B. EN W. IN VERKOOP ONDERHANDELING OVER „VOORDORP-TERREIN" Burgemeester leidt forum voor jonge kiezers in Leiden DINSDAG 31 JANUARI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP f Voldongen feit De 87-jarige mevrouw A. Groene- veld kwam gistermiddag kwart vooi één ongelukkig ten val in haar wo ning aan de Haarlemmerweg, vermoe delijk tengevolge van een duizeling. Ze liep een heufracutur op en moest dientengevolge naar een ziekenhuis worden overgebracht. Bij de omschakeling van stadsgas op aardgas is gisteravond kwart over tien aan de Korte Mare een kleine brand ontstaan, toen de afvoerpijp met brandend uitstromend gas omviel op een binnenplaatsje en tegen een deur terechtkwam. De brandweer heeft het vuur geblust. In het Prytaneum aan het Rapen burg is in de nacht van zondag op niaandag een inbraak gepleegd, w bij ongeveer 35 flessen alcoholhouden de drank, 30 doosjes sigaren en ruim 200 pakjes sigaretten werden buitge maakt De politie heeft twee 18-jarige jongelui aangehouden. Dezelfde jongelieden pleegden die zelfde nacht een inbraak in een café aan de Lage Rijndijk, waar ze vijf flessen jenever en een fles wijn mee namen. Uit de etalage werden daarbij nog een aantal flessen meegenomen, die echter niet dan gekleurd water bevatten. Vannacht vond in een woning aan de Plantage een insluiping plaats via een openstaande serredeur. Uit een der kamers werd een geldkistje met f 200,geledigd en werden twee spaar bankboekjes met elk een tegoed van f 500,ontvreemd. Onderzoek van da mestassen leverde nog eens f 15,op. De 7-jarige Jacob Zandvliet stak gistermiddag zonde op het verkeer te letten de Dijkstraat over en werd tij dens het oversteken door een perso nenauto aangereden. Met een hersen schudding en een hoofdwond werd hij naar een ziekenhuis vervoerd. Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen is geslaagd voor het ing - ex. landhuishoudkunde, de heer M. A. van Holten te Leiden. Krediet gevraagd voor voorzieningen t.b.v. huisvesting verenigingen B. en w. vragen de raad een bedrag van 25.000 gulden beschikbaar te stel len voor het treffen van voorzienin gen in de voor verenigingen bestemde ruimten van het van. fabriekscomplex Van Wijk aan de Vestestraat, welk complex thans zijn definitieve bestem ming heeft gekregen. Naast de bedrijfsruimten, die voor het merendeel al in gebruik genomen zijn, zullen verschillende delen van het complex ten dienste van het ver enigingsleven worden gesteld. Het ge vraagde bedrag is noodzakelijk voor het treffen van de meest elementaire voorzieningen ten behoeve van tafel tennis en judo, een microtheater (Chr. toneelgroep Imperium) en voor bij komende kosten. Burgerlijke Stand Geboren: Babetle Victoria d.v. V. H. Riethoven en I. T. Bosman; André z.v. R. Zandvliet en G. v. d. Linden; Caro- la d.v. J.W Grashuis en T. J. P. van Hoogen; Abraham Johannes z.v. A. Chaudron en N. M. S. de Jonge; An- thonius Wilhelmus z.v. A. W. Douwes en C. de Niet; Casperina Johanna An- loinetta d.v. P. Lindhout en C. J. Post- houwer; Wilhelmnia Petronella d.v. P. J. L. Tijssen en W. J. A. Steenvoor den; Mario Johan Reinier z.v. M. Zee en J. Pet; Ronaldus Reynerius Andreas z.v. M. A. P. Hendriks en A. F. v. d. Water; Jorgen Lauwrens z.v. L. H. Helder en E M. M. v. d. Heijde; Johan nes Titus z.v. T. Grijpsma en K. Tinga; Irma Johanna Christine d.v. T. J. J. Knijnenbürg en J. Kanbier; Eddy z.v. H. M. Velthuijzen en K. M. v. As; Ger- rie Alida d.v. J. v. Beelen en G. Hoek; Martzen Madeleen d.v. J. A, de Weerd en J. T. Meijer; Willem z.v. W. v. Bee- len en S. Hartevelt; Pieter Catharinus z.v. P. C. Spannemaker en K. M. Snie- der; Helena Cornelia d.v. J. C. v. d. Wereld en C. A. J. v. d. Berg; Arjan zv. J. Schellingerhoudt en G. Vonk. Gehuwd: A. A. v. d. Hulst en H. M. v. Amsterdam Overleden: M. E. Andriessen 40 j., e.v. C. J. v d. Laan: H. W Slootweg 19 j., z.; A. A.M. de Rijk 8j., z.; K. v. Dorp 38 j., m. Hoewel burgemeester mr. R. M. Gallas in de gisteren gehouden vergadering van de gemeenteraad geen concrete mededelingen wenste te doen -"laten we In dit stadium van de onderhandelingen nog niet al te veel zeggen", zo motiveerde hij- ls het duidelijk geworden, dat binnen niet al te lange tyd voorstellen ver wacht kunnen worden betreffende de bebouwing van het terrein van "Voordorp" naast de Leiderdorpse brug. Dit bleek bij de discussie over het voorstel om van drie aannemers enkele percelen grond, die reeds werden verkocht, terug te kopen. Door het terug kopen van de grond zyn b. en w. nu in staat aan eventuele gegadig den bijna 1 ha meer aan te bieden. Vergroting van het "Voordorp-complex" werd nodig geacht, omdat enkele gegadigden een zekere terughoudendheid toonden, vanwege de geringe parkeermogelijkheden. Tydens de discussie werd ook duidelijk -de heer Heken "onthulde" dit- dat de gemeente thans In onderhandeling is met de heer A. Buys te Voorburg, die voornemens zou zijn een kantoorgebouw te stichten op het terrein van het voormalige "Voordorp". De heer A. Kleiss kritiseerde de late Indiening van het voorstel. "Omdat ver schillende aannemers reeds aan het bouwen zjjn volgens een nieuw bebouwings schema, wordt de raad min of meer voor een voldongen feit gezet", zo betoogde hij. Ondanks zyn kritiek op het voorstel stemde hij echter wel voor, doch hjj ver klaarde zich tegen het terug kopen van grond van de heer C. Meerburg. Vrij langdurig gepraat werd er ook over de Muziekschool, die dit jaar een subsi die van ƒ24.780,uit het Cultuurfonds zal krfjgen. De heer J. Boot (prot. chr.) vond,- dat de muziekschool een onevenredig groot bedrag aan het Cultuurfonds onttrekt, de heer J. Tieken (KVP) informeerde wat b. en w. bedoelen met een eventuele structuurwijziging bij de Muziekschool. De voorzitter gaf toe. dat de Muziekschool steeds kostbaarder wordt voor de gemeente, maar niet te ontken nen valt, dat deze instelling in de laatste jaren formidabel is gegroeid: 404 leer lingen krijgen nu les van 15 leerkrachten. Met het bestuur van de school zijn nu besprekingen gaande om eventueel tot een ander opzet te komen. Wellicht is het mogelijk de school een grotere reikwijdte te geven, er een soort streekschool van te maken. In dat geval zal de gemeente een beroep kunnen doen op de provincie voor subsidie. Dr. De Leeuw voor wie op het ogenblik een woning gebouwd wordt op de hoek van de Loevestein en de Van der Valk Boumanweg heeft de gemeente verzocht nog een strook grond aan hem te verkopen ter vergroting van zijn toe komstige tuin. De heren G. van 't Klooster en A. Kleiss spraken zich uit tegen verkoop. We weten nog helemaal niet hoe de verkeerssituatie zich in de toekomst gaat ontwikkelen op dit kruispunt en het zal best mogelijk kunnen zijn, dat we de grond nog eens hard nodig zullen hebben om correcties van het kruispunt mo gelijk te maken. Beide heren adviseerden het college het voorstel terug te nemen en een voorstel tot verhuur te doen. Burgemeseter Gallas zei. dat het college de mening is toegedaan, dat uit verkeerstechnisch oogpunt beslist geen bezwaar te gen verkoop is. Hij wilde niet op het verzoek tot verhuur ingaan, omdat niet aan genomen kan worden, dat mettertijd de grond aan dr. De Leeuw onttrokken moet worden. De meerderheid van de raad stelde zich achter het standpunt van b. en w. want bij de stemming verklaarden zich alleen de heer Kleiss en de twee leden van de KVP-fractie zich tegen. De heer G. Van 't Klooster vroeg bij het voorstel tot onderhandse aanbesteding van de afbraak van een woning aan de Kerklaan of het Bysteem van onderhands aanbesteden een principe van b. en w. is geworden. Vrywel alle publieke werken, zoals aanleg van wegen, de bouw van openbare gebouwen, worden in Leiderdorp onderhands aanbesteed. De heer van 't Klooster was van mening, dat het een zaak van rechtvaardigheid is -vooral nu in de bouwwereld gesproken kan worden van een ontspanning- om iedere aannemer een kans te geven. De voorzitter verklaarde, onder byval van ir. R. Poels, dat de gemeente met de procedure van aanbesteding op uitnodiging zeer tevreden kan zyn. "We kunnen dan aan het werk gaan met een vertrouwde aannemer en bovendien is de praktijk, dat het werk btj onderhandse aanbesteding uitgevoerd kan worden vol- bedrag!" gens de begroting van het bureau openbare werken. Soms zelfs nog voor een lager ADRES MIDDENSTAND Alle andere voorstellen werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. By de behandeling van het grote aantal ingekomen stukken vroeg mr. J. de Groot waarom het adres aan de raad van de Leiderdorpse middenstanders owr de afsluiting van de Berkenkade niet by de ingekomen stukken was vermeid. De burgemeester zei, dat het adres inderdaad is ingekomen, maar het is thans nog in studie by het college en de commissie strafverordeningen. Met advie zen zal het adres zo spoedig mogeiyk aan de raad worden doorgestuurd, aldus de burgemeester. Aan het slot van de vergadering deelde de voorzitter nog mede, dat het Dorpshuis op verkiezingsavond, 15 februari, zal worden opgesteld. Een aantal t.v.-ontvangers zal in beide zalen worden geplaatst, en alle plaatselijke po- in het Dorpshuis met het publiek de uit- Plannen voor bouw van autoboxen en dagwinkels in Zuid-West Nationaal Grondbezit N.V. te 's Gra- venhage heeft verzocht van de gemeen te te mogen kopen percelen bouwterrein resp. gelegen aan het Jacques Urhis- plantsoen en het Vyf Meiplein. Voornoemde N.V. heeft het voorne— en de grond aan het JacquesUrlus- plantsoen (achter de ChurchUl-laan) te bebouwen met 5 dagwinkels en 14 auto boxen, terwijl op de grond aan het Vyf Meiplein een bouwplan, omvattende 6 dagwinkels, zal worden gerealiseerd. Omtrent de verkoopprijs van de gron- :n en de voorwaarden, waaronder deze verkoop zal plaats vinden, genoemd in de terzake opgemaakte voorlopige koop contracten, ls met koopster overeen stemming bereikt. B. en w. adviseren de raad tot verkoop te besluiten. Vragen aan B. en W. Noodraadlid voelt voor kunstijsbaan in Leidse Hout De heren W. J. J. Pompe en Th. H. Nijssen, resp. voorzitter en lid van de Noodraad-fraetie in de Leidse raad, heb ben zich met schriftelijke vragen tot het college van b. en w. gewend. Ge vraagd wordt om verkeersmaatregelen In verband met de zeer gevaarlijke ver keerssituatie op de Hoge Rijndijk tussen de Wilhelminabrug en de Leiderdorpse brug. Verder wordt verzocht of b. en w. kunnen nagaan of ten behoeve van de sintelbnan in de Leidse Hout een vries- installatie aangeschaft kan worden, waardoor de sintelhaan in de winter maanden als kunstijsbaan gebruikt zal In deze omgeving bestaat, aldus de I heer Pompe, een dermate grote behoefte aan een kunstijsbaan, dat een lonende exploitatie wel verzekerd is. Voorts worden aan de nieuwe situatie i bij het kruispunt Haagse Schouw aan gepaste verkeersborden wenselijk ge acht, Tenslotte wordt gevraagd of voor de pijpleiding, welke loopt vanaf het terrein van de Lichtfabrieken tot aan de Haarlemmertrekvaart, binnen rede lijke termijn geen andere oplossing ge- j vonden kan worden. De huidige situatie, aldus de heer Pompe, draagt zeker niet bij in de verbetering van het stads- schoon en is bepaald hinderlijk voor vele bewoners van die omgeving die deze leiding vlak voor hun ramen zien. Transportriool naar zuiveringsinrichting Aanleg 2 miljoen Naar thans verwacht wordt zal een deel van de ln aanbouw zynde riool waterzuiveringsinrichting Allemans- geest eind 1987 gereed komen en ln be- dryf kunnen worden gesteld. Het is uiteraard gewenst het vermogen van de inrichting zoveel mogelyk te benutten. By de huidige stand van zaken zou evenwel slechts het rioolwater van het uiterste zuidwestelijke gedeelte van Leiden-Zuldwest naar de inrichting kun nen worden geleld. Het ls daarom nodig langs de noordzyde van de Voorschoter- weg een transportrtool te leggen. De aanwezigheid van dit riool zal het nJ. mogeiyk maken het afvalwater van ge heel Zuidwest en van het stadsdeel, ge legen ter weerszijden van de Lamrnen- schansweg ten zuiden van de spoorlijn loeiden-Woerden, naar bovengenoemde zuiveringsinstallatie af te voeren. De aaiiiegkosten worden geraamd op 2.000.000,-. welk bedrag door de raad beschikbaar moet worden gesteld. Het is de bedoeling ook rioolstoffen uit de gemeente Voorschoten naar de zuiveringsinstallatie af te voeren en daarin te zuiveren. Bij de bepaling van de capaciteit van de installatie is daar mede rekening gehouden. Het uiteinde lijke vermogen zal 165.000 inwoner- aequivalenten bedragen. Het project wordt evenwel in fasen uitgevoerd. Bij het gereedkomen van de eerste fase zal de installatie een vermogen van 75.000 inwoner-aequivalenten hebben. B. en w. stellen de raad voor met de gemeente Voorschoten inzake de zuive ring van afvalstoffen, uit die gemeente afkomstig, een overeenkomst aan te Leidenaars wegens diefstal veroordeeld Voor de Haagse rechtbank hebben zich te verantwoorden gehad een 23- jarige losarbeider en 19-jarige chauffeur uit Leiden, terzake van inbraak en dief stal gepleegd in een woning aan de Prinses Mariannelaan te Wassenaar en Huis ter Duinstraat te Noordwijk. In het eerste geval werd totaal 165 gulden gestolen en in Noordwyk 450.-. De jongste verdachte fungeerde als uit kijk tijdens de inbraken. De rechtbank heeft beide verdachten veroordeeld ieder tot zeven maanden gevangenisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk. GELD VIT DE MANTELZAK De proc. generaal by het Haagse ge rechtshof constateerde dat een 24-jarige ex-werkster uit Leiden wel een dief achtige aard bezit. Niet alleen dat zy reeds eerder wegens diefstal is veroor deeld, doch thans waren haar weer twee diefstallen ten laste gelegd. In het ene geval had zij uit een bureau 12,34 gestolen en liet tweede geval be trof diefstal van 20.uit de mantel zak van een andere werkster. ..Als dat zo doorgaat dan wordt het beslist de gevangenis", zo constateerde de proc. generaal. Overigens was het eigenlijk reeds zover, want de politie rechter had verdachte reeds veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaardelijk met proef tijd van drie jaar, van welk vonnis de vrouw in hoger beroep kwam. Georganiseerd door Jeugd pa riemen t Het Leids Jeugdparlement organi seert op dinsdag 7 februari 's avonds om acht uur ln de foyer van de Stadsge hoorzaal een politiek forum, dat onder voorzitterschap zal staan van burge meester G. C. van der Willigen. Jonge ren van middelbare scholen en werkende jeugd zullen respectieveiyk door leraren een Leidse Jeugdaetïe worden aange spoord de partijleden, die in het forum I zitting zullen hebben, met hun vragen I het vuur na aan de schenen zullen leg gen. I Het bestuur van het Jeugdparlement is zich ervan bewust, dat in de week voor de verkiezingen concurrerende verkiezingsevenementen (Koekoek, Luns, PvdA-karavaan) in de sleutelstad plaats zullen vinden, die een byeen- komst van het Jeugdparlement in de schaduw zouden kunnen stellen. Als at tractief element brengt het daarom par- tyleden uit de zeven grootste partijen in het forum bij elkaar, die elkaar des gewenst figuurlijk in de haren kunnen De jongerengroepen van de KVP PvdA hebben nog geen afgevaardigde Tentoonstellingen Museum voor Volkenkunde (Steenstr.) Tent. „Bali, beeld en droombeeld Zij beriep zich hiervoor op haar per- J af 17/12 tot 1/3). sooniyke omstandigheden, die de gevan genis wel erg bezwaarlyk voor haar maakten. Dat zag de proc. generaal ook wel in, doch hij vond het een gemene streek die verdachte had uitgehaald. Hij wilde verdachte echter nog een maal de kans geven buiten de gevange nis te blijven en vorderde een geldboete van 50.— en een week gevangenisstraf voorwaardelyk. Uitspraak over 14 dagen. Nieuwe adresseermachine voor gemeentesecretarie Sedert enige jaren beschikt het bureau mechanische administratie van de af deling bevolking c.a. over een Citograaf handdrukmachine, uitgerust met lystapparaat, welke apparatuur brulkt wordt voor het vervaardigen „hectografische moederbladen ten dien ste van de verstrekking van mutatieop- gaven aan gemeenteiyke- en rijksdien sten en aan particulieren. Deze moeder bladen worden door middel van een vloetstofduplicator afgedrukt op geper foreerde lijsten. Aangezien deze handdrukmachine ge combineerd met het lijstapparaat niet voldoet aan de te stellen eisen en boven, dien enkele onderdelen volkomen ver sleten zijn, bood de Citograf-importeur aan genoemde machine in te ruilen, te gen een rebuilt elektrische adresseer machine type F. De rebuilt machine type F kost geheel compleet 3495,-, terwijl hierop een korting wordt verleend van 300.. De inruilwaarde van de oude machine bedraagt 450,-, zodat voor de aan schaffing van de nieuwe machine een bedrag van 2745,- nodig is. UNIVERSITAIRE EXAMENS Kand. ex. psychologie mej. C. J. M. Peters (Den Haag); doet. ex. psycho logie mej. R. M. Bruijel (Goirle N. Br.), idem mevr. J. v. d. Sluys-Wiebenga (Aer- denhout) ,idem mevr. A. M. de Wilde- Strybos (Warnsveld), kand. ex. God geleerdheid mej. W. Semeijns de Vries Doesburgh (Den Haag). LEIDSE AGENDA WOENSDAG 1 FEBRUARI K. en O. hoofdstadoperette „Zwei Herzen im Dreivierteltakt", Stadsge hoorzaal, 20.00 uur. R.K. Bejaardensociëteit Herensingel parochie. 15-jarig beslaan. H. Mis (9.30 uur), feestelijk ontbijt. Maria Gij- zensteeg (10.30 uur). DONDERDAG 2 FEBRUARI De Ruif (Janvossensteeg 59): „Affi ches". Dagelijks 10 uur v.m.8.30 uur n.m. (behalve zaterdag en zondag). Academiegebouw (Rapenburg 73): Tent. werken van Theo Daamen (tot 20 febr.) dag., beh. zond., 10-18 uur. Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg 11). Schilderijen en tek. Jan Juffermans t/m 17 febr. Dinsd. t/m vrijd. 11-6 DE LAKENHAL: Tent. van kinderte keningen (t./m. 19 febr.) dag. tijdens openstelling museum. Musea ACAD. HIST. MUSEUM, Rapenburg 73, di., vrij., 14-17 uur (verder op aanvraag bij custos). BURCHT, Burchtsteeg, dag 10-17 uur: Grafelijke versterking uit 900. HORTUS BOTANICUS, Rapenburg TS, ma. t/m vrij. 9-12, 13.30-16 uur: kassen 9-12 en 13.30-16 uur, zon. gesl.: tuinen. MUSEUM DE LAKENHAL, O. Singel 28, 10-16, zon. 13-16 uur, zat. gesl. (t/m 5 jan. gesl.): Schilderijen o.a. Rem brandt, Jan Steen. NED. LEGER EN WAPENMUSEUM GENERAAL HOEFER, Pesthuislaan, werkd. 10-17, zon- en feestd. 13-17 uur, zat. gesl. PILGRIM FATHERS-HUISJE. Boisot- kade 2, werkd. 9.30-12 en 14-16, zat. 9.30-12 uur: Documenten uit de tijd van de Pilgrim Fathers. PRENTEN-, MUNTEN- EN PEN NINGKAMER DER RIJKSUNIVER SITEIT, Kloksteeg 25, voor bezoek eerst schriftelijk of telefonisch aanvragen. Ook geschiedenis van de fotografie. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN, werkd. 10-17, zon. en feestd. 13-17 uur: Egyptische, Assirische, Griekse, Ro meinse en Nederlandse Oudheden. RIJKSMUSEUM VOOR DE GESCHIE DENIS DER NATUURWETEN SCHAPPEN, Steenstraat la, 10-16, zon. 13-6 uur: Chr. en algemeen erkende feestd. dicht). RIJKSMUSEUM VOOR VOLKEN KUNDE, Steenstraat la, 10-17, zon. en feestd. 13-17 uur: Voorwerpen en kunst uitingen van niet-Europese volken. naar voren gebracht, hoeveel er hard aan wordt gewerkt. Voor "fle VVD zal zitting hebben drs. G. M. NJ'. van denne, voor A.R. mr. W. AaiKtjes, C.H.U. prof. van Hulst, CPN de beer C. Ey- mers en voor de PSP de Leidenaar oud SDAP'er J. Engel». GANGMAKER Het ligt in de bedoeling de jeugdige kiezer zelf te laten uitmaken, aan ke partij hij de voorkeur geeft, door hem zelf te laten ontdekken, waat de par tijen in hun mars hebben. Het Jeugd parlement zal vertegenwoordigd zyn als gangmaker. Als het met de vragen niet erg vlot heeft het Jeugdparlement nog een aantal vragen achter c]|e hand. Als de jongeren de actuele politieke vraag stukken aan de orde stellean, belooft '1 volgende week dinsdag een waardevolle avond te worden. LISSE PLANTGOEDVEILING G?LADIOLEN De aanvoer van plantgoed van gladi olen komt nu op gang. De prijzen zijn best en er is veel vraag vtan kweker; en exporteurs. Gladiolen 6/8 per 100. Aflfred Nobel 1.90; Amer 1.10; Americ&n Express 1.30; Aristocrat 2.00; BenarÉs 1.50, Ben Trovato 1.70; Bloemfontein 1.40; Fleming 1.50; Elan 1.10; Flower Song 1.60; Friendship 2.50; Goliden Fiction 1.30; Grock 1.40; Groene Specht 1.60; Han van Meegeren 1.40; Herman var der Mark 1.50; Jo Waganaar 2.10: Leeuwenhorst 1.60; Life Iflame 1.70; Lilac Wonder 1.10; Morning Kiss 2.40; Oscar 1.50; Pfitzer's Memoi^y 1.90; rosie 1.50; Polygoon 1.20J President Kennedy 1.30; Sans Souci 2.2J0; Spie and Span 2.20; White Friendship 2.40; Bij goed: Hyacint candicans a0/op 18.20; idem 18/20 16.55; Lilium Fitte King 24/ op 59; idem 22/24 55; Liliuni Regale 28' op 37.50; Lilium tigrinum 20/op 27 Montbretia gemengd 6/op 2.SO; Dubbele Begonia's 5/op 15.85; idem 4/5 op 12.60. LEIDSCHENDAM KATWIJKER OVER D(E KOP Op rijksweg 4a nabij de grens van Zoeterwoude is gisteren door het slechte wegdek de bestuurder van een perso nenauto, de 36-jarige T. H. <C. uit Kat wijk geslipt Hij verloor de tnacht over het stuur, slingerde over de- weg, vloog over de kop en schoot de betin in nadat een bermpaal was meegesleusrd. De auto werd totaal vernield. De bestuurder kwam met de schrik vrij. WASSENAAR Simon de Waard op Nutsawond Op de eerstvolgende avond van de Mij tot Nut van het Algemeen, donderdag 9 febr. a.s. te kwart over 8 in Tiet Jeroen- huis in de Kerkstraat zal de bekende ;ast en spreker Simon de Waard een film-causerie houden over P<<Sen. Alphense atleten niet opgewassen tegen crossers van Olympia Tijdens de competitiewedstryden, die door de Goudse. atletiekvereniging „Olympia" werden georganiseerd, rond om haar terreinen aan de Bodegraafse- straatweg, hebben de Alphense A.A.V. '86 atleten de overwinning aan hun neus voorbij laten gaan, zij het op enkele se conden na. De overwinning viel nu voor de tweede maal te beurt aan Theo Boere van de atletiekvereniging „Gouda", die na een felle demarrage als eerste finish te in de tyd van 10 min. en 50 sec. - De A.A.V.'er Rein Verkade werd 8e achter Floor Verdouw. De Alpheuse junior Jos Goedhart moest een felle strijd leveren tegen v. d. Bogaards en Tompot, beiden van de organiserende vereniging. Die strijd is hem echter met de overwinning in 4 mi nuten 36,4 sec. in de afdeling B-jongens beloond. Ruim een seconde later over schreden de beide Olympianen de eind streep. Bij de A.-junioren was de over winning weggelegd voor Van Boere van Gouda, die in 7 min. 7,2 sec. het crossparcours aflegde op 4 sec. gevolgd door zijn clubgenoot Versluis. De derde plaats werd veroverd door de AAV'er Jan Niemeyer. Voor de strijd op de duizend meter, dames en meisjes, meldden zich zeven loopsters aan. Van hen maakten Gerda van Veen en Wil Broekman van AAV'36 de beste indruk. Zy deden er resp. 4.43 en 4.47 minuten over. LANGERAAR De afd. Ter Aar van de Ned. Kath. Bond van werknemers in Industriële bedrijven St. Willibrordus" hield de jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer A. van Dam. Het jaarverslag van de secretaris de heer A. v. d. Zwaan, kon de goedkeu ring der vergadering wegdragen. Ook de penningmeester, de heer J. Fransen, kwam met een jaarverslag de dag ep kon een batig saldo ver melden. De kascontrole-commissie bracht een gunstig verslag uit per brief. In de nieuwe controlecommissie wer den benoemd de heren H. Sassen en J. Wassenburg. De heer A. van Dam, die periodiek aftredend was, werd bij acclamatie her kozen. Daarna was het woord aan de heer J. Janssen, districtsbestuurder. De ze sprak over de vraag hoe te handelen bij ongeoorloofd ontslag. Ook ging hij ln op de algemene toestand die voor de werknemer niet bepaald gunstig ls te noemen. Hierna was er gelegenheid vragen te stellen over de besproken on derwerpen wat soms aanleiding gaf tot felle discussies. Ten afscheid sprak de voorzitter een dankwoord tot de heer Janssen, die niet langer districtsbestuurder biyft door zijn benoeming in het hoofdbestuur. De heer Janssen dankte voor de prettige samenwerking die hij steeds in Ter Aar had ondervonden. Hij introduceerde te- de nieuwe districtsbestuurder, de heer M. Spoor. MR. J. KLAASESZ STELDE ZICH OF DE HOOGTE VAN VALKENBURGSE PROBLEMEN Gisteren bracht de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid Holland, mr. J. Klaasesz, een werkbe2ioek aan de gemeente Valkenburg. Mr. Klaasesz werd hierby vergezeld door zijn echt genote en kabinetchef, mr. H. A. N. Dinger-van Kruiningen. Om kwart voor negen arrüveerden de hoge gasten by het gemeentehuis, waar GOED CONCERT VAN „ROKAZANO" TE N00RDWIJKERH0UT PRESTATIES IN STIJGENDE LIJN r de eerste maal heeft het R.K. maar er Is nu eenmaal goed en beter en behalve <le akoestiek is toch ook by een concert entourage en sfts?r van in vloed. Ook nu weer alle lof de negenjarige Corrie Vis, dochtertjè van wethouder G. Vis, mevrouw Klaa- sesz-de Bruijne bloemen aanbood. Ver gezeld van de dameB 1 Have, mevrouw Langeler Vis, bracht mevrouw Klaasesz een zoek aan de Potterie Ravelli, waar met veel aandacht het vervaardigen i de kunstwerken benaderde. De commissaris en zijn kabinetchef hadden ondertussen een bijeenkomst in de raadszaal met het gemeentebestuur. Zowel door burgemeester als door dé wethouders werden hier verschillende problemen, waarmede Valkenburg te maken heeft, aan de commissaris voor gelegd en met hen besproken. De com missaris toonde een duidelijke belang stelling voor deze Valkenburgse aange legenheden. Onder andere werd de ruimtenood ln verband met het Streek plan en de provinciale weg 4 bis in breed cle dirigent I verband voorgelegd. Na een uitvoerige Gemengd koor „Rokazano" inzake de keuze van het beperkte doch I bespreking werd hierna een bezoek ge- metgevarieerde t de capacdteiten van I bracht s het jeugdkoor zijn jaarlijks concert ge- 2yn beide koren goed aangqpaste pro- fabrieken geven in de toneelzaal i 1 ook de dames bij aanwezig. De Oecumenische Raad van Leiden en R. K. Oecumenische Werkgroep. be spreking over kerk en politiek. Rest. v d. Heijden, 20.00 uur Leidse universiteit LUTA speelt „Reigei burg, 20.00 uur. I en zangen Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. genieten v Leiden - 19.45 uur aula Rijnlandflat. beschaafde Churchilllaan (hoek Verdistraatjaar vergadering. cle St. Bavo-gramma. Het gemengde koor stichting. Wij weten niet of die nieuwe vangrijlc en wat de herenstammen be- directeur van Hols, de heer L. Berghuis, omgeving stimulerend heeft gewerkt, treft met 3 tenoren en 4 baritons stellig j gaf een uitvoerige uiteenzetting maar wij menen dat het concert gegeven n0g- steeds te beperkt, maar de perfecte fabricagemethoden. B en talrijker publiek dan de uitvoerig zorgt dat de aandacht daarop bood de heer Berghuis VAi™- «HmuiPi-onJ u-prkte I veel gebonden blijft. Nummers1 ""i- laatste jaren. Zeker stimulerend werkte J njet Diesviering, j de fraaie en akoestisch zeer goede zaal a]s Exsultate Justi van Viadini. Vir; Leidse Schouw op leider Jan Postma en zijn zangeressen jesse van Bruckner, het laatste deel het afscheid de commis- blindengeleidehond aan, een geste die bijzonder cp prijs werd gesteld Om elf uur was het marinevliegkamp kunnen j met het Te Deum laudamus uit het V alkenburg aan de beurt beheerste koorzang. Daar- illen wij natuurlijk niets te kort de concerten van vorige jaren, tegelijk kerstoratorium van Perosi lsregen goede vertolking en warden met aandacht beluisterd. Van geheel andere reddingsdienst aard waren „Das klingelt herlich'" fj| Vuilstortplaats Meerburgerpolder krijgt andere bestemming Met ingang van 1 februari a.s. wordt de stortplaats aan de Roomburgerweg officieel buiten gebruik gesteld als stort plaats van huisvuil. Huisvuil en andere verbrandbare stof fen worden in feit© reeds enige tijd af gevoerd naar de verbrandingsinstallatie aan de Haarlemmerweg. Wel zal de bestaande put. eveneens met ingang van 1 februari a.s., in ge bruik worden genomen als stortplaats niet verbrandbare afvalstoffen, zo als puin e.d. Zowel bij de Dienst Gemeentewerken Is bij particulieren in Leiden bestaat an een dergelijke stortplaats grote be hoefte. Particulieren kunnen er terecht op werkdagen (behalve zaterdag) van 8.0017.00 uur. Het tarief bedraagt 50 cent per 14 kubieke meter. 1 be zoek. Hier werd een demonstratie gege- de O.S.R.D. (Opsporings- en »n vliegtuig en helicopter. Nadat men bij de comman- het vliegkamp, kapitein ter G. J. Hoes, de lunch had ge trokken de hoge gasten om- bewerking van W. Kloek, waar reeds eerder succes mee werd geoojgst. In die nummers kon het koor zicih volledig j 1 uitzingen en het publiek tot enthousiaste rderlng brengen. C.J.V. VIERT FEEST De C.J.V., die onlangs het 40-jarig bestaan heeft gevierd, houdt op don- I derdag a.s. haar feestelijke jaarvergade ring in de grote zaal van het Dorps- huis. Aanvang 20.00 uur. Naast het 9 huishoudelijk gedeelte, zal de avond ge- 5. vuld worden met zang en muziek door jes in Noordwijkerhout, die ."graag echteigen leden en een opvoering van het zingen willen zong helder en pittig toneelstuk ..Film op de boerderij met enthousiast pianospel geteid en be geleid door Jan Postma populaire ope- rette-melodiën en liedjes. De meisjes ver- eenden ook hun medewerking bij het I houcie'' P Langeler A.R.hebben giste- Lerstoratorium. waarin de .'fraaie so-1 1 e" in een brief aaa de gemeenteraad van Valkenburg (Z.H.) dc volgende ge zamenlijke verklaring afgelegd: „Raadslid D. Nasveld en wethouder P Langeler gevoelen er behoefte aan ge- gevoelvolle zamelllïk een verklaring af te leggen B' 1 betreffende het persoonlijke woord zoa's «enige ope- cioor voornoemd raadslid 11 wer 1 d(? openbare raadsvergadering MEISJESKOOR kerstoratorium, praansolo van mevr. Bijlemeer-Venings alle lof verdiende. Tenslotte was er nog de lias-bariton Bert "Buurman uit Eindhoven, die met zyn prachtige stem voordracht liet genieten ra-aria's en negro-spirituals. Hij werd op uitstekende wijze begel.iid op de I Vrijdagmiddag traden te Hoogmade de heer J. Penning» en mej. Corrie v.d. Post, welke laatste haar sporen in de Hoogmadese sportwereld ruimschoots heeft verdiend, met elkaar in het huwehjk. Van dit feit maakten wij zater dag reeds melding. Een plaatje van het fleurige toneeltje willen wij onze lezers echter niet onthouden. vleugel door de dirigent zelf, die wij zijn kwaliteit als begeleider wan een in strumentaal of vocaal solist op vorige concerten reeds leerden waarderen. Naast alle lof die naar ona.e mening alle uitvoerenden toekomt, 'moet ons toch nog één vraag van het ".hart. Wat was de bedoeling van het vree cade uiter lijk van de heer Buurman biï de spiri tuals en van dat werken met verschil lende kleuren licht in snel tenj*po? Naar onze mening zijn dergelijke middelen bij een concert van het gehalte eifs het on derhavige eerder storend dan gunstig werkend. 1 Zij zijn beiden van mening dat de in terpretatie van enkele zinsneden uit een toespraak van wethouder P. Langeler. zoals weergegeven in het persoonlijk woord van raadslid D. Nasveld. op een misverstand berust. Het betrof hier enkele zinsneden uit een toespraak van wethouder P. Lange ler, gehouden op 25 januari j.l. in de jaarvergadering van de A.R.-kiesver- eniging te Valkenburg (Z.H.). Beiden beschouwen met deze verkla ring de zaak als afgedaan". Was gête- kend: wethouder P. Langeler en raads lid D. Nasveld.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5