ook zes jaar 't zwaantje VOOR JOU casybeats' MOST ORIGINAL BEST GROUP BEST VOCAL PIET HEIN ZATERDAG 4 FEBRUARI 1967 DE LEIDSE COURANT JA, EEN BEETJE GEK, hè, een zesjarig bestaan gedenken. Maar vergeet niet, dat we het eerste lustrum niet gevierd hebbenAchttienjarige Remie Uljee uit Hazerswoude-Rijndijk is er tóch niet van ondersteboven, wanneer we lichtelijk ver baasd kijken. „Zondag 5 februari organise ren we acht uur beat in onze dancing, s Middags van twee tot vijf komen de Mas kers. In de avonduren, van acht tot twaalf zijn er de Outsiders en The Leads." IAN ULJEE, Herman Bos en Adrie Boers gokten het er zes jaar geleden op een januari-avond op; staken al hun zakgeld in een dansavond, die naar later bleek tevens de geboorte betekende van een dancing-in- -een-parochiehuis, gezien het succes van het festijn. Ze contracteerden 'n pop-groep (dat heette toen nog band), versierden het hele zaaltje en draaiden er, tot grote vreugde van de respectieve ouders, financieel aardig THE GOLDEN EARRINGS, The Shoes, The Motions, (ZZ en) de Maskers, The A-cads uit Liverpool, The Explosions met Daniella, The Jumpers (dè popgroep in België), nou ja, alles wat een beetje naam heeft vond de weg naar 't Zwaantje, evenals de tieners en twens uit Rijn streek en wijde omgeving. „^OU ORGANISEREN we zo'n 2 1 dansavonden in de maand. Ja, loopt lekker hoor", zegt Remie, die nu in het bestuur een functie heeft, santen met Gé van Ooyen, Gerard van Goozen, Marianne Boers, Kees van Kempen, Hans van Kempen en zus Hester. Ze hebben de plaatsen ingenomen, deze zelf-nog-tieners, van de ini tiatiefnemers van destyds. En: ze koesteren grote plannen! „We wil len binnenkort een geweldige stunt organiseren. Nee, maak ik nog niet bekend, komt wel!" Als het navenant is aan de organisa tie van het Adamo-concert van weleer in Boskoop, zit er dus nog wel iets in het vat. En dat ver zuurt niet. THE EASYBEATS, zaterdag j.l. in „Moef Ga Ga", hebben in Australië een geweldige opschudding veroor zaakt. „She's so fine" van dit Engels, Schots en Nederlandse vyftal, werd er nummer een op de hit parade. Eind 1965 was dat. Toen werd 'n belangrijk besluit genomen: hét beatbolwerk ter wereld, Engeland, nemen. Dat was in de zomer van 't vorige jaar. En: dkt lukte na verloop van tijd nog óók „Friday on my mind" werd dóór, én in ons land, een top. En dat allemaal na een kennismaking in een jeugd herberg in Sydney, toen ze er met va kantie waren. DE Engelsen in het vijftal: Little Stevie en Gordon „Snowy" Fleet. De Schot: George Young. De Nederlanders: Harry Vanda en Dick Diamonde. Juist deze laatsten willen we even aan je voorstellen, in woord en beeld. Harry Vanda, alias Harry van den Burg, werd op 22 maart 1947 in Den Haag geboren. Zestien jaar oud kwam hij van de ambachtsschool in de residentiestad en dacht aan een ge wéldige toekomst in de pop-biz. De droom ging in vervulling, toen hy met zijn familie naar Australië emigreer de en er aansluiting vond by de vrien den in de hoofdstedelyke jeugdher berg. The Easybeats werden The Beatles van de Australische tieners en boekten succes op succes. Oologitarist Harry datzelfde Sydney Een jaar in de vijfde klas met XÜT-TUT", maande va der tot kalmte aan. „In de paasvakantie naar de Vernelsbergl Dat zullen we wel eens zien. Eerst school taken en dan pretjes." „Bah, die nare school ook altijd", mokte Piet. „Ik wou dat er maar geen school bestond", dacht Hein, maar hij durfde het niet hardop te zeggen. „Kom kinderen, eerst eten, anders komen jullie nog te laat op school", maande moeder aan. Kijk, Annemieke was al klaar en wachtte om bij de jongens „achterop" te kunnen. Na een kwartier was de hele „troep" weg en begon mama met Ger de kamer op te ruimen, maar eerst ging ze nog even de brief van zus Joke op haar ge mak overlezen, en in ge dachten doorliep ze weer de grote kamers van de hoeve Vemelsberg, mach tig groot, nog echt ouder wets met balken en een onder- en bovendeur, met zware grendels. Ze was er een paar keer geweest, want zus Joke was nog niet zo lang getrouwd met André. Hoe hield het kind het er uit op die eenzame boerderij? Ze was zo'n luxe gewend. Maar enfin, ze was er gelukkig en dat was het voornaamste. Hekel iedere dag die afschuwe lijke cijfersommen, waar alle jongens een gloeiende hekel aan hadden. Ze kwa men zelden of nooit uit. „Voor rekenen 21, 26 en 29" dikteerde mijnheer. De jongens streepten ze aan in hun huiswerk- „Mijnheer, komt er een mooi getal uit?" vroeg er „Even kijken. Ja, no. 21 komt uit met een heel ge tal, maar de rest kijken jullie zelf maar." Onderweg waren Piet en Hein al vol plannen over hun vakantie. Thuis zat mama al met thee en een boterham te wachten, dat waren de jongens al zo ge- „Eerst maar even die som men maken en dan vóór 't donker wordt nog even voetballen" opperde Piet. Zuchten e gingen ieder naar hun eigen kamertje en be gonnen meteen. Hein zat al gauw te zuchten, 't luk te niet. Vader had gezegd een mooi getal en nu zat hij met een geweldige breuk te kijken. Piet, on geduldig als hij was, ver scheurde het ene blocnote vel achter het andere. Geen sprake van een heel getal. Wacht, hij zou even met z'n blaadjes naar Hein „Zeg Hein, wat heb jij uit no. 21?" „O, een rotbreuk." „Even vergelijken?" 't Leek op niets. Alles was verkeerd. „Kun jij terugrekenen?", vroeg Hein. „Ja, best hoor." „Laten we dan even in 't uitkomstenboekje van papa kijken." „Weet jij het te liggen?" „Ja, op de schrijftafel, en papa is net weggegaan met de hond." Dadelijk ging Plet kijken. Som 21, uitkomst 8. Hulp weer naar boven. „Hein, er komt 8 uit. Kom mee, dan gaan we terug rekenen." Na veel geharrewar kwam de som eindelijk klaar. Of alles klopte, was punt Drukfout rve volgende morgen op de speelplaats werden de sommen besproken. Al leen Piet en Hein hadden als uitkomst een 8. Nie mand snapte er wat van. De huiswerkschriften wer den opgehaald, de lessen begonnen en onder het schriftelijk taalwerk keek meneer de Tekenschriften na. Na een poosje „Jongens, in het reken boekje staat een drukfout en daarom kwam de som „Gos meneer, we konden hem niet uitkrijgen. Mijn vader ook niet." Allerlei uitroepen vlogen door de klas. Maar hoe kwam het, dat Piet en Hein wel een goe de uitkomst hadden? Dat zou vader v. d. Helm eens onderzoeken. v. d. Helm ging alles ge woon door: lezen, rekenen, aardrijkskunde, geschiede nis, enz. enz., werk maken en overhoren, 't Ging alle maal zó gewoon, alsof er voor Piet en Hein geen heerlijke paasvakantie in zuid-Limburg in zicht was. Iedere dag weer huiswerk, IÉ ÉliiÉl >ÉIÉ ÉIÉIÉI leiden EEN KUNSTREIS naar Amsterdam, Lelden en Rotterdam is de prijs van 'n opstelwedstrijd voor schoolkranten, die ls uitgeschreven door de stad Antwerpen. Het beste artikel over de Vlaamse kunst en de Belgische musea wordt bekroond. FOLK BEAT 14 organiseert op vrijdag 10 februari 's avonds om half twaalf een concert in het Leidse Volkshuis. Grote ster in dit nachtelijk evenement zal .zijn Johnny Griffin, de befaamde Amerikaanse te nor-saxofonist. EEN VAN DE VIER gouden vulpennen, toegewe* zen aan lichte muziek-joumalisten, is toegekend aan Cees Mentink uit Leiden. De onderscheiding werd uitgereikt in een dezer dagen gehouden receptie in Scheveningen Casino. zoeterwoude DEZER DAGEN wordt uitgebracht de nieuwe single van de Shoes (zie foto) „Na na na" heet de A-kant. Deze compositie van Theo van Es en Henk Verstegen werd door Joost de Draayer betiteld als „Beste plaat"; door Jan van Veen: „Wat een klasse". Toe komst? Het zit er in, dat de Shoes in de eerstvol gende door Johnny Lion te presenteren „Moef Ga Ga" te zien en horen zullen zijn. Dan wordt vervol* gens ook omstreeks 1 maart een LP uitgebracht, waarop „Georgia on my mind", „Tips on my fingers", „Hold on I'm coming" en een paar eigen specifieke Shoes-nummers. In het verschiet liggen óók nog toernees door Spanje, de Scandinavische landen, En geland enDuitsland, waar ze dus hun carrière begonnen. ter aar DE VOETBALVERENIGING TAW organiseert op zaterdag 11 en op vrydag 17 februari een talenten show. Amateurartiesten kunnen op het gebied van zang, muziek, declamatie, goochelen enzovoort hun prestaties demonstreren ten overstaan van een des kundige jury. De baten van de jachten komen ten goede aan het nïeuwbouwcomlté van genoemde ver eniging. nationaal Van 30 januari tot en met 4 fe bruari wordt In Cannes een interna tionale muziekmarkt gehouden. Op de sluitingsbijeenkomst wordt een prijs uitgereikt aan de lijsttrekker van de platenverkoop in ons land. Gert Timmerman valt dit keer de eer te beurt. De Kjoe, oftewel Q 65, heeft een singletje gemaakt. A-kant: „From Conny van Bergens „Salty Dog" wordt hoogstwaarschijnlijk nu ook op de Engelse platenmarkt gebracht. Dit is een gevolg van haar recente trip door Engeland, waar ze onder meer optrad in de club van Edmun- do Ross en voor de radio. Deze maand vliegt Conny wéér even naar Londen, voor een tv-optreden. Johnny Jordaan, ook dit jaar weer van de partij op Leidens midden standsmanifestatie „Leidato", hoopt veel succes te boeken met zijn nieuwe plaat „Huilen, dat doe je al- The Golden Earrings, zonder Peter de Ronde nu, hebben een nieuwe LPs „Winter Harvest". De Haagse pop groep gaat binnenkort naar Zweden en in maart naar de Verenigde Sta ten. Jan Cremer toch weer een single opgenomen, nadat „Boem boem boem boem" geen onverdeeld succes werd. In de Johnny Hoes-stal vol pikante zangerijtjes maakte hij twee num mers „De Flipstand" moet de A-kant worden. Een Weerts koor verleende medewerking. ontmoette In datzelfde Sydney de eveneens geëmigreerde Dick van der Sluys, 'n negentienjarige Hilversummer, die nu onder de naam Dick Diamonde de basgitaar bespeelt. De Neder landse Spoorwegen, waar hy destyds werkzaam was, hebben nu niet meer zyn interesse, want Dick voelt zich al een echte Australiër. En dan te bedenken, dat die eerste plaat van The Easybeats hele maal geen moer deed. Alleen: ge bleken is, dat de „Aussies" het op de plaat beter doen dan op de Büh ne. Maar dat heb je maandag al in onze krant gelezen!!! Fig. C geeft jullie een aardig stadsbeeld te zien waarbij het evenwel wemelt van onnauwkeurigheden. Gaan jullie maar eens op zoek. Wie er het juiste aantal vindt (nummeren!) die mag mee doen aan de lotery om een mooi boek of iets anders. Zo kort moge lijk de fout aangeven en geen knoeiwerk! Buller gaat sich voor „ome dok' ter" en voor.... uitgeven! Correspondentie van lezertjes en ALLEREERST hartelijk dank voor de vele goede wensen voor beter schap, voor de mooie kaarten, lieve briefjes en vooral voor de mooie teke ningen van de derde klas Sint Anto- niusschool. Met veel plezier heb ik ze bekeken. Dag kinders, groetjes aan jullie juffrouw De Leeuw. en verhaaltjes lezeresjes de sneeuw zit. Eindelijk kregen we 't koud en 't nieuwtje: „Er is sneeuw!" was al oud. Daarom gingen we bij de kachel zitten, dat leek bij buiten ver geleken wel hitte. Ik was aardig moe, want ik had gespeeld en hoe? Greet, dat heb je aardig verteld. Probeer nog eens iets? We zijn een beetje achtergeraakt met SNEEUWPRET Toen m'n moeder mij vanmorgen riep, werd ik niet meteen wakker, want ik sliep heel vast, maar toen ik mijn ogen open deed, gaf ik van blijdschap een kreet. Want, wat zag ik, toen ik was uitgegeeuwd: het had vannacht ge sneeuwd! Ik ging me gauw aankleden en roets- te de trap naar beneden. Ik liet het ontbijt maar staan en trok mijn jas en das aan. Net toen ik naar buiten liep, riep mijn zusje: „Doe je mee een sneeuwpop maken en dan later beko gelen met sneeuwballen?" Zo gezegd, zo gedaan. We zijn maar gauw aan het werk gegaan. Het werd een reus, met een oranje wortelneus. „Eigenlijk vind ik het zonde om zo'n mooie sneeuwpop te verslinden met sneeuwballen", zei ik. „Nou, dan niet, hup Griet!" „Dan doen we het met elkaar, die sneeuwman staat net zo mooi daar", en toen gooide ze een sneeuwbal in mijn gezicht. Ik gooide er ook een, maar die was niet goed gericht. De sneeuwbal smolt meteen, door de warmte van je gezicht. Hup, daar kreeg ik er een tegen mijn arm, maar toen liet ik me niet meer wit maken. Ik zou en moest haar ook eens raken. Het werd een gevecht man. Van mij zag je niets meer. Ik was helemaal wit. Het is niet zo leuk, als je zo onder uitslag kerst- wedstrijd Jullie hebben zeker al vaak uit gekeken naar de uitslag, maar vandaag is het zo ver. Eric-Jan Berendsen, Mulderstr. 25, Leiden, een plakboek. Eric-Jan, kom het bij mij thuis Sjaak Paardekooper, Zwetkade 12, Zoeterwoude (leesboek) Wilma Jansen, Pickéstraat 53A, Noordwijk-B. (leesboek) Marlies v.d. Poel, Weidelaan 9, Zoeterwoude (leesboek). Anja Visser DE VAKANTIE De vakantie begon 22 december. Ik had een goed rapport. Ik was er gauw mee naar huis gegegaan. Mijn vader en moeder vonden het ook goed. Met de kerstdagen is mijn oma bij ons geweest. Ik kreeg van haar een mooie sleutelhanger en mijn grotere zus een naai-etui. We hadden een kerststalle tje en een kerstboom. Ik had 'n druip- kaars gekocht en een fles om hem op te zetten. Mijn vader heeft de plaat: „Ja zuster, nee zuster" gekocht, die was heel mooi. Met oudejaar mocht ik naar circus Heros kijken. Er waren apen, olifan ten, duiven, koorddansers, paarden en nog wat, maar dat weet ik niet meer. Ik mocht ook naar: „Heerlijk duurt het langst" kijken. Om kwart voor één ging ik naar bed, dat was hoog tijd. De volgende dag liep alles weer nor maal en 4 januari moesten we weer naar school. Ik was die ochtend al om 7 uur wak ker, dat kwam omdat mijn kleine zusjes en broertje aan het herrie- maken waren. Ik ben toen maar wat gaan lezen. Om half acht stond ik op en daarna gingen we om half negen naar school. Elsje Korswagen MIJN LEVENTJE Ik ben geboren op 21 juni en woog 7 pond. Over mijn wiegje lachten niet alleen mama en papa, maar ook vier zusjes en twee broertjes, ik was dus het zevende kindje. Ik groeide voor spoedig op, maar lag de hele dag al leen boven op de slaapkamer, omdat het beneden veel te druk was. Des avonds als de kleinsten naar bed wa ren, mocht ik een uurtje beneden lig gen in papa's stoel .en dan werd ik lekker geknuffeld. Dit alles heeft mama verteld, want daar weet ik zelf niets van. Op 1 augustus, dus toen was ik zeven weken, trok ons hele huishouden op vakantie naar de bos sen en de heide. Ik ging ook mee in een reiswiegje. Er kwam een klein busje voor de deur om ons op te ha len. De vakantie was heel fijn, dat zegt iedereen tenminste. Ik groeide als kool. Overdag stond ik altijd buiten in de schaduw van de dennebomen. Er werden door de grote kinderen met papa fietstochtjes gemaakt, maar mama en ik bleven thuis. Ik was zó gegroeid in die weken, dat ik niet meer in de reiswieg paste op de terugreis. Mama zegt, dat ik een heel lieve baby was en goed alleen kon spelen. Mijn zus jes en broertjes hadden allemaal mooie krulharen, maar mijn haar was heel steil en strak, ondanks het voortdu rend opborstelen. Omdat ik zo rustig was, hoefde ik niet naar de kleuter school; mama vond het veel te gezel lig mij mee te nemen bij het bood schappen doen en op visite gaan. En uit die tijd weet ik nog heel veel. In iedere winkel kreeg ik snoepjes en als ze het soms vergaten bleef ik er gewoon op wachten, want „vragen er om" mocht ik niet. Op een keer mocht ik weer mee naar oma. Mijn oma had altijd veel te laten zien aan mama, knoopjes, kraaltjes, strikjes, kantjes, enz. enz.; dat vond ik niets leuk, want ik werd gewoon vergeten en zat aan tafel met een puzzel te spelen. Ik had toch zo'n dorst en ik mocht niet vra- „Oma, ik heb as-tu-blieft zo'n dorst", zei ik eindelijk met een piepstem- „O, lieverd, we vergeten jou hele maal", zei oma, en haalde gauw de limonadefles. Ik had toch lekker niet „gevraagd". Aan die mooie tijd kwam een einde, toen ik naar de eerste klas moest. Ik kwam naast een aardig meisje, Lenie Peters, te zitten, maar praten en klet sen, zoals thuis, was er niet meer bij. Daar moest ik nog aan wennen. Ik was altijd heel trots als ik de blaadjes met sommetjes en woordjes mee naar huis mocht nemen. Iedereen moest ze dan thuis bekijken. Ze vonden het allemaal prachtig, behalve de broer tjes, die plagen altijd. „De jongens zijn slordig", zegt mama, maar ik wil mijn best doen. Ik ben steeds overgegaan naar de volgende klas en zit nu in de vierde. Ik zou heel graag schooljuffrouw wil len worden; mijn oudste zus leert er ook voor. Ik blijf mijn best doen. Dag kinders, volgende week weer verder. TANTE JO en OOM TOON. d m s d ou g i Tonnie okrperve Eric g r z r i e ei Mies eesrzwrdnoije De oplossingen sturen aan: Tante Jo en oom Toon, Kranten- tuin Leidse Courant, Papen gracht, Leiden.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 6