Ontgrondingsperikelen in raad van Oegstgeest AGENDA Voorhofpolder optimaal recreatiegebied AGRARISCHE BESTEMMING IN STRIJD MET UITBREIDINGSPLAN VIJF GEZICHTEN VAN DE LIEFDE OP EEN THEMA VAN BAUDELAIRE Hollandse Constructiegroep N.V. completeerde bestuur LEIDERDORPS BEGIN TOT STICHTING VAN ALGEMEEN BEJAARDENHUIS Berkenkade moet gesloten blijven Gemeenteraad van Leiderdorp DUITSE TREK NAAR DE BOLLEN Bezichtiging woningen bij Churchilllaan „Adonis" zat ook onder lesuren achter meisjes aan Kleine zaken in raadsvergadering van Oegstgeest PAUZE PUNT DONDERDAG 23 FEBRUARI 1967 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 FEBRUARI Gronheid Boussac modeshow. Stadsgehoorzaal, 14.30 en 20.00 uur. Leids Kamerkoor Bachs Johannes Passion. Zuiderkerk, Lammenschans- weg, 20.00 uur. Amsterdams Volkstoneel laatste opvoering Rooie Sien. Leidse Schouw burg, 20.00 u. K. en O., Leiderdorp lezing door dr. J. Zeldenrust. Dorpshuis, 20.00 u. W'AT GISTERAVOND in de zitting van de raad van Oegstgeest wel te verwachten was en waarvoor grote belangstelling bestond, was een uitvoerige beraadslaging omtrent de ont gronding van de Voorhof polder, waarvoor Gede puteerde Staten goedkeuring verleend hebben. Ruim twee en een half uur heeft de behandeling van dit agendapunt gevergd. De zitting werd zelfs een ogenblik geschorst voor fractie-overleg. Uit het bijzonder grote aantal feiten en meningen, die te berde werden gebracht, bleek dat men het agrarische belang van dit gebied niet zo hoog aansloeg, maar dat men vóór recreatie was. Maar als dit een recreatiegebied wordt, dan wenst men een optimaal gebruik. Het plan, goedge keurd door G.S., achtte men niet aceptabel. De raad sprak zich uit voor het meerderheidsstand punt van b. en w. om in beroep te gaan bij de Kroon tegen het besluit van G.S. In tweede in stantie zal er een commissievergadering plaats vinden, waarin de raadsleden een werkschema zullen opstellen voor b. en w. Deze zal met door de raad genoemde instanties in onderhandeling treden om te trachten overeenstemming te be reiken tot het verkrijgen van een acceptabele uitvoering van het recreatiegebied. Wordt er inderdaad een gunstige oplossing gevonden, dan zal het beroep worden ingetrokken. De heer Van Weizen (PC) bracht dit voorstel ter tafel. Het werd door een tiental raadsleden onder steund, uitgezonderd de PvdA-fractie en één lid van de VVD-fractie. Mevr. Samkalden (PvdA) had een voorstel ingediend, ondertekend door haar fractiegenoten, om vóór het verstrijken van de termijn waarin b. en w. in beroep kunnen gaan, één week, alsnog een raadsvergadering te houden. Een zeer korte onderhandelingsperiode, dus die niet te realiseren valt. De PvdA-fraktie was aanvankelijk zeer vasthoudend, doch het voorstel werd weggestemd. By de aanvang van de discussies zette burgemeeste H. L. du Boeuff allereerst een misvatting recht: in de dagbladen is herhaaldelijk gesproken over het VOORNEMEN over te gaan tot ont gronding van de Voorhofpolder. Dit is niet juist. Als feiten liggen er: de ver gunning is verleend, doch eerst als de beoepstermyn is verstreken gebeurt het. De meerderheid van het college van b. en w. heeft gemeend stelling te nemen tegen de goedkeuring van GS, omdat de grond een agrarische bestemming heeft in het uitbreidingsplan zoals dit is vastgesteld. Het is dus in stryd met dit plan. De vergunning verdraagt zich niet met vigerende uitbeiclingsplannen, aldus de voorzitter. SLECHTE GROND Wethouder v.d. Voet zette als zijn standpunt uiteen, dat het genoemde ge bied niet agrarisch kon blijven, omdat deg rond slecht is. Voor een landbouwer is het moeilijk om het daar uit te hou den. Spr. bracht het plan Rijnstreek- West ter sprake waarin het wordt aan geduid als recreatiegebied. "Als ik moet kiezen tussen woningbouw, industrie en recreatie dan het laatste". De voorzitter legde er de nadruk op dat een streekplan iets anders is dan een uitbreidingsplan. Het laatste is be slissend. Wethouder J. J. Thorn wees -op een brief van de LTB waarin, men stelt dat de Voorhofpolder de tuinders vervangende grond kan bieden. Dat de grond "zuur" zou zijn, zou te wijten zijn aan een niet juiste bemesting. Er zijn tuinders verdreven en hier zou met hulp van de gemeente voor hen éen moge lijkheid liggen een bedrijf te realiseren. De heer Aldershoff (PC) zag in de ontgronding vele aspecten. Als men het beleid van de Provincie volgt dan vindt men putten, vrij ordeloos verspreid. Hij was hier absoluut tegen. „Waarom de Kaag niet uitdiepen?" vroeg hij zich af, waarbij hij zijn gedachte liet gaan over het vroegere "Leidse merenplan". Hij had een overzicht waarin de overheid haar visie geeft op de toekomst voor wat betreft de ontzanding. Hij pleitte voor een overwogen systeem. Tevens speet het de heer Aldershoff, dat hjj geen verslag had aangetroffen van de bemoeienissen van b. en w. om tot een gezamenlijke op lossing te komen. "Een subtieler en soe- Sport verbroedert (soms) en af en toe ook nog iets meer. Dat bleek gistermiddag weer eens in Leiden Zuid-West, waar Kees Cornelissen (26) en Els Linde man (22) elkaar trouw voor het leven beloofden. Zij deden dat in de Antoniuskerk op een (korf)balworp afstand van het Crescendoveld, waar de jonge echtelieden elkaar vonden. Kees Cornelissen is al vijftien jaar lid van Crescendo, tegenwoordig bestuurslid en jeugdleider. De bruid maakt zich op organisato risch gebied voor deze vereni ging eveneens verdienstelijk, want zij trekt al drie jaar, als leidster, met de jongste jeugd op. Bij het uitkomen van de kerk gaven, zoals de foto laat zien, een groot aantal jeugdige leden van Crescendo blijk van hun vreugde over dit „interne" hu- huwelijk. peler beleid zou meer effect sorteren". Ook betreurde hij het dat b. en w. de raad in een zaak van dergelijk belang voor een voldongen feit stelde. B. en w. hadden wel iets meer kunnen doen op grond van de wet op de ruimtelijke orde ning". Spreker betwijfelde de recreatieve mogelijkheden van de plas. De heer Sta pel (WD) woog eveneens de voor en na delen tegen elkaar. Hij wilde de brief van de LTB niet zonder meer ter zijde leggen, want er gaat agrarisch gebied verloren. Ook hij vond dat het plan te weinig waarborg biedt voor recreatie, waarbij mevr. Samkalden (PVDA) zich aansloot. De heer v. Weizen meende, dat een langere termijn van overleg mogelijk had moeten zijn. Het bestemmingsplan moet prevaleren boven het streekplan. Verzilting Ir. Dorgelo bekeek de agrarische as- latief slecht is. De oostelijk zijde is ge- trent de grond voorgelegd waaruit blijkt pecten van de polder. Hij had de rijks dat de westelijke zijde van de polder e- schikt voor bollenteelt. Het gevaar van verailting in Rijnland is groot, door op tuinbouwconsulent in Lisse vragen om- de bodem van de zandput een kleilaag aan te brengen kan dit voorkomen wor den. De heer Dorgelo, meende ook, dat er landschappelijk gezien bezwaren wa- en. De heer Brouwer (PC) keerde zich niet tegen de bestemming "recreatie" maar vond het naar als men „opgehan gen dreigt te worden aan het streekplan. Wij zien als raad ons beleid doorkruist door de provincie." Formele details De voorzitter wees in zijn antwoord op de veelheid van meningen, men moet niet teveel in formele details afdalen. Het al dan niet in beroep gaan was aan de orde. Het verlenen van de vergunning tot ontgronding door G. S. is in strijd met het eigen besluit van de raad. De meederheid van b. en w. wil daarom in beroep gaan-. „Ik heb begepen, dat de raad de recreatie kiest en ik wil het beroepschrift intrekken als er een bevre digende oplossing wordt gevonden." Wethouder v.d. Voet lichtte vervolgens aan de hand van een tekening de situatie in de Voorhofpolder toe en liet duide lijk zien hoe men zich de „put-Menten" dacht. De polder wordt tweederde water en eenderde land, resp. 45 ha (waarvan 15 ha wérkelijk diep) en 25% ha. Het nauwste gedeelte langs het kanaal is nog altijd 70 meter land, oplopende tot 100 meter breedte. Deze oevers worden bebost." Hij verklaarde zich tegen het uitstellen van beroep. Volgens de teke ning is de westhoek van het polder uit stekend geschikt voor camping, dieren park, vogelpark, enz., het is drie-en-een half maal zo groot als het bos van Wij- kersloot. Mevrouw Samkalden (PvdA) toonde zich echter niet overtuigd en diende haar voorstel in, met alle gevolgen in het begin beschreven. Twintig jaar zijn en, dan liefhebben, kan een periode vol levensvreugde, zielsverrukking, vertwijfeling, wan hoop en berusting zijn. Het ligt er maar aan hoe je er tegenover staat en met wie je te maken hebt. De film van deze (K. en O.) maand „L'amour a vingt ans" oftewel „Al zijn ze twintig", die gisteravond in het Ca mera-theater vertoond werd, is een werk van vijf cineasten. Truffaut, Rosseline, Ishihara, Op- hüls en Wadja hebben alle vijf in hun eigen land „L'amouj- a vingt ans" op hun eigen wijze op het celluloid vast gelegd en hun interpretaties in één geheel samengebundeld. Zij hebben zich daarbij laten leiden door een gedicht van Charles Baudelaire, die in dat poëtisch werk alle eerder ge noemde gemoedsgevoelens uit. In het Franse gedeelte van deze vijf-in-één wordt een werkende jongen verliefd op een schoolmeisje, 't Meisje wil slechts vriendschap. In het Italiaan se filmpje wil een man scheiden van zijn (rijke) vrouw, maar die vrouw is (nog) niet zover. In het Japanse gedeelte wordt een man waanzinnig verliefd op een vrouw, die hij slechts van gezicht kent. Zo waanzinnig, dat hij haar vermoordt. Deze drie delen zou men kunnen samenvatten onder: Verliefd zijn, niet beter worden. In het Poolse deel wordt een foto graaf door zijn vriendin veracht om dat hij in een noodsituatie allereerst om zijn plaatjes denkt en niet aan hulp. In het Duitse deel is een pers fotograaf, die van het ene naar het andere eind van de wereld zwerft, vader geworden; hij zoekt de moeder, die eigenlijk een vreemde voor hem is, op en komt nader tot haar. In beide verfilmingen wordt men ver liefd en.wel beter. Door deze vijf benaderingen is een bijzonder boeiende film gecreëerd. Burgerlijke stand Gehuwd: J. Carton en M. Nieuwen- huizen. Geboren: Michaël Jim z.v. W. Su therland en W. J. Willink; Franz Peter z.v. W. P. Fischer en R. M. Tscherner; Johan z.v. P. Kralt en N. v. Duijn; Adriana Cornelia d.v. M. de Graaf en G. v. d. Berg; Harold z.v. J. v. d. Valk en M.S. Mak; Michaël Robert z.v. R. J. J. B. Westen en J. G. Schippers; Ro- bertus Marinus z.v. J. Sinteur en C. Benning; Conrad Viktor Egmond z.v. H. V. de Lima en E. V. N. Faries; Mar co Johannes z.v. J. T. M. Heemskerk ep C.M. M. Straathof; Elly d.v. M. J. Davids en E. C. M. Verhaar; Cornelis z.v. G. Ouwehand en H. v. d. Oever; Marcel Peter Richard z.v. J. A. Krom hout en E. J. H. Visser; Mark Willem z.v. R. Semeijns de Vries van Does- burgh en E. Brandsma; Cornelis z.v. J. Hogewoning en C. v. d. Plas. Overleden: R. A. Leurs 2 j., z. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van vrijdag 17 februari tot en met donderdag 23 februari: Geopend voor spoedeisende ^gevallen: apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. In een gistermiddag ten kantore der vennootschap gehouden buitengewone algemene vergadering van aandeel houders der Hollandse Constructie Groep N.V. is de Raad van Bestuur dezer groep gecomplementeerd door de benoeming van drie nieuwe leden. De vergadering werd gepresideerd dooi de directeur der H.C.G., de heer ir. E. F. E. Bongaerts, die er in zijn ope ningswoord aan herinnerde, dat dit de eerste vergadering was van de H.C.G. sinds de naamwisseling na de statuten wijziging op 19 oktober per 1 januari j.l. is ingegaan. In de nieuwe N.V. is de H.C.W. met al haar dochteronder nemingen opgenomen. Voor deze N.V. is een Raad van Bestuur nodig, waarvan tot heden al leen ir. E. F. E. Bongaerts en ir. O. J. Schreuders deel uitmaken, Voorge steld werd nu ook de heren ir. J. H. Dickhoff, directeur van de Ned. Elec trons Mij., P. S. Stokman, directeur van de Apparaten- en Ketelfabriek te Goes en ir. J. H. v. d. Torren, direc teur van het Technisch Bureau Tebo- tin te Rijswijk, op te nemen. Geen dei- aanwezigen, tezamen uitbrengend 17760 stemmen, had hiertegen bezwaar, waarop de benoeming bij acclamatie kon geschieden. De heer Bongaerts sprak de hoop uit, dat dooi- hun be noeming de belangen van de nieuwe N.V. nog beter zouden kunnen wor den behartigd. PERSONEELSTEKORT Hierna deelde de heer Bongaerts op verzoek van één der aanwezigen nog een en ander mede over de gang van zaken in de verschillende bedrijven der N.V. Ten aanzien van de hoofd groep en alle daarmee gelieerde be drijven is spr. over 1966 niet ontevre den, terwijl 1967 evenmin enige terug gang in activiteit te zien heeft ge geven. Het personeelstekort in Lei den geeft nog geen verruiming te zien door nieuwe werkkrachten. Het is hier zo, dat de gepensionneerden nog maar juist kunnen worden vervangen. Bij de Apparaten- en Ketelfabriek te Goes bestaat nog steeds gebrek aan personeel. De hoop, dat de afvloeiing van werkkrachten in de Mijnstreek hier enige aanvulling te zien zou ge ven, is niet bewaarheid, omdat velen bezwaar hebben in Zeeland te gaan werken. Ook de totstandkoming van de nieuwe Haringvlietbrug, waardoor Zuid-Holland en Zeeland dichter bij elkaar werden gebracht, gaf evenmin aanvulling van het personeelstekort te zien. Cursisten L.J.A. slaagden voor handarbeid-examen 21 candidaten, opgeleid in een cursus van de Stichting Leidse Jeugd Actie, die in oktober 1965 is gestart hebben op dagavond 21 februari j.l. in het Leidse Volkshuis het examen handenarbeid A. voor het landelijk diploma „creatieve handvaardigheid voor jeugdleiding" af gelegd. Behoudens het uitvoeren var een opdracht werden de candidaten ook getoetst op hun theoretische kennis. De namen van de 2 geslaagden zijn.: Mevr. C. Schriever-Otto hr. G. Schoots; hr. H. Spoelstra; hr. J. G. de Ronde; Mej, I. Heemskerk; mej. E. Noordermeer, mej. I. Jansen, mej. E. Broekhuizen; mej. C. Boer; mej. E. Ins- je; mej. H. Aalbersberg; mej. H. Best; mej. A. Smallenburg; mej. H. Paans; mej. J. Plomp; mevr. M. Geul; mej. A. Simons; mevr. C. A. Otto-Wubber; hr. v. .d Stel; mej. M. A. M. Schoots, mej. J. i Een vijftal heren in Leiderdorp heeft het initiatief genomen een vereniging Algemene Bejaardenzorg op te richten. In de vergadering daartoe, die gisteravond in het Dorpshuis werd ge houden, is dit gebeurd; Initiatiefnemers zijn 'de heren W. Ba- velaar, ir. R. Poels, raadslid, drs. L. J. A. Straathof, arts, ir. F. P. J. van Straaten en K. Wolt, directeur Araro- bank, dié tot de eerstvolgende leden vergadering het voorlopig bestuur zul len vormen. Als voorzitter vertelde ir. Van Straa ten één en ander over de plannen en het doel van het oprichten van deze vereniging. Leiderdorp heeft een be jaardencentrum „De Dillenburg", dit is prot.-christelijk en het is voor anders denkenden vrijwel onmogelijk hierin 'n plaats te bekomen, daar de wachtlijst groot is. Het is dus de bedoeling te komen tot het bouwen van een neu traal bejaardentehuis. Daarnaast heb ben de heren gemeend dat het nodig is en mogelijk moet zijn ook in Leiderdorp te komen tot „buurthulp", zoals dat bijv. in Den Haag zo goed functioneert. In het oog wordt gehouden datgene wat op dit gebied misschien al gebeurt en men is niet van plan andermans werk te doorkruisen. Mej. J. de Geus uit Den Haag ver telde over haar werk, zoals zij deze buurthuipen heeft opgericht. Deze hulp strekt zich niet alleen tot bejaarden uit, maar ook tot alleenwonenden die b.v. LEIDERDORP VOORSTEL INZAKE NIEUW RAADHUIS Hoewel na de ingebruikname van het voormalig PTT-kantoor in de Hoofd straat voorlopig een einde is gekomen aan de huisvestingsmoeilijkheden van de secretarie begint naar de mening van b. en w. toch de tijd te komen om te gaan denken aan de bouw van het nieuwe raadhuis. De tijd van voorberei ding, voor de eerste paal geslagen kan worden in het bospark „DeHoutkamp" zal immers nog lang duren. B, en w. zijn de méning toegedaan, dat eerst een programma van eisen ten aanzien van het nieuwe raadhuis wordt opgesteld. De hulp zal daarbij worden ingeroepen van het Registratiebureau van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten. De kosten van het bureau zullen maximaal 15.000 gaan bedragen. B. en w. steller! de raad voor tot beschikbaarstelling van dit bedrag te besluiten. Als de omzet van de winkels in de Hoofdstraat inderdaad vermindert dan is dat zeker niet in de eerste plaats te wijten aan de afsluiting van de Ber kenkade. Dit schrijven b. en w. in de toelichting op het adres van een aantal middenstanders over het afsluiten van de Berkenkade. Met waardering heeft het college kennis genomen van 't plan dat ir. Kentie in opdracht van de mid denstanders heeft opgesteld, maar b. en w. ontraden uitvoering, omdat daar door technische moeilijkheden zouden ontstaan voor de te plaatsen verkeers lichteninstallatie. Na het adres van de middenstanders heeft het college zich nogmaals diep gaand bezonnen op de situatie van het kruispunt Persant Snoepweg-Acacia- laan adviezen werden ingewonnen o.m. bij de ANWB en de KNAC maar de conclusie is, dat handhaving van de afsluiting de voorkeur verdient. ziek zijn geworden of een ongeluk overkomen. Door een kleine handreiking wordt vaak veel eenzaamheid doorbro ken. De heer W. Scheerens, directeur van NCHB d.i. Nederlandse Centrale voor Huisvesting van Bejaarden, vertelde een en ander over de huisvesting van bejaarden en de mogelijkheden om te komen tot de bouw van een tehuis. Na de voorlichting van beide sprekers en de n.a. daarvan gestelde vragen werd unaniem besloten tot oprichting van een vereniging die de naam dragen „Algemene Vereniging Bejaar denzorg Leiderdorp". De contributie werd vastgesteld op 2.50 voor alleenstaanden en 3,50 voor echtparen. Men kan zich aanmelden bij de heer W. Bavelaar, Mauritssingel 174, Leider- Bouwplan van 66 woningwetwoningen In het uitbreidingsplan Zijllaan- er Meijepolder zullen binnenkort na on derhandse aanbesteding 66 woningwet woningen gebouwd worden. Over dit bouwproject zal de gemeenteraad m dagavond een beslissing nemen. Het plan omvatte oorspronkelijk slechts 48 woningwetwoningen, r het werd tot 66 uitgebreid door een tal voor de verkoop bestemde B-pre miewoningen over te hevelen naai woningwetsector. Door de medewerking van de regionale woningbouwcommissie voor de Leidse agglomeratie en de Bol lenstreek zal de bouw nog in het eerste kwartaal van dit jaar kunnen begin- Een tegenvaller is, dat bij de voorbe sprekingen tussen provinciale directie, de aannemer en de gemeente de eis ge steld is van vereenvoudiging van het bouwplan. De geplande dakkapellen moesten vervallen en de vaste trap de eerste verdieping naar de zolder door een zgn. vliezotrap. Door deze be verdieping moest vervangen worden sparingen wordt de oorspronkelijk ge raamde wekelijkse huurprijs van 28,40 gedrukt tot ƒ26,20. De woningen zullen gezet worden aan de Wielewaalstraat, de Specht straat, de Lijsterstraat, de Nachtegaal straat en de Vogellaan. De gemeenteraad van Leiderdorp vergadert op maandag 27 februari des namiddags om 8 uur. Op de agenda staan o.a. de volgende voorstellen Tot vaststelling van het theoretisch getal wekelijkse lesuren vakonderwijs voor 1967; tot vaststelling van de te verlenen voorschotten op de exploita tievergoeding over 1967 aan de bijzon dere lagere scholen en de bijzondere ulo-school; tot vaststelling van de te verlenen voorschotten op de exploita tievergoeding over 1967 aan de bijzon dere kleuterscholen; tot het bouwen van 66 woningwetwoningen, het onder hands aanbesteden daarvan en tot het aanvragen en aanvaarden van de daar voor benodigde gelden uit 's rijks kas; tot verhoging van de subsidie aan de Ammanstichting te Rotterdam over '66; tot beschikbaarstelling van een krediet voor het doen opmaken van een gramma van eisen ten behoeve va: bouw van een nieuw gemeentehuistot wijziging van de verordening op het cultuurfonds; tot beschikbaarstelling van een krediet voor het vervaardigen van een maquette van een deel va: gemeentelijke bestemmingsplannentot beschikbaarstelling van een krediet vooi de verbetering en uitbreiding van de ge meentelijke sportvelden ter weerszijden van de Hoogmadeseweg; voorstel in zake de afsluiting van de Berkenkade n.a.v. een adres van een aantal winke liers aan de Hoofdstraat. In samenwerking met de Neder landse Spoorwegen organiseert 'n krant uit Stuttgart een vierdaag se reis' naar Nederland in de Keu- kenhoftijd. De belangstelling voor deze reizen is zo groot, dat in de plaats van één extra trein zo als aanvankelijk de opzet was er vier zullen rijden. Deze reizen vinden plaats in de periode van 15 april tot 9 mei. Er zullen ongeveer 1400 personen in totaal aan deze vier reizeD deelnemen. Het programma in Nederland omvat niet alleen een bezoek aan de Keukenhof en een verblijf aan de kust. maar ook be zoeken aan Amsterdam, Volen- dam, Rotterdam en Den Haag. De organisatie van deze reizen in Nederland berust helemaal bij de Ned. Spoorwegen. Ook elders in Zuid-Duitsland bestaat be langstelling voor Nederland in Keukenhof-tijd, want uit Karls ruhe en Augsburg zullen even eens extra treinen naar ons land rijden. De gemeentelijke woningstichting deelt mee, dat er op zaterdag 25 febru ari gelegenheid wordt gegeven tot het bezichtigen van een aantal in aanbouw zijnde woningen aan het Jacques Urlus- plantsoen nabij de Churchilllaan. De rondleiding geschied onder deskun dige leiding en begint om half elf vanaf de directiekeet nabij het bejaardencen trum. Om twaalf uur zal de rondleiding worden beëindigd. De zelfbewustheid van de 20-jaige „Adonis" uit Oegstgeest, die alledaags „Bert" heet, kreeg voor de Haagse poli tierechter een leiyke deuk. „De meisjes vinden- je een vervelende jongen, die al tijd lastig en opdringerig is," aldus het testimonium óver Bert in de politieverkla- ringen. Het klopte wel, want Bert was erg vervelend geweest op het sportveld, waar een gymnastiekleraar bezig was met zijn meisjesklas te trainen. Bert kwam er weer bijstaan en deed erg interessant. „Ga nu maar liever weg," zo vermaande de gymnastiekle raar. Maar Bert bleef staan, hij dacht dat de meisjes hem leuk vonden. De le raar gaf nogeens een waarschuwing en probeerde Bert van het terrein te ver wijder ep. Toen gaf de veryelenda jon geman de leraar een klap in diens ge zicht, zodat Bert nu Voor de Haagse po litierechter moest verschijnen terzake van mishandeling. „De klap kwam nogal aan, want de gymnastieleraar viel, "con stateerde de politierechter. Verdachte zei, dat hij excuus heeft aangeboden. De officier waarschuwde hem wat minder achter de meisjes aan te zitten en dat in elk geval niet te doen tijdens lesuren. „De meisjes moeten je niet zo erg, dus laat het helemaal maar,'' aldus het ad vies van de officier, maar dat is c delq'k. En zeker voor Bert. De eis luidde 40,boete, doch omdat vedachte in middels heeft ingezien verkeerd te heb ben gehandeld en hij voor de eerste maal terecht stond, werd het vonnis 25, Aan het begin van de gisteravond ge houden zitting van de gemeenteraad var Oegstgeest werd de heer Temmink ge- installeerd als nieuw raadslid voor de VVD. Hij neemt de plaats in van ir. v Emde Boas, die lid is geworden van de Raad van Europa. De raad ging akkoord met het voor stel van b. en w. het onderhoud van de tuinen bij de woningen aan de Balistraat over te laten aan de bewoners. Dit onderhoud was oorspronkelijk handen van de gemeente. De leden van de commissie tot wering van schoolverzuim zijn op 1 januari peiodiek afgetreden, zij werden echter allen herkozen. De heer Temmink werd voorts gekozen in de commissie ge organiseerd overleg. Nadat de ontgronding van de Voor hofpolder „grondig" ter sprake was ge weest, verliet burgemeester H. L. du Boeuff de vergadering, waarna wethou der v.d. Voet als loco-burgemeester op trad. Men ging akkoord met een goot aantal onderwijs-voorstellen. Bij de rondvraag informeerde mevr. Gouverneur (KVP) naar de vergoeding voor de begraafplaatsen. De voorzitter verklaarde, dat hier binnenkort een pre-advies over te verwachten valt. Besloten werd de raadsvergaderingen voortaan op donderdag te houden, me de in verband met evt. voetbalwed strijden, die woensdagsavonds uitge zonden worden. Drs. De Graaf (PvdA) vroeg een soepeler beleid van b. en w. bij het toelaten van verkiezingskara vanen (in Oegstgeest was dit niet toe gestaan), terwijl mevr. Munter (VVD) vond dat de kantine van „De Voscuyl" best gebruikt mocht worden vbor het houden van politieke vergaderingen. Zij kon niet begrijpen, dat. clit aan de dames van de VVD geweigerd was. De heer Lags (PvdA) hoopt dat men de bunker in het Bos van Wijkersloot onder de aarde, welke vrijgekomen is bij de aanleg van een parkeerterrein aan de Lijtweg, wil laten verdwijnen. Wethouder v. d. Voet zal met een plan ter tafel komen. Geboren: Gerardus Johannes z.v. J. Juffermans en A. M, Kwakkenbos. Ondertrouwd: P. Bergman en W. I. M. v. Iterson. Getrouwd: M. H. v. Kampen en M. W. A. Baars; B. v. d. Knaap en A. B. M. Verhaar. Overledeni E. v. Straalen, e.v. G. F. Noordam. HET ZALIGE SPITSUUR Enige keren per maand wringen ons op het spitsuur uit Den Haag na Leiden en kronkelen van het ene warde kluwen in het andere. Het is i hollen en draven naar en van star volle treinen en bussen, en hollen horten van die-dubbele rijen auto's dat alles fantastisch verlicht door en aan floepende kleurige lichtreklani En als 't dan nog regent en waait, vras men zich af of de apostel Johannes het eiland Patmos dat gezien heeft, tc hij zijn apokalyptische voorspelling net schreef. Men moet zich even indent; iemand die van een zonnig Grieks dr ven-eiland onverhoeds midden i: spitsuur van onze volheerlijke moder beschaving wordt overgevlogen! Er theologen (of wat daar voor door gaan), die beweren dat de wereld ei mensheid steeds mooier, mooier wc zo mooi dat we zonder dramatise schok de beloofde wereld van z binnenglijden. We vinden zo'n spitsu wel (voor een keertje) interessant, m als dit de voorloper van de eeuwige ligheid moet zijn —God beware ons voor de eeuwige zaligheid! LEIDSE BIOSCOPE Camera: De amoureuze avonturen v Moll Flanders (18 jr.). Dagelijks 2.30, 19.00 en 21.15 Zondag: 2.30, 4.45 7.00 en 9.15 uii Lido; De helden van de Telemark (14 Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u; Luxor: Wie is bang voor Virginia Wo (volw.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu; j Studio: Ingmar Bergman festival: (18 j.); 2223 febr. Het zevend gel (18 jr.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 ui Trianon: De ongelooflijke overwinnt (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur, Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 u: Rex;' Zeven tegen allen (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 u KORRELTJE vaarden dan te ontwijken. MARKTBERICHTEN UTRECHT, 23 febr. - Vee - Aanvc totaal 3.087. Runderen 1178, vette k veren 188. graskalveren 58, nuchte] kalveren 1554, schapen 87, bokken geiten 22, melkkoeien: 1000-1450, ki vaarzen 1000-1350, vare koeien 870-11 pinken 610-780, stieren 900-1025, gn kalveren 350-500, nuchtere kalveren 75, fok-kalveren 125-300, schapen 125, lammeren 95-135, bokken en ge: 12-60, Vette koeien: I 4.10-4,35, H 3. 3.95, m 3.70-3.90, Kalveren I 3,45-3, II 3.40-3,45, III 2,90-3,30, nuchtere k; veren 1.35-1.70. Melkkoeien: traag- pri houdend; vette koeien: flauw - als rige week; vare koeien: redelijk - r prijshoudend vette kalveren: traag, pri houdend; graskalveren: rustig - pro houdend; nuchtere kalveren: rustig - ger; fokkalveren: rustig - prijshoudenj schapen en lammeren: rustig even ger. GOUDA, 23 febr. - Kaas Aanvoi i 1 partij kaas, prijs tot 3,55. Hand flauw. TER AAR 22 febr. Groente Wit! 1 74-87, idem B 45-67, idem stek 6- rabarber 68, spruiten A 51-73, idem 26-42, idem D 60 alles per kilo, sla i ct. p. st. Selderij 5-7, radijs 36-38 per bp Boerenkool 60 ct. p. kist. R'ARENDSVEEN, 22 febr. Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 3147; Si: Rood 20—27; Sim Wit 29—42; Si Arthur 3233; Keef er 2844; Esp; rance 32; Princess Ann 2227; Fan Diba 42; Rozen: Garnette 57—59; Tr! dition 3855; Forsythia 2339 p. Anemonen 851.40; Blauwe druifjes 35; Irissen: Wedgwood 2.30; Freesia Pimpernel 1.35; Blauwe Wimpel 1.3 Snow Queen 1.251.45; Golden Ye low 901.85; Prinses Marijke 1.25; 1.30; White Swan 951.10; Narcisse:! l'Innocence 1.00; Unsurpassable 1,3 Carlton 901.15; Early Glory 851.0 Buxton 7080; Pionier 90; Haveloc 90; California 8590; Fortune 859; Hollywood 95; Tulpen: Lustige Witw 1.201.35; Rose Copland 1.201,5! v. d. Eerden 1.101,45; Apeldoorn i.2 1.85; Margriet Milton 951.35; Ki rel Doorman 1.351.40; Ralph 1.05- 1.20; Prominence 1.601.80; Edith Eg dy 1.051.45; Sulphur Cloud 1.55 LEIDERDORP Dammen Voor de vijftallen-con petitie van de Leidse Dambond speelö LDC 2 en LDC 3 resp. tegen WDG (Wassenaar en SDV 2 (Sassenheini De Leiderdorpers moesten in beide oei moetingen het hoofd buigen. De uitsli gen zijn; J. Couvee (SDV)-C. van Sandij (LDC 3) 20, J. Dreef-J. Dalema 20, J. van Coeverden-T. Verwey 0— H. Beekebreke-M. Wassenburg 20, E Koppe-C. v. d. Leek sr. 02. Tot. 6— G. H. Oostergo (LDC 2)-A. Vermi len (WDG) 2—0. C. Verwey-W. Knoc 0—2, C. v. d. Leek jr.-W. v. Laar 0- A. Bloemendaal-P. v. d. Schaft 1— J, v. d. Lek-A. Weekhout 02. Total 3—7. Voor de onderlinge bordencompetiti werden de volgende resultaten bereilii M. v. d. Ouweelen-j. van Sandljk 0— F. Snel-P. Lovink afg., A. v. d. Zwaï R. Wijnia 20, P. v. d. Leek-C. v. Leek sr. 11, M. Wassenburg-T. Vei wey 02. De stand in de kopgroep is nu: G. 1 Oostergo 14 (7). F. Snel 14 (8), T. Vei wey 13 (10), J. v. d. Leek 12 (8). I v. d. Zwan 11 (8), P. Lovink 11 (9), f v. d. Leek 11 (9), J. van Sandijk 9 (S

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4