PAUSELIJK MISSIEWERK RAMPENFONDS VAN KERK Bevalling op straat bij tien graden vorst Bel voor de tweede ronde luidt in Frankrijk Kalveren ingespoten met oestrogene stof DE GAULLE TEGENOVER GECOMBINEERD FRONT ZATERDAG 11 MAART 1967 DE LEIDSE COURANT Directeur rector Jos Schoenmakers: DEN HAAG De werfkracht van de pauselijke missiewerken is het laatste jaar wat teruggelo pen. Rector Jos Schoenmakers, die sinds kort de leiding van dit werk in Nederland heeft, geeft het ronduit toe, als we hem vragen om commentaar op het laatste jaarverslag, waaruit blijkt, dat de inkomsten (nog altijd tussen de 5 en 6 miljoen gulden) met enkele tonnen zijn gedaald. Hij Katholiek Nederland geeft missie 85 miljoen per jaar Uit het gesprek blijkt duidelijk, dat hij niet gelukkig is met het traditionele sys teem, waarin bijdragen door zelatricen worden opgehaald langs de deuren. Hij vertelt van pastoor Klaas Steur in de Zllk, die deze praktijk onwaardig heeft genoemd en ertoe is overgegaan om in plaats van de bijeengezamelde geldsom vast bedrag aan de missie te beta len uit de kerkkas. Hij zou aan de men- gezegd hebben: „Ik laat het salaris mijn koster toch niet bij elkaar be delen." Behelpen Volgens rector Schoenmakers moet in iedere parochie naast een kerkbestuur •en maatschappelijk centrum ook missiecentrum komen van enig ni- i. Maar dat brengt een enorme schakeling van het hele apparaat met nee. De pauselijke missiewerken hebben maar 17.000 leden, die him bij dragen gireren. Bij ruim 200.000 leden moet de bijdrage nog altijd aan de deur worden afgehaald. En dat kun je eenmaal niet doen zonder een leger zelatricen. Overigens neemt hij de onvolmaakthe- en van de bestaande toestand niet al te tragisch. „Zolang Nederland zich de luxe permitteert", aldus rector Schoen makers, „om er 8500 missionarissen op te houden, zal het moeten aan\ den, dat de financiering van hun werk ibehelpenderwijze geschiedt." En hij ne voor, dat katholiek Nederland per Jaar ongeveer 85 miljoen gulden dit doel op 't tapijt brengt, dat is 10.000 pilden per missionaris. Het grootste ge deelte wordt bijeengegaard door de pro cures van ordes en congregaties: zij te- kiten samen voor een dikke 70 miljoen. De rest komt binnen langs het missie- ministerie van de religieuzen met als uit roerend orgaan hét Centraal MiSfeiè Commissariaat, voorts door de stichting „Landen in Ontwikkeling", waarbij de lekenorganisaties als Miva, Memisa en Karosi zijn aangesloten en door de pau selijke missiewerken. Ik vraag hem, wat te midden van an dere organisaties, 't eigene is van de pauselijke missiewerken. „Wij gaan ons", aldus luidt het antwoord, „pas voor de missionaris interesseren, als hij in zijn werkgebied uit het vliegtuig is gestapt. Alles wat daarvoor ligt, zijn opleiding, zijn reis naar het missieland en terug, zijn verlof met alles wat daaraan vast zit, zijn ziekteverzekering en oudedags voorziening, komt voor rekening van het missieministerie der religieuzen. Denk niet, dat er op dit gebied niets meer te doen zou zijn. Het komt nog altijd voor, dat missio narissen zelf hun reisgeld bij elkaar moeten bedelen, en dat ze maar moe ten zien, hoe ze zich tijdens hun verlof bedruipen. Dergelijke kosten worden door de grote hulporganisaties niet ge dragen. Het is gemakkelijker 100.000 gul den los te krijgen voor een groot project dan 5000 voor een missionaris, die eens i op adem moet komen. Hier ligt mijns inziens een taak voor het Centraal Missie Commissariaat naast zijn andere werkzaamheden als het opstellen en be geleiden van projecten. Er moet een groot fonds worden gesticht, waaruit al deze kosten, jaarlijks misschien wel 10 miljoen gulden, bestreden kunnen wor- Pauselijk Maar wat doen nu de pauselijke mis siewerken? „Wij houden ons bezig met het financieren van projecten in de mis siegebieden zelf. Ongeveer zoéls Mlse- reor, Adveniat, de Vastenactie en de re gering dat doen. Toch hebben wij iets eigens. Wij gaan ervan uit de idee komt geloof ik van kardinaal Van Ros- sum, die de pauselijke missiewerken heeft gesticht dat veel jonge Kerken op het moment, dat ze eigenlandse Ker ken worden, hun natuurlijke thuisfront verliezen. Vanzelfsprekend komen ze bij het centrale bestuur van de Kerk aan kloppen om hulp. En om Rome in staat te stellen, deze aanvragen te honoreren, brengen de verschillende kerkprovincies leder jaar een paar honderd miljoen bij •lkaar. Nederland neemt daarvan een vijf A zes miljoen voor zijn reke ning. Dit betekent niet, dat deze gelden naar Rome worden opgezonden, wij ge ven geen cent uit onze handen. Ook niet, dat Rome bepaalt, aan welke projecten het moet worden besteed. Rome is in feite niet meer dan een centrale, waar alle aanvragen van heel de wereld bin nenkomen en waar ook de informatie schrijft dit o.a. toe aan de reserves, die Neder- lendse ketholieken op dit ogenblik hebben ten opzichte ven elies wet „peuselijk" is. En mis schien ook ean een verminderde missiebelang stelling. „Ons naambordje deugt niet", zegt hij, „we zouden eens iets anders moeten gaan zoe ken". Soustelle in Brussel gepakt en weer vrij BRUSSEL (AP) De verbannen Fran- politicus Jacques Soustelle is In Brussel gearresteerd en onmiddellijk weer In vrijheid gesteld, zo bericht het Brusselse dagblad La Derniere Heure. Soustelle, een kandidaat die er in de tweede ronde van de Franse verkiezin gen zondag in Lyon goed voor staat, voert uit de buurlanden van Frankrijk ®en scmi-clandestiene politieke campag- Mitterrand en communisten Op 5 maart verzamelde hij 22 pet I kiezingsafspraak gemaakt. Ieder zou bij **0 de stemmen In de eerste ronde, 1 de eerste ronde met sijo eigen kandlda- 100.000 gulden bijeenbren gen voor een groot project is geen kunst, 5000 gulden voor een missionaris los krijgen, dat is een opgave. verzameld wordt, die nodig is om over de aanvragen te kunnen oordelen. Die centrale weet, hoeveel geld er in de ver schillende landen ter uitkering beschik baar is. Hij weet ook, hoeveel er in to taal gevraagd wordt. Op grond van deze gegevens doet de centrale een concreet voorstel, welke projecten zullen worden gesteund en welke bedragen ze zullen krijgen. Maar meer dan een voorstel is dat niet. De uiteindelijke beslissing ligt en internationaal orgaan, waarin alle leiders van nationale afdelingen zit ting hebben. En die gaan heus niet al tijd met de gedane voorstellen akkoord. Rampenfonds De pauselijke missiewerken fungeren ook ais rampenfonds, dat meteen kan in springen als er ergens een grote nood ontstaat. Op 5 jan. van dit jaar ging het kleinseminarie van Talisay op de Phi- lippijnen in vlammen op. De missiona- n van het Heilig Hart, die daar wer ken, hingen meteen aan de telefoon: kunnen jullie daar iets aan doen? Een maand later lag er een voorstel in Ro- En op 1 maart werd op onze aan vraag gunstig beschikt: een uitkering 180.000 gulden. >e zou je dat anders kunnen fiksen? Wij zijn het enige rampenfonds, althans de missie. O Ja, als er ergens een aardbeving of zo heeft plaatsgehad, stroomt van alle kanten het geld toe: medicijnen, dekens, voedingsmid delen en dergelijke. Maar niet voor de herbouw van een seminarie, van een klooster, van een kerkje ergens ln de rimboe. Daar hebben wij voor te zorgen. Boterhamsubsidie Je hoort wel eens zeggen: van die pau selijke missiewerken, daar horen we nooit iets van. Zelfs missionarissen uiten zich wel eens op deze wijze. En ik kan inkomen, want ons werk is weinig spectaculair. Maar het is toch een feit, dat elk miesiebisdom ter wereld ieder jaar ongeveer 50.000 gulden van deze or ganisatie krijgt. De „boterham-subsidie" noemen we dat, omdat het geld vooral besteed wordt aan het onderhoud van de missionarissen. Ik kan zo de hele lijst overleggen. Onze vijf miljoen gaat hele maal naar Nederlandse bisschoppen in de missie. En daar komen nog eens vijf miljoen gulden uit andere landen bij. Wij hebben dus zeker niet te klagen. Misschien hebben de pauselijke missie werken in het verleden een beetje te anoniem gewerkt. Ik bedoel, dat we on ze acties niet voldoende richtten op een concreet doel, op een naam, op een per soonlijkheid. Toen de KRO de t.v.-docu mentaire over Jan de Vries had ver toond, stroomden de gelden binnen. Die man moet geholpen worden, zelden de mensen. En ze luisterden eenvoudig niet als Je zei, dat hij maar één van de twin tig missionarissen was, die in dat ge bied werkten, en dat de anderen er misschien nog moeilijker voor zaten dan hij. Ik geeft iets aan Jan de Vries, zeiden ze, en als die het niet krijgt, dan geef ik helemaal niks. Het is op deze mentaliteit, dat we moeten inhaken. De actie moet worden gericht op een concreet doel. Daarom gaat leder Nederlands bisdom een be paald gebied in de missielanden adopte- Sommige hebben hun keuze al be paald, andere zijn nog zoekende. Het is zeker een stap in de goede richting". Hij begrijpt niet helemaal, waarom er in Nederland nog zo weinig coördinatie bestaat tussen de hulp aan de missie en zending enerzijds en de ontwikkelings hulp anderzijds. In andere landen, bij voorbeeld Zwitserland is dit wel het ge val. Hij vindt het vasthouden aan de strenge scheiding tussen missiewerk en ontwikkelingswerk maar een typisch Ne derlandse hebbelijkheid. En over zichzelf zegt hij: „Ik ben met enige tegenzin aan dit werk begonnen. Ik had me zelf van mijn priesterleven iets anders voorgesteld. Maar op een ge geven moment begin je erin te geloven. Omdat je dan toch maar in staat bent, samen met talloze anderen, aan ieder Nederlands bisdom een ton per jaar te bezorgen. En dat vind ik beslist geen kleinigheid." Dr. A. van de Weijer. Handelaars in narcotica terechtgesteld BANGKOK (Reuter) Twee Chine zen die heroïne maakten zijn gisteren in een gevangenis bij Bangkok te rechtgesteld. Hun executie was gelast door premier Kittikatsjorn ingevolge een wet op misdaden tegen de nationale veiligheid. Zegening brood Pasen ish *t oudat en oorzpronkellj h het enige christelijk* fee-af, dat door ge lovigen in de hele wereld gevierd wordt. Bij de gebrui ken ter gelegenheid van het feeat der wederopatanding vindt men (n vele Buropeae landen non over blij faelen Nét voor-christelijke tijd. In de landelijke streken van de Duit se Bondsrepubliek houdt men de oude gebruiken nog tn ere, zoals hier in het Westfaalse Atten- donr de aegening van het brood op paaszaterdag. ITén- deren en volwazse- nen versa melen zich met zelf gebakken witte broden voor de kerk en ontvangen hier de zegen van hun geosteiijken. DRAMA VOOR RECHTER IN ELZAS Omwonenden zagen slechts onbewogen toe (Van onze Parijse correspondent Lucas Kleijn) PARIJS. In Rledisheini. departe ment van de Boven Rijn in de Elzas, bestaat een gesticht voor ouden van da gen. Twee jonge vrouwen, Claire van 23 en Danlele van 19, waren er tot voor kort hulpverpleegster. Meer werkster dan verpleegster, want tot ander dan ruw werk waren zij niet in staat. Hon jeugd had niet miserabeler kunnen zijn: ouders verslaafd aan alcohol en vroeg gestorven. Nog voor hun meerderjarigheid ston den beiden met een kind op straat, ver leid door mannen die hun handen wasten in onschuld. Claire en Daniele hadden ieder hun kind uitbesteed. Voor het on derhoud betalen zij regelmatig. Het lot wilde dat z(j samen terecht kwamen in een tehuis voor ouden van dagen, waar zij een' gemeenschappelijke slaapkamer hadden. Eind J966 vertelde Claire aan Daniele in vertrouwen dat zij andermaal in verwachting was. Met de onbekende vader, een Zwitser, was z(j een avond uitgeweest. Zij wist zich geen raad. Van haar maandloon, fr. 280, kon zij geen tweede lclnd onderhouden en bo vendien dreigde ontslag. In overleg met Daniele wendde Claire in het gesticht ziekte voor en kondigde Eian dat zij bin nen afzienbare tijd zou moeten worden geopereerd. Eind november vorig jaar op een za terdagavond was de bevalling nabij. Da niele telefoneerde om een ambulance, maar de chauffeur belde aan een in de wintermaanden gesloten deur en reed na een paar minuten wachten naar huls te rug. Op straat Claire en Daniele liepen de straat op om naar de ambulance te zoeken. Maar onderwijl kwam op het trottoir 'e nachts om half drie het kind ter wereld. De temperatuur was min 10 graden. Op het gekerm van Claire gingen achter de ra men van de huizen lichten op. Mannen en vrouwen keken door de ruiten, zagen voor hun ogen wat er op het trottoir gebeurde, maar staken geen hand uit om te helpen. Met de pas geboren baby in hun armen strompelden C lal re en Daniele naar het tehuis terug. Beneden in de gang pas seerden zfl da oven van de centrale ver warming en daar gebeurde het drama dat men zich nauwelijks kan voorstellen, Zfl gooiden het kind in de oven en bereik ten hun kamer. Een vrouw, die uit het raam de bevalling op straat had gezien, waarschuwde zondagmorgen de politie. Claire en Daniele werden gearresteerd. Donderdag stonden zij voor een recht bank in Colmar. Veel getuigen werden gehoord, onder meer psychiaters en een commissaris van de regering. Hun con clusies waren éénsluidend: toerekenbaar ln beperkte mate in verband met beider jeugd. Straat der schande De officier van Justitie eiste vijf jaar gevangenisstraf. De jury namen ver zachtende omstandigheden ln aanmer king. De advocaten hekelden de bewo ners in hun warme hulzen die geen hand hadden uitgestoken om de twee vrouwen in nood te helpen. De regeringscommis saris hield de rechter voor, dat met een weinig menselijkheid van de nachtelijke toeschouwers het drama zou zijn voor komen. Een medicus verklaarde, dat het Ln een kou van min 10 graden geboren kind zo goed als zeker aan longontste king zou zijn gestorven. De rechter ver oordeelde Clalre tot een Jaar gevangenis straf en Daniele wegens medeplichtig heid tot drie Jaar voorwaardelijk. Het publiek in de zaal onderstreepte dit men selijke vonnis met luid applaus. In de volksmond is de straat waar Clalre haar kind zonder ook maar één barmhartige Samaritaan ter wereld bracht, herdoopt in „de straat der schande". Volksgezondheid in gevaar Op het nieuwe Schiphol is een proef genomen met het parkeren van de vliegtuigen aan de honderden meters lange pieren, waardoor de passagiers de vliegtuigen kunnen betreden en dus niet meer over het platvorm behoeven te lo pen. Op foto een overzicht van het nieuwe Schiphol tijdens de proef. Maand celstraf, f 3000.- boete ARNHEM (ANP) Voor de ccono- nomische rechtbank te Arnhem stonden gisteren vijf kalvermesters en veehou ders uit Llenden, Bennckom, Ede, Op- heusden en Geldermalsen terecht, als mede een vertegenwoordiger van een firma uit Woerden, die ervan worden verdacht kalveren te hebben ingespoten of hebben laten inspuiten met oestroge ne stoffen. Het per injectienaald ln kal veren inbrengen van oestrogene stoffen I is ln april 1961 per verordening van 't j produktschap voor vee en vlees straf baar gesteld uit economische overwe gingen. De officier van Justitie by de Arnhemse rechtbank, vond het gevaar voor de volksgeiondheld zeker zo groot. „Het toedienen van hormonenprepa raten is gevaarlijk en daarom misdadig te noemen, omdat het veelal nog gebeurt kort voor het slachten. Dit betekent dat een zo hoog mogelijke hoeveelheid van deze oestrogene stof ln het vlees 'achterblijft". De officier beriep zich I daarbij op het oordeel van mej. L. J. j Huis in 't Veld van het rijksinstituut I voor de volksgezondheid. Deze deskun dige verklaarde dat bij consumenten van vlees van behandelde dieren bepaalde vormen van kanker kunnen worden ge stimuleerd. Vooral kinderen, die thet vlees van dezs kalveren eten, lopen een ernstig risico. Wat betreft de economische aspecten van deze zaak zei de officier dat de Ne derlandse export van kalveren ernstig gevaar loopt te worden lamgelegd als de kalvermesters doorgaan met het be handelen van de dieren met het hor monenpreparaat. Tot november 1960 be handelde 75 procent van de kalvermes ters die dieren imet oestrogene stoffen of 'an onze correspondent Lucas Kleyn) PARIJS Voor de tweede maal gaan morgen 28 miljoen Fransen naar de stembus en andermaal in meerder heid vrouwen. Vorige week, zondag 5 c eerste ronde. Toen werden alleen zij gekozen die de vol strekte meerderheid haalden, dat wil zeggen, de helft plus een. Dat waren er Voor de overigen moeten herstemmingen worden gehouden. Dat Voor hen geldt de volstrekte meerderheid niet meer. Zondag worden in de 404 kiesdistricten zij gekozen die de meeste stemmen halen. vele gevallen zullen morgen de federalisten van Mitterrand (socialis- liberalen) samenwerken met communisten om gaullistische kandida- de nederlaag toe te brengen. Zeer vaak zal dat lukken. Verleden jaar de cember werd tussen de federatie van ten uitkomen. Daarna zou men samen aan de groene tafel overleggen wie bij de tweede ronde zou afvallen. Hier zou een communist zich terugtrekken voor een federalist, daar zou een federalist zijn plaats afstaan voor een communust. Aanvankelijk heeft de uitwerking van die afspraak nogal wat voeten in de aarde gehad. De Fransen zijn niet erg gedisciplineerd en bovendien 'staat nie mand graag zijn kansen al om Kamerlid te worden. Toch is het resultaat ge weest, dat men zich van beide kanten heel behoorlijk aan de afspraak heeft gehouden. Bij de federatie waren een paar rebellen, maar die werden aan stonds door Mitterrand krachtig tot de orde geroepen. En zou ook dat niet heb ben geholpen dan hing de rebellen een royement boven het hoofd. De stok achter de deur is niet nodig geweest. Het prestige van Mitterrand is enorm toegenomen. Hij was niet alleen tegenkandidaat van De Gaulle bij de presidentsverkiezingen van 1965, maar van «dl* federatiekopstukken was hij zondag 5 maart de enige die met een volstrekte meerderheid werd gekozen. Alle anderen, bijvoorbeeld Guy Mollet als burgemeester van Atrecht cn zelfs Gaston Deferre als burgemeester van Marseille, komen morgen ir\ herstem ming, overigens met uitstekende kansen. Pest of cholera Een ander hoofdstuk is, wat de kie zers zullen doen van het democratisch centrum van Lecanuet. Verleden week heeft Lecanuet door eigen schuld een triest figuur geslagen. Hij had zich bij de kiezers aangediend als een geheide anti-gaullist, maar naarmate de vijfde maart naderde, liet hij duidelijk door schemeren, dat De Gaulle op hem kon rekenen, mocht de generaal in de nieu we volksvertegenwoordiging in moeilijk heden komen. Lecanuet zag zichzelf al minister. Daar hebben de kiezers niets van begrepen en ergo Reten zij hem in dg steek. Twee bolwerken Van Lofumueta democratisch centrum, de Elzas en Bretagne liepen met pak en zak over naar De Gaulle, waarop de communis ten, begrijpelijk van hun kant, uitriepen: „Hebben wij dat niet altijd gezegd. Le canuet is een aartsreactionair. Als De Gaulle de pest is, is Lecanuet de chole ra. En tussen die twee wensen wij niet te kiezen". Die woorden gingen er op de vismarkt van de Parijse hallen in als koek. De federatie van Mitterrand was fij ner besnaard. En ook politiek voorzich tiger. Bij de tweede ronde van de pre sidentsverkiezingen in december 1965 heeft Mitterrand als tegenkandidaat van De Gaulle anderhalf miljoen stemmen gekregen van aanhangers van Lecanuet. Die anderhalf miljoen zijn voor aan staande zondag niet te versmaden. Mit terrand begrijpt wel dat morgen heel wat Lecanuïsten in paniek over de ne derlaag van 5 maart onder de paraplu van De Gaulle zuUen vluchten. Maar toch hoopt Mitterrand erop, dat ook een deel aal overlopen naar de federatie. Na de verkiezingen zul de buitenwe reld 'aan twee dingen moeten wennen. Wij zullen moeten leren nog een paar jaar te leven met De Gaulle, main- ook De verkiezingsafspraak tussen federa tie en communisten van verleden jaar december kan niet meer ongedaan wor den gemaakt en werkt door. De eenheid bij de linkerzijde is geen strovuur ge bleken. maar dient veeleer vergeleken te worden met een bosbrand die onder de grond ln de wortels doorsmeult. Een gemeenschappelijk sociailstisch-commu- nistlsch program was ditmaal nog on mogelijk. De verschilpunten over Euro pa en Amerika waren te groot. Maar in deze verkiezingscampagne is over NAVO en gemeenschappelijk markt zo goed als niet gepraat. Niemand zag daar brood ln, noch Da Gaulle, noch de op positie. Stilzwijgend hebben alle Fran sen er zich mee verzoend, dat De Gaul le de Amerikanen het land heeft uitge jaagd. Een linkse regering zal da Ame rikanen in geen geval terugroepen. zij Heten dit doen. Intussen ie de eoiv- trole verscherpt, maar zeker 00 procent hanteert nog steeds de injectieepuit, alp dus de officier. Oestrogene stoffen be vorderen snelle groei zodat de mesters 12 procent op het veevoeder kunnen be sparen en ook zou het vlees van hoge re kwaliteit zijn en een hogere prije op- Machtig wapen „Als men in Nederland doorgaat mat spuiten krijgen de lidstaten van de EEG een machtig wapen in handen op elk moment de import van kalveren uit Ne derland stop te zetten. Tegen de vijf kalvermestera en vee houders eiste de officier boetee, va riërend van 1000 tot 3000 gulden near gelang het aantal ingespoten dieren. Bo vendien eiste hij tegen ieder acht weken hechtenis waarvan vier weken voor- waardeUjk. De els tegen de vertegen woordiger, luidde tien weken hechtenis en tegen de Woerdenae firma, waarvoor hij werkte, 7.000 gulden boete. Een van de twee raadeUeden, mr. W. Vos uit Bennekom, zei ln zijn pleidooi onder meer dat de importeurs ln Itali» een hogere prijs betalen voor behandeld# kalveren ze eisten dit zelfs. Wanneer Nederland geen gespoten kalveren meer zou leveren, stort onze kalverexport toch Ineen, want Engeland en de Ver. Sta ten «taan klaar de plaats voor onze ex porteurs ln te nemen. Mr. H. P. Jager uit Ede betwistte de rechtsgeldigheid van de verordening van het produkt schap. Particulier secretaris Beatrix-Claus DEN HAAG (ANP) De koningin heeft mr. H. J. baron van Aebeck met Ingang van 1 april benoemd tol hoofd van het gezamenlijk particulier secreta riaat van prinses Beatrix en prins Claua. De heer Van Asbeck zal ais particulier secretaris mr. C. J. van Schelle opvol gen, die sinds 1 september 1965 ala zo danig tljdeUJk ter beschikking was ge steld van prins Claus en tevens belsst was met de voorbereiding van een secretariaat. Mr. Van Schelle keert te rug In zijn functie als chef van directie buitenlandse dienst van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het secretariaat zal blijvend te Den Haag gevestigd worden en wel In het paleis Lange Voorhout. Prins Claus tal hier eveneens zijn eigen bureau betrek ken, zulks ook ln verband met zijn werk zaamheden ala lid van de raad van ad vies voor de ruimtelijke ordening, waar toe hij onlangs werd benoemd, do vestiging van het secretariaat ln het pa lels Lange Voorhout betekent, dat ook mejuffrouw M. C. C. Wijnen, particulier secretaresse van prinses Beatrix en prins Claua op het Voorhout haar introk zal nemen. Mr. H J. baron Va Asbeck ia mo menteel hoofdadministrateur, sous-chef van da directie integratie Europa van de directie Integra*'# Europa van het ministerie van Buitenlandse Zaken te Den Haag.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5