Delftse raad tegen vliegfeest ILSY f 500.- boete voor uitgave NVSH-boek Aanval Spaak op De Gaulle Spotprenten op Lioe in Peking VOORZITTER BOUWBEDRIJF Vrijetijdsbouw dankt bestaan aan ontduikm premies en belasting Industralisatiebeleid moet worden herzien Antwoorden stelden kardinaal gerust Geloof ongeschokt Gemeenten omgeving nog niet zeker Viering van eucharistie aan huis verboden Protestmars werklozen «AJUDERDAG 5 JANUARI 1967 „Is pornografie schadelijk?" DEN HAAG (ANP) De rechtbank In Den Haag heeft vandaag de 63-jarl- ge boekhandelaar G. N. uit Amsterdam, de secretaris-penningmeester van de stichting uitgeverij NVSH veroordeeld tot een boete van 500 gulden of 50 dagen hechtenis. N. werd door de rechtbank schuldig bevonden aan het in voorraad hebben i verspreiden van het boek ,,Is porno grafie schadelijk?" van Annakarin Sved- berg, terwijl hij ernstige reden had aan ïemen, dat het boek aanstotelijk voor de eerbaarheid was. De in beslag ge ien boeken werden aan het verkeer onttrokken. Het uit het Deens vertaalde boek werd medio vorig jaar in omloop gebracht een uitgave in de Alpha-reeks van de uitgeverij van de Nederlandse Vere niging voor Sexuele Hervorming (NVSH). Volgens verdachte moest de uitgave van het boek worden gezien in het licht van een tijdperk, waarin allerwegen ge tracht wordt te breken met vele onjuis te en verwerpelijke opvattingen over het menselijk geslachtsleven. LONDEN (AP) De Belgische oud minister Paul-Henri Spaak heeft in het Britse tijdschrift Round Table een felle aanval gedaan op president De Gaulle. Het blad is gewijd aan de belangen van het gemenebest. Spaak zegt bezorgd te zijn over het kennelijk streven van De Gaulle om de NAVO te ondermijnen. Hij hoopt, dat de Franse president zijn eigen motieven be grijpt, maar zegt eraan te twijfelen. „Daar is zijn wens tot grootheid, zijn ressentimenten, zijn weigering te aan vaarden wat zonder hem tot stand is ge komen, de gevoelens die hij heeft over zijn eigen superioriteit. Hij is ook een man met wie wij rekening moeten hou den. Zijn kernargument is gevaarlijk, Juist omdat deze voor een deel juist is. „De wereld is veranderd sedert 1949." zegt hij en dat is waar. „Dientenge volge zijn het Atlantisch bondgenoot schap en de NAVO verouderd." gaat hij verder en dat is niet waar." Bobby' gebruikte vuurwapen LONDEN (AP) Voor de eerste maal In 56 jaar heeft een politieman donderdagavond van een vuurwapen ge bruik gemaakt. Hij deed dit bij een ach tervolging van autodieven. Oewoonlijk doen de „bobbies" ongewa pend dienst, maar na een tip dat een der autodieven een revolver droeg en bereid was die te gebruiken werden aan de rechercheurs revolvers uitgereikt. De verwachting bleek Juist. De vluchtelin gen werd in het district Shepherd's Bush In het nauw gedreven en openden vuur op de vier agenten, die hen wilden arresteren. Geen van de schoten was raak. Een van de rechercheurs riep: „Wij zijn van de politie. Sta of ik schiet" Rij schoot tweemaal ln de lucht. De annen sprongen uit de gestolen auto i begonnen met de politiemannen te vechten. Een hunner werd gearresteerd, terwijl de andere ontkwam. Het ge vecht vond plaats in de buurt van de straat, waar in augustus drie Londense rechercheurs werden doodgeschoten. Het laatst werd door de Londense politie ge schoten op 3 Januari 1911 bij het beleg in Sydney Street, tien Winston Chur chill als minister van Binnenlandse Za ken de aanval leidde op 'n groepje schiet- lustige anarchisten. i 1 "RADO (AP) In het centrum vai Peking hangen talloze spotprenten in aanvallen worden gedaan op pre- inilent lioe Sjao-Tsji en op Teng Hsiao- Ping. Dit meldt de correspondent van het Joego-Slavische persbureau Tan- joeg. Behalve de twee genoemden wordt in de prenten ook Tao Tsjoe aangevallen die tot nu toe werd ber~houwd als de vierde man in deleiding van China. In een serie prenten worden Tao en Lioe af gebeeld terwijl ze luisteren naar Kroetsjev. In een bijschrift wordt Tao aangeduid als een getrouw volgeling ,,de monarchistische lijn" van Lioe. Britse bisschoppen geen titel; geen wapen LONDEN (KNP) De katholieke bis schoppen van Engeland en Wales hande len onwettig elke keer dat stf hun titel gebruiken. De boete die erop staat is dui zend gulden. Tot deze ontdekking is een deskundige in de heraldiek, John Brooke- Little gekomen. Hij kwam tot de bevinding, dat de titels strijdig zijn met de Catholic Eman cipation Act van 1829. „Een bepaald artikel in deze wet bepaalt, dat geen enkele aartsbisschop, bisschop of deken een territoriale titel mag voeren". Vol gens Brooke-Llttle handelt dus iedere katholieke bisschop tegen de wet, wan neer hij zich bisschop van een bepaald gebied noemt. Eii omdat de titulatuur onwettig is kan een bisschop ook geen wapen voeren. Ze kunnen wel aan het College of Arms. waaraan John Brooke- Llttle verbonden is, een persoonlijk wa pen aanvragen. Dat hebben inderdaad kardinaan Heenan en nog enkele bis schoppen gedaan h raison van 1500 gul den. Gevraagd naar wat de bisschoppen nu dachten te doen. verklaarde het secre tariaat van het aarsbisdom Westminster: „Niets. Hun koninkrijken zijn niet van deze wereld". De heer Vingerhoets uit het Brabantse dorpje Huiten heeft een apparaat geconstrueerd, dat in combinatie met een centrale ver warmingsketel een aanzienlijke be sparing van t oliegebruik oplevert. Voor de verwarming van een woonhuis heeft men in een normaal stookseizoen ongeveer 450 gulden aan olie nodig. Met gebruikmaking van Vingerhoets óliébesparende uit vinding links onder op de foto eou^dit maar ongeveer 900 gulden Europese bisschoppen vergaderen juli 1967 in Noordwijkerhout (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In het aanstaande weekend komt mgr. Etohegaray, direc teur van het algemeen secretariaat der Franse bisschoppenconferentie, Nederland om regelingen te treffen de bijeenkomst van ongeveer 100 Westeuropese bisschoppen, die van lft tot 14 Juli in het seminarie Leeuwen horst te Noordwijkerhout sal plaats hebben. Het gaat hier niet zoals hier en daar abusievelijk werd vermeld om Europese bisschoppenconferentie, maaf om een symposium, dat een der gelijke conferentie moet voorbereiden. De organisatie van deze bijeenkomst ligt ln handen van een comité, waarin namens hét Nederlands episcopaat zit ting heeft dr. Walter Goddijn OFM, di recteur van het Pastoraal Instituut van de Nederlandse Kerkprovincie. De bijeenkomst in juli zal geopend worden door kardinaal Alfrink. Op de agenda staan twee onderwerpen: het ambt van de Bisschoppen in deze tijd de structuurveranderingen in de or ganisatie der diocesen. Concreet zal on der andere ter sprake komen de oprich- van pastorale raden en van pries terraden, die de bisschop in de uitoefe ning van zijn ambt moeten bijstaan. Spoed gevraagd voor olie- en gaswinning (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Tydens de behandeling van de begroting van Economische Zaken door de Tweede Kamer is uiteraard grote aandacht geschonken aan do werkge legenheid: de sluiting en inkrimping van bedryven kon niet onbesproken blyven. Weliswaar is er in grote gebieden van het land nog steeds sprake van overspan ning van de arbeidsmarkt, maar de drie noordelijke provincies, Limburg en delen van Noord-Brabant geven aanleiding tot grote bezorgdheid, zoals de heer Rool- vink (AR) zei. Om deze reden drong de heer NeUssen (KVP) aan on een her overweging van doel en middelen van het regionaal industrialisatiebeleid. Voor hem had de heer Roemers (P.v.dA.) opgemerkt, dat tegenover een versnelde verbetering van de betalings balans een sterk toenemende werkloos heid staat. Reden waarom hij de minister ertoe aanspoorde, zich niet met alle macht op herstel van het evenwicht van te betalingsbalans te werpen, te meer als men ziet, dat de export stijgt en de binnenlandse afzet afneemt. Vry algemeen Juichte de Kamer het toe, dat minister Bakker zijn algemene prijsbeschikkingen. die op 31 december afliepen, niet verlengde, doch met het Bedrijfsleven tot afspraken kwam tot vrijwillige prijsbeheersing. Alleen mevr. Brautigam (P.v.d.A.) vreesde, dat de minister hiervan spijt zou krijgen, omdat de Industriëlen en het midden- en klein bedrijf slecht georganiseerd zijn en de prganlsatlea lang niet ledereen kunnen einden. werd door vrijwel elke' fractie gesproken. De heer Roemers wees op de voorwaar den regeling voor het uitgeven van oon- cessies. die oud-minister Den Uyl in petto had. Hij zei. dat hij niet zou aarze len een wettelijke bekrachtiging van de voorwaarden te vragen, als de huidige minister tot een duidelijke afwijking van de aanvankelijke voorwaarden zou ko men. De heer Portheine (VVD) vond het beleid van de heer Den Uyl ln dit op zicht niet zo gelukkig. Hij dacht, dat hij een doortastender optreden eerder had kunnen worden gehoord en onze concur rentiepositie in het buitenland zou zijn versterkt. Ook de heer Roolvink betreur de het, dat er zoveel tijd verloren is ge gaan, reden waarom hij beleidsmaat regelen op korte termijn verlangde. „Er moet zo spoedig mogelijk worden ge boord. Daarbij moet. zo'n prijs worden bedongen, dat het Nederlandse volk het maximale rendement krijgt. Als dat te bereiken valt zonder staatsdeelneming, dan graag, maar anders met staatsdeel neming", aldus de heer Roolvink. Ook de mijnstreek kreeg de gebruike- lljke belangstelling. Van verschillende zij den werd verder aandacht gevraagd voor de problemen van de brandstoffenhandel i die volgens de heer Nelissen vorig jaar door de regering van het kastje naar de muur is gestuurd. Brief van kardinaal Ottaviani MADRID (KNP) De antwoorden, die de verschillende bisschoppenconfe renties hebben gegeven op de lijst van vragen, die de Congregatie voor 't Ge loof hun had toegezonden, zijn bij de H. Stoel binnengekomen en onderzocht. „Zij sijn geruststellend. Het geloof staat ongeschokt en er bestaat geen reden om van een zorgelijke toestand te spre ken". Deze mededeling heeft kardinaal Ottaviani, vlce-voorzitter van de Con gregatie voor de geloofsleer gedaan te genover J. L. Torres Murillo, correspon dent van het Spaanse dagblad „Infor- maoionea". Kardinaal Ottaviani zond op 24 juli 1966 aan alle bisschoppenconferenties een brief met 10 uitgebreide vragen. Hij verzocht de bisschoppen hem te ant woorden voor Kerstmis, zodat de Paus Jeugdige rovers gearresteerd STADSKANAAL (ANP) De twee 18-jarige Jongens uit Zuidbroek die tij dens de jaarwisseling in Zuidbroek een vrachtwagen met attributen voor gas- en olieboring ter waarde van ruim 250.000 gulden hebben gestolen uit een loods van da Amerikaanse onderneming Weatherford, zitten in Lingen (Dultsl.) In arrest. Do knapen hebben de vrachtwagen maandag tussen Oldenzaal en Bentheim laten staan en zijn daarna zonder geldi ge papieren de grens over gegaan. De jongens waren van plan in Bentheim op roof uit ta gaan. Eerst probeerden zij daar een personenauto te stelen, doch zij konden het portier niet open krijgen. Daarna deden zij een poging een melkboer met zijn auto te overval len. De overval mislukte echter, daar een juist passerende automobilist hun vreemde gedrag opmerkte. De knapen sloegen op de vlucht en werden bij het station ln Suttersdorf door de politie aangehouden. ZIJ hebben alles bekend. een compleet overzicht zou kri welke punten van de geloofs- en z< leer aangevochten of verwaarloosd wer» Deze vragen zijn voor bijna alle bis schoppenconferenties aanleiding gewor den Rome uitvoerig over de situatie ter plaatse in te lichten. Kardinaal Otta viani heelt, naar hij thans meedeelt, uit de binnengekomen antwoorden duidelijk begrepen, dat de grote massa der gelo vigen en der geestelijken niet ontvanke lijk gebleken is voor overdrijvingen en dat de bisschoppen op dit gebied een grote ijver aan de dag leggen. HIJ gaat verder: „Toch heeft zich in de na-con- ciliaire tijd wel degelijk een twijfel ge openbaard, niet zozeer bij het leerambt als wel bij enkele theologen, die gepro beerd hebben uit de teksten van het con cilie conclusies te trekken, die men als overhaast en onjuist moet kenmerken". De kardinaal stelde vast, dat de lijn, die ln de pauselijke toespraken ont dekt, duidelijk en recht is. Norm voor hetgeen geloofspunt is, kan men vinden in Paus en bisschoppen. De constitutio nele vorm van de Kerk kan niet veran deren. Alle inschakeling van leken in de Kerk en alle verbeteringen in de samen werking tussen priesters en bisschoppen kunnen niets veranderen aan de gren- tussen lerende Kerk en luisterende Kerk. Over de verschillen van mening bin- ;n de Kerk, waarover kardinaal Otta viani slechts terloops sprak, heeft de orrespondent voorts mgr. Garonne, vl- e-president van de Congregatie voor de Studiën ondervraagd. Hij verdedigde het goed recht van een binnenkerkelijke kritiek. „De Kerk mag niet een i laats absolute stilte> zijn. Dat zou fataal in. In de Kerk is de vrije menings uiting net zo noodzakelijk alz in ieder ander levend orgaan. Een gemeenschap, waarvan de leiding nooit de kans geeft kritiek uit te oefenen is ten ondergang gedoemd". Over de gezagscrisis in de Kerk zei Geronne: „Het kan zijn, dat de woorden gehoorzaamheid en gezag een paar ge voelige klappen gekregen hebben. Maar gehoorzaamheid en gezag kunnen dan ook gemakkelijk misbruikt worden Het lijkt mij vooral onze taak te zijn, ve wegen te zoeken, waarlangs wij het gezag leren ontdekken als een instru ment, dat noodzakelijk is en dat aan vaard en gewaardeerd wordt van het al gemeen welzijn". Veel zorg voor de toekomst DEN HAAG In z(]n nieuwjaarsre de, uitgesproken tijdens de vergadering in Den Huag van de raad van bestuur bouwbedrijf heeft de aftredende voor zitter. de heer J. P. A. Nelissen, een pi kante bijzonderheid onthuld rond de pre mies van de sociale verzekeringswetten en de zegels van de sociale fondsen. De ze zyn zo hoog opgelopen, aldus de heer Nelissen, dat het bijzonder lucratief Is om ze te ontduiken. Daaraan en aan de belastingontduiking dankt de gehele uit de hand gelopen zogenaamde vrijetijds bouw zjjns inziens voor een aanzienlijk deel zijn bestaansgrond. Vrijetijdsbouwbedrijfjes, die zich van de hele wetgeving niets aantrekken kun nen dan ook uitstekend floreren, aldus de heer Nelissen. Het is daarom, dat het bouwbedrijf zjjn aanvankelijke medewer king aan de vrijetijdsbouw, zoals die door de minister werd gepropageerd, heeft ingetrokken. Wat de bouwnijverheid betreft, sprak de heer Nelissen „met veel zorg en een klein beetje optimisme" over de toe- Zijn zorg betrof het duidelijke einde van de periode van conjuncturele hoog spanning met loonstijgingen die de pro- duktiviteit aanzienlijk te boven gingen en ook het overheidsbeleid, waarvan het zal afhangen ln hoeverre van de sterk gestegen produktiemogeljjkheden in het bouwbedrijf gebruik zal worden ge maakt. Gevolgen daarvan zfln o.m. een onderbezetting van onrustbarende om vang in de wegenbouw, een vrees over de teruggang van de woningbouwresul- taten en werkloosheid in de bouwnijver heid als gevolg van gebrek aan opdraeh- Het lichtpuntje is het feit, dat de doos het bouwbedrijf regelmatig bepleit* noodzaak van een planning op lange ter» mijn, de laatste tijd de eerste vruchte» heeft afgeworpen. De heer Nelissen vergeleek de toe» stand op het ogenblik met die van 1958 toen de feitelijke ontwikkeling ernstiger was dan nu. Het gebeuren van dit mo ment voltrekt zich echter tegen een ach» tergrond, die de bouwwereld met meer zorg vervult. Wat de vakopleiding betreft, worde# de lasten van praktijkonderwijs aan e*- lts-leerllngen voor de ondernemer zo groot dat hij of geen leerlingen meer in dienst neemt of hun opleiding verwaar loost. Slechts het verplaatsen van een aanzienlijk deel van de lasten naar een centrale kas kan uitkomst bieden. Voor uitlopend op de realisering van de finan* cieringsplannen zijn ln Maarsbergen met de cursus kraanbestuurders al veelbe- lovende resultaten geboekt. (Van een onzer veslaggevers DELFT Het gemeenteraadslid Th. M. A. Spanjaard (PvdA) heeft het Delft se college van burgemeester en wethou der gisteravond geïnterpelleerd over de op handen zijnde organisatie van de internationale luchtvaartshow op het nabij Delft gelegen vliegveld Tpenburg. Met uitzondering van de protestants- christelijke fractie stelden alle overige fracties zich achter de beswaren van de heer Spanjaard. Het vliegfeest zou niet zoals in het verleden op de tweede pinksterdag, maar om verkeerstechnische redenen op zaterdag 9 september georganiseerd worden ter gelegenheid van het 60-jarlg bestaan van de Koninklijke Nederland se Vereniging voor Luchtvaart. De heer Spanjaard deelde mede, dat Juliette Gréco zingt op huwelijksreis door Rusland MOSKOU (AFP) De zangeres Ju liette Gréco en haar echtgenoot Michel Piccoll zijn dinsdag op huwelijksreis ln Moskou aangekomen. Aan deze huwe lijksreis ls echter een tournee verbonden. Vandaag vertrekt het paar naar Kltsjl- nev, de hoofdstad van Modavië, voor een eerste optreden van de zangeres. Daarna zal zij Kiev, Riga, Tallin, Moskou Leningrad aandoen. de gehele PvdA- fraotle zich hardnek kig zou verzetten tegan en ILSY- oude stijl, zoals die vijf jaar geleden door de Delftse raad ook reeda was veroordeeld en mede daardoor waa afgelast. Vragen De heer Spanjaard vatte zijn Interpel latie samen ln een aantal vragen aan B. en W: „Weet het college of het bericht meerdere kranten over een op handen zijnde ILSY juist is?" „Zo ja, acht het college een dergelijke manifestatie verantwoord zo in de direc te omgeving van Delft?" „Zijn B. en W. bereid alles te doen om de organisatie ervan te verhinderen?" Namens het college gaf burgemees ter Ravesloot te kennen nog niets ge hoord te hebben over een op handen zijn de ILSY. Zo ook niet over het al of niet doorgaan daarvan. Hij beloofde de heer Spanjaard echter so spoedig mogelijk hiernaar te Informeren. BIJ de bespre kingen sou ln leder geval rekening den gehouden met de vroegere discus sies over dit onderwerp. Het gemeentebestuur van Den Haag heeft nog maar juist op de hoogte van de ILSY-plannen nog geen standpunt ingenomen. In 1962 is deze kwestie ook in de Haagse raad aan de orde gekomen. Belangwekkend is dat het raadslid L. van der Weide (prot.-chr.) nu wethou der er toen op heeft aangedrongen de raad technisch over deze manifestatie te laten voorlichten. Men zou daarna beter in staat zijn bij een volgend geval voor of tegen de ILSY te zijn. De Rijswijkse gemeenteraad heeft in 1962 niet in willen gaan tegen het vlieg feest, dat immers al door de minister was goedgekeurd. Wat het standpunt van de huidige gemeenteraad zal zijn ls nu niet bekend. In de gemeente Pijnacker neemt men ten aanzien van de ILSY ook een soe pel standpunt ln, aldus de gemeentese cretaris. „Wanneer we met de genade mee kunnen werken dan zullen we dat doen", was zijn commentaar. Ook in Pijnacker had men echter nog niets officieels vernomen. Ook hier had men het alleen vanuit de kranten. Gemeentesecretaris Veelenturf van Voorburg: „Wij zijn nog niet officieel benaderd over een op handen zijnde ILSY. Gezien echter de voorgeschiede nis ln de Voorburgse gemeenteraad is meermalen bezwaar gemaakt tegen de situering van het vliegveld zal men ook zeker ln Voorburg bezwaren kunnen verwachten". Gemeentesecretaris Maas van Leld- schendam: „Het is beter eerst met de andere gemeentebesturen contact te zoe ken en zich van de hele organisatie op da hoogte stellen voor men officieel met bezwaren komt. Er is nog geen duidelijke uitspraak te doen". Rome verontrust VATICAANSTAD (KNP) De Con gregatie der Riten en de postconciliaire Raad voor de Liturgie hebben een geza menlijke verklaring uitgegeven, waarin zij alle ongeoorloofde experimenten op het gebied van de liturgie veroordelen. „Sedert enige tijd", aldus de verklaring, „brengen dagbladen en periodieken (o.m. Paris Match over Nederland red. KNP) hun lezers reportages en foto's over liturgische gebeurtenissen, vooral over eucharistievieringen, die vreemd zijn aan de katholieke eredienst en zelfs onwaarschijnlijk aandoen" Met name worden genoemd avond maalsvieringen. „die in particuliere wo ningen gehouden worden met aanslui tend daarop een gezamenlijke maaltijdi misvieringen met ongebruikelijke en wil lekeurigs riten, gewaden en teksten, die dan ook nog worden begeleid met een volkomen profane en wereldse en een heilige handeling onwaardige muziek. Al deze cultische vieringen, die geba seerd zijn op persoonlijke initiatieven, dreigen op noodlottige wijze de liturgie te ontheiligen, die de duidelijkste uit drukking is van de eredienst, die de in overeenstemming met woord en geest van de liturgische constitutie van het tweede Vaticaanse concilie: het is strij dig met het liturgische gevoel der Kerk en Bchaadt de eenheid der Kerk zowel als de waardigheid van het volk Gods." De Congregatie der Riten en de Li turgische Raad zeggen verder „boven vermelde gebeurtenissen en de publici teit daarover ln de pers te betreuren". Zij dringen er bij de bisschoppen op aan, dat zij nauwkeurig zullen letten op een juiste uitvoering van de liturgische con stitutie en dat zij degenen, die mis schien met de beste bedoeling hun boek je te bulten gaan met goedheid maar vastberaden tot de orde roepen. Elk Initiatief, dat bulten de kerkelijke hiër archie om genomen wordt, dient te worden verboden. De bisschoppen sijn er verantwoordelijk voor, dat de litur gievernieuwing zich ontwikkelt volgens de lijnen, die het concilie aangeven heeft. De Rltencongregatle ln de Raad van de Liturgie herinneren er tenslotte aan, dat hat verboden la, da H. Mie ln par ticuliere woningen te vieren, tenzij in die gevallen, die ln de liturgische voor schriften precies omschreven zijn. HOOGEVEEN (ANP) Vrödag 13 Januari sullen werkloze arbeiders in Hoogeveen een protestmars houden onder het motto „Vandaag wij. morgen Jij". Initiatiefnemer voor deze demonstratie ls de heer C. Annen. een" van de op richters van de Partij van de Gewone Man en lid van een actiecomité van werklozen. De politie en het gemeente bestuur hebben toestemming gegeven voor het ouden van de protestmars. De heer Annen heeft reeds meegedeeld, dat ln Den Haag geprotesteerd zal worden als de demonstratie ln Hoogeveen geen succes heeft. Op het ogenblik is 25 pro cent van de Hoogeveense bouwvakar beiders werkloos. ZIJ komen terecht ln zogenaamde aanvullende werken, hetgeen volgens de heer Annen geen gelukkige oplossing ls. Naar zijn mening moet de overheid het noorden grotere steun ver lenen door het uitvoeren van werken ln Noord-Nederland Voorts wordt gepleit voor een extra-uitkering voor de werk- Pastorale aanpak binnenstad A dam AMSTERDAM (KNP) Het bisdom Haarlem heeft een bisschoppelijke werk groep „Binnenstad Amsterdam" opge richt, die zo mogelijk binnen een jaar moet adviseren over een pastoraal plan voor het centrum van de hoofdstad. De binnenstad van Amsterdam wordt een specifiek gebied genoemd, waarvoor spe cifieke oplossingen moeten worden na gestreefd. B(j het opstellen van een ad vies sal de werkgroep contact moeten op nemen met alle betrokkenen en „met overtuiging en vreugde" een beroep moe ten doen op de andere Kerken, die by de problematiek betrokken zyn. Voorsltter van de werkgroep ls pater H. Wlnkeler S.C.J., onder de leden bevinden zich 8 leken en vyf priesters.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5