cheppingsverhaal kleurrijk en indrukwekkend gebracht De V.V.S.L. in de ban van het bal Het touwtrekken om vleesprijzen tussen consument en producent Modeshow De Groot Vakschool voor meisjes bestaai 50 jaar DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 10 MAART 1067 H. de Mooy bij opening Paai veetentoonstelling TRIANON In het begin schiep God hemel en aarde. Dit eerste zinnetje uit 's werelds bekendste boek, de Bijbel, is door de 20th Century-Fox als eerste verfilmd. In prachtige kleuren is het verhaal van de Schepping, Adam eu Eva, Kaïn en Abel, N'oach en de ark, de toren van Babel en Abrahams offer op het celluloid vastgelegd. Geromantiseerd verfilmd, maar toch wel Indrukwekkend. Zo indrukwekkend, dat wij zelden zo'n stilte tijdens een filmvoorstelling hebben meegemaakt. Er zijn in de loop van de jaren nogal wat bezwaren geopperd tegen het verfilmen van de Bijbel. Het zou niet stroken met de inhoud van het Boek der boeken. Voorstanders van het verfilmen en herschrijven van de Bijbel menen echter, dat geen middel ongebruikt nioet blijven om de mens met de Bij bel, het woord van God. te confron teren. Deze laatste opvatting is zeker niet het uitgangspunt geweest van de 20th Century-Fox. Daarvoor is de film te commercieel opgezet. De bijbelse figuren worden uitge beeld door grote filmsterren als: Ste phen Boyd, Ava Gardner, Richard tfarrs, John Huston, Peter O'toole en vele anderen. Een van de grote plus punten van de film is ongetwijfeld, dat het bijbelverhaal niet in het Engels wordt verteld, maar in het Nederlahds. Alleen als de bijbelse figuren spreken wordt een ondertiteling gebruikt. Een bijbelverhaa 1 zonder grootse scènes is ondenkbaar. Geld noch moeife zijn dan ook gespaard om de film waar verschillende scenarioschrijvers en re gisseurs aan gewerkt hebben, met gi gantische bouwwerken als de ark van N'oach en de toren van Babel een bijna bombastisch aanzicht te geven. De Bijbel mag (uiteraard) van de KFC door ieder gezien gaan worden. FANTASTISCH EXPERIMENT LUXOR Wat onder de inspannin- ran regisseur Richard Fleischer tot stand is gekomen, daar heeft zelfs Jules Verne nooit van gedroomd: het eerst werd in Cinema- scope-color door mensen een adem benemende tocht gemaakt door het bloedvatenstelsel van het menselijk lichaamin een geminiaturiseerde onderzeeër Een Tsjechische geleerde, Benes, is naar de V.S. gesmokkeld, maar zijn vijanden loerden op hem en raakten hem bij een aanslag bijna dodelijk. In elk geval liep de geleerde een trombose in de hersenen op die niet ;en operatief ingrijpen van bui tenaf verwijderd kon worden, maar slechts weg te nemen was door een i ingreep van binnenuit. Een team van ijf geleerden gaat daartoe aan boord van een onderzeeër en het geheel wordt in een spannende scène gemi- niaturiseerd, tot de afmeting van een bacterie. Duikboot en al wordt in een I injectienaald gebracht en zo gaat het I 't lichaam van Benes binnen. Daarna I volgt er een'J "tocht zoals door 'een menselijk oog nog nooit eerder werd gevolgd, met een snelheid van 60 kilo meter per uur gaat het door de bloed- ;!room, langs rode en witte bloed- i lichaampjes (die nu ontzaggelijk groot schijnen), men vecht tegen antistof- j fen, komt in een wervelende maal- stroom en haalt en passant via een j T.el-apparaat lucht uit de longen, nis de lucht-reservoirs van dé boot j hun druk verloren hebben. De trom- j wordt na een fantastische reis met vele moeilijkheden tenslotte met laser-straal vernietigd. Maar dan komt de verrader in het team in i Wat zeker is: een dergelijke film zagen wij nog niet eerder. Ofschoon deze science-fiction ongeloofwaardig is, werd alles tot in de kleinste details verantwoord nagebootst. Het „terrein" werd levensgetrouw vergroot weer gegeven. Alles bijeen konden we er wel eens om lachen, maar er bleef genoeg in deze film over om geboeid naar te kijken. Toegang veertien jaar. NIEUWE STIJL "TOBROEK" De t(jd schijn! eindelijk gekomen, dat de internationale filmproduktle zich gaat realiseren, dat de tweede wereldoorlog meer dan twintig jaar achter ons ligt. "Gewone" oorlogsfilms zoals we die in de jaren '50 bij honderden voorgezet kre gen, behoren nu tot het verleden. Er is nog slechts plaats voor twee soorten oorlogsfilms: enerzijds de super-produk- tle, die met veel geld, grote sterren en dito heldendaden het van oorlogsgeweld blijkbaar wat verzadigde publiek weer naar de kassa tracht te lokken; ander zijds de film, die 'n algemeen menselijk probleem aan de orde stelt en de oor logsgebeurtenissen gebruikt als decor om het drama te verhevigen. De film Tobroek, die Lido deze week presen teert behoort ongetwijfeld tot de eerste categorie. Het onderwerp Is belangrijk genoeg. In de Afrlka-oorlog tussen de Engel sen en de Duitsers onder hun bekwaam ste aanvoerder veldmaarschalk Rommel was de plaats Tobroek. met El Alameln. een van de meest omstreden punten In de hoofdrol verricht Rock Hudson boel end werk als een gespecialiseerde "woes- tynrat". die een zeer delicate opdracht krijgt. Hij moet met een afdeling Engel sen door vijandig gebied naar Tobroek, vermomd als Duitse militairen, die En gelse krijgsgevangenen vervoeren. In Tobroek moet hij de opslagplaatsen van benzine vernietigen, om daarmee het hart van de Duitse woestijnoperaties lam te leggen. De vele moeilijkheden, die de groep op zijn weg ontmoet, laten zich raden. Evenzo laat het zich raden, dat ze uiteindelijk worden opgelost. Maar In middels heeft ledereen de kans gehad om aan zijn trekken te komen. Rock Hudson, het wat versleten tiener-idool, heeft enkele fraaie staaltjes van zijn recht-door-zee acteertalent laten zien en de toeschouwer, al moet hy dan een liefhebber van het genre zyn, heeft kun nen genieten van een goed specimen van de oorlogs-film "nleuwe-styi". De KFC laat 14-jarlgen en ouder toe. FANTOMAS CAMERA "Fantomaa" is geknipt voor de bioscoopbezoekers die houden van een spannend avontuur, waars'an de ernst wordt getemperd door een dosis goede humor. Voor de humor zorgt in dit geval de onverbeterlyke bekkentrek ker Louis de Funès, de spanning neemt Jean Marais voor z(jn rekening. In dit filmwerk, dat een onderdeel ls van een vervolgserie, zoals onder meer uit het slot bljjkt, is de perfecte schurk uitge beeld die ongrypbaar is voor de politie. Heel de film door duurt de Jacht op de super-misdadiger en aan het eind is hij nog niet in handen van zijn achter volgers gevallen, maar verdwijnt hij In een duikboot onder het zee-oppervlak, terwyi de jagers ternauwernood door een rubberbootje worden gered. Alle ingrediënten voor een volwassen kriminele geschiedenis zijn ln Fantomas vertegenwoordigd. Het mysterieuze waas rond de bendeleider, de domheden van het politieapparaat, wilde achtervolgin gen met auto, helicopter en trein, en als blijkbaar onmisbaar neventhema een liefdesverhaaltje. Voor de eigen sfeer zorgt de orgelmuziek in de veste van boef Fantomas. Een goede thriller. (Toe gang 14 jaar). ONVERSCHROKKEN REX- Audle Murphy de onverschrokken held uit vele en vele cowboy- en oorlogs films is weer te zien in het Rex-theater. Kwistig hanteert hij de revolver en niemand is tegen zijn snelle trek opge wassen. Ditmaal is hij de grote overwin naar ln "Kogelregen in Rimrock". Een film naar het scenario van John C. Champion. De regie was in handen van de regisseur van cowboy-films bij uit stek! Leslie Selander. KFC-keuring 14 Jaar. (ADVERTENTIE) VERL0V1WGSR1W6E JONGEREN-TONEELWEEKEND IN OUD-POELGEEST LEIDEN Dr. v. d. Wcrff ten Bosch 'buitengewoon hoogleraar Bij K. B. van 1 maart is dr. J. J. van der Werff ten Bosch, lector in de expe rimentele endocrinologie aan de univer siteit te Leiden, benoemd tot buitenge woon hoogleraar In de fysiologie aan de medische faculteit te Rotterdam. Hy .«tudeerde in Leiden geneeskunde en legde In 1953 het artsexamen af. In 1959 promoveerde hij cum laude (pro motor prof. dr. A. Querldo) op 'n proef schrift „Normale en abnormale ge- slachtsryplng". ZOETERWOUDE GEIT MET VIER LAMMEREN i Een geit van de 14-jarige Johan Cap- j tein Pz. uit de Weipoort heeft vier lam- meren geworpen hetgeen maar zelden voorkomt. De jonge dieren die in een olakende gezondheidstoestand verkeren, zijn de trots van de jeugdige eigenaar die voor een uitstekende verzorging zorg j draagt. RIJWIELTOCHTEN De 16e Zoeterwoudse rijvvieltochten, bekend als „de sterrit", zullen dit jaar gehouden worden óp zondag 4 juni. Naast de traditionele afstand van 75 k.m. zal ook nu weer deelname aan een korte re tocht mogelijk zijn. Vorig jaar be reikte het deelnemersaantal met 552 een nieuw record. Op 18 en 19 maart a.s. zal er een toneelweek end in het kasteel Oud- Poelgeest te Oegstgeest gehouden worden, dat speciaal bestemd Is voor toneelliefhebbers onder de 30 jaar. Het onderwerp van weekend, dat begint o: 15.00 op 18 maart. ..Sfeer en Ruimte"; hi uitgangspunt: „Ons dit der. De heren A. van Noort en D. Pols zullen dit weekend artistiek lei den. terwyi het Initiatief is uitgegaan van het provinciaal bestuur van het Werkverband Ka tholiek Amateurtoneel. Zij. die aan dit weekend wensen deel te nemen, dienen zich op te geven bij A. J. Wasser. Rhy- nenburchlaan 20. Ha- zerswoude-Ryndijk en tevens de kosten, slechts 10.-. to gireren op Pr. nr. 320670. t.n.v. de Pen ningmeester van het W. K.A. Zuid-Holland, Van Foreestweg 147. Delft. Het is niet noodzakelijk reeds bij een toneelgroep aangesloten te zijn. De aanmelding dieDt vóór 16 maart geschied Men kan zich eventueel ook telefonisch aanmel den: 01714-932. „Het gemeentebestuur van Leiden zal alle mogelijkheden aanwenden om de financiering van de bouw en exploi tatie van de nieuwe veemarkthal. waarvoor de heipalen al in de grond zitten, aanvaardbaar te maken voor de autoriteiten, die voor dc toestem ming moeten zorgen". Aldus de heer P. S. Harmsen, wethouder van Finan ciën en Markt- en Havendienst van Leiden in zijn openingswoord ter ge legenheid van de Paasveetentoonstel ling, die vanmorgen onder bijzonder ongunstige weersomstandigheden op 't veemarktterrein werd gehouden. De wethouder merkte voorts op dat het voor de positie van Leiden als marktcentrum van gunstige invloed is dat het aantal inzendingen voor de Vebo-tentoonstelling dit jaar groter is dan het vorig jaar, vooral voor wat betreft het grootvee. Wethouder Harmsen: Gemeentebestuur blijft hameren op markthal In restaurant „In den Vergulden Turk", waar de openingswoorden wer den gesproken had de voorzitter van de commissie Paasveetentoonstelling, de heer J. van der Maarl in zijn inlei- De Lclilnto staat tn grote belang stelling. Vele duizenden hebben Interesse voor de koopjes die de Leldse middenstanders aanbieden. Gisteravond verwelkomde de heer M. Langezaal, voorzitter van de Leldato-commissie, de 25.000ste bezoeker. Het was de heer J. La- terveer, die vergezeld werd door zijn verloofde, mej. G. Erades. Als herinnering kreeg het paar enkele cadeautjes aangeboden. a.s. Zondag speelt de Zoeterwoudse. koploper opnieuw thuis, aanvang half drie. Tegenstander is nu SVLV. De op stelling luidt: doel G. v. Cromvoirt; ach ter: W. Belt, Jac. Olsthoorn, L. Bosman en L. v.d. Ham, midden: L v Veen en G. v.d. Geest, voor: J. Koek, P. Beere- boom, Chr. Bosman en Jac. v. Slinger land. Scheidsrechter J. M. Toebosch. LIET MEER RUIMTE VOOR DE JEUGD De modeshow van de fa. De Groot, die gistermiddag en gisteravond In restaurant Van der Heyden werd gehouden opende weinig nieuwe perspectieven. Dat lag ook niet ln de Ujn der verwachtingen, want l>y De Groot Is (gelukkig) niets hip en maar weinig mini en dnarhuiten verandert er niet veel In de mode. Daarom verfynde, gedistingeerde mantelpakken, jeugdige en klas sieke mantels, eenvoudige japonnen met een perfecte coupe va» wereldmerken zoals Ralph, Del Mod, Diolen Loft, Trieosa en Spanjoli. Deze modellen hadden echter gecelschap gekregen van een aantal jeugdige Japonnen en mantels voor jonge mensen, die «y op vorige shows van De Groot vaak misten. U7E ZAGEN Ralph-man- telpakken in bouclé- wol. flanel en jaquardweef- •el. Deze mantelpakken zijn van een niet-geëvenaar- de ooupe; ze hebben het „strenge" van een klassie ke tailleur, hetgeen echter oltjjd wordt onderbroken door een aantal verfijnde details, zoals revers, die niet helemaal door-lopen, vóórpandjes, die apart zijn ingezet en afneembare cein tuurtjes. De jasjes vallen net Iets onder de taille, wat heel pittig staat. 8chattlg was een marine-pak van witte strikgarnerlng van 239.-. Ook ln de panta- leurs. de broekpakken. von den we de eigen ottjl van Ralph terug. Ze vielen per fect. Nieuw bij de broek- pakken. die werden ge showd waren de pakken van jersey. Leuk. maar wel kwetsbaar. DE JURKEN waren veel al van linnen. Althans de jeugdige en goedkopere modellen. Daaronder was voel gooi te bespeuren, al of niet afgebiesd met don kerblauw of wit. Ze hadden een gérende of licht klok kende rok en varieerden ln prijs van 75.- tot 90.- Heel erg ..in" was een istrand) jurkje van cotton Imprimé met roze-groene kleurstelling. De lengte was mini: er behoorde een leuk hoedje bij De ensembles voor de gro te maten waren wat jeugdi ger geworden. Een spre kend voorbeeld hiervan was een jurk met een jasje; ln een cyclaam-lila ruitje van f 296.-. Schattig was een knalrode jurk met jaa van Trevira. zeer goed wasbaar en ln verhouding niet erg prijzig, f 265.-. De jassen hadden vaak ceintuurtjes, diepe rugsplit- len en vielen voor de grote maten heel Boepel 'isoma door een raglan-schouder- lijni. De jeugdige Jassen impor, strak getailleerd, kort en kittig. Na de pauze kwamen de „Provence-jurken" aan bod. Jurken gemaakt van handgedrukte stoffen en aardig om er bjj te hebben. De cocktalljurken waren zeer bescheiden vertegen woordigd. Weken van te voren wordt er in Leidse meisjes-studenlentehuizen over niets anders gesproken dan over het gala-hal van de Ver eniging van Vrouwelijke Stundenten te Leiden, dat vannacht onder het motto ..MADemoiselle" gehouden zal worden in het Kurhaus. De aanvankelijke fluistering v>oordat de partner gevraagd is, ver andert in een vrijmoedig gebabbel nadat hij heeft toegestemd. Want die partner kan uiteraard een moeilijk, uiterst delicaat punt zijn. Mocht men voor het bal nog niet omstrengeld door Leiden lopen, dan is er de kans, dat dit na het bal ivel het geval zal zijn. Men kieze dus met beleid en onwrikbare hoop, met als uitgangspunt, dat de kost voor de baat uitgaat. Partnerkeuze s,«h" n0< maar iej. E. Stokhuyzen Historisch bepaald Jan-Dirken worden afgewogen te gen Hein-Pieten. Vriendinnen worden, uiteraard met enige voor behoud. maar daar staat de vrou welijke intuïtie borg voor. geraad pleegd. evenals familie en kennis sen. teneinde het drastisch besluit te kunnen nemen. Wordt het im port uit een andere universiteits stad. dan is het beste sereen en veelbelovend te glimlachen, wan neer je door vriendinnen op de Botermarkt wordt aangeklampt, die na enkele krampachtige pogingen om niet geïnteresseerd te lijken, met een indrukwekkende haast door de mand vallen, teneinde te kunnen achterhalen met wie aan je zij je je zult vertonen. De gun stige predikaten, die je keuze te beurt kunnen vallen variëren van „geinige kerel" tot „énige vent, he lemaal gek". Voorbereidingen llfanneer de partnerkeuze naar eer en geweten ls afgewik keld, dan de volgende stappen op het nog eindeloos lijkende pad naar het galabal. Het kwe ken van lange nagels bijv. Met uitvoerige jammerklachten wan neer er eentje vroegtijdig, lang zaam, maar meedogenloos de geest geeft. Het opdiepen van de avondjurk, die de symptonen van het vorige debacle (dat hoeft niet altijd) nog draagt. Een inspectie leidt tot de diag nose: stomen en een randje hier, met een bloemetje daar. Van de nieuwe (hand) schoenen tot een nieuwe creatie is dan maar een kleine stap die dringend geno men blijkt te moeten worden Ten slotte ruimt daags voor de Grote Dag de in advertenties bejubelde huiswatergolf toch het veld voor de kapper en is men eenmaal neer gestreken onder de kap, dan komt de werkelijk verschrikkelijke onl- deking. dat de anjer vergeten is. De anjer „sec", die volgens oud Leids gebruik, zonder groene spin rag de rok van de partner hoort te sieren. Met een hoofd vol krul spelden wordt dan een bijna over spannen bloemist geraadpleegd. Corsage-perikelen |N 1 In die uren echter moet nog wel een enerverende finishing- touch tot stand gebracht wor den. Dank zij de hulp van een noest werkend thuisfront kun je volledig naar wens opgekale faterd opendoen op het belletje en wanneer hij dan met het be kende pakje, dat natuurlijk net niet een corsage verhult, die niet bij je jurk past (maar je kunt hem altijd nog op de avond tas prikken), dan schiet er nog een ontwapenende glimlach over. Uiterlijk kalm probeer je de uren te vergeten, waarin de dreiging van mislukte kapsels, uitvloeiende oog-make-up. lad derende kousen, springende bandjes, weigerende ritssluitin gen, weggeraakte oorbellen, niet te vinden toegangskaarten en een onafwendbaar naderende hoofdpijn catastrofale vormen leek aan te nemen Financiële belasting In de dagen gedurende welke het Clubgebouw van de V.V.S.L. op het Rapenburg gonsde van de voor bereidingen vertelde blonde, gedis tingeerde Edith Stokhuyzen (23), praeses van de VVSL: „Voor het galabal is geweldig veel animo. Het is een grote financiële belasting dat wel Maar het is het geld wel waard. We beginnen de voorberei dingen op de jaarvergadering van november. Voor de kerstvakantie willen we het motto hebben. Soms heeft dit wel iets, soms niets met het toneelstuk te maken. Ons galabal is het hoogtepunt van het verenigingsjaar. Het is merk waardig hoe zo'n balkoorts om zich heengrijpt. In het begin denk je: ik kon die „oude" jurk nog wel aan. Maar dan moet het een paar dagen van tevoren toch een nieuwe wor den. Achteraf helemaal niet nodig, want het was toch donker" Mej. Stokhuyzen is afkomstig uit Utrecht en omdat ze niet twee straten verder op kamers wilde wonen kwam ze vier Jaar geleden naar Leiden om kunstgeschiedenis te atud eren de vragen en antwoorden over notulen en roze handschoenen van anderen door: Ja, als ik de reden zeg, waarom de V.V.S.L. mij vier jaar geleden aantrok, dan moet ik helaas zeggen, dat dat door mijn vriendinnetjes kwam. Ik zakte voor mijn eindexamen en zij gingen naar Leiden. Het was logisch, dat ik hun weggetje zou volgen. En dat is juist het moei lijke van de V.V.S.L. Haar rol is historisch bepaald. Je merkt het al bij de voorlich tingsdagen. Meisjes uit de 4e en 5e klas middelbare school weten al precies dat het de V.V.S.L. wordt. Dat heeft als nadeel dat ze minder positief en enthousiast lid van de vereniging worden. Ze vragen niet, wat doen wij voor de vereniging, maar wat doet de vereniging voor ons. Nee het is echt niet een kwestie van milieu alleen. Er is altijd in Leiden één meisjesvereniging ge weest. Dus iedereen komt hier prak tisch naar toe. Zelf heb ik weinig behoefte om iedere avond op de Club te zitten Je hebl je huis, je vriendinnetjes, waarbij je op be zoek gaat. De Club is bij ons wel een vast punt, maar hel kan nooit zoveel betekenen als de sociëteit voor de jongens. We hebben 1300 leden. Sommigen zijn alleen actief in hun jaarclub, anderen in de subverenigingen, weer anderen in commissies en in de vereniging zelf', aldus mej. Stokhuyzen. De kleding „Je ziet hier steeds meer meisjes met kekke kleding. Dat Schotse rokje, de twinset met het parel- kettinkje, die is op de V.V.S L echt aan het verdwijnen hoor," zegt ze. Wat het gala-bal voor kleding zal tonen is nog onbekend. Vast staat volgens mej. Stokhuyzen, dat de meeste V.V.S.L.-èles het moeilyk vinden om in Leiden ieta van hun gading te vinden. dingstoespraak reeds zyn erkentelijk heid tot uitdrukking gebracht voor de steun, die de Vebo van gemeentewege geniet. In zijn dankwoord betrok hij tevens de voorzitter en de secretaris van de Vebo. resp. ir. P. P. J. Buck en de heer M. Weima. De heer Van der Maarl sprak de wens uit, dat de vee markt geopend zou kunnen worden binnen veertig jaar nadat voor he* eerst sprake was van nieuwbouw. Dat was namelijk al in 1929. GoetI eu goedkoop De heer H de Mooy, voorzitter van de Christelijke Middenstandsbond en voorzitter van het Christelijk Slagers- orgaan in Nederland, wethouder van Rijnsburg, hield vervolgens een in leiding over het onderwerp „Markt, Vee en Vlees" Hij noemde de zin snede uit het inleidingswoord van de heer Buck op het programmaboekje: „Dc Nederlander heeft graag een goed stukje- vlees en als hot kan niet te duur", een schot in de roos. Hij vroeg zich echter al. of de consument wel voldoende rekening houdt met dc nood zaak voor de boer om een rendabele bedrijfsvoering in stand ie kunnen houden door een redelijke prijs voor zijn produkien te vragen. Het knel punt ligt volgens inleider in dc span ning lussen consument en jjroducont De eerste wil een zo laag mogelijke prijs, de laatste is gedwongen een reëel prijspeil te handhaven. Grootwinkelbedrijf In dit verband kwam ook ter sprake de verkoop van vlees in groot-winkel- bedrljven De detailhandel heeft o.a eind 1966. toen Nederland weer door een mond en klauwzeer-epidemie werd getroffen en dientengevolge de gren zen werden gesloten, lydelyk moeten toezien, hoe de groot-winkelbedryven het vlees vaak onder de kostprijs te koop aanboden, alleen als lokmiddel \uor de klant. Óe heer De Mooy waar schuwde voor dergelijke praktijken, waaronder de bedrijfstak \an de vee houderij zeker te lijden zal hebben. Kopstukken \an de Paaaveetentoon- rlling. VJ.n.r. de heer M. Welma, Veb- eretaria, Ir. I'. P. .1. Buck, Vebo-voor- tter, wethouder P. S. Ilarmaen, de heer v. d. Maarl, \oorzltter van de paaa- ■eeommLssle (staand/ en de heer H. de ooy, «ethouder van Rijnahurg. ADVERTENTIE) LEID ATO Dageiyka HI-Fl-ahowa RADIO WESTRIK De Vakschool voor meUJea op hoi Rapenburg In lalden heataut In mol 50 Jaar. Hor liet arhoolbeatuur en de leer lingen uit Lelden en omatreken dit halve eeuufeeat gaan vieren willen z(j nog niet uit de school klappen. De voorbe reidingen voor dit feeat. die In volle gang zyn. dulden er echter op dat men een en ander niet onopgemerkt voorby wil laten gaan. LEIDERDORP Geslaagd Op het Schroevar» Insti tuut te Utrecht slaagde mej Th Verin- ga voor het examen Stenografie Engel».

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3