f DINSDAG 10 JANUARI 196T DE LEIDSE COURANT Eerste woningwet woningen in Alphen- Noord in gebruik Vanmiddag heeft de heer D. van der Kwaak, lid van het college van gedeputeerde staten van Zuid-Holland, een modelwoning geopend in het hoogste flatgebouw, dat in Alphen aan den Rijn tot nu toe is ge bouwd. Het betreft het uit tien woonlagen bestaande flagebouw dat in Alphen-Noord is verrezen en dat hoog boven alle andere in aanbouw zijnde flatgebouwen uitsteekt. Deze modelwoning maakt deel uit van een complex van 238 woningwetwoningen, die zeer modern zijn inge- katwijk richt, niet centrale verwarming, liften, vuilnisstortkoker etc. Na de officiële handeling die op uitnodiging plaats vindt van het gemeente bestuur van Alphen aan den Rijn, zal er nog in hotel Toor een samen komst zijn. De pijl geeft het flatgebouw aan waarin de modelwoning, die door de heer Van der Kwaak wordt geopend, is ingericht. Op de voorgrond de voor een deel reeds betrokken eengezinswoningen (premie- woningen) en rechts en links de flatgebouwen met koopflats. Leidse gelukwensen aan kon. bruidspaar De vereniging "Koninginnedag" te Leiden heeft aan prinses Margriet en mr. P. Van Vollenhoven het volgende tele gram gestuurd: "Bruid en Bruidegom. Bestuur en leden van de Ver. Koningin nedag Leiden zenden u op uw trouwdag, dankbaar en aanhankelijk, hun welge meende gelukwensen. Moge u, bij het samen volgen van uw levensweg, veel voorspoed en vreugde geschonken blij ven. Namens het bestuur, W. de Gast voorzitter en J. C. J. Lambermont, se cretaris." De Leldsche Christelijke Oranjever eniging stuurde een telegram met deze tekst: "Het bestuur der Leidsche Chris telijke Oranjevereniging doet u en uw wederzijdse familieleden hiermede de hartelijke gelukwensen toekomen en wenst u een heel gelukkige toekomst en om te beginnen een onvergetelijke huwe lijksdag! Chr. J. de Graaf, vice-voorzit ter en B. de Vos-Kwaadgras, secretares- ZANG- EN BIJBELAVOND Donderdagavond 12 jan. a.s. om 20.00 Our, wordt een zang- en bijbelavond ge houden in gebouw Breestraat 19, voor belangstellenden van alle gezindten. Er zal worden gezongen uit da zangbundel van Joh. de Heer. Sprekers zijn Evange list v.d. Schans, en Evangelist v. Arkel. Het onderwerp van deze avond isr "Wat doet God in 1967?" Na afloop is er ge legenheid tot vragen stellen, en tot voor bad» voor bijzondere noden. Twee Leidse bedrijven bouwden één kantine De burgemeester van Leidén. rnr. G. van der Willigen zal morgen te 12 ir een nieuwe kantine openen op de grens van de terreinen van de N.V. Vereenigde Houthandel en de N.V. In genieursbureau voor Bouwnijverheid ie Hoge Morsweg. De kantine, die gezamenlijk initiatief is van de beide ondernemingen, zal plaats bieden honderd personen. Leden en donateurs van de V.V, Docos opgelet voor de klaverjasavond hedenavond in de kantine in de Kik kerpolder. Aanvang 8 uur. RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN Geslaagd voor Kand. ex. Afrikaanse taal- en letterkunde de heer H. van 't Veld (Nijkerk). De Leidse graficus Fer Hakkaart gaat schilderijen, tekeningen en grafie ken exposeren bij „Artificla" aan de Binnenweg 95 te Heemstede. De ten toonstelling zal geopend worden zater dag 14 januari en zal duren tot en met donderdag 2 febr. De expositie, die geopend zal worden door de Leidse schildergraficus Wil Tweehuysen vrij dagavond 13 januari a.s. zal echter des zondags en 's maandags gesloten zijn. Werken kunnen wordén gekocht met 28 rijkssubsidie. Badmintoncompetitle hervat IVIJF LEIDSE TEAMS BOEKEN EEN GROTE OVERWINNING Vorige week rijn de Leidse badmintonverenigingen weer het laatste gedeelte van de landelijke- en dlstrlctsconiDet If-' - WOENSDAG 11 JANUARI en O. Nieuw Rotterdams To neel speelt „Madame Princesse", Leidse Schouwburg, 20.00 uur. DONDERDAG 12 JANUARI en O. Nieuw Rotterdams Toneel speelt „Madame Princesse". Leidse Schouwburg, 20.00 uur. Zangver. „De Stem des Volks" con cert m.m.v. Jeugdkamerorkest. Stadsge hoorzaal, 20.00 uur. NRVK „Christoffel" afd. Lelden filmlezing, Stadsgehoorzaal (kleine zaal) 20.00 uur. VRIJDAG 18 JANUARI Leidse Kunstkring „Voor Allen" le concert Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. Het Leids Zolder Cabaret Auberge Frangaise, Kloksteeg, 21.00 uur. start gegaan met dlstrlctscompetitie. Hierbij viel weer Ttel afwisselend spel te bespeuren, waarbij vooral Veglo 1 en Smash 2 goed voor de dag kwamen. Verder speelde LBV 1 een wlnst-wedstryd tegen BIOS 1 uit Sas- senheim, doch het derde en vierde team verloren belde niet zeer grote punten- verschillen. Ook het eerste team van Racketeers verging het in de eerste week het nieuwe jaar goed en hij kon dan ook hün tegenstander een gelijk spel afdwingen. Al8 laatste speelde AVOC 1 afgelopen zondag een thuiswedstrijd en wtel de wedstrijd in een 11 overwinning te laten eindigen. neden peil bleven. De uitslagen van bel de heren-enkels met 158 154 en 15—2 151 zeggen eigenlijk al genoeg. De enige verliespartij was het eerst# dames enkel van mej. I. Koolstra, die het moest opnementegen mej. M. Rodriques, die laatstgenoemde won na drie sets met 11—2 10—12 en 2—11. Uitstekend spel van VEGLO I lo 1 kwam opnieuw uit tegen Am- itelstad 8 en wist zijn tegenstanders •en puntenverschil van 71 te kloppen, dank zij het uitmuntende spel tan de Leidenaren. De spelers van Ve- 1 waren over alle linies sterker en verloren dan ook alleen maar het heren- dubbel onnodig in drie games. Vooral mej. Omtzigt en mevr. v. Echten wieten In dez« wedstrijd goede resultaten te behalen, terwijl ook de heren E. Geurin •n N. Fea zich van hun besta kant lieten «ten. Veglo 8 speelde een uitwedstrijd tegen het zterk© Drop-Shot 3, wat dan ook hl een enigszins negatieve uitslag van S—5 resulteerde. Het was M. van Bal- gooy die in deze wedstrijd met veel pech te kampen had en hierdoor zijn eerste heren-enkel in verlies zag overgaan, waardoor een gelijkspel enigszins ln twijfel werd getrokken. Alle hoop was nu gevestigd op J. Geurin die in zijn tweede heren-enkel zijn tegenstander flink de les gaf en zodoende een goede overwinning behaalde, waardoor de itand op 11 kwam. Ook mej. v. Zan ten kreeg moeilijkheden, door haar en kel te verzwikken ln het tweede dames- «Ingle en hierdoor jammer genoeg de 'party gewonnen moest geven aan haar tegenstander. Ondanks alle tegenslag wist Veglo 2 toch nog drie partijen ln de wacht te slepen en deze waren het tweede heren-enkel, liet heren-dubbel en «erste gemengd-dubbel. Misschien is het tweede team van Veglo ln de nog reste rende wedstrijden meer geluk beschoren. Smash 1 verging het de eerste wed- «trijd ln het nieuwe jaar heel gemakke lijk. Drop-Shot kwam niet opdagen en dat betekende een 80 overwinning voor de Leidenaren. DISTRICTSCOMPETITIE Smash 2 kreeg de eerste overwinning In deze competitie in handen door in Den Haag met 58 te winnen van Ex celsior 2. J. Post en B. Segijn kwamen 'n beide heren-enkels goed voor de dag «n wisten hun tegenstanders een neder laag toe t« brengen. Ook mej. E. Buur man wist haar eerste dames-enkel in het voordeel van Smash 2 te laten ein digen. In het gemengd dubbel wisten mevr. Post en B. Segijn door eeu goede spel-combinatie hun partij te winnen, waarbij tot slot de B. Segijn samen met J. Post in hun heren-dubbel de overhand kregen op het spel en ook deze partij naar een zege te brengen, wat ulteinde- !(jk in de totale uitslag een overwinning voor Smash 2 betekende. LBV 1 speelde tegen het zeer matige IOS 1 en de uitslag was dan ook eigenlijk niet anders dan verwacht: eer 7—1 overwinning. Het was voor de spe lers van de LBV - dan ook beslist niet prettig om deze wedstrijd te spelen, dat hun tegenstanders qua spel ver be- LBV 8 verloor ln de returnwedstrijd met 17 van de H&agse badmintonver eniging DEK 1. Hoewel er vechtlust ge noeg zat by de Leidenaren, mocht het toch niet baten. Zelfs W. Regeer ver loor deze keer zijn eerste heren-enkel hfl tot nu toe ongeslagen ln De enige winstpartij kwam voort uit het heren-dubbel van W. Regeer en J. Laman, die wonnen met 156 en 15—1. Racketeers 1 speelde een goede wed strijd tegen PSS 2, waarin de punten uiteindelijk gedeeld moesten worden. Het was B. Oudshoorn die ln zyn tweede heren-enkel door een goede speltechniek van zijn tegenstander W. v. d. Heu vel in twee sets van 17—14 en 15—10. Mevr. T. van Houten volgde R. Ouds hoorn, door haar eerste dames-enkel ln grote winst om te zetten met 116 110. Ook het tweede dames-enkel werd winst voor de Racketeers 1 dank zij het doorzetten van mej. E. Opdam, die haar tegenstander mevr. A. Rietveld na 3 zeer spannende sets klopte met S11 1210 en 129. In het eerste ge mengd-dubbel waren het mevr. Van Houten en de Invaller E. Diepstraten, die zegevierden ln hun partij, waarbij de punten over en weer gingen. De eind stand van deze partij was 8—15 18—15 1512. Tot slot in deze wedstrijd wisten de dames v. Houten en E. Op dam door goed samenspel hun tegen standers een nederlaag toe te brengen en hierdoor eindigde de wedstrijd In een einduitslag van 44. Racketeers 2 was kansloos tegen het zeer technische spel van Shilo 1 uit Den Haag. Zij verloren dan ook met 08 van de Hagenaars. Er ls het tweede team van de Racketeers tot nu toe nog niet veel geluk beschoren en het zul dan ook wel op een na de laatste plaats In zijn afdeling eindigen. AVOCC 1 kwam zeer goed uit de bus met een 71 overwinning op Benelux 3, In deze afgelopen zondag gehouden thuiswedstrijd wisten de Leldaa speler een zeer goed spel op te brengen en di resulteerde dan ook in vele overwinnin gen met grote punten-verschiilen. Het was alleen A. Hagemans die in zijn eer ste heren-enkel het onderspit moest del ven tegen A. Mittertrelner, Een zeer enerverende wedstrijd was die van mej. B. Marijt tegen mej. v. Santen. Mej. Kukler wist het tweede dames-enkel met maar liefst 11—6 en 11—0 te win nen van mevr. A. Huisman. Ook de he ren deden het ln het daarop volgende heren-dubbel byzonder goed en sloegen hun tegenstanders lettei-lijk vai baan met 154 en 15—0. Do dames F. Kukler en H. Loomans boekten da laat ste overwinning voor AVOCO, AGENDA Burgerlijke Stand Geboren: Omar, z.v. J. A. de Haas en H. M. J. Levarht; Robert, z.v. A. S. Verlint en A. van de Buld; Judith A. M., d.v. W. A. H, Overdijk en A. D. Neuteboom; Astrid, d.v. A. C. Ouwer- sloot en H. W. Rombaut; Robex-tus J., z.v. H. van Ruiten en A. L. M. Vogels; Catharina J., d.v. J. Rijsdam en C. J. ter Wee; Hillechien, cl.v. A. W. Lank- hout en U. M. Kohier; Cornelis P. C., z.v. G. de Jagar en A. G. van de Pol; Anna A. M., d.v. H. Ouwei-kerk en A. M. Lange; Johanna W. T., d.v. P. B. Vink en J. T. van der Post; Manon M. C., d.v. B. A. Koek en C. A. Broers; Pierre M., z.v. D. Talakua en J. Nan- lohij; Dionysius G. M., z.v. J. M. van der Drift en A. E. Hulsebosch; Nicolaas J., z.v. B. J. Rienmeijer en H. C. van Santen; Theodorus J. A., z.v. J. H. Teske en B. Roest; Robertus M. P., z.v. H. J. Pieterse en C. T. M. Zwartjes; Eric P. S., z.v. S. A. M. Verver en C. J. Kasteel; Maai-tje M., d.v. J. Keijzer en I. van den Eijkel; Claudius J., z.v. C. J. Cambier en J. E. M. Wiesman; Jan H., z.v. H. A. A. van der Snoek en G. Blom; Cornelia P., d.v. J. G. F. Vromans en P. van Egmond; Thomas M., z.v. L. P. G. van Noort en M. Brinkei-t; Bastiaan P., z.v. M. R. van Gils en M. L. Blaise; Marco H. J., z.v. M. H. J. de Rijk en H. Peet. Gehuwd: J. R. Kroese en C. J. Ede laar; J. P. A. Krommert en M. J. Ruiterman. Ovei'leden: W. van Noort, 77 jaar, man; K. Günther, 56 jaar, man; F. J. Bakkers, 74 jaar, man; J. Korpershoek, 33 jaar, man; F. van der Burg, 78 jaar. echtgenote van J. Langver; L. P. M. Hees, 6 jaar, dochter; G. A. Silvester, 83 jaar, man; A. M. Vromen, 72 jaar, echtgenote van T. A. de Wilde; S. van der Zee, 74 jaar, man. PASTOOR DR. K. STEUR VAN DE ZILK SPRAK OVER 'KERK EN MAATSCHAPPIJ' Tydens de Jaarvergadering van de af deling De Zillc A an de Ned. Kath. Land- arbeidersbond St. Deusdedlt heeft pas toor dr. Klaas Steur een inleiding ge houden niet als onderwerp „Kerk en Maatschappij", waarin hij onder meer stelde dat de katholieken van vandaag zich momenteel nog vrij sterk opwinden r volkstaal of latijn, over celibaat maagdelijke geboorte, maar dat er ernstiger en ingrijpender dingen aan de orde zyn. Dr. Steur doelde hier op het befaamde schema 13 van het tweede Vaticaanse ooncUlei de verhouding Kerk en Wereld, welk vraagstuk op het concilie toch niet helemaal nit de verf kwam. Hier toch is de ontwikkeling veel In- gTypender, aldus spreker, en deze moet ook onze aandacht hebben. „De rest is stulnverk." Dr. Steur belichtte de vei'houdlng tus sen de Kerk en de wereld aan de hand van de geschiedenis: de vervolgingen in de Romeinse tijd, de Constantijnsë vi-ede, de chaos tijdens de volksverhuizing, de spanning ln de middeleeuwen tussen Imperium eu aacerdotium, d.l. tussen het (wereldse) keizerrijk en de kerkelijke overheden, de neergang van de Kerk en de opkomst van de naties. Daaruit vloei de voort de huidige groei van de wereld Internationalisme met daarnaast de evolutie van de Kerk naar het Rijk Gods. Belden, Kerk en Staat, verloren hun Juridisch individualisme en werden „be wegingen", vitale bewegingen, die door elkaar lopen. De Kerk werd zich haar dienstbaarheid aan de wereld - Gods wereld - bewust! de wereld beleeft in volledige doorleving zichzelf als wor- dende gemeenschap in God: het rijk Gods. In dit verband besloot spreker met te stellen dat er voor de sociale organisa ties meer dan ooit werk eu betekenis ls. AGENDA De 33ste jaarvergadering die ln café Klinkenberg onder leiding van voorzitter C. de Winter werd gehouden en waarop dr. Steur zijn inleiding hield, was goed bezocht, Wat het huishoudelijke gedeel te betreft: verschillende zaken werden op de korrel genomen, zoals de bespre king van vei'schillende wensen voor het collectief contract. Gepleit werd voor 6% vakantietoeslag over het jaarloon, extra verhoging van het overwerkloon voor z.g. vakarbeiders en verhoging van het bloembollenpensioen tot 7U percent van het loon inclusief de uitkering A.O.W. Dit brengt een premieverhoging met zich mee van 15 per week. Van bestuurszijde kwam een voorstel een commissie te benoemen, die tot taak heeft de bejaarden van De Zilk bij even tuele karweitjed behulpzaam te zijn. Voor dit doel gaven zich een 15-tal leden op. Voor het nieuwe clubhuis van „Van Nispen" werd een bedrag van 100,- beschikbaar gesteld. De jaarlijkse kaart avonden van het NKV zullen worden gehouden op woensdag (morgen) 11 en donderdag 12 januari in café Klinken- Geboren: Adriaan Leonard, zn van M. van der Plas en L. Klok, Allda Jacoba, dr van N, van Beelen en M. van Rijn, Herman Taede, zn van T. van Manen en T. Smit, Cornelia, dr van T. Star en A. C. van Duyvenvoox-de, Cornelia Mar- garetha Dirkje Francina, dr van H. Ouwehand en W. Mondt, Allda Joanna, dr van P. C. van Dijk en A. J. de Jong, Adrianus, zn van A. Nijgh en A. Her mans, Gijsbertha, dr van C. Jonker en M. van der Meij, Pieter Bastiaan, zn van T. Hoek en N. Verdoes, Simone Johanna, dr van S. Vergunst en J. Schoneveld, Frederla Alice Charlotte, dr van F, A. Verbree en L. J. de Vink, Jacoba, dr van P. v. d. Bent en E. A. van Beelen. Cor nelia Maria, dr van C. Guyt en C. M. van der Meij, Alexa Karen, dr van J. W. Neuteboom en P. J. Wigmerre, Burend, zn van W. v. d. Plas en J. Imthorn, Dirk, zn van D.van Beelen en A. C. Remmel- zwaal, Pieter Hendrik, zn van W. v. d. Eijkel en D. E. Ravensbergen, Helena, dr A-an L. v. d. Bent en T. Haasnoot, Helena Arendje, dr van M. van Rijn en B. Groen. Ondertrouwd: F. M. Steenvoorden, 40 jr en M. M. van Tongeren 28 jr., N. Ytgite, 25 Jr en N. E. P. M, M. van Klaveren 20 jr., A. Haasnoot, 22 Jr en L. Drenth 25 jr., J. van Duyn, 19 jr en J. Meijvogel 21 jr, A Nijgh 20 jr en J. de Ridder 17 jr. Getrouwd: A. B. Peters te Arnhem en J. M. Tulen, J. Paap en M. Dijkhuyzen te Leidschendam, C. van Duyvenbode en A. Haasnoot, C. van Duyn en C. van Duyn, C. J. van Duyvenvoorde en A. Haasnoot, C, J. van Duyvenvoorde en M. J. H. de Mooy, W. E. van Vliet te Epe en J. van Rijn, J. Zuyderduyn en A. Kloos, M. J. C. van Duyn en G. M. van Beelen, A. Vermeulen te. Gouderak en M. van der Bent, T. J. Schoenmakers te Amsterdam en M. A. E. Fennes, C. Kuyt en W. C. van der Boon, C. Wendt te Leiden en A. C.van Dijk, R. G. G. Robottl Mar ceil le en A. Snijders, P. F. Koemans en W. Nijgh. Overleden: L. de Best, m., 84 Jr., T. C. Lelieveld, m., 78 jr., M. G. Korndorfer, vr., 78 jr. e.v. J. Dubbeldam, P. Jonge- jan, 79 Jr., m., J. H. Leenderts, 80 jr., vr., M. Verdoes, 72 jr., vr., A. van Dijk, 77 jr., m. katwijk aan den rijn NKV HEEFT NIEUW BESTUUR De afdeling Katwijk a. d. Rijn van het Ned. Kath. Vakverbond heef(f lange tijd getobt om een volledig bestuur samen gesteld te krijgen.De afdeling is hierin thans volledig geslaagd. Het bestuur be staat thans uit: M. Vreeburg, voorzitter, L. Vreeburg, secretaris, P. Zwemmer, penningmeester, A, Oudshoorn en H. Looyensteijn bestuursleden. De plaatselijke afdelingen zijn: St. Deus Dedit met 18 leden, St. WUllbrord (fabrieksarbeiders) 12 leden en St. Jozef (bouwvakken) 22 leden. De afdeling telt nu met inbegrip van de genoemde plaat selijke afdelingen 77 leden. wassenaar BEATAVOND MET MODESHOW Zaterdagavond heeft de nieuwe Was senaars beatgroep „The JarB" voor het eerst een dansavond georganiseerd ln het Jeroenhuis in de Kerkstraat. De bond die samengesteld is uit leden van twee vroegere Wassenaarse bands, had aan vankelijk wat moeilijkheden by het ver krijgen van een vergunning voor deze dansavond, maar kreeg tenslotte burgemeester Geertsema persoonlijk de toezegging dat het feest zou kunnen doorgaan. Daaraan werd echter de waarde verbonden dat, als de zaak uit de hand zou lopen, het meteen voo laatste keer zou zijn geweest. Vandaar dat de burgemeester en vrouw Geertsema zaterdag de beatavond hebben bijgewoond. Het dansen werd af gewisseld met enkele korte shows van teener-kleding. De dansavond ls een groot succes ge worden en trok ruim 300 bezoekers. Van enlga wanordebjkheld was geen sprake. Burgemeester Geertsema verklaarde na afloop dan ook aan manager K. v. d. Hoeven van The Jars zeer tevreden te zijn over de afloop van deze proef. Zoals reeds eerder werd aangekondigd had de Wassenaarse Oranjevereniging Koningin Wllhelmina" besloten, uit eigen middelen aan de leerlingen van de Wassenaarse kleuterscholen een aardig heidje cadeau te doen ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Margriet met de heer Van Vollenhoven. De kleu ters ontvangen allen een vlaggetje en een reep chocolade. Dank zij een bij drage van de gemeente Wassenaar zal nu ook aan de jeugd van de lagere scho len een aandeuken kunnen worden uit gereikt, aan de kinderen van de laagste klassen een schets- of plakboek en aan de jongens en meisjes van de hogere klassen een herinneringsmedaille. Geboren: Yvonne Th. M., cl.v. P. W. Olyerhoek en M. M. Hoogenboom; He lena H. M„ d.v. B. A. J. van Vliet en J. H. M. Hoogenboom; Astrid Th. M. d.v. M. F. A. Hoogenboom en A. J. Turk; Ronaldus J. M., z.v. J. H. M. Gies Broesterhuizen en J. C. G. Overdevest. In de wedstrijd tegen EDH 3, die op een gedeelde tweede plaats stond, heeft Foreholte zijn koppositie ver stevigd door een ruime overwinning (11—4). Al direct na de start wist Nel Zwetsloot met een harde schuiver Foreholte de leiding te geven. Een misverstandje in de overigens goed sluitende Foreholte verdediging bracht beide partijen op gelijke voet (11). Het was weer Nel Zwetsloot, die haar ploeg opnieuw de leiding gaf (21). Een snelle doorbraak van Ellie van Dijk werd op ongeoorloofde wijze door EDH geblokkeard, en uit de daar uit volgende strafworp wist Ellie van Dijk te scoren na eerst tegen de keep- ster te hebben geschoten (31). Nog voor het rustsignaal zorgde Nora Turnhout voor 41. Na rust verhoogde Foreholte het tempo, goede combinaties zorgden voor de nodige gaten in de EDH-veste. Door een van deze gaten schoot Ans Bakker nummer 5 voor Foreholte in de touwen. Een paar minuten later loste Hannie van Dijk een geweldig hard schot vanuit de hoek, waarop de EDH-keepster geen kijk had (61). Even later herhaalde zij dit staaltje en Nora Turnhout knalde Foreholte naar 81. Hierna kwam EDH wees eens tot een doelpunt je (82). Fore holte ging echter onverstoorbaar door. Ans Bakker en Hannie van Dijk lieten het EDI-T-net nog eens opveren, het geen 102 betekende. Nu vond Fore holte het blijkbaar genoeg, want zij lieten het tempo zakken en EDH kreeg meer gelegenheid om hun aanvallen op te zetten. Zij wisten tweemaal ach tereen te scoren (104). Foreholte speelde rustig de laatste minuten uit en toen Hannie van Dijk er 114 van maakte, kwam het einde. Doordat Rohda van HVL wist te winnen was het voor Foreholte een bijzonder goede dag. Zij kwamen wat steviger aan de kop van de ranglijst te staan met 8 punten uit 4 wedstrijden. KOSTER JAN KRAAKMAN VAN VOORHOUT SCHUTTERSKONING 1967 Musea en Tentoonstellingen Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen- straat 1). Dag. 1017 uur (zondags 13—17 uur). Museum voor Volkenkunde (Steenstr.) Tent. „Bali, beeld en droombeeld (van af 17/12 tot 1/3), De Ruif (Janvossensteeg 59): „Affi ches". Dagelijks 10 uur v.m.8.30 uur n.m. (behalve zaterdag en zondag). De Lakenhal (Oude Singel). Dag. 10-5 uur, zond. 1-5 uur. Tentoonstelling Prenten uit Prentenka binet (tot 10 jan.).' Een levendige drukte Wflk was er gistermorgen in AliJd café „de Bonte Koe", waar de schutters van het Voorhoutse „St. Hu bert us" aangetreden wa ren om het jaarlijks „koppertjesmaaridag" uiel een groot schutters feest te vieren. Nadat voorzitter J. La keinan allen hartelijk welkom had geheten - onder de schutters be vonden zich o.a. burge meester G. A. Stolwijk van Voorhout en de eer ste burger van Alkema de, de heer P. M. F. Smolders werd de drukte tijdelijk ver plaatst naar de kantine van het gemeentelijk sportpark, waar op ho ge palen de houten vo gels waren geplaatst, die badend in het zon licht, hun naderend ein de stonden af te wach ten. Nog voordat het schie ten begon werd de schutterskoning van hel vorig jaar, de heer J A. D. Wempe, tot ko ning gekroond. Een kroning, die nu pas kon geschieden, omdat de versierselen en de onderscheidingen voor de koning dit jaar pas konden worden aange schaft. Op straffe van „een rondje voor de hele club" bij weigering, moesten alle schutters zich tooien met hun bij schie ten al eerder behaalde medailles, De heren Schuurman en Gelderblom van de rijkspolitie, die met de nodige zorg en voorzichtigheid de wapens voor de schutters laadden, lieten de schutterskoning in groep A als eerste aantreden. In groep B viel burgemees ter SLolwijk de eer te beurt het eerste schot te mogen lossen, Ook Voorhouts Vroegere burgemeester, de heer Smol ders, behoorde tot de eerste schutters. Ofschoon geen schutterskoningen, ble ken beide heren toch behoorlijk met de karabijn overweg te kunnen. Het geoefende oog van Piet van Werkhoven haalde daarna als eerste een prijs naar beneden. Er werd over hel algemeen uitstekend geschoten. Dat men voor de eerste twee vogels overigens 700 kogels nodig had, voor dat ze volledig neergehaald waren, was meer te wijten aan het taaie lijf, waaruit de vogels gesneden waren, dan aan de capaciteiten van de schut ters. Na koffie en brood bleken de resterende 800 kogels dan ook niet vol- PAUZE Ue vogels eisten dit jaar zeer veel lood doende om de laatste twee vogels ge heel neer le halen. Voorzitter Lake- man zag zich te langen leste genood zaakt de prijzen, die in de lucht waren blijven hangen, onder de schutters te verloten. Uilslagen Groep A. Eerste vogel: 1 Th. Heems kerk: romp, 2 H. C. Verdegaal: kop, 3 P. v. Rhijn: rechtervleugel, 4 J. de Roode: linkervleugel, 5 P. M. F. Smol ders: staart, 6 J. Westerhoven: vlag; tweede vogel: 1 H. Philipsen, 2 N. v. d. Laan, 3 J. S. Bach, 4 J. S. Bach, 5 Th. v. Wouw, 6 P. v. Werkhoven. Groep B. Eerste vogel: 1 J. Kraak- man, 2 P. v. Rhijn, 3 Th. Ruigrok, 4 P. v. Werkhoven, 5 J. Kraakman, 6 J. Westerhoven; tweede vogel: 1 J. v. Steyn, 2 Th. v. Wouw. 3 N. Kloots, 4 A. Deutekom, 5 H. Groenewegen, 6 N. Kloots. Het was al middag toen de schutters met hun figuurlijke buit naai de schut tersmaaltijd in „de Bonte Koe" togen. Om enigszins in stijl te blijven was er gebraden kip op het menu geplaatst. Om de schutterskoning te kunnen aanwijzen moest na de smakelijke maaltijd nog een wedstrijd in 't schie ter)'met de windbuks worden gehou- Jun Kraakman, de populaire koster van de r.-k. kerk, die ook met de buks goed overweg bleek te kunnen, werd later op de dag onder luid gejuich van Voorhouts schutters tot koning uitge roepen. Een betere drager van de ver sierselen van „St. Hubertus" zou men waarschijnlijk niet hebben kunnen vin den. „St. Hubertus" zal van uit de hemel met gepaste trots op Voorhouts schutters hebben neergezien. Geboren: Paulus Cornells Adrianus, z.v. H. J. J. Kortekaas eu J. E. M. Grimbergen; Adelheid Maria Cornelia, d.v. F. J. Lakeman en E. A. M. Klaar. Getrouwd: W. J. M. Bruines en J. A. M. R. Kortekaas; T. H. van Opstal en M, J. van Steijn; W. A. Duineveld en A. M. van Noort. Overleden: van der Hulst, Wllhelmina M, ww. van Steijn, oud 77 jaa*w UITHOLLEN „Oecumene ls bezig een modewoord te worden. En het is bijzonder spijtig dat men de diepe zin van dit dierbaar woord en daarmee de nog dier baardere zaak uitholt door het te gebruiken voor allerlei experimenten die in feite weinig werkelijk oecu menisch zijn. Oecumene is zoeken naar de een heid; oecumene is niet een eenheid suggereren, die er niet is. Er bestaat gevaar dat daarmee de werkelijke een heid die we moeten zoeken, eerder wordt geschaad en vertraagd, dan dat ze naderbij wordt gebracht". (Kardinaal Alfrink) LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 5 jan. t/m 11 jan. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: The Knack (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 700 en 9.15 uur Lido: De papaver is een bedwelmende bloem (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 700 en 9.15 uur Luxor: De stem van het water Geprolongeerd (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 700 en 9.15 uur Studio: Persona (Geprol.) (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 700 en 9.15 uur Trianon: The professionals (14 jr.) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: Bloedritueel van de Zombies (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur KORRELTJE MARKTBERICHTEN ROTTERDAM 10 jan. Vee Aanvoer 2420, weekaanvoer 3798, slachtrunderen 150, g« uiksvee 493, vette kalveren 182, graskalveren 79, nuchtere kalveren 1363, paarden 11, veulens 4, schapen of lam meren 120, bokken en geiten 18. Prijzen:: slachtrunderen extra kwal. 430-460 ct. p. kg. le kw. 390-420, 2e kw. 350-365, 3e kw. 310-325, vette kalveren 380-400, 370-380, 345-365, 315-345, stie ren 395-450, worstkoeien 295-320, kalf- en melkkoeien 1000-1525 p. st. vare koeien 700-1100, vaarzen 650-875, pin ken 475-600, graskalveren 2S5-475, nuch tere kalveren 120-140 ct. p. kg. mest- kalveren 70-170, schapen 80-120 p. st. lammeren 95-135. Marktoverzicht: aanvoer, handel, pry- zen: slachtrunderen als vorige week, re delijk, goed prijshoudend: kalf- en melk koeien gewoon, stil, de vorige week, vare koelen matig, tamelijk, constant, vaar zen en pinken korter, kalm, ruim prijs houdend, graskalveren klein, redelijk, iets stijver, vette kalveren iets meer, stug, lager, nuchtere kalveren iets min der. stroef, lager, schapen en lammeren korter, traag, lager. R'VEEN 9 Jan. Bloemen Am. Anjers t Sim Rose 31-53, Sim Rood 27-34, Sim -rthur 36, Farah Diba 46, Rozen Garnette en Carol 32-49 p. st. Blauwe druifjes 33, Narcissen Early Glory 70-95, Fortuna 55-70, Carlton 1,05, tulpen Karei Door man 1,55, Apeldoorn 1,90-1,95, Paul Rich ter 1,10-1,15, Rose Copland 1,40-1,70, Lustige Witwe 1,00-1,45, Krelage 80- 1.10, v.d. Eerden 1,45-1,50, Sulphur Tri umph 95-1,10, Flower Court 1,30, Win- tergold 1,00-1,10, Olaf 1,55 per bos. RLINSBURG, 9 januari, bloemen - Amaryllis 38-40 per kelk. Eucharis 145- 150, Am. Anjers: Sim rood 25-36, Sim Carry 26-35, Witte Sim 25-35, Crowly Sim 25-35, Arthur 25-34, Rose Sim 25-33 Tangerine 20-25. Hyacinten: Anne Marie 14-16, Pink Pearl 13-16, Oscara 12-15, L'lnnocence 11-15, Delfsblauw 10-14 alles per bos. Freesia's: Aux-ora 125-135, Irene 105- 125, White Swan 105-125, Stockholm 80-115, Golden Yellow 80-100. Tulpen: Guldo Snick 225-250, Apricot Beauty 225-250, London 225-250, Apel doorn 220-250, Demeter 200-225, Pro minence 200-220. Copland 175-195, Gol den Harvest 180-200, Levant 150-160, Chi-lstmas Gold 150-160, Paul Richter 135-150, Pink Trophy 135-150, Tommy 125-150, Krelage 125-150, Lustige Witwe 125-140, Px-eludiunx 90-110. Narcissbm Carlton 100-125, Fortuna 80-105, Early Glory 80-100, Helios 80-100 alles per bos. Leidse oudheden uit Brussel De tentoonstelling van tekeningen en schilderingen uit de musea te Brussel en Leiden "Kunst voor de Eeuwigheid" heeft, evenals in Nederland, ook in Bel gië grote belangstelling getrokken. Na de sluiting van deze tentoonstelling in Brussel zijn de voorwerpen uit Leiden, voornamelijk geïllustreerde papyxi, te ruggekeerd. Zij zijn thans weer, in de zelfde zaal als voorheen, tentoongesteld, met als aanvulling een aantal voorwer pen, die, evenals de papyri, betrekking hebben op liet Egyptische dodengeloof: lijkkisten, lijkvazen, mummiemaskers, lijkbeeldjes en kisten voor lijkbeeldjes. Onder de collectie lijkbeeldjes bevinden zich die van twee Egyptische koningen! SETI 1 en PSOESENNES 1, de laatste een recente aanwinst van het museum. Voor deze tentoonstelling wordt geen aparte toegangsprijs gevraagd. E. PRINS 40 JAAR BIJ VAN GEND EN LOOS De heer E, S. Prins zal op 16 januari a.s. 40 Jaar werkzaam zijn bij Van Gend en Loos. waar hij thans hoofdbesteller is. De heer Prins, wonende in de Jan Lie- venstraat te Leiden, kwam in 1927 in dienst eu was aanvankelijk werkzaam in de besteldienst. Daar hij in deze functie zeer vele contakteu heeft met de zaken wereld van Leiden en Omstreken en de vele bestuui-sfuncties die h(j in de loop der jaren bekleedde, in aanmerking ge nomen, is het te verwachten, dat velen hem op de receptie te zynen huize, Jan Lievenstraat 8 zullen komen gelukwen-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5