S)e£ckbc6oil^CMlt Vlieg er uit met Stiefbeen Walter v. d. Kamp met n nieuwe persiflage 001 en de man van Teheran Hoe reageert t.v.-kijker op beelden uit Vietnam? Filmrapport over India RADIO MORGEN PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 7 JANUARI 1987 Een lacune in beslissing artsenconflict laatste ronde het artsenconflict buiten hen om beslist heeft, staan we niet helemaal. Op kritieke ogenblikken moet een minis ter-president durven doorbijten en dat heeft prof. Zijlstra in samenwerking met minister Veldkamp gedaan. Daardoor is misschien een lastige om niet te zeggen onheilspellende kink in de kabel van Ne derlands medische voorzieningen voorka- Eleganter zou geweest zijn. dat de minister-president behalve de artsen per soonlijk ook de ziekenfondsen had ont vangen. Dat het praktisch veel uitgemaakt zou hebben, menen we te mogen betwij felen. Op het beslissende moment was er eerder van een conflict overheid-artsen dan van een geschil artsen-ziekenfondsen Wel hebben de ziekenfondsen gelijk met hun aanmerking, dat duister is gebleven hoe straks de rekening betaald moet wor den. Hier ligt dan ook een niet onbe langrijk lacune in het deze week gevoerde beleid. OMDAT de salarisoptrekking van de huisartsen voornamelijk gespreid tus sen 1968 en 1971 zal plaatsvinden, zijn de consequenties vooral voor het volgende kabinet. Dat zal dan moeten beslissen of en hoe de zwaardere lasten ook buiten de premieheffing om geftnanceerd kunnen worden. Voor het lopende jaar valt het nog wel mee de pijlsnel stijgende ziekenhuiskosten drukken thans de premie meer omhoog dan de acht-procentsverhoging die nu onmiddellijk ingaat, hoewel de vervroeging van pensioenregelingen tot 1 januari j.l. toch ook uit de premie zal moeten komen. In feite moeten de extra-gelden voor het overgrote deel toch weer door het be drijfsleven worden opgebracht wat dus directe consequenties heeft op de ruimte die eventueel voor verbetering van arbeidsvoorwaarden en uitbreiding van het produktieapparaat aanwezig is. Makro-economisch gezien mag het dan wel niet om indrukwekkende getallen gaan. het totaal telt dan toch maar mee. En de ziekenfondsen waarschuwen de overheid niet zonder reden tegen de sti mulerende werking van de door de artsen gevolgde tactiek, die straks wellicht zal blijken door soortgelijke claims van spe cialisten, apothekers, tandartsen e.d. Deze groepen zullen bepaald niet helemaal akkoord gaan mpt de tegenwerping dat hun positie toch altijd veel beter is dan die van vele huisartsen momenteel. DAAROM zit er veel'ln de redenering dat bij beraad of vergoedingen in de sector van de verplichte ziekteverzeke ringen het bedrijfsleven maar dan niet ondergeschikt aan de fondsen deelneemt verre het de betalingsmogelijkheden betreft. In het nu bijgelegde conflict ls hier weinig van terechtgekomen. We zijn be nieuwd of dit in de komende jaren nog moeilijkheden gaat opleveren in het ge sprek tussen overheid en bedrijfsleven. Uitgesloten achten we dit geenszins. Fans' fabeltje PEN herhaalde uitspraak van dr. Tans bij de opening van het programcon gres van de Party van de Arbeid: „Het kabinet-Cals is bezweken, toen allerlei wetsontwerpen van socialistische minis ters op het punt stonden aan de Tweede Kamer te worden voorgelegd". Waarin natuurlijk de suggestie, dat het optreden van K.V.P. en A.R. na 14 oktober mede tot doel had het van kracht worden van die wetsontwerpen te verhinderen. Dit is een fabeltje van dr. Tans; de bezwaren van K.V.P. tegen wetsont werpen van socialistische ministers het dekkingsplan van dr. Vondeling uit gezonderd zijn niet groter of talrij ker dan die van de socialisten tegen plannen van dr. Veldkamp, drs. Bogaers, mr. Luns, de heer de Jong of mr. Bot. Het verkiezingsprogram van de K.V.P. komt trouwens terug op enkele van de belangrijkste wetsontwerpen die socia listische ministers in petto hadden. Overigens is de Party van de Arbeid druk bezig om zelf de omroepwet-Vroiyk te bemoeiiyken. Met als merkwaardig motief, dat anders na afhandeling van die wet de coalitie van confessionelen en liberalen een te gemakkeiyke affaire wordt. De geschiedenis van anderhalve maand kabinet-Zijlstra leert, dat de medewer king van de liberalen voor de regerings plannen even gering is als die van de socialisten. En dat bij een regering, die door de V.V.D. beschouwd wordt als uitvoerster van een belangrijk deel van het program-Cals en door de Partij van de Arbeid als de wegbereidster voor een coalitie met de liberalen. In zo'n klimaat kan men fabeltjes verspreiden van het soort dat dr. Tans De N.C.R.V.-televisie brengt vanavond de zesde aflevering van de serie Stiefbeen en Zoon" op het scherm, getiteld ,J)e Tiendaagse Veldtocht". Op de foto de beide hoofdrolspelers Piet Romer en Rien v. Nuenen in een scene in 'n vliegtuig. Zaterdag Ned. II 20.30 uur. DE KRO bleek gisteren Rue Brique wat vertimmerd te hebben Het on derdel met Jan Blaaser was eruit ge gooid, Martron^cafó nog tfel gehand haafd, en men speelde het nu een beet je over, de „ouderwetse goqg"j De Wa- ma's brachten liedjes van vóór dertig: ze hadden er kennelijk niet hard op ge werkt en Heintje en Wyntje zongen oude Davids-Poonssuccessen. Die oude liedjes hebben natuurlijk een bepaalde charme maar dat Rue Brique er een goed programma door werd, kunnen we helaas niet zeggen. Wat aan opzet en presentatie vrijwel van het be gin af mislukt leek blijft mislukt. Enige oplossing lijkt ons: vergissing erken nen en stoppen. Brandpunt hief even de vanger op te gen Herman Wigbold die daags tevoren rich kritisch had opgesteld tegen de ge ruchtenmakers rond de dood van pre sident Kennedy. Brandpunt vindt dat het onderzoek maar heropend moet worden en voerde als argement het ob scure Texasjournalistje Jones nog eens naar voren die de oplaag (765 stuks per week) van de Midlothian Mirror wat op wilde schroeven en derhale zelf een „complot" ln elkaar draalde. Zijn „feiten" zyn in de serieuze Amerikaan se pers ai lang weerlegd. Brandpunt behorde dat te weten. Documentaire over trouivkerk prinses Margriet „Anno 1307 op Sinte Margerieten Dach" i6 de titel van een documentaire ovef de geschiedenis van de Grote of. in het huwelijk bevestigd. De NTS zendt dit programma zondag op Ne derland 1 uit. De documentaire is sa mengesteld door Joop Scheltens, die ook de tekst 6chreef. Het camerawerk is van Jan Kijser. Zondag: Ned. I, 17-00 uur. „Blauwe Donau jubileert WENEN (A.P.). De Donau zal er waarschijnlijk niet blauw van worden, maar de rest w Oostenrijk zal onder de betovering zijn van de onsterfelijke wals „An der schonen binnen Donau". die in februari a-s. om precies te zijn op de 15e voor de honderdste keer verjaart. Er zijn grote plannen gemaakt om dit eeuwfeest te vieren. Men zal het misschien moeilijk kunnen geloven, maar de wals was, toen hij op 15 febru ari 1867 voor het eerst in Wenen werd gespeeld, bijna een fiasco, Strauss had de wals gecomponeerd voor een vastenavondbal van het Weens Mannenkoor. De oorspronkelijke tek6t van Josef Weyl kan de- oorzaak zijn geweest van de koele ontvangst. Drieën, twintig jaar later in 1890 kreeg de wals de huidige tekst van Franz von Gerneth, waarin de „blauwe Donau" een rol speelt. De Oostenrijkse theaterwereld zal in het jubeljaar de nadruk leggen op de muziek van Strauss De PTT zal een speciale postzegel uitgeven en de munt zal gedenkpenningen in de handel bren gen. Mankement aan G.M.-auto's DETROIT (Reuter) General Motors heeft bekend gemaakt dat ruim een kwart miljoen auto's van haar kleinere modellen-1967 naar de fabriek terug moeten in verband met een mogelijk mankement aau de nieuwe seliokbreken- de stuuras. Het gaat om ruim 269.000 kleine wa gens en wel 89.950 van het typen Che vrolet Chevelle en El Caminos, 76.103 van het type Pontiac Tempest, 56.441 Oldsmobiles F-85 en 46.749 Buicks Spe cial. Het zou niet gaan om een fout in het ontwerp, maar om een mogeiyk on juiste bevestiging van de stuuras. voor reclame „Sluikreclame" moet vermeden worden DEN HAAG (ANP) Het bestour van het Genootschap voor Reklame zegt in een communique naar aanleiding van het standpunt, dat door de NTS ten aanzien van de zgn. „sluikreklame" be paald is het volgende: Het bestuur is van mening, dat de rekiamewereld er goed aan zal doen elke vorm van niet permanente, dus inciden tele reklame, achterwege te laten, die televisie-uitzending van evenementen, waarvoor miljoenen Nederlanders be langstelling hebben, in gevaar zou kun nen brengen. Voorkomen dient te wor den, dat de reklame ln zijn totaliteit on verdiend in discredlet zou worden ge bracht, indien de NTS door deze zgn. „sluikreklame" zou besluiten deze eve nementen niet uit te zenden. Lezingenserie God" Lionel Hampton concerteert Lionel Hampton, de virtuoze vibrafonist uit Louisville, was in oktober j.l. in Nederland. De V.A.R.A.-t.v. maakte toen opnamen van zijn concert in de Hilversumse Expolial. Zaterdag Ned. II 21.20 uur. Vorig jaar zond de AVRO 'n „reporta ge" uit van het eerste optreden van geheim agent nul-nul-één in „001 van de contra-spionage", een Nederlandse Zjeems Bond, wiens avonturen waren opgetekend door regisseur Walter van der Kamp. Het werd een aaneenscha keling van zotte toestanden, gemengd met een flinke dosis spot: een persi flage op de toendertijd hevige Bond- Zo was de supersnelle Bond-wagen vervangen door een lelijke eend of naar het uitkwam een damesrijwiel. Bij de keuring van de gehiemagent ook nu gespeeld do,or Will van Seist werd wèl verricht door witgejaste heren die bijgestaan door militair met ooglap echter hun medicijnen studie verricht schenen te hebben aan een èmbachtsschool. Verder zal de kij ker %ich weten te herinneren dat het stuk „wel wat lang" was. Desalniettemin bleek nul-nul-één" zó te zijn aangeslagen, dat Walter van der Kamp talrijke vei-zoeken kreeg om nog een keer van die dwaze toestanden te scheppen. Het geheel verschijnt zon dagavond op de beeldbuis onder de ti tel ,,001 en de man van Teheran". Wim van de Heuvel speelt de rol van generaal De Gooi, een man die al zijn ordetekenen en ondersoheidingen op een rijtje in de gang heeft hangen en die zich voornamelijk voedt met zuivel- produkten. De Gooi is de oude niet meer, sinds Nederland Indië kwijtraak te en de Karei Doorman werd bestemd tot varend voetbalveld, annex studen tenwoonschip. De generaal krijgt ech ter nieuw enthousiasme ingeblazen als hij hoort dat „De man uit Teheran" binnen de grenzen is. Hij en een groep Perzen willen er vandoor gaan met de complete goudvoorraad van de Nederlandse Bank. De BVD is natuur lijk van alles op de hoogte, maar grijpt met 001 pas in als de buit bijna helemaal binnen is. Anders kan er na tuurlijk geen fijne vechtpartij als hap py ending ontstaan. Zondag Ned. 1 21.00 uur. NTS: 18.45 uur: Pipo de clown 18.50 uur: Nieuws in het kort STER: 18.55 uur: Reclameuitzending NCRV: 19.00 uur: Aap, Snor, Swiep, tv-serie 19.45 uur: Het evangelie en de toekomst van Europa, verslag oecumennische evangelisatie STER: 19.56 uur: Reclameuitzending NTS: 20.00 uur: Journaal STER: KRO/RKK: 11.00 uur: Eucharistieviering 11.45 uur: Sluiting NTS: 15.30 uur: Monitor, ontspanning en informatie 17.00 uur: Anno 1307 op Sinte Margrieten Dach, documentaire 17.20 uur: Sluiting CVK/IKOR/RKKi 19.00 uur: Woord voor woard, bybelvertelling CVK/IKOR: 19.05 uur: VARA: 20.05—21.55: Geen spoor van bewijs, hoorspel 22.50—23.25 uur: Rakelings, cabaret programma 23.2523.55 uur: Babysitten, platen- programma 20.15 uur: Reclameuitzending NCRV: 20.20 uur: Attentie, actualitei tenrubriek 20.80 uur: Stiefbeen en zoon, 21.05 uur: Het biyft Hollands, showprogramma 21.55 uur: Close-up, informatief gesprek 22.20 uur: Farce majeur, amu sementsprogramma 22.40 uur: Morgen ls het zondag, overdenking NTS: 22.45 uur: Tweede journaal 22.50 uur: Sluiting Dwars-bomen, discussie NTS: 19.80 uur: Sport van het week- 20.25 uur: Journaal AVRO: 20.30 uur: Kunstgrepen door Pierre Janssen 21.00 uur: 001 en de man van Teheran, spinnage- klucht 22.15 nur: Dichters dichterbij, informatief progr. NTS: 22.30 uur: Journaal 22.85 uur: Sluiting KRO: 18.00—19.00 uur: Cocktail eigen orkes ten, muziekprogr. 19.30—20.30 uur: Zingening, muzikale ontmoeting 22.45—23.55 uur: Goal, muzikaal sport programma NEDERLAND II NTS: 20.00 uur: Nieuws ln het kort STER: 20.01 uur: Reclameuitzending VARA: 20.05 uur: Mrs. Thursday, tv- 20.55 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek 21.20 uur: Lionel Hampton con certeert STER: 22.10 uur: Reclameuitzending NTS: 22.15 uur: Tweede journaal 22.30 uur: Sluiting NEDERLAND II NTS: 19.00 nur: Johan en de Alver man, tv-serie voor de jeugd 19.30 uur: India, my'n India, documentaire 20.00 uur: Journaal 20.05 uur: Dr. Kildare, tv-serie 20.30 uur: De grote gok, thriller 21.15 uur: De bezetting ter discussie 22.15 uur: Tweede journaal Sluiting RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 20.00, 22.30, 23.55. HILVERSUM H: 7.00, 7.80, 8.00, 8.30, 12.30, 19.00, 22.30, 23.55 Discussie op Amerikaanse t.v. Psychiater en journalist t.o. elkaar 55 v over Tc beginnen met zondagavond 8 janu ari zal prof. dr. C. A. van Peurscn in een lczingenserie beschouwingen geven over de betekenis van het woord „God". Prof. Van Peursen schrijft hierover in de NCRV-gids onder meer. „Wij leven in een technisch-wetenschappelijke we reld, waarin het beheersen van natuur krachten en het onderkennen van hun wetmatigheden vanzelfsprekend ls en de mythische, geheimzinnige krachten onwerkelijk geworden zijn. Maar voor beide groepen blijft gelden dat men de betekenis van het woordje „God" noch uit de mythische machten, noch uit de natuurlijke wetmatigheden kan en mag verklaren. Men moet de mythe niet schrappen uit de vroegere wereld en behoeft de natuurwetenschappelijke en nuchtere aanpak niet weg te laten uit onze wereld. Het woordje „God" blijkt juist pas echt betekenis te krijgen als men in de eigen wereld, in de ei gen, gewone gang van zaken, bemerkt dat de mens voor beslissingen gesteld wordt, die nooit geheel vanuit de mythe of vanuit de techniek of vanuit de we tenschappen voor te schrijven zijn. Want vroeger en nu is er in de mensenge schiedenis een ander perspectief, een andere dimensie, zichtbaar dan alleen maar de menselijke of die van de dik wijls demonisch mythische en techni sche macht. En zo, lettend op die oude bijbelverhalen, kan ook de mens van heden zeggen: „Hij is het weer!" en daarbij bemerken dat er een Naam is, die te maken heeft met de aardse men selijke geschiedenis." Zondag Hilversum II 20.00 uur. (Van onze correspondent) NEW YORK Bijna dagelijks kan men in de VS vla het beeldscherm de meest gruwelijke beelden aanschouwen over de oorlog in Vietnam. Zoals de be kroonde World-Press-Photo liet zien hoe het lijk van een jonge Vietkongstrijder werd voortgesleept, zo kan men op de Amerikaanse t.v. of in de grote week bladen de meest bloedige reportages vinden over de Vietnamese jungle-oor log. Bebloede lichamen van Amerikaan- semilitairen worden in grote opmaak in kleuren in het weekblad Life getoond. De beelden passen ln wat Hollywood doorgaans oplepelt over de strijd in de tweede wereldoorlog, waarbij men nauwelijks onderscheid schijnt te ma ken tussen droom en werkelijkheid. Tijdens een discussie voor de t.v. heeft het Amerikaanse publiek twee stand punten tegenover elkaar kunnen beluis- De NTS zendt zondag het tweede deel uit van „India, mijn India", een viertal programma's dat een persoon lijk filmrapport vormt van 'n reis, die de jonge mohammedaanse cineast Ya- var Abbas in '64 door India maakte. In dit tweede programma brengt Ab bas een bezoek aan Lucknow waar hij zijn schooljaren doorbracht. In de uni versiteitsstad van Allabadad de vroegere woonplaats van Nehru ont moet hij 'n aantal kennissen en vrien den uit z'n studetijd. Voorts geven de militaire academies van Dehra Dun en Bangalore, waar hij zijn opleiding tot officier in het voormalige Britse leger in India genoot, ons een kijk op een belangrijk stadium in Abbas' vroegere Het commentaar bij deze uitzending wordt gesproken door Harry Hagedoorn die de Nederlandse bewerking van de ■erie „India mijn India" verzorgde. ANTENNE teren over het effect van al deze gru weldaden op de tv-kijkers. De bekende psychiater Frederic Wertham en de voormalige perschef van generaal Eisenhower, James C. Hagerty, be streden elkaar fel over de uitwerking van oorlogsreportagep op het tv-publiek. Psychiater Wertham meende, dat het voortdurende vertonen van oorlogsfilms op de jongere generatie de psycholo gische uitwerking zou hebben dat oor log, ook de wrede oorlog, een facet van de moderne samenleving zou zijn. Re portages over militaire acties in de oerwouden van Vietnam zouden de jon geren zelfs aan dit soort onvermijde lijke aspecten van het leven wennen. De journalist James Hagerty stelde daar scherp tegenover, dat juist de rea listische beelden van de strijd de jeugcl van tegenwoordig anti-oorlog maakten, dat het vertonen van werkelijke oor logsacties de nieuwe generaties meer dan ooit ervan overtuigde, dat dit soort oorlogen zinloos was. Hagerty meende dat de tv-opnamen de verkwisting, zin loosheid, de walglijke wreedheid en de valse glorie van dit soort oorlogen meer dan ooit in brede lagen van de bevolking tot bewustzijn bracht. De journalist meende zelfs, dat de tv-beel- den het Amerikaanse grote publiek rijp zouden maken voor de aanvaarding van de stelling dat het in onae tijd niet meer geoorloofd zou zijn om geschil len langs de weg van gewapend ge weld op te lossen. .Jodenvervolging in t.v.-discussie (Van onze omroepcorrespondent) De NTS zendt zondag het tweede dis cussieprogramma over de serie „De Bezetting" uit. De gedachtenwlaseling heeft deze keer betrekking op het ze vende programma, dat de jodenvervol ging tot onderwerp had. Deelnemeis aan de discussie zijn Jehuda van Dijk. Frans Goedhart, mr. Abel J. Herzberg. mr. E. van Kleffen9, Han Lammers, mr. P. Teunissen en dr. L .de Jong. Voorzitter is dr. J. Bruins Slot. Het programma wordt door Milo Anstadt geregisseerd. Zondag: Ned. H, 21.15 uur. amusementsprogr. VARA: 13.07—14.00 uur: Ringo, tienerprogr. 16.02—17.00 uur: Muzikaal allerlei met sportuitslagen Radionieuwsdienst: HILVERSUM I: 8.00, 13.00, 17.50, 20.00. 22.30, 23.55. HILVERSUM II: 8.00, 12.30, 19.00, 22.30, 23.55. HILVERSUM IH: Elk heel uur vanaf 9.00 ammay&.wzen en en en HILVERSUM I AVRO: 15.00—16.15 uur: Stereoconcert door Radio Kamerorkest 20.05—21.15 uur: Bel Canto, stereo- programma 21.55—22.25 uur: Melodietjes en datjes, cabaretprogramma TROS: 23.10—23.55 uur: Relax, muziekprogr. Hoogmis vanuit Arnhem NRU: 14.30—17.00 uur: Langs de lijn, sport- reportages KRO: 21.00—21.50 uur: Simba'8 sterven niet, luisterspel 28.30—28.55 uur: Jazzprogramma HILVERSUM III KRO: 11.02—12.00 uur: Koffie met Kees, Radioprogramma muz.progr., 12.00 Licht instrum. ens., 12.30 Nws. en meded., 12.37 Buitenlands comm., 12.50 Operamuz.. 13.30 V. d. kinderen, 14.00 Harrewarren, licht progr. NRU: 14.30 Langs HILVERSUM I. VARA: 18.00 Nws en de Lijn: sport en grarnm.muz. CVK: 17.00 18.20 Populair-klassieke orkest- Geref. kerkd„ 18.00 Schrift-Noten: muz.pro werken (opn.). 19.15 Boekbespreking, 19.35 IKOR: 18.30 Stereo: Melodieën-Expres: licht muziekprog. :ngt 't voorbedachte lied, 18.50 dichtbij. NCRV: 19.00 Nws. en bewijs, hoor- weerpr., 19.07 Klass. en semi-klass. kamer- ek-revue, 22.30 muz., 19.26 Brusselse kanttekeningen, 19.30 :estmuzlek, 22.50 Geestelijke liederen, 20.00 Godsdienstige lez.. 3.25 Babysitten: 20.15 Klass. gramm.muz. KRO: 21.00 Slmba's gevarieerd platenprog. met praatje, 23.55- sterven niet (2), hoorsp., 21.50 Instrum. ens.: JLlodJesprogr., 22.30 Nws., i.OO Nws.,20.05 C spel, 21.55 Weerklank: Nws, 22.40 Stereo: Lichte Rakellnks: salyrlsch prog., 23.25 Babysitten: 20.16 gevarieerd -* JVim van uen Heuvel als generaal De Gooi in „001 en de man van Teheran". instrumentaal 18.20 Stereo: Lichte orkestmuz., 18.40 Lichi instrumentaal ensemble en zangsolist, 19.0C Nws, 19.10 Actualiteiten, 19.30 Zingening: liedjesprog., 20.30 Verzoekplaten prog. 28.1C Roulette, een spelletje met grammofoon platen, 22.30 Nws., 22.40 Overweging, AVRO: 9.00 Nws., 9.02 Gevar. platenprc 10.00 Nws.. 10.02 Verknipt, 11.00 Nws., Licht platenprogr en praatje. VARA: muzikaal sportprog. motief. 13.00 Nws, 13.07 Beat- en popfestival, Kampioenschap schaatsenrijden in NTS-spert (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM In het NTS-sport- programma, dat zondag wordt uitge zonden zal onder voorbehoud van wij zigingen aandacht worden besteed aan het volleybaltoernooi in Haarlem, de tafeltenniswedstrijd BelgiëNederland in Knokke, het micro-korfbaltoernooi van Blauw-Wit in Amsterdam, de voet balwedstrijden DWSGo Ahead in Amsterdam en NAC—Ajax in Breda. Ook de Nederlandse schaatskampioen schappen (dames en heren), die zater dag en zondag op de Jaap Edenbaan in Amsterdam worden gehouden zullen in beeld worden gebracht. Zondag: Ned. 119.30 uur. Mrs. Thursday: Grote sch 0011 maak Mrs. Thursday, die in de eerste afle vering van de gelijknamige serie een slordige honderdmiljoen van haar werkgever erfde, werd ook belast met het toezicht op zijn miljoenenbedrijf. Maar daar wil nog niet iedereen aan. Als 's morgens vroeg haar oud-colle ga's, de schoonmaaksters, aan het werk tijgen om de kantoren te gaan poetsen, zien ze tot hun grote verba zing, hoe mrs. Thursday door de por tier naar haar nieuwe directiekamer wordt gebracht. Ze zijn een beetje bang, want ze vermoeden, dat mrs. Thursday nu de baas over hen gaat spelen. Maar ze vergissen zich: het Londense dametje is door de plotselin ge erfenis geenszins van haar stuk ge bracht: zij is nog steeds dezelfde. In tussen maken de bestuursleden van de onderneming met elkaar uit wie er voorzitter van het bestuur wordt. Maar mrs. Thursday wil zelf de teugels in handen houden. Zaterdag: Ned. II 20.05 uur. nkara-Madrld: plater irichtend. Taalwenkt Nws en weerbericht, 19.40 Lichte .00 Jazzmuz., 21.00 Musical, 22.00 Nws. Nws., 18.03 Voor v. d. buttenl. arb„ 15.30 Country e »oi0 muZ J6 00 Nws 16 02 Gevar (16.30 Voetbaltotoultsl.), 17.00 Nw BRUSSEL-NED. de soldaten, 18.28 Paardesportultslagen, i Taalwenken, 18.32 Lichte muz., 18.45 Spc Nederlands artiesten 'óp de plaat. BRUSSEL-NEDERL. (324 m.) 12,03 AmUS.- «&-«i?s"nuü"''E"a- ^•rtiS)5rarv.orsMÏtosMS "wa- Opera- en bclcantoconc., 18.00 Sport en muz., ZONDAG 1930 Amus.progr.. 22.13 Gevar. muz.progr. HILVERSUM I. VARA: 8.00 Nws., 8.15 MAANDAG HILVERSUM 1. AVRO: 7.00 Nws., (9.00 Sportmeded.),"9.45 Nws. IKOR: Ochtendgymn., 7.20 Lichte grammofoonir 10.00 Onderweg, 'n progr. met van alles wat. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws., 10.30 Remonstrantse kerkd., 11.30 Vraag en Actualiteiten; 8.15 Lichte grammofoonrr kerk (8.30r8.S5_ De groe"1e" jg ithaal: bonte muzikale show, Nws., 13.07 De toestand ln de wereld. Radar: radlo-perlodlek, 14.00 Sb stonden, 9.40 Voor de kleuters. 1 (gr.). (11.00—11.02 Nws.), 12.00 pble-orkest: amusementmuz., J"-.v. land- ,gs de Lijn: sportrepJ schouwingen. VARA: 18.30 Vrij entree: caba retprogr.. 18.50 BIJ nader Inzien: discussli over gebeurtenissen van de afgelopen li dagen. VPRO: 19 30 Balans: opinies en ge eet0,en«* <=Fsm SU.™; JRi ..BBHBÜBS IKOR). AVRO: 20.TO Nws., 20.05 Stereo^ Radlokrant. 8.00 Nws., 8.10 drie- delingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.30 Mod. i sol. platteland, praatje, 12.35 Lichte orkestmuz. ereo: 13.00 Nws., 13.10 Journaal en beursberichten 13.30 De ontwikkeling van de opera: 'dankbeeld met fragmente Die Walküre, 15.00 Voor 16.00 Nws., 16.02 Klassieke en moderne gram- mofoonmuz., 17.00 Voor de padvinders, 17.05 Jazz- en swingmuz. voor de Jeugd. HILVERSUM II. NCRV: 7.00 Nws. en herhaling SOS-berichten, 7.10 Meditatie, 7.15 Stereo: Lichte orkestmuziek, 7.30 Nws., 7.32 Stereo: Licht Instrumentaal ensemble, 7.40 Operamuz (gr). 21.15 Korte boekbespr afge- Gewi]de mózlek (gr.)," 8.30 Nws., 8*32 Stereo: wlsseld met muz., 21.45 Voordracht 21.55 Ste- Llchte grammofoonmuz.. 9.00 Voor de zieken Op de valreep: feliclt 23.10 Gram., NRU: 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) KRO: 8.00 1 muz.; 13.30 Stereo: Licht ii licht voc 14.35 Stei •denking, 16 30 Lichte grammofoonm 1 1 55 overdenking, 16.3i ..Lanes de Inn op ïrv'r.nfr1 O J X Spreker: Dokte F jaap Edenbaan Bijbel- kamermuz. heldsvoorllchtlng: Werken de kleuters, 17.25 Voor Stereo: Koorzang. HILVERSUM III. KRO: Licht platenprog., 10.00 Nws., 10.02 Actuali- ctuaiiteiten, 11.05 A'dam ''67:"lichte ;portages, 12.00 N< (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM In de NRU-sportru- briek voor zondagmiddag a.s. „Langs 12.05" Licht platenprog.', 13.00 de lijn" wordt in de eerste aflevering Actualiteiten, 13.05 Over de hekel, 14.00 Nws. ccn rechtstreks, report.se gegeven 'CiS gSStEiST'SSïï van de nationale schaatskampioen- Klik, momentopname van een stukje Neder- schappen voor dames en heren op de land, 16.00 Nws., 16.02 Actualiteiten. 16.05 Amsterdamse Jaap Edenbaan. Er zul- ffgerahow^ ïrro Nws., 17.02 Actualiteiten, len radioreportages te beluisteren zijn I7'«-1M0 Verzoekpiatenprog. van de voetbalwedstrijden NAC—Ajax. ■I""'"9 FC-TwenteFeijenoord, SWHolland muz.'. 12.40 Weerbericht,''mededelingen"! Sport en RBCDFC; van de Europese grammaoverzlcht en SOS-berlchten biljartkampioenschappen 471 dj|[ M BRUSSEL-NED. - 12.00 Nws.. 12.03 Lichte schippers. 12.48 Frankrijk en van de skikampioen schappen om de titel va* de lage lan den in Val d'Isère. Zondag: Hllv. II 14.30 uur. c.ooverzlcht, 13.00 Nws., weerbericht en eursberichten. 13.20 Tafelmuzlek, 14.00 Nws. '•03 Schoolradio, (15.00 Nws.). 15.30 Elgen- ardlg, 16.00 Nws., 16.03 Beursberichten, 5.09 Prog. voor de zieken, 17.00 Nws., weer- ericht en mededelingen. 17.15 Lichte muz.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2