IN HOLIAND STAAT EDI 1UIS Voorstel verhoging elektriciteitstarief geen gemakkelijke zaak Leidse raad «RAIFFEISENBANK WETHOUDER HARMSEN: UITSTEL ZOU GEMEENTE DIRECT BENADELEN R.K. Bibliotheek te Leiden weer terug in het eigen, nieuwe huis Onthulling borstbeeld prof. dr. J. Mulder Jubileum-bridgen in Leiderdorp JAARVERGADERING VER. OLD LEIDEN' AGENDA D PAUZE PUNT UW MENING EEN AKTIEVE BEZORGER MOLENMUSEUM DE VALK" OPEN DINSDAG 21 MAART 1967 DE LEIDSE COURANT (de KVP-fractie was verdeeld) en 15 tegen Met 22 stemmen treuren, dat G.S. hun standpunt nog niet bekend hadden gemaakt. „Maar het so. dat G.S. ons voor zullen schrijven wat we al dan niet moeten 1 doen". Het college voelt er niets voor, het voorstel terug te nemen en af te —o— wachten. Uitstel van de verhoging zou neett de Leidse raad een verhoging van de elektriciteitstarieven aan- betekenen, dat de raad niet het bedrag vaard. Dit betekent voor particulieren een jaarlijkse verhoging van zou kunnen halen waarop college èn zes gulden; alleen het vastrecht verandert. De heer Den Dubbelden ,f (PvdA) verzette zich het felst tegen het voorstel. Reeds bij de begro- di> opmerkingen van de heer Den tingsbehandeling in december had hij wegen aangegeven om tot Dubbelden betreffende opneming meters verlaging van het tekort te komen en hij achtte voorts bezuinigingen en «"telency vond de wethouder waarde- bij de Lichtfabrieken mogelijk (o.a, het slechts eenmaal per jaar op- j ucMabriX,» „i het vraagrtuk nemen van de meters en personeelsbezuiniging). Dezer dagen zullen giro-accepten eenvoudiger G.S. hun opvattingen over de Leidse begroting kenbaar maken, daarom Daarnaast blijft een enorme toeloop achtte spr. het nu niet het tijdstip om met verhoging van elektriciteits tarieven te komen, omdat we niet weten wat G.S. zullen adviseren om tot verlaging van het tekort te komen. Laten we dus eerst de brief van G.S. afwachten", aldus de heer Derr Dubbelden. GEMEENTELIJKE AANKONDIGING VERKEER bÜ d«* 1966, 'staan. Langer NIET WACHTEN OP G.S. Nadat nog de heren Pompe (Nood- rp.ad) en Dc Kier (Prot. Chr.) hun be zwaren kenbaar hadden gemaakt ant woordde wethouder Harmsen. dat het voorstel het logische resultaat was van vorige besprekingen in de raad. B. en zijn er altijd van uit gegaan, dat ta- De socialistische woordvoerder luid i berekend, dat hynn 5 ton op de Licht- fabrieken bezuinigd zou kunnen wor- den door allerlei maatregelen. Tariefs verhoging, die ook ft ton oplevert, is dus niet noodzakelijk. Hy wilde, dat het college het voorstel zou aanhouden tot dat G.S. hadden geoordeeld. De heer De Wilde KVPI sloot zich by de heer Den Dubbelden aan. Zo j rlefswyziging van een half miljoen stelde hy. dat een nutsbedrijf geen winst moest doorgaan, ondanks het wachten behoeft op te leveren. Voorts hebben b. op de mening van G.S. Hy zei het te be en w. nog niet hun verontrusting ove de elektriciteitsbedrijven te kennen ge geven. Hy wilde graag weten welke buitengemeenten eventueel niet ver- plicht zijn, de Leidse tarieven te volgen. Spr. wees er op, dat degenen die nog op I 127 volt zijn aangewezen al genoeg kos- Burgemeester en Wethouders van de begroting gerekend hebben Leiden brengen ter openbare kennis, dat van 22 maart tot en met 7 april 1967 ten stadhuize, kamer 112, voor een ieder ter inzage zal liggen het Koninklijk Besluit van 24 november i-aarbij twee gedeelten van de oude rijksweg no. 4. resp. gelegen ten zuid-westen van het Haagsche Schouw en nabij de Drie Witte Palen, aan het en openbaar verkeer zijn onttrokken, «te LEIDEN, 21 maart 1967 gemeente. (Adv.) De heer De Wilde kreeg ten antwoord, dat buitengemeenten die engros stroom van Leiden betrekken 10 pet. mogen wyken van de Leidse tarieven. De wet houder kon niet inzien, dat gebruikers van 127 volt extra belast worden; de apparatuur wordt voor rekening van de Lichtfabrieken voor 220 volt omge bouwd. De heer Den Dubbelden bleek niet overtuigd van de juistheid van 's wet houders standpunt. Ook de heer De Wilde vroeg het voorstel terug te zy het DRASTISCH De heer Lambermont (KVP) bracht in het midden, dat de uitkomsten van de elektriciteitsfabriek belangrijk te ruglopen door hogere lasten. De voor gestelde verhoging noemde hij drastisch voor bedrjjven en winkels: het komt niet van pas bij alle nog in de lucht hangende verhogingen bepaalde groepen nóg meer te laten dragen, zo zei hy. Op dff Aóóglnndse Kerkgracht naby de Moriaamuteeg vond gistermiddag tien minuteiWoor' één een aanrijding plaats tussen een personenauto en een brom- fiets. Beide reden op de Hooglandse i Kerkgracht in dezelfde richting. De be- 1 stuurder van de personenauto reed te- I veel op de linkerweghelft, waardoor de 21-jarige bromfietsbestuurster F. Vin- kensteyn uit Leiden naby de Moriaan- steeg bij het linksafslaan tegen de rech- terzykant van de auto viel. Met een her senschudding werd ze naar het AZL overgebracht. De 23-jarige onder houdsmonteur J v. Asten uit Den Haag raakte gistermorgen omstreeks ha!f ne gen gewond aan zijn gezicht op een ter rein van een kolenhandel aan de Haag- weg toen de bestelauto, waar hy achter liep, plotseling stopte. De monteur had het achterportier geopend om enkele materialen in de auto te gooien. Een moment later bemerkte de bestuurder dat de deur niet gesloten was en hy ren de bruusk om deze te sluiten. De teur was hier niet op verdacht en liep tegen de portier. Hy kreeg snywonden aan neus en linkeroor, ter behandeling waarvan hy werd overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. LEIDS KAMERKOOR ZONG j IN ROTTERDAM In de 11de Cantatedienst in de Rot terdamse St. Laurenskerk heeft het „Leids Kamerkoor" o.l.v. Barend Schuurman Bachs Cantate 182 „Him- melkönig. sei wilkommen" uitgevoerd m.m.v. Nel Wisse, alt, Marius v. Al- tena, tenor, Marco Bakker, bas, T(jn v. Eijk, clavecimbel, en George Stam, Op woensdag 29 maart te 16.00 uur il in de hal van het gebouw voor de De J poliklinieken voor inwendige ziekten. (Wassenaarseweg), een borstbeeld den onthuld van de op 1 oktober 1965 overleden hoogleraar in de inwendige geneeskunde cn directeur van de af deling voor inwendige geneeskunde van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, prof. dr. J. Mulder. De gelden voor het beeld, dat is vervaardigd door i de beeldhouwer J. G. Wertheln te j Laren, zijn bijeengebracht door vrien- den. collegae, leerlingen en patiënten van prof. Mulder, het personeel van de afdeling voor Inwendige geneeskunde en enkele industrieën. De Leidse raad heeft gistermiddag met twee stemmen tegen een verordening vastgesteld op het vervoer met huurauto's en taxi's in de gemeente Leiden. In deze verordening zijn bepalingen opgenomen die niet alle raadsleden voor zoete koek namen. Zo werd het een en ander gezegd over enkele weigeringsgronden, die volgens de heer De Bruyn gunstiger uitvielen voor de grotere ondernemingen. Maar ook was er ptaats voor enige hilariteit. Zo werden b.v. taximeters freu diaans verwisseld met parkeermeters (ds Kret). De meeste stof voor luchtige kout werd echter geleverd door artikel 17: „Verplichtingen houder der chauf feursvergunning". Wij lezen hierin o.a. niet alleen dat de chauffeur bij de uitoefening van zijn werkzaam heden behoorlijk gekleed moet zijn, het de houder verboden is door roepen of op andere gelijksoortige wijze de aandacht van het publiek op zichzelf of op het door hem te besturen voertuig te vestigen. Hij mag ook niet roken, tenzij de passagier hiertegen geen bezwaar heeft. Het saillantste in deze bepaling is evenwel, dat de „houder" verplicht is „een alleen te vervoeren vrouwelijke passagier op de achterbank te laten plaatsnemen, tenzij deze passa gier uitdrukkelijk te kennen geeft, dat zij op de zit plaats naast dc bestuurder wenst plaats te nemen". Wethouder Menken ontlokte een en ander de opmer king en hoe gaat het dan met een vrouwelijke chauf feur? Hierop gaf de voorzitter te kennen, dat er in dergelijke omstandigheden mutatis mutandis gehan- ook dat deld dient te worden ADVERTENTIE De R.K. Oppnhare Bibliotheek heeft weer de beschikking eigen huis. Nadat personeel en „klanten" zich maanden lang in een tijdelijke behuizing op de Hogewoerd wat hadden moeten behelpen, kon men gisteren weer voor het eerst „zaken doen" in het oude pand op de Steenschuur, dat van buiten gerestaureerd en van binnen ge moderniseerd, op geen enkele wijze meer herinnert aan de vroegere toestand. Van binnen is alles dusdanig gemoderniseerd dat een vol wassen bibliotheek er flexibel, met ruimte voor de toekomst, kan functioneren. Er zijn aantrekkelijke zalen gekomen, waaronder een studiezaal. Dc hal is een bijzonder aardig entree, die door een zitje en wat periodieken al direct tot stilstaan noodt. Al met al een ge weldige vooruitgang In het kader van 't zilveren jubileum van de Leiderdorpse Bridgeclub werd gisteravond in de grote zaal van het Dorpshuis de eerste jubileum-bridge- wedstryd gehouden. Een uiteraard zeer verheugde voorzitter E. J. Veldhuyzen kon om 8 uur op een volgeboekte avond de gasten een harteiyk welkom toeroe pen. Hy bracht dank aan degenen die tot het welslagen van deze avond had den meegewerkt en de schenkers van de vele fraaie pryzen De eerste drive kreeg noff' een internationaal tintje door de aanwezigheid van enkele Frans- en Engels sprekende deelnemers. Na de opening was het woord aan wedstryd- leider die enkele zakelijke mededelingen deed en kon er een aanvang gemaakt worden met spelen. Toen om ongeveer 11 uur de wed- stryd afgelopen was kon de voorzitter een aanvang maken met het prysuit- reiken. De uitslagen zyn: Groep rood 1: 1 Biesot-van Weizen 83 p., 2 echtp. Vrijenhoek 73 p., 3 echtp. Tijssen 72 p., 4 Dek-Goedhart 65 p., 5 echtp. v. Klaveren jr. 62 p., 6 echtp. Scheer 55 p„ 7 Jans-Pouw 54 p., 8 Loof-Witkamp 40 p. Groep rood II: 1 dames Jans-v. Zonne veld 74 p., 2 echtp. Driehuis 69 p., 3-4 echtp. Van Klaveren sr en echtp. De Vrind 68 p„ 5 Tyssen-De Winter 62 p., 6 Gerlich-Van Leeuwen 60 p., 7 His- sink-Sypesteyn 57 p., 8 Van Kins-Klein 46 p. Groep zwart I: 1 echtp. Witkamp 76 p., 2 dames Hoogervorst-Zandbergen 71 p., 3 echtp. Wessela 68 p., 4 dames v. d Ende-Stigter 65 p., 5 Danz-Zwet- sloot-Danz jr. 63 p.. 4 dames Korswa- gen-Van Norden 58 p.. 8 Van Berge Henegouwen-Jeurissen 44 p. Groep zwart 1 echtp. Zwanenburg 84 p., 2-3 heren Lenaers-Schutte en i Biegstraten-Vreeburg 69 p., 4 dames Kon. Julianaschool haar jaarvergade- Van Gelder-De Jong 67 p„ 5 Geyer- rinS D* voorzitter, de heer E. Kro Wilmer 63 p.. 6 echtp. Verduin 55 p„ nenburg deelde - - - 7 gebr. Karstens 52 p., 8 echtpaar Le Bras 45 p. Bij de Raiffeisenbank kan men u volledig inlichten over het Premlespaarplan (20% premie). Ga er eens praten spaarbank en alle bankzaken BURGERAVOND Aangezien de vorige week de ge- spreksavond bij de fam. v. d. Post is uitgesteld wegens een belangryke ver gadering, deelt het bestuur nu mede. dat een theologant uit Warmond bereid is hal hy< gevonden hedenavond zyn inleiding te houden over het gebed, waarna gelegen heid tot discussie. De bijeenkomst is by fam. v. d. Post, Marnixstraat 26. D'IT' SEXUELE VOORLICHTING De eerder in ons blad genoemde dis cussiefilm van Kees Brusse, welke ge maakt werd in opdracht van de Na tionale Federatie voor de Geestelijke Volksgezondheid, werd gisteravond in besloten kring gedraaid, voor leer lingen van de Mater Amabillissehool en de Katholieke levensschool. Na een inleiding van kapelaan W. van Eg- mond. waarin hij duidelijk stelde dat de sexualiteit als onderdeel an de vereniging Oud-Leiden n gisteravond In de Laken- im de jaarvergadering by te n lezing over de architektuiw in de West. De heer J. A. F. Doeve be handelde de aktivltelten van het afgelo pen jaar. Het archief o.a. was Inmiddels zo uitgebreid, dat een gedeelte er van moest worden overgebracht naar het ge meente-archief. Het ledental kwam \«n 978 op 960 en lilt het flnantifel Overzicht kwam een voordelig saldo van 1749,56 te voorschyn. DINSDAG 21 MAART BESTUURSWISSELING heer mr. G. W. M. Grundemann werd tot lid van de kascommissie '68-'69 benoemd. De heer A. Bicker- Caarten vertelde wat de commissie „Het Leidsche Woonhuis" dit jaar aan oude gevels had opgeknapt. De periodiek af tredende bestuursleden ir. H. A. Van Oerle en P. C. Gillissen waren niet her kiesbaar. In hun functies werden respec- tievelyk dr. H. v.d. Linden en dra. Th. J. Meijer benoemd Ir. Van Oerle zal te zyner tyd weer In het bestuur opgeno men worden, maar voor de heer Gillissen was dit een definitief afscheid. Als biyk van erkenteiykheld ontving hy van de vereniging een prent van de fontein op de Vismarkt. LICHTBEELDEN lezing met j lichtbeelden te geven over het onderwerp „architectuur in de West", hetgeen op een boeiende manier geschiedde. De sfeer van heel Paramaribo vindt men byzonder i goed getroffen op het Oranjeplein. De _.i de school opgesteld, welke als leidraad dienst deden voor de verdere discussie. Na de vertoning werd in kleine groepjes uitvoerig gediscussieerd over de be langrijkste themata van de film. Uit de lengte van de discussies kon men afleiden dat de film nogal wat stof had doen opwaaien voor een discus sie en dat de jongens en meisjes zich duidelijk dooi deze film voelden aangesproken. De leiding van de M.A.-school heeft het voornemen mede in aansluiting op deze avond in het Sint Antonius Clubhuis een weekend te organiseren Op woensdagavond 5 april, 8 uur zal openingswoord in het Dorpshuis weer een burgeravond mede, dat de vereniging zich nu worden gehouden. Voor deze avond t- ngw Jeni j u ou u? worden uitgenodigd degenen die zich Groen I: 1 echtp. Van Galen 75 p., er- van Nederlandsche Scherpschut- van september 1966 tot februari 1967 .n 2 echtp. Vos 73 p.. 3 De Goede-MoL ters Het keurig verzorgde jaarverslag Leiderrio gevestigd hebben. - - - - 55 ood ™™?.LV-r_^e,l™l Het is gebruikelyk op deze Oratorluniver. „Ex Animo" de 1 25e uitvoering van de Mattheus Passion, groei naar volwassenheid gezien moet i Stadsgehoorzaal. 19.15 uur worden. werd dc film „Sex is overal" V.O.L.A. technische avond. Kan voor een groot aantal jongeren tussen tine LTS, Haagweg 4. 20.00 uur. de 16 en 20 jaar gedraaid Naar aan- if|)oor wndnu ht verbonden" jaar- I ranke withouten huizen met roodge- leiding van de film was door de lei- V(?rRadering. Gebouw v. Chr. Belangen. sausde bakstenen, de galerijen en het ding van de school een drietal vragen 0ude Singel 236. 20.00 uur j weelderlge groen daar tussen door.. De Kon. Ned. My. voor Tuinbouw en dia's toonden o.a. het gebouw voor Bin- Plantkunde eindles tuinbouwcursus. ncnlandse Zaken, financiën en het gou- j Lagere land- en tuinbouwschool, Boer- verneurspaleis, waarvan het trapgevel- haavelaan 20.00 uur. tje uit Amsterdam is overgekomen. In Bevolkingsonderzoek T.B.C. in de tegenstelling tot Suriname geven de An- hal van de Bevrijdingskerk. Montgome- tiliaanse gebouwen een veel robuuster j rystraat, 14.00-16.30 en 19.00-21.30 uur. indruk. Dikke bakstenen gevels, vaak J felgekleurd met witgeschilderde contou- WOENSDAG 22 MAART ren. wat heel gezellig aandoet. Het huis Pienna is de blikvanger by aankomst in K O lezing over Plcaaso. Sted. Willemstad, terwijl op Aruba het oude1 Museum De Lakenhal. 20.00 uur j kerkje de meeste moeite waard ia Er be- Avond- en nachtdienst apotheken te j staat een stichting, die zich bezighoudt uiKaiu»iiii Lelden Geopend voor spoedeisende met restauratie van interessante objee- Noordwhkerhout over vrijheid en gevallenapotheek D. C. Kok, Rapen-ten^die geelen deae lezing goed wark olwassenheid. l»""* 24807. verricht. 4 Ten Hengel-Thomassen 65 p. 5 dames Bosse-Hillighekken 63 p., 6 mevr. Bousie-hr Hanson 61 p.. 7 echtp. Kruts 59 p., 8 dames Brand-Stigter 36 p. Groen II: 1 echtp. Planje 80 p., 2 dames Van Berge Henegouwen-v. d. Zeeuw 70 p., 3 echtp. Bavelaar 65 p., 4 mevr. Hanson-hr. Bousie 60 p., 5 dames Harteveld-Weyers 59 p., 6-7 mevr. v. d. Bijl-hr. v. d. Koog en he ren v. d. Oever-Rynsburger 56 p., 8 echtp. Groesbeek 58 p. Groep geel I: 1 heren Damen-Schip- mers 78 p., 2 Beugelsdyk-Middelham 73 p., 3 De Koning-Van Zonneveld 68 p., 4 mevr. en hr. v. d. Kommer 65 p., 5 mevr. Van Schendel-hr. Beek 63 p., 6 dames De Groot-Wagener 61 p., 7 echtp. Bosse 50 p., 8 Van Egmond- Riel 46 p. Groep Geel II: 1 echtp. Seppen 86 p., 2-3 Veldhuyzen-Van Vliet en heren Van Zanten 72 p., 4 Bournat-Sarah 69 p., 5 Lansbergen-Poot 56 p., 6 echtp. Van der Pool 54 p., 7 Sabben- Wanrooy 52 p., 8 echtp. Stokhuyzen 43 p. Voor de tweede wedstrydavond, die op dinsdag 4 april gehouden wordt, kunnen geen inschryvingen meer plaats vinden. Ook deze wedstryd Is nl. geheel volgeboekt. HET MOTIEF ONTBREEKT Nabij de korenmolen "De Valk" Leiden is een ommuurd veldje, het ove schot van een begraafplaats, die by de uitbreiding van de veemarkt is c ruimd. Aan het veldje waar Joden be graven liggen, mocht echter niet geraakt worden. Het is daarom ondenkbaar, dat zulke wetsgetrouwe Joden als de leer lingen van Christus grafschennis zouden hebben gepleegd, het ïyk uit zyn omhul sel van linnen zwachtels zouden hebben gehaald en de zweetdoek "die het hoofd bedekte" keurig opgerold. Zo troffen Pe trus en Johannes de toestand aan. In een detective-roman zou men zeg gen: het motief voor zulk een griezelige wandaad ontbreekt. Na de terechtstel ling zijn de leerlingen teleurgesteld bezorgd voor hun eigen vrijheid uiteen gegaan. Het gerucht, door het stadsbe stuur in omloop gebracht, dat het ïyk was weggenomen om te kunnen uitroe pen: Christus is verrezen, was een nood sprong om toch maar iets te verklaren. Het lege graf vlakbij de hoofdstad, zoals de Zijlpoort in Leiden! Niemand omdat het lijk verdwenen was, geloven dat Christus verrezen was. En toen het aan zyn leerlingen bleek, dat Hij inder daad herleefd was, heeft Christus er de grootste moeite mee gehad hun dat te laten geloven. 7/ f l i'/f' KORRELTJE ledental van 88, waarvan een kern trouw de oefenavonden bezocht. Door uitbreiding van het aantal oefenavon den hoopt men het peil van de schut ters op te voeren. Geoefend kan voor taan worden op de maandag-, woens dag- en vrijdagavonden, terwijl één maal per maand op zaterdagmiddag geschoten kan worden op de buiten schietbanen in Katwijk. Penningmeester H. v. Leeuwen kon een flink batig saldo vermelden (1000 gulden). Door de kas-commissie werd een gunstig verslag uitgebracht; de nieuwe kas-commissie wordt gevormd door mevr. A Los-v.d. Wijngaard en de heer P. Vink. Met de herverkiezing van de heren C. Hendriksen en G. Verhoeve bleef de samenstelling van het bestuur on gewijzigd. Besloten werd een ballot- tage-commissie in te stellen, die ge vormd zal worden door de heren E. Kronenberg, R. Zijlstra en H. D. Kui- Het entreegeld werd verhoogd tot 10,- (was 5,-) terwijl degenen die hun contributie per jaar vooruitbetalen korting zullen krijgen. De ver eniging heeft geen schuld meer aan de leden, want gisteravond werden de laatste obligaties uitbetaald. dat burgemeester n. m. u<wu ccu kort algemeen overrlcht geeft. da, d« bescheiden door te gaan. wethouder C. Meerburg het der vertelt over de woningbouw breiding, terwijl wethouder J. Nlevaart spreekt over het onderwijs atie. Daarna krijgt iedereen de gelegen heid persoonlijk kennis te maken met b. en w., alsmede met de afgevaardigden van alle aanwezige verenigingen en van de kerken. Naar aanleiding van het artikel van zaterdag 17 maart Wie begint? zou ik u willen zeggen: Het is een leek, die u de wedervraag zou willen stellen. Wie begint? Om onze priesters en klooster lingen te beschermen tegen de aanval len van pers in kranten en tydschriften. Wie begint om het leven van onze priesters in het celibaat hoog te schat ten juist omdat zij daardoor zich geheel aan Gods werk, de Kerk, kunnen ge ven Wie begint? om als katholiek elke aanval op onze priesters, van welke kant ook. af te slaan. Wie begint? Na afhandeling van het huishoudelijkpersoonlijke mening is: Dit moet tamelijk staande, schapen gedeelte, werd de rest van de avond adeereerst zijn De Katholieke Pers groter, williger en hoger, doorgebracht met het kienspel, waar-1 Mevrouw P. voor aantrekkelijke prijzen beschik- baar waren. middelmatig te worden gehouden. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM 21 maart Vee Aan voer 4725, weekaanvoer 5921, slachtrun- deren 225, gebruiksvee 718, vette kal veren 278, graskalveren 243, nuchtere kalveren 3058, paarden 4, veulens 2. schapen en lammeren 146, weidelamme- ren 26, bokken en geiten 25. Pryzen: slacntrunderen 470-500, 425-460, 390- 410, 345-375, vette kalveren 330-340, 300- 330,, 275-300, 260-275, stieren 415-465, worstkoeien 330-360, kalf- melkkoeien 1075-1500, vare koeien 800-1250, vaar zen 675-925. pinken 525-650, graskalve ren 400-500, nuchtere kalveren 120-110, mestkalveren 70-110, schapen 90-140, lammeren 110-150. Handel: slachtrundc- ren iets meer, redeiyk als gisteren; melk- kalfkoeien iets groter, tameiyk prijshou dend, vare koeien even ruimer, levendi ger iets sty ver, vaarzen en pinken als vorige week. kalm ruim pryshoudend, graskalveren even groter, matig prijs houdend. vette kalveren ruimer, kalm gedrukt, nuchtere kalveren korter, lammereD VOORSCHOTEN KRANTENBEZORGER GEVRAAGD bezorgen van DE LEIDSE COURANT voor de «yk Leldseweg— stenbuurt. vragen wy 99J ROELOFARENDSVEEN. 20 maart - I Bloemen - Am. Anjers: Sim Rose 31-50, j Sim Rood 21-31, Sim Arthur 28-29, Red .Diamond 44, Esperence 34. Rozen Coral Princess 55-57. Garnette 34-40, Velvet ITimes 35-42, Tradition 28-42, Zorina 42, Carla 57-76, Baccara 76-84, Gerbera 35- 44 p. st. Irissen Wedgwood 2.25-2,60. ordt het molen- Freesia's 65-128, Anemonen 60-131. La- opengesteld thyrua 105-295. Blauwe Druifjes 19-36, luseum. dai narcissen glas 30-86. idem buiten 26-34 kan dage- Tulpen: Lustige Witwe, Apeldoorn. Gu- 10 tot 5 uur doshnik, Cordel Huil, Gené Eisenhower, ur; 's maan-I v.d. Eerden, Oxford, Margret Milton. Athleet. Wim van Est 1,15-1,60, Promi- Morgenochtend museum De Valk wee voor het publiek. Het tot 15 oktober geopend lijks bezocht worden var en 's zondags van 1 tot 5 uur; 's maan dags is het molenmuseum gesloten. In het tijdvak van 2 juni tot 15 I nence 1.55-1.70. Beauty of Volendam 1.45 oktober van het vorig jaar werd „De Rose Copland. Paris, Olaf. China Pink, Valk" bezocht door ruim 5000 perso-I Wintergold, London. Carara, Queen Eli- nen. Vandaag was „De Valk" gepa- i zabeth. Peerless Pink, White Sail, Ralph voiseerd bij gelegenheid van de ope- Ornament. Prunus, Piccadilly 1,05-1,35, ning van het bollenseizoen. 'dubbele tulpen 1,00-1,25 per bos.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4