Biesheuvel: redelijke kans EEN WEEK GEDULD GEVRAAGD r 6 KVP, 3 - AR, 3 VVD EN 2 CHU Stalins dochter Svetlana vraagt asiel in het Westen Cc OM HET LOT SOEKARNO Washington beweert Jongen bijna door eigen das gewurgd j| Vermist ventje liep altijd weg DANSEN Via India naar Rome TONEELGROEP N.K.J.B. van H00GMADE „DE VROUW OP DE ACHTERGROND" MEUBELSHOW 1000 M2 Fa. F. DEN HAAN ZN. Gezochte van aap jongeman meldt zich Succes nachtelijk beraad over huisartsenconflict twijfelachtig Fondsen weer eensgezind Holland Electro Stofzuigers N.V. Wapensmokkel ontdekt na moord PAPENGRACHT 32 - LEIDEN tel. 2.09.35 redactie 2.00.15 en 2.55.94 advertentieafd. 2.08.26 giro 10.30 03 3.97! p. kwart, 11.90; franco per post 12.40. advertenties 22 ct p. mm. Telefoontje» 2.- klachten bezorging tel. 3.38.39 (18.00-19.00). directeur j. f. j. m. koens hoofdredacteur l. c. j. roozen abonnementsprijs: p. w. 0.93; p. maand VRIJDAG 10 MAART 1967 KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN De weerwverwaohUng, meegedeeld door hel K.N.M.I, geldig tot morgenavond» Half tot «waar bewolkt met enkele regen- of hagelbuien. Matige tot krachtige en aan do kust af an fcoe harde, «uldweateHJke wind. In het algemeen ieta lagere temperaturen. 58e jaargang, no. 17.08(1 Zetelverdeling Tussen spaken bromfiets DEN HAAG (ANP) Op de Escamp- Laan ln Den Haag heeft de 19-jarige Hagenaar H. van D. zichzelf gisteren bij na de das omgedaan. Hij zat bij iemand achterop de brom fiets met om zijn hals een momenteel bij jongeren erg Ln de mode zijnde zeer iange das. Op een gegeven moment raak ten de uiteinden van de das verward in het achterwiel van de bromfiets, waar door zijn hals werd dichtgesnoerd. Po gingen om de jongeman, die al blauw begon aan te lopen, te bevrijden onder meer schoten twee toevallig voorbijlopen de dames te hulp hadden alleen tot resultaat dat de das steeds strakker om de hals van het slachtoffer raakte. Een agent van politie slaagde er tenslotte in de jongeman te bevrijden. Door de in middels gewaarschuwde GGD werd hij naar heb ziekenhuis Zuidwal gebracht. Op eigen gelegenheid is hij later naar huis teruggekeerd. Het voorval had de dames, die liulp hadden verleend, zo aangegrepen, dat zij eveneens per GGD naar huis moesten worden gebracht. (Van onze correspondent) SCHAESBERG De rijkspolitie van Schaesberg heeft gisternacht het negen jarige zoontje Heinie van de familie Van het L. uit Schaesberg teruggevonden. Het jongetje was sedert maandagavond spoor- Hij werd teruggevonden in de kelder van één der flats aan de Schaesberger- pasweg. De rijkspolitie heeft Heinie weer netjes bij zijn ouders terugbezorgd. De rijkspolitie heeft sinds de verdwijning van het ventje geen moment aan een mis drijf gedacht. Opperwachtmeester Van Oosterbos van de Schaesbergse rijks politie stelde zelfs het geval niets bij- rondere te vinden. Hij zei ons: „Dat jongetje is een typisch zwervertje. Het is bij lange na niet de eerste keer. dat. hij van huis is weggelopen. Dat doet hij vaker. Het is gewoon een erg stout jonge tje. U begrijpt wel. dat wij als politie dat allang beu zijn. Dat jongetje is al zo vaak weggelopen, dat wij het op een be paald moment zelfs aan een bepaalde in stantie hebben overgegeven". PREMIER ZIJLSTRA C.I.A. niet in Nederland actief DEN HAAG (ANP) Volgens de mi nister-president, prof. dr. J. Zijlstra, heb ben informaties uitgewezen, dat er geen penetratie van de Amerikaanse geheime dienst ln studentenorganisaties, die in Leiden of elders in ons land zijn geves tigd. plaatsvindt. De lieer Zijlstra zegt dit ln antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Slo- temaker de Bruine» (PSP). Als de resul taten van het door president Johnson op gedragen onderzoek aan de minister ter kennis zal worden gebracht en indien de ze mede betrekking zouden hebben op ac tiviteiten, waarbij ons land ls betrokken, dan zal 'daaraan de volle aandacht ge- sohonken worden, zo zegt minister ZÏJ1- Studenten verspreiden pamfletten tegen Soekarno onder de afgevaar digden van en belangstellenden voor het Indonesische Volkscongres, dat zich momenteel bezighoudt met de toekomst van president Soekarno. Vliegtuigbotsing 26 doden URBANDA (Reuter) Bij Urbanda in Ohio zijn een Amerikaans lijnvlieg- tuig en een licht particulier toestel neergestort, op drie kilometer afstand van elkaar. Alle zesentwintig inzitten den zijn om het leven gekomen: 25 aan boord van de DC-9 van de Transworld Airlines en do piloot van hel kleine vliegtuigje, een 'S4-jarigc handelsreizi ger. De toestellen zijn vermoedelijk met elkaar in botsing geweest. Het zicht in het DON BOSCOHUIS aan Zuidbuurtseweg, Zoeterwoude. Aanvang 8 uur. Muzikale medewerking van ROB HOEKE RHYTHM and BLUES GROUP uit Heemstede. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Formateur mr. B. W. Biesheuvel hoopt eind vol gende week gereed te kunnen zijn met zijn opdracht: met het kabi net-Biesheuvel dus. „Ik geef mij zelf een redelijke kans van slagen", zei hij gisteravond laat. Drs. YV. K. N. Schmelzer was kort daar voor enthousiaster geweest. De fractievoorzitter van de K.V.P. stelde toen namelijk vast dat mr. Biesheuvel alleen maar kan slagen. De formateur gaat de komende dagen aan zijn kabinet Werken met als basis een volledig akkoord van da A.R., CiHTJ. KVP en WD over de hoofdlijnen van het program-Zijlstra en over de ver deelsleutel: 6 KVP-, 3 A.R.-, 3 WD- en 2 CHU-minlstera. Bovendien heb ik een basis van vertrouwen ln mijn persoon, gelegd door de andere fractievoorzitters, aldus de formateur. Nadrukkelijk stelde mr. Biesheuvel, de toekomstige premier van het gelijk namige kabinet, gisteravond vast, dat er een algeheel akkoord bereikt was na de gezamenlijke besprekingen tussen dr. L. Beel en de vier fractievoorzitters van gistermiddag. De voorzitters hebben hun vertrouwen uitgesproken en hebben daarbij een aantal wensen op tafel ge legd ten aanzien van de personele be zitting van de departementen. Sommige dwingende, andere minder urgent en weer andere wensen kan ik als notities beschouwen, aldus mr. Biesheuvel, De WASHINGTON (Reuter) Svetlana Stalln. dochter van de vroegere Russische dictator Joseph Stalin, It via de Amerikaanse ambassade in India naar het Westen gegaan, hebben diplomatieke kringen In Washington donderdagavond meegedeeld. Zij had onlangs bU deze ambassade om politiek asiel gevraagd. De juiste datum wilden de zegslieden niet opgeven. Svetlana is daarna per vliegtuig uit India vertrokken en zou nu in Rome zijn. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington wilde geen commentaar geven. In Rome zelf was geen bevestiging te kragen. Svetlana Stalin werd ln 1925 geboren. Sinds de dood van haar vader in '53 heeft men weinig meer van haar vernomen, haar vader in 1953 heeft men weinig meer van haar vernomen, of moord, omdat zij het niet eens was met het hardvochtig optreden van Stalln. Svetlana is tweemaal gehuwd geweest. In 1945 kreeg zjj een kind van haar eerste man. Op 3 juli 1951 zou z\j getrouwd zijn met Michail Kaganovitsj, zoon van het lid van het Politburo Lazar Kaganovitsj. De westelijke pers schreef toen, dat Stalin eerst tegen dit huwelijk was, omdat Kaganovitsj een jood was, maar later toegaf en een groot huwelijksfeest gaf met ongeveer 160 gasten. Svetlana is de dochter van Stalin en diens tweede vrouw Nadia Alliluejeva, die hem ook een zoon schonk. Vassily. Vassily werd luitenant-generaal van de Russische luchtmacht. Volgens sommige berichten is hij in een dwangarbeiderskamp omgekomen of gevangen gezet in de Loebjankagevangenla in Moskou. Een andere zoon van Stalin, Jakob, zou ln 1945 in een naziconcentratiekamp zijn gestorven. De jeugd van Svetlana schijnt droevig geweest te zijn dooi de ruzies tussen haar ouders. Haai- moeder begon zich rekenschap te geven van de omvang van de zuiveringen. Een heftige scene moet zich afgespeeld hebben op 8 november 1932 ten huize van Vorosjilov tijdens een diner ter herdenking van de oktoberrevolutie. Voor het bijna voltallige Politburo zou Stalin tegen Nadia zijn uitgevaren toen zij hem de ophanden zijnde executie van een student verweet. Stalin werd woedend en beval haar zich niet met zijn zaken te bemoeien. Nadia verliet daarop de woning. Niemand heeft haar levend teruggezien. Volgens een officieel communiqué zou zij aan een acute blindedarmontsteking zijn overleden, poorgaans betrouwbare kringen in New Delhi hebben meegedeeld, dat Svetlana woensdag naar Rome ls gevlogen na op de Amerikaanse ambassade in de Indische hoofdstad asiel te hebben gevraagd. Z(j heeft bijna een maand gelogeerd bij de familie van de Indiase communist Brijesh Singh, met (ADVERTENTIE) speelt toneel op zaterdag 11 maart Leden en donateurs gratis toegang. Aanvang 19.45 uur, in Restaurant v. d. Ploeg. op 10 - 11 - 12 maart geopend van 1023 um-. Zondag 12 maart van 1017 uur. Vrij entree en koffie. Elke 50ste bezoeker ontvangt een pracht geschenk. Langeraarseweg 196. Largeraar. Tel. 01722—190, b.g.g. 613. Svetlana en haar vader, Josef Stalin, in 1937, het jaar van de grote zuiveringen in het Russische leger. wie zjj volgens berichten uit Moskou getrouwd Is geweest, maar die in New Delhi slechts als een vriend van haar werd beschouwd. Singh, die ln de Russische hoofdstad als vertaler werkte, is twee maanden geleden overleden. Svetlana Stalin zou twee kinderen hebben, die ln Moskou zouden zijn achtergebleven. formateur heeft bovendien volmacht ge kregen eventueel de nodige soepelheid te betrachten hij het hanteren van de posten en het verschuiven van de be zettingen. Over het beknopte regerlngsprogram- Zijlfitra behoeft niet meer gesproken te worden. Het akkoord hierover ls be reikt, evenals trouwens over de proble men tussen de heren Toxopeus en Bles heuvel persoonlijk. ,,We hebben als col lega's onder elkaar de bestaande tegen stellingen weten op te ruimen op initia tief van dr. Beel", stelde de formateur Over de verdeling van de uitgaven voor de onderscheiden departementen wordt pas in het officiële kabinet ge discussieerd. De toekomstige ministers krijgen wel een kwalitatief, maar geen kwantitatief Inzicht in deze uitgaven. Het zou maanden vergen om dit te kun nen doen en daarvoor ig de informatie- tijd niet geschikt, rrteende mr. Biesheu vel, die wel liet doorschemeren, dat de begrotlng-1968 alleen maar een zaak van stabiliteit is. Vandaag hoopt de formateur beide gevolmachtigde ministers van de Neder landse Antillen en Suriname te ontvan gen. Volgende week begint, hij met be sprekingen met de kandidaat-ministers op het ministerie van Landbouw, waar hij zijn werkzaamheden rond het nieuwe kabinet zal verrichten. ADVERTENTIE exclusieve modeschoenen Vermist jongetje: Gcslaasdc v|ucht (Van ome correspondent) ALKMAAR Naar aanleiding van de oproep vla de televisie over de mysteri euze verdwijning van do 11-jarlge Alk- maarse jongen Herman van der Molen ontving de politie te Alkmaar ongeveer 20 tips. Maar bovendien heeft de uit Zeist af komstige jongeman, die ln verband werd gebracht met de verdwijning van het jon getje zich gisteravond bij de politie in z'n woonplaats gemeld. Volgens mededeling van de politie blijkt dat de jongeman niets te maken heeft met de verdwijning van Herman. Hij meldde zich bij de po litie, nadat hij teruggekeerd van zijn trektocht het bericht in de krant zag, dat hij werd gezocht. De Jongeman maak te met toestemming van de directie en van het Internaat in Zeist, waar hij woont een trektocht door Nederland, waarbij hij van zaterdag op zondag op de camping in Alkmaar heeft overnacht. Hij zou vanmiddag gehoord worden dooi- de Alk- maarse recherche Mr. E. L. C. Schijf, de Nederland.v ambassadeur in Indonesië (midde met donkere brill volgt gespanne de zitting van het Indone: Volkscongres over Soekarno i sportpaleis te Djakarta. ADVERTENTIE) (Van onze pariet DEN HAAG E ging van minister secretaris Dartels v Volksgezondheid om definitieve breuk tu Sociale Zakei i de valreep het Ie hulsartsen oorkomen maandag loopt het ultimatum van de dokters af heeft slechts een twijfel achtig succes gehad iet ministerie 7 verschillende modellen t-rd tussen de bewindslieden, de rnwoordlgers der ziekenfondsen rote delegatie van de landelijke rtsenvereniging. zonder dat men anochtend bij het ochtendgloren lijk de hand schudde. Met nan l schieden gingen zij urenlang in con claaf. Telkens gingen de artsen weer naar de minister om nadere verduidelijking te vragen. Steeds paniekeriger werd dc- situatie en steeds duidelijker werd d« kracht van de oppositie. Het was zon- der meer duidelijk dat een niet onbe langrijk deel van de artsendelegalie ei genlijk een breuk prefereerde en hed I graag op het zogenaamde verrich- j tingensysteem zou willen overstappen. lorger inden trokken vrij grimmig. Vanavond verga dert hun organisatie en zal moeten blij ken of zij bereid zijn alsnog een over eenkomst te sluiten met de fondsen. De Marathonbijeenkomst startte gis teravond op verzoek van minister Veld kamp om acht uur. Hij vertelde toen de delegaties ln grote lijnen welke richt lijnen hij vandaag voornemens was af te kondigen voor een overeenkomst tussen fondsen en artsen. Zoals bekend is de minis te* verplicht maal mag bevatten. De delegatie van de ziekenfondsen toonde zich vrij spoedig bereid deze richtlijnen te aanvaarden en haar bij de aangesloten organisaties als onderhan delingsbasis te bepleiten. De artsen hadden er evenwel de grootste moeite mee. Meer dan ooit bleek dat de thans reeds maanden slepende kwestie voor al een vertrouwenscrisis is. De doktere wilden geen genoegen nemen met een aanduiding over de komende richtlijnen, zij wilden de tekst ervan voor zich zien. Toen de minister deze niet gaf hij moet op aijn beurt aog het fiat van de regering erop hebben, zodat publlkatie vgndsag p4J tut da ministerraad leu fa- ntwoord geven aan lieden. Naar verluidt zeiden zij, dat zij bereid waren de richtlijnen te verdedi gen bij hun leden als een basis voor overeenstemming, maar dat slechts de kleinst mogelijke meerderheid van de delegatie dit standpunt innam. De be zwaren golden met name de kostenver goeding en de jaarlijkse aanpassing van de honoraria aan de algemene loonont wikkeling. De partijen waren zeer weinig con tent rnet de afloop van de zitting. Wel duidelijk was. dat de minister de zwar te Piet van het conflict aan de artsen heeft toegespeeld. De fondsen rijn weer eensgezind. Als er toch een breuk zou komen wordt die nu uiteindelijk door de medial veroorzaakt. (Van onze correspondent SITTARD Hei wapen, waarmee de zigeunerin Walda M. enkele weken gele den in Sitlard haar echtgenoot, de 49-Ja- rlge bouwvakker Herman Pfelfer heeft doodgeschoten, is niet enkele ogenblik ken voor de moord door de vrouw, zo als zij beweert. In de jaszak van haar man aangetroffen. Het wapen Is dour een ander onbekend persoon tevoren aan de vrouw gegeven. De politie van Sittard weet. dat dit pis tool in Italië is gekocht en bij wie het in Sittard .terecht gekomen is. De moord zou naar aanleiding van deze gegevens tevoren beraamd moeten zijn. In dit ver band zijn de afgelopen dagen in heel Limburg arrestaties verricht. Bij het hernieuwd onderzoek was ook de zoon van de vermoorde Menno be trokken. Hij is inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Het onderzoek concen treert zich thans op de oud-kostganger W. E. (51 jaar) van het gezin Pfeifer, die eveneens werd gearresteerd. Hij heeft waarschijnlijk het wapen aan de vrouw gegeven en zou dus medeplichtig zijn aan moord. Tijdens dit onderzoek ls de politie ge stoten op illegale internationale wapen handel. De politie van Sittard, alsmede de officier van justitie, mr. W. Moors te Maastricht, konden in dit stadium van het onderzoek nog niets zeggen. Na de moord zijn ln de woning van de ver moorde tal van vuurwapens aangetrof fen. Er werd geen munitie gevonden. Net Franse ruimteaapje Mart Ine heeft 'n geslaagde vlucht gemaakt ruimteraket. Deze weekt werd Martina van de Franse basis aguir in de Sahara tot een hoogte van £38 kilometer de ingezonden, om korte tijd veer veilig op aarde terug n. Hierboven wordt het dier r de Vestaraket gebrheht. Beneden zit Martine in afwachting van de lancering. VHF;

Leidse Courant | 1967 | | pagina 1