7des Koekoek sprak voor dovemansoren in de Stadsgehoorzaal te Leiden Haast U garantie BIJNA DRIEDUIZEND MAN BUITEN DEUR GEHOUDEN Eerste paal ging de grond in voor Zoeterwoudse uitbreiding ..Westeinde"" PAGINA DE LEIDSE COURANT DINSDAG T FEBRUARI 1Ö67 (ADVERTENTIE) Er zijn nu nog SINAASAPPELEN met de volsap «zoet zonder pitten Het allerbeste uit de topklasse I Voorzitter C. W. van Venetien legde voorzittershamer neer DE KNAU AFDELING LEIDEN KAN OP SUCCESVOL JAAR TERUGZIEN Met genoegen heeft de heer C. W.' van Venetien, voorzitter van de KNAU afd. Leiden, gisteravond tijdens de jaarvergadering, die in restaurant Zomer- zorg werd gehouden, kunnen vaststellen dat het jaar 1966 goed voor de afde ling is geweest. De 64 Leidse Recordverbeteringen duiden immers op een grote vooruitgang van het prestatieniveau. De intregatieplannen in de afdeling bracht hij in verband met het probleem in de hele KNAU: het kadertekort, dat niet gemakkelijk uit te bannen is. In Wassenaar zijn helaas de fusie- Tn een zeer rumoerige zaal, welke slechts voor de helft bezet was („We moeten alleen de kosten er uit halen") heeft Boerenleider Hendrik Koekoek gisteravond zijn politieke aspirines, bereid volgens het een-en-een-is-twee-recept, aan de man proberen te brengen. Nog niet eens tot verdriet van de Boerenleiders, die wel wat tumult ge wend zijn en al het rumoer rustig over zich heen lieten gaan, is er door het grotendeels jeugdige publiek in de Stadsgehoorzaal weinig geslikt: Koekoek orakelde finaal voor dovemansoren. Chaotische drukte op de Bree- straat. Slechts enkele honderden werden toegelaten. Toen vond de Boerenpartij het welletjes. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd: doet. ex. W Sociologie de heer W. M. Kastelein (Leiden)mej. R. C. de Graaf (Voorburg); de heer C. J. M. Schuyt (Leidschendam), kand. ex. kunstgeschiedenis mej. C. F. V. Quarleö v. Ufford (Leiden). BADMINTON VEGLO 4 BEHAALT ALS ENIGE LEIDSE TEAM KAMPIOENSCHAP Jeugd had het grootste plezier „Als na deze verkiezingen de lijn Marijnen - Cals - Zijlstra doorgetrokken wordt, zal er voor het Nederlandse volk geen toekomst meer zijn", sprak de voorzitter van de BP-fractie op een gegeven moment, nadat hij omstandig zijn bezwaren tegen de drie laatste kabinetten onder woorden had ge bracht, maar de zaal zong welgemoed: „Waar we heen gaan, Koekoek zai Binnen de muren van de Stadsge hoorzaal was het nauwelijks minder rumoerig dan buiten, want voor het optreden van de heer Koekoek was zo'n grote belangstelling, dat het ver keer omstreeks acht uur, half negen, volkomen vast zat. Ruim twee-ën-half- duizend man probeerden nog binnen te komen, maar de deuren gingen on herroepelijk dicht, toen de organisa toren tot de bevinding gekomen waren, dat met de binnengekomen guldens entreegeld 't propaganda-festijn finan cieel helèmaal rond zat. Slechts stap voets, terwijl een politiemacht een smal paadje poogde vrij te houden, kon een lange rij auto's door de men senmassa op de Breestraat komen. ALS HET SUCCES van de Leidse propaganda-avond als maatstaf kan gelden dan zijn de optimistische uit spraken van de heer Koekoek over het resultaat van de komende verkiezin gen volkomen een slag in de lucht. Kreten als: „Jaag de improductieve ambtenaren de arbeidsmarkt op" vroeger nog goed voor een flink aantal stemmen werden nü weggehoond en vanuit de zaal onderbroken met „Dan hebben we er nog eens zestig duizend werklozen bij". De BP-leider had zich behalve door zijn lijfwacht ook naar Leiden laten vergezellen door de heer Van den' Dik- kenberg, de man, die na de laat ste gemeenteraadsverkiezingen enkele uren wethouder van Sociale Zaken van Ede was en toen bedankte. Achter de groene tafel wachtte hij de dingen die komen konden af, maar hij had geluk: de op stuntwerk beluste zaal I herkende hem niet en fixeerde zich j geheel op de Bennekomse landbouwer, die onverstoorbaar, zonder zich een moment kwaad te maken, zijn betoog afwerkte en op de gebruikelijke vage en ontwijkende manier de vragen be- J antwoordde. r\OMINEE A. J. KRET was de eerste j vraagsteller. Volgens de heer i Koekoek had hij enkele dingen in het betoog niet goed begrepen. Gevolg: I een lange en dorre herhaling, waarin nauwelijks antwoorden gegeven wer den. „Wil dominee Kret misschien nog het woord?", vroeg afdelingsvoorzitter J. Stikkelorum. De man, die de spits had afgebeten zag er geen been meer in en liet het aan anderen over de I zaalmicrofoon te veroveren. Terwijl I papieren vliegtuigjes over de hoofden I zeilden vertelde de heer Koekoek nog, dat de uitgetreden heer Voogd, „net als de. leden van de Noodraad een man, die voor zichzelf wilde begin nen", nog 8000.- aan de partijkas schuldig is, dat de Boerenpartij bestaat uit louter tevreden mensen en dat ministers helemaal geen intellectuelen hoeven te zijn. „Kijk maar eens naar Suurhof en Smallenbroek", zo betoog de hij voor een driewerf hiep. hiep, hoera roepend gehoor. Het vruchteloos pogen van de heer Koekoek en het festijn, dat veel weg leek te hebben van een Poolse Land dag werd tegen half twaalf door voor zitter Stikkelorum besloten met een vergeefse aansporing partijlid te wor- De rust op de Breestraat keerde weer, nadat de jeugd voor de Stadsgehoorzaal demonstratief en kele foto's van de heer Koekoek in brand had gestoken. Hendrik Koekoek liet Nederlandse volk zal geen toekomst meer hebben Zaal „Hiep, hiep, hoera" plannen gestrand. Mogelijk brengt 1967 Het jaarverslag ontlokte aan het lid I j van de nationale jurycommissie, W. Rietbergen, de vraag hoe het mogelijk J was, dat er in Lisse'n nieuwe juryver- j I eniging was opgericht zonder dal zijn j commissie hiervan iets wist. Uit het j debat dat hierop volgde bleek duidelijk i dat de communicatie tussen de N.T.C. I en het nationale jurywezen niet hele- maal vlekkeloos is geweest, j Met algemene stemmen werd de penningmeester décharge verleend. De kascommissie 1967 ziet er als volgt uit: de heren Otte en Slobbe van S. en L. De Spartaan en Raket worden verzocht een derde man aan te wijzen. De verkiezing van de Recordcommis sie gaf geen moeilijkheden. De zitting hebbende leden, mevr. Van Rooyen - Bodijn en de heren Rietbergen en Gus- senhoven, zullen ook in 1967 hun functies blijven vervullen. De Spartaan had een verzoek inge diend om de resultaten van onderlinge wedstrijden ook als Leids record te kunnen voordragen. Als zodanig werd dit voorstel verworpen, maar voorzit ter Karei van Roon van de districts- T.C. stelde dat een oplosing kan zijn, de wedstrijd officieel uit te schrijven, waardoor records altijd voor erkenning in aanmerking komen. WEL OF NIET STARTEN? Omtrent het al dan niet erkend zijn van starter Elfering ontstond enige discussie. De heer W. Rietbergen zet te uiteen, dat de Nat. Jurycommissie een geheel andere lijn gaat volgen, waardoor jongeren de gelegenheid wordt geboden ook op te klimmen tot nationaal of zelfs internationaal starter, een kans die momenteel zeer gering is. kansen. PAUZE Oud-voorzitter van de KNAU afdeling Leiden dc heer C. W. van Venetiën. BESTUURSVERKIEZING De bestuursverkiezing leek aanvan kelijk moeilijk, doch toen de heer W. Taekema bereid bleek om de voorzit tershamer van de heer Van Venetiën over te nemen, was de kwestie gauw opgelost. Het bestuur voor 1967 ziet er als volgt uit: Voorzitter: W. Taeke ma (Nieuw Brunhilde); secretaris: C. van Venetiën (Holland); penningmees ter - vice-voorzitter: G. W. M. Gussen- haven (Bataven); leden: C. Rooyak- kers (Spartaan), mej. R. de Winter (Bataven), J. Koumans (Sios) en G. Hoope (Holland). RONDVRAAG De voordracht voor een atletiek- gedelegeerde in de Leidse Sportraad werd de vereniging in beraad gegeven. Bij de rondvraag informeerde de heer Alt of de palen van de ijsbaanverlich ting op de sintelbaan verwijderd zul len worden, en of er een oplossing ge vonden kan worden zodat bij wed strijden de materiaalloods niet meer Als enig Leidse team heeft Veglo 4 dit jaar een kampioen schap behaald. V.l.n.r.: R. Zecha, mej. W. Opdam, H. Cohan, het echtpaar Broekhof en op de voor grond mej. II. Tramper en O. v. Werkum. gebarricadeerd wordt door auto's en fietsen. Voor beide zaken zal de sport stichting benaderd worden. E. en L. vroeg bij monde van de heer Otte of de verenigingen buiten Leiden geen ballast zijn voor de af deling. omdat vorig jaar 't bestaans recht te berde is gebracht. De voorzitter antwoordde dat de afde ling overal werkzaam moet zijn, of dit nu in Wassenaar, Leiden of Lisse is. De heer Koelemeij, voorzitter van de damesvereniging „Sportief" uitte zijn misnoegen over het feit dat er bij Holland plannen gelanceerd zijn voor oprichting van een dames afdeling zonder dat er enig overleg is geweest met de Leidse dames clubs. Ook mevr. Noordenbos van Nw. Brunhilde kan het niet anders als onelegant betitelen. C. W. van Venetiën antwoordde als secretaris van Holland dat de terugval in ledenstad van beide verenigingen niet weg te cijferen valt, maar stelde daar tegenover dat er echt nog geen plannen zijn voor oprichting van een dames-afdeling. Er was slechts een opinie-peiling geweest. NOORDWIJK AUTO OVER DE KOP Aan de Vogelaardreef in het Lange- veld te Noordwijk trof een bollenkweker 's morgens vroeg een personenauto in sloot aan. De wagen lag op zijn kop bleek zwaar te zijn beschadigd. De kwe ker meldde zijn vondst aan de politie. Deze stelde vast, dat de auto toebehoor de aan een sportleraar uit Hillegom. Deze was de avond te voren met zijn wagen van de weg geraakt en in de sloot gereden. Zelf kwam hij er zonder letsel van betekenis af. DE BRAVEN Het wufte Alphen aan deh RtftL moge zich laten meesleuren in de wervelwind van het carnaval wij, braven doen er niet aan mee. Saai is het wel. Benijdens waardig de mensen die ongedwongen gek kunnen doen, „as gemaor leut het", om de andere morgen zich met het askrulsje te laten tekenen. Nog efkens uitgevierd en dan de vasten in. Er is echter weinig lol aan, indien er geen vasten meer op volgt. Zouden we de opgelegde vasten terugwensen? Neen. Maar van het vrijwillig vasten komt geen snars terecht. Carnaval en vasten zijn oud-modisch geworden. Des te meer zinvol is het „een askruisje halen", als een vrijwillige daad van zelfkennis, als getuigenis helemaal niet zo braaf te zijn als de mensen wel denken. Wie meent braaf te zijn brave branie! zal aan het askruisje geen behoefte hebben. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 2 febr. t/m 8 febr. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: High and Low (De losprijs) <18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45 7.00 en 9.15 uur Lido: Codenummers L (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Brandt Parijs? (14 j.) (Geprolongeerd) Dagelijks: 2.30 en 20.00 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Cul-de-Sac (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. "Trianon: De prooi (str. volw.) (Geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Agent 001 - Operatie Jamaica (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Ik ben jarenlang missionaris in het hartje van Afrika geweest! KORRELTJE de Help anderen je hebt geen MARKTBERICHTEN Boudewijn de Groot vrijdagavond in Stadsgehoorzaal De stichting Wereldhandreiking, een organisatie, die streeft naar de broeder schap en de eenheid in de wereld door persoonlijk kontakt, byvoorbeeld door uitwisseling niet jongeren in Afrika van eigengemaakte voorwerpen, grammofoon plaatjes en geluidsbandjes, presenteert zich vrijdagavond a.s. in de Stadgehoor- zaal in een groots opgezette show, waar in onder anderen optreedt Boudewijn de De opbrengst van de entreegelden en de winsten van de verkoop van interna tionale kranten en mini-elpee's ls be stemd voor de aanschaffing van geluids apparatuur voor leden van de organi satie in andere werelddelen, die zich deze apparatuur onmogelijk uit eigen zak kan aanschaffen. De internationale krant, waarvan sprake was, is een open forum, waaraan redacties van afdelingen in de gehele wereld kunnen medewerken. De naam van de krant is "De Ark". Met opzet is deze naam gekozen om de alge mene bekendheid, die het schip uit het verhaal van Noach onder de volkeren geniet. Een symbool voor eenwording van de wereld. Rond Boudewijn de Groot treden vrijdag voor het voetlicht een satirische cabaretgroep o.l.v. B. Jansma, leraar Nedei'lands en winnaar van de derde prijs op het Loosdrechtse cabaret concours, Petit Jean Jean, de Neder landse Charles Aznavour, de Leidse beat- groep "The Fellows" en een Schotse dansgroep. De show vangt aan om acht uur 's avonds. Na de laatste wedstryd, die tegen LBV 4 werd gespeeld, is het nu defini tief dat het vierde team van Veglo kam pioen is geworden van de 2e klasse B district Zuid-Holland. Dit team spant hiermede de kroon, omdat zij dit jaar het enige Leidse team is, die tot deze goede prestatie is gekomen. Alle overige Leidse teams is het dit jaar niet gelukt, (zowel landelijk als district) om tot de zelfde prestatie te komen als VegIo-4. Verder speelden in de Jeugd-kompeti- tie alleen Smash-1 en LBV-1, die beiden het onderspit moesten delven tegen hun sterkere tegenstanders resp. Pananohe 1 en DES 1. KAMPIOENSWEDSTRIJD Veglo 4 speelde zijn laatste wedstrijd tegen het vierde team van de LBV en sleepte alle punten in de wacht. De spe lers van Veglo 4 waren in alle linies de meerdere en dit blijkt wel uit de ver houdingen van de puntenverschillen. Ere-kanvei voor wet houder Van Hofwegen ROTTERDAM. 7 febr Vee Aan- I voer totaal 2600: weekaanvoer 3838; 1 slachtrunderen 150, gebruiksvee 580, vette kalveren 145, graskalveren 159, nuchtere kalveren 1465, paarden 12, I veulens 4, schapen, lammeren 69, wei- delammeren 3, bokken, geiten 13. Prijzen: slachtrunderen 440-470, 395- 435, 365-385, 320-345; vette kalveren 390-410, 370-385. 345-365, 310-335; stie ren 400-455, worstkoeien 315-340; kalf-, melkkoeien 1100-1550, vare koeien 700- 1150, vaarzen 675-900, pinken 500-650, .,25 palen d* grond ingaan. De huurprij. graskalveren 350-490. nuchtere kalve- If inclusief centrale verwarming ren 125-145, meslkalveren 80-175, scha- 4 woonlagen f 30, per week gaan bedragen. De pen 80.110, lammeren 100-120. Resp. aanvoer, handel en prijzen: slachtrun- Zeven jaar nadat in Zoeterwoude voor het eerst over het uitbreidingsplan West- einde werd gesproken wordt het bouwen daar realiteit. I)e r.k. woningbouwver eniging St. Willibrord gaat met de bouw van 36 galerij-flatwoningen het spits afsteken van de ruim 500 woningen die hier gebouwd kunnen worden. Een ge zelschap van louter blyde mensen was gistermiddag in de „Kerkstraat" byeen In het eerste heren-enkel speelde de gekomen 'om getuige te zijn van het heer J. Broekhof tegen de jeugdige W. slaan van de eerste paal. Geenjaar en wist ondanks de tegenstand j Aanwezig waren o.m. burgemeester J. zijn heren-enkel met 15-8 en 15-4 in Detmers, de beide wethouders de he- winst voor Veglo-4 te laten eindigen. De ren P. v. Hofwegen en H. W. M. Sies, heer H. Cohen volgde zijn teamgenoot laatstgenoemde vergezeld van zijn echt- op, door met 15-3 en 15-8 te overwin- genote, gemeente-architect J. v.d. Broek, nen van W. Berk. Ook de dames waren ^e heer H. Sieverding, de architect van goed op dreef en mej. H. Tramper en W. j het plan, ir. A. Paardekooper en diens Opdam wisten beide hun tegenstanders hoofdopzichter A. H. Paardekooper, ver- S. Slijkhuis en invalster M. Piëte. te ver- j tegenwoordiger van het aannemingsbe- slaan, door een iets betere speltechniek, drijf De Lange en v.d. Plas uit Oegstgeest Zo gingen verder alle overige partijen in die de bouw uitvoert, en van Stikvoorts het voordeel over van Veglo-4 en stond Bouwbedrijf uit Voorschoten en het be- hierdoor officieel op de eerste plaats in stuur van de woningbouwvereniging St. zijn afdeling. Willibrord. De voorzitter J. H. v.d. Ploeg heette ït gezelschap welkom en sprak zijn I vreugde uit over het feit dat het plan SMASH 1 kwam zaterdag uit te- I Westeinde, dat voor velen jarenlang een gen de Haagse Badminton vereniging zorgenkind is geweest, nu eindelijk" wer- Pananche 1 en moest helaas door het j kelijkheid gaat worden, uitvallen van een der spelers met een be woningbouwvereniging gaat voor 3-5 einduitslag genoegen nemen. De heer i het eerst flats bouwen. In het verleden R. de Rooy liet in zijn eerste heren-enkel hebben wij daarvan gezegd: dat past niet zien wat hij waard was en klopte zijn jn onze plattelandsgemeente, maar het tegenstander M. v.d. Ley met maar j kan verkeren". Spr. bracht dank aan het liefst 15-6 en 15-0. Een goede uitslag dus gemeentebestuur voor de steun onder- JEU GDKOMPETITIE voor deze talentvolle speler. Het heren enkel werd echter door de invaller van Smash in handen gespeeld van Panan- che-1. In het eerste gemengd-dubbel wis ten mej. L. Smit en de heer de Rooy het tweede winstpuntje in handen van hun eigen team te spelen, door hun te genstanders R. Jonker en v.d. Ley een nederlaag te bezorgen van 15-8 en 15-13. In het heren-dubbel kwamen W. de Rooy en R. Doop uit tegen de heren v. Dijk en v. Ley en wisten ook deze derde winstpartij in een puntenverschil te li vonden bij de voorbereiding en aan het architectenbureau Barnhoorn-Paarde- kooper dat kans zag dit plan in het keurslijf van de curveprijs te krijgen. Zonder ook maar iemand tekort te willen doen wilde de heer v.d. Ploeg spe ciaal een naam noemen die onverbre kelijk aan het plan Westeinde is verbon den: wethouder Van Hofwegen. „Vele bergen zijn door hem geslecht of nog beter plassen gedempt voordat wij aan deze heugelijke gebeurtenis toe waren". Voorzitter v.d. Ploeg verzocht hem dan ten doen eindigen van 15-11 en 15-15. i ook met assistentie van het personeel Alle hoop was nu gevestigd op de laat- van het heibedrijf Wijfjes uit Ter Aar de ste dames-dubbelpartij, doch de dames eerste paal de grond in te willen drijven. L. en E. Smit zagen deze partij door de Met bekwame hand kweet de wethouder te sterke tegenstand van R. Jonker en A. zich van zijn taak. De paal van 13 meter Polderman in verlies overgaan met de bleek nauwelijks lang genoeg om door cjjfers van 8-16 en 0-15. te dringen tot op de sandlaag. Er zullen 2 flats waarin telkens 18 3- of 4-kamerflats zrjn I aannemer streeft ernaar de bouw vóór ondergebracht. In totaal zullen hiervoor Kerstmis van dit jaar voltooid te hebben, j aeren,"iêts"mp.er, TedSk""g') ^gUter^n" kalf-, melkkoeien, matig, tamelijk, j goed prijshoudend; vare koeien, ge- woon, slepend, constant; vaarzen, pin ken, iets meer. matig, onveranderd; graskalveren, iets korter, stug, goed prijshoudend; vette kalveren, als vo rige week, stroef, lager; nuchtere kal veren, iets korter, flauw, lager; scha pen, lammeren, iets minder, traag, I teruglopend ROELOFA RENDS VEEN 6 febr. Bloe men Am. Anjers Sim Rose 24-39; Sim Rood 18-22; Sim Arthur 23-26, Esperan- ce 26, Rozen Garnette 47. Velvet Times 28-39 p. st. Freesia's:' 100-120, Anemo nen 100-135, Blauwe Druifjes 25-44, Iris sen Wedgwood 205-230, Narcissen Early Glory 60-90, Carlton 80-95, Fortuna 70- 85, Pionier 70-80, Hollywood 80, Buxton 55-65, Helios 75, tulpen v.d. Eerden 105- 140, Rose Copland 90-150, Lustige Wit- we 80-120, Apeldoorn 115-200, Athleet 80-120 Guido Snick 140, Ralf 110, De- meter 155-160, Crater 115-120. Kees Ne- lis 210, Madame Spoor 170, Olga 115, Sulphur Cloud 95-110, Krelage 100-110, Preludium 95-105, Br. Star 75-90, White Sail 85-120. Olag 105-120, Karei Door man 125-130. Paul Richter 130, Oxford 200. Golden Harvest 80-85, Christmast Gold 105-115'. Wintergold 90-110, Oriënt Expres 133-160, Prominence 170-180, Beauty of VoJendam 125, Bellona 110- 115, Pink Trophy 105-115 per bos. RIJNSBl'ltG, 6 februari - Bloemen - Eucharis 140-150, Am. Anjers: Crowly Sim 33-37, Rode Sim 31-36, Witte Sim 30-35, Arthur 29-35, Rose Sim 29-34, Carry Sim 28-34, Irissen 20-23 alles per stuk. Gemengde Hyacinthen 100-125, Narcissen: Unsurpassible 135-150, Carl ton 100-115, Early Glory 90-110, Helios 90-100. Tulpen: Demeter 185-200, Roland 185-200, Prominence 165-185, London 160-180, Pax 160-180. Apeldoorn 150- 180, Yellow of the Spring 150-175, Paul Richter 140-165, Edith Eddy 150-160, Copland 130-150 Golden Harvest 130-140 Pr. Charles 150-160, v.d. Eerde 110-140, Jack 140-160, Lus'tige Witwe 110-135, Preludium 110-135, Tommy 110-130, Ka rei Doorman 100-125, Krelage 100-125, Starren 80-100, Christmas Gold 125-135 Freesia's: Pimpernel 165-185, White Swan 150-175, Stockholm 135-160, Gol den Yellow 80-150. Blauwe druifjes 50- 60, alles per bos.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3