„KLAAR VOOR ONDER WATER" GROFVUIL* OPHAALDIENST. PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 28 MAART 1967 Lentekermis 1967 onder motto: Burgerlijke stand Geboren: Cornelia W., d.v. M. J. van der Meij en G. A. Souverijn; Francïsca C., d.v. F. J. Schijff en L. N. de Jong; Elizabeth H., d.v. D. van der Holst en en H. E. van Veen: Annemieke, d..v J. Fopma en W. G. Manten; Johanna E.. d.v. N. J. den Tombe en M. Teijn; Marco, z.v. J. Olijerhoek en J. Wetse- laar; Robert H., z.v. H. Kuiper en F van der Vmne; Antonius L. N.. z.v. P. L. Roodakker en G. Hijneman; Jacobus A., z.v. A. van Haarlem en J. F. Sierat Robert H. D„ z.v. H. Boom en S. F. Giliam; André. z.v. D. Zwanziger en T. Hartevelt; Marieke, d.v. D. A. Smit en N. Oppelaar. Ondertrouwd: A. C. Borst en J. A. ten Cate; W. v. d. Linden en S. M. Brakhoven; A. R. de Roodt en A. Aus- ma; J. C. A. Focke en P.J.A, Hogen- dorp; J. P. v. Leeuwen en A. M. van Mourik; J. E. Verheijen en R. v. Put ten; C. Zirkzee en A.M. Boeff; F. P. de la Rie en H. P. Horree; J. Teske en J. M. Hendriks; P. D. v. d. Geest en H. T. M. v. Bilsen; F. M. Hakkaart en W. G. M. Gottenbos; J. P. v. Melle en A. C. M. Hermans; H. C. Meijer en E. C Schnell; C. v. Tol en M. G. Straathof; P. W. H. v. Westbroek en S. E. Otto; A.M. Vink en J. Klerk; C. H. Stolze en M. M. Zitman; F. G. J. v. d. Broek en W. Bekooij; P. Krom en E J. Ver loop; H. Boumia en B. de Knecht Gehuwd: H. Vos en J. L. Timmers; R. E. Katz en C. J. W. Karsten. E. Meelis en A. A. Voorma; T. van Steen bergen en C. P. A. M. Romme; J. Kra mer en K. van Pelt; P. van der Kwaak en E. de Meij; J. H. van der Laan en S. W. H. Stikkelorum; J. Gijsman en M. C. Weeber; W. J. Hageman en C. J. Bink. Overleden: G. P. R. den Hollander, 4 dagen, zoon; C. J. van Zonneveld, 89 jaar. wed. van J. de Winter; P. A. W. Botter, 64 jaar, echtgenote van G. L. den Hertog; K. Paape, 69 jaar, man; D. Wassenaar. 83 jaar, man. De gezichten van de kermisexploitan ten op het Schuttersveld weerspiegelen de donkere hagel- en regenbuien die regelmatig in buien op de tenten en wagens neerkletteren en het terrein in een modderpoel veranderen. Ze treffen het niet dit jaar. Wel is de lente een week geleden al vol beloften ingezet, maar wat is per slot van rekening een datum? Gisteren was de drukte rond het feestelijk opgetuigde lunapark minimaal. De regenvlagen lokten een tochtje naar de voorjaarskermis ook niet be paald aan. Land van wind en mist en regenNiettemin troffen we van morgen één optimist aan onder de kraampjes mensen: „Gisteren? Een hoop mensen, ja. Vandaag, nee vandaag is Voor het overige: duistere trekken op mismoedige gezichten: „Veel minder dan vorig jaar„Het publiek kon hier niet eens kofnen. net water stond overal centimeters diep". Zelfs de toepasselijke lokkreet „Klaar voor onder water", in grote lettets op het front van een tent geschilderd, vond geen weerklank. Water, water, en nog eens water. De Paaskermis 1967 zal de mensen van de zweef, de oliebollen, cakewalk, draaimo len, autoscooter enz. nog lang blijven heugen als een grote mislukking, die ze het liefst zo snel mogelijk zullen willen vergeten. LEIDERDORP ANWB werd niet gehoord over plan ir. Kentie B. en w. van Leiderdorp hebben de ANWB niet geconsulteerd over 't plan van ir. Kentie inzake de heropenstel ling van de Berkenkade. In 'n nieuw adres aan de gemeenteraad, die he denavond zal moeten beslissen over een reeds eerder ingediend adres, deelt de heer Th. v. d. Heijden dit mede namens de winkeliers in de j Hoofdstraat. Zoals bekend, maakten een aantal middenstanders bezwaar tegen afslui ting van de Berkenkade. Zij wonnen daarbij adviezen in van de heer Van der Heijden en ir. Kentie, voor resp. de juridische en de verkeerstechnische aspecten. In een toelichting op het eerste adres deelden b. en w. mede, dat de ANWB geadviseerd had de Berken kade gesloten te houden. De heer Van der Heijden schrijft ook, dat de ANWB, die wél adviseerde over de sluiting voordat de mid denstanders dus in het geweer kwa men alleen op het verkeerstechni sche aspect gelet had. Zou de ANWB bij haar advies ook rekening hebben moeten houden met de economische aspecten, dan zou het advies van ANWB waarschijnlijk overeengekomen zijn met de oplossing van ir. Kentie. De rechtskundige adviseur baseert deze mededelingen op een gesprek van ir. Kentie met de heer Versteeg (ANWB). Beide heren bleken geen verschil van mening te hebben. LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Donderdagavond j.l. werd de vier tallencompetitie van de Leiderdorpse Bridgeclub onderbroken voor de jaar lijkse Paasdrive om eieren. Het was goed te merken dat de Paasvakantie zijn intrede had gedaan want 'n flink aantal leden ontbrak en had invallers gestuurd. Ondanks dat is er toch met animo gestreden en de uitslagen in de verschillende groepen zijn: Groep rood: 1 Blom-Blom 90 p., 2 Tijssen-De Winter 78 p.. 3 Pias-De Vries 67 p.. 4 dames Jans-Van Zonne veld 65 p., 5 De Koning-De Vrind 63 p. 6 Gerlicht-Van Leeuwen 55 p., 7 Loof- Witkamp 45 p., 8 echtp. Van Klaver- ren jr. 39 p. Groep zwart: 1 Jans-Pouw 83 p., 2 echtp. Van Klaveren sr 82 p., 3 gebr. Karstens 69 p.. 4 dames Van Gelder- De Jong 63 p., 5 heren Lenaers-Schut- te 61 p., 6 dames Lenaers-Schutte 53 p., 7 echtp. Verduin 49 p., 8 Van Berge Henegouwen-Brummelkamp 44 p. Groep groen: 1 Karstens-Vrinten 74 p., 2 dames Hoogervorst-Zandber- gen 71 p., 3 dames Altink-v. Upwlch 67 p., 4 echtp. Van der Pool 65 p„ 5 en 6 echtp. Van Donkersgoed en Da- men-Schippers 62 p., 7 echtp. Stokhuy- zen 55 p., 8 dames Van der Bijl-Zwa nenburg 48 p. Groep geel: 1 Wessels-Zwanenburg 80 p,, 2 dames Bosse-Wessels 72 p., 3 Duyker-Kieft 67 p., 4 De Koning-Van Zonneveld 64 p., 5 Veldhuyzen-Van Vliet 56 p., 6 mevr. Van Schendel-hr Bosse 55 p., 7 Van der Bijl-Van der Koog 53 p., 8 dames Van Berge Hene- gouwen-De Koning 47 p. AGENDA DINSDAG 28 MAART DA Kamermuziekavond in het ka der van internationale jeugdmuziek- week. Lakenhal 20.00 uur. Kath. Bond voor EHBO afd. Lelden. Aanvang diploma cursus. Gebouw GG en GD, Roodenburgerstraat, 20 uur. Bevolkingsonderzoek TBC Onder zoek in de aula van de openb. school Du Rieustraat 4. Van 14.00—16.30 en 19.00—21.30 uur. WOENSDAG 29 MAART K. en O. Avondexcursie m. rond leiding naar de Picasso-tentoonstelling. Sted. Museum Amsterdam, vertrek Ga- renmarkt 19.00 uur. ZUricher Jngendorchester Mozart- eoncert. Anthoniuskerk, 20.00 uur. Bevolkingsonderzoek TBC Aula v. openbare school Du Rieustraat 4 van 9.0012.00 en van 14.00—16.30 uur. DONDERDAG 80 MAART Ver. „Koninginnedag" Leiden jaar lijkse ledenvergadering. Rest. Van der Heijden, 20.00 uur. KABO Gecomb. jaarvergadering. De Kleine Burcht, 20.00 uur. Bevolkingsonderzoek TBC In de aula van de openbare school Du Rieu straat 4 van 9.00—12.00 en 14.00 16.30 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Lelden Vervolgcursus. Gebouw GG en GD, Roodenburgerstraat, 20.00 uur. VRIJDAG 81 MAART K. en 0-L.JA Jeugdconcert. Stads gehoorzaal, 20.00 uur. Kon. Ned. Natuurhlst. Ver. afd. Lel- dpn Bijeenkomst Rijksherbarium, Schelpenkade, 20.00 uur. Leldse Smalfilmliga Bijeenkomst. Witte Huis. Oegstgeest. 20.00 uur. Bonaventura fancy-falr Opening. Gymnastieklokaal Marlënpoelstraat, 20 Bevolkingsonderzoek TBC. Aula openb. school Du Rieustraat 4, van 9.00 —12.00 en van 14.00—16.30 uur. ZATERDAG 1 APRIL Kon. Ned. Natuurhlst. Ver. afd. Lel den Bezoek dierenpark Wassenaar. Vertrek bus 43 vanaf Stationsplein. Jazz Society Folk Beat 14 Optre den van quartet Dick Vennik, Room burg hockeykantine, 20.00 uur. LEIDSE APOTHEEKDIENST Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502; Apotheek Zuid- West, Brahmslaan 20, tel. 21522. OEGSTGEEST SUBSIDIE DIENSTVERLENINGSCENTRUM Bij de behandeling van de begroting van Oegstgeest voor het jaar 1967 is een subsidie toegezegd van 40 van de exploitatiekosten van het dienstverle ningscentrum in oprichting. Overeen komstig hetgeen officieel over de rijks subsidieregeling bekend is, werd daar bij aan de volgende kostenverdeling ge dacht bU een jaaruitgave van 60.000,-: voor rekening van de 40 7 is 24.000,- voor rekening van het rijk eveneens 40 is 24.000,- en voor rekening van de Stichting, waarvan het centrum uitgaat 20 7c, is 12.000,-. Het bestuur schreef nu, dat by het ryk al enige tyd in voorbereiding is een regeling, waarbij de genoemde percen tages zullen worden 45, 45 en 10. Bij deze opzet van het dienstverleningscen trum is van deze verhouding uitgegaan. Het is - aldus het bestuur - voor de deelnemende kerken, niet mogeiyk meer dan 10 van de exploitatielasten voor hun rekening te nemen Het bestuur van de Stichting vraagt of de gemeente, indien het rijk onver hoopt het subsidie niet tydig tot 45 7 verhoogt, haar bydrage op (ten hoogste) 50 7r dier lasten wil bepalen. Om op korte termyn tot aanstelling van een bestuur uiteraard op dit punt zekerheid hebben. B. en w. hebben geen bezwaar voor het jaar 1967 ten hoogste 50 toe te zeggen. WONINGBOUW IN NOORD-HOFLAND EN BOSCHGEEST TE VOORSCHOTEN Met de directie van Bouwbedrijf Niersman N.V. is overeenstemming bereikt omtrent de verkoop van twee percelen bouwgrond in Boschgeest te Voorschoten, zulks voor de bouw van 18 premie-B woningen met 2 garages. De koopprijs van de grond bedraagt resp. f 88.50 en f77.per m2. De woningen zullen als koopwoningen worden uitgevoerd, terwijl Voorscho tenaren en hier ter plaatse woonge- rechtigden voorkeur bij de aankoop zullen hebben. Het betreffende bouw plan heeft een gunstig advies van de Welstandscommissie en de instemming van het College. B en w. adviseren de raad tot verkoop over te gaan. Plan Noord Hofland In mei 1965 besloot de raad van Voor schoten om in samenwerking met de directies van de Bouw- en Handel maatschappij Waddinxveen en de N.V. Bouwbureau Brandwijk, gevestigd te Leidschendam, de uitvoering van wo ningbouwplannen in teamverband ir het complex „Noord-Hofland" tei hand te nemen. Het in teamverband te bouwen aan tal woningen zou op 900 worden be paald, terwijl verder de tijdsduur, waarvoor de bouwteamregeling zou moeten gelden op maximaal 4 y, jaar zou worden gesteld. Door het ontbreken van de benodig de financieringsmiddelen kon tot op heden niet tot het op grotere schaal bouwrijpmaken van de in het com plex „Noord-Hofland" begrepen gron den worden overgegaan en moest ook noodgedwongen de woningbouw deze wijk tot een bescheiden aantal woningwetwoningen beperkt blijven. Intussen is de situatie zodanig ge wijzigd, dat binnenkort een aanvang zal kunnen worden gemaakt met het bouwrijpmaken van het tweede ge deelte van het complex „Noord-Hof land". De aanbesteding is op 1 maart 1967 met gunstige uitslag gehouden WOENSDAG: Hoge Morsweg (ook de woonschepen) Morslaan, Dr. Lelylaan, Granaathof, Diamantlaan, Onixhof, Amethisthof, Smaragdlaan, Robijnstraat, Parelstraat, Topaaslaan, Aquamarynstraat, Botha- straat, Herman Gorterstraat, Morskade, Rhynhofweg. Hnvenplein, Haarlemmerstraat van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kuiper- steeg, Dullebakkersteeg, Hoogl. kerk steeg, Pelikaanstraat, koestraat, Lege Werfsteeg, Duizenddraadsteeg, v. d. Werffstraat. Bouwelouwensteeg, Meer manshof. Druckerstraat, Maredorpse- dwarsstraat, Grevenstraat, Volders gracht. Noord- en Zuid Rundersteeg, Janvossenstecg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr.. Volmolengracht, Oost- dwarsgracht. Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. DONDERDAG: Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan. Von- dellann, Van Baerlestraat, Jacob Cata laan, Gerard Brandtstraat. Coornhertstr. Const. Huygenslaan. Brederostr.. Spie- ghelstraat. Roemer Visserstraat. Tessel- schadestraat. Leeghwaterstraat. Storm Buyslngstraat. Calandstraat, Leeman straat. Dyk8lraat. Stuwstraat. Sluisstr.. Duikerstraat. Damlaan. Haagse straat weg. Conradstraat. Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Ryn, Apothekersdyk, Schapen8teeg. Goegerritsteeg, Prinsesse- kade. Turfmarkt. Steenstraat. Beesten markt, Nieuwe Beestenmarkt, Kort Gal gewater. Morsstraat, Smldsteeg, Narm- straat, Kruisstraat. Ie Binnenvestgracht 2e Blnnenveatgracht, St.-Aagtenstraat, Lammermarkt, Marktsteeg, L. Schei- steeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrou- wenkerkkoorsteeg, Dolhulssteeg, Hen drikstraat, Slonshof, St.-Ursulasteeg, Caeclllastraat, Lange en Korte Lysbet- steeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Houtmarkt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Reineveststeeg, Langegracht, Vredehof, Noorderatraat. Koninginnehof. VRIJDAG: Van Vollenhovenkade. v. Vollenhoven- kade, v. Vollen Shoe-ands egail aa tFe plein, Snouck Hurgronjestraat. Huizin- gastraat, Uhlenbeckkade. Meyerskade, Colenbranderstraat. Duyvendakatraat, Kanaalweg (van Hoge Ryndijk tot Van Vollenhovenplein), Rijndijkstraat. Ka naalstraat, Dozy8traat. De Goejestraat, Hartmanstraat, Roomburgerlaan. Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelmina- brug), LUrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wllhelminabrug), Catharinastraat, Rijnstroomstraat, Cosynstraat. Zoeterwoudsesingel van Lammen- weg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandeler- kadc, Durieuxstraat, Tiboel Siegenbeek- straat. Roodenburgerstraat, de Mey van Streefkerkstraat. Cobetstraat. De Rid derstraat. Thorbeckestraat. Wasstraat. de Laat de Kanterstraat, Cronesteinka- de, P. J. Blokstraat, Fruinlaan, De Gy- selaarstraat. Kernstraat, Verdamatraat, Catharinastraat. en grond kan derhalve nu ten koop worden aangeboden. De met meergenoemde directies ge voerde onderhandelingen hebben thans tot resultaat gehad, dat in eerste in stantie de grond, benodigd voor d« bouw van 67 premie B-woningen er 64 garages, zal worden verkocht aar de in oprichting zijnde naamloze ven nootschap N.V. „Bouwteam Voorscho ten". De koopprijs, gebaseerd op de voor het complex „Noord-Hofland' opgestelde kostprijsberekening, is be paald op f 12.350,per woningkavel en op f 2.000.per garagekavel bedraagt, uitgaande van voornoemde kavelprijs, in totaal f 955.450,Door het systeem van kavelprijzen zal den voorkomen, dat achteraf op basis van de uitmetingen door de Landme ter van het Kadaster verrekeningen zullen moeten plaats hebben. Bij de verkoopvan de op de on- derwerpelijke grond te bouwen wo ningen in de premie B-sector zullen Voorschotenaren en hier ter plaatse woongerechtigden voorrang hebben. Tenslotte is overeengekomen., dat de wederpartij ten behoeve van de ge meente op de aangrenzende gronden 22 woningwetwoningen (in eengezins- bouw) en 20 bejaarden woningen (ir twee lagen) zal bouwen, zulks tegen de geldende curveprijs. RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Voorscho ten wordt voor een openbare verga dering bijeengeroepen op vrijdag 31 maart a.s., 's avonds om 8 uur. In be handeling komen o.a. de navolgende voorstellen van b. en w. Het in leven roepen van een doorstromingsregeling van de woningvoorraad. Het beschik baar stellen van een krediet van f 6000.voor het behoud van de pan den Voorstraat 12, 12a en 14 (Am bachtshuis en Baljuwhuis, die beiden leeg zijn). Idem het beschikbaarstel len van een krediet van f 5.500.voor het opstellen van een ontwerprestau- ratieplan voor bovengenoemde pan den. Verkoop van 2 percelen grond bouwbedrijf Niersman N.V. Over dracht van 2 woningwetwoningen aan de bewoners. Verkoop van bouwgrond in Noord Hofland aan de N.V. Bouw team Voorschoten te Voorschoten. Herziening van de electriciteitstarie- Het verlenen van garanties ten behoeve van particuliere woningbouw. Diverse onderwijsvoorstellen inzake aanschaf van leermiddelen, leermate riaal, voorzieningen aan scholen enz. Voorstel tot wijziging van de tarieven het gebruik van het Cultureel Centrum in verband met recepties. Het instellen van een Schoolraad. In 1964 werd door de raad f 2500.— gevoteerd voor het opmeten en in te kening brengen van de panden Voor straat 12, 12a en 14. Nu de panden ontruimd zijn, verdient het aanbeve ling over te gaan tot het opstellen een plan voor de restauratie. Blij kens een opgave van het architecten bureau van Oerle, Schrama en Bos te Leiden, dat terzake met de Rijksdienst Monumentenzorg overleg heeft gepleegd, worden de kosten verbon- aan het maken van een ontwerp- restauratieplan begroot op f 8.000. Bij de restauratie zal ervan worden uitgegaan, dat het 17e eeuwse Am bachtshuis en het 18e eeuwse Baljuw huis in hun oorspronkelijke luister zullen worden hersteld. Boven het reeds beschikbaar gestelde bedrag is derhalve nog een bedrag van f5.500 benodigd. Rond de Paasdagen is op verschei dene plaatsen weer ijverig gewerkt door lieden die zich er blijkbaar niet van kun nen weerhouden andermans goed in te palmen. Zo werd in de nacht van vrij- dag op paaszaterdag ingebroken in twee houten gebouwtjes op het volkstuincom plex Roomburg aan de Vlietweg, waar 6 literbussen beits en twee doosjes sta len nagels werden ontvreemd met een gezameniyke waarde van 16.40. Van een parkeerplaats aan de Arend Bruntstraat verdween een gryze bestelauto, waarop in grote letters „De Gruyter" staat geschreven. De auto draagt het kenteken TS 86-39. In het begin van de Paasvakantie eind vorige week werd ingebroken in een houten bygebouw van het Christe lijk Lyceum aan de Kagerstr. De deur van de kamer van de conrectrix moest het ontgelden. Er wordt voor zover be kend niets vermist. Voorts werden tijdens de feestdagen de volgende kraakjes gezet: uit een kan tine in het tennispark van de Leidse Hout werden snoepgoed en een fles cognac gestolen voor een gezamenlijke waarde van 75.-. Uit een. bureaulade van een aannemersbedrijf aan het Le vendaal verdween een bedrag van 50,- in zilveren munt. Uit een werkkeet aan de Wassenaarseweg werden ontvreemd: een knabbelapparaat, (ƒ840,-) en een boormachine 650,- Nog wat ongelukjes: gisteravond om half acht nam een 58-jarige brom fietser uit Leiden de bocht Haagweg- Potgieterlaan wat te snel. zodat hy slipte en ten val kwam. Hij brak zijn linker-onderbeen, ter behandeling waar van hy naar een ziekenhuis werd ver- Tijdens het koken In haar woning aan de Van Bemmelenstraat kreeg de 27-jarige mej. S. Pompe ongeveer 8 uur gisteravond een pan hete jus over haar benen, die in de tweede graad verbrand den. Ze moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het examen doet. bouwkunde de heer W. Kuijper. Aan de Ned. Economische Hoge school te Rotterdam slaagde de heer E. H. Gordijn voor het kandidaatsexamen economische wetenschappen. Het warme water van de zwemin richting „De Vliet" heeft heel wat be zoekers getrokken, ondanks het slechte weer. Op de openingsdag, afgelopen za terdag, werd reeds een totaal aantal be zoekers gemeten van niet minder dan 1134! Yoorschotense brandweer moest twee maal uitrukken Goede Vrijdag om elf uur 's avonds werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje op de speelplaats aan de Donklaan. In de vooravond bleek op die speelplaats „een fikkie" te zijn ge maakt. Men denkt dan: dat brandt vanzelf wel uit en kijkt er niet naar om. Doch de straffe wind had blijkbaar vuurresten doen wegwaaien en deze waren terechtgekomen onder een aldaar staande heg, die later de avond in vlam vloog. Vlug ingrij pen voorkwam erger. Eenzelfde geval had zich op Witte Donderdag reeds voorgedaan op het open terrein van de gesloopte „Pilatus- buurt". Daarom wil de commandant van de brandweer nogmaals wij op het gevaar van vuurtje stoken in open lucht. Momenteel is alles z droog en de wind verspreidt het vi| zodat wegwaaiende vonken een gevaar opleveren voor de belendende percelen. Ook hier vloog een heg in brand, die door omwonenden zelf nog kon den geblust. Paaszaterdagmiddag moest de brand weer ingrijpen op de Prins Bernhard- laan 29 bij mevrouw De Ruyter - Van Leeuwen. Op de zit-slaapkamer (boven) was brand ontstaan. Heel verstandig had de bewoonster ramen en deuren gesloten gehouden en de brandweer gealarmeerd, die snel kwam opdagen. Er was bij aankomst reeds een enorme rookontwikkeling in de gang en boven verdieping, zodat de brandweer met adembescherming (persluchtmaskers) naar binnenging en verder gewapend met de nevelspuit de vuurhaard kon aantasten. Toen was het vuur snel ge doofd. De schade viel na afloop Men schat deze 250.- a 300.- De brand was ontstaan by de kachel. SCHOOLTANDVERZORGING Half januari besloten b. en w. het houden van een enquête onder de ouders van de leerlingen vai Voorschotense scholen naar de mate van deelname aan de schooltandver- zorging. 2010 formulieren werden uit gegeven, 1630 werden terugontvangen. Deze resultaten werden medegedeeld aan het bestuur van de Stichting ter Bevordering der Schooltandverzorging in Voorburg en omstreken, welke de schooltandverzorging in Voorschoten behartigt. Een en ander heeft ertoe geleid, dat thans wel vullingen in melkgebit zullen worden aangebracht, hetgeen tot nu toe niet het geval was Jongetje aangereden Op de Lo- rentzlaan te Voorschoten is gisteravond om ongeveer zéven uur een zesjarig knaapje, toen hij plotseling de rijbaan wilde oversteken, door een auto aan gereden. De jongen kreeg een buil op het hoofd en geschaafde knieën. Verder kwam het ventje er met de schrik goed vanaf. PAUZE JE KUNT ZEGGEN WAT JE WILT. Je kunt van de Roomse Kerk zeggen wat je wilt maar je kunt haar niet de lof misgunnen, dat zy voortreffeiyk Paasfeest weet te vieren. Wanneer een vergeiyking trekt tussen de wyz« waarop de katholieke en de hervormde christenheid (op Pasen één en onver deeld), het feest der feesten viert, dan valt er in oecumenisch opzicht voc~ hervormden alles te leren en voo katholieken weinig te verbeteren. Dat begint al twee weken tevoren met de sombere, steeds somberder voorbereiding waaruit Pasen als een bevryding verrijst in het zinnebeeld van de lichten, de paaskaars, in feestmuziek en feestgewa den. Wy kwamen keurig op tyd vo< hoogmis in een van de grootste kerken van Leiden (de St. Petrus) en vonden met moeite nog een plaatsje open. De kerk was barstens vol. Het St. Pieters plein in Rome bleek ook al barstend vol. En toen we voor de hoogmis een kaarsje dachten op te steken bij de beeltenis van de moeder van Christus, kregen we niet eens de kans; het stond er al bar stend vol met vlammetjes. Pasen anno 1967 een verrukkeiyk Christus-wereld- feest met overstelpende belangstelling en hooggestemde vreugde. Je kunt va de Roomse Kerk zeggen wat je wilt. LEIDSE BIOSCOPE1S Camera: Hoe steel ik een miljoen (a. 1.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Ie en 2e Paasdag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De spion met het kanten broekje (a. 1.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Ie en 2e Paasdag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Brokkenpiloten (a. 1.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Ie en 2e Paasdag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Merlin de Tovenaar (a. 1.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Ie en 2e Paasdag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Goed geschoten Matt Helm (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Ie en 2e Paasdag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Alvarez Kelly (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Ie en 2e Paasdag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. VERTROKKEN EN GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN Vertrokken personen van 6 t/m 13 mrt. gerweg 10, Spanje; J. E. P. Zuidhoff. Duijvenvoorde en fam., Dia mantlaan 118, Katwyk, Koekoeklaan 47; J. Smits en fam., Breestraat 77, Eindhoven, Edisonstraat 48; W. Caro en fam., Lammenschansweg 118, Utrecht, Burg. Fockema Andrealaan 10; A. Ho- geweg en fam., Morsweg 142a, Wad- A. E. Blotto en fam., Haagweg 182, Duitsland; A, van der Waals en fam., De Genestetstraat 53, Raalte, Stevens- kamp 1; N. den Hoed en fam., Mauri- tiusstraat 14, Voorschoten, Jan yenplantsoen; G. J. Omar-Westerveld en fam., De Sitterlaan 72, Egypte; J. J. Monfils en fam., Steenschuur 6, Lei van Kleeff-Arnoldus en fam., Parel straat 9, Suriname; J. van der Leer, Morsweg 170, Amsterdam, Linnaeus- straat 40 II; B. van Tuyn-Rietra, De Ba- zelstraat 22, Terheijden, Polderstraat 42; P. J. Pots, Verdistraat 207, Amsterdam- Prins Hendriklaan 8-10; A. M. J. Weijs- Vlasveld, Doezastraat 22a, Hilversum Diamantstraat 57; N. P. van Midden- Kolderman, Kort Rapenburg 11, Arn hem, Van Galenstraat 32; A. C. vax Velzen, Langestraat 21a," Ermelo, Groot Emaus 1; J. Kronenburg, De Laat de Kanterstraat 2, Capelle aan den IJssel, Hoofdweg 57; E. Y. Belghity, Kraaier- straat 2. Marokko; A. S. M. van Rys- oort, Lammenschansweg 91, Delft, Kon. Emmalaan 118; F. J. Stoker, Ambon- straat 20. Zandvoort, Kostverlorenstr. 78; S. C. H. van Eerden-Neuteboom, Gabr. Metzustraat 5, Uitgeest, Hooge- weg 36; A. Nour, Sumatrastraat 110, Leiderdorp, Zyidyk 22; A. Tarhzout, Su matrastraat 110. Leiderdorp, Zijldyk 22; M. T. den Heyer-de Roode, Willem de Jolstraat 31: A. M. Enger-Beurse. Sta tionsplein 162, Zoeterwoude, Hoge Rijn- dyk 132; A. J. de Bruijn, Ryn- en Schie- kade 25, Raalte, Stevenskamp 1; K. F. Chan, Stationsweg 7-9. Amsterdam. Damrak 32; M. Neraghi. Klikspaan- weg 12, Leiderdorp, B. G. Cortslaan 14; D. Kooreman, Flackstraat 16, Zoeter- meer, Vondelstraat 54; P. D. Kleijn, Nw. Ryn 94, Alphen aan den Ryn, Hooftstr. Lange Mare 94, Noordwijkerhout, Mgr. 223; M. R. Molenaar-van Nimwegen, Westerwoudtlaan 12; A. A. v. Dongen, Kruisstraat 15, Vlissingen, Const. Huy- gensl. 14; D. van der Vlis, Janvossen- 18a; E. T. Lettinga. Hogewoerd 140, Amsterdam, Gerard Terborchstraat 39b; M. J. Zorn-de Tombe, Marnixstraat 79, Noordwljk, Huis ter Duinstraat 62; J. van Olfen, De Genestetstraat 71, Am sterdam, Marnixstraat 290; H. J. Sen- Kasteinstraat 60, Australië; J. Massing, woonwagenkamp, Doetinchem, Razengaardseweg 250; B. Sol. Beetho- venlaan 247, Groot Brittannië; Verver, Boshof 10, Canada; Rijnsburgerweg 161, Brielle, Regudlie- renstraat 12; A. A. Brands, Klikspaan- weg 9, 's-Gravenhage, Druivenstraat 73; L. van Duin-Sztein, Witte Rozenstraat 31, België; A. M. A. van Gestel, Witte Singel 66, Congo; M. J. Beemer, Hooi gracht 8-10; Eindhoven, Verwerstraat 127; P. A. J. T. van Teeffelen, Mors straat 15, Roteerdam, Mart. Dorpius- straat 6; A. T. Liamuri, Oude Singel 18, Marokko; H. P. J. G. Breuring, v. d. Sande Bakhuysenlaan 8, Amsterdam, Kastanjeplein 8 hs.; C. P. F. Jansen, Tomatenstraat 43, Oisterwyk, Honds- berg 5: M. R. H. Keune, Lage Ryndyk 76, Heemstede, Lanckhorstlaan 36; L. J. P. van Platerink. Marnixstraat 23a, Fuchsiahof 10; P. Philippo, Sumarta- straat 50, Zuid Afrika; M. Carton-Nieu- wenhuizen, Maredijk 90a, Utrecht, Van Egmondkade 67 bis; E. M. van Liere, Nachtegaallaan 15, Katwijk, J. de Vis serstraat 147; W. van Laar, Rijnsbur gerweg 5, 's-Gravenhage, Balsemienl. 168; T. G. Vonk, Rijnsburgerweg 10, Castricum, Heerenstraat 7; M. C. Groe- newegen-Delfos, Morssingel 9, Dor drecht, Groen van Prinstererweg 38. Gevestigde personen van 9 t/m 15 maart 1967: G. Burer en fam. Kennedylaan 68; B. W. Derksen en fam. arbeidsanalist Verdi straat 175; M. J. ten Napel en fam. on derhoudsmonteur. Kennedylaan 64; J. A. J. Laarakker en fam. bloemenkweker- exporteur Wagnerplein 118; G. A. Zwart en fam. kok de Sitterlaan 18a; L. G. Elstgeest kapper Hogewoerd 4; E. B. Hartogs en fam. werktuigbouwk. inge nieur Kennedylaan 52; G. Bouwhuis en fam. huismeester, Plantynstraat 31; A. J. C. Harmsen en fam. plqueur, Topaas laan 10; G. P. Burggraaf en fam. weg werker N.S., Morsweg 348: W. J. M. Stikkelorum en fam. timmerman. Beije- rinckln. 6; T. J. K. Schmidt en fam. bedryfsleider, Kennedyln. 20; J. A. Grin en fam. Kennedyln. 56; T. v.d. Berg en fam. fabrikant, Kennedyln. 16; K. M. v. Hengel en fam. Plantijnstr. 90; J. J. A. Oosterwljk en fam. Plantijnstr. 95; G. Wortel en fam. constructeur-teke naar Korte Hansenstr. 8a; W. R. v. Lui- pen w.s. t./o. Galgewater 13; M. A. Ame- zian fabr. arb. Nic. Beetstr. 17a; A. C. M. Elfering verpleegster, Rijnsburger weg 10; L. Koet verpleegster, Rynsbur- gerweg 10; C. A. v. Walchren verpl. Houtlaan 55; M. E. Holtland verpl. Rijns burgerweg 10; W. J. Custers kok Ken nedyln. 54; M. Y. Leenen heilgymnaste- \d. S. Bakhuyzenln. 19; M. J. Enthoven verpl. Hooigracht 15; A. C. J C. 'b M- Hogenboom verpl. Rijnsburgerweg 10 PUNT 3 KORRELTJE Jaloerse m< reden nodig MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 28 maart Vee Aan- >er totaal 4795; weekaanvoer idem; slachtrunderen 1144; gebruiksvee 540; vette kalveren 148; graskalveren 2679; paarden 3; schapen of lammeren 128; weidelammeren 16; bokken of geiten 16. Prijzen, resp. extra kw., Ie kw.. 2e kw. en 3e kw.; slachtrunderen 470 —500, 425—460, 390—410, 345—375; vette kalveren 330340, 295325, 270 295, 255270; stieren 415465; worst koeien 335365; kalf- en melkkoeien 10751500; vare koeien 8001250; vaarzen 625925; pinken 525650; graskalveren 400500; nuchtere kal- (i 120130; mestkalveren 70105; schapen 90140; lammeren 110150. Marktoverzicht, resp. aanvoer, handel prijzen: slachtrunderen: iets min- - vlot, afloop flauw - als vorige week; kalf- en melkkoeien: korter - kalm - ongewijzigd; vare koeien: ge- - redelijk - prijshoudend; vaar- en pinken: kleiner - matig - als vorige week; vette kalveren: kleiner - rustig - niet geheel prijshoudend; schapen en lammeren: iets kleiner - redelijk - prijshoudend. AMSTERDAM, 28 maart, Vee Aanvoer 64 runderen, prys 3,60-5,00. Handel vlug. J. A. F. van de Kamp, Hogewoerd 122. an Hattum. Hogewoerd 88a, Canada; i-Gravenhage, Mechelsestraat 6; J. T. Wurzer, Fruinlaan la, Noordwyk, Vuur torenplein 78; J. T. G. Boezaard, Lom bokstraat 86. Noordwljk, Crocusstraat 40; H. Borsboom, Dijkstraat 9. Katwijk. Parklaan 4; C. de Koning, Transvaal- kade la, Duitsland; B. M. Stolte. Kore- vaarstraat 7a. Amsterdam, Niersstraat l Zoeterwoudsesingel 95; H. M. Kronen- 18 II; M. P. Knap. Schalkts. Kapteyn-1 burg. verpleegster. Rijnsburgerweg 10; straat 61, Tilburg. Karei Doormanlaan J C. A. Focke. timmerman, Obrechtstr. 21; P. A. E. M. van der Meijs, De Mey j 75; M. M. C. Plag. kant.bediende, Heren- Bankastraot 85; P. H. M. F. Mannaerts, I steeg 13; M. B. van der Stigchel, med. van Streefkerkstraat 54. 's-Gravenhage, secretaresse, Bachstraat 154; J. Luijen- De Sitterlaan 112, Boxtel, Oirschotse- j diJk- Witte Singel 55: C. S. Vollmer-Hol. P. V. A. Deckers, graficus, Kennedylaan 8; C. Bruning, Cobetstraat 85; G. W. Drost, Vondellaan 10; M. L. Hunsel, Boommarkt 20; R. Veldwijk, Lammen schansweg 301; C. A. Sasburg, rijks ambtenaar, Wagnerplein 88; D. Sljbesma militair, Noordeinde 2a; C. D. Smeltzer- Muller, Bachstraat 100; G. B. J. Domme- ring, Vlietweg 66; E. H. M. Schunselaar- Witkamp, Boerhaavelaan 40; L. M. van der Mandele, Groenesteeg 37b; B. Lanaya lakenwever. Volmolengracht 2; A. van M. P. v. Mil verpl. Nw. Beestenmarkt 5; Wely-Csillag. econoom, Breestraat 12; E. J. Schakenbos verpl. Rijnsburgerweg j H. W. van der Voort, Stieltjesstraat 43; 10; P. Penning secretaresse, Langebrug R. Hijmans. Klikspaanweg 43; M. S. 12; A. M. v.d. Maden hulp in de huish. Zoetmulder, Stationsweg 21a; L. E. Rijnsburgerweg 10; A. M. Jansen Korte Harmsen. v.d. Werfstraat 62; C. J. L. Mare 11; J. A. de Romijn-Ammerlaan J van Leeuwen, verpleegster, Hooigracht Borneostr. 48; B. W. v.d. Berg analiste 15; F. J. J. Nuijten. Hogewoerd 76; H. G. weg 15b; M. T. Icaza Garci&, Rijnsbur- OEGSTGEEST Geslaagd Aan de Rijkshogeschool te Groningen is geslaagd voor het kand. ex. geneeskunde de heer J. P. R. Bouland. Churchilllaan 36; M. Bouzerrari. schoon maker. Volmolengracht 2a: M. E. C. Apol, Hooigracht 74, M. Lindhout, Witte Singel 67; M. K. Gautam, Bilderdykstr. 13; R. G. F. Kok, Roodborststraat 14; J. T. Schlangen. Roodenburgerstraat 54; i Ryn- Walraven, bouwk. tekenaar. Boerhaave laan 7; G. J. van de Stolpe, Fagelstr. 2; O. Schoonheim, Formosastraat 34a; P. J. F. Juten. Hogewoerd 76; M. ben M'Barek, huisschilder, ab. ws. Haarlem mertrekvaart; E. Sabaihl, betonplaten- maker. Nw. Beestenmarkt 8; W. L. F. Verheven, kelner: Wagnerplein 46; C. Flinterman. Breestraat 121a; A. A. Mas ker, Kennedylaan 56; T. Distelvelt- Ouwerkerk. a.b. w.s. Haarlemmerweg: J. G. Arentzen. verpl., Geregracht 43; C. M. van Santen, kraamverpleegster, le Binnenvestgracht 30; N. E. Schölau, Schiekade 23; H. M. I. Hansaen- H. M. F. Reuters, inkoper. Cobetstraat 8; I Aggenbach, onderwijzeres, v. Swieten- H. van Katwijk-Middelkoop en fam.. straat 27; J. C. G. M. Hemmers-van der J. Urlusplantsoen 240; B. C. Jadnanasing Kamp, ocupeuse. Pakhuisstraat 4; E. v. Mangroelal, verpleegster. Levendaal 162; Klaveren. Rijn- en Schiekade 23.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4