'Cruyffie': ,Ik zie een overwinning' Masopust: ,Blij met een gelijkspel' AJAX IN ZEIST. DIJKT A IN AMSTERDAM RUDI LUBBERS NAM MET GROTE KLASSE REVANCHE Doe uzelf niet tekort terwijl u slaapt, neem niet zomaar 'n matras neem 'n moderne 33 I II'J kapokmatras Stien Kaiser doet weer aanval op record 3000 m. Abrupt einde van boksavond Wijzigingen in Apollocabine DINSDAG 28 FEBRUARI 1967 DE LELDSE COURANT PAGINA l GRATIS BOEKJE Vraag per briefkaart gratis gezellig boekje •Rozegeur en Maneschijn". Vol tips voor uw slaapkamer. Adresseer aan: Stichting Kapok-Bureau, Joh. Vermeerstraai 19, Amsterdam-Z. £umacu ii inaiiao Het Strca-merk - w garantie voor feüpOk de kwaliteit van m&TM vulling en tijk. m Herkent u hem nogt De grensrechter van het beruchte „derde" doelpunt. Grensrechter Bakhranov is nu scheidsrechter Bakharov en belast met de leiding van AjaxDukla. Gisteren kwam de besnorde Rus op Schiphol aan. I Collecte viel niet in de smaak bij de KNSB 1NZELL Stien Knlser zal tijdens de open schaatskampioenschappen van West- Duitsland, die het aanstaande weekeinde op de baan van Inzeil worden gehouden, een poging doen het wereldrecord op de 3.000 meter scherper te stellen. De rijdster uit Delft en haar trainer Plet Zwanen burg hebben dat besluit genomen na telefonisch overleg met het bestuur van de KNSB. Aangezien de wedstrijden tijdig bij de Internationale Schaats Unie zijn gemeld, kunnen eventuele records, die op de 3000 m voor dames worden verbeterd, door de ISU worden erkend. Naar aanleiding van een inzameling van een Nederlandse schaatssupporter na de recordrit van Stien Kaiser in Inzeil met de opzet Stien Kaiser in de gelegen heid te stellen haar verblijf in Inzeil te verlengen om een geldige poging te doen het wereldrecord op de 3.000 m te ver beteren, deelde de KNSB mee: „Met alle respect voor de goede be doelingen had de enthousiaste supporter moeten begrijpen dat een collecte, spon taan opgezet onder de gastheren, geen goede representatie van de Nederlandse sport in het buitenland betpkent. De KNSB zal met hulp uit eigen kring voor de gelden zorgen, die het beoogde doel mogelijk maken, maar zal de bijdragen de niet-Nederlandse supporters af staan aan de ontvangende club in Inzeil daarmee de slechte indruk van de col lecte weg te nemen". De heer Wesselo, voorzitter van de KNSB, deelde voorts mee, dat de gelden, die door de Nederlandse supporters wer den afgedragen, zullen worden geaccep teerd. (Van onze sportredactie) ZEIST De elftallen van Ajax en Dukla, die morgenavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam zullen aantreden voor de eerste wedstrijd in de strijd van de kwartfinales voor de Europa Cup, hebben hun rust" punten ingenomen. Voor Ajax betekende dat een reisje van Amsterdam naar Zeist, waar men tot woensdagmiddag half zes in het Sportcentrum van de KNVB bijeen blijft, en voor Dukla een vliegtocht Praag-Schiphol, met als voorlopige eindbestemming hotel De Doelen. „Ik zie er woensdag- avond wel een overwinning voor onze ploeg uitkomen", zei Johan Cruyff. I „Ik ben blij als we met een gelijkspel aan de thuiswedstrijd in Praag kunnen beginnen", vertelde enkele uren later op Schiphol de Dukla-1 aanvoerder Jozef Masopust. doen dan zijn Oostduitse collega, die mij volkomen ten onrechte van het veld heeft gestuurd tegen Tsjecho-Slowakije." De spelers van Ajax voelden zich gis termiddag in het Sportcentrum onmid dellijk thuis. Piet Keizer, Benny Muller, Tonny Pronk en Barry Hulshof waren direct om het biljart te vinden, terwijl in een andere hoek van de recreatiezaal Henk Groot, Sjaak Swart, Van Duiven- bode en aanvoerder Ger Bals een partij tje kaart speelden. Bals was bijzonder te spreken over de stemming in de groep. „Reken erop dat we geconcentreerd aan de wedstrijd beginnen. Dat is nu al aan de jongens te merken. Verder hebben wij het geluk dat alle spelers fit zijn. Er heerst een optimistische stemming. We zullen er echter wel voor moeten waken om niet te optimistisch aan de wedstrijd te beginnen." Ajax gelukkig met stadion maar Dukla Praag wil eigen veld De Russische scheidsrechter Tovik Bachramov (bekend van de finale tijdens het wereldkampioenschap voetbal te Lon den toen hij als grensrechter het derde en feitelijk beslissende doelpunt van En geland toekende) hoopt op een sportieve wedstrijd. „Ajax heb ik nog nooit zien spelen, maar ik heb gehoord dat het een technische ploeg is. Ze zullen het echter wel moeilijk krijgen tegen Dukla", is zijn mening. De naam van deze 41-jarige Rus sische scheidsrechter uit Bakoe aan de Kaspische Zee. zegt de Ajax-spelers wei nig. „We weten dat hij tot de beste tien van Rusland behoort, tijdens het wereld kampioenschap in Engeland present was en dat hij in de door hem geleide wed strijd voor de Euroua Cuo voor beker winnaars tussen Olympiakos en West Ham United, vorig laar in Athene, goed heeft voldaan. Laten we hopen, dat hij de touwtjes strak in handen houdt", was het commentaar van Klaas Nuninga. Johan Cruyff, die aan zijn duel tegen het Tsjechisch nationale elftal een min der prettige ervaring heef overgehouden, was niet bang voor de wedstrijd van morgenavond. „Natuurlijk zal ik het zwaar krijgen en ze zullen wel weer al het mogelijke in het werk stellen om me uit mijn concentratie te halen, maar daar ben ik wel aan gewend geraakt. Alleen hoop ik dat de Russische scheidsrechter met die moeilijke naam het beter zal Ook eens anders Voor trainer Rinus Michels zal het niet gemakkelijk zijn om een groep van vijf tien topvoetbal Iers enige dagen bezig te houden, zonder dat de verveling de jon gens te pakken krijgt. „Ik zie," aldus Michels, „nog altijd grote voordelen in een trainingskamp. Op de eerste plaats komen de jongens dan niet meer in aanraking met het voor hen, zoals ik het altijd maar noem, op den duur toch irriterende buitengebeu- ren. Ten tweede "leren de spelers elkaar ook eens op een andere manier kennen en dat is voor een team altijd heel be langrijk." Rusten, wat trainen, tactische praatjes en ontspanning (in de vorm van o.a. een biljartdemonstratie door Wijnen en Vul- timk en een film) zijn de belangrijkste programmapunten voor de Ajax-spelers. Behalve het eerste elftal zijn ook de re serves Wolf, Suurendonk, Hulshof en Boomgaard in Zeist. Dat Dukla drie dagen voor de wedstrijd naar ons land is gekomen om van een weldadige rust te genieten, ie natuurlijk een sprookje. Trainer Musil neemt zijn mannen stevig onder handen, zoals hier doelman Victor, die bezweet en al zijn doel schoon trainde. Trainer Michels ziet het zeker niet als een bezwaar dat Ajax deze Cupwedstrijd weer niet op eigen veld speelt. „Als een ploeg eenmaal goede herinneringen aan een veld heeft, speelt men er echt wel graag. En dat is zeker het geval met de grasmat van het Olympisch Stadion. Bij Dukla hebben ze de laatste tijd nog al wat drukte gemaakt over het niet be schikbaar zijn van een groter stadion. Er is volgens mij Iets anders aan de hand. Dukla is de laatste jaren nooit verder ge komen dan de kwartfinales en deze re sultaten bereikte men steeds in het Sla- viastadion te Praag. De spelers van Du- Ronde van Sardinië Karstens derde in eerste etappe NUORO. De Italiaan Pietro Guerra heeft gisteren de eerste eappe van de Ronde van Sardinië gewonnen. Guerra legde de 138,3 km van Ozierl naar Nuoro af in 3 uur 53 min en 17 sec., een ge middelde van 35,510 km per uur. De Ne derlander Gerben Karstens eindigde met 23 sec. achterstand op de winnaar op de derde plaats. De uitslag luidt: cellt (It): 5 Vtttorio Adorn Motta (it): 7 Pifferl (It): 8 c vens (Belg): 10 Jos van der 12 Bart Zoet (Ned); 16 Arie d erra (It) 1 inl (It) op Groot verlies voor Japanse sportwereld TOKIO Een man die de sport in Azië op hoger niveau bracht, het Japan se lid van het Internationaal Olympisch Comité, dr. Shingoro Takaishi. is zater dag op 88-jarlge leeftijd in Tokio over leden. Reeds ln 1964 toen in de Japanse hoofdstad de zomerspelen werden gehou den, waarmee een draom von dr. Takai shi werkelijkheid werd, wat het oudste lid van het I.O.C. gedwongen bed te houden. Dr. Takaishi was reeds in de jaren 1932 en 1936 een bekende persoonlijkheid in de Japanse sport. In 1939 werd hij lid van het I.O.C. Voor het I.O.C. betekende het een der de verlies in enkele maanden. Kortgele den overleden de IJslander Benedlkt Waage en G. D. Sondhi uit India. kla willen nu wel eens op eigen veld spe- sn dat is logisch, want als een speler ïn elftal bijgelovig wordt, dan is de wedstrijd al voor vijftig procent verlo ren of, in het andere geval, voor vijftig procent gewonnen. Daarom speelt Dukla ditmaal op eigen veld. Al die andere ver halen zijn volgens mij onzin," vindt de Ajax-oefenmeeater, die overigens hele maal niet teleurgesteld is door de neder laag, die zijn ploeg zondag tegen PSV in Eindhoven heeft geleden. Niet begrepen „Het schijnt de gewoonte te zijn. dat wij voor iedere Europa Cupwedstrijd in de competitie moeten verliezen. ADO was het laatste voorbeeld," zegt Benny Muller, die waarschijnlijk de zware taak zal krijgen om Masopust zoveel mogelijk uit te schakelen. „Ik had de spelers," laat Rinus Michels direct volgen, „zon dagmiddag de opdracht gegeven om een zo laag mogelijk tempo te spelen om zo doende ook zo weinig mogelijk inspan ning van de spelers te vergen. Verschil lende jongens hebben hier echter ook uit begrepen, dat de persoonlijke duels zo veel mogelijk vermeden moesten worden, maar dat heb ik niet gesteld. Zodoende ging die wedstrijd met 21 verloren." De spelers van Dukla waren bij aan komst ln Nederland op de hoogte van de nederlaag van Ajax. „We hebben het in de krant gelezen, want niemand van Du kla heeft Ajax de laatste weken meer zien voetballen. Dat heeft ook weinig zdn, want een Europa Cupwedstrijd is nu een maal niet te vergelijken met een compe titieduel," was de mening van trainer Musil op Schiphol. Ondanks het feit dat Dukla al sinds 12 november, het begin van de competitiepauze (tot 12 maart) in Tsjecho-Slowakije alleen nog maar oefenwedstrijden heeft gespeeld, is dr. Topinka, de man die al jaren de ploeg als medicus begeleid, optimistisch over de competitie van de spelers. Conditie perfect „De kwartflnalewedstrljden tegen Ben- flca, Tottenham Hotspur en Borussla Dortmund hadden altijd voor ons een on gunstige afloop omdat onze ploeg na de wlnterpauze altijd te laat in vorm kwam. Oefenwedstrijden in Zuid-Amerika. zaal- voetbalcompetities en indoortrainlngen hebben hierin geen veranderingen kun nen aanbrengen. Ditmaal," aldus dr. To pinka, „hebben we de zaak eens anders aangepakt. Behalve het spelen van eer, serie oefenwedstrijden in Frankrijk, Bel gië en Italië, zijn vijftien spelers en twee conditietrainers het gebergte ingetrok ken om in het Bohemerwoud aan de con ditie te werken. De spelers hebben het zwaar gehad. Bij een temperatuur van dikwijls tien graden onder nul moesten zij dagelijks enige malen ruim tweehon derd meter door hoge. zachte sneeu De kaarten zijn geschud. De volledige concentratie is van de gezichten af te lezen. Ajax is bereid! (Van onze sportredactieJ i ROTTERDAM. Er is een omroep vereniging die zo vriendelijk is zendtijd ter beschikking te stellen om boksen op het scherm te brengen. De Ned. Boks- bond heeft daarvan gisteravond in ge bouw „Odeon" in Rotterdam misbruik gemaakt. Slechts een partij, die van hall- zwaargewlcht Rudi Lubbers tegen de Belgische-Italiaan Gigi Frediani in het dagelijks leven circusartiest was van groot formaat, de rest was een t.v.- uitzending onwaardig. Op deze merk waardige en rommelige boksavond ge beurde letterlijk alles wat men maar kan verlangen, indien men althans negatief is ingesteld. Er werd een bokser naar zijn hoek gestuurd, er viel een k.o., er waren diskwalificaties; maar zelden was er goed boksen. Twee jaar geleden verloor Lubbers van Frediani, die al aardig naar de leeftijd van de veteranen loopt. Van de tweede ronde af was het duidelijk dat de Itali aan het gisteren niet zou halen. In die tweede ronde wist. Lubbers welk vlees hij ln de kuip had. De stilstaande bokser tegenover hem zag drie enorme rechtsen en een counter op zich afvliegen. De twee technici in de ring hadden dit ver schil daat Lubbers nog geconcentreerder bokste en nog meer zag dan de Italiaan. Elke minuscule opening was goed voor een treffer van Lubbers die ln de derde ronde de zware aanvallen van Frediani kundig ontweek of pareerde en met een geweldige linkse, haarzuiver, de Italiaan in zo grote moeilijkheden bracht dat hij het eind slechts hangend kon halen. Een sublieme partij. Van veel minder kaliber was broer Bruno Frediani die tegen de zwaarwelter Benny Bor in de eerste ronde uiterst voor zichtig allengs in het nadeel kwam. Bor stootte meer en zuiverder, bleef goed uit handen van de Italiaan die in de der de ronde nog eens alle registers opentrok maar geen kans kreeg. Broer Paulo Frediani redde de eer van de familie tegen weltergewicht Lo Kool mees, die tegen de keiharde vechter geen verweer had. Koolmees, uiterst snel, was niet snel genoeg voor de Italiaanse stoot- machine die meedogenloos achtervolgde. In de tweede ronde ging Koolmees zwaar neer op een reentse zwaaistoot en helper Jan Nlcolaas wapperde ijlings met de handdoek ten teken van opgave, waar door Koolmees werd gered voor kam pioenschappen. Men ging er nog eens voor zitten maar eensklaps kondigde de speaker aan dat de avond voorbij was, aldus voor een abrupt einde zorgend. De ring uit Het was ook mooi genoeg geweest. De Duitee bant&mgewicht Karl Heinz Nhu- mert was het niet eens met de scheids rechter die hem waarschuwde voor in correct boksen en stapte in de eerste ronde van zijn partij tegen Jan Huppen de ring uit. Weltergewicht Jan Dooren bosch stond tegen de Belg De Habia, een Algerijn van geboorte, die van boksen geen kaas had gegeten, tweemaal werd gewaarschuwd en in de derde ronde naar zijn hoek werd gestuurd. Halfzwaarge wicht Tommy Netten speelde de t.v.- artiest en toonde zich met de nodige show veruit de beste ln zijn partij tegen Nikkelen Kuljper, die met de clinch geen raad wist en veel minder stoot techniek bezat dan Netten, die zijn linksen als een flash bjj schermen op z\jn tegenstander deponeerde. Overigens was een aantal aangekondigde partijen gisteravond ge wijzigd. Ook al geen beste beurt van de organisaitie. Hulp van buiten Van de partijen, die werden gebokst voor de kampioenschappen B-klasse van Zuid-Holland was die van Beens (Schie dam) tegen T. te Pas (Den Haag) het merkwardigst. Te Pas stootte door na break in de derde ronde en Beens ging tegen het canvas zodat Te Pas moest worden gediskwalificeerd. Onthutste scheidsrechter Kleinhout wist echter niet wat hij moest doen, zodat de aan de ring zittende scheidsrechter Brii het moest toeroepen dat Te Pas verliezer was door diskwalificatie. Ook dat gebeurt in de N.B.B. De zeer incorrect boksende G. Verhoe ven R'damverloor door diskwalificatie in de derde ronde van de in puike cor ditle verkerende Frans van Geest (De.. Haag), die zijn tegenstander met zijn felle stoten een angstcomplex had be zorgd. De week tevoren werd in de C- klasse overigens veel beter gebokst. De resultaten van dit avondje ..het ,olcsen wel"- waren: kampioen L. de Groot (Rotterdni y. Ceest (Den Haag) wint door diskwalificatie in de derde ronde van G. Verhoeven (Rot terdam). Overige partijen: halfzwaargewicht Rudl Lubbers w.o.p. van Gigi Frediani (België); halfzwaargewicht T. Netten (Den Bosch) w.o.p. van B. Nikkelen Kuljper (Rotterdam); bantamgewlcht Jan Huppen wint door dis- Jan Doorenbosch wint Koolmees (Den Haag). i Schulz (Duits- berg opsprinten om daarna aan een cross van tien kilometer over een vaste sneeuwlaag te beginnen. Vjjf uur per dag drie weken lang werden de spelers op deze manier bezig gehouden en gehard de strijd in de Europa Cup. De con ditie is nu perfect te noemen." Variaties Conditie alleen zal echter niet voldoen de zijn om Ajax te verslaan. De Tsjechen zullen meer in de strijd moeten brengen. „Een van hun wapens ls ongetwijfeld Masopust", zegt Michels, „maar we z|jn cl van overtuigd, dat deze routinier beslist niet de belangrijkste man is," Ver der liet Michels zich hierover niet uit. Zijn spelers krijgen morgenavond wel de opdracht om op het 4-2-4-systeem ver schillende variaties toe te passen, De Ajaxploeg zal waarschijnlijk pas morgenmiddag definitief worden samen gesteld. Als zich geen invoorziene om standigheden voordoen, spelen de Amster dammers in dezelfde opstelling als tegen PSV. Over de opstelling van Dukla wil de trainer Musil zich niet uitlaten. De Tsjechische trainer maakte wel bekend dat hij iedere trainingsmogelijkheid van zijn ploeg in Amsterdam wil benutten. Zodoende was Dukla reeds gisteravond ln het stadion aan het oefenen, terwijl ook voor vandaag nog enige training», uren voor Dukla op het programma ston- WASHINGTON (AFP) Het Ameri kaanse bureau voor de ruimtevaart (NASA) ls van plan twee veranderingen aan te brengen in de ApoUoruimtecabl- nes ter verbetering van de veiligheid en vermindering van het brandgevaar. Dit ls door de NASA-dlreoteur James Webb en zijn twee belangrijkste mede werkers, Robert Seaman en George Mil ler. meegedeeld aan de commissie van de Amerikaanse senaat die een onderzoek heeft ingesteld naar de ramp met een Apollocabine met 27 Januari, waar bij de astronauten Grissom. White en Chaffee het leven verloren. Bij grondproeven zullen de Apollo- cabines met lucht in plaats van zuivere zuurstof gevuld worden Zuurstof zal wel gebruikt worden in de ruimtepakken van de astronauten ook bij grondproeven en bij ruimtevluchten ook ln de cabi ne. Het tot nu toe in Apollocablnes ge bezigde luik zal worden vervangen door een minder ingewikkeld systeem. Gebleken is dat men voor opening van het oude luik 90 seconden nodig had. Met bet nieuwe systeem dat nog in studie is zal door middel van gasdruk het luik van de cabine ln twee seconden kun nen worden geopend. Zes dagen aan het biljart AMSTERDAM Niet minder dan elf driebanders hebben ingeschreven voor het Europees kampioenschap, dat in de Fran se stad Angoulême wordt gehouden. Om dat de Fransen besloten hebben een ..poule unique" te laten verspelen, zal dit toernooi zes dagen duren: van 28 maart tot en met 2 april en dan nog zal men in een geforceerd tempo moeten spelen. De deelnemers zijn titelhouder Ceu'emans (Belg.). Scherz (Oost.i. De Ruyter (Ned.), Hanoun en Siguret (belden Fr.), Domin go (Sp.), Blanc (Zwits.), Tiedke ,W.-Dld), Van Bare! (Belg.), Soegaard (Den.) en Leal (Port.). Het onderwerp van de vijf zomer - postzegels van dit jaar Is „Strand' vondsten". Op dc postzegels zullen afbeeldingen komen te staan van voorwerpen en dieren, die op de stranden langs onze kust worden ge-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7