Gemeentebestuur van Leiden neemt deel aan de eidato Zuster Anna (Lamboo) was 35 jaar in Voorschoten de „brommende ooievaar'' PROBLEMATIEK VAN DE BINNENSTAD Warmondse feesten tegelijk met de Kaagweek in juli PAGINA 3 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 MAART 1967 STADSGEHOORZAAL EIVOL MET TACHTIG STANDS Even stilte voor de grote storm had het naest werkend Leidato-comité gistermiddage toen na ampel beraad de dirigentenkamer van de Stads gehoorzaal kon worden gebruikt voor een laatste overleg met V.V.V., gemeente en pers. Een dusdanig groot animo voor een plaatsje op de Leidato had er toe geleid dat zelfs het secretariaat van boven genoemd comité het onderspit moest delven tegen t.v.-toestellen en stereofonische pick-ups. De ruim 80 stands hebben in de Stadsgehoor zaal al gestalte gekregen. Hun kleuren lichtgroen, wit en rood maken nu reeds, twee dagen voor de opening, waar, dat de Leidato een voorjaarsbeurs zal zijn. Een „doe-kijk-proef-vraag"-Leidato, die de vorige, van twee jaar geleden, in ieder geval qua beweeglijkheid moet slaan. Met attracties als een fontein in het water bij de Aalmarkt (door de gemeente aangeboden), een wedstrijd voor het publiek en de standhouders van de Leidato en voor de jeugd boven de 16 jaar iedere avond feest; de school naast de Stadsgehoorzaal is met vier lokalen daarvoor ingericht. H et gemeentebestuur van Leiden zal dit jaar voor het eerst op de Leidato vertegenwoordigd zijn met een stand. Het Leidato-comité heeft b. en w. het aan dit periodieke middenstandsgebeu- ren in de Sleutelstad. Deze gelegenheid is door het bestuurscollege aangegre pen om de Leidse burgers te betrek ken In de problematiek van de binnen stad. Op verschillende manieren zal over dit onderwerp in- en voorlich ting worden gegeven onder het motto: "Denk er eens over na praat er eens genformulier in handen, waarop ze hun ideën en wensen met betrekking tot de binnenstad als verkoop- en vermaak- centrum onder woorden kunnen brengen. Hiermee wordt beoogd de belangstelling voor gemeentelijke vraagstukken te ver diepen en gegevens omtrent de functie- verdeling van het stadscentrum te ver krijgen. Onder meer zal de ondervraagde zijn mening ten beste kunnen geven over de kwestie van het al dan niet afsluiten van de voornaamste winkelstraten voor autoverkeer. Enquête Luchtfoto E'en belangrijk onderdeel van het con- tact van de burger met de gemeente lijke overheid zal worden overbrugd door middel van een enquête. Bezoekers van de Leidato krijgen een bescheiden vra- Morsweg De benaming Hoge Morsweg (Lei den) is gewijzigd in Morsweg (Leiden). Dit betreft het gedeelte vanaf de tun nel Lage Morsweg tot en met de over weg bij Wernink. De huizen zijn van een nieuwe nummering voorzien. De Hoge Morsweg (Oegstgeest) 't ge deelte vanaf de overweg tot de Haagse Schouw wordt Hoge Morsweg Lei den. Ook de huizen daar hebben een nieuwe nummering. (ADVERTENTIE) LEIDATO RADIO WESTRIK |n de stand, die naar ontwerp van Ge meentewerken door reclamebureau Ziegelaar zal worden gebouwd in de koffiekamer (boven) in de Stadsge hoorzaal, zullen drie aspecten van Lel- dens binnenstad worden belicht: het verleden, het heden en de toekomst. In dit klassieke drieluik zijn als symbo liek voor de historie gekozen de bo demvondsten van o.a. het Lockhorsl- complex; voor het heden heeft men een foto-vMegtulg gecharterd om een aan blik vanuit de lucht op de gevoelige plaat vast te leggen; voor de toekomst heeft men zijn toevlucht genomen tot de maquette uit de hal van het stad huis. Premie Met functionarissen van bureau voor lichting kan ieder die daar behoefte aan heeft een gesprek aanknopen en voor menigeen zal dit een goede gelegen heid zijn klachten en grieven ter tafel te brengen. Overigens is de enquête een hiervoor meer geëigende weg. De animo voor het invullen van het vragenformu lier zal ongetwijfeld worden vergroot door de "premie" die de gemeente daar bij In het vooruitzicht heeft gesteld: on der de invullers zullen vijftig afdrukken van de luchtopname in verkleinde uit gave worden verloot. 250 van de 572 straten, 12 res taurants, 1 schouwburg, 15 slij terijen, 43 groentehandels, 67 café's met tapvergunning, 6 bio scopen, 5730 van de 28.050 hui zen, 18.489 van de 102.431 Lei- denaars, 8 Chinese restaurants, 1 Stadsgehoorzaal, 58 sigaren magazijnen, 13 musea, 64 zaken met Verlof B, 51 bruggen en één Bureau Voorlichting Stadhuis (kamer 127), tel. 20041, toestel 159 of 321. AGENDA DONDERDAG 2 MAART Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden vervolgcursus 8 uur, gebouw G.G. en G.D. Ruim v||f en dertig jaar heeft zuster Anna Lam- boo In Voorschoten de hel pende hand geboden b(j ge zinsuitbreidingen. Honder den malen heeft zjj vreug de meegemaakt, vreugde hij andere mensen. Gister middag kwam Voorscholen opzetten en zeer velen drukten zuster Ijimlum In het Gezondheidscentrum de hand. De 14 dagen oude Peter Overduin, de jongste Voor schotenaar, die kennis maakte met de kraamver zorgster, kwam in de ar men van zijn moeder bloe men aanbieden. Deze baby was op dat moment de be langrijkste Voorschotenaar en dat wilde heel wat zeg gen tussen al die mensen, die eventjes de zuster op zochten. De wethouders lestra en Kamminga vertegenwoor digden de gemeente Ook kwamen oud-wethouder G. Schrama, de besturen van de drie Kruisverenigingen en zo maar ouders en kin deren van de vele honder den gezinnen, waarin zuster Anna een bepaalde tijd de scepter gedragen had. Dr. M. v. d. Stoel hield een toespxaak. „Zuster An na Lamboo is de toever laat geworden in vele ge zinnen. De ki'aamvrouwen hebben het steeds best bij haar gehad. Vroeger stond ze na afloop altijd snel klaar met een geklutst ei met cognac voor de kraam- Vele kraamheren zullen de zuster zeer streng ge vonden hebben. Zuster An na was ook dikwijls wreed voor de totaal ontredderde kraamheren. Eenmaal zelfs werd een kraamheer zonder mi—Bpraai- VOOR KRAAMHEREN IS 7AJ ZEER STRENG pardon onder het bed ge schoven en pas na de be valling werd h\J door de zuster weer h(j gebracht. Zuster Anna staat bekend Namens 't landelijke be stuur van het Groene Kruis overhandigde dr. Van der Stoel de zuster de zilveren legmedaille met draag- speld. „Je hebt steeds je roeping gevoeld en je bent een witte raaf". Weth. lestra bracht de dank over van de gehele Voorschotense gemeen schap en stelde dat de naam „zuster Anna" een begrip is geworden in heel Voor schoten. Zuster Lamboo werd be dolven onder de bloemen en geschenken Naast enige enveloppen nxet onbekende maai' vermoede Inhoud, kwam er een prachtig ra diotoestel. Twee uur lang vormde zich een rij om dc zuster, de brommende ooievaar, de hand te drukken. Traditie verbroken Bree8traat 137 Herenstraat 83 40-JARIG JUBILEUM FREEK HOMAN TE SASSENHEIM Dijkgraaf en hoogheemraden van 't hoogheemraadschap van Rijnland ma ken bekend dal door de vertegenwoor- digers van de Colleges van burgemees ter en wethouders van de gemeenten Amsterdam. Bloemendaal cn Heem stede op 20 februari 1967 tot hoofd- I ingeland van Rijnland voor het ge- bouwd eigendom in die gemeenten is benoemd de heer drs. R. J de Wit te Amsterdam. De 76-jarige Leidenaar G. Flippo j struikelde gistermiddag omstreeks half I zes op het trottoir op de Middelste gracht en brak zijn been bij de val. De EHD vervoerde de man naar het Academisch Ziekenhuis. Stille Omgang vanuit Leiden De Stille Omgang wordt dit jaar voor Leiden gehouden In de nacht van 11 op 12 maart. De omgang begint zaterdagavond met een Lof in de Hartebrug te 11 uur. Men reist per bus. Kaarten kunnen woi'den afgehaald op zondag 5 maart, dus zondag a.s. aan de adressen die nog nader worden op gegeven. Tijdens de omgangsnacht ls er rij wielstalling ln de Bereidkamer van de Hartebrug. Gistermiddag vond in „de Oude Post" te Sassenheim een feestelijke bijeenkomst plaats ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de heer F. Homan bij N.V. Baartman Koning. Behalve de jubilaris met zijn ge zin, waren hierbij de directieleden, het hele personeel van de onder neming, de gepensioneerden en bur gemeester Van Knobelsdorff aan wezig. Na verwelkoming door één der directeuren, de heer Ant. Arentshorst, gaf deze eerst 't woord aan de burgemeester. Deze merkte op dat de jubilaris h van zijn leven in dienst was van het bedrijf. De directie heeft zijn kwaliteiten naar buiten uitgedragen, waaruit blijkt welk een belangrijke kracht hij voor het bedrijf is. Bij alle gevoe lens die door de jubilaris gaan, zal een gevoel van grote dankbaarheid niet ontbreken. Hij zal zich bewust zijn dat alle goede dingen van de Schepper komen. Als waardering voor de wijze waarop de heer Ho- man altijd zijn werk heeft gedaan, wordt hem de zilveren medaille verleend behorende bij de Orde van Oranje-Nassau. Bijzondere band met bedrijf Na het opspelden van de konink lijke onderscheiding was directeur Ant. Arentshorst de volgende spre ker. Deze wees eerst op de bijzon dere band van het bedrijf met de familie Homan, Eerste knecht was Chris Homan, een oom, en tweede de vader van de jubilaris, en nu is de jubilarits haast een leven lang aan de zaak verbonden. Op de tuin is hij hyacinthen-selecteur en zijn kennis en inzicht heeft gezorgd daf B K over zo'n mooie hyacinthen- kraam beschikt. Verder heeft hij circa 3 miljoen bollen gehold, t.b.v. de vermenigvuldiging. Zijn werk heeft hij trouw verricht. En trouw aan een zaak heeft anderzijds waar dering tot gevolg. Vanaf de op richting in 1894 is de heer Homan nu dc 8e die een koninklijke on derscheiding ontvangt voor 40 jaar trouwe dienst. Daarnaast zijn er 26 man die de gouden B K-speld uit gereikt kregen voor 25 jaar dienst betoon. Gouden speld met briljant Na zijn dankwoorden, ook aan het adres van mevr. Homan. kreeg de jubilaris de gouden B K-speld met briljant opgespeld. De heer P. v. Waardenburg, even eens directielid, zei Freek Homan 20 jaar meegemaakt te hebben. Met zijn opgewekt humeur zorgde hij altijd voor een geestige noot. Hij prees zijn plichtsbesef en verant woordelijkheidsgevoel. Tot slot reikte hij een enveloppe met inhoud over, en bloemen voor mevr. Homan. De heer W C. van Ruiten was de tolk van het perso neel. Ook hij sprak waarderende woorden. In het bijzonder de te vredenheid bij het werk en de trouw aan de vakorganisatie wer den naar voren gebracht. Hij bracht namens het personeel een horloge en een scheerapparaat mee, en na mens „St. Deus Dedit" voor mevr. Homan bloemen. Laatste spreker was de heer J. v. Leuven, hoofdbestuurslid van „St. Deus Dedit". Deze liet zijn geluk wensen van een „rokertje" verge zeld gaan. LEIDERDORP INSCHRIJVING VOOR NIEUWE SECRETARIE Op uitnodiging van b. en w. hebben op 1 maart j.I. vijf Leiderdorpse be drijven ingeschreven voor de uitvoering van de verbouwing van het pand Hoofd- j straat 6 te Leiderdorp tot gemeente secretarie. Hoogste inschrijver was de heer A. G. van Osnabrugge voor de prijs van 66.300. De laagste inschrij ving was afkomstig van Aannemersbe drijf G. S. Nagtegaal en Zn met de som van 59.47."). De kosten vair de verbou wing waren begroot op 60.100. De gunning is aangehouden. Leiderdorpse Damclub De Leider- dorpse dammers, die met 3 vijftallen aan de competitie van de Leidse Danx- bond deelnemen, behaalden goede re sultaten. LDC 1 behaalde een onver wachte 73 overwinning op SS 1 in Hazerswoude. LDC 2 speelde gelijk te gen SDV 2 uit Sassenhem en LDC 3 wist WDG 2 in Wnssenaar een 6-4 nederlaag toe te brengen. De uitslagen zijn: J. Fase (SS)A. v. d. Zwan (LDC) 02. L. de Frank- rijker-J van Sandijk 0 2, F. Panne» bakker-P v. d. Leek 0 2. C. J Kerk- vliet-F, Snel 2—0 en E. v. d. Poel-J. v. d. Leek 1 1. Totaal 3 7. G. H. Oostergo (LDC 2)-J. Couvée (SDV 2) 2—0. C. Verwey-A. van Duyn 0—2. C. van Sandfjk-F N. Hart 0—2, C. v. d. Leek Jr.-C. Moolenaar 11 en Jan v. d. Leek-H. Bekebrede 20. Tot. 5—5. Th. Drie (WDG 2)-C. de Koning (LDC 3) 0—2. H. Schoite Albers-J. Da leman 20. R. Vermeulen-T. Verwey 02, C. G. van Wlssen-C. v. d. Leek sr. 20 en Th. van Wissen-P. Lovink 02. Totaal 46. Onderlinge bordencompetitie: A. v. d Zwan-M v. d. Ouweelen 20, J. van Sandijk-C. v. d. Leek sr. 2—0, P. Lo- vink-F Snel 1—1 en J. Soek-P. e. d. Leek 0—2. Programma biedt „voor elck wat wils" Voor de eerste maal zullen dit jaar de Warmondse feesten, waaronder be grepen de kermis en de volksspelen, plaats vinden tyden* de Kaagweek en niet meer, zoals In het verleden, In de maand september, waarmede gebroken wordt met een jarenlange traditie. De beslissing hiertoe Is genomen door bur gemeester en wethouders in overleg met de stichting van Warmond» feesten en V.V.V.. De bedoeling hiervan ls om mede om aan de Kaagweek meer luister bij te zetten. In de eerste plaats ls het feest voor de ingezetenen, die telkenjare uitzien naar dit evenement, doch te heeft het tot doel om de vele toeristen die gedurende deze week in en om War mond verbeven, ontspanning te bieden. De plannen voor de feestelijkheden zijn opgemaakt door Warmonds V.V.V., waarbij genoemde stichting en de winke- liersvereniging medewerking hebben verleend. Door deze gezameüjke opzet kan worden verwacht dat dit jaar d Kaagweek een groot succes zal worden. Deze verwachting is gegrond op het feit, dat door de organisatoren een voor lopig programma is samengesteld dat de toets der kritiek volop kan door staan. De feestelijkheden zullen worden geopend op vrijdag 14 juli en zullen du ren tot en met woensdag 19 juli. Zo zullen o.m. medewerking verlenen een boerenkapel terwijl ook het jeugdcircus „Atleta" om medewerking zal worden verzocht. Plannen bestaan verder voor een pony show, een gondelvaart en een nachtzell- wedatrtjd. In de Dorpsstraat zal gedu rende twee dagen een braderie worden georganiseerd, waarvoor reeds vele winkeliers hun medewerking hebben toe gezegd. In boerderij „Meerrust" zal een groot tuinfeest worden gehouden Tij dens al deze festiviteiten zullen de In woners, bezoekers en belangstellenden in de gelegenheid worden gesteld met eer. koetsje of treintje een rondgang te ZOETERWOUDE H.R.- LEIDERDORP BESTUUR NKV-AFD. Het bestuur van de afd. Lelderdorp- Zoeterwoude van het NKV Is thans als volgt samengesteld: voorz. P W. J. Goddijn. Koningstraat 35, Leiderdorp; seer. M. W. Brekelmans. Rijnstraat 13, Zoeterwoude: penningnx J Vlasveld, Hoge Rijndijk 201. Zoeterwoude, 2de voorz. P Marcelis, Lekstraat 47, Lei den; 2de serr. C. Volwater, Rijnstraat 21a. Z'woude, 2de pennlngni. P Brou wer Rijnegommerstraat 21, Z'woude en comm. N. Zwaan, Bonifaciusstraat 19. Z'woude. OEGSTGEEST Geboren: Franz Peter z.v W P Fi scher en R. M. Tscherner; Michael Jim z.v W Sutherland en WJ. Willink; Stephanie Christine d.v R. K A. van Wermeskerkcn en E. S. M Deitmers; Mariska d.v. P. v. Roijen en A. Swaak; Carole d.v. H F Massec en L. v. d Valk; Mark Willem z.v. R. Semeijnsde Vries van Doesburgh en E Brandsma; Fitzgerald z.v. G H J. Krudde en A. W. M Hoff. Ondertrouwd: P W A. Altorf en C. Hiemensz; W Colijn en M. Y Les- quillier. Getrouwd: H, A. Bloem en J. M v. Campenhout; O.A. Raatgever en J C. Kiel; M. v. Hartingsveldt en M. J.W. v. Delft Overleden: J.J, v. Velzen. maken door het versierde en verlichte dorp. Het ligt in het voornemen in het gemeentelijk gymnastieklokaal een kin derfeestplaats te organiseren, waarbij de jeugd zich op velerlei wijze zal kun nen vermaken. Hierbij zal ook een pop penkast niet ontbreken. Bij slecht weer zal In het gymnastieklokaal een „cine ac1' worden ingericht. Als bijzondere attractie zal het plein voor het oude raadhuis worden omgetoverd tot een klein „Place du Tertre", een pleintje, waar men door het plaatsen van para sollen en stoelen een Parijse sfeer wil scheppen en waar ook gelegenheid zal bestaan om iets te gebruiken. SPROOK J VERLICHTIN G Getracht zal worden gedurende de Kaagweek de waterkant van de Leede en de waterzijde van het bos van het Huijs te Warmondt feëriek te verlich ten. De volksspelen zullen by dit festijn ook een belangrijke plaats innemen, zo mogelijk door inschakeling van de jeugd organisaties. Tobbetje en ringsteken en vele andere spelen zullen zeker grote belangstelling trekken. Ook zullen er kaart- en sjoelbakwedstrijden worden georganiseerd. De kermis zal op de Baan en op het parkeerterrein by de burgemeester Schölvinckstraat worden gehouden. De bedoeling van V.V.V. :s het Kaagfeest te besluiten met een groot vuurwerk dat zal worden afge stoken op een terrein in de Zwanenbur gerpolder tegenover de gemeentehaven. Ilurgerlijke stand LEIDEN Geboren: Esther Grace, dr. v H. .1 Hensing en G. A. M van Cassel; Petra Mirjam, dr. v. J. de Best en A. Nijgh. Yvonne, dr. v. P. Schaddé v. Dooien en C'. Haasnoot; Anne-Mleke, dr. v. Cï, Vol- beda en M. C. Blansjaar; Erik Peter. zn. van P P. Dümpel en M. Swlebel. Overleden: L. van Delft, man 68 jaar, S. Ramscho, wed. v A, A van der Pool 66 jaar, W. M. Ofrlnga man 66 jaar. Geslaagd Aan de Technische Ho geschool tc Delft slaagde de heer P. Bos voor het kandidaatsexamen bouw kundig ingenieur. Priesterjubileum op St. Bonaventura-Lyceum Pater drs. Paulus Overeem O.F.M.. leraar in de wis- en natuurkunde aan hel Sl. Bonaventura-Lyceum, zal op 15 maart a s. zijn 25-jarig priesterfeest vieren. A.s. zaterdagavond zal dit feit in de lerarenkring worden gevierd, terwijl a.s. zondag de jubilaris van 3.30-5.00 uur een receptie zal wor den aangeboden. Bovendien zal op zondag- en maandagochtend voor leer lingen en genodigden in de Stads schouwburg een toneelavond worden verzorgd, Aanvang 7.30 uur. Dit laatste zal ook ter gelegenheid zijn van het feil, dat drs. H. van Woerden dit jaar 40 jaar fan het mid delbaar onderwijs is verbonden ge weest, waarvan 37 jaar aan het St. Bonaventui'a-Lyceum. WASSENAAR Geslaagd Aan de Technische Ho geschool te Delft slaagde de heer J. F. de Hartog voor het kandidaatsexa men bouwkundig ingenieur. De nieuwe commandant van de Rijkspolitie groep Boskoop, adju dant J. van Gelder, tot 1 maart opperwachtmeester bij de Rijks politie te Nijkerk. B. EN W. VAN KATWIJK ANTWOORDEN OP VRAGEN VAN RAADSLEDEN B en w. van Katwijk hebben ge antwoord op vragen van raadsleden. De heer Jaapies vroeg of over het midden van de Zeeweg een witte on onderbroken verk eerst reep kan wor den getrokken. Voor het afslaande verkeer is dit niet overbodig. Over dit geval /uilen b. en w. een onder zoek instellen. De heer M. A. de Vries; Over de verbetering van het kruispunt Mo- lentuinweg - Provinciale weg: Is het gebruikelijk, dat men zo maar aan de Provinciale weg die door de gemeente loopt, gaat werken, zonder dat men het gemeentebestuur daarvan in kennis stelt. Toen spr. dezer dagen aldaar vroeg hoe het daar worden zou kon men hem daar al heel summier in lichten. Spr. verzocht b. en w. het provinciale bestuur op diens onele gante manier van werken te wijzen en openb. werken van Katwijk alsnog van de nodige tekeningen te voorzien. Over deze aangelegenheid /eggen b. en w. is met Provinciale Staten her haaldelijk overleg gepleegd. Op 19 okt. is bericht ontvangen. Thans is aan de betreffende werken door Provinciale I Staten begonnen. De heer H. J Grimbergen zei reeds geruime tijd geleden gevraagd te heb- i ben om verbetering van de, vooral voor de kinderen gevaarlijke verkeers situatie bij het brugje in de Wasse- naurse weg over de Zanderijsloot. Er zou een onderzoek worden ingesteld, maar spr heeft niets meer over deze zaak gehooid B. en w. antwoorden hierop, dat zij hierop binnenkort zul len terugkomen. Ingekomen is een brief van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij zyj berichten hun advies inzake de her ziening van de grenzen tussen Kat wijk - Noordwijk en Rijnsburg ter ken nis te hebben gebracht aan de Minis ter van Binnenlandse Zaken. Inge komen is een beschikking van Ged. Staten meldende de verdaging van hun beslissing op het ter goedkeuring ingezonden raadsbesluit van 29 okt. 1966 tot aankoop van gronden in „Cleun Duin" van mevr. G. van der Marei - Otten.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3