S)e Ceidóe SouYant Hulp van Batman weer getrouwd ^Barnstenen kamer verborgen onder puin van Poolse bunker? Tom Jones in KRO-show Hulshoff Avondmaalsviering op jongerencongres RADIO VANAVOND „De Freule" in Silhouet PAGINA 2 DE LEID SE COURANT MAANDAG 27 FEBRUARI DIJZONDER groot is de animo voor de nieuwe vestigingen op het gebied van het hoger onderwijs. Er vinden ten minste verwoede voorpostengevechten plaats zowel over de vraag waar de vier de technische hogeschool moet worden gevestigd als over de plaats waar de vol gende medische faculteit zou kunnen worden opgericht. De vierde t.h. wordt begeerd door de kop van Noord-Holland (Alkmaart. Haar lem en de IJmondagglomeratie ten noor den van het Noordzeekanaal. Trouwens, hoofdstad Amsterdam heeft zijn aspira ties ook nog niet helemaal laten varen. Voor de nieuwe medische faculteit heeft vooral het zuiden van het land grote interesse. Tilburg en Eindhoven, die reeds instituten voor hoger onderwijs binnen hun grenzen hebben, begeren de aanvulling die eerlang natuurlijk ook het uitgangspunt van een nieuwe universi teit zou kunnen zijn. Maar nummer drie in de rij is Zuid-Limburg, waar men het stichten van een medische faculteit in de buurt van Maastricht bepleit en eerlijk ervoor uitkomt dat de faculteit dan tus sen nu en 1990 eerst via de uitbreiding met een faculteit voor maatschappelijke vakken en daarna ook met andere leer stoelen tot een vrijwel volledige universi teit met minimaal vijfduizend studenten zou kunnen worden uitgebouwd. Er is dus veel animo om de nieuwe vestigingen te krijgen en daarbij gaat het natuurlijk ook wel degelflk om econo mische „knikkers". Er zijn er onder de gegadigden die veel aantrekkelijks te bie den hebben. Zo maakt de aanwezigheid van bepaalde instellingen voor hoger onderwijs het oplossen van sommige pro blemen gemakkelijker. Ruimtelijk gezien hebben Amsterdam voor de volgende t.h. en Eindhoven voor de medische facul teit natuurlijk minder goede papieren Veel animo dan andere kandidaten. Hiertegenover staat dan weer, dat ze andere aantrek kelijkheden hebben. Wanneer men ook het cultuurpolitieke aspect in de kwestie betrekt, zouden niettemin een lans willen breken voor Alkmaar en Maastricht. De kop van Noord-Holland is nog wel niet helemaal een probleemgebied, maar de komende maatschappelijke vergaderingen laten ook dit onderdeel van Nederland niet on beroerd. Men heeft, er meer een stimu lans nodig dan andere gegadigden. De stichting van een instituut voor hoger onderwijs in Limburg verdient zeker nogmaals in overweging te worden genomen. Wel is de afstand van het Limburgse naar bijvoorbeeld Eindhoven geen onoverkomelijk probleem, maar cul tureel zou de aanwezigheid van een uni versiteit in de buurt van Maastricht, vooral als het een Nederlandse en geen typisch Limburgse aangelegenheid wordt, van groot belang kunnen zijn. Nijmegen en Tilburg zullen hiervan dan aanvankelijk wel gevolgen onder vinden maar bij de snel groeiende be langstelling voor hoger onedrwijs is dit eerder een voordeel dan een schadelijk element. Het enige voorbehoud dat we terzake van het geheel nog zouden willen maken is. dat men bjj het bepalen van de in houd van een faculteit ook rationeel te werk moet gaan. Voor onderdelen waar de studiebelangstelling kwantitatief ge ring is, moet men zich beperken tot de mogelijkheid van studie aan een beperkt aantal faculteiten. Het regionaal belang van de aanwezigheid van een instituut voor hoger onderwijs moet zeker niet be tekenen. dat men versplintering van het arsenaal van kundige docenten in de hand werkt. Een universiteit of hoge school kan ook goed zijn zonder volledig heid te betrachten. Baccalaureaut NOG geen twee jaar geleden mr. Cals was toen minister van Onderwijs minister van Onderwijs kregen overheid en bedrijfsleven bij de universiteiten bijna geen voet aan de grond met hun suggestie om door Instel ling van een baccalaureaatsexamen voor niet zuiver wetenschappelijke opleidingen verkorting van studieduur om op die ma niet voor gemeenschap en student tege- Jef Last schreef boek over Van der Lubbe LEIDEN Binnenkort zal bij uit geversmaatschappij Interland (Dlnxper- lo) verschijnen een door Jef Last ge schreven boek onder de titel„Rlnus van der Lubbe. doodstraf voor een provo". Geen Nederlandse arbeider heeft, door slechts één daad, zo'n lntap>fitlonale be kendheid gekregen ate deze metselaar uit Leiden, die op de avond van de zeven entwintigste februari (vandaag 34 jaar geleden) het Duitse Rijksdaggebouw in brand stak en na een geruchtmakend proces op 10 januari 1934, drie dagen vóór zijn vijfentwintigste verjaardag, werd onthoofd. Het boek wordt ingeleid door Igor Comelissen. Het boek over Van der Lubbe krijgt een extra-actualiteit nu pogingen worden ondernomen om tot een revisie van het vonnis te komen via een Duitse recht bank. een aantal praktische moet te komen aai problemen. Tegen invoering van zo'n baccalaureaat- studie zijn destijds van academische zijde allerlei praktische en deels ook principiële bezwaren ingebracht. Kort vóór de finish van het interimkabinet-Zijlstra heeft mi nister Diepenhorst meegedeeld dat in over weging is om over een brede linie een vierjarige studie, die afgesloten wordt met een baccalaureaatsexamen, in te voeren. Aan deze overweging zou onder meer een advies van de Academische Raad ten grondslag liggen. Beter laat dan nooit. Maar het zou toch wel interessant zijn te vernemen, waarom men tien jaar geleden toen de kwestie bij bepaalde opleidingen al urgent was niet meer druk achter de kwestie gezet heeft. En ook of bezwaren die toen golden, nu niet meer tellen. Heeft een en ander misschien toch ook iets te maken met een omstandigheid, dat de leidinggevende academische kringen door ervaring wijzer aan het worden zijn? Waarde 180 miljoen gulden Eén man slechts meet de plaa ts WARSCHAU (AP). Erich Koch, oormalig nazi-Gauleiter van Oost-Prui- en, heeft aan een Poolse verslaggever •erteld dat een „barnstenen kamer", die plm. 180 miljoen gulden waard zou zijn, ergens in de Russische stad Kalingrad begraven is. De precieze plaats waar de schat moet liggen, zou alleen bekend zyn aan de vroegere Duitse majoor Helmut Will, die op het ogenblik in West-Duits- land wont. Koch, die in een Poolse ge- ADVERTENTIE) maandag 27 febr. vóór hel nieuws van 10.15 uur Ned. II VORST of geen VORST DE BILT. Gedurende het afgelopen weekeinde stond het weer in one land onder invloed van een depressie, die zich van het zeegebied tussen IJsland en Schotland in noordoostelijke richting verplaatste. Aan de voorzijde van deze depressie werd K-N-M-1- Aanhoudend DEELT MEDE: Zacht met zuidelijke winden zachte lucht aangevoerdwaarin zaterdag en zondag de temperaturen plaatselijk tot twaalf A dertien graden opliepen. Een bi) 't lagedrukgebied behorende randstoring bracht in de afgecopen nacht enige regen. Frontensysternen van 'n depressie ten westen van de Britse eilanden zullen morgen veel bewolking veroorzaken, waaruit tijdelijk regen valt. Een krachtige tot harde zuidwestelijke wind blijft zachte lucht aanvoeren. Weer in Nederland Den Helder onbew. 9 5 3 Ypenburg onbew. 11 5 6 VUssingen onbew. 9 4 2 Eelde zw.bew. 12 7 1 De Bilt geh.bew. 11 6 1 Twenthe geh.bew. 12 6 8 Eindhoven b.bew. 12 7 2 Zuid-Limburg zw.bew. 12 6 3 Weer in Europa onbew. 11 Berlijn Frankfort München Barcelona Madrid Mallorca regen 11 6 15 geh.bew. 13 regen 10 5 12 Den Haag: Spui/hoek Kalvermarkt Rijswijk: "In de Boogaard" ROTTERDAM In de Doelen te Rot terdam werd zaterdag het oecumenisch jongerencongres gehouden. Het parool van dit congres, waaraan ongeveer dui zend jongeren van diverse geloofsrich tingen deelnamen, was engagement", het betrokken zijn van de christen bij deze wereld. Als de meest dringende vraagstukken van dit ogenblik zag men het probleem van de arme en rijke landen, Vietnam, de nucleaire bewape ning en de ruimtelijke ordening. Waarom men deze politieke vraag stukken op dit congres aan de orde wil de stellen werd duidelijk uit de woorden dominee H. Scheepers, algemeen secretaris van de oecumenische jeugd raad in Nederland: „Kerkelijke vraag stukken doen niet ter zake, als op het zelfde moment duizenden en nog eens duizenden mensen om hulp schreeuwen de hoop gehoord te worden. Wij heb ben er alles mee te maken, omdat het koninkrijk van God om barmhartigheid gaat, om heil en om gerechtigheid on der de mensen van deze wereld". Nadat diverse sprekers, waaronder prof. Tinbergen, drs. Ter Veer, dr. Lamberts en dr. De Lange, in het kort toelichting op de vraagstukken ge geven hadden, werd er door de congres gangers met de sprekers gedisousieerd, waarbij het er soms heftig aan toe ging. De telkens weer naar voren komende vraag van de jongeren was hierbij steeds: „Wat kunnen we doen en hoe?" Of zoals een van de sprekers zei „Ge rechtigheid en barmhartigheid zijn loze kreten als we niet weten wat we er mee moeten doen. Het geloof moet ter zake komen en niet wegvluchten in va ge termen". Aan het slot werd een massale plech tige herdenking gehouden van het ge baar, waarmee Christus aan het eind van zijn leven zichzelf heeft wegge schonken onder het teken van brood en wijn. De organisatoren noemden dit „een rantsoen voor onderweg", dat de deelnemers overeind moet houden bij het verwerkelijken van hun inzet voor een betere wereld. Deze herdenking werd overigens niet meer door alle deelnemers bijgewoond. Mogelijk be hoorden zij tot degenen, die bezwaar maken tegen deze vorm van avond maalsviering, die naar hun mening uit sluitend aan de kerken is voorbehouden. Mogelijk ook waren zij het bijzonder eens met hetgeen pastoor Keet tevoren had gezegd: „We moeten alles doen voor de vrede en ook samen, maar dat is nog geen oecumene. Laten we ln plaats van de avondmaalsviering een pollente houden"» vangenis zyn straf uitzit, was gedurende de tweede wereldoorlog gouverneur van Oost-Pruisen en rijkscommissaris voor de Oekraïne. Het in Warschau verschijnen dedagblad Dziennik Ludowy (Volksdag blad) schrijft „dat de meeste van de kunstschatten die Koch in zijn residentie, Rönigsberg (het tegenwoordige Kalinin grad) verzameld had nooit bij de oor spronkelijke eigenaars zijn teruggekeerd. Volgens het blad speurt de Sovjet-Unie nog altijd naar 800 middeleeuwse ikonen die uit Kiev gestolen zijn tijdens de Duit se bezetting. Het meest kostbare van de vermiste kunstschatten is de.zg. „bam- senen kamer" uit Tsjarskoje Sielo, een stad in de nabijheid van Leningrad. De „barnstenen kamer" bestond uit vier wanden, met ingebouwde lampen, reliëfs, beelden en lijsten voor spiegels en schilderijen, alles uit zuiver barnsteen vervaardigd. De kam^r Stamt uit het be gin, van de 18de eeuw, .en is» vervaardigd door twee Duitse meesters, Andreas Schluter en Gotfried Tusso in opdracht van de Pruisische koning Frederik de Grote, en door diens opvolger ten ge schenke gegeven aan Tsaar Alexander vajn Rusland. Dr. Alfred Rohde, de be roemdste expert op het gebied van barn steen van heel Duitsland, heeft destijds de kamre in het slot te Königsberg inge richt. Alfred Rosenberg, de belangrijkste nazi-ideoloog, wilde hem xoor zichzelf hebben, en deed daartoe een beroep op Hitier. Maar Göring en Himler waren op de hand van Koch en de kamer bleef in Königsberg. Koch vertelde verder: „Na twee ge allieerde luchtaanvallen die een groot deel van de stad in puin legden in de herfst van 1944 werden de kunstschatten in de kelders van het kasteel verborgen. Toen de Russische troepen de stad na derden, werd de schat op een andere plek in de stad begraven, nadat een poging om hem per schip het land uit te krijgen mislukt was." In 1949 werd Koch benaderd door een majoor van de Britse geheime dienst die hem immuniteit aanbood in ruil voor ge gevens over de plaatsen waar kunst schatten en nazi-documenten verborgen waren. Toen hij weigerde hebben de En gelsen hem eerst in Hamburg voor het gerecht gedaagd en later aan Polen uit geleverd. „Ik weet." zei Koch, „dat er twee bun kers in de omgeving van de oude kerk Ponarth, een voorstad van Königsberg, zyn, waar de kamer mogelijkerwijze be- garven ligt onder het puin. Ik ben van mening dat de kunstschatten naar de oorspronkelijke musea teruggebracht zouden moeten worden, maar Helmut Will, destijds majoor in het Duitse leger iu een vooraanstaand zakenman in West-Duitsland, weet beter dan ik waar preciesde schatten verborgen zijn. Hij is de enige overlevende van allen die de plaats gekend hebben." W.K. IJSHOCKEY WENEN Zweedse krant betaalt 'n ton voor tv-uitzending STOCKHOLM. (A.P.). Het Stock- holmse avondblad ..Expressen" heeft de internationale ijshockeybond 130 000 kro nen (bijna 100.000 guldeni aangeboden om te verzekeren, dat de wedstrijden om het wereldkampioenschap van 18 tot 28 februari te Wenen naar Zweden worden uitgezonden. De correspondent van ..Expressen' Londen heeft vrijdag met Bunny Ahear- ne. president van de ijshockeybond, over het aanbod onderhandeld. Het blad ont ving daarop het volgende telegram van Aheame: „Omwille van het prachtige Zweedse ijshockeypubliek aanvaard ik het aanbod van 130.000 kronen dat in Zwitserse franken betaald zal worden. Good Luck. Aheame" De wedstrijden zouden niet op de televi sie te zien zijn als gevolg van de reclame rondom de baan. Het Zweedse staats- televisiebedrijf had geweigerd uitzendin gen uit Wenen over te nemen omdat Zweedse bedrijven daar reclame maak ten. Door het aanbod van „Expressen" wordt de ijshockeybond schadeloosge steld voor het verlies van de reclame- honoraria. NEDERLANO I STER (Reclameuitzendingen om 18.55, 19.56 en 20.16 uur). NTS 18.45 uur: Pipo de clown. 18.50 uur: Nieuws in het kort. CVK/IKOR/KRO/RKK 1900 uur: Kenmerk, actualiteiten rubriek. KRO 19.30 uur: Tom Jones, t ienerprogramma NTS: 20.00 uur: Journaal. KRO 20.20 uur: Zo is Ria, tv-show. 21.00 uur: Silhouet, vraaggesprek met jkvr. mr. C. W. I. Wttewaall van Stoetwe- Epiloog door pater P. Meijers o.p. NTS 22.35 uur: Tweede journaal. 22.40 uur: Sluiting. NEDERLAND II STER reclameuitzendingen om 20.01 en 22.01 uur). NTS 20.00 uur: Nieuws in het kort AVRO 20.05 uur: Dichters dichterbij, kunstprogramma 20.50 uur: Rita Streich. muziekprogramma 21.20 uur: Sportpanorama boksen. NTS 22.05 uur: Tweede journaal. TELEAC 22.30 uur: Automatisering (4) 23.00 uur: Sluiting. T.V. morger NEDERLAND I NTS/NOT: 10.20 uur: Beeldverhaal van de 10.45 uur: Walter en Connie, Engelse les. 11.10 uur: We gaan op reis (3). 11.35 uur: Maatschappelijke oriëntatie. TELEAC 12.00 uur: De detaillist als. onder Concert door het N - Holl. Philharmonisch. Orkest 22.00—22.30 uur: Concert door het Pro menade Orkest. HILVERSUM II NCRV 20.30—20.55 uur: Inter arma caritas, hoorspel. 20.5523.30 uur: Walsen van Strauss, Lanner, Lehar Ziehrer en Ivanovici. 23.0023.55 uur: Studio 2300, platen- programma. RADIONIEUWS DIENST HILVERSUM II: 7, 7 30. 8, 8.30, 12.30, 19, 22.30 en 23.55 uur. Radioprogramma HEDENAVOND HILVERSUM I (402 m) VARA: 18.00 Kws, actualiteiten, 18.25 Instrumentaal trio, 18.50 Meisjeskoor. 19.15 Praatje, 19.20 Muslcal- fragme j" 1 .^Lezing (China)! NRU: 19.50 Openbaar ku 20.05 Semi-klass. rnu2^1®^ 23.15 Gramm., 23.55 Nleuv HILVERSUM II (298 m.) NCRV 18.00 Stereo: Koorzang met begel.; 18.20 Zendtijd politieke partijen; 18.30 Tienerama (gr.); 18.55 vs en weerpraatje; 19.10 Dubbelkwartet. amuse- ik; 19.50 Volksmuziek (gr.); praatje; 19.00 Nieuws VERONICA (192 m): Jukebox (verzoekjes), 19.00 Rolling-Stonesshow, 19.15 Joost mag 't weten, 20.00 Gram.__muziek (o.a. Indonesian 21*30 Rhyth BRUSSEL Ned. (324 m.) 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten: 18.30 Met de Franse slag: 18.45 Sport: 18.55 Gramm.; 19.00 Nws, weerberichten, radiokroniek en correspon- en ochtendgymnastiek: 7.20 Lichte gramm.: -VBR£>: -7.55 Deze dag: AVRO: '8.00 Nieuws en actual.; 8.15 Lichte gramm. (8.30— 8.35 De groenteman); 8.50 Morgewijdlng; 9.00 Moderne gramm.; (9.359.40 Waterstanden); 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.): 12.00 Stereo: Metropole-orkest (opn.); 12.25 Beursberichten en mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Overheidsvoorlich ting; 12.40 Orgelspel; 13.00 Nieuws, journaal 6.Ö2 Sopraan en plano (gr.); 16.15 Voor New Yo-'- T,-fc r de tlent Hl KRO: 7.00 Nws; levende woord: 7.15 Porders (gr); ïrweglng; 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte gramm.; 8.30 Nws; 8.32 Voor de hulsvrouw; (9.25—9.30 Conciliepostbus); 10.00 Aubade: gev. muzlekprogr.11.00 Voor de zieken; 12.00 Stereo: Musette orkest; 12.18 Voor schippers; 12.20 Voor de boeren en mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws en actual.; 12.50 Draaien maar I I (gr.); 13.30 1 jr. (opn.); 14.20 Sch Licht lnstr. ensemble: 15.0 Voor de Jeugd. HILVERSUM nx (240 m. en FM-kanalen) - TROS: 9.00 Nieuws en actualiteiten; 9.07 Licht platenprogr.; VARA: 10.00 Nws; 10.02 Lichte muziek en actualiteiten; 12.00 Nieuws en ac tualiteiten; 12.05 Muzikaal VARA-Varia; 13.00 Nws en actualiteiten; 14.05 Voor de Vrouw; 16.05 Zorro: progr. l Verzoekplatenprogramma lek, 9.0 12.00 Lunchmuziek, 14.00 Van concertzaal Jukebox, 15.00 Oude gram. muziek, 18.00 tpt 18.00 pinsdagmlddagspeclaal (gevarieerd). BRUSSEL Ned. 394 m.) 1,2.00 Nieuws; 12.03 persoverzicht; 13.00 Nieuws, bericht en beursberichten; 13.20 Tafel 14.03 Schoolradio; 15.30 Eigenaardig; 16.00 Nws en beursberichten; 16.09 Lichte muziek; 16.30 t Voor oudere luisteraars; 17.00 Nieuws e dedellngen; 17.15 De keuze van Bre 17.53 Grammofoonmuzlek. De ster van de show, die de K.R.O.-t.v. vanavond via Nederland I uitzendt, is de Engelse zanger' Tom Jones (foto), die onder meer ,Jt is not unusual", „A taste of honey" en zijn recent succes „Green, green grass of home" zingt. Totn Jones wordt bijgestaan door Los Bravös met „Black is Black", de Britse zanger Cat Stevens met „1 love my dog" en Beverley, die „Where the good times are zingt. Voorts werken mee The Moody Blues en leden van de Antwerpse balletschool. Nederland 1, 19.30 uur. Een weekeinde met een Maigret erin is altijd een goed t.v-weekeinde, hoe de rest ook uitvalt. U moet ons maar excuseren dat we gisteren niet naar de ongetwijfeld belangwekkende NTS- documentaire over Multatuli gekeken hebben. Een t.v.-criticus is óók maar een mens. Maigret lokte ons meer; het bleek opnieuw een goede aflevering. „Het geduld van Maigret" was weer met veel zorg aangepakt. Dat bleek o.m. uit het feit dat deze aflevering propvol piepkleine rolletjes zat die stuk voor stuk goed bezet waren; ook de rolletjes die nog geen zestig secon den in beeld kwamen. Over de hoofd rollen praten we niet eens. Jan Teu- lings Is nu helemaal Maigret en die Lapointe bijvoorbeeld van Wies An dersen zien we elke keer weer met Tv-documentaire Het risico van de vaste baan De vaak plotselinge bedrijfssluitingen, inkrimpingen en fusie9 van de laatste tijd hebben een aantal Nederlandse werknemers voor een pijnlijke verras sing geplaatst, die het begrip „vaste baan" een andere klank heeft gegeven. Hef onverwachte van vele ontslagen doet de vraag rijzen of er met de belangen van de werknemers voldoende rekening Is gehouden. Zijn werkgevers niet ge neigd hun belangen veilig te stellen ten koste van hun personeel? Ontslagenen, werkgevers en vakbondsmensen geven antwoord op deze- laatste vraag in een actuele documentaire die de KRO-t v. vanavond uitzendt. Het programma is samengesteld door Piet Franse. Marga Kerklaan. Jo Merx en Ad Zonneveld. Nederland I. 21 55 uur. Zout op antennes: ear Ontvangst Ned. II aan de kust slecht TJMUIDEiN. (A.NP.) Als gevolg van de sterke wind van de laatste dagen heb ben zich op televisieantennes en verbin- dingskabels in de kuststreek vrij grote hoeveelheden zout afgezet Het gevolg hiervan is, dat de ontvangst van de t.v - uitzendingen van „Nederland II" in dat gebied slecht is geworden. Alleen een flinke hoeveelheid regen, die antennes en kabels schoonspoelt zal hier verbete ring in kunnen brengen. Deze zoutafzet- tlng heeft slechts een zeer geringe in vloed op de ontvan j\j van „Nederland I", dl® op een langere golflengte werkt. Vooraf pousseerde de VARA het Bel gische zangeresje Tonia. Die heeft wat in haar mars, al i» ze nog niet waar ze misschien ooit komen kan. Tonia heeft namelijk in type, voordracht en ook repertoire een zekere gelijkenis met Caterina Valente. Ook haar ta lent? Misschien; haar totale beheersing van het vak nog niet, maar wie weet? Mies Bouwmans gesprek met Jan de Hartog leverde een voortreffelijke uit zending op. Vooral omdat mevr. Bouw man zich een zo bescheiden inter viewster toonde: interessante vragen, (ADVERTENTIE) Tegen dat alles stak de AVRO zater dagavond wat pover ai. Aardigste was het beweeglijke door Bob Rooyens uiterst t.v.-geniek gemaakte Moef Ga Ga. Waarbij me moeten aantekenen dat er een, misschien niet doelbewuste, smakeloosheid in stak: beatende Jon gelui en hippende dansmeisjes die zich bezig hielden met het Dies Irae. Weet Bob Rooyens dat deze klanken voor veel kijkers associatie hebben met het droe vigst wat een mens overkomen kan? Waarschijnlijk niet. Hij, en de vrien delijke omroep die achter hem staat, zouden er zich dan zeker niet mee hebben ingelaten. Verder Willy en Willeke. Beide Alber- tl's waren niet zo erg bij stem dit maal, maair het is toch een programma dat het op eigen niveau wel doet. De Weekendshow deed dat niet, zat vol met ongelooflijke missers, maar gezien de plotselinge moeilijkheden met dit programma hébben we hier begrip voor en we willen dit zeker niet op rekening van de sportieve invallers de Mounties schrijven. Vg. Henk Neuman voert vanavond in zijn programma „Silhouet" een gesprek met de vrouw die welhaast heel Nederland kent als „de freule", jonkvr. mr. Chr. W. I. Wttewaall van Stoetwegen. Zij is al meer dan twintig jaar lid van de Tweede Kamer voor de OHU, vice- fractievoorzitter van haar partij en voor radio en televisie een graag gehoorde en geziene persoonlijkheid. In het program ma van vanavond komen o.m. aan de orde het werk van de freule voor de Nederl. Christen Vrouwenbond, haar relaties met het Koninklijk Huis (zij is een fervent voorstandster van monar chie) en ook de nog steeds vrij sterke anti-papistische stroming in haar par tij. volgens de freule „het" grote strui kelblok voor een samenwerking KVP- CHU binnen een eventuele CDU. Ned- I. 21 00 uur. Radiodiscussie: „De vrede dwingen" „De vrede dwingen" heet een NRU- discussieprogramma dat vanavond wordt uitgezonden De gedachtenwisseltng wordt gehouden naar aanleiding van de gedachten die Nobelprijswinnaar Philip Noel Baker heeft geuit over de operatie Vox Populi (betreffende het atoomge vaar). Deelnemers aan de gedachtenwis- seling zijn: prof. P. B. Smith, secretaris van de afdeling Nederland van het Pug- washcomité, luit. kon. R. J. W. Hesünga en drs. F. de Vries, tweede politiek secre taris van de PSP, onder voorzitterschap van drs. H. W. Tromp, wetenschappelijk ambtenaar aan het Polemologisch Insti tuut te Groningen. Hilversum I, 21.20 uur.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2