1 Van bouwvakkers 11 procent zonder werk Geen geld voor groter aantal w.w.-woningen SPOEDIG CONCESSIE BORING NOORDZEE Matige Dienstertje werd vijf jaar zwaar mishandeld Toenadering tussen Rome en anglicanen Geen reclame op tv tussen programma's in re prijs grotere afzet Manders wil stadje bouwen op Aruba Gen. Soepardji gegrepen VRIJDAG 13 JANUARI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 De treinen, die de gevaarlijke overweg bij Loenersloot willen passeren, zullen voortaan eerst toestemming van de politie moeten hebben. Gisteren gaf een agent van de Porschegroep van de rijkspolitie voor de eerste keer de baan vrij. id.; kei del .te» de I Pleidooi uitstel mammoetwet DEN HAAG (ANP) Het hoofdbe stuur van de Algemene Vereniging van leraren bij het voorbereidend hoger Mid delbaar onderwijs (A.M.V.O.) heeft de leden van de Tweede Kanier een brief gestuurd, waarin het zich uitspreekt voor uitstel van invoering van de wet op het voortgezet onderwijs, de mammoetwet. De onderwijskundige verbeteringen eisen zeer veel geld. Het-hoofdbestuur van de A.V.M.O. is ervan overtuigd, dat de regering niet in voldoende mate aan do financiële eisen zal kunnen voldoen Invoering van de wet op dit moment zal een duidelijke verslechtering in het on derwijs betekenen Ret hoofdbestuur zet voorts uiteen, dat sedert jaren niet aan de verlangens van de lerarenorganisaties kan worden voldaan, zoals de onbillijkheid in de sala riëring van een beperkte groep leraren en de verlaging van de klassegemiddelde. Bij de Kamerleden wordt er op aan gedrongen de mammoetwet eerst in te voeren als de financiering van onderwijs kundige verbeteringen, die in de wet voorkomen, is gewaarborgd. Zonder deze verbetering zou invoering een aanflui ting worden van wat de wet. beoogt, al dus het hoojdb^stupr van de A.V.M.O. (ADVERTENTIE.) KOOP GEEN SPIJT koop kwaliteit in de seizoenfinale van peek cloppenburg UTRECHT A.N.P.). De in de centrale commissie bouwnijverheid sa menwerkende bouwbedrijfsbonden heb ben met de minister van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening, ir. Witte, een onderhoud gehad over de zorgelijke ontwikkeling van de werkgelegenheid in de bouwnijverheid. Zij hebben de minis ter gewezen op de stijgende werkloos heid, die thans omtrent 11 procent van het totale arbeidsbestand in de bouw nijverheid bedraagt. De C.C.B. brengt de minister onder de aandacht, dat de overheid, die verant woordelijk is voor de sterke uitbreiding van de arbeidscapaciteit in de bouw nijverheid gedurende de afgelopen jaren, er ook voor dient te zorgen, dat de werk gelegenheid voor het gehele arbeids bestand gegarandeerd blijft. De C.C.B. heeft er bij de minister op aangedrongen op korte termijn een aan tal maatregelen te treffen om aan de ontstane situatie het hoofd te bieden. In dit verband heeft zij gewezen op hulp aan lagere' overheidsorganen bij de financiering van investeringen, beschik, baarstelling van extra-bouwvolume voor de gesubsidieerde woningbouw en ver snelling van het uitgiftebeleid voor de utiliteitsbouw. Met name heeft de C.C.B gepleit voor ihet uitschrijven van een lening om daardoor mede het aantal woningwetwoningen voor 1967 uit te breiden. Aan de tot nu toe genomen maatrege len betreffende de aanvullende werk gelegenheid zijn naar de mening van de C.C.B. grote bezwaren verbonden. Afgezien nog van het feit, dat de aan gewende bedragen gering zijn, 13 het effect op de werkgelegenheid te ver waarlozen. In zijn antwoord toonde oök de minis- ter zich bezorgd over de ontwikkeling van de werkgelegenheid in de bouw nijverheid. Hij wees er daarbij echter wel op, dat een aantal mogelijke maat regelen treeds is genomen, met name ten aanzien van het vergunningenbeleid. Daarbij verwacht hij van de subsidie regeling voor de particuliere woning bouw, die in oktober 1966 in werking trad, een gunstig effect Bovendien wordt overwogen het bouw programma 1967 versneld tot uitvoering te brengen. Tenslotte wees de minister erop, dat de gelden, die ter bescliikklng komen via de lening van de Bank van Nederlandse Gemeenten, gedeeltelijk zullen worden aangewend voor de finan ciering van bouwwerken. Een uitbreiding van het aantal woningwetwoningen is naar de mening van de minister om budgettaire redenen onmogelijk. FRANKFURT (AP) Het 19 jaar oude dienstmeisje Adèle Jae ger ligt in ernstige toestand in een ziekenhuis te Frankfort na vijf jaar lang door haar mevrouw mishandeld te zijn, zo heeft de politie meegedeeld. Haar mevrouw, de 40 jaar oude Maria Laskawy werd gearres teerd nadat de politie gewaar schuwd was door een andere dienstbode die weggelopen was. Een woordvoerder voor de politie zei dat uit het verzamelde be wijsmateriaal blijkt dat de twee meisjes bijna als beesten werden behandeld door mevrouw Laska- Adèle Jaeger ligt „volkomen on dervoed" en met verscheidene beenderfracturen in het zieken huis. Een politiedokter heeft ge rapporteerd dat het 1.52 m lange meisje, nog slechts 36 kg weegt en dat haar lichaam is opgezwol len door hongeroedeem. Het andere dienstmeisje, Helga M„ heeft de politie een gedetail leerd verslag gegeven, over de mishandelingen. Zij had de poli tie verteld dat Adèle dagelijks door mevrouw Laskawy geslagen werd, soms met een stok en soms met de hak van haar schoen. Bei de meisjes waren ondergebracht in een niet verwarmde kamer in het souterrain. Helga had ver teld dat Adèle op een stuk karton op de grond moest Slapen en dat oude zakken, die zij als dekking probeerde te gebruiken, haar af genomen waren. Helga, aldus de politie, was ont vlucht door een venster in de ka mer in het souterrain waar zij twee dagen door haar mevrouw zonder voedsel was opgesloten. De woordvoerder zei niet te kun nen verklaren waarom Helga niet eerder geklaagd heeft. Het andere meisje scheen volkomen overbluft te zijn door haar werkgeefster bij wie zij al op 14-jarige leeftijd ge komen was. Gezamenlijke dienst in Madrid VARESE (AFP-Reuter) Een gemeen schappelijke Anglikaans-Katholieke com missie, die in Varcse een bijeenkomst boudl. heeft verklaard de eerste stap ge zet te hebben voor herstel van de een heid. na 401) jaar gescheiden te zijn ge weest. (ADVERTENTIE) KOOP GEEN SPIJT koop kwaliteit in de seizoenfinale van peek cloppenburg Tweeling ter dood veroordeeld MANILLA (Reuter) In Manilla zijn de tweelingbroers Antonio en José Rovcro tot de dood op de elektrische stoel veroordeeld, omdat zij twee jaar gelden in een trein dertien mensen had den gedood. Volgens de tenlastelegging* waren zij per trein uit de provincie naar Manilla gegaan om familie op te zoeken. Toen zij hun verwanten niet hadden kunnen vinden, zouden zij uit woede hierover hun medepassagiers met een mes en een schaar te lijf zijn gegaan. Een aantal passagiers sprong in pa niek uit de rijdende trein, waardoor er drie om het leven kwamen. De tweeling had zich tevergeefs beroepen op het recht van zelfverdediging. Volgens An tonio en José hadden zij zich alleen ver dedigd tegen een groep mannen die hen trachtte te beroven. de huwelijkstheologie, ln het bijzonder ten aanzien van het gemengde huwelijk. Dr. John Moorman, Anglikaans bis schop van Ripon in Engeland en Charles H. Helmsing, katholiek bisschop van Kan sas City - St..-Joseph in Missouri, traden op'als voorzitters. „Verschillende praktische problemen werden besproken", aldus het communi qué. Gestreefd zal worden naar gemeen- :happelijk opt: tische kwesties nemen en het naar elkaar toegroeien van Anglikanen en Katholieken te bevorderen. Ter inleiding van een week van gebed voor de eenheid der christenen in de ge hele wereld wordt woensdagavond ln de St.-George kerk van de Britse ambassade te Madrid een dienst gehouden, die zal worden geleid door de Anglikaanse aarts diaken Reginals Ne.v en Angel Rovira. rector van het jezuïetencollege St.-Igna- tius in de Spaanse hoofdstad. Een maand voor belediging politie AMSTERDAM (ANP) wegens bele diging van het openbaar gezag heeft de politierechter de 21-jarige scholier C. A. S. uit Maartensdijk veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Dit is het dub bele van hetgeen de officier van justitie tegen verdachte had geëist. De politierechter, die vorig jaar diver se jongelui, die betrokken waren ge weest bij de relletjes in Amsterdam, had veroordeeld, was van mening dat het onderhavige geval het ergste was wat hij had meegemaakt. Hier was vol gens de rechter de Amsterdamse politie bewust getreiterd en had de scholier een leidende en opruiende rol vervuld. Vorig jaar werden in dergelijke gevallen strenge straffen uitgedeeld. De politie rechter was van mening, dat hij, of schoon verdachte thans bijna een jaar later terecht stond, niet milder moest In de nacht van 21 op 22 mei 1966 had de scholier de politie, die bij het Spui reeds herhaalde malen een groep jonge ren had uiteengedreven en gebruik wil de maken van de wapenstok, uitge- scholier voor moordenaars, fascisten er SS-ers. Hij wist toen echter aan de greep van het openbaar gezag te ontko men. Bij een arrestatie in een ander ge val, een maand later, werd verdachte herkend door de beledigde brigadier en hoofdagent, die alsnog een proces-ver baal opmaakten. Nadien kreeg ver dachte twee maal een dagvaarding doch legde deze terzijde. Tijdens de zitting bleef de scholier alle schuld ontkennen. De politierechter achtt® de feiten achter bewezen. Pastoor V. cl. Kolk vanmorgen overleden LEIDSCHENDAM In het ziekenhuis St.-Antonlushove is vanmorgen rond half twaalf overleden pastoor J. F. v. d. Kolk. die van 1955 tot- 1964 pastoor was van de parochie H.H. Petrus en Paulus in Leidschendam. Pastoor V. d. Kolk. die zeventig jaar oud werd. was al geruime tijd ziek. Deze week werden hem de sa cramenten der zieken toegediend omdat zijn gezondheidstoestand verslechterde. Amerika zet vredesoffensief in geheim voort WASHINGTON (Reuter). Do Verenigde Staten steken nog steeds hun voelhorens uit naar een mogelijkheid om tot een vreedzame regeling van het Vietnamese vraagstuk te komen. Ditmaal geven zjj er echter de voor keur aan dit in het geheim te doen, in tegenstelling tot het grote openbare vredesoffensief van Januari vorig jaar, toen Johnson gezanten rond de gehele wereld zond tijdens een bombardements pauze van 37 dagen, zo hebben func tionarissen in Washington gezegd. Vol gens de functionarissen is de reden hiervoor, dat de diplomatieke activiteit ln het geheim moet plaatshebben om succesvol te kunnen zijn. Noord-Vietnam heeft verklaard, dal het elk vredesaanbod zal verwerpen, dat tenminste drie van de communisti sche voorwaarden uitsluit: de stopzet ting van de Amerikaanse bombarde menten op Nfeord-Vietnam, terugtrek king van de Amerikaanse troepen uit Zuid-Vietnam en erkenning van de Vlet- kong als onderhandelingspartner. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In officiële kringen leeft nog steeds de stellige verwachting, dat de minister van Economische Za ken, drs. J. A. Bakker, op niet lange termijn de algemene maatregel van be stuur zal uitvaardigen betreffende de voorwaarden waaronder concessies zullen worden afgegeven voor olie- en gaswinning ln het Nederlandse deel van d« Noordzee. Deze verwachting wordt dan gesteld tegenover een bericht in het socialisti sche ochtendblad Het Vrije Volk, volgens hetwelk de minister-president zou aarze len. Het blad schrijft, dat premier Zijl stra nog eens de door de vorige socialis tische minister van Economische Zaken, Den Uyl opgestelde voorwaarden nauw gezet heeft bestudeerd en tot de conclu sie is gekomen, dat deze voorwaarden waterdicht zijn en niet voor wijzigingen in aanmerking komen. Aangezien dr. Zijlstra steeds heeft laten blijken, met andere voorwaarden te zullen komen, zou hij nu aarzelen met het nemen van de beslissende stap. Wel geïnformeerde kringen hebben over deze berichtgeving de wenkbrauwen gefronst. Zij beschikken niet over infor maties, die deze voorstelling van zaken bevestigen. Integendeel, men is ervan overtuigd, dat dit overgangskabinet de concessievoorwaarden zal vaststellen en dat deze hoewel de studie en het over- ADVERTENTIE KOOP GEEN SPIJT leg nog niet geheel zijn voltooid zul len afwijken van het ontwerp-Den Uyl. Overigens wijst men erop, dat het hier een zaak betreft, die minister Bakker in eerste instantie te behandelen heeft, al is de zaak zo belangrijk, dat uiteindelijk het hele kabinet ermee te maken krijgt, premier Zijlstra in het bijzonder, omdat deze zich enkele keren over de materie heeft uitgesproken. Zijn opvatting is, dat men ook, misschien eerder, een optima le opbrengst voor de gemeenschap be reikt als men de olie- en gaswinning niet overdreven belast, omdat men door een matige prijs wellicht een grotere af zet bereikt. Beatle Paul trouwt nog dit jaar LONDEN (AP) De actrice Jane Asher heeft vanmorgen verklaard, dat zij en de enige ongehuwde Beatle. Paul McCartney, heel veel vkn elkaar hou den en nog dit jaar hopen te trouwen. ,,Ik geloof niet, dat een van ons beiden naar iemand anders omgezien heeft sinds wij elkaar voor de eerste maal ontmoetten", aldus heeft de 20 jaar oude Jane aan de Daily Express verteld. ,,Zo mogelijk wil ik nog dit jaar trou wen ik ik wil veel kinderen" Jane sprak over haar romance met Beatle Paul op de vooravond van haar vertrek voor 'n toernee van vijf maanden voor de Ver enigde Staten met de „Old Vic Theater Company" uit Bristol. ,,Wij gaan niet in Amerika of zo trou wen" zei ze. ,,Ik wil een huwelijk in En geland in de aanwezigheid van mijn fa milie en iedereen die maar komen wil. De 24 jaar oude Paul, die filmmuziek schrijft sinds de Beatles niet meer in 't openbaar optreden, wilde niets zeggen. Jane Asher zal te Boston, Washington en Philadelphia de rol van Julia spe len in Shakespeares „Romeo en Julia". Gisteravond, op de vooravond van ha vertrek heeft zij met Paul bij kaarslicht gedineerd in diens huis te St.-Johns Wood. Daarna zei zij tegen de verslag gevers: „Het zou mij zeker bijzonder verbazen indien ik iemand anders dan Paul trouwde". Ondanks verzet WD-CHU Overgangswet mammoetwet in Kamer DEN HAAG De VVD en CHU heb ben zich niet kunnen verenigen met het uitbrengen van een eindverslag tot de Tweede Kamer op de overgangswet inzake de wet op het voortgezet onder wijs (mammoetwet). Dit aangezien men volgens de VVD en CHU van re geringszijde nog onvoldoende concrete mededelingen heeft kunnen doen over de financiële consequenties van hel in werking treden van de overgangswet iu september 1967. (De mammoetwet zeil' zal op 1 september 1968 in werking treden. Voorts omdat de regering nog geen ongedeelde driejarige onderwijzersoplei ding wil instellen. Volgens staatssecretaris Grosheide (Onderwijs) zal inwilliging van dit ook door item gedeelde verlangen vooruitlopen op 'u prioriteitsbepaling inza ke het onderwijs, die hij vanwege het ka rakter van het huidige overgangskabi net aan zijn opvolger meent le moeten overlaten. De derde reden van het Ver zet van VVD en CHU schuilt in het voorgestelde systeem van bevoegdhe den. waartegen in brede kringen ernsti ge bezwaren zouden bestaan en waar over de arbeid van de deskundige nog niet is beëindigd. Zoals bekend zal de overgangswet dooi- de Tweede Kamer volgende week woensdag en donderdag in openbare be handeling worden genomen. Nu het eindverslag door de Tweede Kamer is uitgebracht, zijn alle beletselen daar voor uit de weg geruimd. VATICAANSTAD (Reuter) Volgens Vaticaanse bronnen is Paus Paulus door Portugese bisschoppen eri rege ringsfunctionarissen uitgenodigd voor een bezoek aan Portugal. De Paus zou in overweging genomen hebben om in mei naar Fatima te gaan waar dan een herdenking plaats heeft van de verschijningen. Twee van die kinderen, een jongen en een meisje, zijn in 1919 overleden. De derde is nu de earmelites zuster Maria das Dores ia «en Portugees kloasts* De laatste weken zijn acties en betogingen tegen president Soekarno weer aan het toenemen. Onder meer wordt geëist, dat hij voor het gerecht wordt gebracht. Op een zo'n demonstratie ter gelegenheid van het éénjarig bestaan van de „nieuwe orde", spreekt mr. Mashurivoor zitter van de Bond van Juristen, de betogers toe. (ADVERTENTIE) VOOR ALLE RIJBEWIJZEN Korter werken bij elastiekfabriek ENSCHEDE (ANP) De band- en elastiekfabriek Schol ten en Van Heek N.V. heeft voor 40 van de 275 personeels leden verkorting van de werktijd aange vraagd. De oorzaak hiervan ls. dat de normale toeneming van ordei's die anders in november en december plaatsvindt, de afgelopen maanden is uitgebleven. De werktijd zal gemiddeld met de helft wor den bekort, maar de directie heeft goede hoop volledig van de vergunning die is aangevraagd voor de tijd van acht weken, gebruik te kunnen maken. De helft van het personeel van de stro kartonfabriek „De Vrijheid" in Veendam, ongeveer personen, gaat deze maand een week op wachtgeld. In de strokarton industrie is dit de laatste jaren niet on gebruikelijk. De directie had de keus tussen een aantal mensen continu op wachtgeld te zetten of een groot aantal op korte werktijd te laten werken. Pompbediende beroofde zichzelf VVD tegen nieuwe wet; PvdA streeft naar uitstel (Van onze parlementaire reductie) DEN HAAG De V.V.D. zal vol gende week tegen de omroepwet stem men. Dit is nu al zeker. Polieke kringen in Den Haag verwachten verder, dut de socialisten op uitstel van de stemming zullen aandringen, omdat zij de omroep wet geen zaak van bet Interimkabinet Het ontwerp komt volgende week bij de Tweede Kamer in behandeling. De discussies zullen zeker twee dagen, maandag en dinsdag, in beslag nemen, ook al is de spreektijd beperkt. Zowel bij de behandeling in de bijzon dere commissie van de Tweede Kamer voor de omroepwet als bij het op grond daarvan door minister Klompé met de omroepverenigingen gepleegde overleg is de ministers gebleken, dat de kwestie van de vergoeding uit de luisterbijdrage voor het gebruik door nieuwe zend gemachtigden van de radiostudio's van de omroepverenigingen een groot aantal DJAKARTA (AP) Brigade-gei i legerserge; okt.. is bij de luehtim gegrepen. Hij en de inistische leider Anwar in het huis Een proces tegen Soepardjo zou nieuw bewijsmateriaal kunnen onthul len over degenen die een belangrijke rol bij de staatsgreep gespeeld hebben. Zijn getuigenis zou van groot belang kunnen zijn voor hen die president Soe karno beschuldigden dat hij een rol in de staatsgreep heeft gespeeld. De lucht basis Halim was het hoofdkwartier van da staatsgreep. UTRECHT (ANP) De 19-jarigi pompbediende \V. S., die dinsdag de po litie liet weten dat een onbekende auto mobilist zijn geldtas met ruim 415 guldel had geroofd, blijkt dit v> verzonnen. Ily heeft het geld nog dezelfdi dag grotendeels opgemaakt. SCHIPHOL (ANP) de 53-jarige koning van op het Amsterdamse wil langs de Palm Beu Thorbeekcplein, land" g. zich laai krijgen problemen oproept, die onmogelijk op korte termijn in al hun consequenties kunnen worden overzien. De minister» stellen nu voor de bepaling uit het wets ontwerp te schrappen dat voor het ge bruik van studio's een vergoeding aan de stichting verschuldigd is. Op de vraag waarom de ontkoppeling van lidmaatschap en abonnement van omroepverenigingen niet ln de wet ver plicht is gesteld, antwoordde de be windsvrouwe dat een dergelijke Ingreep in de opzet van een omroeporganisatie te ver zou gaan. Zij zou het toejuichen als alle omroeporganisaties zich tot een dergelijke ontkoppeling bereid zouden verklaren, maar zij wilde een dergelijk® regeling niet afdwingen. Over het voorstel van de S.TJ3.R. ln de t.v.-uitzendingen omstreek# 9 uur een reclameblok in te lassen, zei 6e minister dat er twee bezwaren zijn: ten eerste het gevaar voor vermenging met de programma's en ten tweede die. welke samenhangt met de programma- opbouw. Van vele kanten werd de vraag ge steld hoe de regering staat tegenover het feit, dat de Europese commissie dn klacht van Televizier ontvankelijk heeft verklaard. Dit betekent, aldus de minis ter In haar antwoord, dat de commissie zelf thans de klacht moet onderzoeken en eventueel een minnelijke schikking kan zien te bereiken. (ADVERTENTIE) KOOP GEEN SPIJT koop kwaliteit in de seizoenfinale van peek cloppenburg aanzien alle medewerking an de Antilliaanse overheid en ezaghebber van het eiland, de j Henrique/.. Manders heeft het oog op een thans nog braak liggend terrein van 35 hec tare. achter het Carribbean hotel en .het in aanbouw zijnde Shereton hotel. '"•bb<-n alles ongeveer 10 Km atstand v.n Aruba's hoofdstad. Oranjestad. Naai' aanleiding van de publiciteit over deze roof kreeg de politie veel tips van buurtbewoners en automobilisten, die bij de pomp hadden getankt. Daardoor ging de politie tenslotte de pompbediende zelf verdenken. Eers ontkende hij, maar gis teravond viel hij door de mand. Hij gaf jio JJ^ l0uilltSB toe zelf de geldtas te hebben weggeno- I ^hlpholterogk^rdc ..Stadje' doelt i „Er 'i. hotels", men Op ging hij 'llicht nog or het project. Manders inkelstraat met op de voonruimte en/of hotel- ermaakcentrum. ichreeuwend gebrek aan Manders, die gisteren uw, cabarettière Riek Jan tournee van 6 weken op „Het Carl bean duur, eigenlijk al- .leen geschikt voor Amerikaanse vakan- mSi|enrvlU i,VOOhK T itieE3n!!ers- Als die f'r eenmaal zijn heb- sneller model. Ook kocht hy ben ze daar een mooi strand, maar 71 buiten het hotel nergens vertier, en nauwelijks winkels om iets te kopen". Over de financiering schijnt hij zich nauwelijks het hoofd te breken. Hij wil met het Nederlandse bedrijfsleven gaan praten en verwacht ook steun van de overheid. In maart hoopt hij met ®en afgerond plan opnieuw naar de west te gaan. nieuwer aansteker gulden, 's Avonds gaf hij zijn verloofde nog 50 gulden, waarmee het geroofde geld bijna op was. De pompbediende heeft ook nog bekend, dat hij enkele wekert geleden een transistorradio van 300 gul den had gestolen. De man is nog niet eerder omet de politie ln aanraking ge weest Drie grote steden gaan praten met minister ROTTERDAM (ANI'i - Het is niet on mogelijk. dat deze maand de besprekingen beginnen tussen de minister van Binnen landse Zaken en Financiën en de drie grote steden Amsterdam. Den Haag en Rotterdam, over de bijzondere financiële positie, waarin deze grote drie verkeren. Dit heeft de Rotterdamse wethouder van Financiën, mej. mr. Zeelenberg, tij dens het begrotingsdebat ln de gemeente raad meegedeeld. De wethouder achtte het deprimerend, dat de aparte 6tatus van de drie grote gemeenten nog niet in dis cussie is. Het is wel duidelijk, zo zei ze. dat deze op weerstand stuit bij Kamer leden en in regeringskringen. Doch. zo meende mej. Zeelenberg. men begint ieta meer begrip te krijgen voor de financiële noden van de grootste gemeenten. ..Het gaat erom", aldus mej. Zeelenberg, „dat men voldoende kapitaal naar de grote steden Iaat vloeien, die met veel investeringen Bitten van nationaal be- koop kwaliteit in de seizoenfinale van peek cloppenburg

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5