JOSJE SLOEG MET HAMER WALTER PLOTSELING DOOD Baby en bejaarde omgekomen bij - aangestoken - brand in woning Volgens NIPO verliest P.v.d.A. terrein Auto botst tegen boom: twee doden Minder geld geven aan paardenrennen Geld pas na daad gestolen Ontstemming Kaapstad over verbod tot passagieren De Gaulle en wijlen Dulles de grootsten Verzoek om uitstel van proces tegen drs. F. Vrouw van mr. Cals stemt bij volmacht voor haar man Restant van griep te lijf in Curacao NRD-VIETNAM WIL ONDERHANDELEN Even uitblazen OUDE MAN ZELF DE DADER? SPOREN VAN BENZINE GEVONDEN IN PORTAAL MAANDAG 6 FEBRUARI 1967 DB LEEDSE COURANT PAGINA 5 Van onze parlementaire redactie avond wederom de uitslagen bekend ge maakt van een N-I.PO.-onderzock naar de kiezersgunst. Het onderzoek werd In de eerste helft van januari verricht. Hier onder geven wq de resultaten weer, met ter vergelijking de uitkomsten van soort gelijke onderzoekingen in december en november van het vorig jaar. K.V.P. 29.0 (nov. 66)—29,0 (dec. 66)— 29.0 (Jan. '67); P.v.d.A. 28.0—28.0—27,5; V.V.D. 12.0—11.5—10.5; AR. 9.5—9.5—9.0; C.H.U. 10.5—10,5—11.0; P.S.P. 4,0—3.5— 3.5; C.P N. 2.0—2.5—3,0; S.G.P. 1,5—1.5— 2,0; G.P.V. 0.5—0,5—1,0; Boerenpartij 2,5— 3.0—2.0; Democraten '66 0,0—0.0—1.0; andere richting 0,50.5—0,5. Opmerkelijk is de achteruitgang met 0.5 procent van de P.v.d.A. en A R., terwijl de V.V.D. zelfs 1 procent achteruit gaat. De Boerenpartij verliest eveneens 1 per cent, terwijl de Democraten '66 voor het eerst met 1 procent uit de bus komen. De K.V.P. blijft bij deze onderzoekingen met 29 procent de grootste en meest constante auto tegen beide inzittenden jarige H. Stok (ANP) De 52-jarige J. H. van de Wal uit Maastricht en zijn j 25-jarige schoonzoon J. W. Smit cjjn zon dagmiddag om het leven gekomen, toen zij met hun auto op de provinciale weg NuthMeerssen uit een flauwe bocht vlogen en tegen een boom botsten. Ze i vrijwel op slag dood. De rijkspo litie te Meerssen neemt aan dat te hoge snelheid de oorzaak van het ongeval is geweest. RUCPHEN Op de Zundertseweg tussen Rucphen en Zundert is gisteren boom gereden. De n de wagen, de 40- i de 39-jarige M. Oost vogels, beiden uit Sprundel, zijn daarbij om het leven gekomen. SWALMEN Op de rijksweg Roer mondSwalmen is zaterdagmiddag een 46-Jarige timmerman uit Echt veronge lukt. Hij botste met zijn personenauto tegen een tegemoetkomende auto, die plotseling op het linker weggedeelte te rechtkwam. Na de botsing vloog d« auto i de timmerman tegen een boom. HU was op slag dood, zijn vrouw en zijn drie kinderen, die bij hem in de auto zaten, werden gewond. Van de tegenligger die op het linker weggedeelte terechtkwam, moest een inzittende vrouw naar het zie kenhuis worden overgebracht. Voorts deden zich nog ongelukken met dodelijke afloop voor in Mook, Delden, kinschoten. Leende en Valkenswaard. ENGELSE VASTENBRIEF I LONDEN (AP; John kardinaal Heenan heeft ln een herderlijk schrijven aan de katholieken van Engeland erop aangedrongen, zich liever bezig te houden met armoede en kleine kinderen, dan zich over te geven aan sentimentele ge voelens wanneer een paard rijn been beschadigt. De aartsbisschop doelde op 't beroemde Ierse paard Arkle, dat enige weken ge leden een hoefbeentje brak en wiens loopbaan als renpaard misschien voorbij is. Arkle was zo geliefd, dat zijn stal honderden beterschapskaarten ontving. De kardinaal schreef: „Toen het paard zijn been beschadigde, werd dit als een nationale ramp beschouwd. Paarden zijn edele dieren, maar zij zijn niet zo kost baar als ouders en kinderen. We moeten j afvragen of het wel juist is, dat het wedden zon grote plaats in ons leven inneemt Met een fractie van het geld i besteed wordt zouden we de woningnood kunnen oplossen." De kardinaal legde de nadruk op de noodzaak, dat de wereld zich de heer sende armoede gaat aantrekken. In delen van Azië, Afrika en Zuid-Amerika leven mensen vaak onder slechtere omstandig heden dan de dieren in Engeland, stelde hij. „Het geld, dat in het Westen aan luxe-artikelen wordt besteed, zou meer dan genoeg zijn om de hongerige mensen de hele wereld te voeden", zei hij. ROTTERDAM, (A.N.P.) De Rotterdamse recherche is er dit weekeinde in geslaagd het motief voor de dood van de 9-jarige Walter de Wildt vast te stellen. Josje S., de 32-jarige ongehuwde vrouw, die vrijdag werd gearres teerd, heeft dit weekeinde een volledige bekentenis afgelegd. Uit de beken tenis van Josje is nu in samenhang met de al eerder bekend geworden feiten komen vast te stan, dat Walter de Wildt donderdagmiddag omstreeks één uur werd gedood. Het kind was even voor dat tijdstip van school thuis gekomen aan de Oldengaarde. Josje S., die op hetzelfde portiek woont als Walter en zijn (gescheiden) moeder, had de jongen mee naar huis genomen om hem daar. zoals zij Walter had voorgesteld, even met haar 16 maanden oude zoontje Robbie te laten spelen. ADENAUER: Er moet volgens de politie aanvanke lijk wel enige aarzeling bij Walter hebben bestaan voor hij op dit voorstel inging, omdat Waltere moeder enige weken eerder haar zoon had verboden nog langer bij Josje S. over de vloer te komen. R-inri vorig jaar was de aanvankelijk goede ver houding tussen de twee vrouwen verkild, nadat mevrouw De Wildt de achtergron den van Josjes vrij rosse leven had ver nomen. De twee kinderen waren maar nauwelijks bezig met spelletjes of Josje S. greep volgens de politie in een vlaag van verstandsverbijstering een hamer uit de gangkast en sloeg daarmee Walter dood. Na het plegen van dit misdrijf ging Josje S. een tijdlang in een stoel zitten om te bedenken wat haar te doen stond. Zij kwam tenslotte tot de conclusie, dat zij zo snel mogelijk de stad uit moest. Maar geld was er niet. Een oplossing voor dit probleem was voor Josje bekend met de omstandigheden in de familie De Wildt direct voor handen. Zij nam de sleutel van het huis van mevrouw De Wildt, die nog aan een touwtje aan de hals van de dode Walter hing en ging daarmee naar het huis van haar buurvrouw. Daar stal zij uit het dressoir f 350,en een gouden armband. Vervolgens gjng zij naar haar eigen huis terug, stopte het lichaam van het jongetje in een plastic zak en daarna in een koffer, dié zij op het balkon van haar huis zette. Toen Josje S. daarmee klaar was, belde zij een taxi. Onmiddellijk daarna echter moest zij de taxi afbestellen, omdat zij visite kreeg. Binnen een half uur slaagde zij erin het bezoek de deur uit te krijgen. Om zeven uur bestelde Josje opnieuw een taxi. Nadat zij was uitgestapt op het opge geven adres, belde zij niet aan, maar wachtte z\j tot de taxi was weggereden. Zij liep naar een plantsoen, 200 meter verder op en deponeerde daar de koffer. De volgende dag, vrijdagmorgen rond half negen, deden schoolkinderen daar de af - schuweltJke vondst. Jo6je vas naar haar Minister Luns naar Oostenrijk SCHIPHOL (ANP) Op uitnodiging van rijn Oostenrijkse ambtgenoot, dr. Lujo Toncic-Sorinj, is de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, van Schiphol naar Wenen vertrok ken voor een officieel bezoek aan Oos tenrijk van 2/j dag. Hij zal er zijn op wachting maken bij de bondskanselier, de bondspresident, de vice-bonds kanselier dr. Bock, die tevens minister van Han del is, en zal uiteraard vooral met zijn ambtgenoot van gedachten wisselen. Hoofdpunt van de besprekingen zal opnieuw worden gevormd door de EEG. „Na de besprekingen van de afgelopen week in Brussel komen de onderhande lingen tussen Euromarktlanden en Oos tenrijk in een volgende faze," aldus de minister. Eventuele associatie van Oos tenrijk noemde de minister „een speciaal geval", omdat onder het naooorlogse vredesverdrag van de grote vier aan Oostenrijk een Strikt neutrale rol werd toebedeeld. Het gevolg is natuurlijk, dat vorm en inhoud van eventuele akkoor den, die Oostenrijk met de gemeenschap pelijke markt zou sluiten door de Oosten rijkse regering met extra zorg moeten worden gewongen. Zulke akkoorden heb ben politieke Implicaties en daarbij moet Oostenrijk uiteraard vooral rekening houden met zijn verhouding tot Rusland, dat zeer gereserveerd staat tegenover de EEG. moeder gegaan, waar zjj ook werd gear resteerd. Jo6je 8. was geen onbekende van de Rotterdamse politie. De afgelopen jaren was zfj enige malen veroordeeld wegens zedenmisdrijven en vermogensdelicten. Anderhalf Jaar geleden kreeg zij met be hulp van de gemeentelijke dienst van sociale zaken en van de reclassering een flat aan de Oldengaarde, naast die van mevrouw De Wildt en haar zoontje. Josje S. had al een voorwaardelijke terbeschik kingstelling op haar strafblad. De zotternij weet van geen tijd, van geen overuren. Het gaat erom te zijn of niet en daarbij kan een fiets wat helpen. Want waar we heengaan, niemand die het weet. Evenmin als iemand weet hoe laat het ie. KAAPSTAD (AP) De Zuidalrikaanse premier Varster heeft zijn misnoegen ge uit tegen het verbod uit Washington voor de bemanning van het vliegkampschip Roosevelt om ln Kaapstad aan wal te gaan. De bemanning had dit verbod ge- ktegen, omdat bij de ontvangsten onder scheid gemaakt zou worden tussen neger opvarenden en hun blanke collega's. Premier Vorster heeft de Amerikaanse verklaring onaanvaardbaar genoemd. Tal loze Zuidafrikanen, blanken en nlet- blanken, hadden de Amerikaanse am bassade overstroomd met uitnodigingen voor leden van de bemanning. Wel heb ben tienduizenden Inwoners van de stad het vliegkampschip bezichtigd. Het schip zal vanavond reeds vertrekken, een dag eerder dan was gepland. WASHINGTON (AFP) In een vraaggesprek met het Amerikaanse weekblad „US News and World Report" heeft de voormalige Westdultse bonds kanselier Konrad Adenauer president Charles de Gaulle en de voormalige Ame rikaanse minister van Buitenlandse Za ken John Foster Dulles de grootste staatslieden van deze tijd genoemd. Na enig nadenken voegde hij aan dit ljjstje amen toe van de voormalige Ame rikaanse president Dwight D. Eisenho wer eu generaal George Marshall, ont werper van het Marshallplan. Volgens Adenauer heeft De Gaulle Frankrijk stabiliteit gebracht. Hij ver wacht dat als De Gaulle zich uit de poli tiek terugtrekt, een nieuwe partij van het Centrum zich in Frankrijk zal vor men. Ingaande op de nationale karakter trekken van de Europese volkeren zei Adenauer dat de Fransen behoudzuchtig en veel waarde hechten aan hun tra dities, wat een zekere mate van stabili teit bevordert. De Duitsers daarentegen zijn volgens Adenauer grillig, labiel en minder gesteld op traditie. De Britten, aldus de voormalige kanselier, „voelen geen enkele noodzaak tot werken. Na uit het noorden van Frankrijk verjaagd te zijn hebben zij zich op de handel en kolo nisatie geworpen. Zo hebben zij zich een gemakkelijke levenswijze eigen gemaakt, afwflkend van het harde werk dat op het Europese vasteland de gewoonte is." AMSTERDAM (ANP) Het hulp comité van gedupeerden van het in staat van definitieve surséance van betaling verkerende bankiershuis Teixeira de Mat- tos heeft er ln een brief b(j de procureur- generaal van de hoge raad op aangedron gen het proces tegen Teixeira's voor malige beherend vennoot drs. F., dat op 15 februari voor de Amsterdamse recht bank dient, niet te laten doorgaan en tot een later tijdlstip uit te stellen. Volgens de brief is de uitgebrachte dag vaarding „een farce". Met name wordt bezwaar gemaakt tegen het niet ten laste leggen van de delicten ohantage, afper sing, beroving en vervalsen van actes. Dit komt, aldus de brief, omdat het onder zoek zeer onvoldoende en ondeskundig is geweest; o.m. zou niet zijn nagegaan welke gestolen gelden onder andere naam ln de N.V. Amsteiland zijn onder gebracht Het hulpcomité meent dat drs. F. bij veroordeling voor de hem thans ten laste gelegde feiten nog dit jaar in vrijheid zal worden gesteld en „dan in het buitenland kan profiteren van de miljoenen, die hij van kleine spaarders en beleggers geroofd heeft". In de brief wordt nog opgemerkt, dat „de Nederlandse bank op 12 maart 1966 vanuit Zwitserland schriftelijk is gewaar schuwd dat drs F. geen bankdirecteur maar een bendeleider was". z(jn eega op 15 februari bij dus Cals. „Nauwelijks het kabinet gevallen of huis achter de rug. vroegere huis was helaas Mr. Cals heeft vorige maand niet meer beschikbaar. Dat SCHIPHOL, (A.N.P.) enkele weken het bed moe- was een huurwoning zo zei Ex-premier Cals is zater- ten houden met een zware de heer des huizes. De Hapmiridae oer KLM SrieP- Het laat8te vlrus f&mMe woont thans in een P 4 i i hoopt h(j in Curasao met eigen huis. Daar brengt hij naar Curasao vertrokken zonnewannte te verjagen. zijn bibliotheek op orde en om er eens helemaal uit te voorlopig ambieert de voor- wijdt hij zich verder aan een zijn. Hij zal op Curasao malige premier geen enkele tweede hobby. De eerste was CaI» zal ditmaal vier weken vakantie hou- -VrotSer J"*?' v heb ik wel zitting genomen is hij enthousiast voor de vrienden, die nem -n aj|er]et verenigingen en herziening van ons staats- hadden instituten, maar al die v waarnemen op want mr. Cals wil niet, dat en zijn vrouw zijn stem verloren gaat. uitgenodigd. plichtingen heb ik opgezegd, ging. besteleen grondwetswijzi- Geen toegang tot universiteit voor Spaanse lectoren BARCELONA (Reuter) De autori teiten in Barcelona hebben ongeveer 30 lectoren in de architectuur de toegang tot de universiteit ontzegd, omdat zij had den geprotesteerd tegen het opleggen van sancties aan studenten en hoogleraren. Zaterdag hebben hoogleraren van de fa culteit der rechtsgeleerdheid gepro testeerd tegen strafmaatregelen, die de overheid had genomen jegens studenten die uit solidariteit met Madrileense stu denten hadden gestaakt. De studenten waren hun inschrijfgeld kwijt geraakt. Over het hele land staken inmiddels rond 30.000 studenten. Overigens hebben zich in het weekeinde geen wanordelijk heden voorgedaan. Werkloosheid in Duitsland ook groter NEURENBERG (AFP) In januari jL is het aantal werklozen in West- Duitsland met 249.533 toegenomen tot 621.156, waarvan 492.890 mannen en 128.266 vrouwen, zo blijkt uit cijfers van het Westdultse arbeids- en werklooe- heidsverzekeringsbureau. De directeur van hel bureau heeft meegedeeld dat de werkloosheid in het bijzonder tijdens de eerste twee weken van januari is geste gen, nl. met 206.700. In januari 1966 er een stijging van 90.900 tot 26£ werklozen. Eind januari 1960 waren er in Duitsland 684.000 werklozen. Uitein delijk heeft de werkloosheid in januari Jl. niet de omvang bereikt, die men had ge vreesd, zodat de toekomst met een zeker optimisme tegemoet kan worden gezien. Boodschap aan senator Kennedy overgebracht NEW-YORK, SAIGON, (AP/Rtr). De Franse regering zou senator Robert Kennedy tijdens zijn recente bezoek aan de Franse hoofdstad een bericht uit Hanoi hebben doorgegeven, waarin de regering van Noord-Vietnam zegt dat zij met de Verenigde Staten wil onderhan delen na volledig stopzetten van de bom bardementen op Noord-Vietnam. De eis van terugtrekking van de Amerikaanse troepen zou niet meer zijn -gesteld, zo meldt het Amerikaanse weekblad News- Kennedy aou de boodschap hebben gekregen vla een hoge ambtenaar van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, die heeft verklaard dat de bood schap afkomstig was van de Noordvlet- namese vertegenwoordiger in Parijs. Mal Van Bo. Kennedy die zaterdag naar New- York is teruggekeerd, heeft van het Noord Vietnamese voorstel evenwel niets bekend gemaakt. Volgens Franse zegslieden zou het eerste stadium van het overleg het voe ren van bilaterale besprekingen zijn over de betrekkingen tussen Noord-Vietnam en de Verenigde Staten. Deze zouden gevolgd kunnen worden door besprekin gen over de toekomstige Amerikaanse rol in Zuid-Vietnam. De laatste faze zou zijn het voeren van besprekingen over een regeling die alle geschilpunten omvat. Noord-Vietnam heeft zich overigens geërgerd aan de verklaring van president Johnson dat hij geen werkelijke vredes wil bij Noord-Vietnam heeft waargeno men. Volgens het Russische persbureau Tass heeft dit betrekking op een negeren door Johnson van een verklaring van de Noord Vietnamese minister Ngoeyen Doei Trinh over de mogelijkheid van bespre kingen na het stopzetten van de Ameri kaanse bombardementen. De Franse journaliste Michele Ray, die zich op 17 Januari door de Vietkong zou hebben laten arresteren toen zij door de gedemilitariseerde zone reed. Is vandaag door een Amerikaanse patrouille gevon den. Zij was vermoeid maar ln goede ge zondheid. De 28-jarige vrouw heeft nog niets verteld over haar belevenissen. MEVROUW Kinderen het welvaartskind, vinden mijn eigen kinderen (ook welvaartsprodukten? mij maar een vervelende moeder. Met argusogen let ik op de hoeveelheid ha gelslag en het laagje boter op hun brood. Een dringend verzoek om nieuwe multo- blaadjes wordt afgewezen: „Je hebt nog halfvolle schriften of anders wel een kladbloc". Na drie biskwietjes bij de thee gaat de koektrommel onherroepe lijk dicht. •ocioloi en pedagogen tot de ontdekking zijn ge komen, dat ouders van nu niet langer de auto, de bontmantel of dure sieraden als statussymbool hate re n, maar hun eigen kinderen. Het welvarende uiterlijk en de royale levensomstandigheden van het kroost zijn graadmeter voor de welstand der ouders. Speelgoed- en kledingindus trie profiteren van dit tegen elkaar op bieden door volwassenen. Als algemeen streven geldt de kinderen een zorgeloos, gelukkig en vooral overvloedig bestaan te geven. Zo'n artikel zit niet lekker. Je begint argeloos aan je vrouwenpagina en midden tussen de modeberichten, de schoonheidstips en een interview staat plots die «teek onder water, dia prikt in de eigen self genoegzaamheid van Goede Moeder. Was dat wel verantwoord, die kunstschaatsen laatst, toen de winter op eens beloofds vol Ijspret te zitten? En de gevulde koeken, die meegaan in de badtas, terwijl 85 cent per kind voor een uurtje zwemmen toch niks Is? Dagen lang aarzelde ik tussen toegeven of ver- j werpen van de aantijging. Die Duitse vaklui konden wel beweren, dat moder- |.ne kinderen opgroeien in een broeikas j van luxe, maar is dat soT Waar ligt in i de praktijk de grens tussen de normale I levensbehoeften en overdreven weelde? Ons kind schaatste al zo aardig op de botjes, maar er moest steeds een moe der paraat staan om de schaatsbonden stevig aan te trekken. Die ellende is met de kunstschaatsen voorbij. En van zwemmen krijg je honger en bovendien mag sportbeoefening best als feest wor- Amerikaanse deskundigen onderzoeken de leidingen en zuurstofpompen, die de cabine van de Apollo I hebben bediend. Zij zoeken naar de oorzaak van de ramp, die in de cabine het leven heeft gekost aan drie astronauten. Bovendien wordt gezocht naar een nieuw systeem, waarbij voor proefnemingen op de grond en tijdens de lanceringen gewone lucht in plaats van zuurstof in de cabine wordt gepompt. Eenmaal in een baan om de aarde gebracht, zou de cabine van zuivere zuurstof worden voorzien. Men hoopt het systeem binnen twee maanden te kunnen aanbrengen. UTRECHT (ANP) Volgens de Utrechtse politie heeft de 82-jarige J. L. Z„ die zaterdagmorgen na de brand in zijn woning om het leven is gekomen, waarschijnlijk zelf in een vlaag van ver standsverbijstering de brand aangestoken. Bi) de brand kwam ook de negen maan den oude baby van de inwonende familie Gerritsen om het leven. Tijdens het onderzoek trof de politie sporen van benzine in het portaal aan. Do heer Gerritsen, agent van politie, verliet het huis 't morgens om kwart over zeven. Tien minuten later kreeg de brandweer de eerste melding van een van de buren. De heer Gerritsen reed met de politiewagen terug naar huis en kreeg daar te horen, dat zijn zoontje niet meer leefde. Zijn vrouw had het huis nog op het nippertje via een bal kon aan de achterzijde kunnen verlaten. Het bejaarde slachtoffer, dat een ver dieping hoger woonde, werd door een buurman, die de voordeur had Ingetrapt, overdekt met brandwonden halverwege de trap gevonden. Hij overleed in de loop van de middag aan zijn verwon dingen. Hoewel de brandweer het vuur bin nen een kwartier na aankomst meester was, zijn zowel de eerste als de tweede verdieping van het pand volkomen ver brand. Ook een hond blijkt in de vlam men te zijn omgekomen. Het gerechtelijk laboratorium zet het onderzoek voort. Overstromingen RIO DE JANEIRO (AFP) In de Braziliaanse staten Sao Paulo en Rio' de Janeiro ztjn dertien mensen omgekomen na een hevige storm; zestig mensen wor den vermist. Er werd een schade aange richt van 1,7 miljoen dollar. In Barra Mansa in de staat Rio, dat op 23 januari al erg te lijden heeft gehad door over stromingen, liep de Paraiba bulten haar oevers. Zes mensen verdronken. De Amerikaanse handelsreiziger Wladimir Kazan-Komarek in ge noeglijk gesprek met senator Robert Kennedy, met wie hij zaterdag ge lijktijdig in de Verenigde Staten te rugkeerde. Robert Kennedy keerde terug na een rondreis door Europa, Kazan-Komarek, een handelsreizi ger, keerde terug uit Praag, waar hij woensdag tot acht jaar ge vangenis werd veroordeeld op beschuldiging van spionage. De broer ran Robert Kennedy, senator Edward Kennedy, had in een brief aan de Tsjechische president gepleit voor de vrijlating van de Amerikaan, die in oktober was gearresteerd. Roemenië wijst Oostduit.se kritiek af WENEN, (Reuter-AFP.). Roemenië heeft zaterdag de Oostdultse kritiek op zijn erkenning van West-Dultsland van de hand gewezen. Diezelfde dag vertrok de Roemeense minister van Buitenlandse Zaken, Comeliu Manescoe, naar Brussel, waardoor hij niet zal kunnen deelnemen aan de conferentie van de andere Oost- eu rope se landen, die naar men verwacht morgen ln Oost-Berlijn zal beginnen Op deze bijeenkomst zouden deze ministers willen pogen tot een gezamenlijk stand punt tegenover Bonn te komen, dat be halve met Roemenië ook met andere Oost- europese staten betrekkingen wil aankno pen gestimuleerd. Het het beziet. Toen ik na een paar dagen piekeren die advertentie zag van een groot le- vensmiddelenbedrijf met twee tot in de puntjes verzorgde kinderen als blikvan- ger, toen wist ik zeker, dat ik „ja" moest zeggen op dat beschuldigende krantebericht. Ieder ouder is zelf ver antwoordelijk voor zijn kind. of het nu rondgegeten, opgepoetst, met speelgoed vergiftigd welvaartsmonster is of niet. Maar wanneer in het openbaar zonder blikken of blozen op deze drijfveren wordt gespeculeerd, zijn we ver heen. Die keurige jongedame en dat onwaar schijnlijk schone Jongeheertje moesten de moeders vertederen. Meer beoogden zij met hun welgedaanheid reclame te maken want ouders van kinderen, die onze levensmiddelen op het bord krij gen, weten zeker, dat hun kinderen de best gevoede kinderen zijn." Kinderen van moeders, die bij ons de levensmiddelen kopen hebben de keu ze uit maar liefst 104 soorten broodbe leg. Dat zijn er 104 en daarbij geen streefgetal. Integendeel, het slaat met een klap de deksel op de mayonaisepot. Daarmee daalde het aantal variaties aan beleg op onze ontbijttafel met een punt Ooit hadden we verdroogd rookvlees met dit zachte smeersel eetbaar gemaakt en sindsdien was dat zo gebleven In dergelijke schijnbare kleinigheden schuilt meer kwaad dan in de grote aan kopen, besliste ik, wakker geschud door de Duitse vingerwijzing. In een verstan dig gezin wordt de noodzaak van een grote uitgave of dit nu een winter mantel dan wel een race-auto betreft terdege overwogen. Maar patates fri tes met saus is nergens meer een punt van discussie. Nu de weelderigheid ongemerkt weer binnensluipt zullen wij minder levensmiddelen van die grote adverteerder nodig hebben. Waar recla me al n4et goed voor is. Coks van Eysdan.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5