2,5 miljoen voor kat en muis spel met Ernie Terrell „REUS VAN CHICAGO" EEN SPEELBAL VOOR TREITERENDE CASSIUS CLAY Esther en Abraham Wel vijftien ronden maar alle voor Ali Schenk en Verkerk zijn onverslaanbaar Belangstelling voor titelstrijd is enorm L--.6DAG 7 FEBxlUAili 1967 DE LEIDSE COURANT Uitgewogen samen- zingen Van Esther Ofarim en Abrahamdie in Nederland over het algemeen met grote belangstelling worden beluisterd, is onlangs door Philips een langspeelplaat op de markt gebracht (81,3920 PY). Het duo brengt op dene langspeler een gevarieerd programma, dat naast bekende nummers als Sometimes I feel like a motherless child en Tomorrow is a long time Bob Dylan), joodse gezangen laat horen. Maar lied Canarische eilanden en een Russisch nummer, compleet balalaika. Bijzondere indruk maakt de titelsong van de plaat: Sing hallelujah, waarin Esther en Abraham hun manier van uitgeioogen samen zingen in'n precieuse sfeer het beste hebben vastgelegd. Hoe heet ik f CHET ATKIi\& JIM REEVES AL HIRT Uit de „staf van Chet Atkins, die behalve een befaamd gitarist ook op nameleider is bij de maat schappij RCA Victor, komen drie langspeelplaten. L.p.'s waarvan er vooral twee veel gemeen hebben, namelijk die van Atkins zelf en een ver zamelplaat van Jim Reeves. Belden zijn niet alleen be kend door hun country- en westernvertolkingen, maar ook door hun goedklinkende, goedgespeelde (respectieve lijk gezongen) evergreens. Ook op de „The best of Chet Atkins", volume 2 (RCA Vic tor LSP-3558 stereo) laat Atklns zich weer niet van zijn stuk brengen. Wie hem tijdens zijn Nederlandse op treden enkele'jaren geleden heeft gezien, zal aanvoelen wat we hiermee bedoelen: ge fluit of boe-geroep deerde hem niet, onverstoorbaar speelde hij verder en ten slotte won hij het ook bij de boe-roepers, die liever rock and roll hoorden. Het zelfde proeft men uit de plaat: onverstoorbaar heeft hij zich achter de microfoon gezet om nu eens lekker al les uit nummers als Lime light. Josephine, Whatever will be Frieght train en Wheels te halen. Dat is, een blik op de titels is voldoen de, een hachelijke zaak, maar Atkins slaagt voor treffelijk. Hetzelfde kan gezegd wor den van Jim Reeves en diens RCA Victor LPM 10015; Jim Reeves' golden records. Ook hier weer een stel bekende nummers en dan nog num mers (Bimbo, I won't forget you, Mexican Joe, I love you because) die juist in de Reevesuitvoering bekendheid hebben gekregen. Vandaar dat doorover geen nieuws te melden valt. De laatste in de serie is de 1 plaat van Al Hirt (RCA Vic tor LSP 3556 stereo) The best of Al Hirt. volume 2. Deze voortreffelijke artiest hoort tot de best verkochte van het afgelopen jaar, i dat hij .zich op het Grand Gala zo meeslepend had ge presenteerd. Wie dat steeds als hij zin heeft, over doen, kan deze plaat zonder bedenkingen uit de platen- winkel halen. Enkele m mers: Bye bye blues, The girl form Ipanema, Sleepy lagoon, Easystreet, Persona lity. F. H. HOUSTON. Cassius Clay heeft Ernie Terrell boksles ge geven en alle twijfel weggenomen over de vraag of de titel van wereldkampioen in het zwaar gewicht hem al dan niet onbetwist baar toekomt. Scheidsrechter en juryleden svhreven alle vijftien ronden op zijn naam. Terrell, die als wereldkampioen werd erkend door de World Boxing Association, bewoog zich langzaam door de ring en was een te gemakkelijk doelwit voor de razendsnelle Clay. Na de vierde ronde kon Terrell uit zijn linkeroog vrijwel niet meer zien, terwijl van de zevende ronde af Terrells rechterwenkbrauw ge blesseerd was. De reus uit Chicago ging niet neer, maar hij heeft ook geen moment kunnen imponeren. Clay treiterde Terrell aanhoudend door te roepen: „Hoe heet Ik?" Dit was ken nelijk een represaille, omdat Terrell wei gerde hem Muhamad Ali te noemen. De 1.98 lange Terrell kreeg er op dezelfde manier van langs als Floyd Patterson in 1965 in Las Vegas. Patterson verloor door technisch knock-out. Dit bleef Terrell be spaard. Het was de 28ste overwinning in successie voor de 25-jarige Clay. Scheidsrechter HaiTy Kessler had een score van 148-138, jurvlid Jimmie Webb van 148-133 en jurylid Ernie Tavlor van 148-137, allen ten gunste van Clay. Alle drie gaven Clay de overwinning in alle vijftien ronden. Terrell, die gevreesd is om zijn linkse direote, vocht met beide handen hoog in de kiekeboestijl die ook Patterson ge- Vraagtekens bij Barbara j „Ma plus belle histoire d'amour j c'est vous" is de ten overstaan van het publiek charmante titel van een langspeler, die is uitgebracht van Barbara (Philips P 77.870 L). De plaat is tot J stand gekomen in Bobino, één ir van de bekendste Parijse muziektempels van het chanson. Barbara schrijft en componeert zelf haar chansons, die instru- mentaal in onder anderen Joss J Baselli een bekwame onder- J steuning vinden. Haar voor- dracht is voornaam. Soms al te J J voornaam. Op die momenten zou je een wat levenslustiger J ritme willen horen, een zich meer ic „verliezende" artieste. Deze wens J komt hoe langer hoe meer naar voren bij de vertolkingen van Barbara, die daardoor een so- phisticated publiek aan zich bindt, maar de echte liefhebber J niet altijd meer weet te boeien. Platen met een feestneus Met het oog op eventuele feesten, vermelden we hier een zeer gemê leerd gezelschap feestvinders dat te vinden is op de Grand Gala Popu- lairserie van Philips. Op nummer 625 818 bevinden zij zich „Beneden de Moerdijk". Onder de feestgangers zijn: Ria Valk, Trea Dobbs, Anneke Grön- loh, Willy Caron, het jeugdcéntrale- koor, Tony Bass, Lighttown Skiffle Croup, Leo Kuysters, de Limburgse Zusjes, Ria Verda, Fi-its Rademacher, de Rivertown Dixieland Jazzband. In dezelfde serie verscheen een l.p. van de Surinam Golden Gate Boys (Philips 625 837). Op deze „Muziek uit de west", waarvan onze verwachtingen op de een of andere manier niet hoog gespannen waren, zorgden de Surinam Golden Gate Boys voor enkele goede nummers, waarvan Peroen peroen mi patron de kroon spant. Narrie Paramor Stemden Los Indios tabajaros hun gitaar op de geliefden, hetzelfde doet Norrie Paramor op de langspeelplaat Regal Rg. 1027 (Lovers in Latin). Dat had heel wat meer voe ten in de aarde. Norrie Paramor is immers dirigent van een groot orkest, dat over het algemeen grote waarde ring ondervindt. Een waardering, die de groep verdient. Dat blijkt weer als je luistert naar de toppers van deze plaat: Come closer to me; Amor, amor; Amapola; Always in my heart; Sweet and gentle; You belong to my heart. Het is vooral de volle klank en de goede verhouding tussen de ver schillende instrumentengroepen, waar wij waardering voor hebben. DIEPER GRAVEN met Charles Ray Charles verschijnt al 'enige tijd alleen maar in de opnamestudio van de grammofoonplatenmaatschappij. Kort geleden was dat voor de opname van de langspeelplaat Ray Charles Together again (Artone PAP S(tereo)520). Het is bijzonder moeilijk om na de enorme hoeveelheid platen, die van deze meester-zanger-pianist zijn uitgebracht, nog iets origineels te zeggen bij de uitgave van weer een nieuwe. In ieder geval is deze uitbreiding van de discotheek van deze zanger niet overbodig. In vergelijking met opnamen uit het verleden is hij weer dieper gaan graven in de muziek van onder anderen Buck Owens, Joe Edwards, Bill Monroe, Curtis R. Lewis en van hemzelf. Het resultaat is een spannende sessie, waarbij de luisteraar de aanvankelijke inspanning snel zal vergeten. Los Indios Tabajaros. sterren van een Grand Gala, hebben door hun rus tige gitaarspel ook in Nederland een grote groep luisteraars aan zich ver plicht. Eén van hun bekendste num- drie geleden zelfs in de hitparade te recht. Op hun nieuwste langspeelplaat RCA Victor LSP-3611 (stereo) spelen de twee Brazilianen hun ..Twin guitars in a mood for lovers". Zij maken daar bij gebruik van nummers als Make believe. The high and the mighty, Some of these days. The third man. La mer, As time goes by en Smoke gets in your eyes. Een bekend pro gramma. waarin zij zich rustig laten drijven op de fraaie klank van hun gi taren, die volledig worden benut, zon der afleidende toevoegingen van ach tergrondskoortjes. Zij krijgen slechts een ritmische ondersteuning. Het ge vaar van een zekere eenzijdigheid is daardoor aanwezig. Hieraan zijn zij in vrijwel alle nummers ontkomen. WERELDTITEL 47/2 Yultink begon met overwinning CAIRO Hans Vultink heeft in de eerste ronde van het gisteren in Cairo begonnen wereldkampioenschap in het 47/2 een overwinning behaald op de Egyptenaar Khalil Diab. Hij maakte de 400 caramboles in acht beurten, zijn hoogste serie was 260, zijn gemiddelde 50. Diab scoorde in acht beurten 82 ca ramboles. wat hem een gemiddelde van 10.25 opleverde. Zijn hoogste serie was 27. De uitslagen van de overige partijen 400 17 207 23.52 396 17 195 23.9 400 2 347 200 10 2 10 5 155 8 98 19.37 bruikte. Clav had in de eerste ronden moeite om deze verdediging te doorbre ken. Daarna had hij de zwakke plek ge vonden. Terrell kon uit zijn ongebruike lijke houding moeilijk zijn befaamde link se lanceren. Hij concentreerde zich meer op onbesuisde rechtsen op het lichaam. Na de strijd ging Terrell tweemaal naar de hoek van Clav om de ongeschonden gebleven kampioen te feliciteren. Clay had zaterdag gezegd dat hij Terrell zou vernederen zoals hij Patterson had ge daan en hij hield zich aan zijn woord. Terrell bleef dapper boksen tot het einde, maar hij was geen partij voor de vroe gere Olympische kampioen die zijn titel de achtste maal verdedigde sedert hij het kampioenschap op 25 februari 1964 ontnam aan Sonny Listen in Miami Kat en muis Als er al enige twijfel bestond aan de uitslag, dan verdween deze wel in de ze gende ronde toen Clav de ene serie na de andere plaatste op het hoofd van Ter rell. In deze ronde raakte ook de rech ter wenkbrauw van Terrell geblesseerd. Toch plaatste hij in de laatste seconden van deze ronde nog een rechtse die Clay vol raakte. Het bleef echter .een kat en muisspel- letie. Clav daagde Terrell zelfs uit de linkse op zijn kin te plaatsen. Af en toe hield Terrell ziin handschoenen zo hoog dat het leek of hij een leren petje op had. Naarmate Clav steeds vaker doel trof. gingen de handen van Terrell om laag. Balletdanser In de eerste ronde ging Clav onmiddel lijk in de aanval. Hjj danste door de ring cn Terrell volgde langzaam. Toen Clay scoorde met een links-rechtse op het hoofd, green Terrell hem vast. Ook de „reus van Chlcneo" scoorde enige mo'en nianr de balans sloeg door in het voordeel van Clav. Terrell, vrijwel uitsluitend van rechts boksend, miste In de tweede ronde en Clav reageerde met enige spottende ge baren, wat het publiek kennelijk op prijs stelde Het was onbegonnen werk voor Terrell, die ln de derde ronde een korte linkse plaatste op Clay's lichaam maar de balletdanser liet hem daaron missen toen de rechtse naar het hoofd volgde. Intussen was Terrell reeds zovele malen op zijn linkeroog geraakt, dat dit ging zwellen. De linksen van Clav prikten vrij wel onophoudelijk door de defensie van Terrell, die vergeefse moeite deed de veel te snelle Clav te raken Als het op incas- 1 aankwam, moest Terrell het meest ziin hand ophouden. Steeds meer moest Terrell ziin heil zoeken ln klemmen en vasthouden. Slechts af en toe. meer als „schrikreactie" dan als resultaat van een opgebouwde aanval, kwam Terrell door, zoals in de zesde ronde toen hii tweemaal sterke linkse op het hoofd van Clav plaatste, die echter onmiddellijk ant woordde. Het werd steeds duidelijker dat Terrell slechts moeite kon doen zich vijftien ron den staande te houden. Als hü achteruit had kunnen boksen, zou hij meer kans hebben gehad maar die kunst verstond Clay ook al beter. Hoe heet ik Terrell kreeg het moeilijk in de zeven de ronde en leek ietwat aangeslaeen na •n linkse hoek Ziin wenkbrauw raakte ■blesseerd. In de volgende ronden loerde Clav op de eindstoot. Terrell was niet in staat, zich afdoende te verdedi gen en het werd een spel van kat en muis. waarbij Clav steeds weer onder het bok- vroeg: „Hoe heet ik?" In de negen de ronde deed hij dat zo hard dat het publiek het duidelijk kon verstaan. Onder de bedrijven door liet hij een stroom van treffers naar Terrell vloeien, die alleen in actie kon komen als hij erin slaagde Clav tegen de touwen te dringen De scheidsrechter ging voor het begin van de tiende en elfde ronde naar de hoek van Terrell om te kijken of hij nog voldoende fit was. Terrell knikte dat hij het duel kon voortzetten. Maar elke ron de ging hij meer missen en werd hij steeds duidelijker een speelbal van Clay, die over een veel betere conditie beschik te. Het gezicht van Terrell begon door de blessures ernstig te tekenen en in de veertiende ronde achtte de scheidsrech ter het noodzakelijk de ringarts erbij te halen, die toestond dat Terrell doorboks- te, wat hij dapper deed. Het publiek ho noreerde dat met een applaus na de veer tiende ronde. De laatste ronde was zo duidelijk voor Clay, ondanks een serie op het lichaam die Terrell toch nog wist te plaatsen, dat er geen twijfel mogelijk was: Clay had alle ronden op zijn naam ge bracht. Moedig Het eerste commentaar van Clay was, dat Terrell had teleurgesteld als uitda ger maar dat hij een moedig bokser was. „Hij stelde teleur omdat hij voortdu rend in de clinch ging en afklemde, maar hij had de grote moed in de ring te blij ven en vijftien ronden lang een afstraf fing in ontvangst te nemen". Het aantal betalende bezoekers van Het is al een traditie geworden, dat C'iay élke aanval op zijn kroon reso luut afstraft. Ernie Terrell (rechts) waagde ook een poging. Hij moest zich in hoofdzaak beperken tot ver dedigen en ook dat lukte niet al te best. 37.321 was het grootste dat ooit bij een bokswedstrijd in een zaal aanwezig is ge weest. De recette was ongeveer 401.000 dollar (1.443.600 gulden). Bij de wed strijd tussen Clay en Williams ln novem ber wa,ren 35.460 bezoekers, maar de.,re cette was toen 60.000 dollar (216.000 gul den) hogen Clay krijgt de helft van de gehele op brengst. Zijn aandeel wordt geschat op 700.000 dollar (ruim 2,5 miljoen gulden). Terrell krijgt 20 procent van de recette en 17,5 procent van de extra-inkomsten, in totaal waarschijnlijk een kwart mil joen dollar (900.000 gulden). Beschouwingen van Noorse pers: OSLO. De Nederlanders zijn niet te verslaan en zullen de eerste en tweede plaats gaan bezetten bij de wereldkampioenschappen schaatsen die het komende week einde in Oslo zullen worden ge houden. Deze voorspelling is giste ren gedaan door een unanieme Noorse pers en was gebaseerd op de prestaties in het afgelopen weekeinde van de Nederlandse ploeg in liet Noorse plaatsje Toensberg. „Mijn indruk is dat Keee Verkerk met succes zijn wereldtitel zal verdedi gen", aldus de voormalige Europese kampioen Sverre Farstad in „Arbeider- bladet". „Ik twijfel er niet aan of de zesduizend Nederlandse supporters zul len hun hooggespannen verwachtingen in het Bisletstadion ln vervulling zien gaan". Farstad noemde Verkerk de „ge boren kampioen" en vergeleek hem met mensen als Jaap Eden, Peder Oestlund, Oscar Mathisen, Hjalmar Andersen en anderen. Het avondblad „Vérdens Gang" had als kop'boven de sportpagina de Neder landse strijdkreet „Geen woorden maar daden" en schreef dat zijn sportverslag gevers het beroemde lied instuderen om zich in Bislet bij het Nederlandse koor te kunnen aansluiten. Het blad meende dat Schenk en Verkerk beiden evenveel kans op de titel hebben maar waar schuwde dat men de rest van de Neder landse ploeg ook niet moet onderschat ten. Kansloos „Aftenposten", de grootste krant in Noorwegen, schreef in een hoofdartikel dat het „geen andere kandidaten voor de titel ziet dan Kees Verkerk en Ard Schenk". „Ze zijn beiden in topvorm en zouden in een afzonderlijke klasse moe ten worden geplaatst", aldus het blad. De kansen van de Russen, de Noren en de Zweed Jonny Nilsson werden afge schreven. De Noorse wereldrecordhouder Fred Anton Mai er verklaarde: „Wij zijn kans loos tegen de Nederlanders". Hij zei dat de Noorse topschaatsers iets zullen moeten doen, willen zij niet nog jaren lang in de schaduw van de Nederlanders staan. Hij werd hierin bijgevallen dooi de kranten die eisten dat er snel Iets moet worden gedaan aan de nederlagen die de Noren tegen de Nederlanders en de Russen hebben moeten incasseren. Ondanks de pessimistische verwaeh- tingen inzake de kansen van de Noren bij de wereldkampioenschappen, is de belangstelling voor de wedstrijden bij het Noorse publiek enorm. Voor belde dagen zijn reeds alle 28.000 kaartjes uitverkocht en enorm veel aanvragers moesten worden teleurgesteld. Ploeg van Post op 2 punten! ANTWERPEN - Gisteravond was de stand in de Zesdaagse van Antwer pen ais volgt: 1. Simson/Severeyns/ Proost (GB/Belg) 528 punten; 2. Post/ Janssen/Prenningcr (Ned/Zwit) 526 pun ten: 3. Sercu/Merckx/Bugdahl (Belg/ Dldl 449 punten; 4. Kemper/Oldenburg/ Karstens iDld/Ned) 295 punten .AF «n ronde: 5. De Loof/Eugen/ Motta (Belg/Den/Itallë) 247. Op vijf ronden: 6. Baensch/Brackel De Roo Austr/Belg/Ned) 172. j Op elf ronden: S. Nijdam/Koel/Van der Lans (Ned) 176. I In de Zesdaagse van de Toekomst leidt het Nederlandse koppel Pijnen/ Bongers met 10 punten. Grisjin onder de 40 seconden ITKOL Op de 2.000 meter hoog gelegen baan in Itkol kwamen Russi sche schaatsenrijders zondag en maan dag tot snelle tijden op de 500 meter en de 1500 meter. Wereldrecordhouder Evgeny Grisjin leverde op de 500 meter een topprestatie: hij bleef met 39,9 sec. onder de magische grens van veertig seconden. Zijn eigen wereldrecord staat 0,4 sec. scherper. Vladimir Gwozdetski en Valery Muratov lieten 40,0 noteren. Gwotzdetski won zowel zondag als maandag de 1500 m. De tweede dag was hij met 2.07.5 0,1 seconde sneller dan de eerste dag.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7