vi»iSS) „TUINSTADWIJK" WINT GEDING TEGEN HUUR-ADVIESCOMMISSIE DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 JANUARI 19«T R.K. Bond van Be jaardien afdeling Leiden „Gastspelers" voerden hartverwarmend spel op in het St. Antonius Clubhuis GLUNDEREND en vergenbegd na- en de leden van de R.K. Bond van lejaarden gisteravond voor de deur an het St. Antonius-Clubhuis afscheid an elkaar na een geslaagde opvoe- ,ng van de Leidse toneelgroep De •astspelers. Het algemeen genoegen 'as waarlijk wel te begrijpen. Het lijspel „Haar andere man'' is een eerlijk stuk. Het spel van de ama- eurs was bovendien voortreffelijk, odat alle voorwaarden voor 'n suc- •olle avond waren verzekerd. De 'oorzitter, de heer F. A. van Hees, die le bijeenkomst opende, toonde zich erheugd over de grote opkomst en ichtte een bijzonder welkom tot de lewoners van Huize Roomburgh, die net autobussen naar de Mare waren [ekomen. Hij kondigde aan, dat de ■olgende toneelvoorstelling op 26 april al worden verzorgd door de toneel groep Elckerlyck uit Sassenheim, die oe avond tevoren in dezelfde zaal het ïdoeld spel („Rare Chinezen") had jgevoerd. DE GASTSPELERS namen de be- larden onmiddellijk voor zich in met hartverwarmende komedie. Toneel- :hrijver Larry E. Johnson heeft be- aald niet de bedoeling gehad de toe houwers lastig te vallen met pro- i. Het open spel, flink gekruid net humoristische voorvallen, deed ntegendeel ieder zijn kleine misères ergeten om eens hartelijk te lachen er de grappige wendingen op het orieel. De schrijver laat de kijkers meeleven door hen deelgenoot te ma an geheimpjes die sommige spe- ers elkaar vertellen, waarvan andere pelers niets mogen weten. Hoe heer- ijk is het dan om de „tegenpartij", die niets weet, in de val te zien lopen e zien struikelen over de koorden ie spelers en toeschouwers gezamen- ïjk voor hen gespannen hebben. Volleybal Stedenontmoeting Leiden-Delft Zaterdag 21 januari a.s. wordt in de 'lilitaire Sporthal aan de Morssingel i-eer de traditionele stedenontmoeting ^eidenDelft gehouden. De laatste naai dat deze ontmoeting is gespeeld, vas in 1965 te Delft. Toen is het een .eidse overwinning geworden. In '66 leeft de ontmoeting niet plaatsgevon- i.v.m. het 15-jarig jubileum van fdeling Leiden. Deze ontmoeting tal dan ook enigszins in het teken van dit jubileum staan. Er staan deze mid dag 5 wedstrijden op het programma, il. heren A, samengesteld uit spelers an hoofd- en overgangsklasse, heren 5. samengesteld uit spelers van de le tlasse afdeling, dames A speelsters lit hoofd- en overgangsklasse, heren unioren t/m 18 jaar, dames junioren m 18 jaar. De wedstrijden vangen aan n 14.30 uur Na afloop van de wedstrijden zal er ;n gezamenlijke broodmaaltijd plaats inden en een gezellige avond tot be- iluit. Deze zal gehouden worden in est. Zomerzorg. De opstellingen )ames A: Josien v. d. Bosch-Calmt- lout, Leny Kneppers, Klasien Peter en-Jonker, Hanna Wang-v. Gellecum, Vil v. d. Wijngaard (allen Argos), Wil ïoedhart, Adri v. d. Pias-Smit, Ans Vrielink (allen Kangeroes). Coach: G. Krevelen. Dames Junioren: Gerda v. Klaveren, Uma Polanen, aanv.. J. v. Starken- >urg, Yvonne v. d. Vlekkert (allen lijnsburg), Hillie Zwart (Castellum), )ora Brussec (Kangeroes), Anita steenhouwer (Kangeroes), Liesbet v.d. logerd (Nw. Brunhilde). Coach: J. v. 3am. lieren A: Jaap Broersma, P. Bas Duyvenbode, Jaap v.d. Sande, Coos faconis, aanv. (allen Kangeroes), Cees Honster. Dik Oudshoorn, Jan de Vries allen VVS), Rob v.d. Berg (LUSV). 2oach: R. Passchier. Heren B: Enno Bijleveld, JanDijk- *ta, H. Kleingeld, R. Passchier, aanv., J. Verhey (allen Rijnsburg), T. v.d. Bos (Castellum), Ary de Jong (Castellum), lenny Kettenis (DSS). Coach: G. v. Krevelen. Heren Junioren: Bert v. Egmond, Bas Koomans, Gerard Verhey (allen Kijnsburg), Wim Hendriksen, aanv. (VVS). Ed Bergsma (Castellum), Freek Durieux (WW), Gerard Huus- sen, Johan Kwestro, P. v. Zwieten (allen Kangeroes). Coach: R. Pas- ochier. VLOT SPEL. goede tekstbeheersing en een voortreffelijke samenwerking maakten de voorstelling tot een groot succes. De heer Jac. Buis vertolkte overtuigend de oom, die in schijn ver baasd staat over de gebeurtenissen, maar intussen in zijn vuistje lacht, omdat hij van alles op de hoogte is. C. v. d. Drift was knap in zijn vertol king van de echtgenoot, die zich ach tereenvolgens tot butler en inbreker ziet gedegradeerd. De pseudo-echtge- noot werd met verve op de planken gezet door N. Bosman. Mevr, N. de Lange-Reizevoort moet zich thuis heb ben-gevoeld in haar rol van de alles bedisselende echtgenote; zij maakte er een glansrol van. Wel was 't leef tijdsverschil tussen haar en haar man wat onwaarschijnlijk en enigszins sto rend. Janny v. d. Kwartel, Jos Ham- Brussel, W. Houps, W. v. Piere en Janine Overdijk droegen ieder hun waardevolle steen bij aan de opvoe ring. Terecht wentse na afloop van de voorstelling een gelukkig gestemde voorzitter, dat hij de toneelgroep weer gauw met een nieuwe voorstelling hoopt te verwelkomen. Le:dse Student en- schaakteams tweede en derde in Velsen Het afgelopen weekeinde hebben twee studenten-schaakteams uit Leiden deel genomen aan een toernooi dat werd ge organiseerd in het kader van het Hoog ovenschaaktoernooi. Het hobbelpaard, dat uitkwam met Verberg, de Haas, de Jong, Van Brussel en Van Velzen had de taak de vorig jaar gewonnen wissel trofee in I.eiden te houden. Het tweede Leidse team, Morphy, trad aan met Martojo Sehuering, Hoef er, Wepster en Smit. Ondanks het feit, dat zaterdagmiddag de vierde ronde van de KNSB tien- tallencompetitie werd gespeeld en zo doende enkele teams niet konden mee doen of reserves moesten inschakelen is het toernooi toch weer een succes geworden. Misschien zal het in de toekomst nog eens officieel als s'tu- dententeam-kampioenschap, een sta tus waarnaar de toernooiorganisatie streeft, door de KNSB worden erkend. In de eerste ronde was het Leidse Hobbelpaard bijzonder goed op dreef, hetgeen het Utrechtse Lasker aan den lijve ondervond. Morphy startte minder goed. Met slechts één remise ging de overwinning naar Caïssa uit Amsterdam (4%In de tweede ronde herstelde Morphy zich enigszins ten koste van Lasker, dat daarmee zijn tweede neder laag leed (32). Caïssa en het Hobbel paard speelden gelijk 2%2V>In de laatste ronde, zondagmiddag, wonnen zowel Caïssa als het Hobbelpaard met 32 resp. van Lasker en Morphy. Door dit resultaat ging de eerste prijs naar Caïssa, dat weliswaar gelijk in match- punten maar een half bordpunt voor bleef op het Hobbelpaard. De eindstand werd 1 Caïssa i Amster dam) 5 p: 2 Het Hobbelpaard i Leiden) 5 p: 3 Morphy (Leiden) 2 p, 4 Lasker 0 punten. Hoofdklasse volleybal Argos leed 0-3 nederlaag tegen Molenwiek De Leidse dames hoofdklasseploeg Argos kreeg gisteravond in Zaandam een verrassende 0-3 nederlaag te slik ken van het op de voorlaatste plaats staande Molenwiek. Een duidelijk be wijs, dat onze stadgenoten er op het ogenblik helemaal uit zijn. Argos, dat voor deze wedstrijd vol ledig binnen de lijnen kwam, draaide direct na het begin al stroef. Het voor bereidende veldwerk liet zoveel te wensen over, dat er van een Argos- aanval nauwelijks sprake was. Molen wiek daarentegen had er kennelijk bijzonder veel zin in en scoorde punt na punt. Slechts enkele malen wisten de Leidse dames zich in de le en 2e set even aan de druk van Molenwiek te onttrekken, maar dat er van een bedreiging voor de Zaandamse ploeg weinig of geen sprake was, toonden Katwijker ten gevolge van aanrijding overleden Zoals wij al reeds ln onze editie van gisteren meldden ls er gistermorgen een Volkswagenbusje met bouwvakkers ln Leidschendam verongelukt. Een van de inzittenden van dit busje de 52-jarige A. H. uit Katwijk die in zorgwekkende toe stand in het ziekenhuis St. Antoniusho- ve te Voorburg werd opgenomen is aan de gevolgen van zijn verwondingen over- Laantje De Goede Herder De vorige week hebben gemeentewerk lieden bij het laantje naar de St. Ber- nardusschool en het "Meerburg"-veld een nieuw naambordje geplaatst. Het laantje heet nu officieel Laantje De Goe de Herder. Hiermee is dan eindelijk een einde gekomen aan de vraag, of het nu wel Hoge Rijndijk-, dan wel School- of Kerklaantje heette. Grenswijziging Katwijk. Noorcïwijk-Rijnsburg Binnenkort advies van G.S. en Minister Bij de beoordeling van verzoeken om wijziging van gemeentegrenzen of het doen van voorstellen tot herziening van de gemeentelijke indeling is het beleid van Gedeputeerde Staten gericht op een zo juist mogelijke indeling. De grootte van de gemeenten speelt daarbij mede een rol, doch is niet de enige maatstaf. Aldus G. S. van Zuid Holland in hun Memorie van Beantwoording op het Ver slag van de Commissie van Rapporteurs over de provinciale begroting voor 1967. Op het ogenblik is ondermeer aanhan gig een voorstel tot herziening van de grens tussen de gemeenten Katwijk. Noordwijk en Rijnsburg. Hieromtrent zullen G. S. binnenkort hun advies aan de minister van binnenlandse zaken uit brengen. de cijfers duidelijk aan: 15-6 en 15-8 in resp. de le en 2e set. In de 3e set ging het wel iets beter Hanna Wang en Josien v. d. Bosch werden enkele malen goed gelan ceerd en benutten deze kansen be kwaam maar Molenwiek hield uit stekend stand en won ook de 3e set, nu met de cijfers 15-12. MICROKORFBAL DANAÏDEN—RODA 9—10 Maandagavond heeft dc Danaïden een ongelukkige nederlaag tegen het Westzaanse Roda geleden, daar de biauw-witten vlak voor het einde, bij de stand 9-8 in het voordeel van onze stadgenoten, een strafworp onthouden werd, hetgeen bij een eventueel doel punt de winst zeker naar de andere kant had doen gaan. Het begin zag er overigens somber uit voor de Leidenaars, want hoewel Gerard Nap de- score had geopend, stonden de gasten na een kwartier al met 6-1 voor. Maar wat Danaiden daarna presteerde, grenst aan het on gelooflijke, want met de rust leidden onze stadgenoten met 7-6, welke stand na de rust zelfs tot 8-6 opgevoerd werd. Roda kwam echter terug en bracht de stand weer in evenwicht (8-8). Weer kwam de Danaiden voor (9-8), waarna Roda in de laatste seconden de winst naar zich toe trok. De doelpunten aan Leidse zijde wer den gescoord door: Wim Brugman (3x), Gerard Nap (3x), Dik Beekman (2x) en Casper v. Nierop. De stand is nu: Vicus Oriëntis 58 Roda 57 Danaiden 55 Swift 32 Sperwers 62 Peter Rodenburg juniorkampioen Tussen een van de huurders van de woningbouwvereniging "Tuinstadwyk" en hanr bestuur ontstond een conflict over een schoorsteen in de woning aan de Lieven de Keijstraat. Er waren klach ten over slecht trekkende schoorstenen. Het bleek, dat de schoorstenen gebre ken vertoonden, welke voor een deel het gevolg waren van zeer slordige uitvoe ring tijdens de bouw of van minder juist tracé van het stookkanaal. Dit leidde er toe, dat door de TNO een onderzoek werd ingesteld naar de meest juiste opbouw van de rookkana len. Er werd een nieuw rookkanaal ge metseld. waarbij op een goede uitvoering werd gelet. Het gewenste resultaat kon echter niet voor honderd procent wor den bereikt, ook niet door de ligging van het bouwblok ten opzichte van omringen de gebouwen en een bepaalde windrich ting. De schoorsteen bleek wel goed te werken met gewone kachels of haarden, doch gaf door de snelle ontwikkeling van de moderne convectoren altijd nog stookmocilijkheden. Geen huurverhoging De huurder nam dit niet en beklaagde zich bij de Huuradvies Commissie te Leiden. Op grond van de omstandigheid, dat naar het oordeel van de huuradvies Commissie de schoorsteen niet in orde was, verklaarde de Commissie, dat de woning gebreken vertoonde en niet vol deed aan de met betrekking tot het on derhoud te stellen eisen. Op deze grond bepaalde de Huurad vies Commissie, dat niet meer aan de huurder berekend mocht worden dan de huurprijs uer 30 juni 1964, zodat de huurprijs per 30 juni 1964, zodat de verhogingen niet behoefde te betalen. Het bestuur van de woningbouwver eniging zag hierin een principieel geval en wenste zich niet bij de beslissing van de Huuradvies Commissie neer te leggen. Door tussenkomst van haar rechtskun dig adviseur, de heer Th. J. v.d. Heijden, wendde de vereniging zich tot de Kan tonrechter te Lelden. Deze wees er op. dat de schoorsteen- misère kon worden teruggebracht tot het gebruik maken van een moderne convector. Voorts betoogde de heer v.d. Th. Wilde. L. Zitman en C. Koppen Heijden, dat de huurder in strijd met zijn peze afdeling zal zich^ bezig houden^ met plicht en zonder toestemming van het fijtt jj ff |B - bestuur van de woningbouwvereniging Geen schadend gebrek Bovendien gaf de Kantonrechter als zijn oordeel te kennen dat een niet of zeer slecht trekkende schoorsteen, onge acht de oorzaak daarvan, inderdaad als een ernstig de bewoonbaarheid schadend gebrek vap de woning had kunnen wor den aangemerkt, doch dat zulks, nu de huurder op gasvenvarming was overge gaan, niet meer het geval kon zijn. In afwijking van de mening van de Huur advies Commissie besliste de rechter, dat aangenomen dient te worden, dat de wo ningbouwverenigingswoning geen de be woonbaarheid schadend gebrek vertoont. de bestaande schoorsteen had doen af breken om de verwarming via een gas haard te doen plaatsvinden. De Kanton rechter mr. W. de Koning, heeft thans een beschikking gegeven, waaruit blijkt, dat, anders dan de Huuradvies Commis sie bepaalde, de huurder de normale huurverhoging moet betalen. De rechter baseert zijn beslissing hoofdzakelijk op het feit, dat de huurder door. het afbre ken van de schoorsteen, hetwelk h(j voor zijn eigen risico deed, zijn rechten om zich op een slechte schoorsteen te beroe pen verwerkte, omdat hierdoor niet meer viel na te gaan, wat er nu eigenlijk aan de bewuste schoorsteen haperde. ADVERTENTIE de fijne dropbonbon lekker en... goed voor u! Commissie v. d. Beroepschriften te Leiden geïnstalleerd Dinsdag 10 januari j.l. heeft de burge- vraag of een omstreden besluit "détour- meester van Leiden, mr. G. C. Van der nement de pouvoir" oplevert of wellicht Willigen, de Commissie voor de beroep- in strijd is met algemene beginselen van schriften geïnstalleerd. Tot de instelling j behoorlijk bestuur. Als het goed is, moet van deze commissie werd besloten tijdens liet werk van de Commissie voor de be de raadsvergadering van 15 augustus j.l. roepsschriften leiden tot een betere be- De Commissie telt 15 leden, t.w. 12 handeling van administratieve geschillen raadsleden en 3 niet-raadsleden. De taak dan voorheen. van de commissie bestaal uit het nemen De voorzitter van de commissie, mr. van beslissingen op beroepen, die krach- C. J. Woudstra, merkte in zijn antwoord tens enig wettelijk voorschrift by de ge meenteraad kunnen worden ingesteld te gen besluiten van burgemeester en wet houders. Voorheen berustte deze be voegdheid bij de raad in zijn geheel. Het bezwaar hiertegen was echter dat de raad als beroepsinstantie bij zyn beslis sing goeddeels moest afgaan op een ad vies van b. en w.t die het omstreden be sluit hadden genomen. Bovendien is het voor de raadsleden in feite onmogelijk om zich uitvoerig op de hoogte te stellen van de feiten en van de wettelijke bepalingen, die voor de be oordeling van een beroep van belang zijn. Met het oog hierop besloot de Leidse gemeenteraad als eerste in ons land zijn beslissingsbevoegdheid over te dragen op de commissie voor de beroepschriften. In zyn installatietoespraak wees de bur gemeester er o.m. op, dat de vooral oog zou moeten hebben op, dat de instelling van deze missie veel van de bezwaren tegen de oude beroepsprocedure kan opheffen, vooral ook omdat de samenstelling van de commissie en de splitsing in afdelin gen een deskundige en onpartijdige be handeling van de beroepen waarborgt. Hy hoopte dat deze tussenvorm tussen 1 den; bestuur en rechtspraak worden. Vérvolgens werden de voorzit ter en de wnd. voorzitter (de heer J. A. Van der Horst) door de burgemeseter beedigd. Samenstelling Commissie: Voorzitter: mr. C. J. Woudstra. Eerste wnd. voorzitter: J. A. v.d. Horst. Tweede wnd. voorzitter: prof. mr. W. L. G. Lemsire. Tijdens de eerste vergade ring besloot de commissie zich in 3 af delingen te splitsen. Afdeling 1: bestaat uit: mr. M. L. Kuyt, beroepen betreffende de woningwet, de wet ruimtelijke ordening, bebouwings voorschriften en de verordening bebouw de kom. Afdeling 2: bestaat uit: dr. S. J. Roorda. B. de Kier, mej. mr. A. Kappeyne-v.d. Coppello en E. R. Frans. De taak van deze afdeling is het beslissent op beroe pen inzake de verordening op het stede- schoon en de benzinepompenverordening. Afdeling 3 bestaat uit de heren: Molle en Ham, mexr. mr. I. Geelkerken-Brusse en mevr. J. M. v.d. Blom-Vijlbrief. Deze afdeling zal zich bezig houden met be roepen inzake de volgende verordenin gen: 1 Verordening regelend toekenning pensioenen aan onderwijzend personeel: 2 Verordening vergoeding buitenge wone uitgaven voor bijzondere scholen BLO die op 1 januari 1959 reeds beston den; 3 Verordening regelend Gemeente lijke avondschool voor ULO; 4 Verorde ning regelend subsidie-voorwaarden voor avondscholen ULO; Verordening inzake verlenen pensioen en wachtgeld aan ge meente-ambtenaren; 6 Verdordening in zake verlenen van wachtgeld aan gem. ambtenaren; 7 Verordening op zwemin richtingen en zwemgelenheden; 8 Veror dening op rust- en verpleegtehuizen. Burgerlijke Stand Geboren: Rob Petrus Johannes, z.v. T. J. M. Videier en D. J. M. van der Borgt; Petronella, d.v. C. Zuijderduijn en J. Zwanenburg: Christiaan Theodo- rus Hendrikus, z.v. C. C. van Wetten en A. W. Barends; Eric Pieter Johannes, z.v. P. J. van Kampen en E. G. Beek man; Petrus Johannes, z.v. B. N. Was sing en E. G. van Kempen; Petrus Cor nells Wilhelmus, z.v. A. J. van der Voorn en P. A. van de Ven: Leutje Pe tronella. d.v. C. D. Dijkhuizen en L. H. J. van Leeuwen; Josephina Maria, d.v. J. M. M. Verhage en M. J. Cramer; Jean Antoine Michel, z.v. A. L. G. Goulmij en T. A. Garvcy; Johanne Engelina, d.v. C. A. Kokkelkoren en A. C. Noorder- meer; Mary, d.v. D. Pronk en P. L. H. van den Berg; Birgitta Kat ja Monica, d.v. P. W. M. Broekhoven en M. P. M. Chorus: Johannes Hendricus Lebuinus. z.v. J. J. J. Noordman en J. M. C. van Wieringen. Overleden: A. Delfos, 81 jaar, wed. van J. W. van der Steen; H. Driessen, 63 jaar, man; W. Taverne, 66 jaar, echt genote van H. Leemans; C. J. van Am sterdam. 73 jaar, man; J. Vogelenzang, 73 jaar, echtgenote van J. van der Lin- Hagoort. 78- jaar, man: D. Noort, 79 PAUZE HET GROTE NIEUWS Wanneer ln Vondels „Gflabrecht van Aemstel" vrouwe Badeloch de moed heeft opgegeven en de rei van Burch- zaten het beroemde lied op de huwe lijkstrouw heeft gezonden, wordt er bulten de poort van het kasteel geroe pen. Vrouwe Badeloch springt op en Juicht: „God lof! hel is mijn Heer. Ik heb zijn stem gehoord!" Deze regels spelen ons ieder jaar door het troebele brein als wij „zijn stem", de eerste vo gelzang van de naderende lente opvan gen. Deze keer ln de Leidse Hout. Solist was de zanglijster, begeleid door een paar koolmezen, die ook al de lente in hun bol hadden, door een schaar sna terende kinderen onder hoede van een lachende kloosterzuster en door een verliefd stelletje, dat op een bank hand- in-hand zat en de zon in koninklijk oranje een bad zag nemen in de vijver. Het is ieder jaar het grote nieuws: de lente staat voor de deur. „Ik heb zijn stem gehoord". LEIDSE BIOSCOPETS De films in de week van 12 t/m 18 jan. zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Huwelijksreportage Pieter Mar griet. dag. 1, 2, 3, 4 uur. zondags ook 5 uur. Een getrouwde vrouw (volw.) Dagelijks 7.00 en 9.15 uur. Zondags 7.00 en 9.15 uur. Lido: De papaver is een bedwelmende bloem 14 j. (prol.) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De stem van het water a.l. (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: The sandpiper (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 irur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Kiss the girls and make them die (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Maclste (14 J.) Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Herensingel Be j aardensoeieteit bestaat 15 jaar Woensdag 1 februari hoopt de r.k. Bejaardensocieteit van de Herensingel- parochie haar 15-jarlg bestaan feestelijk te vieren o.m. met een H. Mis om 9.30 uur in de parochiekerk, gevolg door een feestelijk ontbijt in de zaal van de Maria Gljzensteeg. „DE NIEUWE MENS" In een samem'atting van een artikel in het tijdschrift „De Nieuwe Mens" - glsterfen in ons blad opgenomen - wordt medegedeeld, dat dti artikel van de hand is van de redactie-secretaris. Men maakt er ons opmerkzaam op, dat het artikel de vrucht is i werking van de gehele redactie. Interim-dividend Leidse Wolspinnerij Het bestuur van de Leidsche Wol spinnerij N.V. deelt mede dat op grond van de resultatencijfers over de ee 9 maanden van het boekjaar 1966/67 is bes.oten over te gaan tot betaal baarstelling van een interimdividend van zes pet. Docos Afgelopen zondag streden niet minder dan 18 junioren om de twee titels, die te verdelen waren. Zes gevorderden maakten uit, wie er zich de juniorkam pioen mocht noemen, de twaalf overiger hetwistten elkaar de eer in de nieuwe lingenklasse. Zo er van enig krachts verschil sprake was, in enthousiasme deed niemand voor elkaar onder en het hartverwarmende spel maakte de koude in de zaal draagbaar voor de talrijke Peter Rodenburg maakte de ver wachtingen ruimschoots waar en zon der al te veel moeite wees hij zijn tegenstanders terug, zodat hy de kampioen voor 1967 werd en een reusachtige wisselbeker mee naar huis mocht nemen. De strijd om de tweede plaats was span nender. Nadat Hans Rodenburg verras send van de gebroeders Brouwer ge wonnen had, moest hij daarna toch Ton v. d. Broek voor laten gaan. Bij dit tweetal voegde zich tenslotte ook nog Aad Brouwer, waardoor er drie spelers de tweede plaats bezetten. Aad herstelde zich keurig in de barrageparty en ver sloeg zowel Han3 Rodenburg als Ton v.d. Broek. Uitslag: 1 Peter Rodenburg 5 p., 2 Aad Brouwer 5 p; Ina Barragel, 3 en 4 Ton v.d. Broek en Hans Rodenburg 3 p., 5 Ton Brouwer 1 p., 6 Hans Waayer 0 p. Bij de nieuwelingen speelden dit Jaar weer voor het eerst twee meisjes mee. Hoewel zij het lang niet. slecht deden, waren het toch 4 jongens, die uit de 2 poules doordrongen tot de finale ronde: Wilbert v. Berge Henegouwen, Wim Ruigrok, Jan v. Steen en Clement v. Kempen. De drie eerstgenoemden deden weinig voor elkaar onder en leg den dan ook beslag op een ln drieën ge deelde eerste plaats. Weer was een t^rrage noodzakelijk. Wilbert v. Berge Henegouwen werd door een beter gamegemiddelde uit geroepen tot overwinnaar, terwijl Wim Ruigrok en Jan van Steen nog om de tweede plaats moesten spelen," die gehonoreerd werd met een me daille. Wim toonde zich wederom iets beter, nadat hij in de poule ook al van Jan van Steen gewonnen had, en klasseerde zich zodoende direct achter de winnaar. Uitslag: 1 Wilbert v. Berge Henegouwen, 2 Wim Ruigrok, 3 Jan v. Steen, 4 Cle ment v. Kempen, 5 Lynda v. Zonneveld, 6 Hans Gljbels, 7 Alphons v. Berge He negouwen, 8 LySbeth v. Steen, 9 Marcel Rijsbergen, 10 Wim Wameling, 11 Ge rard Neuteboom, 12 Fred v. Leeuwen. Volgens het bestuur is de voorraad- positie normaal daar het niveau van deze voorraden (het bedrijf produceert uitsluitend handbreiwol) op planma tige wijze wordt beheerst. In verband hiermee is de produktie in Lokeren (België) aangepast.' De vennootschap beschikt over een ruime liquiditeit. De kaspositie bedraagt thans 4'/« min. Het bestuur ziet de toekomst met ver trouwen tegemoet. Volgens de geconsolideerde verlies- en winstrekening over de periode 1 april 1966 t/m 31 december 1966 van de Leidsche Wolspinnerij en N.V. Ne- veda in Lokeren bedroeg het exploi tatiesaldo 3.093.000.- in de over eenkomstige periode van 1965 was dit 2.842.000.-). Na aftrek van interest ad f 693.000.- (ƒ811.000.-) en Belastingen ad 1.1 min. 950.000.-) resteert tenslotte een netto-winst van ruim 1,2 min., welk cijfer hoger ligt dan dat in de over eenkomstige periode van 1965 toen dit uitkwam op 949.000.- Bejaarden-societeit in Meerburg-parochie ging vlot van start Zeer veel bejaarden waren gistermid dag om twee uur in „De Drie Eendjes" te Zoeterwoude H.-R. aanwezig en heb- daarmee blijk gegeven van de behoefte die er ln de Meerburg-parochie bestond om tot oprichting te komen van een bejaarden-societeit om daarmee de be jaarden eens per week een prettige middag van ontspanning te bieden. Pastoor J. Kragtwyk, die de opening verrichtte, sprak er zijn vreugde over uit een bijna volle zaal te kunnen ver welkomen. Want, zo zei hy, hoewel pes simisten hadden voorspeld dat er 10 en optimisten dat er 15 zouden komen, is de belangstelling ver boven de verwach ting uitgegaan. Er is wel eens in de pa rochie de klacht geuit, dat er te weinig voor de bejaarden wordt gedaan. Men is toen aan het werk gegaan met als resultaat dat gistermiddag de eerste by- eenkomst kon plaats vinden. „Dit is de derde bejaardensocieteit die ik in myn pastoorstijd heb geopend, de andere twee zyn een enorm succes geworden", aldus pastoor Kragtwyk, „ik hoop dat ook deze aan de verwachtingen zal vol doen en gezien de zeer grote belang stelling op deze middag heb ik daar wel vertrouwen in". Spr. bracht dank aan het kerkbestuur, hoewel een politiek zetje om het lid van het kerkbestuur, mevr. M. Akerboom uit te nodigen zit ting te nemen in het bestuur, daar niet vreemd aan ls. Na het damescomité aan de aanwezi gen te hebbeb voorgesteld besprak pas toor Kragtwijk enige zakelijke mede delingen, waaruit bleek dat elke week twee leden van het damescomité, dat nu in zyn geheel aanwezig was, de verzor ging van de bejaarden op zich zullen nemen, terwyi mevr. M. Akerboom en de sociale werkster, mej. P. M. C. Ooms voor de dames en de heer H. v. d. Hoe ven voor de heren elke week aanwezig zullen zijn. Ook zal er voor de bejaarden een speciale Paas- en Kerstviering worden gehouden terwyi ook de mogeiykheid niet uitgesloten is dat er gezameniyk met vakantie gegaan zal wo-den. Pas toor Kragtwyk had dit in een van zyn vorige parochies eens georganiseerd en dit was een geweldig succes geworden. Na de mededeling dat er ln deze be jaardensocieteit geen contribute gehe ven zal worden, maar dat er by de uit gang gelegenheid ls een kleine bijdrage, ter bestrijding .van de noodzakeiyke kos ten te geven, verklaarde pastoor Kragt wijk de sociëteit voor geopend. Nadat door de dames de thee was rondgediend kwamen de kaarten te voorschyn en gingen de aanwezigen zich vermaken metklaverjassen en bridgen terwyi er ook domino gespeeld werd en enkele heren hun kunnen gihgen be proeven op het groene laken. ZOETERWOUDE Rayonwedst rijden EHBO De plaat selijke afdeling van de R.K. EHBO St. Lidwina organiseert a.s. vrijdagavond 20 jan., aanvang 7.30 uur, rayonwed strijden in het Don Boscohuis. Deze wedstrijden zyn tevens als een selectie bedoeld voor de binnenkort te houden dlstrictswedstryden waarnaar de sterk ste ploegen zullen worden afgevaardigd. Zwemdiploma Maandag 16 jan. be haalden de volgende personen het zwem diploma A te Leiden: mevr. Jongbloed- Noort, mevr. Verdegaal-Dudink, mevr. de Boer-Koot, mevr. v. d. Kley-Vreeburg, mej. A. Elderhorst, mej. B. Dompeling, C. v. d. Ploeg en G. de Jong. MARKTBERICHTEN TER AAR, 16 jan. Groente Wit lof A en BI 1.18-1.22, witlof afw. 77- 1.08, stek 47-87, andijvie 37, prei 22-31, goudreinetten 23, spruiten export A 75-81, B 74, C 55. D 62, spruiten bin nenland A 35-38, B 29-41 alles p kg, selderij 16-19 p. bos, boerenkool 1.50- 2.30 p. kist Roelofarendsvet-n. 17 jan. Bloemen Am. Anjers Sim Rose 33-51: Sim Rood 28-36; Sim Wit 24-37: G.J. Sim 36-37; Keefer 35: Désirè 34: Princess Ann 28; lozen ('arnette en Carol 3544, p.st. "roschrysanthen 90-1.45: Freesia's 1,10- 1.50; Blauwe druifjes 38-47: Narcissen Carlton 1,05-1,20; Early Glory 95-1,10: Fortuna 80-1.00; Buxton 0,80; tulpen Lustige Witwe 1,20-1,55; China Pink 1,15: Christmas Gold 1.35-1,51); Prelu dium 1,20-1,45; Golden Harvest 1,25- 1,80; Apeldoorn 2,10-2,75: London 1,50- 1,55; Rose Copland 1.55-1,90; Topscore 1,70; Krelage 1,35-1,65; Paul Richter 1,35-1,70; Wintergold 1,05-1,35; v. d. Eerden 1,45-1,80; White Sail 1.50-1,65; Sulphur Cloud 1.40-1,50: Blenda 1.60: Wim van Est 1,65-1.70; P..\ White 1.55; Prominence 1,60-1.80; Purple Cop land 1.55-1,60. per bos. RIJNSBURG 17 jan. Bloemen Hya cinten: Anna Maria 25-40, Pink Pearl 25-40, L' Innocence 28-39, Delfts Blauw 30-38, Ostara 26-35, Gerbera 27-59, Iris sen 15-18, Eucharls 140-155. Am. Anjers: Carry Sim 33-40, Rode Sim 33-40, Ar thur 32-40, Crowly Sim 31-38. Rose Sim 31-37, Witte Sim 30-37, Tangerine 25-30. alles per stuk. Tulpen: Demeter 29-310. Pink Attraction 420-470. London 280- 300, Apeldoorn 280-300, Internationaal 175-285, Gudo Snlck 270-280, Prominence 200-210, Golden Harvest 180-200, Paul Richter 175-200, Copland 180-190, Edith Eddy 175-185, v.d. Eerde 175-185, Lustige Witwe 150-175, Tommy 150-175, Roland 150-175, Krelage 150-165. Preludium 135- 145, Levant 135-145, Christmas Gold 135- 145. Narcissen: Early Glory 100-125, Ca lifornia 95-115, Carlton 90-110, Fortuna 90-105. Helios 85-100. Freesia's: Pimper nel 175-200, White Swan 150-200. Stock holm 125-150, Golden Yellow 75-150 al les per bos.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3