Erotiek anno 1900 pikant getekend door Schnitzler Leids Politie Muziekgezelschap bevestigde oude roem met concert EEN R.K. PROPAGANDIST GROFVUIL? OPHAALDIENST. PAGINA 3 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 4 FEBRUARI 1967 DIESSTVK LEIDSE UNIVERSITEIT W7ERWEKTE ARTHUR SCHNITZLER rond 1900 schandaal met zijn V behandeling van de erotiek in het geruchtmakende toneelstuk „Reigen", in 1967 blijkt het gegeven welhaast vanzelfsprekend niet meer in staat het publiek te schokken en het schaamrood naar de wangen te doen stijgen. Schnitzler houdt de burgers een spiegel voor van de liefde in tien verschillende versies en naar de mening van zijn tijdgenoten hanteerde hij die spiegel dermate scheef, dat de voorstellingen als onzedelijk werden gebrandmerkt. Het kwam zo ver, dat er een proces plaatsvond rondom „Reigen". Maar de tijden zijn veranderd en in plaats van het „fin de siècle' met alle daarbij behorende galanteriën van jongedames in alles verhullende jurken en foundations kreeg de erotiek een nieuwe, zakelijker vorm in de mini-stijl, zonder veel franje en zonder veel rok. Liefdesverhalen in tien taferelen 15 eigen", dat gisteravond in de Leidse Schouwburg werd opge voerd door het Leids Universitair To neel Akkoord in het kader van de Diesviering van de universiteit, kon daarom bekoren, omdat het een ro mantiek ademt, die wij in de „naakte jaren zestig" tot ons geluk of ongeluk uitgebannen hebben. Want romantiek ademt Schnitzlers tekening van het Weense liefdeleven, hoezeer het ook gold in zijn tijd als realistisch- naturalistisch. Het stuk verwekt bij de toeschouwer naast het heimwee naar verloren romantiek echter ook een ge waarwording van onrust. Het cynisme, in de uitbeelding van de liefde aanwezig blijkt, schijnt op het eerste gezicht een fatalistisch aanvaarden het a-morele van buitenechtelijke verhoudingen. In feite tekent psycho loog Schnitzler de feilen in de levens wijze van zijn tijdgenoten en het is begrijpelijk, dat hij daarmee het pu bliek in het harnas joeg. Aan de opvoering ging een proloog vooraf, die een aanklacht en een verdediging van het stuk bevatte, uit gesproken door prof. mr. G. Duister- winkel en mr. A. L. MelaL Dat heette n reminiscentie te zijn aan het pro- s, in 1921 tegen „Reigen" gevoerd in Berlijn. Wellicht boeide het dorre en langdradige betoog de juristen onder het publiek, maar voor de overige toeschouwers had de heropvoering van requisitoir en verdediging gevoeglijk achterwege kunnen blijven. „Reigen" is cyclisch gebouwd. In tien taferelen spelen een man en een vrouw een erotische scene, van wie er telkens één weer optreedt in de volgende scene. De kring sluit als de twee over- DOCOS lt Opstelling voor de wed- Btrfjd tegen Z.L.C.: G. Dubbeldeman, A. Kanbier, R. Kamphues, J. v. Zijp, P. Brasker. P. Dubbeldeman, J. v. Pola- nen. J. Hoogenboom, M. Wesselman, J. Krom, J. v. Marwijk. Rserve: A. Borst, L Vrisekoop. CRESCENDO a.s. Dinsdagavond om 7.00 uur n.m. trainen voor alle junioren en senioren op het veld. Alle microkorfbalspeelsters en spelers worden verdocht zich maandag avond 6.30 uur n.m. op het station te verzamelen. MICROKORFBAL VICUS O—DANAÏDEN 12—8 Vicus Or. heeft een redelijke kans op de eerste plaats behouden door haar laatste wedstrijd tegen stadgenote Da naïden met 128 in haar voordeel te beslissen. Het begin was voor de blauw- witten niet slecht, want al vlug had Gerard Nap de weg naar de korf ge vonden (10). Het was de enige keer dat Danaiden an de leiding was, want hierna zou Vicus Or. een voorsprong nemen en die niet meer afstaan. Via 41 brak de rust aan met een 64 voorsprong voor Vicus Or. Ook na de hervatting een overwegend sterker Vicus Or. dat al vlug na een tegenpunt de stand ver hoogde tot 95. Na 106 kon de Danaiden nog één keer terug komen, doch meer dan twee doelpunten zaten niet in, waarna de Kooiclub met nog twee voltreffers het dozijn vol maakte. De doelpunten voor Danaiden kwamen op naam van: Gerard Nap (5x), Casper van Nierop (2x) en Wim Brugman terwijl voor Vicus Or. scoorden: Mattie Baart (4x), Sjaak Sjardin (2x), Wim Meyer (2x). Jan Hensen (2 x) en Diet Wolters en Cock van Polanen beide éénmaal. Vicus Or. is nu dus uitgespeeld en zal moeten afwachten wat de presta- van Swift (A.) worden, die uit de resterende twee wedstrijden 3 punten moet halen om zich op de eerste plaats te kunnen nestelen. Sperwers is reeds gedegradeerd naar de volgend jaar in te stellen Eerste klasse. Danaiden is nog niet in veiligheid, zodat zij uit de laatste twee wedstrijden tegen Roda Swift minstens drie punten moet bemachtigen om zich veilig te kunnen stellen. Een overwinning op Roda zon dag a.s. in Amsterdam zou zeer wel kom zijn. Dinsdagavond a.s. volgt in Den Haag dan de laatste wedstrijd in deze afdeling tussen Daniaden en Swift. De stand luidt nu: Vicus Or. 810. Swift 68. Roda 77, Danaiden 65, Sperwers 74. KORFBAL CROSS Jaren geleden werd op initiatief van Antwerpen een cross georganiseerd, waaraan alleen door korfballers deel genomen mocht worden. Het grote suc- van dit evenement heeft er toe geleid dat vele steden in Nederland ook een zgn korfbalcross gingen or ganiseren. Op initiatief van KNS wordt er nu ook in Leiden een cross gehou den. Zondag a.s. zal dit gebeuren plaatsvinden in de Leidse Hout, aan vang 2.15 uur. Vrijwel alle Leidse ver enigingen zijn vertegenwoordigd. Er zal gestart worden in drie afdelingen: 2000 m voor de leeftijd van 16 t/m 18 jaar; 3500 m voor de leeftijd van 19 t/m 30 jaar; 1500 m voor de leeftijd van 31 en ouder. Voor elke afdeling zijn drie prijzen beschikbaar gesteld, terwijl er voor de vereniging met de beste totaalre sultaten een extra prijs ingesteld is. gebleven acteurs in de eerste en voor laatste scene in het tiende tafereel samen voor het voetlicht komen. I"Ve studenten van het Toneel Ak- koord, een overkoepelend instituut waarin zijn ondergebracht het Leidsch Studenten Toneel, de Toneelclub van Vrouwelijke Studenten te Leiden, het Syndicaat d'Initiative Artistique, het Zoldertheater en Mosselschreeuw, ga ven blijk uitzonderlijk talent te bezit ten. De rolbezetting vertoonde vrijwel geen „zwakke plekken", blijkbaar het resultaat van strenge selectie. Alle tien taferelen waren kleine eenakters, met een andere sfeer en andere the mabehandeling, zodat iedere actrice en acteur zich van twee verschillende zijden kon laten zien. Van de toe schouwer vereist een dergelijke aan pak wel een beweeglijke fantasie, want iedere akte vraagt steeds even tijd om zich in veranderde situatie in te leven. Regisseur Guido de Moor kan zich gelukwensen met de spelers, waarmee hij het stuk vorm heeft ge geven. De dames werden gespeeld door Jean Delsing, Marianne van der Slee, Carla van Hellemond, Happy Hoek en Nelleke BoL De heren ver tolkten Enno Rijpma, Peter Broek- veldt, Huug Obertop, Robert de Haas en Huib Versluys. De costumering was voortreffelijk afgewerkt. Vermel denswaard is zeker ook de muziek van Pedro van Hoek. De jongeheer en het kamermeisje, een tafereel uit „Reigen". Rechts Marianne van Slee. links Peter Broekveldt. Wemink's Beton in „kunstschaatsbanen" Blijkens het bijvoegsel van de i Staatscourant is opgericht „Makuba"- maatschappij tot aanleg en exploitatie van kunstschaatsbanen N.V. te Lei den. Het kapitaal bedraagt f750.000, verdeeld in zes preferente-aandelen A en zes preferente aandelen B, elk groot f 1.000. en 738 gewone aandelen, elk groot f 1.000. Hiervan is geplaatst f 150.000, waarin wordt deelgenomen door „Wemink's Beton en Aanneming Maatschappij N.V." voor zes preferen te aandelen A en 69 gewone aandelen. De vennootschap heeft ten doel het vervaardigen of doen vervaardigen, het aanleggen of doen aanleggen van, en exploiteren of doen exploiteren van, en de handel in kunstschaatsba- Grote vooruitgang in de prestaties •oem. Ook het af gelopen jaar had het weer veel succes en behaalde in de zomer de 1ste prijs in de Vaandelafdeling. Het gehoorde programma gisteravond in de Stadsgehoorzaal bevestigde de oude roem. Wij waren nieuwsgierig naar speciaal kunststof opper-J de resultaten na een jaar directie van vlak. het vervaardigen of doen ver-1 de heer Albert Hilkhuyzen, die vorig vaardigen en exploiteren of doen ex-j jaar Dick Anderson opvolgde. Het Politie Muziekgezelschap en *yn dirigent kunnen met grote voldoening op deze avond terugzien. Onder de aanwezigen bevonden zich o>a. oud-burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot van Leiden, de commissa ris van politie, de commandant van de brandweer en enkele wethouders. Na de pauze tcrzorgde Frans Vrolijk een gezellig cabaretprogramma. THEO TEN HOOVEN LEIDSE AGENDA LEIDSE UNIVERSITEIT Jhr. prof. dr. J. de Graaff in oratie „TOENEMENDE SPECIALISATIE OPENT NIEUWE PERSPECTIEVEN" Jhr. prof. dr. J. de Graeff, benoemd tot gewoon hoogleraar in de inwendige geneeskunde, heeft gistermiddag in het Groot-Auditorium zijn oratie gehouden, getiteld; „Specialisatie in de genees kunde". In zyn rede constateerde prof. De Graeff, dat de toenemende specialisatie in de geneeskunde, mede dank zij de groei van de wetenschappelijke kennis, steeds nieuwe perspectieven opent voor het onderzoek en de behandeling van patiënten („advanced medical care"). Deze verheugende ontwikkeling heeft echter ook schaduwzijden. Deze betref fen vooral de integratie van de kennis, die door de verschillende deelspecialis- men wordt vergaard, en de opleiding van medische studenten. Prof. De Graeff analyseerde, vervol gens de genoemde problematiek aan de hand van de ontwikkeling van de In wendige Geneeskunde te Leiden. Terwijl er in 1946 één afdeling Algemene Inwen dige Geneeskunde bestond, kan men nu tenminste negen deelspecialistische af delingen onderscheiden. Het lijkt moge lijk door goede organisatie de onderlinge communicatie te verbeteren. De over heid zal echter de wenselijkheid en de omvang van wetenschappelijk onderzoek en van „advanced medical care" naar waarde moeten schatten en honoreren. Indien aan deze voorwaarden wordt voldaan en indien het aantal studenten per Medische Faeulteit binnen redelijke grenzen wordt beperkt, is het, aldus prof. De Graeff, mogelijk aan de aan staande arts het noodzakelijk inzicht in de medische wetenschap by te brengen. De nadruk moet hierbij worden gelegd op het bijbrengen van begrip, aangezien de ontwikkeling van de medische weten schap zo snel gaat. dat de feitenkennis in de volgende-twintig jaren waarschijn lijk grotendeels zal zijn verouderd. Daar naast zal de aanstaande arts onderwijs aan 't ziekbed moeten ontvangen. Hier voor is het nodig ook niet-universitaire ziekenhuizen in te schakelen. Deze affi liatie is een ingewikkeld en kostbaar probleem, hij de oplossing waarvan ge streefd moet worden naar intensief con tact tussen universitaire en niet-univer sitaire specialisten. BENOEMINGEN Bjj onderscheiden besluiten van het College van Curatoren der Leidse Uni versiteit zijn: Drs. G. H. A. JuynboU, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren, voor het tijdvak van 1 januari 1967 tot 1 januari 1968 tot wetenschappelijk medewerker be noemd wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst by de Petrologie, Mi neralogie en Kristallografie benoemd: Drs. H. landheer, met ingang van I januari 1967 tot wetenschappeiyk mede werker in vaste dienst bij de faculteit der Letteren benoemd; Drs. A. F. Marks, voor het tydvak van 1 januari 1967 tot 1 januari 1968 tot wetenschappeiyk medewerker ln tij delijke dienst bij de Culturele Antropolo gie benoemd; Dr. C. J. N. van den Meydenberg, we tenschappelijk hoofdambtenaar in vas te dienst bij de Natuurkunde, met In gang van 1 augustus 1965 tot weten schappeiyk hoofdmedewerker benoemd; Dr. H. C. Meyer, wetenschappeiyk ambtenaar in tydelijke dienst by de Na tuurkunde, voor het tijdvak van 1 janu- ari 1967 tot 1 januari 1968 tot weten schappelijk medewerker benoemd; Drs. R. Muyhvijk, wetenschappelijk ambtenaar in tijdehjke dienst by de Na tuurkunde, voor het tijdvak van 1 janu ari 1967 tot 1 januari 1968 tot weten schappelijk medewerker benoemd; Drs. L. Streep, wetenschappelijk amb tenaar in vaste dienst by de Psychologie, met ingang van 1 januari 1966 tot tenschappelijk medewerker le klasse benoemd Drs. \V. S. Volkers, wetenschappeiyk ambtenaar le klasse in tydelijke dienst by de Genetica, voor het tijdvak van 1 januari 1967 tot 1 januari 1968 tot we tenschappeiyk ambtenaar le klasse bij de Antropogenetica benoemd; Drs. G. van der Wegen, wetenschap peiyk ambtenaai- le klasse in tydelijke dienst by het Rijksmuseum van Geolo gie en Mineralogie, met ingang van 1 januari 1967 in vaste dienst benoemd; Drs. J. H. Wieffering. wetenschap pelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Experimentele Plantensystema tiek, met ingang van 1 Januari 1967 in vaste dienst benoemd. ploiteren van, en de handel schaatsen, voorzien van een bijzonde re inrichting, waarmee op die kunst schaatsbanen wordt gereden, waarop voor Nederland octrooi werd aange vraagd. Korfballers gaan crossen in de Leidse Hout Op initiatief van Antwerpen werd jaren geleden het plan geopperd een cross voor uitsluitend korfballers te houden. Het bleek dat dit een groot succes werd, met grote deelname van Nederlandse clubs. Naar aanleiding van dit succes gingen vele steden in Nederland er toe over om ook een zo genaamde korfbalcross te organiseren. Ook Leiden heeft nu zijn cross, welke gehouden wordt op zondag 5 februari a.s. in de Leidse Hout. Het initiatief is van KNS, welke vereniging tevens de organisatie heeft. Er zal gestart worden in drie klassen, namelijk: groep A 16 t/m 18 jaar, af stand 2000 meter; groep B, 19 t/m 30 jaar. afstand 3500 m; groep C, 31 jaar en ouder, afstand 1500 meter. Voor elke afdeling worden drie prij zen beschikbaar gesteld. Voor de ver eniging met de beste resultaten wordt nog een extra prijs ingesteld. De Leid se korfbalverenigingen tonen veel in teresse voor dit unieke evenement in de Leidse sportwereld. Van Crescendo- zijde nemen deel: Leo v. Leeuwen, Ton v. Hameren. Frans en Cees Cornelis- sen, Theo en Ignas de Jong, Aad Schou ten. Jos Noordermeer, Piet L'Ami en Loek de Jong. Voor belangstellenden volgt hier de aanvangstijd: 14.15 uur in de Leidse Hout. VOLLEYBAL OVERGANGSKLASSE VVS 2 kansloos tegen St. Martinus Het reserve-team van WS was gisteravond in de thuiswedstrijd tegen het Amsterdamse St.^ Martinus, 2e op de ranglijst, zonder meer kansloos. Geen wonder ook, als we de opstel ling van WS 2 nader bekijken. Routi niers Dick Paschier en Br.am Favier werden in deze wedstrijd terzijde ge staan door de pas van hun blessures herstelde Ronald Baronner en Wim Hendriksen en de jeugdige Kees de Bock en Wim Falleux. Het nodige team verband ontbrak uiteraard in dit WS- team en zodoende konden de op volle oorlogssterkte uitkomende Amster dammers gemakkelijk tot een 0-3 zege komen. In de Ie set wist WS 2 de schade nog te beperken tot een 8-15 setver- lies, maar in de 2e set kregen de Lei- denaars zonder meer een pak slaag: 1-15. St. Martinus deed het in de 3e set wat kalmer aan. waardoor WS2 ook nu weer de kans kreeg de score een wat redelijker aanzien te geven; 6-15. Na een goed half uur spelen kon St. Martinus zich al weer klaarmaken voor de terugreis. De belangrijke hoofdklassewedstrijd Kangeroes-VVS ging helaas niet door, aangezien voor WS een zware uit wedstrijd tegen Octopus was ingelast en wel op zaterdag 4 febr„ dus heden avond. Terecht protesteerden de WS- ers tegen het spelen van twee belang rijke wedstrijden binnen 24 uur. Kan- geroes-WS wordt nu gespeeld op maandag 13 febr. a.s. in de mil. sport hal, aanvang 21.00 uur. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat er wederom een grote vooruitgang valt te bespeuren. De directie van Hilk huyzen is zonder overdrijving van ge baar. Zyn ritme is vast, hij geeft het juiste tempo weer en heeft een goede opvatting van de te spelen stukken, welke opvatting hfj ook op de spelers weet over te dragen. Na het Wilhelmus en een kort voor woord van de tegenwoordige voorzitter de heer Voerman, werd met het pro gramma begonnen. Dit bestond voorna melijk uit twee grotere werken. Ten eerste hoorden wij het verplichte nummer van het laatste concours „A Rustic Holiday", een suite van William Rimmer. Dit landeiyk stuk kreeg een perfecte uitvoering. Ten tweede „Divertimento", suite van Eric Ball. Beide werken gaven wel geen mo derne harmonieën, maar waren qua klank prettig geconcipieerd. Verder moeten we nog melding ma ken van een ouverture „On the Pier", van Peter Yorke, waarby wel enige zwakke plekjes moesten worden ge constateerd. Fiesta" van Donald Phillips, waar voor alle lof moet worden toegezwaaid aan de twee trompettisten A. Weatra en J. Hollebeek. De tweede dirigent R. F. 8. Voerman, dirigeerde aan het eind een American Swing March. Het tamboercorps werkte hierbij verdienstelijk mede. Twee mamen en een walssuite vulden bet verdere programma. ZATERDAG 4 FEBRUARI St. Augustinusver., afd. Leiden Jaarvergadering met lezing over „Ro me-Utrecht". Rest. v. d. Heijden, 15.00 MAANDAG 6 FEBRUARI DINSDAG 7 FEBRUARI Residentie-orkest Concert o.l.v. Willem van Otterloo. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. Jeugdparlement Politiek forum o.Lv. burgemeester. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. WOENSDAG 8 FEBRUARI Dies Leidse universiteit Rectorale oratie. Leidse universiteit Stadsge hoorzaal, 14.00 uur. Bloemisten patroonsvereniging Lei den en Omstreken Prijsuitreiking bloembakkenactie. De Kleine Burcht, 20.00 uur. DONDERDAG 9 FEBRUARI AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN 7, tel. 23553. De Natuurvriend" wierf honderd leden De aquariumhoudersvereniging „De Natuurvriend" heeft gisteravond ln het „PetruszaaJ^je" (Lammenschans- weg) onder grote belangstelling der leden haar 27ste algemene jaarverga dering gehouden. Na een hartelijk welkomstwoord, bi het bijzonder tot een zestal nieuwe leden gericht, wierp de voorzitter, de heer W. Th. Nieboer, een korte terug blik op het afgelopen verenigingsjaar, dat zich weer kenmerkte door een reeks van goedbezochte voorlichtings bijeenkomsten en een sterke toename van het ledental, mede dank zij een goedgeslaagde ledenwerfactie en de grote verenigingstentoonstelling in de Uit het jaarverslag van de secreta ris. de heer A. de Jong, kwam op meer gedetailleerde wijze duidelijk naar voren, dat de vereniging inderdaad op een weer zeer actief jaar kan terug zien, o.a. de alleszints geslaagde ten toonstelling „Aqua Hortus '66", welk evenement ruim 55000 bezoekers trok. Het ledental nam met niet minder dan circa 60 pet. toe en bedroeg 261 per ultimo 1966 (v.j. 160). Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer A. Gijzenij, konden de leden vernemen, dat het afgelopen verenigingsjaar weer met een verheu gend batig saldo kon worden afgeslo ten. Het batig saldo, dat uit het fi- nanciëel verslag van de penningmees ter der tentoonstellingscommissie, de heer P. W. Dool, naar voren kwam, toonde aan, dat „Aqua Hortus *66" in financieel opzicht eveneens zeer ge slaagd kon worden genoemd. De periodiek aftredende heren A. DE LEIDSE COURANT vraagt voor haar PROPAGANDA-AFDELING Voor aktieve werker goede levenspositie. Sollicitaties te richten aan: Abonnementen-propaganda, Bureau: Papen- gracht 32, Leiden. de Jong (secretaris) en A. van Gijzen (2e penningmeester) werden bij ac clamatie herkozen. Tot opvolger van de bibliothecaris, de heer G. Vermeij, die wegens verhuizing naar elders zijn functie moest neerleggen, werd eveneens bij acclamatie de heer A. de Jong gekozen. De heren H. J. Velders, J. Onderwater en H. Massaar werden voorts benoemd tot leden van de nieu we kascontrole-commissie. Na de pauze hield de heer J. Visser een zowel interessante als leerzame lezing over de aquarium-liefhebberij, waarbij hij in het bijzonder het kwe ken en houden van enkele planten en vissooorten onder de loep nam. Tijdens het projecteren van een aan tal kleurendia's inzake de „Aqua Hor tus *66", maakte de heer Visser voorts nog bekend, dat tijdens de komende Leidato. dank zij de medewerking van het verenigingslid, de heer E. C. Stol, ook een aquarium zal worden geëxpo seerd met een aantal piranha's, de bekende vleesetende en vraatzuchtige vissen uit de Amazonerivier. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen war den de navolgende percelen geveild Lo.v. Not. W. S. Jongsma te eLlden: Woonhuis, Rijnsburgerweg 149, niet gegund; woonhuis Thorbeckestraat 62. 14002,- door dhr. Marks; woonhuis Uiterste Gracht 127 2100,- door L. Zitmap q.q.; t.o.v. mr. S. M. Branden berg te Leiden: winkel en woonhuis Breestraat 1-la 69.000.- door H. D. van Weizen q.q.; woonhuis zyisingel 89 9900.- door v. d. Hoogt: woonhuis Katwijkerweg 86. Valkenburg 10.500. door dhr. Wit; t.o.v. Not. F. K. Lager- wey te Leiden: Herenhuis Haagweg 35. 25.100.- door dhr. Ouwerkerk q.q.: woonhuis Utr. Jaagpad 6, uit de hand verkocht; woonhuis B. Roozenboomstr. 33 idem; woonhuis Kortenaerstraat 79. idem; woonhuis Frederik Hendrikstraat 22-22a en 24-24a 8921,- door dhT. Goddijn: woonhuizen Groenhazengracht 29 en 31 4425.- door E. van Starken- burg q.q., woonhuis Langestraat 18. f 2500.- door dhr. Riethoven! woonhuis Rynstraat 24. 2200,- door mw. ZanonL Tentoonstellingen Museum voor Volkenkunde Steenstr.) Tent. „Ball, beeld en droombeeld (van af 17/12 tot 1/3). De Ruif Janvossensteeg 59): „Affi ches". Dagelqks 10 uur v.m.8.30 uur n.m. (behalve zaterdag en zondag). Academiegebouw (Rapenburg 73): Tent. werken van Theo Daamen (tol 20 febr.) dag., beh. zond., 10-18 uur. Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg 11X. Schilderijen en tek. Jan Juffermans t/m 17 febr. Dinsd. t/m vrijd. 11-6 uur. DE LAKENHAL: Tent. van kinderte keningen (t./m. 19 febr.) dag. tydens openstelling Musea ACAD. Hl ST. MUSEUM, Rapenburg 73, di„ vrij., 14-17 uur (verder op aanvraag by custos). BURCHT, Burchtsteeg, dag 10-17 uaw Grafelijke versterking uit 900. HORTUS BOTANICUS. Rapenburg 73. ma. t/m vrij- 9-12. 13.30-16 uur: kassen 9-12 en 13.30-16 uur. zon. gesl.: tuinen. MUSEUM DE LAKENHAL. O. Singel 28. 10-16. zon. 13-16 uur. zat. gesl. (t/m 5 jan. gesl.): Schilderijen o.a. Rem brandt. Jan Steen. NED. LEGER EN WAPENMUSEUM GENERAAL HOEFER, Pesthuislaan. werkd. 10-17, zon- en feestd. 13-17 uur. zat. gesl. PILGRIM FATHERS-HUISJE. Boleot- kade 2. werkd. 8.30-12 en 14-16. zat. 9.30-12 uur: Documenten uit de tijd van de Pilgrim Fathers. PRENTEN-, MUNTEN- EN PEN NINGKAMER DER RIJKSUNIVER SITEIT. Kloksteeg 25. voor bezoek eerst schriftelijk of telefonisch aanvragen. Ook geschiedenis van de fotografie. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN, werkd. 10-17, zon. en feestd. 13-17 uuri Egyptische. Assirische, Griekse, Ro meinse en Nederlandse Oudheden. RIJKSMUSEUM VOOR DE GESCHIE DENIS DER NATUURWETEN SCHAPPEN. Steenstraat la, 10-16, zon. 13-6 uur: Chr. en algemeen erkende feestd. dicht). RIJKSMUSEUM VOOR VOLKEN KUNDE, Steenstraat la. 10-17, zon. cn feestd. 13-17 uur: Voorwerpen en kunst, uitingen van niet-Europese volken. Aanwinstenlijst R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek (Hogewoerd 57) Ontwikkelingslectuur Adolfs: Het graf van God; Adriaan- sen: De sport ln de luchtvaart; Aubert: De bloeiperiode van de Gotiek; BUj- stra: Reiziger in Turkye: Borrebach: Het geheim van de fototrucage; Boa- sert; India; Boulanger: De schilder kunst van Egypte en het Oude Oosten; Burkey-Bartelink: Antiek speelgoed; Charmet: Paul Gauguin; Claus: Het mes; Contini: Mode aller tyden; De Middeleeuwen; Domlnicus: Portret van Tunesië: Deutschkron: Kinderen in Auschwitz; Dumont: Hans Memling; Egeraat; Gezinsuitstapjes in Neder land; idem: Gids van de Provence; idem: Met kinderen naar het buiten land: Fabiao: Portugees op reis; Fort- mann: Hoog tyd; Gassiot-Talabot: De Romeinse en vroeg-christeiyke schil derkunst: Geelen-Voss, Nevejan en Kui tenbrouwer: Huweiyk en relatieproble men; Grabar: Byzantium; Grant: Indo nesië; de Hartog: De wateren Nederlandse romans Ba tori: ingemetseld: Bhattacharyat Triomf voor Mohini; Böll: Einde van 'n dienstreis: Brandt: Zwarte moesson; Breedveld: De bekroning; Cameront Al leen de dapperste...; Capote: In koele bloede: Car miggeit: Fluiten in 't don ker; Cartland; Christina van Zweden; Caspary: De vrouw die hy liefhad; Chris tie: Het mysterieuze manuscript; Cor- sari: De bittere wyn; Dellbes: El camlnot van Dyk-Has: Als lichtende sterren; idem: Vertrop het koren niet; Eberhartt De enige getuige; Edqvist: Vuurvliegjes; Fleming: De dood hield woord; Gellis: De trouwe verrader: Gennari: Portret van een vrouw; Gysen: Klaaglied om Agnes; van Hassel: Monte Cassino; He mingway: Hebben niet hebben; Den Hollander-Bronder: Mijn vallei in Frank- ryk dl. 4; Hutchinson: Alles voor Ge- noeshka; Hyman. Het geschonden hart; Irving: De 38ste verdieping; Irwin: Mi- wereld; Het oude Griekenland; j nette, prinses van Engeland; Isherwood- Het oude Rome; Van Heuvel: Geluids- Een man alleen; de Jong-Keesing: Men hinder; Ierland; Janssens: Echtelijke i zoekt nog steeds; van Kerkwijk: Geweer liefde en verantwoord ouderschap; Kah- met terugslag; King De eeuwige strijd; Ier: Het Romeinse Rijk; Kerk en wereld 1 Kirsch Spelen in de nacht; Knicker- door Schlllebecckx e.a.; Koekoek; Tips boeker: De zomerdokter; Kortooms: Zon voor de amateurfilmer; Kubach en over de Peel; Kruse: Rustig eiland ge- Bloch: De bloeiperiode van het Ro- zocht; Kilpper: Simplicius 45; de Lan- maans; Kuby: De Russen in Berhjn 1945; dell: Ter ere van; Lansink: Kraanvogels van Kuilenburg: In Rotterdam ben ik op trek; Lofts: Huis in de maalstroom: geboren; Lankheit: Classicisme, roman-MatuteEerste herinnering: Mlnco: Het tiek, realisme; Leclercq: De laatste Ne- bittere kruid; Mishima: Na het banket; derlandse zeilschepen; van Limburg- Payne: De dood van een filmproducer; i Boot en de Monchy-JiskootFondu- en Pieyre de Mandiargues: De motor en barbecue-recept en; Mansuelli: Etruiië het meisje; Simenon: Het gele huis; en het vroege Rome; van der Mark: Speelman: De eeuwige bruid; Strind- Dwergpapegaaien en lori's; Marsman: berg: De Indringer; Verga: Het huis bij Tempel en kruis;. Matz: Kreta en My- de mispelboom; Visser'roosendaal: Bij cene; Mauriac: De Gaulle; Mende: Chi- nader inzien; de Vries: De jeugd vliegt na; Min: Voor wie ik liefheb wil ik he- erin; West: De tweede overwinning; ten; Mulisch: Bericht aan de rattenko- Wiesel: De poorten van het wou^* Win ning; Op zoek naar leefruimte door W. sor; Het bittere goud; van Zomeren: L. B J. Rothuizen e.a.; Osmose; gedach- De nodige singels en pleinen; idem: Ter ten over leven in kerk en wereld; Pa- ioops te water, paionnon: De Byzantynse en Russische schilderkunst; Pichard: De Romaanse Duitse romans Aan de ryksuniversiteit te Leiden geslaagd voor het doctoraal examen f derlands recht de heer C. A. J. Krul (Leiden). JEUGDCOMITé HERENSINGEL gelparochie organiseert zondag 5 fe bruari, morgen dus. een gezellige Vas tenavond met medewerking van de band „The Relays". Het zal een zeer bijzondere avond worden met o.a. een Mutsen-carnaval. Voor deze keer ein digt het feest om half elf in plaats van 10 uur. De aanvang is zoals gewoon lijk om half acht. Deze avond wordt gehouden in de kantine Os- en Paar- delain 41. Zonder inschrijvingskaart beslist geen toegang. Buurt 13 (maandag 6 febr.) Rijnsburgerweg. Terweepark, Boer- j haavelaan, Mariënpoelstraat, Kager- 1 straat. Brasemerstraat. Zweilandlaan, v. Swietenstraat, Faljerilstraat, Hout laan, Anionie Duycklaan. v. Beunin- genlaan, v. Slingelandtlaan. Johan de Wittstraat, Johan v. Oldenbarneveld- straat. Fagelstraat, Ledenberchstraat, Hogerbeetsstraat. Warmonderweg, Nachtegaallaan, Mezenstraat, Vinken- straat, Lijsterstraat, Roodborststraat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwe rikstraat. Buurt 14 (dinsdag 7 febr.) Herenstraat, Prinses Wilhelminastraat, Bloemistenlaan, Leliestraat, Pioen- straat, Pioenhof. Lindestraat, Reseda straat. Pieter de la Courtstraat, Ko- ningmnelaan, Acacia&traat» Tulpen- straat, Zoeterwoudsesingel (van He- j renstraat tot Lammenschansweg). Buurt 15 (donderdag 9 febr.) Stationsweg, Paviljoenshof. Stations- i plein. Morssingel. Pesthuislaan, Piet Paaltjespad. Morsweg, Paul Krüger- straat, Pres. Steynstraat, Transvaalka- de hof, Joubertstraat, Wolmarans- straat, v d. Tasstraat, Lopsenstraat, Rijnzichtstraat, de Wettstraat, Reitz- straat, de la Reystraat, Pretoriusstraat. Buurt 16 (vrijdag 10 febr.) Schelpenkade, Andries Schotkade, Leu venstraat, Gerrit v. d. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdezstraat, Stad houderslaan, Magdalena Moonstraat, Drie Octoberstraat. Duivenbodestraat, StaalwyksLraat. Buitenruststraat, Kas tanjekade. Meidoornstraat. Hyacin- thenstraat. Seringenstraat, Daliastraat, Anjeliarttraat, schilderkunst; Pickless: Frankryk de Pol: Het einde van het conventionele christendom; Polak: De nieuwe wereld der automatic; van 't Reve: Op weg naar het einde; Schefold: Klassiek Grie kenland; Schrama: Fouten in T.V.; Schrijver; Hollands porselein; v. Sluis: Circus in Europa; Sperna Weiland: Oriëntatie; Spiteris: De Griekse en Etruskische schilderkunst; Stubbe: Pe ter Paul Rubens; van Swigchem: Af braak of restauratie; Teilhard de Char- din: Vroege geschriften 1; Thole Beis huizen: De geschiedenis van Byzantium; van Tricht en Oldambt: Insalata Italia ns; Uit tweeën één door J. C. Groot e.a.; Vreeken-van Brink; Zweeds op reis; van der Wal: Luidsprekers en luidsprekers- kasten: Wenseleers: Het wonderbaariyk lichaam; Wentholt: Spaans op reis; Zik- ken: Wees nieuwsgierig en leef langer; Zinkin: India. Bergengruen: Die Rittmeistcrln; Böll: Ende Dienstfahrt; Danella: Der Maul- beerbaum; Fernau: Die jungen Manner; Fichte: Das Weisenhaus; von le Fort: Die ewige Frau; Grass: Die Blechtrom- mel; Henrichs: Siebe Tafe Frist für Schramm; Nonnenmann: Die sleben Briefe des Doktor Wambach; Pörtner: Gestern; Rinser: Ich bin Tobias. Engelse romans Culpan: The minister of injustice; De- vine; His own appjointed day; Ferrars: No pease for the wicked; Freeling: The king of the raing country; Geary The high commissioner; Israel: The hos tages; Laurence: Jest of God; LIndop: I start counting: Macinnes: The double Image; Nash: Unhallowed murder; Up dike: of the farm; Walker: Geordie; Wil son: The glass cage.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3