Bols-fabriek Nieuw Vennep medio '68 geheel in gebruik SPEKTACULAIRE Z0TTEN0PT0CHT IN CARNAVALVIEREND N00RDW.H0UT MAANDAG 6 FEBRUARI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Bouw kantoorflat begint in april Op 7 december 1965 werd In Nieuw Vennep in de Haarlemmer meer de eerste paal geslagen voor het nieuwe bedrijf van de N.V. Erven Lucas Bols. Het Ugt ln de bedoeling om het gehele bedrijf met de bijbehorende kantoren eind 1968 uit de Amster damse binnenstad overgeplaatst te hebben naar het 8 hectare grote terrein te Nieuw Vennep. Inmiddels werd reeds een enor me 7.000 m2 grote leeggoed-hal ln j.L kwamen de kelders gereed, die gebruik genomen en in januari plaatst te hebben naar het 8 ha een Inhoud hebben van 4.000 mS en die 1,8 miljoen liter drank kun nen bevatten. In april begint men men de 700 palen voor het 9-ver- dieplngen hoge kantoorgebouw te helen. Dit moderne, 35 m hoge gebouw moet eind 1968 in ge bruik genomen worden en zal naast alle Nederlandse kantoren van het concern ook een als mu seum ingerichte ontvangstruimte bevatten. Het bedrijf van de Er ven Lucas Bals bestaat bijna 400 Jaar en er zijn dan ook wel de nodige historische stukken die van grote waarde geacht worden en die thans op dezelfde plaats waar het „Lootsje" stond in het Bols- museum zijn ondergebracht. Niet lang geleden heeft de Raad van Bestuur het moeilijke besluit ge nomen om de historische grond aan de oneven zijde van de Ro zengracht in Amsterdam te verla ten. Sinds 1576 is het bedrijf daar gevestigd, maar economische over wegingen hebben moeten preva leren boven historische. De architecten Swaneveld en Ooalinga hebben de inrichting van het gehele complex zo ont worpen. dat steeds bij daglicht gewerkt kan worden. Dit verhoogt de leefbaarheid van een fabriek aanzienlijk. Volgens de plannen moet eind 1967 de ruwbouw van de fabriek gereed zijn en half 1968 de ge hele fabriek ln gebruik. Het kan toor zal eind 1968 in gebruik worden genomen. Tot nu toe loopt alles geheel volgens plan en er bestaat dan ook goede hoop dat deze data verwezenlijkt kun nen worden. Het ligt in het voornemen van de directie van Bols om metter tijd de vestiging te Nienw Ven- in hoofdzaak te bemannen met personeel alt de omgeving. Op het ogenblik en de eerste tfld na de ingebruikname van het ge hele complex is het evenwel nood zakelijk een pendeldienst van het personeel te onderhouden met de op te heffen Bolsfabrleken te Amsterdam. Stichting „Algemeen Bejaardenwerk" in oprichting te Voorschoten Feestmiddag voor tweehonderd bejaarden Door goede samenwerking tussen De Zonnebloem en de UW werd de bejaar den en zieken van Voorschoten een prachtige ontspanningsmiddag aangebo den in het Cultureel Centrum. Mevrouw de Beer opende de middag en gewaagde van de goede verstandhouding tussen di verse organisaties ter plaatse. Door de ze samenwerking kan er straks een nieu we stichting ontstaan, die zal heten "Al gemeen Bejaardenwerk", Hieraan zullen meewerken de algemene bond van be jaarden, de diaconie van de Herw. Kerk, de diaconie van de Geref. kerk, de r-k. Bejaardenzorg, de stichting Gezondheids zorg en de UW. De stichting zal zich bezig houden met de behartiging van de belangen van de bejaarden. Een kleine combo, ln aller ijl bijeengeroepen, wegens vertraging in de aankomst van de pianist, zorgde voor een kort muzikaal onthaal. Daarna kreeg de muzikale familie Kortekaas de gelegenheid de bejaarden te laten ge nieten van een reeks binnen- en buiten landse liederen. Hun optreden was aller- charmantst. De kleine Beata had direct al de harten van de aanwezigen gestolen. Er was communitysinging en solozang, zowel voor als na de pauze. Vooral het Ave Verum van Mozart was buitenge woon ln de smaak gevallen en op verzoek werd dit lied aan het einde van de mid dag nog eens herhaald. Bekende songs Inbraak in noodkerk te Voorschoten Gistermiddag tussen de laatste H. Mis 's morgens en de avondmis om zes uur is ingebroken in de Moeder Gods-noodkerk in het Marinekamp aan de Kon. Marinelaan te Voorschoten. De inbrekers namen uit de ontmoe- tings enkele flesjes drank mee alsook de bandrecorder, waarop o.a. het klok gelui is opgenomen. Zolang de kerk nog geen klok heeft, wordt het geluid van de klokken namelijk kunstmatig voortgebracht. Emeritus pastoor J. A. Voorham moest zaterdagmiddag naar het Academisch Ziekenhuis te Lelden worden vervoerd. Hij bracht een bezoek bij de ontspan ningsmiddag voor de bejaarden en kwam tijdens de pauze te vallen bij het af stapje van de verhoging in de zaaL Hij viel op zijn gezicht, waarbij zijn bril hem letsel toebracht aan neus en ogen. BENEDEN MOERDUKSE VROUJKHEID BIJ „VOOR ONS VERMAAK" Ook in de met vele toepasselijke at tributen versierde grote zaal van „De Kleine Burcht" vierde de carnavals vreugde hoogtij en zorgden de leden en genodigden Van de amusementsver eniging „Voor Ons Vermaak", dat de, door het vijftienjarig verenigingsbe- staan extra, vrolijke feeststemming lot zondagmorgen 4 uur geen moment ver stomde. Ook hier bewogen zich vele opmerkelijke groepen, paren en indi viduele gekostumeerde figuren over de dansvloer en streden afwisselend de carnavals- en dansorkesten „De Vrolijke Vrijbuiters" en „The Bora- nies" o.I.v. Wim Helfensteijn om de eer en de dansende en hossende VOV- carnavalvierders(sters) vrijwel onaf gebroken in beweging te houden. Zo nu en dan werd ook hier even gepau zeerd om „de inwendige mens te ver sterken". Gezien het ook hier grote aantal gekostumeerden, had de jury, bestaan de uit de heren P. Brandt en B. Star- renburg, bij de beoordeling en het toe kennen van de prijzen geen gemak kelijke taak. Na veel wikken en wegen maakte de heer Brandt in een geestig getint toespraakje de uitslagen bekend, waarvan de voornaamste er als volgt uitzagen: groepen en paren: origineel ste: 1 „Boerenkool met worst"; 2 „Sia mese drieling"; 3 „Glaasje op"; idem geestigste: 1 „Hans en Grietje"; 2 „Agent en arrestante'; 3 „Pindamanne tje"; idem actueelste: 1 „Boksers"; 2 "Batman en Robin"; 3 „Post en Pfen- niger". Inbrekers door Leidse politie aangehouden komstig uit Leiden, die zich aan schillende diefstallen hebben schuldig gemaakt, zijn zaterdag door de Leidse politie aangehouden. Zij hebben be kend verschillende auto's te hebben ontvreemd evenals een aantal melk flessen. Zij waren het ook die in een huis aan de Plantage een geldkistje met ca. 200.- en twee spaarbank boekjes ter waarde van 1000.- heb ben gestolen. weg heeft zich zaterdagavond een flinke gasontplofing voorgedaan. Rond het tijdstip 22.30 u. wilde een 22-jarige bewoonster, die alleen thuis was, in de keuken een lucifer aansteken, ter wijl de gaskraan al geruime tijd open stond. Er had een ontplofing plaats, waarby de bijkeuken weg werd ge slagen; de ruiten op de parterre sneu velden en het nodige serviesgoed aan scherven viel. Het meisje zelf kreeg brand- en snijwonden en werd naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Er ontstond geen brand. Wel alarmeer de een fikse knal de buurtbewoners. uit "Sound of Music" deden het ook ge weldig, terwijl de liederen uit het mu zikale prentenboek vele ouderen zeer bekend voorkwamen. Zo werd het een prachtige ontspanningsmiddag. Mevr. de Wit dankte de familie Kortekaas en de pianist de heer Jan Raas voor hun op treden in Voorschoten. Ontroerend was het dankwoord van de 88 jarige heer de Rijter, die namens de bejaarden een dankwoord sprak. In de paiize werden de bejaarden onthaald op koffie met gebak. Vele autobezitters ter plaatse hadden zich belangeloos beschikbaar gesteld om het vervoer van de zieken en de bejaar den te verzorgen. Er is weer ingebroken. Sluit u hui zen goed af en houdt bij nachtelijk gegrucht uw hoofd koel. U kent het telefoonnummer toch van de Leidse politie? Gewoon: 5x4. Ditmaal een garage aan de Hoge Rijndijk aan de beurt. Met de hulp van stopverf werd een ruit verwijderd aan de ach terzijde. De heren snuffelden wat rond in de kantoorruimte, maar wat ze ook ontdekt hebben veel geld was in ieder geval niet. Zegge en schrijven 5 guldens. Geparkeerde auto's kunnen wel eens het doelwit zijn van baldadigen en/of dieven. Dat was in de nacht vrijdag op zaterdag het geval met een personenauto op de Lange Mare. Hij verdween en werd op het Stations plein gevonden. Gestolen kon hij niet meer worden, want de startinstallatie en de stroomdrading waren vernield. Ongelukkigerwijze stak een 67-ja- rige voetganger, die vermoedelijk het beruchte borreltje op had, zondag nacht op de Breestraat over naast het zebrapad. Hij werd daarbij geschept door een personenauto en moest zijn onvoorzichtigheid bekopen met een heupfractuur. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het examen propaedeutisch werktuigkundig inge nieur de heer J. van der Sande uit Leiden. Voor het examen praeapedeu- tisch scheepsbouwkundig ingenieur slaagde de here J. van der Laan, eens uit Leiden. Op de morgenavond in de Stads gehoorzaal te houden politieke bijeen komst zal voor de KVP aan het forum worden deelgenomen door de heer W. M. Perquin, directeur van het partij bureau en voor de P.v.d.A. door de heer F. H. J. Daans. DRIEWERF „ALAAF" VOOR FLIPPER OP KINDERCARNAVAL TE OEGSTGEEST Als vanouds heeft gisterenmiddag het Parochiehuls te Oegstgeest gedaverd van kin dercarnavals vreugde. Twee-en-een- half uur lang heeft het jonge volkje het het Rijk van Prins Carnaval op zyn kop gezet onder de explosieve leiding van de heer C. Van Velzen, een expert in het losgooien van feestremmen. De veronderstelling, dat vanwege het mooie winterweer de belangstelling min der groot zou zijn, werd gelukkig niet bewaarheid. Het overtrof zelfs de stout ste verwachting. Er waren ongeveer tweehonderdvijftig gecostumeerde kinde ren. de ouders niet meegerekend hóe graag zij op deze middag ook "kind met de kinderen" hadden willen zijn. Maar zij hebben veel genoten van hün indiaan tjes, verpleegstertjes, narretjes, agent- jes, elftjes, bat-mannetjes, cowboys en al wat dies meer zij. In tegenstelling tot andere jaren vormden de t.v.-figuurtjes niet de overhand. Bij het zélf ontwerpen van carnavalscostuumpjee hebben de ou ders veel creativiteit aan de dag ge legd zodat er veel te bewonderen viel. Het stellen van de leeftijdgrens van 12 jaar was een goede maatregel, het gaf de hele feestviering een fijner cachet. De Hofkapel "Triumph" o.l.v. P. Baart be gon met een pittige mars waarin de heer v.d. Hulst zeer vitaal z'n nootje meeblies. Tractatle Nadat de jeugd een fijne polonaise ge lopen had of liever gezegd gehost, ge danst en gesprongen, werden ze door de leidsters van de KJJC getracteerd. En toen ze allen gezeten waren op de glad houten vloer van de grote zaal ging het doek op en werd de aloude musical "Pe ter en de wolf" opgevoerd. Dit door leid sters en leiders van de KJJC. Aalmoe zenier kapelaan Lansbergen vertolkte de rol van de oude man, maar de jeugd weet wel beter. Het spel werd door de kinde ren met intense aandacht gevolgd. Zo zelfs dat Ronnie Koppers (verkleed als Frans polltleagentje) zich uit de kin derschaar verhief om met zijn (klapper) pistooltje de wolf naar de "eeuwige jachtvelden" te helpen. Een héél klein batmarmetje vroeg In tussen aan ledereen waar flipper toch bleef. Flipper Nu, Garant service had de garantie gegeven en zo werden dankzij de heer Nouwens vier t.v. toestellen geplaatst. Met een driewerf "Alaaf" werden de knoppen ingedrukt en zwom de dolfijn met zijn vriendjes Oeteldonk binnen, ter wijl 250 mondjes kauwden op 'n grote Flipper-drop, evenzovele gezichtjes ln ZOETERWOUDE GEMEENTERAAD GAAT VERDER MET BEGROTEN De Zoeterwoudse gemeenteraad komt woensdag a.s. 8 februari om 20.00 uur bijeen. Nada* de ingekomen stukken zijn behandeld wordt de behandeling van de begrotingen, waarmee met de algemene beschouwingen op 25 janu ari een aanvang is gemaakt, voortge zet. K.P.J.-CARNAVAL Op de laatste zondag vóór vasten avond vierde de KPJ carnaval met een bal-masqué in het Don Boscohuis. Er was veel werk gemaakt van de maskerade. Ook aalmoezenier A. Her mus en concierge J. v. d. Geest waren niet te herkennen. Voor de manne lijke leden van de KPJ bleek een ver momming als lid van de andere sexe bijzonder gewild. Maar ook „The Beatles" en de „Flinstones" ontbra ken niet. Het was voor de jury een moeilijke taak om prijzen toe te ken nen voor de beste en meest originele vermomming. Uiteindelijk werd beslo ten om aan alle aanwezigen een prijsje toe te kennen, wat de feestvreugde slechts verhogen kon. Sassenheims carnaval viel in het water Carnavalsfeesten organiseren boven de Moerdijk is een hachelijke onderne ming. Dat is zaterdagavond in het Sas- senheimse K.S.A.-gebouw nog eens dui delijk gebleken. Het grote gecostumeer de carnavalsbal van de r.k. instuif „De Stomp" is toen namelijk bijna geheel in het water gevallen. De opkomst van de bijna 200 leden was ronduit slecht, want toen de beatband Arsect („we wil den eens wat anders dan het gebruike lijke hoempa-orkest of zoals verleden jaar het orgel", zei een wat teleurgestel de voorzitter J. Ruigrok) de eerste to nen lieten horen waren er slechts een handjevol carnavalsvierders. De stem ming heeft onder de geringe opkomst weinig geleden. Wel de aangekondigde verkiezing van de origineelste carna valscreaties. Deze ging - mede ln ver band met het feit dat de aanwezigen het met het begrip „gecostumeerd" niet al te nauw hadden genomen - niet door. Ht bestuur van de r.k. instuif „De Stomp" hoopt nu maar, dat het 12 fe bruari (a.s. zondag) beter gaat en hel feest ter gelegenheid van hel 12% -jarig bestaan van de instuif een succes wordt. Iets, dat overigens met de beatmarathon, die van 2 's middags tot ongeveer half twaalf 's avonds zal duren en waaraan ook de populaire Zoeterwoudse groep „The Shoes" deelneemt, wel moet luk ken. ALPHEN AAN DEN RIJN DIEFSTAL IN SERIE BERECHT Een 36-jarige los-arbeider heeft zich voor de Haagse rechtbank te verant woorden gehad in verband met tal van inbraken en diefstallen, welke hij in de loop van het vorig jaar pleegde. Zo werd in de nacht van 12-13 juni ingebroken in het restaurant van Avifauna te Alphen a.d. Rijn, waar o.a. een hoeveelheid drank werd buit gemaakt. Ook was ingebroken in een fabriek te Koudekerk a.d. Rijn, waar de brandkast werd geforceerd, doch de moeite was vergeefs, want de brand kas bevatte geen geld. De officier van Justitie eiste tegen verdachte tien maandeq gevangenis straf met aftrek vpn de tijd, doorge bracht in voorarrest. De rechtbank heeft uitspraak ge daan en verdachte veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. BOSKOOP WOONLOODSJE AFGEBRAND In een houten loodsje dat tot woonge legenheid voor een buitenlandse gast arbeider was ingericht brak brand uit waardoor dit geheel afbrandde, doordat het loodsje dat op een kwekerij stond moeilijk was te bereiken. De brandweer welke zeer spoedig ter plaatse was met groot materieel niets uitrichten doch moest gebruik maken van de baby spuit waarmede men een ontploffing van de in het loodsje aanwezige gas. flessen kon voorkomen. Afscheid op feest van Oud-Holland te Bodegraven De stemming op de jaarlijkse feest avond van "Oud-Holland" was weer uit stekend, ondanks dat hier afscheid werd genomen van een aantal oude, vertrouw de werknemers. Traditiegetrouw werden deze werknemers begroet met een lied door de heer Kooistra gecomponeerd. Daarna werden zq met hun echtgenoten de feestzaal van hotel Van Rossum bin nengeleid. In de toespraak van direc teur ir. K. de Raad kwam wel tot uiting dat deze werknemers moeilijk te vervan gen zouden zijn. De huldiging betrof vooreerst de heer H. Aartse die 40 jaar bij Oud-Holland in dienst ls geweest. Hoewel de heer Aartse pas in maart a.s. zijn jubileum viert, meende men hem nu reeds te i ten huldigen ln bijzijn van het voltallig personeel. De heer A. v.d. Haselkamp was ruim 40 jaar in dienst bij het be drijf. Aanvankelijk was hij pakhuis knecht, later chauffeur en hij haalde de melk bij de boeren op. In de oorlog bracht hij met paard en wagen het eten rond van de centrale keuken. De heer J. Both heeft een diensttijd van 32 Jaar. vas eerst venter van karnemelk en. boter, daarna kaasmaker. De heer F. v. vas pas 7 jaar in dienst van Oud- Holland, waar hij tot aller tevredenheid werkte. Alle jubilarissen ontvingen van de directie geschenken, terwijl de dames bloemen of bonbons kregen. Zo ontving de heer Both de legpenning van de Mij vóór Nijverheid en handel. Namens het personeel sprak de heer A. Pak. Ook hij bood geschenken aan. Dat deed ook de heer H. Bassa namens het CNV. Het varieté-gezelschap Florida verzorgde vervolgens een amusant programma met Annie de Reuver als conferencière. BOSKOOP BOTSING NA SCHOOLFUIF Gistermorgen omstreeks 6 uur vond op De Zijde in Boskoop een eigenaar dige botsing plaats tussen twee per sonenauto's! waarvan er een langs de weg onder een lantaarn geparkeerd stond. Op dit vroege uur reed een in woner van Boskoop in een door hem geleende auto, na een schoolfuif te hebben meegemaakt, over De Zijde. Ter hoogte van de hervormde school verloor de man de macht over het stuur en botste met grote snelheid tegen de geparkeerd staande auto op. Beide wagens kwamen vervolgens met grote kracht tegen de gevel van de school terecht en werden zeer ern stig beschadigd. De bestuurder van de rijdende personenauto kwam er met enkele builen en schrammen nog goed af. HAZERSWOUDE ZONDAGPLICHT OP ZATERDAG De katholieke bevolking van Hazers- woude-RijndiJk kan voortaan, evenals in enkele andere plaatsen reeds het geval is, haar zondagsplicht op zaterdagavond vervullen. Met ingang van aanstaande zaterdag wordt daar 's avonds om zeven uur in de St. Michaelkerk de H. Eucha ristie gevierd. "Bij wijze van proef tot Palmzondag," zo is zondagavond tijdens alle H, H. Missen bekendgemaakt. de mondhoeken bijschmlnkende. Even rust voor de jury om te overleggen wie in de prijzen gevallen was. Dit werd be kend gemaakt na de nodige "taradie- bomdiejee's". Het Franse agentje (Rpn- nie Koppers) dat zo ijverig op de "Wolf" gejaagd had kreeg de eerste prrjs. Een "zonnig" Chineesje Jan v. Kesteren kreeg de 2e gevolgd door Astrid de Groot als Spaanse met tambourijn. Ellie de Haas verwierf met haar echte, opge zette gans het predikaat origineelste vóór Maarten v. Zeyl die weggelopen was uit een boek van Charles Dickens, (als typisch Engels jongeheertje). Ori gineel was ook Kees Centel als bergbe klimmer. Jan Meyer kreeg de prijs als grootste baby en Michael v. Velzen was een prachtig kangeroetje met 'n kleinere in de "buidel". Veel werk stak er ln de voortreffelijke groep "Circus Belli" (kinderen Meyknegt). Zeer te recht 'n eerste prijs voor de vier (onge vaarlijke) tijgers. De tweede groeps- prfls was voor de kinderen Manuputtl, van top tot teen in courantenreklame ge stoken! Een vijftal verpleegstertjes sloot de rij. Joost v. Kesteren mocht als clowntje ook een leuk presentje uitzoe ken tesamen met het allerkleinste clown tje Mariska v. Velzen. Onder daverende toejuichingen werd het feest voortgezet in het door Rowans mooi versierde ge- Zevensprong De heer F. A. A. v.d. Drift zorgde met geslaagde Imitaties voor een nieuw hoog tepunt waarna de middag besloten werd met de beroentde "Hoki-Poki" en "De Zevensprong" zoals die alleen maar in Oegstgeest gedanst kunnen worden. Met een allerlaatste traktatie trok het jonge volkje huiswaarts. Behalve dat ene vent je dat tranen met tuiten huilde! „Als het aan hem had gelegen was het nog üren lang doorgegaan. Een geslaagd feest, dat gisteravond door de Wilbert Drum mers nog eens werd overgedaan. Ieder jaar wordt op de eerste vrij dag in de Lijdensweken een gebedsdag gehouden, waarop miljoenen Christen vrouwen zich in gebed verenigen. Op vrijdag 10 februari, dus 2 dagen na As-woensdag, wordt er een gebeds stonde gehouden in de Zendings hoge school, Leidse Straatweg 11, Oegst geest, van 8 tot 9 uur 's avonds. Het thema luidt: „Zijn Koningschap zal geen einde nemen (Lucas 1:33). Overal in Nederland nemen ook de katholieke vrouwen deel aan dit uur van gebed om samen met haar refor matorische zusters te bidden voor de noden in de wereld, voor de vrede en voor elkaar. Moge de deelname dit jaar weer groter zijn dan vorig jaar. LISSE INBRAAK BIJ JUWELIER BERECHT Een 18-jarige monteur was met een vriend op diefstal uitgegaan. In 's-Gra- venzande werd ingebroken in een benzinestation, waar behalve benzine, ook een hoeveelheid chocolade etc. werd gestolen. In Naaldwijk zou een auto zijn gestolen en daarmee naar Lisse gereden. Van een juwelierswin kel aan de Herenweg werd een ruit vernield en een partij gouden ringen etc. gestolen. In Lisse werd opnieuw (gratis) benzine getankt middels in braak in een benzinestation. Voor deze feiten hebben de monteur en een 24-jarige arbeider zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden gehad. Eerstgenoemde werd veroor deeld tot twaalf maanden gevangenis straf waarvan drie maanden voorwaar delijk met aftrek van het voorarrest. In de zaak tegen de tweede verdachte hield de rechtbank de beslissing aan, teneinde een psychiatersirapport in te winnen. Prins Valiant zwaait de scepter Hoogtepunt van de Boven-Moerdjjkse Noordwykerhoutse Karnaval was zater dag de prachtig op gang gekomen Zot ten-Optocht. Buurtschappen vooral uit De Zllk verenigingen en instel lingen deden aan de optocht mee; maar vooral de individueel en in groepen deel nemende kinderen vormden de rugge- graat van de stoet. Het prachtige win terweer begunstigde de ruime deelname en deed de publieke belangstelling langs de route uitgroeien als nooit ln de drie Prins Valiant van De Kanlnefaaten, de sympathieke leider van de leut en voor de lol in Kokkerhout ln deze dagen, reikte op de Brink de prijzen voor de beste wagens uit. De in alles beweegbare Donald Duck van het Viaduct-centrum kreeg de eer ste en hoofdprijs. „Alles gaat fantas tisch omhoog en omlaag" aldus Prins Valiant. De wagen met de t.v.-clown Pipo ver wierf de tweede prijs en de Chinese tuin, een ontwerp van de deze dagen verlaten vrouwen van de leden van de Raad van Elf, de derde prijs. DE ZILK De spektaculalre deelname van de buurtschap De Zilk - die spoedig een eigen karnavalsvereniging zal hebben - het Paard van Troje kreeg de vierde prijs en de laatste beschikbare prijs kreeg de wagen van de Prins Kees de Negende van de Bavostlchting. Er waren geen prijzen meer voorhan den. Anders had voor een zesde prijs zeker de wagen van De Batavieren 'n carnavalsvereniging voor het gehele jaar door in aanmerking gekomen. De onnoemelijk vele, dikwijls fan tastisch verklede kinderen, werden door de president van de Raad van Elf, Willy Poutry, uitgenodigd om het kin- aerkarnavalsbal ln de zalen van JBram v. d. Geest op zondagmiddag bij te - Prins Valiant en de Raad van werden na de optocht traditiegetrouw op het raadhuis ontvangen door burge meester Van der Weflden, die zijn macht Klein maar dapper", een aantrek kelijk kaboutergroepje in de carnavalsstoet. en zijn invloed voor drie dagen aan Prins Valiant overdroeg. De Bavo-prins Kees de 9e, werd hogelijk onderschei- De kinderen uit de optocht werden door Prins Valiant vorstelijk onthaald en vermaakt door goochelaars en trak taties. In de prinselijke residentie, hotel Van der Geest, woedt vanaf zondagavond het feest van de karnaval. Het zal pas eindigen als dinsdagavond om 11.11 uur het Kaninefaaten-konijn op de Brink feestelijk en treurig voor een Jaar lang zal wordep verbrand. Tot as. Donald Duck en zijn bijdehante neefjes waren ook present op het Noordwijkerhoutse carnaval

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4