Gert en eega in Meer belangstelling van orgelamateurs De film van vanavond Schoentjes op oude modeleest geschoeid Op safari met mini jurken en veelkleurig schoeisel pagina 2 de leidse courant x„o7 Heel begrijpelijke voor zich tigheid F Ft wordt dezer dagen wel eens uit het oog verloren, dat binnen de vaak verguisde confessionele partijen al over structuurveranderingen in Nederlands politiek bestel gesproken werd, vóór een debuut van D '66 in de gedachten kwam en zeker vóór onthutste socialisten heil zagen in een wat minder obligaat stellen van hun Partij van de Arbeid als cen trum voor vernieuwing. Heel begrijpelijk dus. dat ook politici die een vooruitstrevende politiek begeren, niet staan te popelen om iedereen te om helzen, die voor de oprichting van één grote progressieve volkspartij pleit. Nu voorziet de ontwikkeling die bijvoor beeld NVV-voorzitter Kloos daarvoor nodig acht wel in het mede-opheffen van de Partij van de Arbeid, maar nie mand weet daarmee wat dan in de nieuwe concentratie de dominerende visie op mens en maatschappij zal worden. En dat juist is hoogst belangrijk, want niet alleen ouderen, maar ook jongeren heb ben begrepen dat een alternatieve keuze „llberalisme-socialisme" het parlemen taire spel wel wat eenvoudiger, maar daarom nog niet beter maakt. WIE pleit voor een radicale hergroe pering binnen ons politiek bestel, heeft dikwijls een ontwikkeling op het oog. die resulteert in het dualisme van een machtig socialistisch en een vergroot liberaal blok, dank zij de opheffing van de confessionele groepen. Naast de „grote twee" blijft er dan hooguit nog ruimte voor wat uiterst links en uiterst rechts, maar die extremiteiten zullen zeker bij een wijziging van het kiesstelsel zoals bijvoorbeeld D '66 begeert, praktisch bij het beleid geen voet meer aan de grond krijgen. We voorspellen, dat binnen heel korte tijd in die grote politieke concentraties een vleugelvorming zal plaatsvinden, waarbij vergeleken de toestand ln de huidige KVP en Partij van de Arbeid die van een ouderwetse, eensgezinde fa milie is. Komt het resultaat dan ver te liggen van de periodieke tweespalt in partijen als bijvoorbeeld de Britse Labour, het Italiaanse socialisme, de Westduitse CDU? Begeert men dan soms zoiets als het tweepartijenstelsel in Amerika, dat zich met Europa helemaal niet vergelijken laat en hoogstens dui delijk is op het punt van de kandidaat persoonlijk? MEIEN, er zitten in het door de historie gegroeide stelsel van Nederland meer winstpunten dan de ..beeldenstormers" nu toegeven. Het partijenstelsel moet op de helling, akkoord! Maar het staat er gedeeltelijk al op. Maar geen Vondeling, Van Mierlo, geen Tans of Toxopeus mogen veronderstellen, dat de paar miljoen Nederlanders die „confessioneel" stemden, dit deden omdat ze óf te tra ditioneel zijn of wel te oud om aan deconfessionaliseiring te willen meewerken. Velen van hen begeren ook Iets an ders. maar dan iets goeds. En „goed" vinden zij, terecht, niet het duidelijk noemen van iets wat buiten Nederland nu eenmaal traditie is. Reprise niet gewenst IN redelijkheid moet erkend worden, dat dr. W. de Kort destijds de socialisten bij zijn kabinetsformatie niet plezierig behan deld heeft. Of de Partij van de Arbeid zelf destijds stond te popelen om het pro gram-De Kort uit te voeren? Iets wat niet meer kon gebeuren, vilt miet te bewijzen. De toenmalige K.V.P.-fractieleider trok evenwel de conclusie dat de socialisten niet wilden, vóór de Patrij van de Arbeid gelegenheid gekregen had zelf „ja" of „neen" te zeggen. Een reprise van die geschiedenis is niet gewenst; zeker niet anno 1967 nu het aan gezicht der Katholieke Volkspartij alles behalve ongeschonden uit de verkiezings strijd te voorschijn gekomen is. We hebben sterk de indruk dat de socia listen hün leed liever als oppositie dan als regeringspartij willen dragen. Maar in formateur en de bij zijn werk betrokken politici zullen hiervan niet mogen uitgaan. Bij de vraag wie er in de komende parle mentaire periode regeringsverantwoorde lijkheid wil dragen, moet men in de eer ste plaats van een program uitgaan. Prof. zakelijk is en wat daarna. Wie met die lijnen opstellen: het kan zjjn dat hij hier bij een onderscheid maakt voor wat in de allernaaste toekomst mogelijk en nood zakelijk is en wat daarna. Wie niet met hoofdlijnen kan instemmen, moet ver der bij het formatiespel betrokken blij ven; alleen wie duidelijk verklaart dit niet te kunnen, moet afvallen. Zelf hadden de socialisten liever gezien dat K.VP. en A.R. eerst gekozen hadden: óf voor de Partij van de Arbeid óf voor de liberalen. Het grote nadeel hiervan was, dat er dan wel een partner zou zijn uit gezocht, maar zonder enige zekerheid over een program. Het bezwaar tegen die procedure is reëel, maar alleen dan beslissend, wanneer de discussie over het program bij de formatie duidelijk en eerlijk gevoerd wordt. Anders wordt het om een gevaarlijke term nog eens te gebruiken met het nemen van risico's bij de formatie echt een kwestie van lood om oud ijzer. Vierde Nationale Orgeleoncours Improvisatie cursus (Van onze muziekredacteur) DEN HAAG. Evenals vorige jaren wordt het vierde nationaal orgeleon cours voor amateurs dit jaar weer gehouden ln de Haagse „Goede Vrjjdag- kerk". Beschouwt men de jonge histo rie van deze door Pro Organo georga niseerde manifestatie, dan kan men spreken van een stjjgend succes, gezien de deelname ln de jaren 1964, 1965 en 1966. In de sector Interpretatie presen teerden zich respectievelijk 14, 17 en 22 gegadigden, bij de improvisatie bedroe gen deze getallen 6, 9 en 6, doch ln 1966 waren er 44 leerlingen voor de door Cor Kee geleide Improvisatiecursus. De opzet van het concours is de orgel studie te stimuleren. Wat van belang is, geconstateerd het feit, dat 2/3 van het totale kwantum van de aan kerken verbonden organisten amateur is: bij gereformeerden is dit percentage het hoogst; bij Nederlands hervormden iets lager; bij de katholieken zijn er meer vakmensen dan amateurs. Van de deel nemers zijn er 60 procent in een kerk werkzaam. Hun leeftijd? In 1966 kwam een jongen van 12 jaar in de demifinale; voor de rest zijn de deelnemers van 1820 en 2527 prominent. In de im provisatiecursus was de jongste discipel 17, de oudste 51. Hun godsdienst? 50 procent was gereformeerd; 35 Neder- Componist van „Anatevka" in Nederland SCHIPHOL (A.N.P.). De 38-jarige Amerikaanse componist Jerry Bock, koning van de musicalmuziek, is giste ren voor een kort bezoek in ons land aangekomen en heeft gisteravond met zjjn vrouw in Carré te Amsterdam de voorstelling bijgewoond van de musical „Anatevka" waarvoor hij de muziek heeft gemaakt. Bock toonde zich na afloop opgetogen over de Nederlandse bewerking en uit voering. Hij was met name vol bewon dering voor hoofdrolspeler Lex Goud smit en diens volumineuze stem. „Anatevka" loopt in New-York al twee jaar en in Amsterdam vandaag precies twee maanden. Jerry Bock maakt een soort inspectiereis door Europa om na te gaan wat het oude werelddeel van deze 20e eeuwse t van kunst uit de nieuwe wereld terecht brengt en volgens hem kan het werk van de producers Paul Kijzer en Hans Boskamp in Amsterdam de vergelijking goed doorstaan. Andere landen waar „Anatevka" het verhaal van een kleine Joodse ge meenschap in het- tsaristische Rusland van 1905 op de planken wordt ge bracht, zijn Engeland, Denemarken en Finland. Bock heeft in totaal voor zeven musicals de muziek verzorgd. Hij ver trekt morgen naar Kopenhagen. De A.V.R.O.-Televisie presenteert de kekers vanavond een programma met het echtpaar Timmerman, (foto) dat is opgenomen in het fafé-restaurant „De lucht", gelegen onder Zaltbommel aan de rijksweg AmsterdamEindhoven. Gert Timmer man, die onlangs te Cannes als eerste Nederlander de Nationale Midem-trofec mocht ontvangen omwille van het feit, dat van hem in Nederland de meeste platen per jaar zijn verkocht, zal met Hermien een aantal prominente gasten ont- Achtereenvolgens hoort men „Wer einmal dass Heimweh hat gekannt", door Gert Timmerman; „Olé Mexico", door Gert en Hermien; een polka, gespeeld door Fron- talini; „Twee gouden ringen zullen onze gids zijn", door Gert Timmerman; „Mohin für den Weg". <ioor Bert van Delden; „Antonio" door Imca Marina: een imitatie bij de instrumenten op het lied „Hoort de muzikanten" door Jan Zijdel; „Zeven rode donkere rozen" door Her mien; een mambo, gespeeld op een occarino door Gert Timmerman; „Dunja Du", door Ronny; „Kein gold im Blue River", door Ronny en Gert en de finale „Wil je altijd bij me blijven" door Gert en Hermien- Ned. I, 20.20 uur. ANTENNE „inburgeren" De film „Léon Morin, priester" ls ge maakt naar de roman van Beatrice Beck „Léon Morin, prêtre". Het boek trok (1952) onmiddellijk ruime aan dacht omdat het, naar men meende, verhaalde van de pogingen van een vrouw om een priester te verleiden. Dit was echter een bijkomstigheid. Het boek is een soms sublieme ontleding van innerlijk tasten, van opstandig heid, van radeloosheid, van vulgaire berekening zonder zich daarvan overigens geheel bewust te zijn van een vrouw. Oppervlakkig gezien staat daar tegenover de figuur van een jon ge priester, onwrikbaar als een rots. Ook hy echter ondergaat de fluctuaties naar geest en lichaam van elk mens, al staat buiten kijf dat de vrouw geen ogenblik de kans krijgt de man uit zijn evenwicht te brengen, h Onze filmrecensent schreef destijds „■over dit werkstuk: regisseur Jan-Pier- Mervilïe slaagt erin om aan het uit Dr. W. Drees over kabinetsformatie In ons land is de kabinetsformatie ge compliceerd en weinig doorzichtig. In „Formeren en informeren" een nieuwe aflevering van het .seriepro gramma „Inburgeren", die de NTS gesprekken bestaande contact tussen vanavond op Nederland II uitzendt lands hervormd; 15 procent katholiek, Hun maatschappelijke status? 45 pro cent is nog scholier; 25 procent behoort tot het onderwijzend personeel, terwijl de overigen de beroepen spreid liggen. De opzet van het vierde concours verschilt weer van de drie vorige. Zo zijn de opgaven in de af deling Interpretatie alle verplicht en ii de Improvisatie bewust gemakkelijker gemaakt dan vroeger. Laten we eindigen met het verstrek- :n van enkele zakelijke mededelingen. De voorselecties worden gehouden 14/15 juli en 21/22 juli 1967, eventueel keuze van de deelnemers. Alleen in de afdeling interpretatie wordt een halve finale gehouden en wel op donderdag 10 augustus. In de afdeling improvisatie worden direct uit de voorselecties de finalisten gekozen. Voor beide afdelin gen hebben de finales plaats op 12 augustus 1967. De jury zal ln 1967 als volgt zijn samengesteld: Bernard Bartelink (voor zitter) uit Amsterdam: Jan J. van dei Berg uit Delft; Wim Daim uit Amster dam; Nico van den Hooven uit Den Haag; Piet Rippen uit Emmen; Jan Welmers uit Katwijk en Jean Wolffs uit Eysden (L.). Aanmelding dient voor 1 juli 1967 schriftelijk te geschieden bij het secretariaat van Pro Organo, Schoutendreef 108 te 's-Gravenhage met opgave van de gekozen afdeling(en) en de eventuele voorkeursdatum voor de voorselecties. Gezien het grote succes dat deze cursus vorig jaar had, zal ook dit jaar weer een improvisatiecursus worden gegeven door de bekende improvisatie leraar Cor Kee, waaraan alle amateurs ongeacht hun opleiding en leeftijd kunnen deelnemen. Voor de cursus wordt gebruik gemaakt van verscheidene or gels in Den Haag. Men kan deelnemen als werkend cursist of als hospitant de lessen volgen. De lessen vinden zowel 's ochtends als 's middags plaats op vijf achtereenvolgende dagen, te weten van 7 tot en met 11 augustus 1967 (maan dag tot en met vrijdag). Indien het aantal deelnemers voor een cursus te groot wordt zal een tweede cursusweek worden ingelast en wel van maandag 31 juli tot en imet vrijdag 4 augustus 1967. Voor werkende cursis ten zal er gelegenheid zijn voor studie. Deelneming aan concours en cursus kan gecombineerd worden. Indien gewenst, kan het secretariaat van „Pro Organo" bemiddeling verlenen bij het vinden van logies. „Zilveren broodmand" De Nederlandse Vereniging van Meelfabrikanten heeft de „Zilveren broodmand" dit jaar toegekend aan de heer B. Beringa, plaatsvervangend directeur-generaal van de landbouw bfl de commissie van de Europese Economische Gemeenschap te Brussel. Deze onderscheiding wordt sedert 1956 jaarlijks uitgereikt wegens bijzondere verdiensten op het gebied van de voedselvoorziening. De heer Heringa is na een ambtelijke periode op het Nederlandse ministerie van Landbouw in 1958 overgegaan naar de E.E.G., waar hij zich bij de opbouw van 't landbouw- en voedselvoorzieningsbeleid Internationaal een grote naam heeft verworven. De „Zilveren broodmand" zal door de heer H. J. Koster worden overhandigd in een bijeenkomst te 's-Gravenhage op 17 maart aanstaande. wordt de procedure toegelicht door der anderen twee politici, die zelf bij het formatiewerk nauw betrokken zijn geweest dr. W. Drees en prof. De Gaay Fortman. Dit door drs. W. Lan- geveld samengestelde en door Hedda van Gennep geproduceerde program ma wordt weer gepresenteerd door Han Lammers. Nederland II, 20.30 uur. Mutaties bij de geestelijke en de vrouw filmisch vaart te geven. De toeschouwer krijgt niet de indruk alleen maar te luisteren naar problemen van geestelijke of persoonlijke aard. Nee, er worden als het ware bladzijden van levens open geslagen en men ervaart de kwaad aardigheid, de twijfel, de overgave aan de genade en zelfs het wezen van het priesterschap. Teruggebracht tot de essentie is de gehele inhoud niets anders: een oor logsweduwe met communistische in slag stapt de biechtstoel in en speelt daar met het doel te kwetsen T/r!T"¥/'"\ 1 haar grieven tegen de godsdienst K K I 1-hPStllll F uit. Het geestelijk contact dat daaruit 1VAlV/ WV/ötUUl ontstaat en dat zij uitdagend aan vaardt, voert tot haar uiteindelijke be-, Maar*ook ontdekt zij in zichzelf ge voelens voor de man in de priester. Hij pareert deze fel, doch niet uit de hoog te, en herneemt na een „adempauze" zijn zielzorgelijke taak voor haar, we tend dat er geen moeilijkheden meer zullen ontstaan, omdat hij binnenkort naar elders vertrekt. Jean-Paul Belmondo speelt de rol van de priester waardig, ingehouden en op recht. De vrouwenrol wordt eveneens met talent vertolkt door Emmanuele Riva, hoofdfiguur uit „Hiroshima, mon amour", die prachtig en beheerst ge stalte geeft aan het bekeringsproces. De film is toegelaten voor 18-jarigen en ouder. Nederland II, 21.00 uur. Nieuwe C.A.O. voor Overijssels Orkest DEN HAAG (ANP) Tussen bestuur en directie van het Overijssels Philhar- monisch Orkest enerzijds en het bestuur van de Nederlandse Toonkunstenaars Bond anderzijds is volledige overeenstem ming bereikt over een te sluiten arbeids overeenkomst voor de musici en de bij de invoering daarvan te volgen procedure. Tengevolge van de structuur van de vakbonden zal het alleen mogelijk zijn met de N.T.B. deze overeenkomst in de vorm van een C.A.O. aan te gaan. De goedkeuring hiervoor zal zo spoedig mo gelijk worden aangevraagd aan het col lege van rijksbemiddelaars. Alle overige leden van het orkest, daaronder begrepen de leden van de alg. bond van kunstenaars en de leden van de vereniging van orkest leden, aangesloten bij het orkestenver- bond, zullen Individueel in de gelegen heid worden gesteld een gelijkluidende arbeidsovereenkomst aan te gaan. Minister dr. Klompé prestuteerde N.I.M.O. Minister dr. M. A. M. Klompé van Cul tuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft gisteren in Den Haag officieel het NIMO. Nederlands Instituut voor Maat schappelijke Opbouw, gepresenteerd. Het NIMO is bedoeld voor wetenschappelijke, methodische verdieping van de werkzaam heden die gericht zijn op de maatschap pelijke opbouw (opbouw: vorm geven aan de samenleving). Onder meer werd giste ren het eerste NIMO-bulletin aangeboden, een voorlichtings- en lnformatieperlodiek. Minister Klompé zei nog dat de bevolking zelf in het opbouwwerk moet worden be trokken en dat het voorts nodig is dat de oudere generatie bij het plannen maken automatisch ook de Jongere generatie moet horen. HILVERSUM (ANP) In het bestuur van de KRO heeft de Katholieke Jeugd raad voor Nederland als opvolger van inr. M. I. P. G. van Thiel benoemd mr. J. W. M. Rademaker uit Hilversum. De heer Rademaker, 41 jaar. is directeur van het Katholiek Bibliotheekcentrum in Utrecht en voorzitter van de Adel- bertvereniging afdeling 't Gooi. De heer Van Thiel heeft als lid van het KRO-bestuur bedankt na zijn af treden als voorzitter van de Katho lieke Jeugdraad voor Nederland. De Katholieke Nederlandse Journa listenkring heeft in het bestuur van de KRO benoemd de heer N. G. Schrama uit Amstelveen. De heer Schrama, 41 jaar, die als algemeen redactiechef verbonden is aan het dag blad „De Tijd", is voorzitter van de Katholieke Nederlands Journalisten kring en voorzitter van de Federatie van Nederlandse Journalisten. De heer Schrama volgt in het KRO-bestuur de heer P. van Sanden op, die na zijn aanvaarding van de functie als hoofd van de pers- en publiciteitsdlenst van de KVP uit de actieve journalistiek is gegaan. VARA-t.v. herhaalde gisteren een uit zending die twee maanden geleden óók al op het scherm kwam, het toen rechtstreeks uitgezonden debat over het artistieke beleid van het Concertge bouworkest. Motief voor de herhaling was dat toen, op 14 december, op het andere net een voetbalwedstrijd werd uitgezonden, waardoor de kyk dichtheid voor dit programma STER (Reclameuitzendingen om 18.55, 19.56 en 20.16 NTS 18.45 uur: Pipo de clown I 18.50 uur: Nieuws in het kort Nu leverde dat debat voor geïnteres- AVRO seerden een levendige t.v.-uitzending 19.00 uur: op. maai- dat kon op zichzelf geen The Monkees. t.v.-se reden tot herhaling zijn. want de wer- 19.25 uur: kelijk geïnteresseerden leverden die Zoo. zoo, dieren- Vz9'c kijkdichtheid, cijfer dat altijd nog programma ettelijke tienduizenden waard is. Bo vendien is in de pel's ruime aandacht NTS aan de pro en contra's van de pro- 20.00 uur: Madernapressuregroup besteed. Journaal om Maderna als tweede dirigent te pousseren, nu de aanvankelijke actie een beetje op een dood spoor is ge lopen. Waarbij weer de stelling opgeld deed, dat Maderna zo ongeveer de enige man ls, die het Concertgebouw orkest kan redden en dat er haast bij is, omdat de Wiener Philharmoniker staat te popelen hem te engageren. 21.00 uur: Televizler. actualitei tenrubriek 21.30 uur: De fantastische avon turen van het ruimte schip Orion, t.v.-serie NTS 22.30 uur: Tweede journaal 22.35 uur: NFDERLAND II STER Reclameuitzendingen om 20.01 en 22.50 uur) NTS 20.00 uur: Nieuws in het kort 20.30 uur: Inburgeren, politiek programma 21.00 uur: Léon Morin, priester, film 22.55 uur: Tweede journaal 23.10 uur: Sluiting T.V. morgen NEDERLAND I NCRV 17.00 uur: Het Koerhuls van Papa Wirrewarre. jeugdserie 17.05 uur: Lassie, t.v.-serle 17.30 uur: Kijk op de wereld 17.35 uur: Sluiting Samensteller Henk de By kan ons nog meer vertellen! Voorlopig lijkt het erop. dat de pressuregroup, waarbij hij zich schijnt te rekenen, de strijd in de eerste ronde verloren heeft. Van ons mogen hij en de zijnen doorvechten, maar dan liefst aan de hand van nieuw ma teriaal. En die popelende Wiener 21.1521.50 Philharmoniker? We geloven er niet Achter de zo erg in. Als Maderna een goed con tract was aangeboden zou hij immers al lang hebben toegehapt AVRO 20.05—20.45 i Hou je af hoorspel 23.30—23.55 uur: Muziek om midder nacht HILVERSUM II KRO 20.35—21.00 uur: Liederenvoordracht door Irma Kolassi 23.15—23.45 uur: Contekst,. magazine RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00. 13.00, 16.00. v' 18.00, 20.00, 22.00, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 7.30. 8.00. 8.30. 12.30, 19.00. 22.30. 23.55 In „Achter het Nieuws" werd het ge vecht om zeehondenbaby's voortgezet. De kwestie is zo langzamerhand een welles-nietesspelletje geworden, waar- bq de emotie meer hoogty viert dan de informatie. We wachten nog op een uitzending waarin de echte feiten uit ^^tjmuztekpi de doeken worden gedaan. Iets Brandpunt? Radioprogramma 18.25 Liedjespro kindere WOENSDAG HILVERSUM I (402 m) VARA: ochtendgymn.. 7.23 Gram. 8.00 Nie Gram. en reportages, (8.30 Praatje huisvrouw), 9.00 Operettemuziek, 9.4 radio, 10.00 Gram.. 10.45 Voor de Oude muziek, 12.Ó0" Je 4 r de Jeugd20.00 et, 13.50 Gesproken portret, 14.05 Concert 10.45 Stereo: (oude en mod. muziek), Achter de 17.00 Voor de 2 (III), hoorspel: 21.50 Lichte grammo- HIL\ xu„.i„.uzlek: 22.00 Wie waagt die zingt: in- 7.15 -- ternationale volksliedjes; 22.30 Nieuws; 22.40 Radiokrant, 8.00 Nws, 8.10 Gewijde mu Actualiteiten; 22.50 Venster op de heden- 8.30 Nieuws, 8.32 Klass. pianoconcert, daagse muziek, muzikale lezing; 23.30 Licht Voor instrumentaal septet, 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 r Bij de NCRV kwam „Arm en rijk" na de inleidende uitzending van de vorige keer uitstekend op gang met een re portage over ontwikkeling in Noordoost- Brazilië. Gaaf stuk vakwerk van Kees van Langeraad, die eerst inzicht 1 in de politieke en economische situatie uitzending^ van dit immens grote land, om vervol- va^deARP: 18.30 De Springplank, met Jonge gens in een paar markante figuren het artiesten; 19.00 Nieuws en actual.; 19.30 con- pS"w,e affySTSirwtC1.; sSmKs.1''m 1 eren. We 2aen de volgende afleveringen voor volwassenen;' 20.00 stereo: Omroepor- avro: 9.00 Nieuws, a van deze reeks met veel belangstelling kest: moderen muziek; 20.35 Zang en piano: muziekprogr. tegemoet. klassieke en mod< I Express: I8.20 ;i Revolutionaire Partij. l gram. muziek. 13.30 .00 De familie Leenhov ram., 15.25 Mod. planom lie'deren; n FM-kanalen)— 9.05 Gevarieerd 10.02 Arbeids- .02 Opere .koor: klassieke r tenprogr., 15.00 I 1 Vg. ziek; 22.00 Kunst: cultureel programma; 22.30 voor een Hollands publiek. Nieuws; 22.40 Overweging; 22.45 Grammo- Platenprogr. v.d. jeugd. 1" foonmuzlek; 23.15 Context: 14-daags magazine 17.05 Rhythm and blues. waarin op de dingen wordt doorgepraat: Country and western m 23.45 Licht vocaal ensemble; 23.55-24.00 Nws. veronica (192 m): 7.00 „Born Free", de succesvolle film over verzoekprogramma voor de leeuwin Elsa kriirt een vervol^ veronica 092 m): Jukebox (verzoekjes). Koffietijd, nnw„i*vrm, oe leeuwin nasa, krijjp: een vervoi?. ,g 00 Hoj 100 USAi 20.oo Cowboymuztek, 21.00 12.00 Columbia Pictures en Carl Foreman zijn Even voorstellen, 22.00 Gevar. platen, 22.30 Woei al bezig met de voorbereidingen van Jazzjournaal, 23 30—1.00 Hits a gogo. Muzlekex r „Living Free", naar het gelijknamige BRUSSEL Ned. (324 m) 18.00 Nieuws, 18.03 brussei? Ned. (324 m) 1 boek van Joy Adamson. Carl Foreman Uitzending voor de soldaten, 18.32 Lichte Lichte muziek, 12.48 Gram. neemt weer de produktie op zich met muziek, 18.45 Sportrubriek, 19.00 Nws, 19.40 buitenl. pers, 13.00 Sam Jaffe en Paul Radindln (weer) als ^ffi'es,20.30* H^orSSf. :Mcde^ co-producers. van Richard Strauss, 22.00 Nieuws. 6.09 Jazzmuz., 17.00 Nw 14.30 ,Jcugdprogr„, progr., 16.00 Nws, (Van onze moderedaclie) AMSTERDAM Het kind moet een naam hebben en zo ook de voorjaarscol lectie '67 van Bata International, die Safari werd gedoopt. Drie Surinaamse meisjes openden het schouwspel in het Amsterdamse Hiltonhotel met dansbe wegingen, die waarschijnlijk verband houden met folklore en donker Afrika en die in elk geval buitengewoon gunstig en beschaafd afstaken tegen het beat- gewemel van de overige mannequins. De St.-Vitusdans van deze mannequins maakte het moeilijk de schoenen te be oordelen. Daarbij komt dat Bata Inter national nu ook teener-mini-kleren aan de vrouw brengt, zodat wij zowel schoe nen als jurken hadden te beoordelen. Ge lukkig waren na de show de schoentjes van nabij te bekijken. En daaruit bleek dat er sedert het vorig seizoen weinig is veranderd. Dat is geen ramp. want ook de vorige collectie was voortreffeiijk. De modellen zijn dus ook voor het komend seizoen lang gerekt, vierkant van neus en hak en comfortabel. Met het oog op de zo mer veel zij-uitsnijdingen en nog meer open hieltjes met veterdunne bandjes, terwijl het kleurenprogramma buitenge woon rijk is aan shocktinten; van roze tot rood, van lavendel tot paars, van appelgroen tot geel, van turquoise tot blauw, alles ln talloze nuances. Suède, chevrau, nubuck, apart of ge combineerd en het nubuck ook wel in lak of metalise, zijn de belangrijkste materialen. Sandaaltjes voor feestjes worden versierd met steentjes. Voor strand en thuis is er de badstof of leren balerina. Voor de avond wordt de leest langer gerekt en mag de hak tot 5 cm hoog worden. Een prachtige collectie trotteurs is niet alleen voor minimeisjes, maar zelfs voor haar grootmoeder chique Met het oog op de safari zouden misschien de basketballschoentjes bruikbaar lijken, maar nee, zelfs die zijn er te fijn en te luxueus voor. De minijurken, die al druk in ons land verkocht worden, bieden te weinig stof om er veel van te zeggen. Leuk van kleur en dikwijls heel grappig van mo del, ofschoon bij de jacht op groot wild de olifanten er misschien voor op de vlucht zouden gaan. Maar de muskieten en bloedzuigers krijgen er een groot operatieterrein bij aangeboden. Universitair nieuws R Fast (Den Haag. B i :n) mevr.' A M N Ketting 1 1 (Den Haag), mej, P Th (Voorburg). Dr. J Gerbrandy (48), thans ifdeling inwendige genees kunde in zlekenhqls Dljkzigt te Rotterdam, is benoemd tot buitengewoon hoogleraar ln de inwendige geneeskunde aan de medische faculteit te Rotterdam. De benoeming is van kracht m.l.v. december 1966. VORST of geen VORST DE BILT. In de afgelopen nacht trok een kleine actieve depressie van Zuid-Engeland over het noorden van ons land naar Noord-Duitsland. In de zachte luchtdie deze depressie aan de zuidzijde meevoerde, stond korte tijd een zuidwesterstorm, waarbij windstoten voorkwamen van ruim honderd kilometer per uur. Achter de depressie ruimde de wind naar k.n.m.i. Afnemende deelt mede: Win Cl xvest en stroomde drogere en enigszins onstabiele lucht ons land binnen. In het komende etmaal zal er nog geruime tijd een krachtige en af en toe harde, westelijke wind waaien, maar later krimpt de wind naar het zuidwesten. Dit als gevolg van het naderbijkomen van een depressie, die zich in de omgeving van de Azoren ontwikkelt. Het warmtefront van deze depressie zal morgen meer bewolking veroorzaken, waaruit later enige regen of motregen kan vallen. Aan de voorzijde van de storing wordt opnieuw zachte lucht naar West-Europa getransporteerd. Zon: 7.1,2—18.06; maan: 1I,.I,S— 7.10; hoogw. Schev.: 1.01,, 13.28. Weer in Nederland Weer in Europa Innsbruck Belgrado Athene licht bew. 21 AMSTERDAM Aan erdam heeft prof.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2