Bloembollenseizoen officieel geopend Leidse raad is al trots op Holiday-Inn motel Bruikbare museumstukken uit het gestolen Leids legermuseum Parkeermeters niet onverdeeld hartelijk begroet in Leidse raad Des nachts geen bewaking „Noodkreten van Leidato zijn snel beantwoord" PAGINA 3 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 21 MAART 1MT IN LEIDSE BURGERZAAL LEIDS GEMEENTEBESTUUR VOOR DE EERSTE MAAL GASTHEER Vandaag is op enigszins feestelijke, doch vooral stijlvolle wijze in de prachtige Burgerzaal van het Leidse stadhuis het Bloembollen seizoen 1967 geopend met een ontvangst door de burgemeesters van de specifieke bollenstreekgemeenten en voor de eerste maal mede door het gemeentebestuur van Leiden. Ook Haarlem is dit jaar voor de eerste maal van de partij, doch burgemeester mr. O. Cremers van deze stad was verhinderd de ontvangst bij te wonen. De ontvangst werd opgeluisterd door de zo langzamerhand internationaal bekende Haarlemse bloemenmeisjes en trompetgeschal door leden van het Leidse muziekgezelschap „Kunst en Genoegen", het korps dat in Kerkrade afgelopen zomer de wereldtitel won. Burgemeester van Leiden, mr. G. C. v. d. Willigen, tijdens zijn toespraak in de burgerzaal van het Leidse stad huis. Achter hem viër bazuinblazers, die even later het seizoen schitterend zullen inluiden. aanrakingspunt en er bestaat geen twij fel dat hier de Lente in Nederland be gint (daarbij tevens doelende op de „Leidse schoonmaak") en Lente is Le ven, zo besloot de burgemeester zijn toe spraak, daaraan vastknopend dat ook vandaag het Leidse molenmuseum „De Valk" werd officieel wordt geopend. Molens en bollen zijn nl. grote toeris tische trekpleisters. Trompetgeschal door enkele bazuin blazers van Kunst en Genoegen onder streepten schetterend de woorden van de burgemeester. Ir. H. v. Os, directeur van de bloem bollenkeuringsdiensten en lid van het Comité Bloembollencorso, vertelde dat het twintigste corso onherroepelijk op 29 april zal rijden. Niettegenstaande het zachte voorjaar. Zo nodig rullen de bloemen in koelhuizen worden opge slagen tto de dag van het corso. De stoet zal bestaan uit ongeveer 25 praal wagens en enkele versierde personen wagens. Rond 20 muziekkorpsen zul len de stoet van plaats naar plaats be geleiden, waaronder enkele beroemd heden op muzikaal gebied. Het vertrek is bepaald op half 11 vanaf de War- monderdam. In Bennebroek wordt een pauze gehouden, waarna de tocht wordt voortgezet naar Haarlem, dat dit jaar voor de eerste maal eindpunt is. De aankomst aldaar is gepland om pl.m. half vijf. Het grootste deel van de stoet zal dan geparkeerd worden langs de Haarlemse Dreef, de meest spectaculaire wagens zullen doorrij den naar de Haarlemse Grote Markt. Daarna zal een ontvangst volgen door het Haarlemse gemeentebestuur in de Gravenzaal van het stadhuis. Daar zal eveneens voor de eerste maal een bloemenkoningin worden uitge roepen door burgemeester mr. O. Cre mers. Op de Grote Markt zullen die avond voorts verschillende evenementen zijn, waaronder een taptoe tussen de praal wagens en het optreden van 'n Deens Zij, die de opbouw van het corso willen meemaken, kunnen terecht op donderdag en vrijdag voor het corso in de veilinghallen te Lisse. Tenslotte wordt gedacht aan de or ganisatie van een bloemenmozaiek- wedstrijd door de hele bollenstreek. Naar verluidt zal een Engelse TV- ploeg opnamen van het corso komen maken. WAPENS UIT TWEEDE WERELDOORLOG Burgerlijke stand Geboren: Jacoba d.v. H. v. Duijn en K. G. Schuitemaker; Lex Jan z.v. J. A. de Haas en P. E. Oudshoorn; Edwin i z.v. H.J. C. Montanus en J. H. Ju;Wil- co Christiaan Johan z.v. A. G. Kerkman en B. J. den Hoed; Frans Levinus z.v. L. B. A. v. d. Putte en L. A. Holthuis; Luite Nicolaas Jan z.v. N. J. Arentsen en G. S. Ruiter; Richard Rinaldo z.v. F. J. M. Fens en I. Smith; Caroline d.v. P. J. Groenendaal en W. T. J. M. Aschman; Erwin z.v. W. J. Oldeman en A. W. Simon; Thierry Antoine Mar tin z.v. C. P. Fessier en D. M. J. Schie- stel; Erwin Nicolaas Johannes Frederi- kus z.v. C. N. v. d. Splinter en P. W. A. Winkelaar; Dina Alida d.v. G. Peet en J. C. Haasnoot; Catharina Johanna Eli sabeth d.v. A. P. G. Oudshoorn en C. E. Osendarp; Marijn d.v. H. Obertop en M. B. Boogaerdt; Johanna Lamber- tha Geertruida d.v. N. v. d. Ploeg en M. G. Bolleboom; Regina Cornelia d.v. A. P. Koemans en W. Geijteman; Men- no Leonard z.v. E. N. Brons en M. C. J. Hoogendam; Miranda d.v. H. J. J. Jan sen en A .N. Blans; Suzanna Petra Mar tina d.v. D. E. Vogel en C. P. F. Ker- rebijn; Abraham z.v. H. Boer en F. M. Jansen; Floris Willem z.v. C. L. Ouds hoorn en G. M. v. d. Werf. Overleden: W. de Groot 74 j-, m.; J. H. P. Strang 65 j., m.; J. Turken 48 j„ m.; M. C. Roos 2d., z.; C. M. Schijff 84 j., m.; J. C. Kottelaar 6 d., z. Gehuwd: D H. A. Kolff en A. Haan tjes: B.J. J. R. Hurrelbrinck en R. I. Wiekhart; H. Honsbeek en A. Hof; G. M. Verberg en J. E. M. v. Klink. AGAPE VAN VERKENNERS-LEIDERS Stijlvolle ontvangst Behalve vele vertegenwoordigers van de binnen- en buitenlandse pers en de wereldomroep waren vele V.V.V.-func- tlonarissen aanwezig, waaronder direc teur W. van Willige van „Haarlems Bloei" mr. H. A. C. Branderhorst na- is de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland en overste drs. L. d. Meülen, hoofd van het district Rijkspolitie, die zorg moet dragen voor verkeers- en veiligheidsmaatregelen tij dens het seizoen. Burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen, van Leiden opende de bijeenkomst .na mens zijn collegae uit de bollenstreek tussen zijn stad en Haarlem als eind punten van de streek. Leiden is tevens voor de eerste maal gastvrouw, aldus spr., een stenen stad met weinig bloe men en planten helaas, een erfenis van het verleden. De vele problemen van de LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd zijn voor het doet. ex. En gelse taal- en letterkunde mej. C. J. J. de Witt Wijnen (Leiden) en mej. M. E. Adriaanse (Goes); kand. ex. Ned. taai en letterkunde mej. M. J. P. de Kok (Den Haag); kand. ex. Klassieke taai en letterkunde de heer J. M. Ebskamp (loeiden) en mej. A. M. E. Melcher de Leeuw (Den Haag); kand. ex. W. socio logie de heer J. A. G. Aartman (Zeven hoven); kand. ex. Slavische taal- en letterkunde mej. C. W. E. Schadee Den Haag); doet. ex. Arabische-, Turkse- en Nieuw-Perzische taal- en letterkunde de heer H. J. Nijhoff (Hengelo). Op 15 maart zijn geslaagd voor Kand. ex. n Gen.: mej. A. C. M. Bloemen (Wassenaar); mej. K. G. Dekker (Aer- denhoutde heer W. Bodegom Lei den); de heer W. F. Boon (Rotterdam Een der Haarlemse bloemenmeisjes speldt bij-de burgemeester een kleu rige corsage van narcissen op. In verband met de Goede Week en het komende Paasfeest hebben de leid sters en leiders van de Katholieke Ver kenners, district Leiden, gemeend hun St. Jansbijeenkomst, die om de twee drie maanden plaats vindt, te moeten vieren met een agapè, d.w.z. liefdemaal tijd. Deze agapè-viering vond maandag avond plaats in het parochiezaaltje van de St. Petruskerk te Leiden Districts aalmoezenier, C. J. Heinen, aalmoeze- I nier Sluiter en hopman Bus hebben ge- driën geprobeerd, inhakend op het verre verleden, te weten: de uittocht van de Joden uit Egypte en het tegenwoordige Pascha d.w.z. de voorbijgang des Heren, tijdens deze bijeenkomst een nieuwe en «zinvolle betekenis aan de viering te ge ven. Daar bij de Joden de eerste dag van de Goede Week het feest van de ongede semde broden is en Christus dit in het Avondmaal heeft voortgezet, vond men het deelnemen, het samen bidden, zin gen, eten en drinken, hebben de aanwe zige leidsters en leiders zich voorbereid het juist dit ook nu te gaan vieren. Door op het Paasfeest en zich verenigd gewe ten als mede- broeders en zusters. De dustricts-aalmoezenier wees, in zijn kor te inleiding op deze sober gehouden vie ring, nog op het feit dat, zoals de Bijbel verhaalt, tijdens het Laatste Avond- oude binnenstad maken het onmogelijk veel groen aan te brengen doch in de pieuwe wijken zal al het mogelijke daar aan worden gedaan. Leiden is toch er gens bloemenstad omdat het eindpunt is voor het jaarlijkse Rijnsburgse bloe- mencorso. Deze bijeenkomst is een nieuw maal St. Jan, de patroon van de leiders „We kunnen nu doorgaan niet nota en leidsters, degene was die het dichtst zat bij de Heer. Zo hoopte ook hij dat deze bijeenkomst allen weer iets dich ter bij de Heer zou brengen. Na deze in leiding werd overgegaan tot de eigenlij ke liturgische viering. De diefstal van de wapens In de museumzalen, waarvan er één nog niet voor het publiek toegankelijk Is, was voor het personeel van het leger museum maandagmorgen een grote verrassing. De dieven hebben zich waarschijnlijk toegang tot het mnvum verleend door over een muur te klim men en een ruit In te slaan. In het museum, dat 's nachts niet is bewaakt, hadden zij uitsluitend belangstelling voor die w.an»ns, waarvoor nog ml- nutie verkrijgbaar is. Het onderzoek In het museum ls nog ln volle gang. De zalen waarin de diefstallen zijn gepleegd, zijn af gesloten. EXPERTS? De vraag of de dieven tot wapen experts moeten worden gerekend is nog onbeantwoord. Zij hebben de rui ten van de vitrine heel gelaten; de militaire poppen, die wapens in hun handen hielden, hebben het -ken nelijk door de haast van de inbrekers moeten ontgelden. De gestolen stenguns en pistolen werden in de tweede wereldoorlog gebruikt en bevonden zich in de Irene Brigade- en Koreazaal van het leger museum, dat genoemd is naar de ge- neraal der artillerie Hoefer, die uit eigen middelen in 1913 een collectie bijeen bracht. Dividend Hollandse Constructiegroep Op voorstel van de raad van bestuur is ln de vergadering van commissarissen van de Hollandse Constructie Groep N.V. besloten aan de komende Jaarlijkse algemene vergadering van aandeel houders voor te stellen een dividend uit te keren vnn 5,25 per aandeel van no minaal 25.- (onv.). Als interim-divi dend ls hiervan reeds 1,50 uitgekeerd. Uit het Leids legermuseum Generaal Hoefer aan de Pesthuis laan is in de nacht van zondag en maandag, zoals wij gisteren reeds berichtten, een aantal wapens ontvreemd door nog onbe kende daders. Drie geweren, drie stenguns en vijftien pistolen en geweren zijn gestolen, die alle hoewel „museumstukken" nog goed bruikbaar zijn. Over de aantallen verkeerde men gisteren nog in het ongewisse. Deze diefstal, die niet door de Leidse politie wordt behandeld, maar door de Koninklijke mare chaussee, is de vierde in een reeks van diefstallen, die bij voor keur in de week-ends plaats vinden. De suggestie, dat dit zou wijzen op een komplot wil men bij de marechaussee echter nog niet ondersteunen. ZOETERWOUDE KAARTEN VOOR INVALIDENBOND Te Zoeterwoude is de laatste kaart avond van dit seizoen, georganiseerd door de Invalidenbond, gehouden. Aan allen die zo geweldig meewerkten voor 't welslagen van deze avonden onze har telijke dank. In het bijzonder voor de heer O. Rysdyk. Deze avond kon het mooie bedrag van 152,65 weer aan de kas van 't Reisfonds voor Invaliden wor den toegevoegd. Voor de fam. Paarde- kooper welgemeende dank voor sym- phatie en medeleven. Hier volgen de uitslagen: Klaverjassen; 1 H. Breu- gom 5725, 2 H. Creyghton 5604, 3 8. Strijk 5239, 5 A. Seurlng 5061, 6 mevr. Marbus 4986, 7 J. Koek 4940, tr.-prijs mevr. Eledrhorst 3589. Kruisjassen; 1 mevr, v, Teyllngen-v.d. Berg 4020, 2 mevr. Zandbergen 3902, 3 mevr. de Jong- Verhagen 3735, 4 mevr. v. Teylingon- Bontje 3667, 5 mevr. Straathof 3635, tr. prijs mevr. Zalm 2829 „We kunnen nu tenminste verder gaan met te werken aan de par- keernota in Leiden", zei gister middag de wethouder van ver keerszaken, mevrouw N. A. den Haan-Groen, nadat de Leidse raad te kennen had gegeven, dat er geen al te grote bezwaren beston den tegen het invoeren van par keermeters. Het voorstel had ver der niets om het lijf, want de plaats, de tarieven, de tijdsduur en de datum van ingang moeten alle nog bestudeerd worden. Het was gewoon een visje geweest, uitge gooid door mevrouw Den Haan, die benieuwd was hoe de raad over parkeermeters dacht. Welnu, de raad ging met het voorstel ak- (ie heer P. E. Hansen (Noorwegen), de koord, hoewel de meningen over heer C. A. ten Hoope (Schiedam): de heer H. H. v. d. Kamp (Rotterdam): 4e heer J. J. Vosser (Delft); de heer F. A. N. Zoetmulder (Eindhoven). Doet. ex. n Gen.: mevr. E. R. Pols- Kolvulehto (Oegstgeest)mevr. M. Joe- kes-Smlth (Den Haag); de heren W. H. G. Liewens (Rotterdam); M. F. Nier- meijer (Wapenveld); W. Samson (Lei- hen). J. A. N. v. d. Spek (NoordwlJker- hout), J. A. J. Yland (Zutphen). Semi-artsex.: mej. J. J. Ch. Brandt (Lelden), mevr. M. Germing-Steidl (Rijswijk), de heer G. Burer (Lelden), A, R. Hitijahubessij (Lelden). Doet. ex. Ned. Recht de heren D. van Oosten Slingeland (Amsterdam), J. P- Peterson (Rotterdam): Doet. ex. vrije studierichting mej. B. L. Graves Hoyer ,P« Haag) De heer Lambermont (KVP) las een brief van de ANWB voor, waarin werd gewezen op de nadelen van de parkeer meters, die o.a. te veel plaats innemen. De meters zullen, volgens de heer Lam bermont, ook het bezoek aan de Leidse straten niet bevorderen. Hy deed het voorstel zich gesteund wetend door een aantal winkeliers een plan op te stellen waarbij naast parkeermeters ook ruimte wordt gelaten voor schijven. Het publiek heeft dan de keus. De fractie van de heer Portheine (VVD) is altijd geporteerd geweest voor parkeerschijven. De ervaring met deze schijven is niet onverdeeld gunstig te noemen, maar de ervaring met meters elders bewijst wel, dat de parkeerdoor- stroming beter gediend is met parkeer meters. LANG-PARKKERDERS NIET BLI.J De Leidse raad, gistermiddag onder voorzitter schap van burgemeester mr. G. C. van der Wil ligen in openbare vergadering bijeen, heeft zich bijzonder verguld getoond met het Holiday-Inn motel, dat door enkele grote maatschappijen, zo als KLM, Heineken en de Nederlandse Spoor wegen tezamen met de Amerikaanse heer F. J. Voight, verenigd in de N.V. Hotelmaatschappij Leiden, in de buurt van de oude rijksweg 4 in het Morskwartier gaan bouwen. Bij het begin van het nieuwe seizoen van het volgend jaar hoopt men het complex met zwembad enz. ge reed te hebben. Ook Leiden moet Dit vertelde gistermiddag een verheugde wet houder Piena in zijn antwoord op niet minder enthousiaste reacties uit de raad. Vanzelfspre kend ging de raad unaniem akkoord met het voorstel van B en W, de grond waarop het motel c.a. zal verrijzen aan de N.V. Hotelmaatschappij Leiden af te staan. In erfpacht zelfs, zodat socia listen en pacifistisch-socialisten ook wat dit betreft aan hun trekken kwamen. De Leidse raad was oprecht trots met de kapitale belang stelling voor de mogelijkheden die Leiden hier te bieden had. de meters nogal genuanceerd Mevrouw Den Haan-Groen stelde in haar antwoord, dat de parkeerschijven j via Morsweg in het begin hun nut hebben gehad. graantje kunnen meepikken De eerste spreker, die zijn sympathie ten opzichte van het voorstel betuigde, was de heer Lamberinont, fractievoor zitter van de KVP, die eraan toevoeg de, dat Leiden indien enigszins mo gelijk uit het object zijn graantje moet meepikken. Vooral de grote con ferentie-accommodatie (voor 700 a 1000 personen) noemde hij interessant. Hij wees voorts op de grote noodzaak van een gemakkelijke verbindingsweg tus- het motel en d«- Leidse binnenstad Vondellaan. ker; een aantal maatschappijen heeft opnieuw het bewijs geleverd in Leiden en omgeving vertrouwen te hebben. Spr. zei ook verheugd te zijn over de werkgelegenheid die hier aan 120 a 130 man geboden wordt. De heer Frans (PSP) had waarde ring voor de elfpachtregeling in deze zaak en mevrouw Geelkerken - Brus.se (Prot. Chr.) was blij, dat Leiden door deze mogelijkheden weer een achter land wordt. Bovendien is er weer een uitgaansmogelijkheid voor Leidenaars, zei mevr. Geelkerken. De heer Koppen (Noordaad) tenslotte zag graag, dat bij het concer werd aangedrogen, in kopen te doen by de Leidse midden standers. GROTE VOORTVARENDHEID „Ik ben hijzonder blij voor deze positieve houding van de raad ten op- hte van het plan", aldus wethouder gelden beschikbaar te stellen aan de kinderen van kleuter-, g.l.o.- en b.l.o.- scholen bij gelegenheid van de blijde gebeurtenis op Drakesteyn. 6850.- werd gevraagd voor zakjes oranje- bonbons voor de kleuters en een oranje ballpoint voor de lagere scholen. De heer De Bruyn (PSP) bezag het voor stel met „zeer veel tegenzin". Hier is sprake van een menselijke gebeurte nis, die volgens zijn fractie buiten de politiek gehouden moet worden. Mevrouw Kerling - Simons (P.v.d.A.) keerde zich tegen de gekozen zakjes snoep voor de kleuters. Hier werkt men tandbederf in de hand, terwijl juist de gemeente zoveel uitgaven doet tot bestrijding van dit euvel. Zij had liever, dat elke kleuterleidster bedrag kreeg, dat naar eigen goed dunken bestemd kon worden. BEDRAG PER LEERLING die het verderfelijke karakter van de tractatie trachtte te verzachten door op te wijzen, dat het hier om „oranjebonbons" ging. Overigens had r geen bezwaar tegen dat de hoof den der scholen 33 cent per leerling ter beschikking werd gesteld. De raad ging voorts akkoord (nood gedwongen, zei de heer Lambermont) met het vaststellen van een verorde ning, regelende de heffing en invor dering van rechten voor het keuren van slachtdieren en van veles en voor het gebruik van het Openbaar Slacht huis, inhoudende een verhoging van de slachthuisrechten. INGRIJPENDE VERORDENING Meer bezwaren bestonden tegen het vaststellen van een verordening op 't vervoer met huurauto's en taxi's. De heer Kret (Prot. Chr.) vroeg of de taxi's niet duidelijker als zodanig her kenbaar konden worden gemaakt. De heren Pompc (Noodraad), Kuyt (P.v. d.A.) en Portheine (VVD) hadden op en aanmerkingen over een aantal arti kelen in de verordening; diep ingrij pende bepalingen voor de betrokke nen, vond de heer Portheine. Ook de heer De Bruyn was deze me ning toegedaan. Deze spreker kon zich o.a. niet verenigen met de bepaling in art. 3 dat B. en W. bedrijfsvergun- ning kunnen weigeren, als het bedrijf met minder dan drei auto's zal wor den uitgeoefer\{l. BESCHERMING De voorzitter betoogde, dat de vast te leggen eisen (om de bonafide onder nemers te beschermen) niet zo streng waren, dat belanghebbenden er be zwaren tegen hadden. De verordening zal in alle redelijkehid worden toege past. Klachten van het publiek over de dienstverlening kunnen slecds hij het stadhuis worden ingediend, aldus de voorzitter, die verder meedeelde, dat in Leiden 78 auto's als huurauto (rouw en Vrouw) of als taxi staan in geschreven. De raad nam het voorstel tenslotte aan met de stemmen van de heren De Bruyn en Pompe tegen. Alle overige agendapunten werden zonder meer aangenomen. langzaam is het Idee verwaterd; Ook de heer Portheine (VVD) had Piena. Er is in deze kwestie met grote ANWB WEES OP NADELEN Het was de heer De Bruyn (PSP) op gevallen, dat in de ontworpen verorde ning gesuggereerd wordt, dat scooters of motoren voor onbepaalde tyd gepar keerd kunnen staan. Mevrouw Den Haan meende, dat de verordening ook op dit punt waterdicht was (scooters en motoren worden dus niet bevoorrecht), maar zy wil voor alle zekerheid dit punt toch wel laten na gaan. „het I ongemerkt wethouder, die verder van menjng was, dat de lang-parkeerders het minst en thousiast over de meters zullen zijn. Kort-parkeerders evenwel brengen de „negotie" in de stad; voor hen is het voordeliger voor een half uur een dub beltje te betalen dan lang te zoeken met alle tydverlies en benzlnegebruik. „En gelooft u niet, dat het veel beter zal zijn als alle auto's keurig achter el kaar staan dan de schots en scheef ge parkeerde voertuigen", zei mevrouw Den Haan, die het mogeiyk achtte, dat ln de toekomst schyven naast meters aanwezig zijn. Het voorstel werd aange nomen. het nijpend tekort aan logies ruimte in en rond Leiden. Hoewel het motel bijzondere aantrekkingskracht op het Amerikaanse toerisme zal hebben, is er toch de mogelijkheid, dat Leiden er verder van zal meeprofiteren. IMPULS VAN BUITEN De heer Van Aken (P.v.d.A.) schaar de zich ook aan de zijde derhulde- betuigers. „Er is een impuls van bui tenaf gekomen die Leiden thans zo sterk behoeft. De noodkreten van Lei dato en de vereniging van industrëlen ujn snel beantwoord, aldus deze spre- oortvraendheid opgetreden door alle instanties; het volgend jaar hoopt men het motel in functie te hebben. De grote zaal noemde de heer Piena een waardevolle aanvulling voor de con gresruimte der universiteit. In het plan zal rekening worden gehouden met de toegangswegen naar Leiden. De wet houder durfde niets positiefs te zeggen over de eventuele betrekkingen van het motel met de Leidse middenstand. Het voorstel werd, zoals gezegd, zon der bedenkingen aangenomen. LIEVER GEEN SNOEP OOK ONGESCHOEIDE KARMELIETEN GAAN IN AMSTERDAM STUDEREN De priesterstudenten van liet groot-seminarie van de bisdommen Haarlem en Rotterdam en die van een aantal congregaties c.q. orden gaan (zoals bekend) met ingang van l september a.s. stude ren In Amsterdam. 'Z\\ gaan er hun opleiding voortzetten ln het vroe gere AVRO-gebouw aan de Keizersgracht. De studenten van de on geschoeide Karmelieten, die ln Hazerswoude- GroenendUk onder meer een huls hebben, zullen eveneens gebruik gaan maken van deze gecon centreerde opleiding In de hoofdstad. Tot nu toe woonden deze studenten ln het klooster te Smakt-Venray en stu deerden onder meer ln Venray en Nymegen. Het ligt nu ln de be doeling, dat de studen ten zich gaan vestigen in «en pand aan de Am sterdamse Bloemgracht en hun studies voortzet ten in het voormalige AVRO-gebouw aan de Keizersgracht. Enkele jaren na de oor* log vond een deel van do (toenmalige) studen ten een thuis en studie huis In het klooster la Hozerswoude - Groenen- dyk. Daarna volgde over plaatsing naar het nieu we klooster te Smakt, vanwaar nu dus ook weef wordt vertrokken.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3