Dukla speelt realistisch voetbal Geleta moet zorgen voor plotseling opvoeren tempo Overmaas mist strafschop in topduel met Roodenburg MAANDAG 27 FEBRUARI 1967 mme SPORTBIJLAGE „DE LEIDSE COURANT" PRAAG Elke dag komt voor Aja* onontkoom baar het Europa Cupduel met Dukla Praag dichterbij. Aan de spelers noch aan trainer Michels is dat te merken. De trainingen onder scheiden zich in geen enkel opzicht van de serie oefeningen die de spelers al maanden moeten volbrengen. Alles is afgestemd op het in goede conditie houden van de spelers. Er wordt niets geforceerd. In alle rust groeit Ajax naar de wed strijd van woensdagavond. Duklatrainer Musil en ster Masopust zijn zeer vriendelijk, wat overigens wel is te verklaren. Dukla is in Tsjecho-Slowakije niet zo'n geliefde club en toen enige maanden ge leden Slavia voor het eerst sinds tien jaar de legerploeg van Dukla versloeg, werden in Praag vreugdevuren ontstoken. Het einde van de heer schappij van Dukla in de Tsjechische competitie leek te naderen. Eindelijk zou de ploeg, althans volgens het overgrote deel van de Tsjechische voetbalsupporters, eens een toontje lager moeten gaan zingen en zou de gouden tijd voor Slavia en Sparta, twee vereni gingen met een rijke geschiedenis, weer spoedig aanbreken. De nederlaag tegen Slavia betekende voor Dukla tevens, dat de legerploeg voor het eerst sinds vele jaren geen herfstkampioen werd. Dat Dukla In Praag niet zo geliefd is, komt vooral omdat de vereniging feitelijk te jong is om zo'n belangrijke plaats in te nemen Tsjechische voetbal supporters houden nu eenmaal van tra ditie en zij kunnen het nog steeds niet verkroppen, dat zo twintig jaar ge leden ineens de legerploeg va: Dukla werd opgericht. Het oprichten van deze vereniging was op zich nog niet zo'n groot probleem, maar toen Dukla in het gehele land de sterkste spelers ging weg kopen, was het onmiddellijk gedaan met de sympathie voor de club. Tien jaar heeft Dukla ondertussen het voetbal- gebeuren in Tstecho-SIowakije beheerst, maar met het klimmen der iaren van Masopust deze maand 36 laar oud - schijnen toch wel de grootste kwaliteiten uit de ploeg te verdwijnen Er is de laatste tijd veel kritiek op Dukla geleverd In Praag zegt men: „Dukla is in tpchnisch opzicht nog altijd een van de meest toonaangevende ploe gen in Europa, maar het bezit te weinig kracht en snelheid, omdat, het elftal wordt geleid door Masopust. die een te laag tempo in zijn ploeg brengt". Behalve Masopust heeft Dukla nog twee belangrijke pijlers waarop de altijd nog talrijke prestaties stevig zijn ge bouwd: doelman Viktor en middenveld - speler Geleta. die vorig Jaar in bet Olympisch Stadion het eerste doelpunt in de interland Nederland—Tsjecho- Slowakije scoorde. Dat was de lang zamerhand berucht geworden wedstrijd met de al of niet uitgedeelde stomp van Ajaxmiddcnvoor Cruyff Geleta en Viktor behoren tot de jongeren in de ploeg. Daarnaast beschikt Geleta over de kwa liteiten om zijn ploeg ineens op een hogere snelheid te laten overschakelen zodat de voorhoede ineens verrassend kan gaan opereren. Aan deze momenten van opleving ls Anderlecht ten onder gegaan. Ajax zal er voor moeten oppassen, dat men zich door het gezapige tempo van Dukla niet in slaap laat. wiegen De buitenspelers Strunc en Vacenovsky zijn in een der gelijke periode levensgevaarlijk De wed strijden tegen Anderlecht en de laatste i oefenwedstrijden o-'kta in Be'gië en Flankrijk leverden opnieuw het be I wijs dat deze spelers in elke wedstrijd Wensdroom van Jozef Masopust: Dukla in Europa Cupfinale PRAAG De spelers van Dukla zijn er aan gewend geraakt, dat zij op weinig steun van hun landgenoten moeten rekenen. De kleine supporterskring stelt de ploeg wel voor problemen. Aanvoerder Masopust zegt „In eigen land merken we dat nog niet zo sterk, maar als je in het buitenland een belangrijke wedstrijd speelt en er dan zo'n 100.000 toeschouwers rondom het voetbalveld zijn te vinden, voel je je als speler echt niet zo lekker. Wij moeten daar altijd aan wennen". Masopust is het niet ontgaan dat er de laatste tijd bij de belangrijkste wedstrijden in Nederland een gewel dige sfeer In het stadion kan heersen! „Ik geloof dat de Nederlanders de laatste tgd de Engelse voetbalsup porters zijn voorbijgestreefd als het om het aanmoe digen van een ploeg gaat. Onze doelman, Viktor, en Geleta hebben mij wel het een en ander verteld van de verwikkelingen tijdens de Interland Nederland— Tsjecho-Slowakije. Het moet toen een heksenketel ge weest zijn". Masopust heeft deze wedstrijd niet mee gemaakt In de lente van 1966 had hij de technische commissie van de Tsjechische voetbalbond op de hoogte gebracht van zijn besluit dat hij niet meer voor de nationale ploeg in aanmerking wilde komen. Liefst 56 maal had hij een plaats gekregen in het Tsjechische elftal, maar op 35-jarige leeftijd vond hij de tijd gekomen om zijn plaats aan een jongere speler af te staan. Jozef Masopust werd op 9 februari 1931 in Mo6t, in het noorden van de Bohemen, geboren. Hij was een van de zes kinderen uit een mijnwerkersgezin. Na tuurlijk moest de kleine Jozef na verloop van tijd ook in de mijn werken, maar hij voelde zich veel meer tot het voetbalspel aangetrokken en in 1946 werd hij. op 15-jarige leeftijd, als lid aangenomen van A S. Mort. Spoedig vielen de grote kwaliteiten van Masopust op Majoor met voetbal als grootste hobby MASOPÜST en in 1948 verliet hij de kleine vereniging Mort om bij Teplice te spelen. Vanaf dat moment stond Maso pust volop in de belangstelling en liet was logisch dat de legerploeg van U D A. (het latere Dukla) alle po gingen in het werk zou stellen om Masopust naar Praag te krijgen Het lukte in 1951 en vanaf dat mo ment kreeg zyn naam in de gehele voetbalwereld een bekende klank. Masopust. die ondertussen is opge klommen tot majoor, heeft ruim vijfhonderd wedstrij den voor Dukla gespeeld. Voetballen is voor Masopust altijd zijn grote hobby geweest. Hij zegt hierover: „Als mijn zoon Antonin (10 jaar) ooit de kwaliteiten heeft om in deze sport wat te bereiken, zal ik hem nooit iets in de weg leggen De aanleg heeft hy in ieder geval en ik hoop voor hem dat hij het voetballen altijd met evenveel plezier zal doen als ik het tot op dit moment, doe". Behalve voor de voetbalsport heeft Masopust ook grote belangstelling voor ijshockey. „Toen ik nog in Teplice speelde, was ik een fervent ijshockeyspeler. Dat is overigens niet zo vreemd, want iedere Tsjech is ran huis uit een grote ijshockey liefhebber. Ik heb het ech ter nooit zover kunnen brengen als Bubnlk. die zowel ijshockey- als voetbalinternational was". Masopust is nooit gezwicht voor de aantrekkelijke aan biedingen. die uit het buitenland kwamen. Vooral in Italië bestond grote belangstelling voor hem. „Ik voel mij in Praag helemaal thuis. Myn vrouw en twee kin deren. Antonin en dochter Ivana (8) wil ik een reis naar een vreemd land niet aandoen en als het hier met voetballen gedaan ls. heb ik een fijne levens positie opgebouwd. Tevens kan ik dan nog volop ge nieten van mijn andere hobby'6: autorijden en mo derne muziek". Masopust denkt op dit moment echter nog niet aan een afscheid. Hy hoopt nog altijd een grote triomf met zijn elftal mee te maken: de finale voor de Europa Cup. Dukla P aart: v.l.n.r. staand Carna- rada, GeletaViktor, Taborsky, Novak, Cadek; zittend v.l.n.r. Strung, Vacenovsky, Masopust, Nederhorst, Jélinek. wel goed voor tenminste een doelpunt zijn. Aan de resultaten van de recente oefenwedstrijden hecht Musil niet zo veel waarde ..Natuurlijk ls het leuk. dat een ploeg in de periode van voor bereiding enige malen wint en goede doelpunten weet te produceren, maar de wedstrijden in België en Frankrijk moe ten op dezelfde wijze gezien worden als de ontmoetingen tegen Feijenoord Nottir 'ïam ^orest Het zijD prettige duels geworden, op de wedstrijd tegen Nottingham Forest na." Het is bekend, dat Dukla bppaald geen grote kwaliteiten heeft als het spel hard wordt. De Tsjechen prefereren rus tig voetbal en zij geven in dat opzicht dan ook hun tegenstanders dikwijls een goed voorbeeld. Dukla behoort zelfs tot de weinige Europese ploegen. ook verdedigend kunnen spelen zonder dat de schoonheid van het spr' er direct door wordt geschaad. Het verdedigende spel van de Tsjechen staat niet gelijk met afbraak en is er ook niet op gericht om het spel van de tegenstanders vol ledig af te breken. Anderlechttrainer Beres zegt over Dukla: „Anderlecht werd in Brussel met 21 verslagen door een ploeg, die mo dem voetbal speelde en geen enkel ogen blik naar de noodrem moest grijpen om onze aanvallers tot staan re brengen Het is een ploeg die beheerst speelt en slechts zelden in paniek raakt. Een man als Geleta presteerde het zelfs om in Mooie strijd eindigt onbeslist Overmaas en Roodenburg, de twee koplopers van de eerste klasse, hebben het gisteren uitstekend gedaan. Zij konden het ook uitstekend met elkaar vinden, want hoewel winst een van beiden duidelijk in het voordeel gebracht zou kunnen hebben voor het restant van de competitie werd er bijzonder fair gespeeld. Scheidsrechter Willemse had dan ook weinig moeite om het spel, dat over het algemeen van vrij goed gehalte was, in goede banen te houden. Overmaas en Roodenburg, hebben de puntjes gelijkelijk gedeeld, hoewel Roodenburg drie minuten voor het eindsignaal door het oog van de naald kroop. Loek Hensen, zoals gebruikelijk weer een uitblinker in de ijzersterke verdediging, maakte binnen de lijnen van het strafschopgebied hands en Overmaas kon de zege gaan pakken. Althans, dat dacht iedereen. want een strafschop behoort toch benut te wordenStrafschopspecialist Van Gelderen, de beste man van de Rotterd^pise formatie, durfde het risico van falen niet te nemen. Rechtsback De Greef moest het kritieke schot maar gaan lossen, zo kwam men in de groenwit gelederen na lang beraad overeen. Had hij het maar niet gedaan, want het keiharde schot afgevuurd van de elf meterstip ging grandioos naast DEN OS FAALT TWEE KEER IN MOOIE POSITIE Het was sneu voor Overmaas, maar overziet men achteraf objectief het negentig minuten durende voetbal duel, dan mag gesteld worden, dat een ieder loon naar werken heeft gekregen. Want hoe Roodenburg in de slotfase mocht „zwijnen", vele keren had ook Overmaas vrouwe Fortuna duidelijk op zijn hand. Sam den Os faalde namelijk min stens twee keer in een positie, waarin hij anders schijnbaar moei teloos tot scoren komt. Al in de eerste minuut. Behendig en snel gleed hij langs drie Rotterdam mers en speelde het leer af naar Kees van Leeuwen. Op maat en geheel vrij voor het doel kreeg hij de bal terug. Het had een treffer moeten worden, maar de Leidse aanvalsleider haalde onbesuisd uit en knalde hoog over. Afgezien van de penalty was het een van de mooiste kansen van de wed strijd, die Den Os toen liet liggen. Overmaas, met de opbouw van de „Het spel van Dukla geeft de indruk van traag te zijn, maar is sneller, boeiender en gevarieerder dan het lijkt. Dat komt voor een belangrijk deel door de grote kwa liteiten van Masopust en Geleta op het middenveld. De Tsjechen spe len realistisch voetbal, dat gericht is op het maken van doelpunten". Ze kwam van zo ver WENEN. Dc kleine Zuidkoreaanse kunstrijdster Chang Myoung Soo mag niet deelnemen aan de strijd om de wereldtitel kunst rijden, die van 28 februari tot en met S maart in Wenen zal worden gehouden. Volgens de reglementen is zij te j ong, want daarin staat, dut de deelneemsters de leeftijd moeten hebben van twaalf jaar en Chang Myoung Soo is pas tien jaar. De officials van de Internationale Schaats Unie onderzoeken de mogelijk heid het kleine meisje dat vele duizenden kilometers heeft gereisd om haar land te vertegenwoordigen toch te laten deelnemen, mits haar trainster de volle verantwoordelijkheid neemt. Als die mogelijkheid er niet is. dan zal Chang Myoung Soo haar Kür mogen demonstreren op de sluitingsavond. aanvallen liets gelukkiger dan Roo denburg, gaf een goed antwoord op het snelle openingsoffensief van Roo denburg. In de aanval en op kritieke momenten echter bleken de Rotter dammers te veel tijd nodig te hebben voor een goed schot, want Van Weer- lee en Hensen kregen keer op keer de gelegenheid in te grijpen. Met een beetje meer snelheid en ook felheid van de aanvallers van Overmaas had- dén er voor de rust beslist doelpunten kunnen vallen. Van de lijn Dat gebeurde evenwel niet. Even voor het einde van de eerste helft was het zelfs raak aan de andere kant, toen Den Os een verre uittrap van Keere- weer onder controle kreeg en langs Van Gelderen gleed. Den Os speelde het leer iets te ver voor zich uit, zo- dat hij onvoldoende vaart kon krijgen I in zyn schot op het doel. De uitge- lopen doelman Meijer was reeds ge slagen. maar op de doellijn kon spil Bos nog net een been achter de bal krijgen. In de tweede helft zag men aan vankelijk weer twee gelijkopgaande en in de aanval falende ploegen. Het werd gevaarlijker voor het doel van Keereweer, toen Overmaas het tempo ging verhogen. Na enkele benauwde momenten was hel derhalve na een kwartier toch eindelijk voor de eerste keer raak. Linksbuiten Goudriaan ontdeed zich handig van rechtsback De Jonge en trok scherp voor het doel. Midvoor Mulder had toen maar voor het inschieten. Hetgeen hij prompt Gelijk Slechts vijf minuten kon Overmaas voldaan op zijn voorsprong neerkijken, want nadat Keereweer nog een hard schot van Mulder over de zijlijn had kunnen verwerken, bereikte A at Heij- mans met een dieptepass Kees van Leeuwen. De Leidse rechtsbuiten zag zijn kans en snelde op volle snelheid naar het doel. Doelman Meijer poogde nog vertwijfeld de Leidenaar af te stoppen door hem vast te pakken. maar Van Leeuwen knokte zich ra zendsnel los en prikte de bal naar het verlaten doel. Overmaas protesteerde heftig. Onder meer bij monde van zyn grensrechter, want Van Leeuwen zou hands ge maakt hebben. De scheidsrechter liet zich echter niet vermurwen en bleef bij zijn beslissing: Roodenburg had gelijk gemaakt. De kansen lagen weer gelijk en het moet gezegd, dat Overmaas in de res terende tijd het hardste poogde de volle winst te veroveren, maar door het te omslachtige aanvalsspel en doordat Van Weerlee en Hensen be reid waren tot de bodem te putten uit hun reserves, slaagde Roodenburg er in de stand in evenwicht te houden. Met een beetje geluk hadden de Leide- naars zelfs in de slotfase nog de lei ding kunnen nemen, want Sam den Os verprutste, nadat hij door de Rotter damse verdediging was gesolieerd, aijn tweede grote kans van de middag door slordig naast de knallen. Het weinige geluk dat Den Os deze middag mocht hebben, werd evenwel in ruime mate gecompenseerd door de, reeds in de aanhef beschreven, enorme misser van De Greef. Belgen namen revanche op cyclocrosskampioenen BINNINGEN - Een week na de strijd om het wereldkampioenschap cyclocros» hebben Fred de Nys (België) bij de ama teurs en zijn landgenoot Eric de Vlae- minck bh de profs, revanche genomen. In liet Zwitserse Blnningen zagen 6000 toeschouwers de Belgen in hun categorie zegevieren over de wereldkam pioenen Michel Pelchat (Frankrijk) en de Italiaan Renatn Longo. De uitslagen lulden: 'olfshohl (Did) r Fred de MIJ» (Belg) (Fr) op J.41.-. Gisteren toonde De Vlaeminck zich ln Aalst opnieuw de snelste. Hij legde de 25 km af in 1 uur 6 min. Rolf Wolfs- hohl werd met 20 m achterstand tweede en Renato Longo met 50 m achterstand derde Russische voetballers gelijkspel TOKIO. Het Russische voetbalteam, op tournee door Tapan. kwam zaterdag tegen het nationale Japanse elftal niet verder dan een OO-gelijkspel. Gemiste kansen Ado was bijna de gehele wedstrijd in de meerderheid, maar moest toch met een ge lijkspel genoegen nemen. De 1 MVV-aanvallen waren in de eerste helft niet van gevaar ontbloot, en dat leverde in deze periode twee doelpunten op. ADO had pech met scho- ten van Maassen en Aarts tegen de paal. In de tweede helft van deze aantrekkelijke wedstrijd kwamen de Maas- 1 trichtenaren er nauwelijks meer aan te pas, maar de I Haagse aanval liet vele kan sen onbenut. Ook doelman Koerver 1 stond ADO-doelpunten in de weg. Alleen Aarts kon nog een keer de juiste richting j vinden, zodat ADO tenmin- ste nog een punt aan deze ontmoeting overhield. MVV-ADO 2-2 11 Aarts 0-1, 54 Brokamp 1-1, Frederiks 2-1, Aarts 2-2. Scheidsrechter Schalks, toeschouwers 14.000. Telstar verraste Telstar, dat meestal vanuit de verdediging opereert, trad in Breda tegen NAC Velsc De »n met 2—0. maai deze overwinning had nog groter kunnen zyn. ->'s doelman Korebrits niets in zo'n uitstekende vorm was geweest In vergelijking 1 de thuisclub voetbalde Telstar soms een klasse beter, hoe vreemd men dat ook moge vinden als men de ranglijst in ogenschouw neemt Bij NAC was het bepaald geen versterking dat Bouwmeester en Vesters weer stonden op gesteld Na een periode van groot overwicht schoot - 1- denvoor Cleeren in de 18de minuut op het Bredase doel af. Niemand legde hem een stroobreed in de weg en zij delings langs doelman Kore brits schoot Cleeren raak (0—1) Er verliepen veertig minuten eer de opvallend goed spe'mde Clement voor 0—2 zorgde. NAC—Telstar 0—2 (0—1). 18 Cleeren 01: 58 Clement 0—2; scheidsrechter: Roomer; toeschouwers: 5000. DOS sloeg snel toe Een geïnspireerd spelend DOS heeft in het begin van de tweede helft ln de wedstrijd tegen Go Ahead hard toege slagen Binnen tien minuten hadden de Utrechtere een 3 0 voorsprong opgeiioi 1, dank zij de voortreffelijk spelende Wery en de attente Achterberg. Voor de nist was het al duidelijk, dat DOS zijn huid zo duur mogelijk zou verkopen. Het speelde snel en Go Ahead kreeg het heel moeilijk De Deventenaren wisten echter dank zij het goed toepassen van de buiten- spelval doelpunten te voor komen Bij de gasten vielen de sterk uitgevoerde drie hoekscombinaties tussen Veenstra, Niehaus en Boeke- stein op. maar verder dan vier hoekschoppen brachten zij 't niet. Direct na de hervatting nam DOS de leiding en zes minuten later stonden de Utrechters op 30. DOS—Go Ahead 3—0 (0—0). 46 Achterberg 1—0: 50 Ach terberg 2—0; 55 P'ageman 3—0; scheidsrecht Bijle- veld; toeschouwers: 8200. Hattrick Bosveld Slechte generale Charlie Bosveld heeft de ont moeting tussen Sparta en Fortuna '54 beheerst, niet zo zeer omdat hij drie doel punten scoorde, maar eerder omdat hij onvermoeibaar bleek en de verdediging van de gasten steeds weer voor problem«'i stelde De vol komen verdiende zege van Sparta tegen een onproduk tief Fortuna viel wat hoog uit. Dat was voornamelijk de schuld van doelman Pakbeers. die bij eerste en tweede treffer volkomen faalde Een aanvechtbare stral schop - na onopzettelijk hands van Haenen - besliste de ont moeting in feite. De aanval van Fortuna was ongevaarlijk. Slechts de snelle Chris Coenen stichtte aanvankelijk gevaar in de Rotterdamse verdedi ging. Wellicht had de score een aanmerkelijk ander aan zien gekregen, als de paal niet na 25 minuten een doelpunt voor Fortuna in de weg had gestaan, toen I" "nen een verrassend schot loste. Sparta—Fortuna 4—0 (1—0'. j PSV—Ajax 2—1 (1—0). 44 J 43 Bosveld 1—0. 59 Bosveld I verdonk 1—0; 82 Schrijvers "fÜST «strafschop) 2-0. 87 Pronk 30: 86 Madsen 40: scheids- rechter: Vocrmans; tocschou- scheidsrechter: Van weri: 10.000. Ravens; toeschouwers; 18.500. Een met vier invallers aan getreden PSV heeft zich ln een uitverkocht huis tegen Ajax voortreffelijk geveerd De solide verdediging, waarin Pijs en Schrijvers de grote mannen waren, legde de Am sterdamse schutters volledig aan banden en had daarmee een groot aandeel in de on- urhte maai verdiende zege van PSV Het spel van Ajax was bepaald niet im ponerend. Zelfs een strafschop bleef onbenut, omdat Swart de bal naast schoot Na d« rust verwierf Ajax een veld- o ver wicht, maar Cruyff c.s. waren welyks gevaarliik Vlak voor tijd werd Van der Kuvlen in het strafschopge bied gehaakt en Schrijvers benutte de strafschop onbe rispelijk (2—0). De mee naar voren gekomen Pronk zorgde voor de enige Ajaxtreffer: 2—1. Kind va II op schot Hoewel de terugkeer van Ove Kindvall nauwelijks een ver sterking voor Feijenoord be tekende. had de Zweed met twee treffers toch een groot aandeel in de royale en ver diende overwinning van de Rotterdammers op h r dap pere maar machteloze Willem II. Doelman Van der Heyden van Willem II kreeg in de eerste helft nauwelijks moei lijk werk op te knappen, om dat er te veel haperde in het samenspel van de Rotterdam se aanvallers Bild opende overigens snel en verrassend de score In de tweede helft vonden de Feijenoorders el kaar wat gemakkei iiker en binnen vijftien minuten had Ove Kindvall met twee prach tige treffers zijn team buiten bereik van Willem II gebracht Dank zii voort redelijk werk van Van der Heyden. die schoten van Bild en Kindvall met snelle reacties onscha delijk maakte. bleef de schade voor Willem II tot 03 beperkt. Willem II—Feyt -ord 03 (0—1). 7 Bild 0—1; 52 Kind vall 0—2; 60 Kindvall 0--3; scheidsrechter: Van Oostrom: toeschouwers: 10.000. Na rust op toeren DWü heeft pas ver de tweede helft zijn superioriteit over Xerxes in een mime en alleszins verdiende overwin ning tot uitdrukking kunnen brengen Het spel van beide ploegen was uitermate slordig DWS nr n door Kruiver de leiding en met deze stand werd de eerste helft afge sloten. De Amsterdammers, die vrijwel steeds een veld- oveiwicht hadden gehad, moesten na de rust toch een doelpunt toestaan, toen doel man Schrijvers over een tam schot van Radovlc viel: 1—1. Xerxes werd zelfs sterker. Hanegem ln het strafschop gebied. werd de Rotterdam mers noodlottig. Kruiver vol trok het vonnis: 2—1. Oooi doelpunten van Van der Berg. RlechHman en Waa.venberg werd het tenslotte nog 51. DWS—Xerxes 5—1 (1—0). 20 Kruiver 10; 53 Rad" 1—1; 66 Kruiver (strafschop) 2—1: 72 Van der Berg 3—1; 82 Riechelman 4—1; 87 Waayenberg 5—1: scheids rechter: H. J. Lausberg. toe schouwers 5500. Verdiend gelijkspel Elinkwyk had tegen FC Twentp al ln de eerste helft I een beslissende voorsprong kunnen nemen. Tot driemaal i toe kwam Van Straalen alleen I voor e "'man Misic de laatste keer met behulp van I achterspeld Hilgerink. die j foutief terugspeelde maar evenzovele keren kwam de Enschedese doelman als win naar uit de strijd Ook de Oostelijken kregen in dit. op duel kansen, maar verder dan een kopbal van Ter Mors tegen de lat brachten zij het nipt Na de rust werd het spel beter het half uur naar uit. dat FC Twente dank zy een aanz'—lljk be tere conditie in staat zou zi)o tot winst te komen. Maar Elinkwijk sloeg ln het laatste kwartier fel terug en mocht om die reden zeker aanspraak op het gelijkspel maken. FC Twente—Elinkwijk 2Z (0—0). 50 Samardzlc 1—0; 74 Pahlplatz 2—0; 76 Van der Merkt 2—1: 82 Van der Merkt 2—2; scheidsrechter Boosten; toeschouwers: 5500. Rumoer bij Sittardia Töt een kwartier voor het einde was Sittardia—GVAV een gezapig partijtje voetbal met wisselende kansen voor beide partijen. Toe- bracht de Groninger Koeman echter Cebinac ten val binnen de beruchte lijnen. Mares be nutte de toegekende straf schop V kon zich niet met de arbitrale beslissing verenigen en enkele spelers weigerden verder te spelen. De wedstrijd moest zelfs een rtal minuten gestaakt worden, alvorens de Gronin gers bereid waren het spel te hervatten In de resterende tijd veranderde niets meer aan de stand, hoewel GVAV furieus voor de gelijkmaker vocht. Er werden tal van overtredingen begaan en Ll- buda (GVAV) liep nog een officiële waarschu ing op. 81ttardia—GVAV 1—0 (0—0). 75 Mer« (strafschop) 1—0; scheidsrechter; Bom; toe schouwers: 10.000.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 11