Jules de Corte - Joop Kuipers maakten honderd „Roulettes' „Dit seizoen is beslist het allerlaatste' BBC bekeek carnaval in München I)e Beerklucht van Tsjechov RADIO MORGEN ZWAANTJE' PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 4 FEBRUARI 15)61 Tegenstrijdigheid in een zaak die belangrijk is Belangrijkste punt van zakelijke aard in de verkiezingscampagne ie, of er straks een beleid gevoerd moet gaan worden vanuit de optimistische visie van de Partij van de Arbeid inzake Nederlands economisch perspectief of uitgaande van de voorzichtigheid waar mee bijvoorbeeld op dit ogenblik prof. Zijlstra het roer van het schip van staat hanteert. Tegenover de huidige kabinetspolitiek maakt drs. Den Uyl als socialistisch lijstaanvoerder niet aflatend het be zwaar, dat de interimregering de toe komst te somber inziet: prof. Zijlstra ®ou de werkgelegenheid sterker moeten Simuleren, al zou daar een nieuw stukje faflatie voor lief bij moeten worden genomen: het herstel van de betalings balans zou niet zo zwaar gewogen mogen worden, als de laatste vier maanden is gebeurd. Sommige sprekers gaan nóg een stapje verder als drs. Den Uyl gaat; zij vinden de loonbeheersing te straf, elk uitstel bij de afbouw van het sociaal zekerheids stelsel misplaatst, een wat strakker beleid bij het financieren van de sociale woning bouw een onding, enzovoort. Sterke troef in het kaartspel tegen de socialistische oppositie is nog altijd, dat het optimisme van drs. Den Uyl en prof. Vondeling dan toch maar mede tot de pe rikelen van dit moment heeft geleid. En in wat verder verband maakt die troef ook het spel van de cynlsch-glimlachende mr. Toxopeus wat minder aantrekkelijk, omdat vóór dr. Vondeling het een zekere prof. Witteveen was, die de kentering van het getij niet voldoende heeft onderkend, althans niet met voldoende kracht er tegen opgetreden is. OP dit belangrijke punt heeft de ver kiezingscampagne de kiezers geen duidelijkheid gebracht; aperte tegenstrij dige opvattingen zijn er ter zake in om loop. En niet alleen in de politiek, maar ook in het zaken- en bedrijfsleven. Daar wordt ook bij herhaling verkondigd, dat het nogal snel uitbreiden van de arbeids reserve der laatste maanden geen reden tot paniek mag zijn; belangrijker zou het bijvoorbeeld zijn te zorgen voor voldoende rentabiliteit van het bedrijfsleven, opdat de investeringen het voor de verdere toe komst noodzakelijke peil kunnen berei ken. Volgens deze visie moet de vakbeweging geen harde kritiek op de regering leveren, omdat de getroffen maatregelen tegen de werkeloosheid onvoldoende zouden zijn. Evenwichtsherstel zou primair de taak van de overheid zijn. waarna de hemel wel weer wat helderder worden zal. Maar tegenover dit optimisme staat dan weer, dat vanuit het bedrijfsleven her haaldelijk erop gewezen wordt, hoe de af zet van het Nederlands produkt buiten onze grenzen een der voornaamste wel vaartsbronnen! moeilijker en moeilij ker wordt. Hoe de concrete gevolgen van het volledig van kracht worden van de Europese markt bepaald niet alleen maar rooskleurig zijn. Met andere woorden: een evenwichts herstel op onze betalingsbalans nu ga randeert beslist nog niet een daarna vei lige ontwikkeling van de werkgelegenheid MAAR indien dus geen zekerheid bestaat over het peil van de nationale wel vaart in de jaren tussen nu en bijvoor beeld 1975 (het jaar tweeduizend moet men dan nog maar even vergeten) wordt het opstellen van een verantwoord rege ringsprogram een hoogst griezelige zaak. Zo'n program kan naar onze smaak pas verantwoord zijn, indien de tegenstrijdig heid in de verschillende opvattingen en prognoses weggewerkt of afgezwakt wordt. Het dunkt ons tenminste een ongezonde toestand, wanneer straks een kabinet gaat regeren op basis van gegevens, waarover deskundigen aan weerskanten van de scheidslijn het radicaal oneens zijn. Het zal dan altijd een grote groep bur gers zijn die meent, dat onze Nederlandse gemeenschap leeft op de kraterrand van een nog werkende vulkaan. Nieuive omroepster Dit ia de 20-jarige Utrechtse studente mejuffrouw Ria Dalmeijer, die op voorlopig contract door de N.T.S. is aangesteld als t.v.-omroepster. Zij zal morgenmiddag voor het eerst het N.T.8.-programma aankondigen. Ria, die aan de Utrechtse rijksuniversiteit colleges Engelse en Nederlandse letteren heeft gelopen, beschikt reeds over enige microfoonervaring. Vier jaar werkte zij mee aan de jeugdprogramma's van de V.A.R.A. in de hoorspelclub en „De Erakepit". De nieuwe omroepster is in 1946 in Den tHelder geboren en behaalde te Hilversum aan het nieuwe lyceum het m.m.s.-diploma. Pi Scheffer was haar leraar Engels en hij moedigde haar aan in deze taal verder te studeren. Drummer Kees Kranenburg 65 (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Drummer Kees Kra nenburg viert zondag zijn vijfenzestig ste verjaardag. De heer Kranenburg maakt deel uit van het VARA-dansor- kest. Ter gelegenheid van deze vijfen zestigste verjaardag wordt Kees Kra nenburg zondagochtend in de kantine van de VARA-studio gehuldigd door de leden van het VARA-dansorkest en het bestuur van deze omroepvereniging, dat vertegenwoordigd zal worden dopr omroepsecretaris J. L. de Troye. Kees Kranenburg werd in 1902 in Den Haag geboren. Samen met enkele col lega-musici stichtte hij op 1 september 1926 The Resonance Seven, een ensem ble dat later werd omgedoopt in The Ramblers onder leiding van The Uden Masman. Vanaf het begin heeft hij deel uitgemaakt van dit in de geschie denis van de Nederlandse lichte muziek legendarisch geworden orkest, dat tij dens zijn bestaan steeds nauw verbon den is geweest met de VARA. Toen na het overlijden van Theo Uden Masman The Ramblers werden ontbonden en de musici zich onder leiding van Char lie Nederpelt verenigden in het VARA- dansorkest, ging Kees Kranenburg als slagwerker mee. Hij verleende en verleent ook zijn me dewerking aan vele andere ensembles. Nu hij vijfenzestig jaar gaat worden, wil Kees Kranenburg heel wat kalmer aan gaan doen, hetgeen niet wil zeg gen dat hij definitief afscheid neemt. Wel zal hij zijn plaats als vaste drum mer van het VARA-dansorkest langza merhand gaan overdragen aan Kees Kranenburg jr., die vroeger al eens als gastdrummer in The Ramblers op trad en daarnaast grote activiteit ont wikkelde op het gebied van de jazz muziek. Later kreeg hij bekendheid als drummer van de beatgroep Jumping Jewels, nu de Jay-Jay's. TERUGBLIK KRO Brandpunt bevatte gisteren een der boeiendste discussies die we ooit op ons scherm zagen. Inzet was de houding van Paus Pius XII t.a.v. de jodenver volging, gezien ln het licht van Pinchas Lapidcs boek waaraan ons blad gisteren ruime aandacht besteedde. Het „panel" was voortreffelijk samengesteld: Auteur Pinas zelf met de Amsterdamse rabbijn Soe ten dorp en de Nijmeegse hoogleraar dr. A. F- Manning. Discussieleider was Henk Neuman. Sinds Hochhuts „Der Stellvertreter" hebben we eigenlijk op zo'n gesprek zit ten wachten. Alle gunstige voorwaarden waren aanwezig: een onverdachte de fensor fidei: Laplde. een emotioneel be wogen „advocaat van de duivel": Soe- tendorp. een puur-wetenschappelijk- denkende kanttekeningenplaatser: Man ning en een bekwaam gespreksleider: Neuman. Doodjammer dat uitgerekend dit gesprek in tijdnood moest geraken. Brandpunt had er o.l. beter aan gedaan de, overt- gess voortreffelijke. Chinareportege nog even op de plank te laten. De KRO had er beter aan gedaan met welk pro gramma-onderdeel van deze avond dan ook en-oor te schrappen. Want dat verdere programma had wei nig om het lijf. Telixer blijft een ver velende jongerenrubriek die bovendien, als ze aan „actualiteiten" doet. achter de feiten aansukkelt (AVRO"S Vjoew is veel ..sneller' en daarom veel aardiger). Rue Briaue zou waardeerbaar geweest zijn zónder Tlieys. zónder Mart-ron en zónder het domme gehinnik via de band dat om Albert Mols optreden totaal verknoeide- Héél positief daarentegen was „Christus voor alleman". Pater Grollenberg had er o m een gesprek met mr. Benno Stokvis, de marxist die al eerder een markante rol speelde in een KRO-programma. „Christus voor allemaal" heeft niet zo'n beste start gehad, maar het programma heeft zich snel tot een der beste op het gebierl van de godsdienstige uitzendingen ontwikkeld. In AVRGS Televizier kwam Siebe v. d Zee voor de camera. Wij herinneren hem ons alleen maar als commentator van kunstrijden en dansen, maar hij is tegenwoordig AVRO-directieman. Als zodanig reageerde hij verstrooid op een ..Achter het Nieuws"-bericht van de vo rige dag dat de AVRO voortaan „ge woon-rechts" zou worden. Helemaal niet waar. zei Siebe, de AVRO blijft onaf- hankelijk. KRO-Brandpunt was zo vriendelijk de hele speech op „I" te her halen Knoopte er wel. en terecht, het commentaar aan vast dat eventuele mis verstanden over AVRO-RTN. vooral te wijten zijn aan onduidelijke en elkaar tegensprekende uitlatingen van AVRO- RTN. Vb' T.v.-discussie over „cJiristelijk stemmen of niet ln een veertig minuten durende uitzen ding zenden IKOR en CVK zondag avond een gesprek uit over de vraag waar vele christenen zich bij de ko mende verkiezingen opnieuw voor zien gesteld, nl. .stemmen op een christe lijke partij of niet?" Over deze vraag discussiëren christe nen uit verschillende partijen. Mr. W Aantjes, Tweede-Kamerlid voor d) Anti Revolutionaire Partij. dr. J. Bruins Slot, hoofdredacteur van Trouw en mr. J. Mommersteeg, Tweede-Ka merlid voor de Katholieke Volkspartij zetten hun keuzo voor een christelijkej partij uiteen. Drs. Hans van den Doel. Kamerkandiaat van de Partij van de Arbeid en Dick Houwaart, hoofdredac teur voor het Dagblad van het Oosten, zullen duidelijk maken hoe de christe lijke levensovertuiging hen voor een niet-confessionele partij heeft doen kie zen. De heer Laurens ten Cate. hoofd redacteur van de Friese Koerier, neemt aan 't gesprek deel om duidelijk te maken hoe men als buitenstaander de politieke keuze als geloofsbeslissing De discussie wordt geleid door Jan Blok; het programma werd voorbe reid door Hedda van Gennep en gere gisseerd door Ineke Sipkema. Zondag Nederland I. 18.50 uur. „Zwijmelteksten bij t. v. -reclame. Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De 42-jarlge Jules de Corte zit een tikje wijsgerig en iro nisch in de KRO-foyer te praten met zijn onafscheidelijke medewerker, pro gramma-technicus Joop Kuipers. Om 22.10 uur vanavond zendt de KRO hun lichte muziekprogramma „Roulette" voor de honderste keer uit. Dat niet alleen de KRO-luisteraars, maar tal loze anderen dit programma en zijn liedjes appreciëren, vindt Jules pret tig. Toen hij op 1 juni 1963 de eerste opname van deze mixture van liedjes, platen en pianomuziek in elkaar zette, kon hij niet bevroeden, dat hij er vier jaar lang mee door zou gaan. Nee, het is niet gemakkelijk om elke week weer goede nieuwe teksten te maken. Maar Jules is niet van plan zichzelf te overwerken. Er gaan da gen voorbij dat hij eenvoudig niet aan „Roulette" denkt. Zijn vrouw en zes kinderen zien hem dan met welgeval len luisteren naar die prachtige vo gels in de kleine en grote volière. Vo rige week kocht hij nog een edelzan- gertje. „Het beestje deed geen bek open", zegt Jules, „maar nu kwekt hij de oren van mijn hoofd. Ik heb ook twee papegaaien en een beo in mijn werkkamer". Van een pastoor kreeg hij eens een prachtige speeldoos met tweehonderd antieke rollen, als dank voor zijn mooie levensliedjes. Zijn huis aan de St.-Jorisweg te Delft, waar hij sinds 1945 woont, herbergt vele klok ken, die op het hele en halve uur slaan en tinkelen dat het een lieve lust is. Zijn grootste trots is het oude toren uurwerk van de voormalige blinden- school te Grave. Het is in het trappen huis opgehangen en de firma Eijsbouts uit Asten heeft daarvoor twee kleine klokjes gegoten, waarin de namen van zijn zes kinderen staan gegraveerd. De randschriften luiden: „Het heilig moe ten aanvaarden" en „prijzen het zalig mogen". De diepe betekenis zal nie mand ontgaan. Idee van Alex Terugkomend op zijn jubilerend radio programma vertelt Jules, dat eigen lijk Alex van Wayenburg de gedachte voor deze rubriek opperde. Hij zei in 1963 zoiets van, „maak eens wat in de geest van de BBC-formule „schijven en toetsen". Het is typische radio- kleinkunst. Samen met technicus Joop Kuipers luisterde hij elke week vele platen af, die Joop in de enorme dis cotheek van de Nederlandse Radio Unie opzocht. Alles wordt op eèn band vastgelegd. „Wie zijn toch die Amerikanen tweede deel „Een nieuwe maatschappij" is de ti tel van de tweede aflevering van de serie „Wie zijn toch die Amerikanen4", die de NTS zondag op Nederland II uitzendt. In dit programma wordt het puritanisme behandeld en de invloed die het had op de ontwikkeling van de Amerikaanse geschiedenis. De puritei nen wilden een nieuwe, op de bijbel gebaseerde maatschappij grondvesten. Maar de puriteinse gezindheid maakte het voor andersdenkenden onmogelijk om onder hun gezag te léven. Daaren tegen vormde in Pennsylvanie de nieuwe kolonie van William Pann, godsdienstige verdraagzaamheid de hoeksteen van de grondwet. Deze idee- en van vrijheid en verdraagzaamheid leidden uiteindelijk naar Thomas Jef ferson en de Amerikaanse Onafhanke lijkheidsoorlog in 1776. Zondag Ned. II. 19.25 uur. Thuisgekomen gaat Jules voor de pia no zitten om te improviseren. Soms staat hij even op, wandelt door zijn werkkamer en schrijft daarna een tekstje op. Twee dagen later reist Ju les weer naar Hilversum, waar Joop Kuipers met hem de verschillende me lodietjes en teksten bespreekt, totdat de opname van deze unieke mixture kan beginnen. De bescheiden bard, die het ogenlicht mist en zijn onaf scheidelijke technicus, rijgen de plaat jes aaneen, terwijl Jules aan de vleu gel met een pretentieloze stem zingt wat er in zijn dichterlijk gevoelig hart omhoog welt. Negen heit de klok „Hoe lang ik al voor de microfoon werk. Ik dacht sinds 1953. Joop Kui pers kijkt even in de opnamecahiers en zegt, „sinds 3 oktober 1953". „Dat komt zo. ik vroeg een auditie aan in Hilversum bij de KRO, omdat ik met het spelen op een dansschool in Delft en bij feestjes, slechts op bescheiden wijze in mijn onderhoud kon voorzien. Van Alex van Wayenburg mocht ik toen in een uitzending van „De Zonne bloem" laten horen wat ik waard was. Laten er nou stapels brieven binnen komen. Velen vroegen of ik eens wilde terugkomen. Al gauw was ik vaste pianist van „De Zonnebloem". Op een zekere dag kwam Jan de Cler op me toelopen-in de studio en zei: „Jou moet ik hebben voor „Negen heit de klok". Ik werd toen geregeld mede werker. Later volgden de program ma's „Kaatje ben je boven?" en „Win- Jules lacht eens bij het ophalen van die herinneringen en strijkt met de hand over zijn hoge voorhoofd. Hij kan tevreden zijn. Want hij heeft zich ontwikkeld tot een van de knapste troubadours van ons land. In ontelba re radio-, maar ook in vele televisie programma's is hij opgetreden. Maar „Roulette" is toch wel zijn hoofdwerk, waarvan hij zaterdagavond in zijn Delftse woning het resultaat kan be luisteren. Het samenstellen daarvan is een precisiewerk en Jules erkent vol mondig dat hij zonder de medewerking van Joop Kuipers nimmer tot een der gelijk resultaat gekomen zou zijn. „Het beste liedje van de laatste tijd vind ik dat van Jasperina de Jong over de oudjes. Ja ik luister veel naar de radio, maar ook naar de televisie. Soms reageer ik wel eens schriftelijk op bepaalde uitzendingen, die me niet bevallen". Om te gillen „Binnenkort schrijf ik een brief op po ten aan de STER (Stichting Ether Re clame). Ik ben gewoon verbijsterd over die rotteksten. Als ik ze hoor dan heb ik soms behoefte om te gaan gil len. Wie durft in deze tijd die zwijme lende moeder na te zeggen: „Soms als ik mijn kinderen zie. vraag ik me af. geef ik ze wel genoeg te eten?" Wat een tekst, nu al die Nederlanders lijden aan verdikking en vetzucht, om dat ze te veel eten en te weinig bewe ging hebben. Ik ben echt niet tegen re clame, maar tegen zulke aanprijzing van waren moet elk rechtgeaard kij ker een vlammend zwaard van protest opheffen. Weet u soms wat witter dan wit is? Dat is versgevallen sneeuw, maar niet in de buurt van de vuilbe- rookte steden van de randstad Holland. Nee, geef me dan maar die heerlijke quasi-reclame op het derde net van de KRO. Ook „Zo is het" vond ik een fijn programma. Gelukkig heb ik niet zul ke gevoelige lange tenen. Helaas ver gaten de samenstellers wel eens, dat je in je teksten wel groepen en stelsel mag bekritiseren, maar nooit mensen mag afmaken". „Er worden al te veel mensen tussen de randraderen van de maatschappij vermorzeld. Je moet proberen de mens, het individu heel te laten. Als ik tegen mijn oude tante zeg „Rozen krans bidden is onzin", dan trap ik op haar hart. Ik mag het wel denken, maar daarom nog niet voor radio of t.v. uitspreken, want je weet nooit wie er luistert of kijkt. Als we Jules de Corte, de knappe obser vator van het leven, vragen of hij nog lang met „roulette" denkt door te gaan dan schudt hij zijn hoofd. Met zachte maar besliste stem zegt hij: „Dit is het laatste seizoen. Ik moet er mee stoppen voor het sleur wordt en de men sen gaan zeggen. Oh, daar heb je die De N.T.S. zendt zondag op Nederland 2 „Fasching" oftewel „Carnaval in München" uit'. In deze B.B.C.-produktie wordt een kykje genomen achter de schermen van de beroemde Müchener Fasching, met zijn gekostumeerde bals, optochten en tableaux vivants. Men ziet hoe de gewone Münchener arbeider, de student, de zakenman, de postbode, kortom iedereen weken lang vermomd in masker en kostuum zich op zijn eigen manier kan uitleven en hoe op „Weiberfastnacht" de vrou wen de kans hebben een man aan de haak te slaan en geen man op straat, kantoor of in tram veilig is. Ook zijn er de gebruikelijke woelige taferelen in de talloze oude bierkelders in de stad, waar dè typische Beierse hoem- pamuziek klinkt. München staat echter niet alleen be kend om zijn „Fasching", maar heeft ook betekenis als cultureel centrum. Het was ook de geliefde stad van Hitier, wiens nalatenschap evenwel bestond uit de verwoesting van de helft van het stadscentrum door geal lieerde bommenwerpers. H(j liet ook nog iets anders achter: een klein dorpje aan de rand van de stad, met een naam, die meer dan twintig jaar later nog een verschrikkelijke klank heeft: Dachau. Gids op deze speurtocht door het Beierse volkskarakter is de bekende B.B.C.-correspondent Alan Whicker. Zondag Nederland II. 21.15 uur. NEDERLAND I STER. Reclameultzend ingen om 18.55. 19.56 en 20.16 uur). NTS: 18.45 uur: Pipo de clown. 18.50 uur: Nieuws in het kort. NCRV: 19.00 uur: Aap, Snor, Swiep, tv-serie. 19.45 uur: Onderweg, toelichting op kerkencollecte. NTS: 20.00 uur: Journaal. 20.20 uur: Attentie, actualiteiten- abriek. NEDERLAND I NTS: 15.30 uur: Monitor, ontspannings programma. CVK/IKOR: 17.00 uur: Mississippi Kyrieleis, documentaire. 17.55 uur: Sluiting. 0VK/IKOR/KRO/RKK 19.00 uur: Woord voor woord, brjbelvertelling. CVK/IKOR: 19.05 uur: Politieke keuze, discussie. NTS: 19.30 uur: HILVERSUM I VARA: 20.0520.45 uur: Concert door het Promenade Orkest 10.45—21.55 uur: Verkeerd verbonden, hoorspel 22.50—23.25 uur: Rakelings, cabaret- NCRV: 20.30 uur: Stiefbeen en zoon, tv-serie. 21.05 uur: Het blijft Hollands, muziekprogramma. 22.00 uur: Close-up, informatief. 22.20 uur: Farce majeure, cabaret- programma. 22.40 uur: Morgen is het zondag. NTS: 22.45 uur: Tweede journaal. 22.50 uur: Sluiting. NEDERLAND II STER: Sport. 20.25 uur: Nieuws in het kort. AVRO: 20.30 uur: Kunstgrepen door Pierre Janssen. 21.00 uur: De Beer, spel. 22.00 uur: Hoe ontstaat een gr.- plaat, documentaire. NTS: 22.45 uur: Tweede journaal. 22.50 uur: Sluiting. NEDERLAND II NTS: 19.00 uur: Thierry la Fronde, programma HILVERSUM II KRO: 19.30—20.30 uur: Zingening, amuse mentsprogramma 22.45—23.55 uur: Goal. muzikaal sportprogramma Reclameuitzendingen om 20.01 en 22.10 uur). NTS: 20.00 uur: Nieuws ln het kort. VARA: 20.05 uur: Mrs. Thursday, t.v.- serie. 20.55 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek. TROS: 21.10 uur: Voyage to the bottom of the sea, film. 22.00 uur: Kerstkaartactie. NTS: 22.15 uur: Tweede journaal. 22.30 uur: Sluiting. jeugdserie. 19.25 uur: Wie zijn toch die Ame rikanen?, documentai- 19.50 uur: Het vriendelijke mier tje, tekenfilm. 20.00 uur: Nieuws in het kort. 20.05 uur: Dr. Kildare, tv-serie. 20.30 uur: The Villains, t.v.-serie. 21.15 uur: Fasching of Carnaval in München, reportage. 22.05 uur: Tweede journaal. 22.10 uur: Sluiting. Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 20.00, 22.30 23.55 HILVERSUM II 7.00, 7.30. 8.00. 8.30,12.30 19.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM III Elk heel uur vanaf 9.00 HILVERSUM I AVRO: 12.00—13.00 uur: Muzikaal onthaal 13.20—14.00 uur: Radar, radioperiodiek NRU I: 14.15—16.30 uur: Stereoconcert door het Concertgeb.ork. 18.05—18.30 uur: Langs de lijn, sport- reportages AVRO: 20.05—21.15 uur: Stereoconcert door het Cappella Coloniensis TROS: 23.20—23.55 uur: Relax, amusements- HILVERSUM 11 programma KRO: 9.00—10.00 uur: Hoogmis uit Oegst- geest 13.30—14.00 uur: Radioprentenboek jeugdprogramma NRU: 14.30—17.00 uur: Langs deJijn, sportprogramma NCRV: 20.15—21.00 uur: Werken van Johann Sebastiaan Bach 21.00—21.40 uur: De verdwijning van HILVERSUM III VARA: 13.07—14.00 uur: Ringo, tienerprogram- 17.05 18.00 uur: Laat-ie-fijn zijn. Ne derlands programma. RADION EUWSD HILVERSUM I: 8. 9.45, 13, 17.50, 20, 22.30 en 23.55 uur. HILVERSUM II: 8.00, 12.30, 19.00, 22.30 en 23.55 uur. HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 uur. arbeiders. 14.32 Koperorkest. 15.00 Nieuws, 15.02 Gram. voor bultenl. arbeiders. 15.30 Country- en westernmuzlek, 16.00 Nieuws. 16.02 Gevar. muziek, (16.30 Voetbal-toto-uitsl). 17.00 Nieuws, verder tot 18.00 Ned. artiesten. Radioprogramma HEDENAVOND 8.20 Gevai Nws, Verkeerd verbondi progr., 23.25 Gram., 23.55 Nws.' .00 Instru- 1 II (298 m) KRO: lemble, 18.20 Orkestmuziek. 18.4( ensemble. 19.00 Nieuws, actual., J Lledjesprogr.. 20.30 Verzoekplatenprogr. Gram. 22.30 Nieuws. 22.45 Sportprogr.. Elvlssho' BRUSSEL Ned. (324 r Lek. 9M '.30 Gev. progr., 18.00 In de Gilde Tavee 1.15 Jukebox (verzoekjes). 18.45 The D wing College Band. 19.00 Gevar. mu: Belcantoconc 18.32 Lichte i MAANDAG groenteman), 8.50 Mor Het spel „De Beer", dat de AVRO zondagavond uitzendt, Is een korte (1 uur) eenakter van de grote Russische toneelschrij ver Anton P. Tsjechov, en een van diens eerste werkstukken, Hy schreef „De Beer" in 1890, geruime tyd dus voor de stuk ken die hem beroemd zouden maken, zoals De Drie Zusters, De Kersentuin en De Meeuw. „De Beer" is een klucht, die voornamelijk bestaat uit een dialoog tussen de nog om haar man rouwende weduwe Popova (Sigrld Koetse) «n de grootgrondbezitter Grigori Steparvovitsg Smiracxv. De titel van het stuk is ontleend aan een deel van de dialoog, waarin de weduwe Smirnov uitmaakt voor „ongelikte beer" Smirnov wil van de weduwe geld. Niet alleen omdat wijlen haar maan dat aan hem schuldig is, maar ook omdat hij zeli volkomen aan de grond zit. Popova neemt het hem kwalijk dat hij daarom in de rouwperiode komt vragen Smirnov op zijn beurt koestert niet al te vriendelijke gevoelens voor Popova in het bijzonder en voor vrouwen in het algemeen. Hij haat hen op grond van vroegere ervaringen met leden van de andere sekse Toch eindigt het spel met een kus. Echte liefde Zondagavond! Ned. I, 91.00 uur. ZONDAG 5 FEBRUARI DANSEN 's Middags aanvang 2 uur „De Maskers" Entree ƒ2.75 'sAvionds aanvang 8 uur ,The Outsiders' en ,The Cads' Viooi-verkoop Rhyoenburcherlaan 32

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2