Verhoging van elektriciteitstarieven SCHOPPEN-RIDDERS DE LEIÜ.Sc: COURANT DOND^üDAO Volkswagenbusje over de kop bij zwembad De Vliet De bestuurder van een Volkswagen busje, die gistermorgen kwart voor 7 op de Voorschoterweg linksaf sloeg om het zwembad-terrein van zwembad „De Vliet" op te rijden, kreeg de schrik van zijn leven, toen hij van achteren werd aangereden door een ander Volkswagenbusje, dat werd be stuurd door een 45-jarige Alphenaar. Dat busje sloeg over de kop, waarbij een 50-jarige mede-inzittende uit de auto werd geslingerd. Deze liep snij- wonden aan het gezicht op en vermoe delijk hersenletsel. De EHD bracht de man naar een ziekenhuis in Leiden. Jeugdkamerorkest Leiden concerteert Op zaterdag 11 maart a.s. zal het Jeugdkamerorkest. Leiden o.l.v. Henk Briër weer haar jaarlijks donateurs- concert geven in de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg te Leiden. Aan vang 8 uur. Solist is de bekende oud- Leidenaar Rien de Reede, die een Andante en Rondo voor fluit en orkest van W. A. Mozart ten gehore zal bren gen. Verder zal worden uitgevoerd de le Suite van J. S. Bach, de Kuhnau- variaties van H. Andriessen, Partita ir modi antichi van H. Strategier en de 38e Symphonie de z.g. „Praagse Sym- phonie" van W. A. Mozart. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Fa. Bender, Fa. Servaas, de Leidse Jeugd Aktie t K. i O. UNIVERSITAIRE EXAMENS De heer Th. C. van Boven, geboren te Voorburg, en thans aldaar wonende is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der rechtsgeleerdheid op proef schrift getiteld „De Volkenrechtelijke bescherming van de Godsdienstvrij heid". De promotor was prof. mr. H. F. van Panhuys. Doet. ex. Ned. Recht de heer I. M. Hessels (Arnhem). LEIDSE RAADSAGENDA De gemeenteraad van Leiden komt op maandag 20 maart a.s. te 14.00 uur in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.a.: Benoeming leden Noorder-Commis sie en Zuider-Commissie tot wering van schoolverzuim; voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan dr. ir. A. M. v. Deventer uit zijn betrekking van leraar aan het Stedelijk Gymna sium; voorstel tot het opnieuw vast stellen van de statuten van de Sport stichting; voorstel inzake vervallen verklaring van benzinepompverorde ningen van buitengemeenten; voorstel inzake ruiling van gronden, gelegen aan en nabij de Hoge Morsweg met Werninks Beton- en Aannemings Mij. N.V.; voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de uitkering van belastingschade in verband met aankoop door de gemeente van per celen tuinland, gelegen aan en nabij de Hoge Morsweg; voorstel inzake" het beschikbaar stellen van gelden aan de Woningbouwvereniging „Ons Belang" ten behoeve van de uitvoering van buitengewone onderhouds- en verbe- teringswerken aan de 109 woningen van complex II; voorstel inzake het vaststellen van een verordening1 tot wijziging van 4e Elektriciteitsverorde- ning; idem regelende de heffing en de invordering van rechten voor 't keu ren van slachtdieren en van vlees en voor het gebruik van het Openbaar Slachthuis (Verordening slachthuis- rechten); idem regelende het parke ren bij parkeermeters (Parkeermeter- verordening) en van een verordening tot wijziging van de Precarioverorde- ning» idem op het vervoer met huur auto's en taxi's in de gemeente Lei den (Huurautoverordening)voorstel inzake de oprichting van de „Stich ting Maatschappelijk Contactorgaan Leiden". MAATSCHAPPELIJK CONTACTORGAAN B. en w. stellen de raad voor, over te gaan tot het oprichten van 'n Stich ting Maatschappelijk Contactorgaan Leiden. Deze stichting stelt zich ten doel op grondslag van gezamenlijk overleg van overheid en particulier initiatief bij te dragen tot een op even wichtige maatschappelijke ontwikke ling gericht beleid in de gemeente De stichting tracht haar doel te be reiken o.m. door het ten dienste van de overheid en het particulier initia tief bijeenbrengen van gegevens over en het verschaffen van inzicht in de behoeften aan voorzieningen en acti viteiten op het terrein van de maat schappelijke welzijnszorg. Overleg over verkeers situatie ten oosten van Wilhelminabrug In antwoord op vragen van 't raads lid Th. H. Nijssen (Noordaad) inzake de verkeerssituatie op de Hoge Rijn dijk ten oosten van de Wilhelmina- brug delen b. en w. mede, dat de verkeerssituatie op dit gedeelte van de Hoge Rijndijk inderdaad steeds meer te wensen over laat. Het ligt dan ook in de bedoeling met de Pro vincie en het Rijk contact op te nemen ^over het gezamenlijk vaststellen van enkele verkeersmaatregelen, welke hierin verbetering kunnen brengen. Tevens zullen b. en w. bij dit overleg verbetering van het wegdek ter plaat se aan de orde stellen. Burgerlijke stand Geboren: Michael David zv D. F. Matheny en M. B. Talley, Ronald, zv W. Turk en J. Petit, Ronaldus Cornelis Maria, zn van C. J. Vink en J. M. de Winter, Annemieke, dr van T. Brandt en E. Verlind, Jocelijn Carmen-Thera, dr H. Frangois en I. Nijdam, Joke, dv P. Elshout en A. H. M. Lensink, Albert, zv H. Smallenbroek en K. Schaap, Ro- bertus Gerardus Leonardua, zv M. J. Bosman en J. M. van der Zwet. Getrouwd: H. Kruijskamp en K. Gie- Overleden: C. Boom, 76 jr, m., C. Gal- jaard, 53 jr, m., A. A. de Leng, 67 jr, m., C. J. Noest, 82 jr, m., C. J. Chris- tiaahse, 69 jr, echtgenote van J. G. van Groeningen, J. H. Garritsen, 69 jr, m. Oost-West-route sal in september voor grootste deel klaar, zijn In de Oost-West-verbinding, van Zijlbrug tot de in aanbouw zijnde brug over de Haarlem- uiertrekvaart, begint tekening te komen. Het laatste stukje van de Willem de Zwijgerlaan na bij het spoorlijntje naar de Gas- en Electriciteitsfabriek wordt thans geheel herbestraat, nadat het overige gedeelte van deze laan reeds in voorgaande maan den onder handen was genomen. Volgende maand kan men op de Willem de Zwijgerlaan de wegenbouwers verwachten voor het doortrekken van de Willem de Zwijgerlaan naar de bruggen, aan de ene kant naar de brug over de Zijl, die naar men hoopt in september in gebruik geno men kan worden, en aan de an dere kant naar de brug over de Haarlemmertrekvaart. Deze laat ste brug zal, zoals bekend, vol gend jaar in dienst gesteld kun nen worden als de werkzaam heden kunnen voortgaan in het tempo, dat tot op heden aan gehouden kon worden. Het ligt in de bedoeling van 't gemeentebestuur de bestrating van de oprit naar de Zijlbrug en de verlengde Willem de Zwij gerlaan langs de geplande vee markt - sporthal door dezelfde aannemer te laten geschieden. Gaat alles naar wens dan zal het verkeer uit de richting Roe- lofarendsveen in september niet meer via de Spanjaardsbrug en de Lage Rijndijk behoeven te gaan. Via Zijlbrug, Willem de Zwijgerlaan en Haarlemmerweg zal dan een veel betere verbin ding met het centrum tot stand gekomen zijn. Afscheid dr. H. Muller Het bestuur van het Diaconessenhuis te Leiden deelt mee, dat het bij het ver trek van dr. Muller, chirurg, wegens zijn benoeming tot hoogleraar te Rotter dam, graag aan diens collegae, oud-pa tiënten, vrienden en kennissen de ge legenheid biedt afscheid van hem te nemen. De afscheidsreceptie zal plaats vinden op donderdag 16 maart a.s. des namiddags tussen 4 en 5 uur in de huiskamer van het Diaconessenhuis. Tweeëneenhalf jaar geëist tegen koopman die bronzen beeld stal Twee-en-een-half jaar gevangenis straf met aftrek van het voorarrest heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank gisteren ge ëist tegen de 41-jarige Haagse koopman Nico V., die toegaf met zijn twee neven de 29-jarige Dirk V. en zijn broer, de 23-jarige Alfred R. V., beiden ook koopman in Den Haag, vorig jaar drie ten laste gelegde grote inbraken te hebben gepleegd. Tegen de twee neven was de eis anderhalf jaar met aftrek. Nico is volgens de officier van justitie, mr. A. F. J. C. Habermehl, de meest schuldige, gezien zijn verleden. Hij is al verscheidene keren veroordeeld. De officier sprak van zorgvuldig voor- beriede zware kraken, waarbij de buit volgens hem een waarde van 75.000 ii 80.000 gulden had. Zo was een inbraak in de nacht van 10 op 11 oktober bij Randstad Noord N.V. in Diemen, waar koffie, kousen en andere goederen voor een totale waarde van 14.000 gulden verdwenen, het trio tegen de lamp gelopen dank zij een nachtwaker. De rijkspolitie arresteerde ter plaatse de oom. De nachtwaker had de sleutels uit de auto van de oom gehaald. Een groot deel van de gestolen goederen werd in een garage in Noordwijk waar ze lagen opgeslagen in beslag genomen. De president hield oom Nico voor, dat deze uit een park in Den Haag een bronzen hert had gestolen dat de gemeente 15.000 had gekost. De be doeling van oom was geweest dit in de tuin van zijn buitenhuis een bungalow aan de Nieuwkoopse plas sen neer te zetten. Oom had dit echter niet durven doen en 't beeld was in 't Nieuwe Kanaal (Kanaalweg) te Leiden gegooid waaruit de politie het later had opgehaald. Oom Nico, die vier huizen in Den Haag bezit, verklaarde dat hij een deel van de buit van de grote inbraken op de markt, waar hij als koopman staat, had verkocht. Dirk en Alfred hadden samen een leverkokerij gehad, maar de zaak was misgegaan en beiden hebben, zo deelde één van de advocaten mee, ieder een schuld van 30.000.- Zij hadden van hun oom, toen zij in financiële moei lijkheden zaten, 2000.- geleend, die oom op een gegeven moment terug moest hebben. Als dit niet op een eerlijke manier kon moesten zij het maar stelen, zo zou oom Nico, die dit ontkende, toen hebben gezegd. De raadslieden van de beide broers pleitten clementie en oplegging van een deels voorwaardelijke straf, Uit spraak 22 maart. Krediet gevraagd voor woningverbetering B. en w. stellen de raad voor, aan de woningbouwvereniging Ons Belang ten behoeve van de uitvoering van bui tengewone onderhouds- en verbeterings- werken aan de 109 woningen van com plex II (Mauritsstraat) een krediet te verstrekken van 851.101,20. Met de gewenste verbeteringen verband hou dende huurverhogingen zijn bepaald op: 1,35 voor het aanbrengen van een douchecel, ƒ0.80 voor. keukenverbete ring, 1,15 voor een nieuwe schuur (wekelijks). Tydens de gemeentebegroting voor 1967 deelden b. en w. de raad mede dat, nu de uitkomsten van de elektriciteit- fabriek door de voortdurende salarisver hogingen en de sterk stijgende kapitaal- lasten belangrijk teruglopen, niet zal zijn te ontkomen aan een tariefsverhoging voor elektrielteitsverbruikers. Bjj liet ontwerpen van een tarief; hoging is liet accent van de verhoging voornamelijk gelegd op de verdere passing van het vastrecht aan het mogen dat door de verbruiker wordt af genomen. Hierbij ligt het voor de hand, dat het vastrechttarief voor woningen dat in 1965 lager werd vastgesteld dan de voornoemde commissie In landelijk verband adviseerde, thans verder wordt verhoogd en dat de, bjj uitzondering, gehandhaafde waarden van het opper vlakte-vastrecht komen te vervallen. B. en w. stellen voor bedoelde verho ging te bepalen op 0,50 per maand met afronding, waar nodig, op het naast- bijgelegen veelvoud van het bedrag der verhoging. B. en w. merken in hun voorstel der op, dat de hogere opbrengst va nieuwe tarieven voor het gebruik winkel- en kleinbedrijf is geraamd op in totaal 10 pet. Bij aanvaarding vt voorgestelde tarieven wordt per jaar Ook voor Leiden huurautoverordening Uit de kring van huurauto-onderne mers hebben b. en w. verzoeken bereikt te bevorderen dat ook in Leiden op grond van artikel 51 van de Wet Auto vervoer Personen, een huurauto verorde ning in het leven wordt geroepen. In gevolge dit artikel is de gemeenteraad bevoegd om met betrekking tot het voer van personen met huurauto's gelen te stellen omtrent punten waarin niet bjj de wet of algemene maatregel van bestuur Is voorzien. Behalve aan de wettelijke voorschrif ten zijn de exploitanten van huurauto's in deze gemeente thans gehouden aan de voorwaarden, welke door b. en w. aan de vergunningen worden verbon den. Een verordening biedt meer waar borgen om op adequate wijze de belan gen van het huurautobedrijf te dienen. Het ontwerp beoogt in hoofdzaak het vastleggen van beleidslijnen en va te volgen procedure bij het beslissen op verzoeken betreffende de uitoefening van het huurautobedrijf in deze gemeen te. De verordening geeft een regeling van de bedrijfs- en chauffeursvergun ningen en van de verplichtingen de houders van deze vergunningen, maakt voorts onderscheid tussen huur auto's en taxi's en geeft ook regels met betrekking tot het innemen van stand plaatsen met taxi's. Met name de strafbaarstelling var chauffeurs is van belang, omdat de wet te dezer zake een lacune vertoont Leids academicus gaat in Suriname indianenstam op infectieziekten onderzoeken De Stichting voor Wetenschappelijk de biologie en doctorandus in de medl- Onderzoek van de Tropen (WOTRO) heeft dr. J. J. Laarman, lector in de parasitologie aan de Rijksuniversiteit in Leiden, een subsidie toegekend voor een onderzoek over parasitaire darm infecties bij de Bovenlandse Indianen in Suriname. Dit onderzoek wordt onder super visie van dr. Laarman verricht dooi de heer W. J. Terpstra, doctorandus in LEIDSE DEKENALE BESTUURSRAAD GAAT ZEVEN LEKEN LEDEN KIEZEN Sinds september 1966 is voor Groot- Leiden (stad Leiden, Oegstgeest, Meer burg en Leiderdorp) een Bestuursraad gevormd. Deze raad houdt zich bezig met alle zielzorgelijke aangelegenheden voor Leiden en naaste omgeving. Daar bij wordt zij terzijde gestaan door werk groepen en commissies. De Bestuursraad wordt gevormd door priesters, leken en religieuzen, die op de mocratische wijze gekozen worden. De priesters (6 in getal) zijn hiervoor reeds aangewezen. Een democratische verkie zing van leken, die in de raad zitting zullen nemen, is echter ingewikkelder dan bij de priesters. Aan 6 wijze mensen (5 heren en één dame) is verzocht te adviseren op welke wijze de keuze van 7 geschikte leken tot stand kan komen. Na zeer rijp be raad hebben zij een memorandum op gesteld met als resultaat; uit eigen pa- Ktcpie worden 4 kiesmanen of -wrouwen en uit de voornaamste organisaties 2 kiesmannen of vrouwen aangewezen, die candidaten voor de raad aanwijzen en daaruit degenen zullen kiezen, die in de raad zitting zullen nemen. Om vertraging te voorkomen heeft men als datum waarop deze kiesman nen behoren te zijn aangewezen, gesteld: 1 april! De parochiegeestelijkheid en besturen der organisaties zijn hiervoor reeds dooi de wijze mensen geïnstrueerd. Mochten er personen zijn, die hierover nader wensen te worden ingelicht of voor het aanwijzen van de kiesgerechtig den en candidaten suggesties hebben, kunnen zich tot de parochiegeestelijk- beid wenden. Over de gang van zaken zal men regelmatig op de hoogte worden gehouden. DEKEN W. MARING, Voorzitter Bestuursraad De betekenis van de tekens in het kaartspel zijn te vergelijken met de maatschappelijke standen in het 14e eeuwse Italië en Duitsland. In Schoppen zijn de speerpunten van de ridderstand te herkennen, waarbij zij opgemerkt, dat schoppenkoning, koning David voorstelt. In 1392 vervaardigde de hofschilder Jacquemin Grigonnens voor de gees teszieke Franse koning Karei VI drie kaartspelen, om, volgens de beta lingsrekening van de thesaurier, voor de verstrooiing van onze heer koning te dienen. Zo wordt ook DE LEIDSE COURANT in nagenoeg alle katholieke gezinnen van Leiden en omgeving gelezen. Het is thans een voortreffelijke krant, met al het nieuws, zo wijd de wereld strekt, tot in uw eigen straat. Daarbij, in een smaakvolle opmaak, een keur van artikelen, door uiterst bekwame journalisten en medewerkers geschreven. Het is dan ook beslist niet moeilijk, om een nieuwe abonnee op deze graag gelezen krant aan te brengen. Probeert U het eens bij familie, vrienden en kennissen! Uw aktiviteit honoreren wij met een spel prima Leidse Courant speelkaarten Zend nog heden onderstaande bon in. Vul nog heden onderstaande bon in. Ondergetekende: Gèeft als abonnee van De Leidse Courant op: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, cijnen en medewerker aan het labora torium voor parasitologie van genoem de universiteit. Drs. Terpstra zal de tweede week van maart naar Suriname vertrekken, waar hij eerst drie maan den in het centrale ziekenhuis In Paramaribo zal werken. Daarna zal hij zich vier maanden wijden door de WOTRO gesubsidieerde on derzoek. De resultaten van dit we tenschappelijk speurwerk zal de heer Terpstra te zijner tijd in een disser tatie neerleggen. In een onderhoud met dr. Laarman en drs. Terpstra vernam het ANP dat het bewuste onderzoek een voortzet ting en completering is, derzoek dat de laatstgenoemde reeds in 1965 had verricht. In dat jaar is de heer Teipstra zes maanden in Suri name geweest om de parasitaire darm infecties bij Bovenlandse Indianen te bestuderen. Bij het komende onderzoek zal onz< landgenoot in de eerste plaats in d« reeds vermelde gebieden de invent a risatie voortzetten. Ten tweede wil hij trachten de factoren te analyseren, die de verschillen in infectie-percen tages tussen de onderzochte groepen bepalen en last not least de verande ringen bestuderen, welke zich in d« afgelopen twee jaar hebben voorge daan. Hoewel de Indianen niel bijster ge porteerd zijn voor het contact met vreemdelingen en andere bevolkings groepen, heeft drs. Terpstra daar wei nig moeite mee, omdat de in dit ge bied werkende zendelingen die vol komen 't vertrouwen van de Indianen hebben hem hele goede introducties hebben gegeven. Ruiling van gronden met Wernink's Beton Werninks Beton- en Aanneming Mij N.V. heeft aan de gemeente verzocht, de haar in eigendom toebehorende gronden, gelegen aan en nabij de Ho ge Morsweg, tezamen groot ongeveer 6590 m2, te mogen ruilen tegen een ongeveer 9540 m2 groot gedeelte van het bij de gemeente In eigendom zijn de en aan haar verhuurde perceel grond, eveneens gelegen aan en nabij de Hoge Morsweg, zulks tegen beta ling van een toegift aan de gemeente van f 57.495.— in totaal. Verwerving van eerstgenoemde gron den is voor de gemeente van belang, aangezien deze volgens het vigerende bestemmingsplan van de Churchill- laan en voor bebouwing ter weerszij den daarvan. Het resterende gedeelte van 't thans nog bij adressante in huur zijnde per ceel grond, groot ongeveer 630 m2, zal ten behoeve van de realisering van de vaarweg om Leiden in de toekomst tot water worden vergraven en in ver band hiermede t.z.t. aan het Rijk of de Provincie in eigendom moeten wor den overgedragen. De aan de transactie verbonden kos ten worden door beide partijen gedra gen in verhouding tot de waarde van de te ruilen gronden en zullen voor de gemeente rond f2.800.bedragen. eeu meeropbrengst verwacht van 659.000. Voor 1967 wordt deze op brengst, in verband met het tijdstip der invoering (bepaald op de eerste meteropneming na het raadsbesluit), ge raamd op 500.000. Debuitengemeenten, waaraan de elektrische energie en gros wordt ge leverd. zijn in het algemeen contractu eel verplicht de Leidse tarieven toe te passen. Steel. R.K. Vrouwen- beweging een dagje uit Gistermorgen 8 maart om 7.10 uur vertrokken met een grote bus de da mes van de Sted. R.K. Vrouwenbewe ging onder goede weersomtsandighe- den voor een excursie naar de Ploeg stoffen in Bergeijk, waar men on half tien arriveerde. In de ontvangst zaal stonden de geurige koffie er cake te wachten. Daarna nam mevr Evers het woord en vertelde ons hcw de zaak was ontstaan. Het afgelopen jaar zijn er 12.500 dames rondgeleid. Het bedrijf is nu niet meer een Coöp., doch een stichting geworden. Voor kunstenaars worden er tentoonstellin gen gehouden, die vaak wel 4000 be zoekers trekken. Daarna volgde de rondgang, door de weverij, spinnerij en ververij. Terwijl de dames rondliepen konden zij verschillende vragen stel len, waar een dankbaar gebruik var werd gemaakt. De voorzitster, mevr. Uuhoff - Visser, dankte alle leidsters voor de prachtige rondleiding en goedi ontvangst. De terugtocht ging via St. Oeden- rode waar men een bezoek bracht het graf van Mgr. Bekkers, waar gebeden heeft. Daarna werd nog een kijkje genomen in de kerk. De bus stopte nog een keer in Son, waar één van de dames een zoontje in eer richting ter verpleging heeft, en deze heel graag even wilde bezoeken. Ten slotte reed men naar het restaurant „Zeelucht" te Zaltbommel om daar iets te gebruiken. Ook konden de da mes getuige zijn van DuklaAjax op het televisiescherm. Zo onder het motto: „Een dagje uit, goed voor U" was het een leerzame en een zingende reis naar Leiden, waar het gezelschap om ongeveer zes uur aankwam met tevreden gezichten. Hoe ver de klantenservice kan gaan bleek gisteren in een Leids warenhuis. De geachte cliëntèle aldaar werd regelmatig op de hoogte gehouden de laatste ontwikkelingen in de voet balwedstrijd DuklaAjax. Wanneer de zacht-zoemende stem van de omroep- juffrouw de aandacht vroeg, kreeg zij die ook ten volle: de grijpgrage, koop grage klanten namen de één minuut stille in acht om daarna in licht ge jubel uit te barsten. Op de markt echter heerste bij de transistor- radiootjes luttele minuten later grote verslagenheid. Voor het doctoraat examen peda gogiek slaagde aan de universiteit te Utrecht de heer P. J. C. Frets te Lei den. Vanavond tussen 19.00 en 20.00 u. de laatste gelegenheid om bij de Ro- manuszaal (Mare) de kaarten af te halen voor de Stille Omgang van zaterdag. AGENDA DONDERDAG 9 MAART Drie gemeentelijke V.H.M.O.-scho- len te Leiden Voorlichtingsbijeen komst over nieuwe structuur v.h.m.o Louise de Coligny-HBS, 20.00 uur. De Groot Modeshow. Rest. v. d. Heijden, 14.30 en 20.00 uur. Bevolkingsonderzoek tuberculose hal bevrijdingskerk, Montgomerystr. van 9-12. u. en van 14.00-16.30 u. VRIJDAG 10 MAART Paasvcetentoonstelling „Vebo" opening. Rest. „De Vergulde Turk", 10.00 u. K. en O.-aanvangscursus „Het schik ken van voorjaarsbloemen". Dr. Voort- huzenschool, Pieterskerkhof 4a, 20.00 u. K. en O. Oegstgeest lezing met kleurendia's over Goya. Rijnlands lyceum, M H. Tromplaan 1, 20.00 u. Bevolkingsonderzoek tuberculose hal bevrijdingskerk, Montgomerystr. 14.00-16.30 cn 19.00-21.30 u. Leidse Smalfilm Liga Bezoek Noordwijkse Filmclub. Witte Huis te Oegstgeest, 20.00 u. PAUZE AKSJENOWS VERTELSEL (II.) Vervolg uit het verhaal „De Over winning" van de Russiche schrijver Wassilii Aksjenow: „Maar als je lang stil zit en je ner gens heen spoedt, dan wordt alles duidelijk Ik begin de zin te vat ten van alles wat geschiedt. Ze is ontzettend eenvoudig en duidelijk, deze zin. Men moet slechts alles wat onbelangrijk is, alle haast en drukte van zich afwerpen en dan verschijnt ze vanzelf Hier nu meteen nog even en alles zal er zijn Mijn gedachten vielen als het ware gelei delijk weg en in mijn hoofd werd het leeg, heel leeg. Maar ook uit deze leegte verdween nóg iets en nóg iets. Het leek me dat ik, zodra de laatste gedachte verdwenen zou zijn, plotse ling het allerbelangrijkste zou begrij pen, dat gene wat belangrijker is dan welke gedachte ook. Slechts dit inzicht reikt de mens de sleutel aan tot het ware geluk. Zolang hij die niet gevonden heeft, hangt er een „ononderbroken verdriet over het gehele leven, een spijt die je geen kans geeft om ook nog maar ergens aan te denken". (Aldus het verhaal van een „god loochenend" schrijver, die dichter bij God staat dan hij weet). LElüSE BIOSCOPEN Camera: Fantomas (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lldo: Tobroek (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Luxor: Fantastisch experiment (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Pierrot le Fou (18 jr.) (prolongatie) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: De bijbel (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: Kogelregen in Rimrock (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.16 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur PUNT „Je suit niet willen geloven, wat voor geringe eisen mijn man stelt!" „Dat kan ik me indenken, andere wu hij niet met jou getrouwd!" KORRELTJE Gebrek aan Idealen en energie doen vele jaren van een mensenleven dik wijle teloor gaan. MARKTBERICHTEN DEN BOSCH, 8 maart. VeeTotaal aanvoer 7031; runderen 2815; graskal veren 706; vette kalveren 841; nuchte re kalveren 2347 schapen 232; lamme ren 90; slachtrunderen 729. Prijzen: melk- en kalfkoeien 1050-1075, guste koeien 810-1275, graskalveren 410-615, kalfvaarzen 1175-1640, klamvaarzen 985-1200, guste vaarzen 870-1160, pin ken 625-825, nuchtere kalveren 75-225, weideschapen 75-130, dr. ooien 120- 175, slachtrunderen extra kw. 4.50- 4.85, id. le kw. 4.20-4.45, ld. 2e kw. 3.70-4.10, id. 3e kw. 3.50-3.65, vette stieren 3.90-4.50, worstkoelen 3.20- 3.45, vette kalveren le kw. 3.35-3.68, id. 2e kw. 3.10-3.30, id. 3e kw. 2.80- 3.00, nuchtere slachtkalveren 1.35-1.75 (p. stuk 40-75), vette schapen 80-135. Resp. aanvoer, handel en prijzen: melk- en kalfkoeien, groter, etrgff. stijf, duur; guste koeien, ruim, Iets ge drukt, ieta gedrukt; jongvee, groot, moeizaam, prijshoudend; vette kalve ren, ruimer, traag, behoorlijk lager; nuchtere slachtkalveren, groot, rustig, weinig verandering; schapen en lam pieren, matig, onveranderd, gelijkj slachtvee, minder, stroef, prijshoudend. Philadelphia-kampen Het Prot. Chr. Centrum organiseert voor de vijfde maal 12 Philadelphia- kampen voor leerlingen en oud-leer lingen van de scholen voor Buiten gewoon Lager Onderwijs. Het PCC wil vele geestelijke en lichamelijk gehandicapten de gelegen heid bieden van een onvergetelijke vakantie te genieten. De leiding zit echter met een gebrek aan Leiders en Leidsters en daarom vraagt zij, ieder die belangstelling heeft contact op te nemen met het secretariaat van de kampeommissie, Parkstraat 24, Velp, tel. 08302-4738. LEIDERDORP „De Does" vraagt raadslid De Groot - begroting een potje - om een toelichting De zwem- en polovereniging ,.De Does" houdt op donderdag 16 maart 's avonds 8 uur In het Dorphuls haar jaarlijkse ledenvergadering. In de raadsvergadering van 30 jan. j.l. heeft het raadslid mr. J. J. de Groot (VVD) de begroting voor 1967 „een potje" genoemd. De penningmeester van „De Does", de heer Th, J. Welling, heeft mr. De Groot n.a.v, de uitlating de volgende brief ge- Daar u ons cijfermateriaal in de gemeenteraadsvergadering van 30 januari 1967 in het openbaar ,een potjs' (overigens uw recht) heeft genoemd en niemand van de bevoegde instanties dit heeft weerlegd, nodigen wij u uit uw standpunt ln onze openbare leden vergadering d.d. 16 maart a.s. om 8 uur in het Dorpshuis nogmaals naar voren te willen brengen. WU zijn tegenover onze leden ver plicht op deze kwestie terug te komen. Op uw komst rekenen de leden en het bestuur van de zwem- en polovereniging De Does". De agenda vermeldt verder de ge bruikelijke jaaroverzichten. K. en O. Jrugdconcert Op vrijdag avond 17 maart om 8 uur zal in het Dorpshuis onder auspiciën van K. en O. afd. Leiderdorp het trio Plm Jacobs een jeugdconcert geven. Schaken Voer de onderlinge com petitie van de Leiderdorpse Schaakver eniging z(jn op de clubavond de volgen de partijen gespeeld: A. W. F. Geer- llngs-A. P. Helmus 1—0, J. H. Rlemens- Ph. Goedhart 10, rector J. C. de Groot-S. Wels 0—1. P. C. v. d. Leek- J. H. v. d. Velden afg., R. Marbus-J. M. v. d. Maat 1—0, B. H. van Kempen-J. den Hoed 0—1, Ph. Gocdhart-G. C. Ver schoor 0—1, H. Hoogenkamp-J. H. Rie- mena 01, rector J. C. de Groot-W. Goedhart J. H. v. d. Veiden-C. van Tol 01. R. Marbus-M. Splinter VtVa, A. Hopp«nbrouwer-P. C. v, d. Leek O—l, A. P. Helmus-J. M. Hak 10, M. Flohr-B. H. van Kempen 10, H. Schelhaas-J. den Hoed 1O.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5