Oefenwedstrijd MAANDAG 23 JANUARI 196T DE LEIDSE COURANT In Pand te Voorschoten te koop geboden met verplichting tot restauratie t werden percelen tuinland met panden aangekocht voor de realisering van uitbreidingsplan „Boschgeest". Hier toe behoorde ook pand Woelwijklaan 11 Bij de aankoop was bedongen dat de bewoner mocht blijven zitten tot dat de gemeente hem een passende huurwoning zou hebben verschaft. Dat is nu gebeurd en nu kan vrijelijk over het pand worden beschikt, maar dit pand werd op de lijst beschemende monumenten voor de ge meente Voorschoten geplaatst. Dit houdt in, dat het pand Woelwijklaan 11, een bouwwerk, hetwelk uit een oogpunt van oudheidkundige en volkskundige waarde van belang is, zal moeten wor den gehandhaafd, doch met het oog op de onderhoudstoestand zal dienen te worden gerestaureerd. De gemeente heeft het pand niet nodig, maar meer dere gegadigden hebben zich voor koop aangemeld. Daarom willen b. en voorkeur geven aan een publieke koop. Aan de verkoop worden waarden verbonden o.a. de koopsom moet binnen zes weken na de koop den betaald. Voor rekening van koper moeten voor het behoud binnen drie maanden tijdelijke voorzieningen wor den getroffen. Voor de algehele restau ratie dient hij te zorgen, maar daarvoor krijgt koper een langec tijdslimiet. De koper mag het gekochte niet aan derden in eigendom overdragen dan nadat hij volledig heeft voldaan aan verplichting tot restauratie. De veiling wordt gehou den door notaris G. J. Boom te Voor schoten. AANLEG DIENWEG SCHOOLSTRAATLEIDSEWEG In het plan Centrum is o.m. voorzien in de aanleg van een dlenweg achter de winkelbebouwing tussen de Erasmus- straat en de zgn. „eigenweg" van de fa. Van Cuilenborg voor de ontsluiting waarvan in de richting van de Kon. JTnllanalaan een strook van deze eigen weg ls gedacht. Daarvoor zijn diverse transacties nodig. Van Stikvoorts Bouwburau wordt grond gekocht en met de fa. Van Cuilenborg worden di verse transacties aangegaan om te ko men tot een aanvardbare oplossing deze dienweg. De totale kosten komen op 20.675,- In 1966 besloot de raad reeds over te gaan tot aankoop van de aan de heer J. H. Koot, in eigendom toebehorende percelen weiland en tot de afkoop de daarop rustende pacht voor ln totaal f 880.580,Ged. Staten besloten goed keuring op dit raadsbesluit te onthouden met overwegingen, dat tegen de aan koop en pachtontbinding op zich geen bezwaar bestaat, doch dat de llquidltelts- positie der gemeente geen ruimte laat voor de financiering van de te ver richten betalingen. Het gemeentebestuur heeft opnieuw bij G.S. geïnformeerd en gebleken is, dat als kon worden be dongen dat niet binnen een Jaar een beroep op vaste financieringsmiddelen worden gedaan, G.S. bereid zjjn aan genoemd besluit hun goedkeuring zullen Voorschotense roeivereniging vraagt gemeentelijke bijdrage Bfl schrijven van september 1966 heeft het bestuur van de roeivereniging „Rijn land" verzocht om een eenmalige bij drage voor de aanschaf van een boot. Deze vereniging is opgericht in juli 1965 en gevestigd te Voorschoten. In Voor- Schoten komt ook de haven van de ver eniging. Deze haven ia thans aan de Vliet in de omgeving van „De Knip" in aanleg. De vereniging telt 124 leden, waarvan er 9 in Voorschoten woonach tig zQn. B. en W. zijn van oordeel dat deze vereniging een grote bijdrage gaat leveren aan het sportleven in Voorscho ten, terwijl de aanwezigheid van een roeivereniging ook uit recreatief oog punt aantrekkelijk is. Daarom menen b. en w. dat het verantwoord is als een blijk van sympathie een eenmalige bij drage te verlenen voor de aanschaf van een blijvend aandenken, zoals b.v. een prijzenkast, een windmeter of iets der gelijks. Een bijdrage van 500 wordt voor dit doel voldoende geacht. Het col lege legt dit voorstel aan de raad voor. wq zijn benieuwd of de raad het stand punt van het ooilege zal delen. BENVENUTO De Harmonievereniging „Benvenuto" cal zaterdagavond 28 januari a.9. in het Cultureel Centrum, aanvang half acht een concert geven. De vereniging re kent op een grote opkomst van de Voor schotenaren en vooral van diegenen, die muziek-mlnded zijn. De aanwezigen wor den na de pauze onthaald op een paar grappige toneelstukken. LEEVIUTDEN Auto raakte van de weg Twee inzittenden vrij ernstig gewond Zaterdagavond omstreeks zeven am is een personenauto komende uit de richting Alphen aan den Rijn door on bekende oorzaak in de bocht op de oprit naar de brug over de Drecht van de weg geraakt en na verschillende malen over de kop te zijn geslagen onder aan het talud terecht gekomen. De inzittenden, de heer en mevrouw Van Leeuwen uit Alphen aan den Rijn werden met vrij ernstige verwondin gen naar het ziekenhuis Rijnoord over gebracht. De heer Van Leeuwen werd uit de auto geslingerd en kwam in de sloot terecht. Hij liep ernstige hoofdwonden op. Zijn echtgenote slaagde er eerst na geruime tijd in een passerende auto mobilist aan te houden. De politie vermoedt dat het ongeluk is ontstaan doordat ter plaatse de witte streep door het gestrooide zand niet meer zichtbaar is en de heer Van Leeuwen in te gaan van de weg is gereden. 195 90 m. en 105 vr.). Overleden 43 (23 m. en 20 vr.). Geboorte overschot 152 (67 m. en 85 vr.). Opgenomen van elders 449 (224 m. en 225 vr.). Vertrokken 353 (165m. en 188 /r.). Vestigingsoverschot 96 (59 m. en 87 r.). Toename 248 personen (126 m. en 122 vr.). Op 1 jan. 1967 6752 inwoners (3408 m. en 3344 vr.). hechten, temeer omdat het hier de laatste boerderij betreft, welke voor de realisering van het uitbreidingsplan Noord Hofland in minnelijk overleg kan worden verkregen en deswege uit de speculatieve sfeer blijft. Nu zijn er op nieuw onderhandelingen gevoerd en die hebben tot een akkoord geleid. B. en W. stellen nu der aad tot de aankoop te besluiten en tot afkoop vande daarop rustende pacht. ACHTER SLOT EN GRENDEL Het wnd. hoofd van de ulo heeft ver zocht maatregelen te treffen ter voor koming van hinder van derden geduren de de schooltijden op het schoolplein. Het plein heeft twee toegangspaden. B. en W. stellen de raad voor overdag het schoolplein af te sluiten door plaat sing van 2 palen voorzien van een ket ting. De ketting kan uit de linkerpaal worden getrokken en aan de rechterpaal door middel van een slot worden ver grendeld. Het plein komt dus letterlijk achter slot en grendel! 'a Avonds kan dit terrein dan zonder bezwaren voor parkeergelegenheid worden benut. De voorzieningen vergen een uitgave van 750.-. Raadsagenda De raad van de ge meente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bijeengeroepen op vrijdag 27 Januari a.s. om 8 uur. In be handeling komen dan o.a. de navolgende agendapuntent Het benoemen van een hoofd voor de openbare ulo-school; open bare verkoop van pand Woelwtjklaan 11; aankoop van grond en overneming om niet van percelen grond, bestemd voor de aanleg van een gedeelte dlenweg achter de Schoolstraat en Leidseweg; aankoop van gronden ln Noord Hofland van de heer J. H. Koot en tot afkoop van de op deze gronden rustende pacht; het afsluiten van het schoolplein van de openbare ulo; het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen voor de Marlaschool en de St. Jozefschool; het beschikbaarstel len van een eenmalige bijdrage van 500.aan de roeivereniging „Rijn land" te Voorschoten; het aanwijzen van een gedeelte van de dorpskern tot beschermd dorpsgezicht overeenkomstig de Monumentenwet. Minder belangstelling bloedgroep- onderzoek In 1963 besloot de raad medewerking t© verlenen aan het bepa len van bloedgroep en rhesusfactor van de leerlingen, die te Voorschoten ver volgonderwijs genieten. Ook in 1966 heeft een dergelijk onderzoek plaatsgevonden en wel ln hoofdzaak voor de leerlingen van de laagste klassen. Aan dit onder zoek hebben 120 leerlingen deelgenomen van de ln totaal 234 daarvoor ln aan merking komenden, ofwel ruim 60 pet. Voor de gemeente kwam slechts ƒ12. tot haar last. De overige kosten werden door de ouders gedragen. Het aantal Vele aanrijdingen Bocht bij Raadhuis is zeer gevaarlijk Het ls het afgelopen weekeinde wat ongevallen betreft wel raak geweest In Voorschoten. Maar liefst ZEVEN aanrijdingen met ernstige gevolgen hebben zich voorge- Het begon vrijdag in de vooravond toen een 2-jarig jongetje uit Leiden plotseling met zijn fiets de Leidseweg overstak ter hoogte van perceel 507. Een scooterrijder komende uit de rich ting Leiden kon het knaapje niet ont wijken en reed tegen hem op. Beiden zijn met zeer ernstige verwondingen in het AZL opgenomen. In de nacht van vrijdag op zaterdag botsten twee wagens op de Veurseweg ter hoogte van de kof f ietent van „Ome Niek" frontaal tegen elkaar op. De be stuurders van de wagens zijn met stige verwondingen in het Elizabeth Ziekenhuis te Leiden opgenomen. In de bocht bq het Raadhuis deden zich vier ongevallen voor. Zaterdag nacht kwam een 27-jarige Utrechtse student met zijn „leiqk eendje" fron taal in botsing met een ID-19. Snel werd er medische bijstand verleend door dr. v. d. Kooy, die spoedig ter plaatse Zaterdag om 13.40 botsten weer twee wagens frontaal tegen elkaar op. Een NZH-bus en de auto van J. M. uit Rys- wqk kwamen met elkaar in botsing. Persoonlijke ongevallen deden zich ge- gelukklg niet voor. Mevrouw L. J. V. werd zaterdagmid dag met haar dochtertje geschept toen zij de rqweg van de Leidseweg overstak. Het driejarig meisje werd met ernstige beenkwetsures in het AZL opgenomen. Mevrouw V. liep enige kneuzingen op. Bromfietser Th. v. d. B. kreeg zater dagmiddag om 15.50 in de bocht bij het Raadhuis geen voorrang van een auto deelnemers ls in vergeiqklng met voor gaande jaren gedaald. De oorzaak hier van is niet duidelijk. In 1967 zal hieraan de nodige aandacht worden geschonken. Benoeiplng nieuw hoofd openb. ulo Zoals reeds eerder vermeld is aan de heer P. A. van Marlen, hoofd van de openbare ulo eervol ontslag verleend. Voor de voorziening in de ontstane va cature zijn sollicitanten opgeroepen. Na selectie bleek de keus beperkt tot twee personen. In overeenstemming met de inspectie van het ulo-onderwqs te Den Haag en Delft ls de volgende voordracht samengesteld: 1 de heer J. v. Mameren te Voorschoten, 2 de heer R. Zwlerstra te Emmen. Van deze voorgedragenen beschikt de heer Van Mameren naa mening van het college over de beste capaciteiten. B. en w. stellen dan ook voor de heer J. van Mameren te benoe men tot hoofd der ulo ingaande 1 febr. 1967. Excelsior te Noordwijk verzorgde drietal geslaagde winteruitvoeringen Op de winteruitvoeringen van Excel sior, die gehouden zijn op 17, 18 en 19 januari, is gebleken dat het Excel sior weer excelsior steeds hoger) gaat De voorzitter, de heer E. v, Schie, was in zijn openingswoord bijzonder verrast over de zo grote opkomst van donateurs en genodigden en heette in het bijzonder welkom de geestelijk ad viseur van de vereniging, deken P. A. v.d. Bosch, afgevaardigden van diver se verenigingen in Noordwijk en van zusterverenigingen uit de andere ge meenten, waaronder inhet bijzonder die uit Hillegom en Berkel en Rode- rijs. Na het afscheid van dirigent v. d. Hoef uit Beverwijk, verleden jaar, was het de heer v. Schie een bijzonder voorrecht nu de opvolger van de heer v.d. Hoef voor te stellen, de heer C. H. Weijers. De voorzitter deelde nog mee, dat de heer Weijers lid is van de KMK en woonachtig is in Den Haag. Excelsior begon met de mars Them Basses van G. H. Huffine. Jammer dat de begeleiding iets te sterk was, zodat de baspartq niet helemaal aan zijn trekken kwamen. Hierna volgde de ouverture The Pirates of Penzance van Aat Sullivan. Hierin kwamen vooral de bugels op de voorgrond, wel ke partijen dan ook hun nootje goed uit lieten komen. Ook lof voor de pis tons en trompetten; deze kwamen ook ;oed tot hun recht. Een goed ingestu- leerd stuk en gebracht onder bekwa me leiding. Jubilarissen Hierna even een onderbreking door de voorzitter, die nu graag het woord gaf aan de secretaris van de r.-k. bond van diocesane muziekgezelschappen ln Zuid-Holland, de heer G. W. Warmen- hoven. De secretaris huldigde twee van Ex celsiors leden bq hun 40-jarlg lidmaat schap. Spreker prees hun aandeel en hun steun, die zq zo'n lange tijd aan Excelsior bewezen hebben. Hij was bijzonder verrast, dat het twee broers zijn uit een familie, die de kern van ESTO-ALPH. BOYS 1-t Deze tweede oefenwedstrqd van Esto ls een povere gebeurtenis geworden. In de achterhoede werd Groeneveld danig gemist, terwqi de voorhoede het groot ste deel van de wedstrqd een verdedi gende houding aannam. Na circa 10 mi nuten kopte Bakker uit een voorzet van Rietveld fraai in (1-0). De thuisclub behield een overwicht. Bakker passeerde de gehele achterhoede, maar schoot te zacht in. Tot aan de rust bleef de stand ongewijzigd. In de tweede helft zakte het spelpeil aanmerkeiqk. Het plaatsen liet veel te wensen over. Er lag een zekere matheid over het spel. Tot ongeveer een kwar tier voor het einde behield de thuisclub zqn voorsprong. Toen werd het harde werken van de gasten beloond. Elzen klopte uit een vrije trap goed ln. De Boys roken een overwinning. Toch was het tweede en naar later bleek het winnende doelpunt min of meer een ca deautje. Een ver schot vem Lagendijk werd door Jacobl wel gevangen, maar de gladde bal kletste van zqn hielen in het net. Toen G. Jacobl bij het Alphense doel onderuit gelopen werd, gaf de scheidsrechter l.p.v. een strafschop (re glementair) een indirecte vrqe trap die niets opleverde. Het was een wedstrqd om gauw te vergeten. de vereniging ls gedurende de oprich ting af. Spreker herinnerde nog aan hun vader, die ook een lange tijd als Excelsiors oudste erelid hun loopbaan gevolgd heeft, maar jammer genoeg niet dit moment heeft kunnen beleven, want het zou vader v. d. Berg zeker groot plezier hebben gedaan dat zijn zoons Ari en Bertus het verguld zil veren insigne opgespeld kregen door de secretaris van de Zuidhollandse bond en oud-voorzitter van Excelsior. Bij de onderscheiding sloot de heer v. Schie zich gaarne aan. Ook de zaal liet zich niet onbetuigd met een lang applaus en het orkest met het spelen van „Lang zullen ze leven". Het orkest vervolgde de uitvoering met de selectie van Paul Herthom van werken uit de stukken van Johan Strauss en Suppé, met als titel „Ween- se Parels". Wij hoorden hierin o.a. Wiener Blutt, Blaue Donau, Rosen aus dem Süden, en nog meer bekende werken, werkelijk een mooi stuk mu ziek, alleen jammer van de zwakte in dit stuk iets onderbezet dachten wq. Hierna volgde de mars Unsere Berg van J. Marquis, waarover niets dan lof valt 'ce vermelden. Dank voor donateurswerving Tussen deze stukken en de volgende sprak de voorzitter nog een dank woord tot de heer J. Abswoude, die voor Excelsior een aardig presentje aanbood in de vorm van 104 nieuwe donateurs, die hij in Noordwijk a. Zee heeft aangeworven. Men vervolgde met Happy Time, een suite in 4 delen van G» Boedijn. Hierin trof ons vooral de zuiverheid en stem ming van het orkest. Dit kwam vooral in het „Cantilene" prima voor de dag, ook vooral de bugelpartij was hier goed op zijn plaats; het basregister was uit stekend. Het „Springdansje" was ook mooi rond. Hierin waren de bassen en tuba's beter in vorm; ook sopraan saxen waren in vorm; de „Tango" was goed, alleen iets uit ritme, overigens nog goed genoeg om de Tango er op te dansen. „Quick Step" tenslotte bracht aan het geheel een geweldig slot, wat voor ons grandioos geklon ken heeft. Waarlijk een succesnum mer. Hierna besloot het muziekkorps het optreden met de mars van de 4e Divisie van J. Laro, in samenwerking met drumband en marjorettes; 'n fees telijke vertoning. De dirigent belooft heel wat te gaan presteren met Excel sior. Dat heeft hy met deze uitvoering bewezen. Van harte proficiat. Optreden van drumband Na het muziekprogramma kwam de drumband aan bod onder leiding van tambourmaitre, de heer J. Heemskerk. De voorzitter kondigde aan, dat al les ingestudeerd was door de heer J. Groen uit Den Haag, die met zijn drumband op het concours te Noord- wijkerhout een le prijs veroverde met lof en promotie. Het geheel wekte met de marjorettes een goede indruk. De Labroca-mars, die volgde, was ook uit muntend. Na de pauze bracht de toneelgroep van Excelsior zelf het toneelstuk van Bert Peets voor het voetlicht, hetgeen een voortreffelyke klucht was en vooral een lachsucces. Zonder een van de tonelisten te kort te doen noemen wij even de rol van de bootsman, voorwaar een goede vertol king. Ook het samenspel tussen oom en tante in het derde bedrijf was iets kostelijks in onze ogen. Overigens een zeer goed gespeeld stuk en alles goed gebracht en prima geregisseerd door de heer L. Th. v. d. Mey. De zeer ge slaagde uitvoering van Excelsior was prima verzorgd en georganiseerd, waaraan menige vereniging een voor beeld kan nemen. EEN OUD LID. met het gevolg een botsing. Zowel de bromfiets als de auto werden ernstig beschadigd. Persooniqke ongevallen de den zich niet voor. Het laatste ongeval ln de bocht bq het Raadhuis deed zich ln de nacht var dag op maandag om kwart over twaalf voor. Weer kwamen twee auto's fron taal met elkaar ln botsing, maar ook was er gelukkig slechts schade aan voertuigen te constateren. Vragen aan B. en W. over vuilophoping Door het P.v.d.A.-raadslid M. v. Aken zqn schriftelijk vragen gesteld aar college van b. en w. van Lelden met be trekking tot een artikel ln een plaatse lijk dagblad over "ratten, vuilnis stank, die een timmermansgezin bela gen" aan de Voorstraat te Lelden. De neer Van Aken vraagt ojh. het mogelijk is, dat zich sedert vqf zes jaar ter plaatse een vuilnisopeen hoping heeft kunnen ontwikkelen, of schoon Gemeentewerken meermalen van de toestand op de hoogte zqn gebracht. Het raadslid spreekt van nalatigheid bq het schouwen ln het afgelopen najaar, toen de vuilnisopeenhoping pas voor het eerst gesignaleerd werd. De heer Van Aken vraagt verder waarom aan de eigenaar van de vervuilde sloot geen op dracht werd gegeven de ophoping bin nen een maand te verwijderen. Capriolen op de Rijndijk zonder ernstige gevolgen Op de Rijndijk raakten zondagmid dag drie personenauto's betrokken bij een verkeersongeval, waarvan de af loop wonderbaarlijk gunstig was. Een personenauto bestuurd door een 51-jarige inwoner van Vlaardingen, die in de richting van de stad reed, wilde plotseling op de weg keren. Een ach teropkomende auto, bestuurd door een 21-jarige Leidenaar was daar niet op verdacht en reed op de kerende auto in. De Leidenaar verloor door de bot sing de macht over het stuur, schoot naar links en ramde daar een gepar keerde auto. Vervolgens schoof de auto weer naar rechts, waar een lan taarnpaal en een verkeersbord een onbarmhartige knauw kregen. Tot be sluit sloeg de auto nog eens over de kop. De twee inzittenden kwamen er tot hun geluk zonder letsel van af. De auto was totaal vernield, de twee andere auto's werden licht beschadigd. De Vlaardinger liep eveneens geen verwondingen op. Begin van brand Toen zaterdagmiddag omstreeks één uur brugwachter S, dienstdoende aan de Havenbrug op weg was om de Pouwbrug te gaan bedienen, zag hij rook komen uit het perceel van de opslagplaats van afvalstoffen van de firma Gijzenty aan de Oude Vest. Di- recht waarschuwde hq de brandweer die spoedig ter plaatse was. De toe gang werd geforceerd en met de nevel spuit was de brand spoedig bedwongen. Dank zy dit snelle optreden werd erger voorkomen. Er was zeer veel brandbaar materiaal aanwezig. Oor zaak van de brand: vermoedelijk heb ben enkele Jongens brandbaar mate riaal tussen de deur gewerkt en dit in brand gestoken. De schade was on betekenend. OUDE WETERING Plannen voor gebouw voor jeugdorganisaties Er bestaan plannen in de drie paro chies van Roelofarendsveen en Oude-We tering om te komen tot de oprichting een interparochiële stichting ten be hoeve van het Jeugdwerk. Da stichting (to.) draagt voorlopig de naam "Stich ting Jeugd Alkemade-Oost". Jöq heeft o.m. ten doel de coördinatie en de materiële begeleiding van het Jeugd werk, in de eerste plaats van de be staande jeugdorganisaties, zoals Jong Nederland, De Rakkers, de Gidsen en de Kabouters. Inmiddels is een bestuur ge vormd dat zich tot een van zijn eerste taken rekent, zo spoedig mogeiqk een jeugdgebouw op te richten. Met het ge meentebestuur van Alkemade ls daar over reeds contact opgenomen. Het se cretariaat van de stichting (l.o.) is ge vestigd aan het adres: Elzenstraat 17, Roelofarendsveen. BEDRIJFSKLAVERJASSEN Met belangstelling werd de ontmoe ting tussen Van Zanten en de Hobaho 1- ploeg gevolgd. Zouden de Zwartelaners kans zien om profqt te trekken uit de morele inzinking van de veilingmensen Het gelukte ten dele: 137-131 was de eindstand. Het is goed en gezellig spe len tegen Van Steins en dat was pre cies in de mand welke Hobaho 2 klaar had staan: 134 kostbare punten rolden Van Stein nam één puntje meer: 135. De Meulder. met tegenover zich Elka, vocht voor wat ze waard was, doch Elka won met 137-130. Wel zul len de Sassenheimers nog menig strui kelblok vormen voor de ploegen welke hen durven te onderschatten! Gemeente zag PTT al op de laatste plaats staan, aldus de opiniemening vóór de strqd. De heer Slootjes en de zflnen dachten er anders over en stoorden zich niet aan gemeentewetten en strafte de groot spraak af met 146-132. Bekijken we het gemeenteprogramma, dan is het lang niet denkbeeldig, dat dit team volgend Jaar een klasse lager moet gaan spelen. De stand ls na 10 gespeelde wedstrij den: 1 Hobaho 1 1376 punten, 2 Van Stein 1363, 8 Van Zanten 1357. 4 Elka 1352, 5 De Meulder 1332, 6 PTT 1327, 7 Hobaho 2 1312, Gemeente 1305 punten. Vrqdag 27 januari worden de wed strijden voortgezet, ALPHEN AAN DEN RIJN VAROSSIEAU KON KOSTENSTIJGING COMPENSEREN De directie van Varossieau en Cle. N. V. Lakfabrieken te Alphen aan de Rijn deelt mede, dat de geconsolideerde omzet in 1966 wederom hoger was dar die van 1965 Mede hierdoor kon de kos- tenstijglng worden gecompenseerd, zo dat wordt verwacht, dat het resultaat over 1966 niet in ongunstige zin var dat van 1965 zal afwqken. Het dividend- percentage zal dan ook tenminste geiqk zijn. (10%). KOUDEKERK A. D. RIJN Geslaagd concert „Kunst na Arbeid" "Kunst na Arbeid" de muziekvereni ging van Koudekerk gaf onder leiding van dirigent H. v.d. Veld haar jaarlijkse uitvoering in het verenigingsgebouw voor leden en donateurs. Zolang "Kunst na Arbeid" geen betere gelegenheid krqgt voor haar uitvoerin gen zal men de prestaties van de vereni ging nooit naar zqn juiste waarde kun nen schatten. De akoestiek is enorm slecht zodat alle muziek, tot In de punt jes verzorgd, klinkt of men ln een oer woud op de tam-tam slaat. De leden dit korps deden hun best, en verschillen de werken zoals "Drie Schetsen" vai han Pala en "A Holiday Suite" van Eric Bals werden met veel succes gebracht. Ook walsenselecties uit Lénars "Zi- geunerliebe" vond bq de aanwezigen ruim gehoor. Voldoende boeiend werd het pas by "Tango militaire" van Kötscher- Gutzeit, hier steeg de muzikale geest van de spelers tot grote hoogte, in deze mars "The Medalllion" van Mortimer werd goed gebracht, maar zoals reeds gezegd, ln deze zaal klinkt het of de wereld vergaat In samenwerking met de jeugdige tamboers werd besloten met de Saint Triphon Mars Van Ney. Al met al een goed geslaagd concert. SCHAKEN Uitslagen van wedstrijden in de onder linge wintercompetitie. Groep li H. J. Duschateau-J. v. Nieuwenhuqze %-%, J. de Wit-H. v. Vliet 1-0, N. v. Donse- laar-A. J. de Witte 1-0. H. v. Vliet-G. de Wit 1-0, H. Boelee-J. v. Egmond 0-1. N. v. Donselaar-H. J. Duchateau %-%. A. J. de Witte-L. v.d. Wulp 0-1, J. de Wit- C. Reqneveld 0-1. Groep 2: J. Kruit-P. de Jong 0-1, P. Regeer-P. Vernet 0-1, D. de Kooter-A. Scheer 1-0, J. Rafain-Chr. Kuipers 0-1, P. de Jong- G. Snatersen 0-1, P. Vernet-J. Kruit 1-0, Chr. Kuipera- P. de Brabander 1-0. Voorhout heeft zwemvereniging Vrqdag had in rest. Kerkvliet te Voor- hout een byeenkomst plaats met 't doel een zwemvereniging op te richten. De vergadering werd geleid door de heer an Rqn. Een talrijk gehoor, waar onder vertegenwoordigers van allerlei plaatseiqke verenigingen en scholen, luisterde met aandacht naar de inleider, iet nut van een goede zwemgelegen- heid in Voorhout uiteenzette en opwekte tot het oprichten van een zwemvereni ging, waarin de hele bevolking van Voorhout vertegenwoordigd zal zqn. Dank zq de medewerking van het be stuur van de Bisschoppelijke Nyverhelds- school BNS te Voorhout is het mogelijk .s. zomer het aldaar aanwezige open bad enige uren per dag te gebruiken. In deze vergadering kwam tevens ter spra ke het bouwen van een instructiebad, al dan niet ln samenwerking met omlig gende gemeenten. Men was het erover eens, dat de hulp van het gemeente bestuur van Voorhout daarvoor onont- beerlyk ls. Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan velen gebruik maakten. Tevens gaven zich enkelen op zitting te nemen in het voorlopig bestuur. Het sefcretariaat zal worden waargenomen door mevr. ir. E. van Geldermalsen-De Jongh. Binnenkort zal >n openbare vergadering het voor lopig bestuur doen uitkomen wat zq wil i te bieden heeft. Het voorlopig secretariaatsadres luidt: Churchlll-laan 12, Voorhout, tel. 02532- SASSENHEEVÏ Culturele avond over schilderen De eerste culturele avond van de "So ciëteit Ontmoeting Sassenhelm" kan als zeer geslaagd worden beschouwd. Er een behoorlijk aantal jongeren gekomen om te luisteren naar een causerie van d< heer H. A. Bal, kunstschilder en beeld houwer te Noordwqk, die op onderhou dende wqze sprak over de kunst in de 20e eeuw. Hq zei o.a. dat het in de kunst niet gaat of men het mooi of niet mooi vindt, maar of het boeit en de moeite waard is om zich erin te verdiepen. Dit geldt voor allerlei kunstuitingen zoals schilder- er beeldhouwkunst, muziek, dichten enz. Uitvoerig sprak hy over diverse richtin gen in de schilderkunst zoals over hel kubisme, het dada-isme, het surrealisme en de "action-painting". Het kubisme, in 1907 begonnen, kent als belangrijkste vertegenwoordigster Picasso, en wil niet meer hét starre kqken naar één punt, maar naar alle richtingen en deze ver werken in één compositie. Het dada-isme, dat in 1916 ontstond, was een beweging die zich keerde tegen de uitzinnige kunstverheeriqking, en was tevens verzetshouding tegen allerlei uitwassen in de toenmalige maatschappq, oorogs- woekeraars enz. Dit ging over in het surrealisme waarvan Maro Chagall, Del- vaux en Dali vertegenwoordigers wi Zy beelden absurde situaties uit die doen denken aan een droomtoestand. Deze richting maakte weer plaats voor verschillende anderen waarbq de heer Bal in het bijzonder inging op de "action-panting" waarvan de belang rijkste vertegenwoordigers zqn: Karei Appel, Mathieu en Pollock. Deze schil ders brengen hun gebaren en emoties met een enorme snelheid op grote doe ken tot uitdrukking, het best te verge lijken met het ontladen van een accu. Aan het slot van zijn causerie, die aan dachtig werd beluisterd, merkte de heer Bal op dat vooral de jeugd op de hoogte moet zijn met wat er gebeurd in deze moderne tqd, want daar maakt ze zelf deel vanuit. GWSYWS 3-1 (2-0) Het leek alsof GWS geen rustperiode van circa twee maanden had gekend, omdat er reeds direct na het begin vlot gecom bineerd werd. Al na vyf minuten le verde dit een doelpunt op van P. Bent, die een voorzet van links fraai inkopte. Weer vyf minuten later werd het reeds 20, toen B. Morritz zeker vanaf 50 meter, keihard naar voren kogelde waarby de wind er verder voor zorgde, dat de bal tot ieders ver bazing in de uiterste bovenhoek ver dween. GWS kreeg hierna nog legio kansen om de stand te verhogen, doch de voorhoede toonde te weinig schot vaardigheid. Na de rust kreeg VWS circa een half uur de gelegenheid aan vallend te spelen, doch een doelpunt bleef uit Het werd 30 door een pe nalty van P. Bent die by een doorbraak opzij gezet werd. Kort voor het einde kon VWS nog een verdiend tegenpunt maken waar de eer mee gered werd. Volleybal Teylingen Damest 26 jan. 20.45: Teylingen 1—MSV 1; 2 febr. 20.45: Teylingen 2DIO 2; 3 febr. 21.00: KVC 2Teylingen 1. Heren: 3 febr. 19.45: Teylingen 1—DIO 2; 3 febr. 21.15 Leeuwenhorst 4—Teylingen 2. De wedstrijd tussen de koplopers in de le klasse dames Teylingen 1 en MSV 1, belooft spannend te worden. Beide teams zyn nog ongeslagen. De eerste wedstrqd eindigde in een geiqk- spel. Teylingen 1 heren zal veel moei te hebben met het sterke herenteam van DIO 2. Een gelykspel zal al een goed resultaat betekenen. De eerste wedstryd werd door DIO 2 gewonnen. KATWIJK AAN DEN RIJN DAMNIEUWS De verschillende kampioenen in de diverse districten zijn nu allen bekend, naast KDC nemen de volgende clubs deel aan de promotiewedstrijden: uit het district Gouda Damlust 1 uit Gouda; uit het district Leerdam GDC 1 uit Go- rinchem; uit het district Rotterdam VDV 1 uit Vlaardingen; uit het district Den Haag DOS 1 uit Delft. Het district Dordrecht wordt vertegenwoordigd door Rqsoord 1. De deelnname van deze ver enigingen waarborgt voor KDC zeer ze- Noordwijkerhoutse schaatsenthousiasten krijgen beschikking over grote ijsbaan De IJsclub Noordwqkerhout is on der leiding van de nieuwe voorzitter de heer W. Valkema, weer volop aktief en heeft een terrein beschikbaar ge kregen voor aanleg van een ijsbaan. Nee, nog geen kunstijsbaan en men blijft dus afhankelijk van het weer. Maar als het deze winter nog wil gaan vriezen, dan zullen de schaatsers te recht kunnen op een baan van maar liefst 250 meter lengte. De breedte is 50 meter en als wq het goed begrepen hebben is dat 20 meter te weinig om een officiële wedstrijdbaan aan te kun nen leggen, maar het wordt toch in ieder geval een baan, waarop ook de hardrijders volledig aan hun trekken kunnen komen. De contributie van de ijsclub is ge handhaafd op 5- per persoon per jaar en voor die 5.- heeft men niet alleen zelf doorlopend toegang op de baan, maar ook nog zijn kinderen tot 14 jaar. Dit zeer gunstige nieuws ver namen wy zaterdagmiddag in de onder leiding van de nieuwe voorzitter en door een flink aantal jongelui be zochte vergadering in hotel Van der Geest. Overwonnen moeilijkheden In zyn inleiding toonde de voorzit ter zich niet alleen een enthousiast schaatser maar ook iemand, die veel voor de schaatssport over heeft en in de afgelopen maanden met zijn mede bestuurders een grote activiteit heeft ontwikkeld. Secretaris H. Bouwmees ter gaf een historisch overzicht, waar uit duidelijk bleek, dat het bestuur sedert de oprichting zeker niet stil gezeten heeft, maar tot voor kort leek het echt onmogelyk om op enigszins aannemelyke voorwaarden de beschik king over een terrein voor de aanleg van een ysbaan te verkrijgen. Nu is het, nadat over het land van Meeuwenoord toch weer moeilykhe- den waren ontstaan, ineens gelukt door contact met de heer W. van Eeden. die er veel voor voelde om een stuk van zyn land achter zijn boerderij zelf helemaal voor een ysbaan geschikt te maken. In de afgelopen twee weken is er al veel werk verzet en al heel wat geld door de heer Van Eeden ge ïnvesteerd op hoop van zegen. De prak- tyk zal nog wel eens voor verrassingen kunnen zorgen, maar technische moei- lykheden kunnen altijd overwonnen worden. Men kan zich als lid melden bq de heren L. Steenvoorden, Bremstraat 32, M. v. d. Ploeg, Julianaplein 11 en L. Moutitst, 's-Gravendamseweg 15 en W. Valkema, De Savornin Lohman- straat 7. ker een zware promotlestrijd. KDC speelt thuis tegen DOS 1 uit Delft en de dam club Rqsoord 1. De uitwedstrijden zqn een trip naar Gouda en Vlaardingen en de verre reis naar Gorinchem. De strqd zal gaan om twee plaatsen in de hoofd- klase van Zuid-Holland. In hotel „De Roskam" had de eerste wedstrijd plaats tussen KDC 1 en DOS 1 uit Delft. Deze verliep onder grote spanning. Beide tientallen gaven elkaar niets toe. Het was reeds 11 uur toen de eerste partq in remise eindigde. Pas toen de klok een woordje ging mee spreken kwamen de beslissingen los. Een definitieve uitslag werd echter nog niet bereikt daar twee partijen werden afge broken. Voorlopig ls de stand 79 in het voordeel van de bezoekers. In het gunstigste geval sleept KDC nog een geiqk spel uit het vuur. Vermeldens waard is de overwinning die reserve J. Heemskerk behaalde op de plaats van de absente J. Godwaldt. De gedetail leerde uitslagen waren: J. Passchier (KDC)-N.N. (DOS) 1—1, J. Zwaan-J. Roodenburg 11, J. van Duyvenbodfe- J. Kerkhoven afg., J. Schoneveld-P. van Swieten 02, T. v. d. Plas-L. Dijkshoorn afg.. Ar. van Beelen-G. Winkels afg., H. Klinkenberg-S. Rijnsburger 11, J. Heemskerk (res.)-J. Mersch 20, J. Schoneveld Pz.-J. Dqkshoorn 11, H. Voorzaat-P. van Vugteren 0—2. Voor lopige uitslag 79. KATWIJK RAADSAGENDA Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad van Katwyk byeen. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: verhuur van het pand Ryn- straat 45 aan het Staatsbedrijf der P.T.T.; verlenen van krediet voor de uitbreiding van de archiefbewaar plaats in het gemeentehuis; verlenen van krediet voor het vernieuwen van de riolering in de Saksenstraat; vér daging van de beslissing op de vast stelling van het ontwerp-bestemmings- plan Katwyk aan Zee; uitvoeren van enige werken t.b.v. de aanleg van de verlengde Laan van Nieuw-Zuid; stichting van een openbare lagere school in de Hoornespolder. Wilt U iets weten Staveren-Holwerd (Friesland) Hoe veel kilometer bedraagt de afstand tus sen deze twee plaatsen en welke route is de kortste? Antwoord Staveren, Hindeloopen, Workum, Bolsward, Wommels, Winsum, Dronrijp, Marsum, Leeuwarden, Stiens, Marrum, Ferwerd, Holwerd. Afstand u 80 km. Llsse-Hoornaar Langs welke plaat- in moeten wq rqden om op de snelste manier in Hoornaar te komen? vraagt is een abonnee uit Lisse. Antwoord Lisse Leiden, Hazers- woude (dorp), Boskoop, Waddinxveen, Gouda, Haastrecht, Schoonhoven, Nleuw- poort, Goudriaan, Noordeloos, Hoornaar. 1 Afstand pl.m. 70 km. Belastingaftrek Mag iemand met 6 een inkomen beneden de z.g. wel- Re standsgrens (byv. 10.000.-) de dok- *c tersrekeningen en de premie voor zie- 0 kenfondsverzekering als aftrekpost op. "a voeren bij het bepalen van de belas- tingaanslag? Antwoord Dat is alleen mogeiqk onder de volgende voorwaarden: Van de betreffende kosten moet eerstens twee en een half procent van het inkomen worden afgetrokken. De res terende kosten moeten meer dan vier procent van het inkomen bedragen, indien ze in aanmerking genomen kun- nen worden voor aftrek. In geval van „aftrekbare" kinderen kan het per» centage van vier procent worden ver* laagd, al naar gelang het aantal kin» Inkomstenbelasting Hoeveel in- komen mag men hebben zonder in komstenbelasting te moeten betalen» Wat moet men aan belasting betalen met een inkomen van 110.. netto» 1 kind kinderbijslag en 1100.- pen sioen. Antwoord: Uw vraag is niet precies te beantwoorden, zoals u vraagt, bq gebrek aan gegevens. Niet duidelyk is byvoorbeeld of u al dan niet a.o.w.» premieplichtig bent, recht op ouder- domsaftrek hebt etc. Globaal is echter te becijferen dat u per jaar ongeveer 180.- by zult moeten betalen (dit is I iets aan de ruime kant). Wy hebben j hiarby het tarief over 1966 aangehou- den, daar het tarief 1967 nog niet be kend is. Ook hebben wy vakantie toeslag e.d. verwaarloosd, omdat u dit j ook niet noemde. Geniet u zulke bij zondere inkomsten dan moet u rekenen f® dat u daarover rond 17 pet belasting i moet betalen minus de loonbelasting ®jc die wordt ingehouden. Kieskring Wanneer was de uiterste re datum dat kandidaten voor de Twee- de Kamer by de Kieskring Leiden i konden worden ingeleverd. Antwoord Drie januari 1967 was :Jr de dag van de kandidaatstelling voor n de Kamerverkiezingen van 15 febr. *n Als byzonderheid vermelden wij nog dat degenen, die na deze datum (3 r^' jan. dus) 21 jaar worden, niet meer aan deze verkiezingen kunnen deel- 61 nemen. üy Oogstdankdag te Noordwijkerliout opgeluisterd door Warmondse studenten Begin van brand in lompenmagazijn Hoe de vakmensen het economisch resultaat van het bloembollenbedrijf in 1966 ook beoordelen mogen, de oogst op zich is goed geweest. De katholieke bollenkwekers van Noordwykerhout hebben daarvoor dank gebracht aan God op hun traditionele Oogstdankdag, pater Van Emmerik op zijn beurt dankbaar gestemd door hun gaven voor zijn missie in Kongo en tenslotte 's avonds, een gezellig feestje gebouwd in hotel Van der Geest. De plechtige Eucharistieviering vond vrijdagmorgen plaats in de St. Victor- kerk en werd geleid door de geeste- lyk adviseur van de LTB/KVOB- afdeling, pastoor C. C. Standenmeyer met assistentie van kapelaan Jager man en pater Van Emmerik. De pas toor van de St. Victorparochie was door werkzaamheden elders verhin- Tijdens de Eucharistieviering ver telde pater Van Emmerik het een en ander over de missie, waarin hij werk zaam is geweest en waarheen hij, na zeer ernstig ziek te zyn geweest, bin nenkort weer hoopt terug te keren. Een gedeelte van hen, die de kerke lijke plechtigheid by woonden, nam 1 deel aan het gemeenschappelijk ont- he< byt in de aula van de Huishoudschool tra en op uitstekende wyze verzorgd door op de leerlingen onder leiding van lerares- bes sen. fco 's Avonds feest (<k De Oogstdankdag werd 's avonds bor besloten met een gezellig feest in hotel «ar Van der Geest, voorbereid en onder ten leiding van het bestuur van de agra- kin rische jeugdbeweging, de KPJ. Voor- bon zitter Gerard Meskers heette in een per vlot toespraakje de aanwezigen wel- lan kom in het bijzonder de voltallig aan- del! wezige parochiegeestelijkheid. Hij phi maakte tevens van de gelegenheid ge bruik om de onlangs afgetreden voor- J zitter, Piet Pennings, nog eens open- lijk en zeer hartelyk te bedanken voor I al hetgeen hy in de afgelopne jaren voor de KPJ heeft gedaan. Het eerste deel van de avond werd verzorgd door het Studentencabaret Warmond, waarmee zes studenten van het Warmonds Theologicum demon- nee. streren, dat er ook onder theologie- ijet studenten heel goede krachten voor Wa£ een cabaret aanwezig kunnen zijn. Ook Wee nu hadden zy met hun gevarieerde Van programma, waarbij vooral hun zang- jjet kwaliteiten opvielen, weer groot sue- nCh ces. Het tweede deel van de avond £lt was voor danslustigen, waarby Berry Jet). and his Skydevils voor een voortref- felyk stuk muziek zorgden.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4