De bezem Leiden wordt door gehaald £EIDEN VERSCHOONT ZICH 4 STRIKT GEHEIM" JUMPERS „Vormen van de kleur" DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 16 MAART 1»07 WETHOUDER HAANTJEDE-VOORSTE IN SCHOONMAAK ACTIE STEUNDE BWEEKSEAKTIE VA* BEIHIOmGSUIfcMSr EN INWONERS WANNEER JE Mevr. N. A. den Haan-Groen Leidens wethouder van bedrijven, moet geloven, hééft ze de hele nacht recht overeind in bed ge zeten. Dat komt er van, wanneer je de jaarlijkse in het voorjaar opborrelende gevoelens, die de gemeenschap met een vergevingsgezinde glim lach als „schoonmaakwoede" betitelt, niet bin nenskamers weet te houden. Wanneer een hele stad daar het slachtoffer van wordt, dan is het wel iets om geen oog meer dicht te doen. Het werd tenslotte toch half negen voor mevr. Den Haan, een tijdstip waarop de Bloemstraat en de Formosastraat in „De Kooi" uit hun nog dom melende toestand werden opgeschrikt door een indrukwekkende colonne krachtpats er ig schoon maakmateriaal, waaronder een ladderwagen, de kraker „Geesink" en een veelbelovende kolk- zuiger. Mevrouw Den Haan zelf stond in een „Pluk-de-dag-drang" te trappelen van de kou en enthousiasme om de bezem door Leiden te halen. Het duurde echter nog even voordat het startsein gegeven kon worden tot de grootste schoonmaak actie die Leiden echt tot Nederlands schoonste stad moest maken. HET SPANDOEK waarop stond: „Leiden ver schoont zich" hing nog wat onzeker te wapperen tussen twee gevels. De leeuw van het stadswapen had manhaftige het zwaard terzijde gelegd om zich op de bezem te verlaten, neerkijkend op huisvrouwen, die het icat kalmer aan deden en met de krullers nog in het haar uit hun ramen blikten. Een ruigharige viervoeter presteerde het om net op de valreep met een verzoek om ver schoning in zijn ogen, iets groots op de stoep te produceren, terwijl de eerste de beste die pro beerde slinks zijn peukje te laten vallen, onder druk van het beter-wïllende-puhliék werd gezet. Eindelijk kwam het ogenblik dan daar, dat mevr. Den Haan haar dagen lang gespaarde schoon- maakkriebels kon gaan botvieren. Nadat zij Lei dens burgerij op het hart had gedrukt vooral toch schoon schip te maken en mee te werken met de actie, kon zij enkele meters straat van stof bevrijden. In haar kielzog trippelden gewillig de manschappen van de gemeentereinirjing, wiens bezemstelen mevr. Den Haan een benauwd ogen blik bezorgden. Ze wist niettemin nog met een ontivapende glimlach u.it het opdringende cordon van reinigers en camera-mannen te voorschijn te komen. EEN-EN-DERTIG CONTACTVROUWEN ZWAK STUK VOORTREFFELIJK VERTOLKT ..Strikt Geheim" (Engelse titel „Dut of Bounds"), een blijspel van de onlangs overleden auteur Arthur Wat- kyn, werd gisteren in het kader van het K O-pro gramma door Het Nieuwe Rotterdams Toneel op de Leidse sehouwburgplanken gebracht. Watkyn blijkt in dit blijspelletje maar een matig toneelschrijver te zijn, weinig origineel en bovendien te 'doorzichtig-onwaar- ;chijnlijk. Dat het desondanks toch een zeer genoeg lijk kijkspel is geworden, is dan meer aan de acteurs dan aan de auteur te danken. Met name zonder overigens de anderen te kort te willen doen mogen we Luc Lutz en Gerard Hartkamp zien als de redders van de opvoering. De hoofdfiguur in „Strikt Geheim" is een wat naïeve M.O.-leraar en vrijgezel, die ondanks al zijn pogingen niet in staat is orde onder zijn leerlingen te houden. Hij doet geen vlieg kwaad, maar wordt door zijn pupillen dagelijks voor pedagogische problemen ge steld. Hij vertoont een merkwaardig sprekende gelijkenis met een Amerikaanse nabob, een zonderling, die op z'n eentje de wereldvrede wil redden. Zijn methode is al even zonderling, namelijk door militaire geheimen van het ene land aan het andere uit te leveren. De tussenpersonen, die hij daarvoor uitkiest, liegen er daarbij evenmin om. Het ministerie van oorlog krijgt zo langzamerhand de zaak door, komt de Amerikaan op het spoor en wanneer deze in het hotel te Londen foto's van geheime documenten zal verkopen, hoopt de geheime dienst te kunnen toeslaan. Het vliegtuig waarmee de Amerikaan naar Londen vliegt, veronge lukt echter maar om de koper van de foto's in handen te krijgen maakt men gebruik van de leraar, die door de sprekende gelijkenis met de Amerikaan als zijn dubbelganger kan optreden. Deze beleeft nu het avontuur van zijn leven. Hij maakt blunders en raakt in de meest verwarde situaties. Maar hoe dan ook, hij slaagt glansrijk en wordt daar door van een al te zachtmoedige pedagoog tot een zelf verzekerd man, die voortaan respect afdwingt van zijn leerlingen. Alles bijeen dus stof voor een ras echte draak. Dat het toch een spannende opvoering werd was in de eerste plaats te danken aan Luc Lutz, die Lancelot Dodd. de leraar, speelde en een prachtig type van deze figuur creëerde. Goede typeringen waren er ook van Gerard Hartkamp als Aubrey Glenville en Wim Hoddes als kolonel Blythe. hoofd van de geheime dienst. Ook de bijrollen waren bij verschillende acteurs waarvan we onder meer noemen Robert Sobels, Frans Kokshoom. Camille de Vries. Pieter Lutz en Bas ten Batenburg, in goede handen. Dat alles was wellicht minder goed mogelijk geweest zonder de regie van' Jules Royaards, die bij de soms zeer zwakke passages van het stuk nog leven in de speelbrouwerij wist te brengen. Anty Westerling was verantwoordelijk voor de vertaling en Frans Vossen voor de décors. Het publiek bleek vondaan. Vandaag, donderdag, wordt de opvoering herhaald. W. Prins ZOETERWOUDSE ORANJEVERENIGING STELDE FEESTPROGRAMMA OP Financiële positie belangrijk beter van de radio schoof gezellig naast haar om re voor te zorgen dat het initiatief van mevr. Den Haan via friteszaK,es weer Het is eigenlijk de het derde net de lucht in kon gaan. bedoelirg, dat deze actie een dus danige mentaliteit gaat kweken, dat LEUKE REACTIES de mens-n zich schuldig voelen als ze iets op straat gooien. Dat ze op Ia. de bedoeling is, dat iedereen hun «bonden worden getikt. Het is „-I een beginnetje, helemaal niet iets bij- g.aat meewerken zyn eigen tuintje. zonders» zei mevr. Den Haan ten- stoepje en port.ekje schoon te houden slolle rae, enj v„ba2ing om dan te vertrouwde mevr. Den Haan de micro. Zegi ik krb toch nie, ZQ.„ toon en de juffrouw toe. We hebben h piepend „err.metje hè als je dat d.m.v. stencils, die de mensen in de draait?" buurt, die wordt schoongemaakt, twee dagen van te voren krijgen, gevraagd of ze als je blieft geen auto's voor de deur willen zetten, zodat wij bij goten en kolken kunnen komen. Er zijn 31 contactvrouwen. Het is niet de be doeling dat zij onbezoldigd politie agent je gaan spelen. Ze moeten tips geven en adviezen. Het is eigenlijk de b-tdoeling dat iedereen aan het denken wordt gezet door deze actie. We hebben bijzonder leuke reacties gehad uit het hele land. Een boel tele grammen, maar ook iemand die ons 1000.gaf en zei: „Ik erger me, zo. ik schaam me-zo voor dat vuile Ne- derlard We geven de'mensen af en toe iets extra's van die 1000, POLITIEAGENT r\e groenteman bij ons", zei de contactmevrouw aan de an dere kant van mevr. Den Haan met stemverheffing, „die gooit altijd aardappelschrapsel in de kolk. En de tuinman vond een pak kranten achter het schuurtje in de Kooi- park. Maar er zat een adresbandje in. Toen is hij naar meneer eh, eh Mevrouw De.n Haan knikte vriendelijk. „Dus toch onbezoldigd politie-agentjr spelen" ^grapte ze tegen de contactmevrouw. „NeeT* eniging was opnieuw niet groot. Er is echter enige vooruitgang te bespeuren, Het aantal aanwezige leden overtrof dat van vorig jaar! Voorzitter Jac. v.d. Geest sprak ln z'n openingswoord Z'n vreugde daarover uit. In het jaarverslag van secretaris W. v. Bohemen werd gewag gemaakt van de activiteiten die door de Oranjever eniging werden ontplooid. De feestvie ring bij gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Beatrix met Prins Claus was slechts bescheiden. Het uit voerige programma dat werd afgewerkt op 30 april kon door de uitzonderlijk gunstige weestomstandigheden prima geslaagd worden genoemd. erbeterd MENTALITEIT „Mevtouw", fluisterde de juffrouw, „hoe denkt u nu verder te gaan". „Ja", zei mevr. Den Haan monter, „het is net als in een huis. Zo'n schoonmaak actie is maar voo" even. Over vijf mi nuten vallen de toffeepapiertjes en de zo'n schoonmaakactie geld kost enzo". „Ja", verzuchtte mevr. Den Haan, „als je soms al die Twee diamanten echtparen in Leiden In de woning Kapteynstraat 59 is het feest, want gisteren was het 60 jaar geleden, dat de heer J. W. van Sladen en mevrouw J. van Staden - Hannaart aantekenden. Tweede Paas dag zijn de bruidegom (84) en bruid (82) 60 jaar getrouwd. De heer Van Staden, die een ge boren „Leienaar" is, werkte tot zijn 35ste jaar thuis in de kleermakers branche. Daarna kreeg hij een aanbie ding van De Faam om daar vast te komen werken, wat hij met beide han den aangreep. In totaal veertig jaar heeft hij als atelierchef bij deze zaak gewerkt. Omdat hij niet stil kan zit ten, doet hij thuis nog allerlei klusjes. Behalve de gewone ouderdomsver- schijnselen, zijn de heer en mevrouw Van Staden verder gezond. Mevrouw j het vervallen van het wielerprogramma het met eigen mensen uitvoeren van een groot aantal werkzaamheden die voorheen werden uitbesteed. In de kas- commlssie werden gekozen de heren A. Verhagen en A. v. Noort. Bestuursverkiezing De hert» W. FC. Bohemen en J. Van Gent die aftredend waren werden by ac clamatie herkozen. Meer moeilijkheden gaf de verkiezing van een voorzitter. De heer Jac. v.d. Geest had zich vorig jaar, om uit de impasse te geraken, voor een jaar als voorzitter beschikbaar gesteld. Opnieuw bleek dat geen kandidaat was gevonden voor deze functie. Gezien de vergevorderde staat van voorbereiding van het a.s. feest zegde de heer v.d. De heer Th. v.d. Berg kon als pen ningmeester heel wat gunstiger geluiden laten horen over de financiën dan vorig Jaar. De schuld, die de Oranjevereniging toen had bleek aan het einde van het afgelopen boekjaar omgezet te zijn in een batig saldo van 184,87. In verband met het dubbele feest werd ook een ver hoogde gemeentesubsidie ontvangen. Aan inkomsten werd totaal geboekt van 3.237,De contributie opbrengst was door de verhoging met byna 100,- gestegen. De belangrijkste oorzaken van de verbeterde financiële positie doet zelf nog het huishouden. Over hun huwelijk zie ze: „Ja, het is een heel eind, die zestig jaar, dat moet echt gevierd worden." Met drie kin deren, acht kleinkinderen en twee achterkleinkinderen zal het een fees telijk gebeuren worden. Behalve dit bruidspaar beeft Leiden nog een diamanten paar in zijn niid- kn.kle cl.o overtuigd. „Maar je moet (ifn hr, „,htpaar H slolVln or op wijzen he. Dat E dat eveneens op 27 maart het amanten huwelijksfeest viert. De heer en mevr. B. Mieloo in de ellende ziet. Er zijn mensen die I De la Reystraat zullen op maart hun zeggen: ik begrijp niet waar je aan gouden hmvelyksfeest vieren. De heer begint. Dat is natuurlijk erg aardig, werkzaam in het transportbedrijf, na- maar er móet toch iets aan gedaan dien in het bouwbedryf. De gouden kunnen worden". bruid en bruidegom zijn belden 70 jaar. (ADVERTENTIE) Moderne Italiaanse bij: IIet enthousiaste gebaar van me- vrouwN. A. den Haan-Groen heeft landelijk aandacht gekregen. Het streven naar een schoon Ne derland, met schone steden, heeft al tot verschillende acties geleid, maar zo'n acht weken durende pro cedure, als mevr. Den Haan heeft voorbereid, met medewerking van de gemeentereiniging en de in Lei den aanwezige arbeidsreserve, als mede ook de inschakeling van de burgerij zelf, dat is nieuws! Radio en T.V., alsook de dagbladpers had zich in de Kooi opgehoopt om het shotje, het plaatje en het praatje vast te leggen, hetgeen enige consternatie gaf, omdat de aanwezige Jantjes en Marietjes telkens van de voorste ge lederen weg werden gestuurd, terwijl hun moeders hen enthousiast aanvuur den er weer terug te keren in de hoop hun telg vanavond op de teevee te Emmabloem-collecte Het bestuur van de plaatselijke ver eniging tot bestrijding van tuberculose deelt mede dat binnenkort weer de tra ditionele „Emma-bloem"-collecte zal worden gehouden door de Koninklijke Nederlandse Centrale Vereniging tot bestrijding der Tuberculose. De op- warring bracht. De menigte snoof brengst komt ten goede aan de tuber- "a, koude klus zo begerig de culose-beatrijding. Er zijn grote bedra- koffielucht op, dat de ambtenarij zich ditmaal liet vermurven tot een 8en nodlS 0'" de tuberculosebestrijding radicale inbreuk op de gang van in st:ind te houden De ^ldse burgery zaken: er kwam koffie en mevr. wordt dan ook verzocht mild te geven Den Haan zakte tevreden met een tijdens de collecte die op zaterdag 18 sigaretje in een stoel. De juffrouw maart wordt gehouden. viteiten tot de goot had uitge breid vond ze het welletjes. Als echte huis- en gastvrouw nodigde ze iedereen op de koffie uit, het geen in het stadhuis enige EINDEXAMENS GYMNASIUM IN LEIDEN EN OMGEVING Leiden, Gemeenteiyk gymnasium 12, 13, 14, 15, 16, 17 en 19 juni. Gecommi- teerden zijn: mevr. Dr. A. G. de Tolle- naere-Blonk, Warmond; Mr. H. J. F. van Iterson, 's-Gravenhage; Drs. W. J. Al, Rijswijk (Z.H.); Mej. Dr. W. M. de Bruyn, Baarn, op 12, 13, 14, 15, 16, 17 en 19 juni. Leiden, Rembrandtlyceum, afdeling 3. 5 en 6 juni. Mevr. Drs. J. van Gelder de Vries, 's-Gravenhage: Dr. P. van der Agnes, afdeling gymnasium, 8, 9 en 10 juni, Dr. O. J. de Jong, Groningen; Mr. H. J. F. van Iterson, 's-Gravenhage; Ir. K. M. van der Laan. Delft; Dr. J. J. A. Blekkingh. Eindhoven, op 9 en 10 juni. Leiden, R.K. lyceum St. Bonaventura afdeling gymnasium, 22, 23, 24, 25 en 26 mei. mevr. Drs. Ch. D. M. Hekster- Zwiebel, Oegstgeest; Dr. P. van der Meulen. Utrecht; Drs. E. J. Wyderveld, Soest: Mevr. Dr. W. M de Bruyn. Baarn, Meuien, Utrecht: Dr. F. D. Veldkamp, op 22. 23. 24. 25 en 26 mei, De Meern: Dr. C. J. H. van den Broek. Noordwykerhout, R.K. gymnasium Utrecht, op 3. 5 en 6 juni. van het seminarie Leeuwenhorst, gym- Leiden, Christelijk lyceum afdeling gymnasium, 31 mei en 1, 2, 3, 5 en 6 juni, Prof. Dr. M. van Straaten, Nyme- gen; Prof. Dr. J. W. Schulte Nordholt, Wassenaar; Drs. M. L. Potters, Nyme- gen: Mej. Dr. W. M. de Bruyn. Baarn, op 2. 3, 5 en 6 juni. Leiden, R.K. lyceum voor meisjes St. nasium, 22, 23 en 24 mei, Prof. Dr. L. M. de Rijk, Nijmegen: Mevr. Mr. C. P. Heering-Moorman, Leiden; Dr. G. J. Schellekens, Utrecht; Dr. Ir. A. van den Breukel, Maassluis, op 23 en 24 mei. Oegstgeest, Rijnlands lyceum afdeling gymnasium. 5. 6, 7 en 8 juni, Dr. A. v Haarlem, Waddinxveen; Drs. P. D. 't Hart, Gorinchem; Dr. G. J. Schellekens, Utrecht; Dr. Ir. A. van den Breukel, Maassluis, op 0p 7 en 8 juni. Alphen aan den Ryn, Christeiyk Ly ceum afdeling gymnasium, 16, 17 en iö juni, Dr. J. van Gelder, 's-Gravenhage; Dr. M. P. van Buytenen, Utrecht; Prof. Dr. F. van der Blij, Bilthoven; Dr. J. Agterdenbos, op 19 juni. Wassenaar. Rijnlands lyceum afde ling gymnasium, 20, 21. 22, 23 en 24 juni. Dr. P. G. van der Nat, 's-Graven hage; Mr. H. J. F. van Iterson. 's-Gra- venhuge; Prof. Dr. F. van der Blij. Bilt hoven; Dr. A. J. H. Schotman, Utrecht, op 21. 22, 23 en 24 juni. Wassenaar, St. Adelbertcollege afde ling gymnasium, 26, 27 en 29 mei, Prof. Dr. L. M. de Ryk-Nymegen; Mevr. Mr. C. M. Heering-Moorman, Leiden; Ir. K. M. van der Laan. Delft; Dr. C. J. H. van den Broek, Utrecht, op 27 en 29 mei. EINDEXAMENS H.B.S. IN LEIDEN EN OMGEVING Geometrische kleurkuiist in Galerie Walenkamp na architectonisch op gebouwd tot felle en flikkerende kleurvlak ken. De kleur beheerst de vorm, liever gezegd: ment en op een neutraal vlak ergens uit 't mid den te voorschyn ko mend. uitwaaiend in regenbogen van kleur, TTot en met Paaszater- dag exposeren in Galerie Walenkamp aan de Nieuwsteeg 3 Vlaam se schilders hun jong ste werk. Het zijn Jan is de vorm. Ae neemt cl ie ook m Kleine ruirn- v. d. Abbeel (1943) uil een geheel zelfstandige ten wel decoratief kun- Gent, Mare Verstockl positie in. soms mono- non werken. Dit laal- (1930) uil Brasschaat toon, soms fel en abrubt. sie in tegenstelling met en de Antwerpenaar maar altijd in duidelij- het werk van Van den Guy Vandenbranden ke constructieve vor- Abbeel. dat door de (1931). men. In de verte verge- suggestie van beweging Deze drie Vlamingen lijkbaar met de pop-art ook ruimte nodig heeft, zijn vertegenwoordigers- door een onmiskenbaar Tussen dit suggestieve van een richting in de objectkarakter. werk hangt een fraai schilderkunst, die de Deze kunst wil soms ivoorwit plateau in laatste tijd nogal en beweging suggereren vlakke houtplastiek van vogue is en een aantal (v. d. Abbeel). maar Vandenbranden, waar- jonge beoefenaren kent. komt daardoor niet tot van een mooie deeora- Het is een soort hard- rust. Anderzijds zo- ueve werking uitgaat, edge, een koele schil- als bij Verstoekt is Naar ons gevoel zal dit derwijze na de uitbun- de beweging totaal af- plastiek langer blijven digheid van het ab- wezig en wordt een be- bekoren dan de schil- stracte impressionisme, wegingloosheid bereikt, derijen. Van een lange Het is een „vormen van die soms dicht de ver- levensduur van de de kleur" tot geometri- starring nadert. „nieuwe koele abstrac- sche figuren, elkaar Vandenbranden zoekt 't tie" (W. Beeren) zijn overlappend, naderend in de diagonaal opstii- we nog niet zo zeker, en wijkend in vele gende lijn door felle kleurschakeringen, bij- driehoekige kleurseg- WPR. Geest toe nog enkele maanden aan te willen blijven. In deze periode zal naar stig gespeurd worden naar een kandi daat voor het voorzitterschap. Het col lege van commissarissen behoefde drin gend aanvulling. Op voorstel van het bestuur werden benoemd de heren J. Zandbergen, R. v. Dekken en N. v.d. Akker. Feesteiykheden rond 30 april Aangezien 30 april dit Jaar op zon dag valt zal de verjaardag van H. M. de Koningin gevierd worden op maan- dug 1 niel. Het concept-programma, dat door het bestuur was ontworpen had in hoofdiynen de goedkeuring van de leden. Er waren wel enkele wensen, o.m. ten aanzien van de klaverjasavond. waar voor men gaarne een groter aantal prij zen zag l.p.v. een grote hoofdprij®- Een ander voorstel van de leden, dat door het bestuur werd overgenomen betrof de opneming in het programma van het z.g. kussenslaan. Het feestprogramma dat nader zul worden uitgewerkt komt er ongeveer als volgt uit te zien: 28 April klaverjasavond. 29 April volleybaltoernooi: Feestmiddag voor ile kinderen en Oranjebal speciaal bedoeld voor de wat oudere Jeugd. 30 April v.m. kinderoptocht, aubade en kinderspelen. Fietstocht voor meisjes, kussenslaan en aanvang buurtvoetbal- tournooi voor de jeugd. 12 uur Schenkel loop. n.m. Gekostumeerde voetbalwed strijd. finale jeugdtournool en tonknup- pelen. Om 5 uur zal op het parcourz gramma „oude stijl", dus m.m.v. Swift Schenkelweg-Zwetkade een wielerpro- uit loeiden en mogeiyk zelfs nog een an dere vereniging, aanvangen. In de avond- lamplonoptocht en tienerbal. By de geboorte van het prinsenkind zal da schooljeugd op beschuit met (oranje)- muisjes worden getracteerdj, Gepoogd zul worden des avonds een muzikale "rondging te laten hóuden. Tot slot deel de de voorzitter nog mede, dat In over leg met het gemeentebestuur en de pluatseiyke geesteiykheld getracht zal worden meer belangstelling op te wek- de junrlijkse dodenherdenking dit jaar op 3 mei. Tweede zelfbediening geopend in Zoeterwoude Zoeterwoude heeft z'n tweede zelf bedieningszaak. Vijf-en-zeventig jaar nadat grootvader Roeleven in het pand het Watertje „kruideniers- en grutterswaren" ging verkopen, heeft z'n kleinzoon, de heer Th. Roeleven, zaak aangepast aan de eisen van de moderne verkoopmethoden. De of ficiële opening geschiedde door bur gemeester J. A. Detmers in aanwezig heid van vele genodigden. De burge meester herinnerde er aan, dat dit nu reeds de vierde zaak is aan het Wa tertje, die door hem is heropend. D» Zoetcrwoud.se middenstand toont hier mede, dat zij „bij" wil blyven en springlevend is. Hij adviseerde de za kenmensen niet onnodig lang te par keren, waardoor het gevaar ontstaat, dat de klant met de auto niet naar de zaak komt, omdat ter plaatse geen parkeergelegenheid is. Tot slot sprak burgemeester Detmers z'n gelukwen- ?n uit en wenste de ondernemer veel De nieuwe „Spar" zelfbediening is en fraaie aanwinst voor de Zoeter- oudse winkelstand. Het bouwbedrijf osman en de onderaannemers heb ben het ontwerp van ir. L. Bosman op ling h.b.- Dr. B. .1. Brouwer, 's-Gravenhage; Mr.1 prachtige wijze gestalte gegeven. De J. Blanken. Katwijk; Dr. H. de Groot, j oppervlakte van de zaak is van 30 op Holten 80 m2 gebracht, waarop een uitgebreid Wassenaar, St. Adelbertcollege afde- assortiment voorkomt. Het moet een ling h.b a. B, 23. 24 en 25 mei; T. Ver-1 genoegen zyn voor de winkelende steeg, Leidachendam; Mevr. Drs. I. van! huisvrouw een keus te maken. De re- Heemakcrck DUker-Schönfeld. Wou-jceptie in de mof vele bloemstukken brugge; M. J. van Tuuren, 'a-Graven-1 gesierde zaak trok grote belangstel- hage. ling. Wassenaar, Rijnlands lyceum afdeling h.b.s. A; 27. 29. 30 en 31 mei; Mevr. Drs. I Geboren: Elisabeth Wilhelmlna Ma ria. dr van C. J. H. Frambach en W. M. van der Ham, Bartelinn Petula Léonal- la, dv W. G. P. de Haas en P. G. Strijk, Johannes Abraham, zv D. A. C. Jansen en C. A. Roest, Bart, zv P. H. Pouwels en A. C. d.- Bruin. Getrouwd: J. J. Vogelaar en J. H. C. van den Berg. Oegstgeest, Rynlands lyceum afdeling 24 juni, Drs. N. C. A. Pols. 's-Gravcn- Overleden Elisabeth Bouman, 70 Jr. 9 juni, Mevr. Dr. H.hage; Mr. Dr. F. C. Cremer, Amsterdam. geh. gew. m. Jacob Huber, Teuntje LEIDERDORP Leiden, Gemeentelijke hogereburger- deling h.b.s. B, 19, 20, 21, 22, 23 en 24 school voor meisjes afdeling B. 22 en 23; juni; Dr. ,J. D. A. Boks, Leiden; Mevr. mei, Dr. J. D. A. Boks, Leiden; Dr. Ir. j Drs. E. Jansen-van Deinse, 's-Graven- W. C. Smit, Leiden; Mr. Drs. M. V hage; Mr. Drs. M. V. Polak, Oegstgeest. Polak, Oegstgeest. Leiden, R.K. lyceum St. Bonaventura Leiden. Rembrandtlyceum afdeling h. afdeling h.b.s. A. 22, 23. 25. 25. 26 en 27 b.s. A, 13, 14. 15, 16 en 17 juni; Drs. J. mei; Mr. G. van Everdingen, '-Graven- G. Kerkhoven. Leiden; Mr. Dr. F. C hage: Mr. J. van Vliegen, Rijswijk ZH Cremer, Amsterdam; Mej. Drs. T. Kooi-! Dr. J. A. vun EU, Bussum. stra 's-Gravenhage. Leiden, R.K. lyceum St. Bonaventura Lelden, Rembrandtlyceum afdeling li. afdeling h.b.s. B, 24. 25, 26. 27. 29. 30 en b.s. B, 19, 20. 21. 22. 23 en 24 juni. Drs. 31 mei en 1 juni; Dr. .1. D. A. Boks. eLi- H. Zegeling. Amsterdam; Mevr. Drs. I den; Dr. P. S. Pels. Voorschoten; Mr. van Heemskerek Düker-Schöfeld, Wou- Drs. M. V. Polak, Oegstgeest. brugge; Mevr. Mr. Drs. G. J. Manger Liwte, R.K. hogereburgerschool „Flo- Cats-Sjollema. 's-Gravenhage. retti collegeafdeling A; 5. 6. 7, 8 en 9 Leiden, Christtdyk lyceum afdeling h. juni; Drs. F. Koopstra. 's-Gravenhage; b.s. A. 7. 8, 9. 10 en 12 juni. Drs. N. C. I F. J. Beekman, 's-('.ravenhage; Ds. Mr. A. Pols. 's-Gravenhage; Dr. H. Lam- J. van Leeuwen. Moordrecht, booy, 's-Gravenhage; J. M. Roelofsen, I Lisse, R.K. hogereburgerschool „Fio- Wassenaar. retti college", afdeling B; 10, 12. 13. 14, Leiden, Christelijk lyceum afdeling h. 15. 16 en 17 Juni; Dr .1. D. A. Buks. Lel- b.s. B. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 29 en 30 den; Dr, P. van Duljn. Oegstgeest: Mr. mei; Ir. A C. van Bergen. Rotterdam; Dis. M. V. Polak, Oegstgeest. Ir. A M. Th. Nievelstein, Delft! Mi Mr. A. Mourits-van Mourlk B roe kir s-Gravenhage. j s. Vej-duin-Muller, Reeuwyk; Prof. Dr. I Mej. Drs. T. Koolstra, 'a-Gravenhage. 'Kranenburg, 59 Jr.. echtgen. van J. Co- Tweede Christelijk lyceum at- .1. G. Knol, Katwijk; Mevr, Mr. M. G. A.l Alphen aan den Ryn, Christelijk ly-1 lijn. A, 13, 14 en 15 juni, Drs. Heyllgers-Cramerus, Amsterdam. ceuhi afdeling h.b.s. B, 2, 3, 5. 6, 7, 8 én j .Is, 's-Gravenhage; Dr. H. Oegstgeest. Rijnlands lyceum afdeling 9 juni; Dr. J. D A. Boks. Leiden; Dr. 1' 1 i avenhage: .1. M Roelof- h.b.s. B; 5, 6, 7. 8. 9 en 10 juni; Prof. Dr. S. Pels, Voorschoten; Mr. drs M V Po- Blij. Bilthoven: Ir. K. H. Toe lak. Oegstgeest. iebel. Oegstgeest. H. O. H. van Lessen-Douwes Dekker, Utrecht; Dr. H. Lambooy, 's-Gravenha- ge; Drs. W. van Twuyver, 's-Graven hage. Wassenaar, Rynlands lyceum afdeling h.b.s. B; 22. 23, 24, 25 en 26 mei; Dr. Ir. H. Kwakernaak. Delft; Ir. K. H. Toe Water. 's-Gravenhage; Drs. J. Th. Amo- rison, 's-Gravenhage. Alphen aan dan Kijn, Christelijk lyce- afdeling h.b.a. B. 20, 21. 22, 23 I deling h.b. N. C. A. sen. Wassi Leiden, ede Christelijk lyc< i af- Hekster-Zw EINDEXAMENS M.M.S. IN LEIDEN EN OMGEVING Leiden, Gemeentelijke hogereburger-1 Zeist (f.e.); Jhr. Mr. G. Th. Gevers Dey- school voor meisjes en middelbareschool I noot. 's-Gravenhage (d.g.). voor meisjes afdeling m.s.v.m., 5, 6. 7, 8.! leiden, R.K. lyceum „St. Agnes", af- 9. 10. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 19 en 20 juni. I deling m.s.v.m., 22. 23. 24. 25. 26. 27. Mevr. L. E. Abram-van Rhyn, 's-Gra- 29. 30 en 31 mei en 1. 2. 3 en 5 Juni, Mej. venhage tn.d.); mevr. Drs. E. M. Blok- I>r. W. C. S. van Benthem Jutting. Lei van der Voort. Noordwijk (e.a.); Mevr. den (f.d.); Mevr. A. Burky-Bartelink, Mr. G. C. van Woerden-Nolen, 's-Gra- j Voorburg (n.e.); J. O. M. van der Werf, venhage (f.g.). Oegstgeest ta.g.). Lelden, Christeiyk lyceum afdeling J Voorschoten, R.K. Middelbar» school m.s.v.m.. 23. 24. 25. 26. 27. 29. 30 en 31 voor meisjes „O. L. Vrouwe van Lour- mei en 1 en 2 juni. Dr. J. D. J. E. van des". m.B.v.m.. 22. 23, 24. 25, 26. 27. den Berg, Leidschendam (n.a.): Mevr. 29 en 30 mei, Mr. J. A. van Bronkhorst. Ds. H. E. M. A. Franken-Liefrlnek, Gouda (f.s.)j Mevr. Dra. J. M. Gcrrit- aen-Drooglecver Fortuyn, Leidschen dam (n.g.Mej. Mr. L. F. Melchior. 's-Gravenhage (d.a.). Waam-naar. St. Adelbertcollege afde ling m.s.v.m„ 30 en 31 mei en 1. 2. 3 en 5 Juni; Mevr. Dr. M. N. Dlnger-Stork, Oegstgeest (f.e.); Mevr. Dr. A. G. dé Tollenacre-Blonk. Warmond (d.g.); Mr. W. J. Pb. van Waning. Zeist (n.a.) Wassenaar, Rynland lyceum afdeling m.s.v.m., 2. 3, 5. 6. 7, 8, 9 en 10 juni. Mr. J. A. van Bronkhorst, Gouda (f.e.); Mevr. Dr». J. M. Gerritsen-Droogleevcr Fortuyn, Leidschendam (n.g.); Mej. Mr. L. F. Melchio^ 's-Gravenhage (d.a.L Bezweken voor luxe-verleiding Twee leerling-verpleegsters te Lei den waren voor de verleiding van luxe artikelen in een groot magazijn bezweken en hadden zo een en ander weggenomen. Het was geen grote waarde, doch ze waren betrapt en stonden nu voor de Haagse politie rechter. Er bleek geen financiële noodzaak tot de diefstallen te zijn en daarom nam de officier het verdachten zeer kwalijk. Doch rekening houdend met het nog blanco strafblad wilde hy vol- staan met een geldboete van flOO, waarvan f50 voorwaardelijk. De roob- ter veroordeelde conform do ei&

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5