CORTINA DE LUXE: HETE LUCHTKANONNEN BRACHTEN HANS VULTINK OP TEMPERATUUR Vervalsing van kaartjes voor Ajax-Feijenoord knap werk RUIMER EN FIJNER Europese biljartstrijd 47/1 Maar zaakje werd te snel ontdekt Prijzen van de Cortina's Ford Cougar: sportief gelijnd CONTACT* Amerikanen achter spelers van Holl. Sport VRUDAG 6 JANUARI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Spielmann vergat zich te melden MARCQ en BAREUIL Hans Vultink had zijn handen in een handdoek gewik keld en ze vervolgens onder zijn oksels gestoken Zo zat hij toe te kijken hoe Joop Roodenburg in zijn openingspartij van het Europees kampioenschap anker- kader 47/1 in het Noordfranse Marcq en Bareuil tegen Lille aangeklemd in de vierde beurt aan een serietje langs de kaderlijnen bezig was. Vultink. die met Jean Marty favoriet is voor deze titel, had ln zfln eerste beurten niet los kunnen komen door de ijzige koude in de plaatse lijke sporthal, waarin men een wel fraaie maar te weinig sfeervolle biljartarena heeft gecreëerd. Toen kondigde een steeds sterker wordend geronk het einde van het lijden van de Nederlandse kampioen aan- ..Mijn handen waren blauw van de kou", zei hij later. In twee hoeken van de hal n.L werden hete-Iuchtkanonnen in wer king gesteld, die binnen een kwartier voor een dragelijke temperatuur zorgden. In een reeks van 34 het antwoord op de 43 van Roodenburg draaide Vultink helemaal warm en toen hij vier beurten verder de ballen in de ideale positie langs de kaderlijn stootte, was hij weer de Vul tink van het grandioze nationale kam pioenschap in Apeldoorn, waar de Aalte- naar tot tweemaal toe het Nederlands serierecord verbrijzelde en tenslotte op 260 stelde. De weinige toeschouwers, maar vooral de andere deelnemers, zaten met bewondering toe te kijken hoe Vultink. die men nog niet kende, als een groot meester de tientallen caramboles langs de lijnen reeg. Een ovatie werd zijn deel bij de 198ste carambole, die zijn eerste zege in negen beurten tot een feit maakte. Vultink had zijn visitekaartje gepresen- Dat dit kampioenschap wel eens op een finale Marty-Vultink kan uitdraaien, tonen de resultaten aan van de eerste ronde. Marty was de enige winnaar die Vultink in cijfers kon benaderen. Hij had tien beurten nodig om zijn landgenoot Robert Joly in een figurantenrol te plaat sen waartoe deze. tot nu totaal onbekende biljarter uit Nantes, veroordeeld lijkt. Jolv. die als toeschouwer naar Marcq en Bareuil was gekomen, viel op het laatste moment in voor de Duitser Siegfried Spielmann. die zonder iets van zich te laten horen verstek liet gaan. Spielmann is ziek en had vergeten dit te meldqn. Op de teentjes Marty moet echter beter, veel beter, kunnen dan wat hij tegen Joly liet zien. Waarschijnlijk was hij op zijn teentjes getrapt, toen zijn landgenoot, die in het Franse kampioenschap als vierde ge ëindigd moet zijn. met een algemeen ge middelde van 9.5 in zijn nervositeit de ïosities daarna kreet.' Mnity redelijk aanvangsspel. dirigeerde de ballen in zijn geliefde posi tie dicht bij de korte banden, maar kon nog niet imponeren omdat hij herhaal delijk de cheval kwijtraakte. Zelfs zijn slotserie van 118 vertoonde tal van feilen. Van de andere twee winnaars stelde mini-biljarter Tonny Schrauwen enigszins teleur door pas in de 18e beurt te finishen. Zijn landgenoot John van den Branden versmaadde het carotte niet in een poging revanche te nemen voor zijn neder- in het Belgische kampioenschap. De Spanjaard Jose Galvez wandelde over de Oostenrijker Weingartner heen, wiens goede bedoelingen niet door biljartkunde worden gesteund. Hoeveel beter Marty kan. demonstreer de hij 's avonds tegen Joop Roodenburg. die in drie beurten het slachtoffer werd de fameuze scoringsdrift van de kleine Parijzenaar- Marty evenaarde het recoïd jiartügefniWelde van Tonny Schrauwen, maar diens recordserie van 235 bleef on aangetast. Wel leek Marty in zijn tweede beurt regelrecht naar een nieuwe record reeks te stevenen toen hij met schitte rend kaderspel op de kruisingen ver over de 200 reikte. Een wat slordig ingezet, zeer eenvoudig eenbandstootje remde hem na 229 af. Lang nadat Marty zijn partij had be ëindigd, zat men nog in Van de auto op het vliegtuig. Voor de bekende rallyerijder Erik Carlsson en Pat Moss is dat maar een kleine stap. Ze hebben al vliegles genomen in hun pas gekochte vierpersoons SAAB van Ken Gregory, eertijds manager van Pats broer, de aloude Stirling omdat Hans Vultink tegen de kansloos geachte Robert Joly niet in zijn spel kon komen. Wellicht was Vultink onder de indruk geraakt vap het superieure spel van Marty op de andere tafel. Maar ook toen het „Martyaanse" geweld ten einde was, bleef Vultink slecht spelen. Joly daar entegen groeide boven zijn krachten uit. Zo kon het gebeuren, dat in de 15de beurt, toen Vultink met een serie van 56 afstand van de Fransman leek te nemen, Joly met een antwoord van 55 voor de derde maal op vrijwel gelijke hoogte kwam: 206-205. De Fransman toonde zich toen een zeer ROTTERDAM. Voor de rechtbank in Rotterdam hebben donderdagmiddag drie inwoners van de Maasstad zich moe ten verantwoorden voor hun aandeel in het drukken van valse toegangsbewijzen voor het voetbalduel tussen Ajax en Feijenoord in het Ajaxstadion in Am sterdam. Tegen de 34-jarige koopman B. M. V. die twee jeugdige Rotterdammers, een reclame-exploitant en een offset drukker, overhaalde voor hem 500 valse toegangskaarten te vervaardigen eiste de officier van justitie mr. R. A. Schim mel drie maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Tegen de 20-jari- ge \V. A. N. L. reclame-exploitant vor derde de officier een geldboete van 250 en twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk en tegen de 21-jarige druk ker A. F. de W. 150,— boete en een maand voorwaardelijk. Het plan voor het drukken van valse Ajaxkaartjes voor het zowel in Amster dam als in Rotterdam met grote belang- Timman vlak achter schaakleider GRONINGEN. Het jeugdschaak toernooi is gisteren in Groningen voort gezet met de partijen uit de vierde ronde. De Nederlandse Jeugdkampioen Jan Timman ging op de goede weg voort en versloeg de Oostenrijker Roth. De Belg Roozc moest een nederlaag incas seren en hierdoor kon de Rus Steinberg alleen de leiding nemen. De uitslagen van de vierde ronde Flnalegroep: Steinberg (Rus)—Pedersen (Den) 1—0, Timman (Ned)—Roth (Oost) 1—0. Westermeier (W-Dld)-Whlteley (Eng) 0-1, Rooze (Belg)—Vadasz (Hong) 0—1. Stand na vier ronden: 1. Steinberg, 3. 2. t.m. 4. Timman, Vadasz, Whiteley 2'i. 5. Rooze 2, B. Pedersen 1%, 7. en 8. Roth en Westermeier 1. Klasslf leat legroepMoles (Ierl)—Svensson (Zwed) 1—0. Klers (Ned)—Llgterink (Nederl) 'j—Seslva (J-Sl)Schaufelberger (Zwlts) H. Gralka (Polen)—Zara Dan (Roem) - inden: l. Moles k 2Vj. De stand aan kop na 2. Llgtei stelling tegemoet geziene treffen tussen Ajax en Feijenoord ontstond, zo vertelde de koopman V. donderdagmiddag recht bankpresident mr. R. J. Brunner, in een café in het centrum van de Maasstad. V. had daar, ongeveer een week voor de wedstrijd, vol trots een (echte) eretri- bunekaart voor het Ajaxstadion laten zien. Dat veroorzaakte afgunst bij de vrienden in het etablissement, want Ajax had voor de wedstrijd van 13 november geen kaarten voor Feijenoordsupporters beschikbaar gesteld. V. vertelde dat al lemaal haarfijn en het was duidelijk dat hij ook donderdag nog, de dag van zijn berechting, mee kon voelen met de ver ontwaardiging van de Feijenoordsuppor ters destijds, toen bekend werd dat zij geen kaarten voor het zo belangrijke duel konden krijgen. Uit de vrienden kring van de koopman kwam, zo vertel de V. verder, de suggestie, om voor het duel van 13 november valse kaarten te maken. De koopman vond het een goed plan en ging aan het werk. Na enig zoe ken vond hij de jeugdige reclame-exploi tant en de drukker bereid 500 valse Ajaxtribunekaarten te maken. De koop man had L. 1000 gulden en De W. 500 gulden beloofd voor het niet zo eenvou dige werkje, waarbij V.'s echte kaart als voorbeeld werd gebruikt. „Als ik geweten had dat hij de kaart in de handel wilde brengen, dan had ik niet meegedaan", verklaarde de reclame exploitant, die daarna de president nog liet weten, dat V. de avond van de 9de november bij hem was gekomen met het verhaal, dat hij de kaartjes niet wilde verhandelen, maar ze alleen voor de aar digheid aan enige vrienden en Feijenoord supporters wilde geven. Vreemd genoeg ontdekte de politie de zaak nog voordat de kaartjes in omloop waren gebracht Enige dagen voor de wedstrijd namelijk, toen het drietal nog druk bezig was met de produktie, was V. opgewonden de drukkerij binnen komen lopen met een Rotterdamse krant, waar in het bericht stond dat de Amsterdam se politie vermoedde dat er valse erefcri- bunekaarten voor de wedstrijd Ajax— Fejjenoord waren. „We schrokken zo van het bericht, dat we de kaartjes, die nog in de drukkerij waren, verbrandden. Thuis had ik er nog wat. Die heb ik maar in het water gegooid", vertelde V. Kort daarop stond de Rotterdamse poli tie bij de drukker en de reclame-exploi tant op de stoep en men vond in de druk kerij nog enige resten van valse toe gangsbewijzen. „We hebben de politie toen maar het hele verhaal verteld", liet De W. presi dent Brunner nog weten. Later vond de politie in een kastje in de auto van de koopman nog ruim 90 vals» kaartjes. Ze werden in beslag genomen. V. werd ge arresteerd en gevangen gezet. Mr. Schimmel vond V. duidelijk de hoofdverdachte in de zaak van de valse Ajaxkaartjes. „Ik zie hem niet als filantroop die zijn vrienden wilde rassen met een kaartje voor de wed strijd, maar als een knoeiende handels man". L. en De W. vond de officier wil lige slachtoffers van de koopman. Loven de woorden had mr. Schimmel voor d( kwaliteit van de valse produkten, die de drukker en de reclameman op aanwij zingen van V. hadden gemaakt. „Ze zijn er vrij aardig in geslaagd de valse kaart jes op de echte te doen gelijken", vond hij. 14 c ADO 15 maart naar Bratislava DEN HAAG ADO en Bratislava, die elkaar ontmoeten in de halve finales van de intertotocompetltie, hebben nu ook over de datum van de return over eenstemming bereikt. Beide clubs spelen zoals bekend eerst op 28 februari in Den Haag waarna op 15 maart de tweede wedstrijd volgt. De wedstrijd FeijenoordADO, die woensdagavond werd afgelast wordt nu waarschijnlijk op 18 januari of 1 fe bruari gespeeld. sportief biljarter, want hij liep na 55 zelf van de tafel weg omdat de ballen ..rester dedans" waren blijven liggen, hetgeen de arbiter niet had opgemerkt. Dit gebaar kostte hem een mogelijke overwinning, want twee beurten later ging Vultink met 55 uit en poedelde Joly in de nastoot. De uitslagen tuiden: Roodenburj Kikvorsmannen zoeken tevergeefs naar Campbell (Van onze correspondent) LONDEN. Kikvorsmannen van de Britse vloot hebben op de bodem van het meer van Coniston in het Engelse graaf schap Lancashire het wrak ontdekt van de speedboat „Bluebird", waarmee de Brit Donald Campbell is verongelukt. De duikers, die tot op de diepte van 41 me ter kunnen werken, troffen eerst wrak stukken aan die niet groter waren dan een pakje sigaretten. Het stoffelijk over schot heeft men nog niet gevonden. Inmiddels heeft de Britse autorenner Innes Ireland het voornemen uitgespro ken om Campbells plaats in te nemen en een poging te doen het wereldsnelheids record te water tot stand te brengen voor Groot-Brittannië. Ireland heeft geen enkele ervaring maar hoopt toch voldoende financiële steun te bemachti gen om zich een speedboat te kunnen aanschaffen. Amatrices aan bod in Hilversum (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG De amatrices die niet helemaal ten onrechte zeggen dat er te weinig koersen zijn voor dames, hebben in ieder geval zondag in Hilversum niet te klagen. De eerste rit die geldt voor het winterkampioenschap van de ama trices, is gesplitst. In de 1ste serie kan mej. France met Comet Volann en in de tweede Brün Beer met mevrouw Kooyman vooraan zijn. maar met twaalf paarden in de koers, en dus waarschijn lijk ook nu en dan een amatrice met wei nig ervaring, kan er van alles gebeuren. C Alkestis van E toonde na een tijdje rust op de eerste zondag van dit jaar. dat hij vorm genoeg heeft om de grote klasse aan te kunnen. Hij moet zondag in het Midwintercriterium zestig meter geven aan de koppaarden. Dit zal hfl toch gemakkelijker doen dan Carlos Plu to in de andere afdeling van deze koers In klasse ontlopen ze elkaar niet zo veel. maar Carlos Pluto mag noe wel eens te snel beginnen, dit. in teeenstelling met C Alkestis van E. die altiid lang op toeren moet komen, maar luist zondag toonde dat hrj wel eens van zijn gewoon te kan afwijken, zonder dat. hem dit later opbreekt. Om half twee is de eerste koers Het programma: Frans Halsnrijs (2000 m. autostart, met trio): Doriethe J - Diplomaat - Donar Scotch. Outsider: Camingo Scotch. Jan Steennriis (2000 m. autostart): Esta Beroona - Dochter van Enterprise - Ent.rv Volann Outsider: Edel Six. Amatrice Winterkampioenschap I f2000 m. eerste afd.. met. trio): Comet Volann - Domingo - Barbarossa W. Out sider: Boy Scotch. Vermeerorijs (2040 m)Elgin - Ed ward A- Eemsbov M. Pieter de Hooch prijs (2420 m)Gcr- mano - Zephyr Scotch - Zingaro. Mid Wintercriterium (2000 m .eerste afd.. met trio): Diodema S - Carlos Pluto - Amad Kinley Amatrice Winterkampioenschap (2000 m. tweede afd Briin Beer - Ellen Tinga Buick Maeowan. Outsider: Beachcomber. Van Ostadeprijs (2000 m. autostart): De Prinses K - Angel ine B - Donna Hanna. Outsider: Balios. Mid Wintercriterium (2000 m. tweede afd. met trio) C. Alkestis van E - Chris- tiaan de Wet - Charles H. Van der Helstprijs (2000 m. autostart): Don Camillo - stal An jo (Constant Hol land ia en Dean Hollandia) - Boyke van Our Bonni. Cortina 1200 5.995.-; Cortina de Luxe (1,3 liter) Tudor 6.750,-; Cortina de Luxe (1.3 liter) Fordor 7.250,-; Cor tina de Luxe (1,3 liter) Estate, 4-deurs 7.950,-; Cortina de Luxe (1,5 liter) Tudor 7.095,-; Cortina de Luxe (1,5 liter) Fordor 7.595,-; Cortina de Luxe (1,5 liter) Estate, 4-deurs 8.295,-; Cortina GT (1.5 liter) Tudor 8.195,-. De meest succesvolle wagen uit de En gelse automobielindustrie heeft een op volger gekregen op het tijdstip waarop felteHjk niemand had ver wacht. De Cortina Is nog altijd een geliefde wagen voor menig een en de verkoopresultaten van de afgelopen vier jaar hebben dit maar al te nadrukkelijk bewezen. Ruim een mil joen Cortina's werden in de nu achter ons liggende 48 maanden geproduceerd en.... verkocht. En toch gaat Ford Da genham de wagen vervangen. De oor zaak hiervan moet zeker niet gezocht worden ln het „verouderde type", want de Cortina is in de loop der jaren mo dern gehouden. De concurrentie dwingt Ford echter de wagen nog meer kracht te geven, want Vauxhall en Rootes heb ben de laatste weken een felle aanval op de Cortina ingezet. Op dat tijdstip heeft men ln Dagenham zitten waehtin om de reeds enige tyd gereed zjjnde nieuwe Cortina op de markt te bren gen. In vergelijking met het voorgaande model heeft de Cortina 1967 nogal wat wijzigingen ondergaan. Naast de ster kere motoren zijn de veranderingen ook te constateren in het interieur en in het rijgedrag. In het Interieur valt op de eerste plaats het toegenomen glasop pervlak op, terwijl de inzittenden ook meer ruimte hebben gekregen. Gebogen portieren en gebogen zijruiten hebben er namelijk voor gezorgd dat de breed te van de wagen met 5 centimeter Is toegenomen. Vooral op de achterbank is dit goed merkbaar. De lengte van de wagen Is daarentegen iets afgenomen. De beenruimte voor bestuurder en pas sagiers, is daardoor niet kleiner gewor den. Integendeel zelfs. De bagageruim te onderstreept weer eens dat de Cor tina recht heeft op de titel „familie- wagen", want de inhoud bedraagt 0,6 kubieke meter. Tijdens het rijden valt onmiddellijk de grotere kracht van de motor op. De 100 cc extra zorgt niet alleen voor een ho gere topsnelheid (130 km per uur voor de 1300), maar verhoogt in belangrijke mate het acceleratievermogen. Daar naast zijn de nieuwe Cortinamotoren erg soepel geworden en daar is de nu vijfmaal gelagerde krukas beslist niet vreemd aan. De krachtoverbrenging ge schiedt via een geheel gesynchroniseer de vierversnellingsbak en een zelfstel lende koppeling van het diafragma type. In vergelijking met de oorspron kelijke Cortina heeft men de benodigde pedaaldruk met 50 pet kunnen vermin deren, wat vooral de d^mes veel deugd zal doen. Door een aantal detailwijzigingen is de vering aangenamer geworden. De ve ring bestaat uit een nieuw ontworpen Het front en at ib»terzijde van de Mustang 1967 ondergingen een „facelift". Verder is er nog heel wat nieuws aan en in de wagen te ontdekken. combinatie van McPherson veerpoten vóór en half-elliptlache langsliggende bladveren achter. De stijve achteras en de bladveren zorgen alleen bij zeer nat weer en onder deze omstandig heden reden wij enkele kilometers ln de nieuwe Cortina voor wat problemen. Juist in een dergelijke situatie vraagt men zich af. waarom men bij Ford de stuurinrichting niet eens stevig onder handen heeft genomen, waardoor het ,,dode punt" dat nu eenmaal bij de Cor tina schijnt te behoren, ook in de nieu we uitvoeringen is te vinden. Door de spoorbreedte vóór met 63,5 mm te ver groten en achter met 38,1 mm is de stabiliteit op de weg ln algemene zin toch toegenomen. De zelfdragende carrosserie combineert grootte, sterkte en stijfheid met een relatief laag gewicht. Het front is dus danig geconstrueerd, dat het bij een frontale botsing progressief deformeert, waarbij de energie van de botsing ge deeltelijk wordt geabsorbeerd. Bedie ningsorganen en instrumenten spelen natuurlijk een belangrijke rol bij de veiligheid. Dat heeft men bij Ford goed begrepen en daarom vraagt, de bedie ning hiervan ook geen enkel probleem. Het ventilatiesysteem heeft een grotere capaciteit gekregen: 25 pet. De lucht in de wagen kan nu elke 34 seconden ge heel ververst worden. Het ontdooien van de zijruiten gaat sneller, terwijl het beslaan van de achterruit effectief be streden kan worden. De gescheiden voorstoelen kunnen ruim versteld worden. In eerste instantie heeft men een marge van 13 centime ter, maar mocht deze „ruimte" nog niet voldoende zijn, dan kan men door de bevestigingen een slag om te draai en de achterwtiartse verstelbaarheid nog eens met 5 centimeter vergroten. Het type Cortina de Luxe en de Cortina de Luxe 1500 zijn te leveren in 2-deurs, 4-deurs en stationwagenuitvoering en de GT als 2-deurs. Eventueel kan men de Cortina de Luxe (1300) en de 1500 ook met een automatische transmissie bestellen. Ford heeft het toch al niet kleine pro gramma boven de tienduizend gulden met een type uitgebreid. Het is de Cougar, die door de Lincoln-Mercury Division voor 1967 is gelanceerd. De wagen vertoont onmiskenbaar de lijnen van de zo succesvolle Mustang. De lange motorkap, de voor- en achter- grille, dio bijna identiek zijn en de weinige sierstrippen op deze wagen, geven de Cougar een zeer sportief uiterlijk. In Nederland wordt de Cougar met een 355 pk. V-8-motor geleverd en Select-Shift Merc-O-Matictransmissie. Een eenvoudige handbeweging is ge noeg om de automatische transmissie uit te schakelen om dan verder te rijden met een door de hand te scha kelen versnellingsbak. Mustang De Mustang 1967 heeft een groot aan tal wijzigingen ondergafin. Het Inte rieur is totaal veranderd en kulp- stoelen, vinyl bekleding, nylon vloer bekleding, gecapltoneerd dashboard en sportieve vloerversnelling behoren nu tot de standaarduitrusting. Tevens ls de spoorbreedte zowel vóór als achter met 5 cm. toegenomen, terwijl de ver nieuwde carrosserie 7 cm. breder en 5 cm. langer is. De voorwielophanging en de stuurinrichting zijn belangrijk verbeterd, waardoor weg- en rij-elgen- echappen veranderingen hebben onder, gaan. De Mustang wordt in Nederland in drie modellen geleverd: 2-deurs Hard Top, Convertible en Fastback. Er is een keuze uit een 120 pk. zes- cilindermotor met volledig gesynchro niseerde drieversnellingsbak, een 200 pk. V-8 met vierversnellingsbak, een 225 pk. V-8 met Select Shift Cruise-O- Matic automatische transmissie, die ook met de hand kan worden gescha keld en speciaal voor de Fastback een 335 pk. V-8-motor met vier versnellingsbak. De goedkoopste M.us- t£ing kost 17.500. Thunderbird Het nieuwe silhouet van de Thunder bird 1967 is laag en sportief. De kop lampen zijn in de grille wegklapbaar. De wagen beschikt over een stuurwiel dat ln verschillende standen kan wor den gezet en dat zich automatisch een aantal centimeters naar rechts en om hoog verplaatst, als men ln. of uit stapt. Voor- en achterwielophanging, alsmede de remmen zijn verbeterd. Dc Thunderbird is voor het eerst nu ook als vlerdeurswagen leverbaar. In Nederland is de Thunderbird ver krijgbaar als 2-deure Hard Top, 2- deurs Landau en 4-deurs Landau. De krachtbron van deze modellen ls een 335 pk. V-8-motor. t De produktie van drie stan dard Triumphmodellen, de Vites se 2 litre, de GT 6 en de 1800, wordt verhoogd. Met ingang van 1 april 1967 moeten allo Engelse personen wagens en lichte vrachtauto's voorzien zijn van veiligheids- gordels voor de voorste plaatsen. Een zijspancombinatievoort bewogen door een Hillman Imp- motor heeft met bijna 2 secon den het record over de mij', met staande start voor 1000 cc-drie- wielers verbeterd. De Jmpetus kwam tot een gemiddelde snel heid van 155,72 km per uur. In de eerste acht maanden van 1966 heeft men in België gelyke periode van 1965 160.252 tegen 159.578. De Amerikaanse maatschappij Yardney Electric Corporation is met een elektrische Renault- Dauphlne gekomen. De auto wordt aangedreven door vier zilveraccu's, die bij gelijkblij vend gewicht viermaal zoveel elektrische energie kunnen op nemen als gewpne loodzwavel- zuuraccu's. 9 De personenautoverkoop in Duitsland is gestegen. In 1966 werden 990.797 tcagens verkocht, in 1965 91,3.871. Wout Watmans ploegleider van amateurteam Vat ome sportredactie) DEN HAAG. De ex-wielrenner Wout Wagtmans zal opnieuw in de wie lersport komen, als ploegleider. Ilij gaal het amateurteam van „Vredestein" lei den. Zijn onderhandelingen met deze fir ma zijn zo goed als afgesloten en defini tief. Hoe de functie van Wóut Wagtmans precies ligt, is nog niet bekend. Bonds coach Joop Middelink treedt al enige ja ren ook op als ploegleider van Vrede stein. De laatste tijd had h(j enige assis tenten Mik Snijder, Henk Steevens Gevraagd naar de verdeling van „macht' antwoordde Middelink: „Wout is geen verantwoording aan mij, maar aan de dlractl» vtin Vredestein schuldig". (Van onze sportredactie) DKN HAAG. Holland Sport heeft ondanks de veel betere positie sinds jaren in de competitie, toch nog genoeg zorgen. Ten eerste staat wel vast dat de al ge contracteerde Joego-Slaaf Kovacic van de Joego-Slavische Bond het land niet mag verlaten omdat hij nog geen 26 jaar is. Bovendien schijnt Kovacic zelf alle Inte resse ln Holland Sport te hebben verloren. Tweede probleem is de wilde Amerikaanse Voetbalbond. Deze heeft zijn oog ook op enkele spelers van Holland Sport gericht, Roode, Van Vianen en Aardse. Kans op succes is volgens het bestuur van Holland Sport gering. „Ze hebben het uitstekend naar hun zin bij ons", aldus zeggen de zouden ze dan ook Twee Nederlandse ploegen in Tour (Van ome sportredacteur BREDA Maandagmiddag om 12 I uur gaat de Koninklijke Nederlandse Wielerunie nadere mededelingen doen over de Tour de France. Twee uur na de aanvang van de ploegleiders- spon sors vergadering is er een persconfe rentie in het bondsbureau. Wat de bond te vertellen heeft, is uiteraard nog niet bekend en bovendien zal ongetwijfeld veel afhangen van het verloop der ver gadering tussen KNWU en „„merken". In de wielerwereld houdt men rekening met het feit, dat maandag de naam van een ploegleider bekend wordt en er een definitief standpunt naar voren komt met de betrekking tot het vraag stuk „landenploegen of merken-teams". „Men" acht het voorts niet mogelijk, dat Nederland, indien het op „landen" uitdraait en daar ziet het toch wel naar uit probeert met twee ploegen, zoals België, aan de start te komen! Een bestaande uit Televizier-renners met Kees Pellenaars, een met Jan Jans sen als kopman en een nog aan te wij zen ploegleider. Geheim huwelijk Duitse voetbalcracks MilNCHENDe Westduitse voetbal lers Siegfried Held en Lot har Emmerich (beiden van Borussia Dortmund), zijn, naar eerst donderdag bekend werd, woensdagavond „in het geheim" ge trouwd. De plaats en het uur van het dubbele huwelijk, voltrokken in het Beierse plaatsje Marktheidenfeld, waren angstvallig geheim gehouden omdat Held reeds eerder moeilijkheden met persfoto graf en heeft gehad. Held, die is geboren in Marktheidenfeld, trouivde met Chrlsta Petz, Emmerich met Bri gitte V&thjunker. PORT ELIZABETH De kampioen schappen van de oostelijke provincies, die in het Zuidafrikaanse Port Eliza beth worden gehouden, zijn gisteren voor Trudy Groenman geëindigd. De Groningse verloor ln de kwartfinales in drie sets van Laura Rossouw (Z-Afr) met 6—1, 1—5. 6—2. In de kwartfinales van het dames dubbelspel, waarin Trudy speelde met Elly Krocké, was geen succes voor de Nederlandse combinatie weggelegd. Es- me Emanuel en Maryna Godwin (Z- Afr) waren met 6—3. 8—10, 6—3 te sterk voor het Nederlandse duo. N.D.P.-leider uit partij getreden MÜNCHEN (AI') Een Beierse lei der van de ultra-rechtse Nattonaal-Demo- cratoselie Party, de NPD, heeft zyn lid maatschap van de partij opgezegd uit protest „tegen de minachting voor de democratische beginselen binnen de par ty".

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7