Publiek na Tour de Chant niet tot bedaren te brengen Kangeroes 2 verloor van Lycurgus Hygiea ONVRIENDELIJK DUEL OM ONDERSTE PLAATS LEVERT WINST VOOR HILLEGOM MAANDAG 23 JANUARI 1967 DE LEIDSE COURANT ZOETERWOUDSE RAAD GAAT BEGROTINGEN BEHANDELEN SUCCESVOL OPTREDEN VAN RAMSES SHAFFY EN LIESBETH LIST TE LEIDEN Een uitverkochte Stadsgehoorzaal er moesten zelfs nog losse stoeltjes worden aangedragen kon zaterdag avond in een dol enthousiasme niet ophouden met applaudisseren en het vormen van spreekkoren: Marije, Ma- rij e, Marije. Sjaantje, Sjaantje, Sjaantje. Een laatste poging: Sam my, Sammy, Sammy mislukte. Na ruim een kwartier van daverende ova ties en reprises van de inmiddels be roemd geworden „tune" van het ca baret Shaffy Chantant in zijn pseudo- klassieke vorm en na een herhaling van Marije en Sjaantje lieten een ver moeide Ramses Shaffy en Liesbeth List het verder afweten. Het doek viel en bleef dicht, tot teleurstelling van zeer velen, die met moeite de Bree- straat weer opzochten. Het was het avondje wel, dat optreden van Lies beth List en vooral de vele harten veroverende minstreel Ramses Shaffy. De Tour de Chant te Leiden slaagde volkomen. Aanvankelijk zag het daar nog niet naar uit. Het trio Louis van Dijk startte het programma zeer ge routineerd, maar de bezieling bleef voorlopig afwezig. „We'll stick to gether" was een vakkundig, maar vrij koud exposé van prestaties der drie musici, Louis van Dijk, piano, John Engels, drums, en Jacques Schols, bas. Maar gaandeweg kwam de inspiratie erin en in „Et maintenant" bleek over hoeveel talenten het drietal beschikt en dat gold op de eerste en voornaam ste plaats de pianist Louis van Dijk, die ook gedurende de rest van de avond voor een bijzonder artistieke en bovenal intens muzikale begeleiding zorgde. Een opmerkelijke jazzpianist, maar ook iemand die geladen is met romantiek en dit frappant tot uiting brengt. Jammer, dat een deel van het publiek deze gaven niet naar juiste waarde wist te schatten en door Van Dijk tot rust gebracht moest worden met het omdraaien van de microfoon na de pauze. De vermoeiende nachtvoorstellingen in Amsterdam zijn Liesbeth List niet in de koude (witte) kleren gaan zitten. Aan het slot van de avond kwa men de toegiften niet met een opge wekte glimlach. Maar ook het begin van haar aandeel in het programma had nog niet het karakter dat haar zo typeert, getuige haar minder genuan ceerde vertolkingen van Franse chan sons als Elle est finie la comédie, Et la mer en L'amour. Maar zij herstelde zich al gauw en na Kinderen van de zee, in een fraaie bewerking van Louis van Dijk, kwam Sjaantje als uitschie ter, Sjaantje, die met de haan en de kippen op stok gaat, die van dieren houdt, maar aan de mensen voorbij gaat. Het werd een slaand succes. Veel indruk maakte Liesbeht List ook met haar weergave van A taste of Honey en vooral het markant en doorleefd gebrachte Non c'est rien. Na de pauze was het Ramses Shaffy die de volle zaal volkomen heeft geboeid met een keur van zijn bekend ste en minder bekende liedjes, alle door hemzelf gemaakt en van muziek voorzien. Het is waarlijk een genoe gen te horen, dat louter Nederlandse liedjes zo'n geweldig succes kunnen hebben. Maar dan ligt het er vanzelf sprekend ook aan, hóe ze gereprodu ceerd worden. Shaffy toonde zich weer een groot artiest, die poëtisch en ge passioneerd kan zijn zonder de wer kelijkheid geweld aan te doen. De eenzaamheid, die bij Shaffy vaak op de voorgrond staat, krijgt toch altijd weer een optimistisch perspectief, waarin de blijheid en het verlangen liggen opgesloten. Zo hoorden wij Kom lieve lieve, dat trof door 'n pak kende tekst. Hoogtepunten waren ver der Marije, De één wil de ander en (nog steeds) Sammy, die zaterdagavond echter het hoofd moest buigen voor de frisse en mollige Marije. Hou van mij als de wind werden tenslotte ge zongen door Liesbeth List en Ramses Shaffy. Het publiek was uitgelaten en kreeg uiteindelijk zijn vurig begeerde toegiften. T. P. PASTOOR TH.G.TEMEIJ IN PAUS JOHANNESPAROCHIE GEÏNSTALLEERD Gistermiddag heeft de plechtige in stallatie plaats gehad van de zeereerw. heer Th. te Mep, de eerste pastoor van de sinds Kerstmis j.l. gevormde paro chie ter nagedachtenis van Paus Johan- nes XXIII, de derde parochie van Leld- schendam. Ken groot aantal belangstellenden was hierbij aanwezig, o.a. pastoor H. L. Nederstigt met kapelaan E. Vreeken, pastoor A. Büys met de kapelaans C. J. de Leede en J. A, Morel, het parochie bestuur van St. Joseph Oplfex, emeritus pastoor Molenaar, de wethouders A. M. d. Laan, J. ten Heuvelhof en K. D. Dorsman, de gemeente-secretaris Chr. Maassen ook dominee J. van Leusden van de Ned. Herv. Kerk. Nadat de heer Offenberg, voorzitter van de parochieraad, het welkomstwoord had gesproken in de volle noodkerk ge legen aan de Pr. Carolinalaan, waarna samenzang, werd uit het boek Exodus 18-13-26 gelezen waarna deken Heems kerk uit Rijswijk een op deze schriftle zing toepasselijke toespraak hield. De volgende voorlezing van door de bis schop van Rotterdam mgr. M. A. Jan sen gezonden benoemingsbrief van de nieuwe pastoor die daarna de uitgebrei de ambtseed aflegde. Ook 't aangewezen kerkbestuur, bestaande uit de heren drs. H. Bakker, Drs. H. J. Heydt. H. Coe- berg en W. Hendriks, legde met de hand op het evangelieboek de eed af. GESCHENKEN Namens de parochianen werden nu door mevr. Zuidwijk cadeaus aangebo den n.l. een byzantijns kruis van edel metaal en emaille inlagen, een geschil derde voorstelling van de H. Maria Al tijddurende Bijstand met kaarsenstan daard en ook een enveloppe met inhoud. Pastoor te Meij dankte op hartelijke wijze voor deze geschenken waarin hij een ware verbondenheid zag van zijn parochianen met hun herder. Speciaal dankte hij pastoor Buys die hem gedu rende enige maanden onderdak had ge- „Mensenbenen" in plastic verpakt Vol afgrijzen zag het perso neel van een bedrijf aan de Zoetemooudseweg in het wa ter achter de fabriek een plastic zak drijven met twee mensenbenen erin. IJllings werd de politie gewaar schuwd, die bij nader onder zoek vaststelde, dat het twee lange witte kousen waren, met zaagsel opgevuld. En dan te bedenken dut het per soneel stellig verklaarde lij kenlucht te hebben gero ken geven en hem ook met raad en geschen ken had bijgestaan. Zoals de pastoor verklaarde wil hij tussen zijn parochia nen niet als op een voetstuk staan maar als dienaar Gods met zijn parochianen medeleven en hun steeds met raad en daad terzijde staan geheel naar het voorbeeld van paus Johannes XXlIl. VOLLEYBAL Het reserve herenteam van Kange roes heeft zaterdagavond In de uit wedstrijd tegen Lycurgus Hygiea (Krom menie) bijzonder teleurgesteld. Met 8-0 kregen Hans Dreef c.s. klop. Een beste wedstrtfd Is het overigens niet geweest. Dit lag ook wel In de lijn der verwach tingen, aangezien de ploeg uit Kromme nie uit de tot heden gespeelde wedstrij den in totaal slechts twee punten had weten te vergaren. Het is zaterdag meer een wedstrijd ping pong geworden dan een volleybal wedstrijd. Lycurgus H. plaatste steeds de bal weer terug in het veld van Kangeroes' 2 en dit tik-tak-spelletje be heersten de spelers uit Krommenie be ter dan de Leidenaars. Het scherpe licht stelde de Leidse spelverdelers vaak voor grote moeilijkheden bij het geven van zuivere set-ups en dit had tot gevolg dat de Kangeroes-aanval niet tot scoren kon komen. Met 15—10 verloor Kangeroes 2 de le set om daarna in de 2e set toch via 8—10 op een 11 13 voorsprong te ko- Maar ook deze voorsprong bleek niet voldoende voor de setzege. Weer zege vierde L.H., nu met 15—13. Kangeroes 2 kwam In de derde set op setpoint: 1214! maar weer liet hef Leidse team de winst glippen. Het werd door een 16—14 setzege een 8—0 over winning voor Lycurgus Hygiea. CYCLECROSS SWIFT Voor de clubcompelitie cyclecross van de Leidse wielervereniging Swift- combinaiie werd gisteren in Noord - wijkerhout de zevende rit gehouden, De wedstrijden leverden bij de ama teurs een zege op voor Peter de Jong, terwijl bij de nieuwelingen Liek de Jong zegevierde. De uitslagen luiden: amateurs: 1 Peter de Jong (Roelofar'endsveen), 2 Wim v. Diemen (Oegslgeest), 3 Bert Kerkvliet (Roelofarendsveen). Nieu welingen: 1 Liek de Jong (Leider dorp), 2 H. v. cl. Berg (Leiden), 3 W. v. d. Kleij (Leiden), 4 A. v. d. Lely (Koudekerk), 5 J. Zuiderduni (Kat wijk). Adspiranten A: 1 Albert Mes kers (Warmond), 2 Leo Slingerland (Koudekerk). Adspiranten B: 1 Leslie Riethoven (Leiden), 2 Arie van der Voet (Leiden), 3 Herman v, d. Reij- den (Leiden), 4 Leo v. Dam (Leiden). Veteranen: 1 Harry Lepelaar (Leiden), Sjaak de Jong Roelofarendsveen) In de nacht van donderdag op vrij dag is bij een inbraak in de lagere land- en tuinbouwschool aan de Boer- haavelaan een kof ferschr ij f machine merk „Everest" ontvreemd. Men is binnengedrongen door een ruit aan de achterzijde van het schoolgebouw te vernielen. Een 12-jarige wielrijder uit Leiden is zaterdagmorgen omstreeks 11 uur aangereden door een personenauto, toen hij zonder op te letten de Voor- schoterweg bij het kruispunt met de Rooseveltstraat overstak. Met 'n rech terbeenfractuur werd hij naar een zie kenhuis vervoerd. Een 25-jarige Marrokkaan, woonachtig in Leiden is in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks kwart voor één op de Bree- straat aangereden door een personen auto. toen hij plotseling van achter een geparkeerde auto de weg overstak. Als gevolg van de aanrijding brak hij zijn rechterbeen op twee plaatsen en liep hij een snijwond aan het voorhoofd op. De auto. die werd bestuurd door een Leidenaar. botste door een uit wijkmanoeuvre tegen een geparkeerde auto. Beide auto's werden gedeeltelijk beschadigd. Een 9-jarige jongen, wonende aan de Langebrug, wilde zondagmorgen om tien uur de kachel opstoken door er petroleum in Ie gooien. De kachel was echter nog warm en de petroleum kwam onmid dellijk tot ontbranding. De knaap liep door deze ondoordachte daad verschil lende brandwonden op, waarvoor hij door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis werd overgebracht. Door onbekenden is een ruit van een café aan de Zuidsingel in de nacht van zon dag op maandag aan scherven gegooid. Een schadepost voor de eigenaar, want het was een ruit van 3 bij 2' meter. Een minder grote ruil werd in de nacht van zaterdag op zondag vernield in een winkelpand aan de Lange Mare. Burgerlijke Stand Geboren: Jan Dirk z.v. P. Corts eu N. Landman; Maria C. E. d.v. B. H. Bouw meester en M. Brok aar; Johannes A. z.v. A. W. Vintges en W. G. C. M. Ulijn; Monique d.v. R. Hellendoorn en H. Kune- lien; Dionne M. D. d.v. U. C/v.d. Berghe en M. M. Bronmeijer; Cornelia W. d.v. N. Binnendijk en J. Krijgsman; Patricia M. P. d.v. R. W. G. D. H. v. Rheenen en E. Stehr; Marcus H. z.v. P. F. Hoogervorst en C. M. Visscher; Carolina J. W. d.v. T. W. H. Klein en J. C. M. Kok; Edwin z.v, N. v.d. Hoogt en J. v. Wezel. Overleden: H. J. B. Bokern 84 J. man, J. P. J. Maas 69 j. e.v. W. C. de Wekker; P. A. Emanuel 64 J. mam J. Timmers 4 J. dochter: A. C. Rodenburg 76 f. man: J. Tuithof 89 j. man; S. J. Mark 68 J. A. O. J, Rauman. TC Woensdag 25 januari a.s. gaat de Zoe- terwoudse gemeenteraad o.m. de be grotingen behandelen en zullen algemene beschouwingen worden gehouden. De be grotingscommissie bestaande uit wet houder H. W. M. Sies, voorzitter, en de leden C. J. v. Leeuwen, drs. T. A. Pleij, J. B. N. v. Diemen en B. C. v. 't Veer. hebben de begroting onderzocht en rap port uitgebracht B. en w. hebben n.a.v. dit rapport de raad hun opmerkingen doen toekomen. Wijziging leges\H*rordening In de vergadering van 25 mei 1966 is door de" raad een nieuwe legesverorde ning vastgesteld. Deze is bij K. B. van 21 september 1966 goedgekeurd. Middels G. S. heeft de Minister van Binnenlandse Zaken bericht dat deze verordening eni ge wijzigingen behoeft. Zo o.a. in arti kel 17 waar het volgende abonnements tarief is opgesteld: voor 25 inlichtingen 25,voor 100 inlichtingen 75,voor 500 inlichtingen 300,voor 1000 inl. 600,Bij abonnement voor 100 inlich tingen wordt dus een reductie gegeven van 25% en bij abonnement voor 500 in lichtingen een reductie van 40% en bij 1000 inlichtingen eveneens 40%. Voor het laatste abonnement kan de reductie bepaald worden op 50% waardoor dit tarief zal komen op 500, Garantie voor bouw van een woning 1 augustus 1965 is de wet van 12 juli 1962 tot vaststelling van nieuwe voor schriften omtrent de volkshuisvesting (Woningwet) in werking getreden. In gevolge artikel 63 van deze wet kan de gemeenteraad geldelijke steun verlenen ten behoeve van het verkrijgen in eigen dom van een door de begunstigde te bouwen nieuwe woning, al dan niet met bijbehorende grond. Lid 3 van genoemd artikel geeft een opsomming van de w(jzen waarop de steun kan worden ver leend. Hieronder valt o.a. het garande ren van rente en aflossingen van aan te gane leningen. Het is te verwachten, dat in de naaste toekomst in verband met de voorgeno men woningbouw in het Westeinde, een beroep op de gemeente zal worden ge daan tot het garanderen van rente en af lossing van geldleningen aan te gaan ten behoeve van het verkrijgen van een eigen woning. Teneinde in voorkomende geval len een snelle administratieve afwikke ling te verkrijgen, wordt voorgesteld, evenals voorheen onder de werking van de thans vervallen woningwet, een alge meen besluit te nemen waarbij b. en w. gemachtigd wordt eventuele aanvragen af te doen. De openbare lagere school in de ge meente kan op grond van de omstandig heid, dat deze sechts door een gering aantal leerlingen wordt bezocht en mede op grond van het feit, dat het een zeer oud gebouw is, niet als basis dienen voor de vaststelling van het aan bijzondere schoolbestuur uit te keren bedrag pér leerling. Voorgesteld wordt daarom de Minister van O. en W. te verzoeken te bepalen overeenkomstig het bepaalde in artikel 55 quarter der Lageronderwijs- wet 1920 dat met betrekking tot het jaar 1967 de enige openbare school voor ge woon lager onderwijs in deze gemeente buiten aanmerking gelaten bij de vast steling van het bedrag bedoeld in arti kel 55. Vaststelling rentepercentage grond- 1967 Voor 1 maart van elk jaar moet de gemeenteraad het bedrag per leerling bepalen dat voor de bijzondere scholen beschikbaar wordt gesteld ter bestrij ding van de exploitatiekosten. In 1966 bedroeg dit ƒ80,— per leerling Inclu sief administratiekosten. Voorgesteld wordt het bedrag per leerling over 1967 eveneens op 80,te bepalen. Vaststelling rente percentage grond bedrijf voor 1967 In de vergadering van 21 december 1966 werd een nieuwe beheersverorde- ning voor het grondbedrijf vastgesteld. De gemeente verstrekt aan het bedrijf het kapitaal dat het l.v.m. de toepas sing van beheersverordening behoeft. Artikel 12 bepaalt dat het bedrijf over het verstrekte kapitaal telkenjare aan de gemeente rente vergoedt naar een jaarlijks door de raad bij de vaststelling van de begroting te bepalen percentage. Gezien de toestand op de geld- en kapi taalmarkt wordt voorgesteld het percen tage voor 1967 te bepalen op 6%. Indien overeenkomstig wordt besloten moeten de begroting 1967 worden aangepast. Hogere rentelast 14.232,40. CURSUS L. T. B. Morgen, dinsdagavond 24 Jan., is de laatste avond van de LTB-cursus. De heer P. de Jong van "De Goede Herder" zal, aan de hand van door hemzelf opge nomen dia's, vertelen over Nieuw Gui nea. Iedere deelnemer wordt verzocht de, ingevulde, vragenlijst mee te brengen. ZOETERWOUDE P. I. T. '54 Dinsdag 24 januari a.s. speelt het le herenteam de beslissingswedstrijd tegen Docos 3 uit Leiden om de bezetting van de 3e plaats, welke voor de winnaar pro motie- voor de verliezer degradatiewed strijden inhoudt. De wedstrijd zal in een neutrale zaal worden en gespeeld n.l. In de zaal van NSSS te Noordwijkerhout. Aanvang 8 uur. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN VERTROKKEN PERSONEN in de week van 2 t/ra 9 januari 1967 H. Steffelaar en fam., Haagweg 51, Duitsland; B. H. Bouwmeester en fam., Dijkstraat 33, Eisenhowerstraat 52, Eg- mond aan Zee; A. M. Prins-Spieren burg en fam., Vijf Meipl. 40, Louise- straat 7, Wassenaar: B. Landheer en fam. Wasstraat 25 Betje Wolffstraat 244 's-GravenhageM. J. de Bock en fam., Javastraat 16 Guido Gazellelaan 92, Bergen op Zoom; H. H. Pardoen en fam., Wlardi Beckmanstraat 25, Kopen- hagestraat 63, Haarlem; J. A. P. Bode- ker-van Eeden, Rijndijk, 231, Duitsland; H. S. N. Kho, Pres. Steinstraat 38a, Joh. Evertseenlaan 4. Oegstgeest; H. C. J. van der Linden, Boshuizerlaan 38a, Pieter Nieuwlandstraat 65, Utrecht; P. A. Wilmer, Boshuizerkade 81, Mager- hertstraat 13, Arnhem; W. Peeters, Klikspaanweg 43, Cederstraat 38, Al phen aan den Rijn; H. C. J. van Rjjn, Witte Singel 88, Molenlaan 13 Rotter dam; T. Harmsen, Fagelstraat 35, Hout tuinen 6, Delft; J. G. van Hulsden, Nachtegaallaan 7, Canada; M. M. W. L. Schellens-Kessen, Zoeterwoudse Singel 43, Kathleen Ferrierlaan 10, Amstel veen; A. M. van Zanten-de Wolf, Cele- besstraat 28, Kamerlingh Onneslaan 9, Amsterdam; A. P. M. Rooseboom, Ko- revaarstraat 3. Herungerweg 122, Ven- lo; R. G. Duursma, Noordeinde 2a, J. M. de M. Keizerlaan 34 1. Utrecht; C. N. J. Staphorst, Noordeinde 2a, Buiten haven 5, Den Helder; M. S. E. M. Buijs, Hooigracht 5, Van Oldeubarneveltweg 14. Wassenaar; C. C. G. van Zanten, Franchimontlaan 15. Kamerlingh On neslaan 9; M. A. van Polanen, Rijns- burgerweg 10, Acacialaan 28. Leider dorp; A. M. C. Stavenuiter, Witte Sin gel 66, Oosterhaven 26, Medemblik; J. Kienjet, Hoflaan 114, Willem Berlngs- str. 26; C. Corba, Lod. v. Deijsselstraat 12, Endegeesterstraatweg 5, Oegst geest; G. Sira, Rijn- en Schiekade 33, Endegeesterstraatweg 5, Oegstgeest; A. tionsplein 40. Endegeesterstraatweg 5, L. van der Willigen Catsonides, Sta- Oegstgeest; H. van der Staalj, Boer- Oegstgeest; B. H. Oomens-van Raam, haavelaan 7, Endegeesterstraatweg 5, Hogerbeetsslraat 9. Nieuwe Veenen- daalseweg 51. Rhenen; A. Stigter, Jou- bertstraat 22a, Endegeesterstraatweg 5. Oegstgeest: A. Kroezen. Noordeinde 2a. Sibculo D 29, Hardenberg; N. F. Paar- dekooper, Diefsteeg 17, Essesteynstr. 172, Voorburg; J. Lagendijk-Berghout, Eeethovenlaan 2, Endegeesterstraatw. 5. Oegstgeest; J. H. A. Kleijweg eu fam. Morsweg 47. Sperwerstraat 8. Alphen aan den Rijn; A. Carrière-Visser en fam., Moddermansstraat 47, Slierstraat I, Dordrecht; R. P. Meesters eu fam., Jan Keldermansstraat 7, .1, H. Cardi- naalstraat 27, Zaandam; P. P. M. Groe- newegen en fam. Van Swletenstraat 27, Oliemolensingel 226. Enschede; C. J. Kroese-Edelaar eu fam.. Rijn eu Scliie- kade 115b. Noord Boulevard 11. Kat wijk; W. A. Nederlof eu fam., Rich. Holsstraat 40, Fuhrenheitstr. 50; Zand- voort; M. E. Ponsen en fam., Warmon- derweg 45. Nederlandse Antillen; A. L. Meijer en fam., Boerhaavelaan 40. Ho- ijerstraat 7, Brielle; G. Gressie en fam., .Meidoornstraat 23. Jachtslotpad 1, Lei derdorp; R. L. de Vries en fam.. Aar straat 13, Tanzania; B. de Jongh en fam., Rapenburg 75, Nederlandse An tillen; ,J. van der Hoorn en fam„ Bree- straat 143, Woubrugge, Van Wassenaar straat 14, W. Moerland-Slijkhuis, Har- testeeg 5, Endegeesterstraatweg 5, Oegstgeest; G. M. J. van der Plas, Hooi gracht 11-29, Arnhemsestraat 60, Brum- men; R. Korenhof-de Roode, Waardgr. 129, Endegeesterstraatweg 5. Oegst geest; J. P. M. Nijssen, Buys Ballotstr. 53, Borneostraat 11. Oegstgeest: M. E. Boonstra. de Laat de Kanterstraat 2, Planetenweg 10. Velsen; A. J, van Res teren, De Sitterlaan 89, Drieplassenweg 17, Katwtjkt E. M. Kleenput, Meerbur gerkade 17, Oegstgeest, Endegeester straatweg 5; M. C. van den Berg, Haar lemmerweg 80, Endegeesterstraatweg 5, Oegstgeest; Jonkheer H. A. van Adri- chem Boogaert, Nieuwsteeg 2, Kerk hoflaan 11a; 's-Gravenhage; W. W. Muller, Oude Vest 47, Vredeman de Vriesstraat 3, Rotterdam; C. Wendt, Leuvenstraat 48, Hobbemastraat 35, Ha- zerswoude; M. van der Kaag, Lijster straat 31, Terweeweg 56, Oegstgeest; P, Meijer, Morsweg 110, Manger Cats- perk, Smalllngerlaml; R. Taatsie, Rijn- zichtstraat 23, Regentesselaan 38, Oegstgeest; J. L. Mejjer-de RooiJ, Rijn en Schiekade 115a, Manger Catsperk 31. Smallingerland; N. Dela Cruz, Rijns- burgerweg 10, Duitsland; J. M. A. Juf fermans, Klikspaanweg 8, Laan van Meerdervoort 651, 's-Gravenhage; A. Hollander. Meidoornstraat 14, Schouw- weg 26, Wassenaar; J. Leefraans, Dia mantlaan 66, L. v. N. O. Indië 204, 's-Gravenhage; I. Lastrella, Rijnsburg- gerweg 10, Philippjjnen; L. N. Wolf, Hogewoerd 165a, Laan van N.W. Oost einde 41, Voorburg; C. C. van der Berg- Schouten, Rijnsburgerweg 10, Gevers Deynootweg 114, 's-Gravenhage; A. A. Steenbergen, Witte Rozenstraat 50a, v. Blommesteinstraat 30a, Delft; P. J. M. van Steijn, Hoge Rijndijk 316, Wasse- naarseweg 7, Noordwijkerhout; N. Hols- wilder, Calandstraat 35, Frank v. Bor- selenstraat 28 n, Delft; D. van der Voort, Transvaalkade 9a, 's-Heerenloo 25 Ermelo; A. Boogert, Corellistraat 21, a.b. Karei Doorman, Rotterdam; G. P. M. Brouwer, da Costastraat 30.Park- haven 21, Rotterdam; H. Coveen, Fagel straat 46, Amsivarllaan 3, Apeldoorn; Arjono, Rijnsburgerweg 100, Indonesië; G. Prawirosudirdjo, Rijnsburgerweg 100, Dorpsstraat 9, Oegstgeest; A. I. M, Eibers, Rijnsburgerweg 140, Vegelings- oord 120, Rotterdam; D. A. Mohamed, Pasteurstraat 34, Marokko; J. R. Kroe- se, Rijnkade 13. Noord Boulevard 11, Katwijk; H. H. P. T Thijssen, Surlna- mestraat 20, Barneveld, Wolweg 170; E M. Slotboom, Scholtenstraat 18, Bre- dalaan 96, Eindhoven: C. C. van Goor, Utrechtse Jaagpad 51, De Savornin Lohmanlaan 262, 's-Gravenhage; M. Munoz Rodriguez, Zeemanlaan 11, Spanje; A. van der Waals, Ambonstr. •13, Zoutmanstraat 7, Dordrecht; J. M. A. Touw, Charl. de Bourbonhof 13; A. E. C. Bekoolj, Dillenburgstraat 3a. Voor schoten. Leidseweg 96: E. Bekooij, Dil- i lenburgstraat 3a, Voorschoten. Leidse- weg 96; C. J. E. Scheffelaar, Kanaalstr. 3, 's-Gravenhage, Olivlastraat 35; C. D. Affourtlt, Lingestraat 4, Leiderdorp. L. v. Ouderzorg 37E. Koevoets-Rooijak- kers, Hogewoerd 98, Zuilestein 8. Lei- I derdorp; M. Belghiti, Kraaierstraat 2. i Marokko; K. B. E. H. Haddaoul, Kraa ierstraat 2, Marokko; A. Sabach, Kraa- j ierstraat 2. Marokko; A. Sabbar. Kraa ierstraat 2, Marokko: H. A. Koevoets, Noordeinde 13, Zuilestein 8, Leiderdorp; I D. Nieuwenhuis, Plantsoen 31, l-Iong Kong; A. C. Elbers-Simon. Plantsoen 45 Vegelingsoord 120, Rotterdam; K. Yah- dab. Varkenmarkt 7, Marokko; M. J. 1 Krommert-Ruiterman. Apothekersdijk 29a, Hoefkade 61, 's-Gravenhage; A. v. d. Waals-Bink, Hooigracht 11-29, Zout manstraat 7. Dordrecht; A. M. 1. Al, Hooigracht 5. Cromhoullaan 28. Rijs wijk Z.H.. E. K. M. van Aller. Hooi gracht 72. Eemnesserweg 21S. Hilver sum; M. Fathedinne, Nieuwe Beesten markt 8, Marokko; H. B. A Savvri, Lam. jmermarkt 58. Marokko; M. M. H. Ajou- I aoui, Nw. Beestenmarkt 8, Marokko; M. Ziani, Nw. Beestenmarkt 8, Marok ko; A. Bedet, Oude Rijn 46. Pr. Marie- laan 4, Baarn; J. A. C. de Rov van Zwemmen in 1966 Golfbrekers behaalden na Leidse Zwemclub meeste overwinningen De Leidsche Zwemclub leverde in het jaar 1966 de beste zwemprestatie in de kring Gouwe-Rijnstreek, gezien de tijden gemaakt over de diverse verzwommen nummers. Van de 42 vergeleken nummers eindigden 13 met een snelste uitslag voor LZC, gevolgd ijoor de Leidse Golfbrekers met 10 en Sleutelstal met 8. Deze hoge klassering heeft LZC voornamelijk te danken aan de jeugd- prestaties: van de 27 nummers, ver deeld over de verschillende leeftijden en meisjes/jongens, was de Leidsche Zwemclub 10 maal de snelste. Bij de senioren 15 nummers slechts 3 maal. Ineke Mioch van LZC is de meest vermelde naam: niet minder dan 7 maal komt zij op de ranglijst van LZC voor (5 x bij de meisjes en 2 x bij de dames). De snelste tijden, ge maakt in het jaar 1966 zjjn de vol gende: Meisjes 8-9 jaar: 50 meter rugslag; M. Bakker, LZC 56.-; 50 meter school slag: A. Ratten, GZC 1.04.4. Meisjes 10-12 jaar: 50 meter rugslag: C. Ritselaar, LGB 42.5; 50 meter vrije slag: I. Mioch, LZC 34.5; 50 meter schoolslag: H. Zwartjes, LGB 42.8. Meisjes 13-16 jaar: 50 meter rugslag: I. Mioch, LZC 39.3; 100 meter rugslag: M. Geertsema, LGB 1.30.8; 50 meter schoolslag: M. Vermeulen, De Zijl 42.4; 100 meter schoolslag: G. Eradus, LZC 1.33.2; 200 meter schoolslag: H. Zwart jes. LGB 3.23.3; 50 meter vrije slag: L Mioch. LZC 32.-; 100 meter vrije slag: I. Mioch, LZC 1.13.2; 50 meter vlinderslag: I. Mioch, LZC 37.1; 4x 50 meter wisselslag persoonlijk: H. Zwartjes, LGB 3.29.7. Jongens 8-9 jaar: 50 meter school slag: D. Werter, Sleutelstad 49.6; 50 meter vrije slag: D. Werter, Sleutel stad 454.7. Jongens 10-12 jaar: 50 meter rug slag: L. Soet, LZC 40.2; 50 meter vrije slag: J. de Graaf, LZC 30.4; 50 meter schoolslag; W. Zuidervaart, DKD 42.1; 50 meter vlinderslag: P. Schoonderbeek Sleutelstad 42.1. Jongens 13-16 jaar: 50 meter rug slag: A. de Lange, Donk 34.5; 100 meter rugslag: W. Ruben, LGB 1.18.6; 50 meter vrije slag: J. Siera, LZC 30.2; 100 meter vrije slag: R. de Hey. AZC 1.08.3; 50 meter schoolslag: H. de Zwijger, LWV 38.6; 100 meter school slag; H. de Zwijger, LWV 1.25.2; 50 meter vlinderslag: D. Kooy, LWV 34.8. Dames: 50 meter rugslag: A. Buite laar, GZC 41.-; 100 meter rugslag: I. Flaman, LWV 1.26.6; 100 meter school slag: T. Heemskerk, LGB 1.26.6; 200 meter schoolslag; T. Heemskerk, LGB 3.14.5; 100 meter vrije slag: I. Mioch, LZC 1.12.5: 50 meter vlinderslag: I. Mioch, LZC 38.5; 100 meter vlinder slag: A. Heemskerk, LGB 1.36.1: 4x50 m wisselslag persoonlijk: A. Heems kerk, LGB 3.13.5. Heren: 100 meter rugslag: J. de Haas, De Zijl 1.11.9; 100 meter vrije slag: H. Parrel, LZC 1.02.2; 100 meter school slag: K. Uittenhout en W. van Zijl, Sleutelstad 1.17.9; 200 meter school slag: K. Uittenhout, Sleutelstad 2.52.2; 50 meter vlinderslag: H. Hilkhuyzen, Sleutelstad 31.2; 100 meter vlinderslag: H. Hilkhuiyzen, Sleutelstad 1.14.-; 4x 50 meter wisselslag persoonlijk: W. van Zijl. Sleutelstad 2 44.8. Verdeling der beste tijden over de clubs: Jeugd Sen. Tot. Leidsche Zwemclub 10 3 13 Leidse Golfbrekers 6 4 10 Sleutelstad 3 5 8 Leidse Watervrienden 3 14 De Zijl 112 Goudse Zwemclub 112 De Kleine Does 10 1 Alphense Zwemclub 10 1 Donk 1 0 1 PAUZE WELTERUSTE! Het was reeds laat, toen de heer en me-, vrouw Jansen-Franssen (met twee es-en a.u.b.) ter ruste gingen en zich neer vlijden in de tweeling-bedden, in goed Nederlands lits jumeaux genaamd. Zij hadden een prettige dag achter de rug, besloten met een etentje in de vrienden club. „Valt het jou ook op" zei de in lila kant gehulde mevrouw „dat Din ges nooit of te nimmer tevreden is? Hij is nooit eens echt dankbaar en hij heeft toch alles wat het hartje begeert. Hij is gezond en heeft een goeie baan, een aar dig gezin en een mooi huis. En dat ver rukkelijke etentje. Het enige wat hij er van zei „Alwéér rosé! Het is een verve lende vent". Meneer Jansen mompelde! „Hij had het toch zelf betaald". Mevr. Jansen: „Dan kun je nog wel dankbaar z(jn". Meneer: „Jegens wie of wat?" Daar wist zelfs mevrouw Jansen geen antwoord op te verzinnen. Dat was een teleurstellend slot, want wat is het leven loos en leeg indien je 's avonds niemand bedanken kunt of niemand bedankt. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: De onschuldige verleiders (18 jaar). Dagelijks 7.00 en 9.00 uur. Zondag: 7.00 en 9.00 uur. Het huwelijk van prinses Margriet en mr. Pieter Van Vollenhoven. Dagelijks, 2.00, 3.00 en 4.00 uur. Zondag. 2.00, 3.00, 4.00 en 5.00 uur n.m. Lido: Gescheurd gordijn (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De stem van het water (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio De pandjesbaas (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De stem van het water (a.l.) ge prolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Kiss the girls and make them die (18 jaar) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Een pistool voor Ringo (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Waarlijk groot is hij, die niemand overheerst en zich door niemand laat overheersen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 23 jan. Vee - Aan voer 1126. Prijzen slachtkoeien: 4,35— 4,65, 3,95—4,30, 3,55—3,75, 3,15—3,30| stieren: 4,00450; worstkoeien: 305 3,30. Overzicht slachtkoeien: Iets min der, kalm, iets stijver. AMSTERDAM, maandag 23 Jan. - Vee - Aanvoer 264 runderen. Prijs 3,40- 8,60. Handel kalm. RIJNSBURG, 21 jan. BLOEMEN Freesia's: White Swan 200-230; Pim pernel 180-225; Stockholm 135-150; Gol den Yellow 100-125; Tulpen: Pink At> traction 400-450; Demeter 280-300; Lon- don 280-300; Oxfort 180-225; Gudo Snick 200-225; Prominence 200-220; v. d. Eerde 180-200; Roland 180-205: Edith Eddy 190-205; Copland 190-205; Lustige Wltwe 175-200; Paul Richter 175-2001 Golden Harvest 185-200; Christmas Gold 175-200; Krelage 175-185; Preludium 175-185; Pink Trophy 165-175; Levant 165-175; Narcissen: Early Glory 115- 30; Carlton 100-125; Helios 90-110; For- tuna 75-110; California 80-100 alles per bos. Eucharis 140-150; Gerbera 27-57j Irissen 25-27; Am. Anjers: Carry Sira 39-47; Rode Sim 36-47; Rose Sim 87- 46; Witte Sim 35-45; Crowley Sim 85- 45 Arthur 36-44; Hyacinthen: Delfs- blauw 35-41; L' Innocence 35-40; Anne Marie 35-40; Ostara 33-40; Pink Pearl 81-38, alles per stuk. Vijfjarig meisje te Woubrugge vermist Nadat zaterdagmiddag omstreeks 4 uur de 5-jarige Yvonne Markx op ver zoek van haar vader, de heer J. Markx, een boek liad gebracht op zijn kantoor op de Jachtwerf Hollandia aan het We teringpad te Woubrugge heeft men niets meer van het meisje Leden van het korps rijkspolitie en de rivierpolitie alsmede omwonenden heb ben met een dreg en een speurhond te vergeefs de hele omgeving tussen de woning en de werf afgezocht Ook de pogingen van vier kikvorsmannen van de Kon. Marine, speciaal uit Den Helder overgekomen, leverden zondagmiddag bij hun speurtocht onder en tussen de talrijke motorjachten in de grote loods niets op. Zy zouden hun pogingen van daag, zodra zij nog betere uitrustings stukken ontvangen, echter met kracht voortzetten. AGENDA AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. MAANDAG 23 JANUARI Alma Materkoor. Concert. Stads gehoorzaal, 20.00 uur. DINSDAG 24 JANUARI K. en O. kleurendia's over „Japan, oud en nieuw". Stadsgehoorzaal, 20.00 Nerveus spel Het voor beide elftallen zo belangrijke duel. voor de bezetting van de onderste twee plaatsen, tussen Hillegom en Purmersteyn, heeft de winst gebracht bij de bewoners van de Leekstraat. Een gemakkelijke zege is het niet geworden, °afrv®or boden de Purmerenders gedegen tegenstand, waren in de eerste helft beslist met minder dan hun tegenstanders, maar konden het duidelijke veldoverwielit niet in doelpunten uitdlrukken. Nu was het beslist geen ge makkelijke opgave om tegen de sterke defensie van de Hillegommers (waarin aanvoerder Van den Berg een beslissende rol speelde) op te tornen. Doelman Kees Vlug had een bijzondere goede middag en kon, zonder dat z'n doel geschonden was, het terrein, evenals z'n medespelers, triomfantelijk verlaten. De eerste helft heeft ile toeschouwers i DE TWEEDE HELFT hartverwarmend voetbal gebracht. I De eerste vijl minuten in de tweede Twee ploegen, die met volle Inzet ten helft heeft Purmerstyn getracht de minste probeerden om tot scoren te ko- score een ander aanzicht te geven. Met men. Met .een alles of niets offensief flitsende aanvallen werd getracht Hille- 'urmersteyn grote risico i de aftrap met alle mankracht in ival te gaan, Hillegom'werd tegen lur gedrukt, maar kon het blik- in onder de voet te lopen, doch zonder •ultaat. Hillegom kwam er nu steeds Ier in. De Groot, die hinder had van i blessure, liet zich vervangen door „r uraut-Hcrs ■■nomen, i van Kampen. De wedstrijd kreeg een vinniger karakter. Aan een schuiver EERSTE TREFFER van linksbinnen Tol had Vlug de han- De eerste tegenstoot van Hillegom den vol. had een doelpunt tot gevolg. De Ridder, j Met nog een half uur speelthd moest tot diep in de Purmersteyns defensie - - doorgedrongen, moest het leder afstaan Ten toons tel lin gen Museum voor Volkenkunde (Steenstr.) Tent. „Bali, beeld en droombeeld (van af 17/12 tot 1/3). De Ruif (Janvossensteeg 59): „Affi ches". Dagelijks 10 uur v.m.8.30 uur n.m. (behalve zaterdag en zondag). Academiegebouw (Rapenburg 73): Tent. werken van Theo Daamen (tot 20 febr.) dag., beh. zond., 10-18 uur. Corti. De bal belandde op de rech ter vleugel. waar Van Braam een hoge voorzet losliet. Even aarzelde doelman Prins, waarvan de actieve Liefhebber1 profiteerde. Hard en hoog schoot hij de bal in het doel (1-0). Purmersteyn verslapte na dit doelpunt niet en menig maal moest Vlug ingrij pen. De str(jd kreeg een zeer spannend verloop. Liefhebber1 stelde Van Braam in staat om naar het doel van Purmer steyn op te rukken. Er kwam een schot uit. Prins stopte op de doelRjn. Bij eeD verraderlijke aanval van Hillegom kon doelman Prins een trekbal van de Hille- gommer Sahapala juist uit zijn doel houden. Breebaart. wegens een poging" tot trappen het terrein verlaten. Het werd er niet vriendelijker op. Purmersteyn gaf zich niet gewonnen. Blokker moest er aan te pas komen, om Kas het sco ren van een doelpunt te beletten. ZEGE VEILIG Purmersteyn moest in de 40ste mi nuut de nederlaag accepteren. Een lan ge trap van Boom bracht doelman Prins en De Ridder in actie. Eerstgenoemde trapte finaal over de bal heen. De Rid der kwam zodoende onverwachts voor een leeg doel en dat betekende 2-0 voor de Hillegomse ploeg. Purmersteyn bood nog wel tegenstand, maar kon een der de treffer niet voorkomen. Jan Sahupala scoorde met een prachtig boogballetje:

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3