Lente en Libelle in de Leidse Stadsgehoorzaal Dukla-Aj ax betrokken bij laatste actie „De Uithoek" DE LEIDSE COURANT EEN SPEL PRIMA SPEELKAARTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 18 FEBRUARI 19i Veel variaties en toch eenzijdig H^üMaüB luteal» O In de eerste week van de omvangrijke toernee, die het damesblad Libelle door den lande maakt, werd Leiden gisteren aangedaan. In hoeverre vrouwe lijk Leiden werkelijk „aangedaan" was bij het vleugje voorjaar dat Libelle in de Stadsgehoorzaal toonde, zullen we wijselijk in het midden laten. De mode van '67 is een moeilijke mode, voor degenen althans, die een bepaald aantal lentes achter de rug hebben. De show. in samenwerking met het Katoeninstituut georganiseerd, was in kleurgroepen ingedeeld: oranje, opa line, bruin, lichtblauw, appelgroen, 1 steenrood en lila om er een paar te noemen en daartussen in alle nuances: van shocking colours tot pasteltinten. De stóffen toonden de vele mogelijk heden van katoen: tinneroy, badstof, „gewone" katoen, al of niet bijzonder geweven, en nieuwe variaties zoals het „scrubbed denim", geruwde ka toen, die door een speciale bewerking op suède leek. Stiksels en biezen wa ren de meest voorkomende garnerin gen van de pakjes, mantels en jurken, waarvan men uiteraard patronen kon bestellen. De geroutineerde naaister heeft alle mogelijkheden om het uitge breide scala van haar kunnen tentoon te spreiden, maar ook aan degenen, die met de moed der wanhoop de schaar in de stof zetten, heeft Libelle gedacht. JUGENDSTIL De indruk, die we van deze show hebben, is eigenlijk een zeer parado xale. Variaties in overvloed, maar erg eenzijdig. Met de variaties bedoelen we de kleuren en motieven; eenzijdig echter waren de modellen. De tieners kwamen er bijzonder goed af, voor de groep tussen 20 en 35 was er heel weinig, voor de grote maten nauwe lijks nieuws; het was een voortbor duren op het oude, wat stijve patroon. De jurkjes hadden veelal smalle, schuinweggesneden schouders, een col en een kort vallende (5 cm boven de knie) gerende rok. Het z.g.,tentlook- effect werd in bescheiden mate ver kregen door een soepele stof aan de col te rimpelen, zoals bijgaande foto toont. Het dessin toonde vaak de weer de gerende rok wat beter te laten val- zeer in zwang zijnde „Jugendstil", Hij werd gedragen onder een wier grillige vormen zich uitstekend hartveroverend geel jurkje, met een lenen voor de shocking colours paars, laa£ uitgesneden rug. geel, oranje, groen en hardroze. De jassen waren vrij behoudend; f FMm vaag getailleerd en er werd wat ge- bLItllo speeld met splitten, knopen en cein tuurs. Bij de sportieve pakjes was de „battle-dress" in trek. De strandkle- Aanrijding met dodelijke afloop te Leiden De 22-jarig wielrijdster P. de Graaf uit Leiden is gistermiddag om kwart over twee aan de gevolgen van een verkeersongeluk om het leven geko- Ze reed ter hoogte van de Gerrit Doustraat op de Witte Singel, toen ze j door onbekende oorzaak kwam te val len. Een bestelauto, die achter haar reed, kon haar niet meer ontwijken. Vermoedelijk is ze door een achterwiel geraakt. De verwondingen waren zo danig ernstig, dat ze tijdens het ver voer per EHD naar het Diaconessen- i het ongeluk De politie verzoekt getuigen zich te willen melden bij de afdeling verkeer, hoofdbureau van politie in de Zonne veldstraat. Tel. 44444. OVER HET GYMNASTIEKLOKAAL IN ADEGEEST TE VOORSCHOTEN Kosten ruim 430.000 gulden Andere jurkjes toonden de z.g. ba by-look" met een kort pasje, waaraan ding was zonnig van kleur, maar niet de jurk gerimpeld wordt met de no- spectaculair. Dat was wel het geval dige ruimte. Bij de mantelpakjes met een zeer chique avondpak van klassiek van lijn en voornamelijk voor zilverbrocaat. Een lang, streng getail- de grote maten waren Voorschoten wil Kniplaan overnemen en verbeteren De Kniplaan, de verbinding van oudsher van Veur met Stompwijk, is nog steeds in eigendom, beheer en onderhoud bij de gemeente Leidschen- dam. Het is daar een heel vreemde situatie, vooral nu de veerpont uit de vaart is genomen. Bij de Kniplaan komt nu een jachthaven, waardoor stellig veel verkeer wordt aangetrok ken. De laan dient verbeterd te wor den. Nu is de gemeente Voorschoten met de gemeente Leidschendam en met de daarvoor in aanmerking ko mende exploitanten B. Klaassen (jachthaven) en P. Grundeken (café- resaurant) in overleg getreden en is overeenstemming verkregen. Voor schoten zal de Kniplaan overnemen voor een bedrag van 1,- onder de voorwaarden, dat de aanlegplaats van het voormalige pontveer in stand zal worden gehouden teneinde de moge lijkheid van een pont verbinding in de toekomst open te houden. Voor de overname van de onderhoudsplicht zal Leidschendam een afkoopsom var 10.000,- betalen. Voor de reconstruc- de leerd jasje met een onder de elleboog iets uitlopende mouw revers weggelaten. Een piepklein ko- SSL~w... zakkenkraagje of ruimte voor *n flat- jje onder "d*e~ knie "wijder werd. teuze blouse was daarvan het resul taat. Nieuw was het grapje van de Een duidelijk gemis vonden Rector magnificus: Geen binding ISC met Universiteit De rector-magnificus van de Leidse Universiteit deelt het volgende mede: Naar aanleiding van berichten in de plaatselijke pers betreffende financiële steun aan de International Student Conference (I.S.C.) te Leiden door de Amerikaanse Geheime Dienst (C.I.A.), stelt het bestuur van de Leidse Univer siteit er prijs op te verklaren, dat de International Student Conference een te Oegstgeest gevestigde internationale studentenorganisatie is, die niet ge- liëerd is aan de Universiteit. De in een landelijk ochtendblad met de I.S.C. in verband gebrachte student De V. is bij de studentenadministratie van de Leidse Universiteit onbekend. "MASKERETTE" De kinderoperettegroep "Maskerette" debuteert 20 febr. a.s., des avonds half 8 In het Leidse Volkshuis, Apothekersdijk 37. Opgevoerd zullen worden de spelen "Ameleoranna en de groene paraplu" en "Geniet met garantie." Glaasje op. en je weet van niks Er mag -mede vanwege zijn beroep- worden aangenomen dat de verdachte in dit geval goed bekend is met muziek en woorden van een vermaarde waarschu- wingf Ondanks dat, liet hij zich niet rij den, doch nam zelf plaats achter het stuur van zijn grote wagen, die overi gens rtjp voor de sloop bleek te zijn, hetgeen echter een ander kwestie is. Op de Haven te Leiden reed verdachte te gen een geparkeerde bestelauto, die zó'n duw ontving, dat nog twee andere ge parkeerde outo's in de averij meedeelden. De autobestuurder stapte uit, doch tot ieders verwondering, nam hij weer ach ter het stuur van de auto plaats, reed wat achteruit en verdween. Dat kon echter niet voorkomen, dat de politie hem opspoorde, want er waren -genoeg gege vens. Allereerst het autonummer dat was opgenomen en voorts twee getuigen, die nu voor de Haagse politierechter ver klaarden verdachte heel beslist als de AGENDA ZATERDAG 18 FEBRUARI Kon. Toneelver. „Litteris Sacrum" opv. van „Helden". Leidse Schouw burg, 20.00 u. Harmonie „Werkmans Wilskracht" lustrumuitvoering. Stadsgehoorzaal, 20.00 u. Jazz Sociëty Folk Beat 14 jazz avond. Hockeykantine Sportp. Room burg, 20.00 u. ZONDAG 19 FEBRUARI Gehoorzaal: Zondagmorgengesprek o l.v. dr. P. L. Schoonheim; interview met redacties van vijf Leidse dagbladen, aanvang 10.45 uur. MAANDAG 20 FEBRUARI Kinderoperettegroep „Maskerette" uitvoering. Leids Volkshuis, 19.30 u. Jeugdontmoetingscentrum „Reho- both" opening tentoonstelling 700 jaar Leiden. Gebouw Rapenburg, 20.00. Damescontact Anthoniuspar. Leiden Z.W. bijeenkomst. Ontmoetingscen trum Z.W. 20.00 u. Leidse Studentenraad nationaal verkiezingsdebat. Prytaneum, 20.00 u. autobestuurder te herkennen. „Hij is in Leiden een zeer bekende figuur," aldus hun verklaring. Verdachte zelf liet ver stek gaan doch had te kennen gege ven, dat niet hij, doch een „onbekende man" d/i avond zijn auto had bestuurd, maar daar geloofde de officier geen woord van. De politie had het vehikel na onderzoek in beslag genomen vanwege de vele ernstige gebreken. „Hij heeft niet eens de moeite genomen om zijn eigendom te informeren," wist de officier. En evenmin had verdachte iets over de schade van zich laten horen. De officier eiste voor het doorrijden na de aanijding, twee weken gevangenis straf en een jaar intrekking van het rij bewijs, wegens de aanrijding 100, boete en verbeurdverklaring van de auto. De rechter veroordeelde tot resp. 100, boete en zes maanden intrekking rijbe wijs, nogeens totaal 100,boete onttrekking der auto aan het verkeer. Het plan voor een gymnastieklokaal in Adegeest te Voorschoten is ontwik keld in samenwerking met de Heide maatschappij. het Ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening, het Ministerie van Onderwijs, (Kunsten) en Wetenschappen enz. en zal worden ge bouwd in seriebouw. Het woord-seriebouw wil niet zeggen, dat het gaat om bouwen gymzaal. Het belangrijkse punt is namelijk, dat een lokaal is ontwikkeld, dat voldoet aan alle eisen, die voorkomen in het Bouwbesluit Lager Onderwijs, doch te vens doordat hier een repetitie-ef fect aan kan worden gegeven een vrij grote kostenbesparing oplevert. De zaal heeft een afmeting van 20 bij 10 meter met een vrije speelhoogte van 5 y, meter. Naast de zaal komt een vrij ruime toestellenberging, tedwijl daarnaast 'n buitenberging in het gebouw is gepro jecteerd. dcch met een uitgang naar buiten. Daarnaast bevindt zich de centrale verwar mi ngs'installatie Wanneer het gebouw wordt betreden bevinden er zich aan de linker- en rech terzijde van de ingang kleedkamers, terwijl centraal geprojecteerd is de le- rarenkamer en een wasruimte. Nieuw in deze wasruimte is, dat er niet traditioneel te doorloop-douches zijn geprojecteerd. De inrichting van de zaal voor wat betreft materiaal e.d. zal zijn afgestemd op het mede-gebruik door verenigingen. Tenslotte is nog van belang op te merken, dat bij de zaal een school sportterrein zal worden aangelegd, ter wijl de kosten, inclusief de grond, in to taal ruim 430.000,- zullen bedragen. tie zal ten behoeve van het verkeer een verantwoorde oplossing worden gezocht met handhaving van het lan delijk karakter van de omgeving. Er komen een vijftal uitwijkplaatsen voor het passerende verkeer en een aanmerkelijke verbetering van de aansluiting van de Kniplaan met de Veurseweg. De kosten hiervan worden geraamd op 11.500,-. In deze kosten zal worden bijgedragen tot een onver- rekenbaar bedrag door de heren Klaasen en Grundeken resp. 9.500,- en 2.000,-. RAADSAGENDA De raad van de gemeente Voorscho ten is voor een openbare vergadering bijeengeroepen op vrijdag 24 februari a.s. des avonds om 8 uur. Aan de orde zulen komen o.a.: het nemen van verkeersmaatregelen voor de School straat en de Leidseweg; vernieuwing van verkeersborden; verkeersmaatre gelen in plan Boschgeest; het beschik baarstellen van kredieten voor de sloop van de panden Schoolstraat 28 tot en met 34 en het aanlegen van een parkeerterrein (voorlopig) op de vrij gekomen grond aldaar; verkoop van grond in plan Boschgeest o.a. aan Bouwbureau van Bohemen N.V. te Voorburg en aan de heren A. Wal raven en N. Hagenouw te Den Haag; het beschikbaarstellen van een krediet van 1550,- voor het voorbereiden van de bouw van 22 bejaarden- en 22 woningwetwoningen in Noord Hof land: een aanvullend krediet van 19 200,- voor de bouw van een 2- klassige kleuterschool aan de Prof. Eykmanhof en een aanvullend krediet van 24.858.- voor de bouw van de GROFVUIL-OPHAALDIENST MAANDAG 20 FEBRUARI BUURT 21: Havenplein; Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare); Donkersteeg; Kuipers- steeg; Dullebakkersteeg; Hooglandse- kerksteeg; Pelikaanstraat; Koestraat; Lege Werfsteeg; Duizenddraadsteeg; v. d. Werf straat; Bouwelouwensteeg; Meer-* manshof; Druckerstraat; Maredorpse dwarsstraat; GrevenstraatVolders gracht; Noord- en Zuid Rundersteeg; Janvossensteeg; Koddesteeg; Clarasteeg Oude Singel van Houtmarkt tot Mare Oude Vest (van Havenplein tot Mare); Lange Zandstraat; Volmolengracht? Oostdwarsgracht; Koolstraat; Emma-) Btraat; Baatstraat. DINSDAG 21 FEBRUARI BUURT 22: Melchior Treublaan; Stieltjesstraat; Franchimontlaan; v. d. Hoevenstraat; Kanaalweg (van v. Vollenhovenplein tot spoorlijn): v. d. Sande Bakhuyzenlaan; Beyerincklaan; Temminckstraat; Surin-< gastraat; Burggravenlaan (geheel); As serstraat; Scholtenstraat; Modderman straat; Oppenheimstraat. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN naar Papendrecht, v. d. Palmstra 5; F. H. van der Post, Tulpenstraat 12 n. Amsterdam, le Helmersstraat 104; C. M. Blom, Zoeterwoudsesingel 60 naar 's-Gravenhage, Ockenburghstraat 212; P. E. C. Peeperkorn, Anna v. Burenhoi 49 naar Amsterdam, Rijnstraat 21IV; will O .cu.ua.. M.O». oul,6> BBBBflBBiee der B- G- J- E- Hazenberg, Rijnsburgerweg G. W. Benson en fam., scheik. ingen., Meer, onderwijzer, Morsweg 142b; H. 10 naar Hilversiun, Witte Kruislaan 12: Wagnerplein 40; C. A. van der Lee fam., landbouwk. ingenieur, Cobetstr. 62; H. J. Helvenstein en fam., loods- baas, ab ws ligg. Spoorhaven; J. Aikens en fam., Wagnerplein 28; S. G. Teutsch Nauman, militair, J. P. Coenhof 2. M. C. Letsch, Kennedylaan 27 naar 's-Gravenhage. Rijswijkseweg 322; P. van der Wees, Witte Singel 27 naar Rijswijk Z.H., Jaagpad 175; T. H. Tjan, Debussystraat 29 naar 's-Gravenhage, - - H. R. Lewis en fam., Rijnsburgerweg Nassau DiTlenburêstraat 11 L M en fam.,. mach. bankwerker, Javastr. 140 „aar 's-Gravenhage, Pr. Mauri.s- uuSnb^gaart Her^ingei 2b naar 76a; W. Nentjes en fam., los arbeider, piein c Jensen en iam., Rijns- Al.tprH Da rostastraat 51- J van Lage Rijndijk 18; J Wvan Buuren burgersingel le mar Deift, Dirk Cos- n. V™r en fam., gemeente-ambtenaar, Bern. terplein 133; C. G. Smit en fam., Mar- Zweerstraat 3; C. D. van Noppen en niXstraat fam., leraar, Ravelstraat 6; R. den m0nslaantji Boon en fam., onderhoudschef, P. de Oppenh- la Courtstraat 89; H. G. Gentis, Vliet naekers SSSS.iMl. rrTW^.^ Beskerk tSationsplen 74 naar Winters: L. F. A. Hoogeveen 34; I. S. den Ouden, Rijndijkstraat 85; fam., Kraaièrstraat 5a naar Eindho- Page-Keating, César Franckstraat 36; R. V. Vollmer, kelner, Churchill- laan 36; J. M. H. Stikkelorum, kinder- drecht, verzorgster, De Costastraat 49; J. D. Groen Siskens, Koni-nginnelaan 2a; M. H. Bodegrave Kemmers, bedrijfsleider, Kennedylaan d. den Os 30; K. J. Fluijt, Zeemanlaan 27; G. H. ]aan 211 n Bendeler, verpleegster, Kennedylaan broekseweg 31; H. Hubers 70; B. T. Jonker, vertegenwoordiger. Nieuwe Waardstraat 2 Nieuwstraat 19b; A. M. Korff, De L. Emmastraat 16; W. Nijboer en fam.. der Meij - van Rijn, Thorbeckestr. 34 naar Voorschoten, Raadhuislaan 142; N. M. Zorgdrager, Zoeterwoudsesingel 26 naar Rotterdam, Schiebroekselaan 77a; A. M. van der Dijs, Breestraat 49 naar Ned. Antillen; A. G. van der Dijs, Breestraat 49 naar Ned. Antillen; W. v. d. Hulst - Couzijnse, Levendaal 195a tr naar Katwijk, Overrijn 7; L. J. van Knippenberg Plantsoen 51 n. Maar- heeze, Goorstraat 2; C. J. van Harte- velt, Haarlemmerstraat 229 n. Katwijk, Overrijn 7; M. W. H. B. Nasveld, Haar- i, Hoplaan 26; J. van der Heijden fam., Valeriusstraat 48 naar Mij- Pr. Margrietlaan 15II; K. n fam., Calandstraat 48 naaf Koninginneweg 180; C. fam., Willem de Zwijger- Deventer, de Kanterstraat 13: E. W. Serlijn - Hansenstraat 9a naar Groningen, Zon- t Muijzert, Bachslraat 162; N. E. van der nebloemstraat 16; G. T. d'Hollosy - rijn 7; J. T. J. M. Lange en ram acneipenxaae ou naai H j Kerkgracht 39a naar Warmond, O c n Voo/bure- Hartzstraat 48; G v. Hoek Kelelaarstraat 1); N w. Scher. tionsweg 16; P. C. van der Steen, en fam., salonwagen slaande Lammen- f 1a® Klnt. Nieuwe Riin 78 Rinormctoniaan 9.0- reUnmioin „oa.- Haarlem, directie- lelaar wleuwc heftruck-chauffeur, Bloemistenlaan 20; schansplein M. T. Ica'za Garcia, secretaresse, Rijns- keet naast Kleine Houtweg 113; burgerweg 10; J. L. E. A. Gastelaars, Schouten en fam., Mecklenburgersli Vreewijkstraat 16; J. G. Derksen - van Straalen, restauranthoudster, Boerhaa- velaan 154; T. I. Tan, De Sitterlaan 57; Delft, L. Couperuslaan 35 Holland en fam.. Parkstraat 16a r Leiderdorp, Pinksterbloem G. C. van Brugge, kapster. Lombok- Leemans en fam., Barend straat 23; E. Sass. serveerster. Plant- hof 7 naar Katwijk, Overrijn 7; 25; F. de Wolff, landbouwkun- Hauwert - Klein, Morskade 19a naar dige. Fagelstraat 2; I. Feij, Rapenburg Sassenheim, Willibrorduslaan 21"; J. M 77; J. M. A. Ziedzes Des Plantes. Plan- Janssen, Corellistraat 52 tijnstraat 67; A. C. van Haeringen, P. Rijnsburg, Kanaalstraat 16; N. W. J Speelman, Burgsteeg 2 n. Duitsland J. M. de Jonge, Kloksteeg 31 naar 's-Gravenhage, Ranonkelstr. 63: L. M. A- Stam, Plantsoen 11 n. Rotterdam, Namens- Oostzeedijk 77b; M. B. Amar, Nieuwe Beestenmarkt 8 naar Leiderdorp, Zijl- dijk 22; E. Y. Wagner - Koorman, Nwe. Rijn 60 naar Duitsland; J. J. Berbee, klassige openb. kleuterschool De Speeldoos in Vlietwijk; overname en verbetering van de Kniplaan. EENRICHTINGSVERKEER IN DE SCHOOLSTRAAT en w. komen met een voorstel om enige verbetering te brengen in de verkeerschaos in de Schoolstraat. Vooral op de vrijdagen en de zater dagen is het rijden in genoemde straat practisch onmogelijk. De te ne men maatregelen zijn tussentijds, want een oplossing, welke zowel aan de belangen van de middenstand als aan die van de weggebruiker/consu ment ten volle tegemoet komt, kan niet eerder worden gerealiseerd dan nadat het dorpscentrum zijn definitie ve vorm heeft gekregen. Daarom al vast enige maatregelen o.a. eenrich tingverkeer en wat parkeerruimte. Deze voorzieningen vergen een uit gave van 2500,-. Zoveel mogelijk is rekening gehouden met het advies van de commissie" voor middenstandsaan gelegenheden. „HOE MEER ZIELEN" Fons Jansen was in het Cultureel Centrum met zijn oecumenisch Caba ret. Voor een volle zaal bracht deze bijzondere cabaretier zijn eigen caba retprogramma, getiteld „Hoe meer zielen". Fons Jansen was naar Voor schoten gekomen op uitnodiging van het Nut, doch deze avond was ook voor niet-leden toegankelijk. Hij haalt zijn stof uit de kerkelijke wereld zo wel van katholiek "als protestant. Hij spot op een milde manier met veel zaken, die de gelovige mens altijd zeer ernstig nam. Soms prikt het, maar het is toch nooit bijtend. Vroeger en dan nog niet zo heel' lang terug zou dit soort cabaret niet geduld zijn, maar de huidige mens kan meer verdragen, raakt gewend aan schokken en ziet in veel zaken het betrekkelijke. Twee en een half uur lang houdt hij zijn toehoorders geboeid. Elk onderdeel van zijn programma is goed verzorgd en de manier waarop het programma wordt gebracht, toont vakmanschap. Frans Oudhoff verzorgde de arrange menten. Semi-permanetite school in Oegstgeest Herbouw gebouw van Alpbense katholieke jeugdbeweging geleden voltrok zich te Alphen een catastro fale brand, die in luttele minuten het toen nog jonge gebouw „De Uit hoek" van de katholieke jeugdbeweging aan de Molenvliet in de as legde en waarbij ruim 20 meis jesleden, dank zij het manmoedig ingrijpen van aalmoezenier v. d. Ven ternauwernood aan de greep van de vlammen ontglipten. Sedert die onzalige avond is het spontaan in het leven geroepen actie, comité voor de herbouw van „De Uithoek" ruste loos doende geweest de nodige gelden daarvoor bijeen te brengen. Als klap op de vuurpijl wordt met ingang van heden (zat. 18 febr.) een laatste actie ontplooid die zich op aantrekkelij ke wijze voornamelijk richt tot de voetballief hebbers. door middel van een advertentie vragen op sportgebied. De ant woorden dient men per briefkaart in te zenden met bijplakking aan de adreszijde (niet elders anders opplakken van een postzegel van één gulden. Inzending staat op I tot en met 24 febr. Iedere deelnemer, hij de juiste antwoord I op de briefkaart ve meldt, heeft kans va één gulden met een re gezel of -gezellin de vw balwedstrijd Dukla-Aj in Praag geheel kost loos by te wonnei Voor de desbetreffend advertentie, waarin mt bijzonderheden hierov voorkomen, verwyzen naar pagina 3 van Zendt meerdere oplc singen in, uiteraard el, gevraagde serie antwoc den op een afzonderlijk briefkaart en elke kai i voorzien van de gevras de gulden. Dat vergro uw kans. Men verg» vooral ook niet de brl» kaart normaal te fn klaring afgegeven voor de bouw van drie houten lokalen in Oegstgeest-Noord voor het gewoon lager onderwys. Het is de bedoeling dat deze lokalen worden gebouwd aan de Kamperfoeli'elaan, waar plaats is gereserveerd voor de bouw van 'ëëti pr. chf. school. Wanneer de kath. school t.z.t. het gebouw Lange Voort 103 kan betrekken, zal de Hofdyckeschool de beschikking kunnen krijgen over het thans te bouwen schoolgebouw. B. en w. vragen aan de raad het benodigde kre diet van ƒ152.000,—. (52 kaarten en 2 jokers) De nieuwe abonnee ontvangt De Leidse Courant gedurende 14 dagen gratis! De Leidse Courant thans een krant van groot formaat, met een smaakvolle opmaak. De beste journalisten en befaamde kroniek-schryvers en corres pondenten werken er aan mee! Als OUVERTURE iedere maandag onze graag gelezen SPORTKRANT! Vul nog heden onderstaande bon in. Ondergetekende: Geeft als abonnee van De Leidse Courant op: Betaljng zal géschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden i 65 mille voor gymnastiekwerktuigen te Voor de inventaris van het in aanboi zynde gymnastieklokaal aan de App laan denken b. bedrag van 64.450,nodig te he ben t.w. 58.600,voor schoolgebri en ƒ5.850,voor gebruik door vera gingen. B. en w. willen de werktuigi zo spoedig mogelijk aanschaffen om over te kunnen beschikken zodra zaal gereed is gekomen. PAUZE GROTE LUMMELS In het zakenleven worden tussej tqdse balansen opgemaakt. Aan hand daarvan kan worden nagegaan verloren cf gewonnen of geen van b; de wordt. We beleven de 50ste dj niet van D'66, maar van D'67 10de dag van de Vasten. Voor zichzM een tussentydse balans opmakend, korfl een mens tot minder aangename komst, dat de firma niet floreert. Zo al geen verlies wordt geleden, schot er ook niet in. Het beroerde is, dat r zich er niet mee kan troosten de v tenwet stipt de onderhouden. De wet afgeschaft. Het is een vrijheid van ie£ die openstelt de vryheid tot iets. blijkt pas, dat we grote, onzelfstandii I lummels zijn, die willoos telkens over schreef gaan. Zulk verlies koud en kc# te konstateren, is winst. Niets is fnuikend voor de opgang naar Pas* dan voldaan over zichzelf te zyn. Ont I vredenheid over en met zichzelf k-jf reden tot veilige vrede worden, omfi alleen aan de nederigen genade gegeven. Dat is winst met geen goi^ te betalen. LEIDSE BIOSCOPE Vnnr- Oude Herengracht 22 naar Katwijk, j n. T-1 TTJ _:i.„ /-\...1„ Tf„,.4 ,1-, I Janvossensteeg 55; 1 Essed en fam., De M. 54; W. L. T. van Densen, H. de Groot straat 9; A. T. Leemhuis, Nieuwsteeg naar Wieringermeer, Landbouwstr. 11; A. B. Pieper, Schubertlaan 33; W. C. F. Michielsen, Nieuwe Rijn 18 naai Kemperman - Smit, Bachstraat De Bilt. U. Tollenslaan 13; F. van der schoten, Kamerlingh Onnesplantsoen Overrijn 7; P. Hendriks, Oude Vest 47 I - - naar s-Gravenhage, Ridderspoorweg 192: W. J. Hendriks, Amstelstraat 1 j naar Den Helder, Buitenhaven 5; W. C. van der Blij, Maresingel 46a naar j 's-Gravenhage, Soestdijksekade 755; E. nam, „.„.we wes w C.M. Keö, LUsteistraa1 34naarltot- Frankhuizen, Anna Paulownastraat 5 terdam, Dreef 115, J. P. J. M. Bioek- Rotter- 222; G. IJtsma, Melch. Treublaan 45: Most, Oude Singel 6u -w T „j W. Oudzegel - Troost, Meidoornstraat Jan Mankesstraat 4; M. H. Omar, Bar- bee^k OuWlerke^F' 36; D Sijbrandij, Drie Octoberstraat tókstraat 26 naar Egypte; N. A. Kla- straat 14 naar Katwijk, Overrun 112. 36" F Döbken, Herengracht 80; C. J. renberg, Apothekersdijk 29a n. Am- J. Pielanen, Verdistraat 55 naar Rot- Lazet hulp in de huish., Morsweg 145; sterdam. Celebesstraat 74 HI; T. van terdam, Blondeelstr. 112; M. C. Louis, H. Samuels Brusse, Resedastraat 41: Leeuwen - Dienaar, Kaarsenmakersstr. Noordeinde 2a n. Heerlen, Nic. Beets- N P Kolderman, maatsch. werkster. 7 naar Oegstgeest, Oranjelaan 2; M. straat 84; A. W. van den Brandhoft - Kort Rapenburg 11; J. Bonda-van den Aissaoui, Lange Mare 37 n. Frankrijk; Keijzer, Sint Aagtenstraat la naar Heuvel, Plantijnstraat 110; S. W. E. P. J. Groenewegen, Nieuwe Rijn 104 De Bilt U.# De Hooghlaan 2. man, Rijnsburgerweg 161 naar Nijme gen, Van Welderenstraat 53; D. W. V.V.. Flinterman, Klikspaanweg 42 n. 's-Gra- Amsterdam. venhage, Thorbeckelaan 203; M. Holle- Engelse TV-ploeg komt bollencorso in kleur opnemen Een camera-ploeg van acht man van het Engelse TV-station ATV Network Ltd uit Birmingham zal in april in een chartervliegtuig stappen. Doel van de reis: de bloeiende bollenvelden, de Keukenhof en het corso. Het bloemen corso wordt zowel in zwart als in kleur gefilmd. Donald Shingler heeft, een dagelijkse rubriek: Today (vandaag). Op een nader le bepalen dag in april zal dit programma-onderdeel geheel in het teken van Holland staan. Hoofd moot: alles wat met bloembollen ver band houdt. De kleurenfilm van de bollenvelden en het corso wordt op de beeldbuis gebracht zodra de kleurentelevisie in Engeland gemeengoed is geworden. Het bollenvak komt dus tweemaal op het Engelse beeldscherm. Het TV- team komt naar Holland dank zij de bemiddeling van de heer M. Zandber- bergen (van Terwegen) uit Sassen heim, die reeds eerder contact met Shingler en zijn assistenten had. (Bib. C.) Camera: De amoureuze avonturen Moll Flanders (18 jr.). Dagelijks 2.30, 19.00 en 21.15 ui Zondag: 2.30. 4.45 7.00 en 9.15 Lido; De helden van de Telemark (14 Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 ui Luxor: Wie is bang voor Virginia Wot volw. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uui Studio: Ingmar Bergman festival: 16 17 febr. De maagdenbron (18 jr. 1819 febr.: Een les in liefde (stri volw.); 2021 febr. Wilde Aardbei (18 j.); 2223 febr. Het zevende gel (18 jr.). Dagelijks- 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4 45. 7 00 en 9.15 ui Trianon: De ongelooflijke overwinnii (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15. 4.30. 7.00 en 9.15 Rex: Zeven tegen allen (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur KORRELTJE Men moet zijn leed nimmer strelfS MARKTBERICHTEN LEEUWARDEN 17 febr. Kaas - Commissienotering: Goudse kaas 3-1 Edammer kaas 2.87; broodkaas 21 Handel: redelyk.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4