ook c5 Fans van wijlen JIM REEVES VOOR JOU 6e kRAntentuin lopend vuurtje KO RT Een vis met een angel Een jaar in de vijfde klas met PIET HEIN L OPLOSSING BEROEPENRAADSEL DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 18 FEBRUARI 1967 jpANKLUBS verrijzen in deze tijd als tul pen op een bollenveld uit de grond om veelal weer als sneeuw voor de zon te ver dwijnen. We kennen fanklubs van sport- cracks, auteurs en filmprominenten, maar de zangers en „muziekmakers" van het lichte lied gaan toch duidelijk voorop. Zelfs beat- formaties, die louter regionaal aanzien ge nieten, voelen zich gesteund door een schare fans, al duurt dit soms slechts enige maan den OEDE KLUBS zijn echter schaars en daarom is het plezierig u in deze ru briek te attenderen op zo'n organisatie, die een van de grootste èn - veel belangrijker - één der best geleide isde fanklub van wijlen JIM REEVES. Enkele maanden voor de dood van de melancholieke Amerikaanse zanger (1964) werd de klub in het noorden van het land opgericht. Tijdens de bijna waanzinnige „hausse" die er eind dat jaar rond de Reevesmuziek heerste, meldden zich uit heel het land leden aan, mede dankzij publiciteit via radio Veronica. T\E FANKLUB is nu dus bijna 3 jaar oud. Iedere maand verschijnt er stipt een uit muntend geredigeerd orgaan „Nashville Sound", waarin èn de Reeves-fans èn zij, die ook van andere Country and Western-vertol kers weténswaardigheden willen weten aan hun trekken komen. Bijzonder aantrekkelijk is, dat de leeftijden van de klubleden - het aantal ligt niet ver onder de duizend - va riëren van 15 jaar tot boven de AOW-grens! Wilt u nadere bijzonderheden? Schrijf dan een kaartje aan: Rudolf A. Mulder, Postbus 63, Drachten. C5C5C5C5C5 C5C5C5C5C5C5C5C5C5C5C5C5C5 W V Op bijgaande foto de Dance and Show Orches- tra „The Clean Five", ge- V managed door de heer L. w* Streng, Deutzstraat 2, 71 Oegstgeest. C 5 bestaat uit W sologitarist Wilbert, slag- 1/5 gitarist Wim, bas gitarist y Jan, drummer Johnny en zanger Peter. 1/5 Dit alles wordt gemeld n door een lezer (es?) van onze wekelijkse rubriek. 1/5 die tot zijn (haar?) spijt rj deze Leidse populaire groep niet in Ook Voor Lf5 Jou's schijnwerpers heeft y zien staan tot nu toe. „Hun sound is meesterlijk en het 1/5 orgeltje (Farfisa) wat y volgens mij zo typerend is voor goede r b en wat 1/5 voor zo ver ik weet nog U Seen andere Leidse groep heeft geeft soms leuke 1/5 effecten", zo wordt hierbij y aangetekend. C5 C5C5 C5C5 C5 C5C5 C5C5 C5 C5C5 C5C5 C5 C5C5 CS C5 Tee Set uit Delft in nieuwe be zetting! Gerard Romeyn ver trok Engelsman Ray Fen- wick kwém. Tjibbe Veelo van de Jay Jay's opende in Den Haag boetiek. Andere Jay Jay Joop Oonk deed dat al eerder, met Willeke Al- berti. Les Cruches uit Tilburg onlangs op teevee in Fanclub, met nieuwste: "Nose for trouble". Dezer dagen op de marktnieu we Beatles-single, met Lennon en McCarthey-composlties. Altijd nog het vermelden waard, die van de Maskers. "Georgia on my mind" en "Unchain my LP van Elly Nieman uit Am sterdam deze week uitgekomen. Twaalf liedjes vertolkt deze twintigjarige zangeres. Likzy Pauls. Niet alléén de kinderen maar ook „grote mensen" vinden je versjes aardig. Leuk hè? Ga zo door stuur ons af en toe eens wat. Graag zou ik van Je willen weten, hoe oud je bent en ook Je adres, want Je hebt best een mooi boek of een grammofoon plaatje verdiend. Schrijf eens gauw, wat je liet liefst hebt. Dag Lizzy, tot schrijfs! Theo Bakker, Voorhout. Maar goed oefenen, dan word je vast een goede voetballer. Je volgt natuurlek altyd de wedstrijden op de T.V.? Ik ook hoor! Dag Theo! Theo Olierook, Hazerswoude: Fjjn dat je zo van lezen houdt, dan komt het gewonnen boek goed van pas. HUN LEVENTJE Ik ben geboren 17 Januari 1958. De volgende dag werd ik gedoopt en kreeg de namen: Bernadette Angela Maria. Later, toen ik drie jaar was, ging mijn zusje naar de kleuterschool en dan ging ik haar altijd halen. Dan mocht ik altijd even in de-poppenhoek spelen, van de juffrouw. Met mijn vierde jaar ging ik naar de kleuterschool en kwam te zitten by juffrouw Willemse. We maakten daar leuke dingen: met Pa sen een karton vol met een paashaas en een karretje; In dat karretje kregen we eitjes. Ook maakten we een win keltje van karton en lucifersdoosjes. De toonbank en de kastjes waren van lucifersdoosjes. Het winkeliertje kreeg een hoofdje van een kurk, z'n lijfje was een lucifersdoosje en armen en benen waren lolliestokjes. In de eerste klas zat ik bij Juffrouw Straathof. Ze was erg aardig. In de vakantie gingen we twee we ken op een kamp logeren. Daar had den ze ook ponny's. Graag reed ik op een ponny. Mijn zusje had haar foto toestel bij zich en maakte foto's van ons met de ponny. Er was ook eeD zwembad; het was er erg rustig en ik kon fijn proberen te zwemmen. In de tweede klas zat ik bij juffrouw Neynanten, ook een aardige juffrouw. Nu zit ik in de derde klas en beleef met mijn klasgenootjes leuke dingen. We komen vaak bij elkaar spelen. Als de kinderen bij mij komen, maken we iets van kiel, soms een tafel vol met kopjes, bordjes, een theepot, een boter vlootje, vorken, lepels en messen. Ik hoop dat de volgende schooljaren ook zo leuk zullen zijn. Eric van Dorp, Sassenheim, komt ons een vervolgverhaaltje vertellen. Stuur je ons gauw het volgende Erik? VERDWAALD Er waren eens twee jongens, die Henk en Erik heetten. Ze hadden nog wel een paar broertjes, maar daar hebben we het niet over. Op een keer gingen Henk en Erik het boa in. Ze woonden aan de rand van het bos. Ze gingen telefoonpalen tellen. Ze waren midden in het bos toen ze een hert zagen lopen. Ze liepen het achterna, maar het dier was'erg schuw en liep „roffel, de roffel" hard weg. Een eindje verder zagen ze een jong hertje in de strik van een stroper zitten. Het lag te kermen van de pijn. Vlak er bij lag een dode vos. „Erik heb jij je zakmes bij je?" „Ja, hoe zo?" „Dan snijd lk een stukje vlees uit die vos, voor het hertje". „Durf je dat wel?" „Ja natuurlijk, die vos ls toch dood". Henk -gaf het jonge hertje het stukje vlees, hij maakte ook de strik los en rende het diertje naar zijn moeder, die heel in de verte stond te wachten. „Nu gaan we weer naar huis", zei Henk. „Van welke kant zijn we gekomen?" „O, dat is heel eenvoudig, we lopen gewoon door tot de weg en dan gaat het vanzelf". Maar het ging niet vanzelf. Ze liepen de verkeerde kant op en het werd al donker, toen ze nog niet op de goede weg waren. (Wordt vervolgd). Karin Blekking: HET VRIEST EN SNEEUWT Het was zaterdagmiddag. Hans en Margootje wilden gaan sleeën, want 't had gevroren en gesneeeuwd en er lag een dikke laag hoor, wel een dm. Eerst moesten ze nog eten. Hans wilde zö graag naar buiten, dat hij vroeg: „Geef mij maar een boterham in mijn „Geen sprake van", zei vader, die net van zijn werk thuis kwam. „Haalt u de slee uit de schuur, als we gegeten hebben?", vroeg Hans. „Dat zal ik straks wel even doen", en toen ze klaar waren, had vader de slee al gehaald. Ze gingen naar buiten. Hans haalde zijn vriendje, dat ook klaar was met eten en meteen sleepten ze de slee de heuvel op om daarna heerlijk naar be neden te glijden. Ze hadden pret voor tien. Daarna gingen ze een glijbaan ma ken, vlak voor een winkel. Was dat niet gevaarlijk? De meneer van de winkel kwam naar buiten en zei boos: „Gaan jullie voor je eigen deur een glijbaan maken en hoepel nu gauw op. In de donkere diepten van de zeeën in tropische (hete) en subtropische (half- hete) gewesten leeft een vis, gewapend met een angel of meer een soort spies, waarmee hij zijn prooi kan vangen. De voorouders van deze vis hadden meer dere rugvinnen, maar ln de loop van mis schien wel mlllloenen jaren, veranderde één dezer vinnen in een angel voorzien van een lokaas. Dit lokaas verspreidt in de daar heersende duisternis een licht je, dat de niets vermoedende vis in de nabijheid aantrekt. Als die 't lokaas wil verslinden en toehapt, schiet de jager met wijdopen bek naar voren en vangt 't slachtoffer ln zijn grote muil op. Merkwaardig is nog bij deze vis, dat hij wanneer zijn honger gestild is, maar ook als hij zelf in gevaar is en dus angstig wordt zijn lichtje dooft, tot hij weer behoefte voelt een volgende prooi te spitsen. INTUSSEN was het aantal aanfietsende jongens spoedig tot een oploop aangegroeid. Het werd een geduw en nieuwsgierig gevraag van je welste. Die druk te was hinderlijk voor de arme Kees, die bewuste loos langs de graskant gelegd was. Gelukkig nam de chauf feur van de vrachtwa gen de leiding. „En nu jullie allemaal doorrijden naar school. Vertel het de meester maar. Hoe rustiger het hier is, des te beter voor de gewonde jongen". De jongens, nog geheel onder de indruk van het ongeluk, gehoorzaamden onmiddellijk en reden rustig door naar school. Daar kwam de EHBO al aangeloeld. Nu was alles vlug bekeken. Kees werd op een brancard gebon den, in de auto gescho ven en weg ging het, naar het ziekenhuis. In tussen had ook een voor bijganger de moeder van Kees van Haasteren op gebeld, die nu dadelijk haar zoontje ging be zoeken ln het zieken huis. Die ochtend bleef' de plaats van Kees, in de vijfde klas, leeg en dat zou nog verscheide ne weken zo blijven. Want wat bleek? Behal ve een hersenschudding had hrj ook zijn rechter been op twee plaatsen gebroken, één breuk boven; en één breuk on der de knie. Het ongeval werd na tuurlijk in de klas dwik besproken. Mijnheer v. d. Helm wist nog van niets want hij was die morgen heel vroeg naar school gegaan. Verkeersles „IK heb zelf gezien. dat Kees vasthaakte aan de vrachtauto. Hij had juist legen mij ge roepen: Kijken wie het eerst op school is", zei Piet. Ook andere jongens hadden het gezien. „Ja, als het waar is", zei mijnheer, „dan is Kees erg fout geweest. Jullie weten drommels goed, en dat zeg ik heel dik wijls, laat je nooit sle pen. Daar komen onge lukken van". Alle jongens knikten „We zullen straks nog eena de verkeersregels en overgangen doorne men, onder de les, want menig keer zie ik dat er altijd kinderen en grote mensen zijn, die het niet zo nauw nemen met de zebrapaden en maar raak oversteken zonder op het „groene manne tje" te letten of op de verkeerslichten". Mijnheer v. d. Helm ging die middag naar de toestand van Kees in formeren. Voorlopig moest hij in het zieken huis blijven, maar als de hersenschudding gene zen was, zou hij wel naar huis komen, met zijn been in het gips. De moeder van Piet- Hein had het ook al ge hoord van de bakker. Vanaf twaalf uur stond ze voor het raam al naar de jongens uit te zien. 't Was en bleef gevaar lijk op de weg. Plannetje NA een weekje maakte de klas een planne tje. Iedere Jongen zou een mooie vrucht mee brengen en dan zou mevrouw v. d. Helm er een grote fruitmand mee vullen. 2 jongens uit de klas mochten met mijnheer mee in de auto, om de mand naar Kees in het ziekenhuis tc brengen. Welke jongens zouden dat zijn? Ze wil den allemaal wel graag. „We loten er om", zei mijnheer, „dat is het eerlijkst". Gerard en Ben wonnen het en op de vrije woens dagmiddag zaten ze achter in de auto, in hun beste pakjes, met de fruitmand tussen hen in. Bezoek EEN vriendelijke ver pleegster wees het drietal de weg door de eindeloze gangen tot ze plots bij de zaal kwamen waar Kees helemaal in de hoek vlak bij het raam lag. Zijn hoofd was nog verbonden, maar toch konden zijn ogen weer lachen, gelukkig De fruitmand was zó groot, dat de jongens hem niet eens op een tafeltje konden zetten. Ze bleven een ogenblik je bij hem zitten, gaven hem een hand met de groeten van de hele klas en toen weer vlug weg. Kees was nog te zwak. OP HET SCHIP „Laissez Faire" in de Noord zee bevindt zich op het ogenblik eenentwin- tigjarige Lodewijck den Hengst uit Boskoop. Hij gaat op dit schip namelijk de lichte muziekpro- gramma's van Radio Dolfijn als disc jockey op- 1 luisteren. Gevolg is, dat popgroep Nonesuch een nieuwe manager heeft gevonden in Bodegra- vense Carel Bleekveld, die sedert kort niet meer als zodanig werkzaam schijnt te zijn bij de Namby Pambys. Overigens blijft Boskoopse li i ia i ifcüüÉi^ÉÉ^É^ai BIJGAAND TREF JE dan nog aan de reeds eerder in het vooruitzicht gestelde foto van de r b/beatgroep Nonesuch. Dat zijn dan Pieter van Bodegraven uit Boskoop, Wil Boer stoel uit Alphen, Jan Dankmeyer uit Alphen, Don Soebagio uit Den Haag en Richard Kolle, eveneens uit de residentie. ÉÉH anders zwaait er wat". De kinderen renden weg naar huis. Daar pakten ze him schaatsen van de de zolder, stapten op de fiets en reden naar de ijsbaan. Het was er mooi ijs en erg druk. Ze kochten een beker chocolademelk. Wat waa dat een fijne middag! Anja Visser 'T IS WEER WINTER! Kareltje werd om half acht wakker en keek door het venster. Dat deed hij altijd als hij wakker werd. En weet je wat hij nu zag? Sneeuw. „Het heeft gesneeuwd?" riep hij blij. Elsje was opeens klaar wakker en keek ook naar buiten. Ja hoor! Overal fijne sneeuw. Ze kleedden zich vlug aan, aten gauw hun boterham en pakten de slee uit de schuur. Met wollen mutsen, sjalen en wanten gingen ze naar buiten. Eerst naar de zandheuvel, daar kon je zo fijn vanaf glijden. Roetsssü naar beneden. Na een poosje gingen ze een glijbaan maken, vlak voor de sigarenwinkel en dat was fout, want de mensen konden daar nu uitglij den en vallen, 's Middags gingen ze schaatsen. Ze hadden een oude stoel meegenomen en daar ging het: „links, rechts, lmks boem!" Oei, dat deed pijn. Kareltje wou toen naar huis. Hij dacht dat hij het toch nooit zou le ren. Toen gingen ze allemaal maar van het ijs en dan maar een sneeuw pop maken. Het werd een mooie pop met de hoed van vader en een oude das, ook nog een bezem. Ze gingen een heleboel sneeuwbal len maken en gooiden om beurten naar de hoed. Kareltje had het ge wonnen. Hij gooide de hoed af. Toen was het uit met de pret, want het was tijd om te eten. De KWJ te Warmond organiseert eens wat anders dan anders: vier avonden met ver schillende activiteiten. Op 24 febr. lezing over ontwikkeling van aap tot mens (met film), 3 maart fantasieën over een vakantie op Mars (of in een trechter), 10 maart teach-in en tenslotte 17 maart een jongerenmis m.m.v. de „Dutch Co- mets". De eerste drie avonden worden in De Burcht t.o. de r.k. kerk. Aanvang 8 uur. De jongerenmis begint om half acht. Het is nu definitief besloten tijdens het congres van de internationale organisatie van accor deonisten in Wenen. Van 14 tot 17 oktober wordt een groots opgezet concours gehouden in Leiden. En dan is er vanavond wéér een jazzconcert in Leiden, onder auspiciën van Folk Beat 14. Het kwartet Carl Schulze zal concerteren in de Roomburgkantine, terwijl er bij voldoende deel name weer jamsessions worden gehouden. Beatgroep The Snakes uit de Bollenstreek heeft het afgelopen weekeinde met succes deelge nomen aan een in Rotterdam gehoudèn talenten jacht. De groep, die sedert kort een organist in de gelederen telt, werd onder de 28 deelnemende combo's vierde. Ienk van Ulsen en Joop Stokkermans verlenen hun medewerking, wanneer in Boskoop op 23 februari Klaas Rusticus' „spelrotonde" „Se- phantijn" op de planken wordt gezet. Honderd vijftig kinderen tussen negen en vijftien jaar gaan proberen film, toneel, zang, geluid, bewe ging, muziek en licht tot een compositie samen te smelten. De NCRV-televisie schijnt al belang stelling te hebben voor dit theaterexperiment. Danssociëteit Het Fetertje in Boskoop deed het afgelopen weekeinde weer van zich spreken. Na het optreden van de Leidse groep Danny and his flying Arrows kon het bestuur een bedrag van 175.overhandigen aan de voorzitter van een Boskoopse schoolvereniging. |n dit zelfde Boskoop wordt van 1 tot en met 4 maart een middenstandstentoonstelling ge houden. Gastvrouwen zijn: Karin van Wamelen- Kraaykamp (van de TROS), Hanny Lips (ex- KRO) en de zangeressen Conny van den Bosch en Willeke Alberti. Op 2 maart zal Willeke Oonk- Alberti in de middag- en avonduren enkele van haar successen zingen. Een kinderkoor uit Nieuwkoop kreeg de naam „De Plassertjes" toegemeten, toen het onder leiding van de in deze watersportplaats woon achtige musicus Siem de Koker een LP vol-zong. Liedjes als „Flip de olifant", „De beer op de scooter", „Overal vriendjes" en „De ezelachtige ezel worden door de jongens en meisjes ver tolkt op deze plaat, waar een orkestje onder lei ding van Coen van Orsouw en de organist Siem de Koker voor de instrumentale begeleiding teke-1 nen. Binnen niet al te lange tijd in de handel, 4, deze kinderliedjesschijf. m te Op 3 maart aanstaande wordt ln de gerefor- d meerde Zuiderkerk in Leiden een forum- p middag gehouden voor leerlingen van middel- bare scholen uit Leiden en omgeving. Op initiavj" Hei 1 i aantal docenten zullen prominente politieke figuren spreken over de voor- en na delen van de vorming van politieke confessionele partijen. Ex-minister Smallenbroek zal onder meer het standpunt van de voorstanders in tien minuten uiteenzetten. Tegenstanders van deze partijvorming, dr. Buskes en mevrouw Stoffels van Haaften, geven eveneens hun visie, voordat de jeugd met de inleiders aan het dicussiëren kan slaan. The Zipps hebben het voorbeeld van The Mo tions gevolgd! Gingen naar Parijs en haalden er succes op succes. Dit weekeinde zijn ze er wéér. In de Seinestad kenden de tieners de Dordtenaren overigens al van de plaat, waarop „Kicks and chicks" en „Hipsterism". Teksten van de dichter Ben Katerberg, waarin met scherp wordt geschoten Ria, verpleegster; Leo, arts; Hans, meubelmaker; Bas, goudsmid; Tonnie, verkoper; Eric, reiziger; Mies, onder wijzeres. Er zijn heel veel goede oplossingen binnengekomen, ofschoon de opgave lang niet zo gemakkelijk was. We hebben dan ook twee boeken verloot. Maar eerst de vlag uit voor de kinde ren van de derde klas van de Sint An- toniusschool. Wat hebben zij hun best gedaan en wat zijn ze vooruit gegaan met schrijven. In één woord keurig! Zo mag ik het zien en zo zal de juf frouw op school het ook graag zien. Ga zo maar door. De prijswinnaars: Leo van Schagen, derde klas. Kom het boek maar halen Leo. Rla v. d. Boog, Kerkstraat 58, Katwijk aan den Rijn. De goede oplossers: Irene Grootes, Cocky Ernst, Anja van Steenbergen, Anja van Hulst, Johnny Drlessen, Monique van Cleef, Coble Bavelaar, Freddy van Duyn, Marie Louise Steenbergen, Freddy Ko- ree, Karin Blekklngh, Paul Belt, Per ry Bosman, Elsje v. d. Meel, Marieke Witkamp, Hans Langezaal, Treesje Wessendorp, Suzen Holswilder, Mar- tien Anlba, Marga Flerig, Suzan Brag- Fig. C: Dit bonte gezelschap' wil graag naar huis. Willen jullie leder lid van de troep even z'n huis wijzen, want er schijnt enige besluitloosheid te bestaan? gaar, Anja Visser, Annemleke Manta- nus, Willo van Eygen, Guu9 van Kal keren, Wim Nlesthoven, Wilma v. d. Berg, Johan Montanns, Elsje Buil, Vinny Habraken, Antoon Blokhuizen, Jos Wijfje, Aarlanderveen; Lucia v. d. Voorn, Paul Buters, Warmond; Hilda de Winter, Zevenhoven, Carla Hooger- vorst, Langeraar; Annie van Leyden, Hoogmade; Bernadette v. d. Wereld, Hoogmade; Anneke van Dijk, Zoeter- woude; Rita van Egmond, R. A. Veen; Albert van Nierop, Hazerswoude; Ali ce Kooter, Hazerswoude; Carla Luiten. Zoetermeer; Wim Buters, Warmond; Hanny Augustinus, N. W. Hout; Ma rian Buters, Warmond; Ria Berg, Zoe- terwoude; Ria v. d. Poel, Voorhout; Tineke Bos, Zoeterwoude; Hans Jan- son, Stompwyk; Rieneke van Rijn, Stomp wijk; Ria v. d. Boog, Katwijk; Martien Broxterman, Warmond; Jac queline Bergshoeff, N. W. Hout; Elly de Blanken, Oude Wetering; Nellie Kerkvliet, R. A. Veen; Sjaak Paarde- kooper, Zoeterwoude; Mar ja Berend- sen, Leiden; Bea Könst, Zevenhoven; Marina v. d. Hoek, Leimuiden; He leentje Könst, Zevenhoven; Lies Ver meulen, Ter Aar; Quirinle Vermeulen, Ter Aar; Ton Wesselman, R. A. Veen; Theo Bakker, Voorhout; Tlieo Olierook, Hazerswoude; Elsje Olierook, Lldy Paardekooper, Zoeterwoude, Theo Verkley, Hazerswoude; Jozefion Bocxe, Ter Aar; Cora Smits, Hazerswoude; Trudie Smits, Laura Smits, Jan Smits, Trudi Smits, Kees v. d. Meer, Voor schoten; Anja v. d. Bos, Stompwyk. FOUTENOPLOSSING De winnaar van de foutenopsporlng is geworden: Jopie v. d. Pijl, Westka- naalweg, Ter Aar. Sommigen hebben hun kans gemist, omdat ze zich niet aan de juiste opgave gehouden hebben. Ik had ook meer deelname aan deze leuke wedstrijd verwaght. OOM TOON.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 6