): B. P. Hazenberg. Van Z. van Nyeveltstraat 108, tel. 5535. Sto ringsdienst gas, water en elektriciteit: tel. 2248. Zwammerdam dkt. P. K. v.d. Ent Braat, AarlanderTeen. teL 01725—308. Gedenkteken in Zwammerdam voor keizer Frederik Barbarossa De voor het landverkeer minder goede staat, waarin de Zwammerdamse brug over de Rijn zich bevindt, noopt tot het op korte termijn treffen van voorzieningen. Deze zullen bestaan ln het noodzakelijkerwijs vol ledig vernieuwen van de brugklap. De binnen afzienbare tijd te reaU- seren vervanging van de oude brug door een nieuwe provinciale brug over de Rijn ter plaatse kon uit veiligheidsoverwegingen niet worden afgewacht. De vergadering was in de gelegenheid kennis te nemen van foto's van het voorlopige ontwerp van het gedenkteken, dat zal worden opgericht ter plaatse van de te amoveren brug. Het zal de herinnering levendig houden aan de oeroude Zwammerdam, die reeds op 25 novem ber 1165 in de geschiedenis opdook als het eerst bekende, bewust voor regionale waterhuishoudkundige doeleinden in deze streken tot stand gebracht waterstaatswerk. Het gedenkteken zal de beeltenis dragen van Frederik Barbarossa, keizer van het heilige roomse rijk der Duitse naties, die destijds een geschil tassen Holland en Utrecht over de dam besUste. ADVERTENTIE *Zox-fz.5v- -ffcutvr! jan janssen PUNT KORRELTJE Hoe zwaarder de inspanning, des te groter de voldoening, die men aan een goed volbrachte taak beleeft. BIJ OPENING Degenen die gewend zijn de Bonaventura-fancy-fair regelmatig te bezoeken kunnen het zich waarschijnlijk niet voorstellen, dat het dit jaar al weer de zevende keer is, dat het Bonaventura-lyceum aan de Mariënpoelstraat deze fancy-falr organiseert. In het gymnastieklokaal was het gisteravond een en al bedrijvigheid; de leerlingen van het lyceum stonden te popelen om „zaken" te gaan doen, want hoe misleidend de feestelijke versleringen op de fancy- fair ook mogen zijn, hoe prettig de sfeer ook Is, het is de bedoeling om in drie dagen zoveel mogelijk op te halen voor missiegebieden als West-Irlan en Noord-BraziUë. Schat van prijzen Bona-fancy-falr herinnert mocht wor den. De Bonaventura-fancy-fair heeft dit jaar weer een schat aan prijzen, dank zij de goedgevigheid van de midden stand. Niet alleen waardevolle ge bruiksartikelen, maar ook meer „pluimvee" dan anders en zelfs bloe men. Voor het overige kan men zijn geluk her en der rijkelijk beproeven, met spijkers slaan, met ringen en bal len gooien, met de puntenstand, die dit jaar een aanzienlijke uitbreiding tenslotte Burgemeester mr. G. C. van der Willigen opende dit jaar de fancy- fair. nadat de voorzitster van het comité dat de fancy-fair organiseerde. Pion ie Braun, hem welkom had gehe ten. De burgemeester gaf te kennen, dat het hem deugd deed jonge mensen zo nijverig bezig te zien voor de mis- w» eigenlijk van de fa„cy.fair vormt ?°°r een S"?1*1 met het rad van avontuur, het „klap- handgebaarwerd de vlag van de (an- ,tuk- van de„ w,.rv.n °r.,pl00ld «g» W*„' d.e,b" hoopt dat hii dil jaar e^n reconi. 1' deToopCadae,"dne "V!"'" "rengeT.l IluU. ae noop, aat ae tert men dat op zo<n avond nog overhandigde deze Hicjfc incu burgervader by elk trekje" aan de sj^htT."

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3