FINALISTEN NU BEKEND Nog zeer veel kinderen poetsen nooit hun tanden EERSTE FASE VAN UITVOERING PLAN BOERENBURG TE NOORDWUK EEN AANTAL BEZORGERS DONDERDAG 5 JANUARI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 DR. D. SMEENK DOET ONDERZOEK NAAR BEENDERZIEKTEN Subsidie van Z.W.O. dr. D. Smeenk uit Lelden subsidie toegekend voor een onder. zoek naar metabole botziekten. Dit l «titeldT OnderSk zijn ziekten, die haar ontstaan vinden - in een algemene stoornis van de stof wisselingsprocessen van het bot en niet in een plaatselijke afwijking. Dr. Smeenk is lector in de inwen dige geneeskunde aan de Rijksuniver- i siteit te Leiden, waar hij met name stofwisselingsziekten en endocrinolo- I gie doceert. Tevens is hij chef de cli- nique van de tweede kliniek voor inwendige geneeskunde van het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden. Dat de metabole botziekten reeds lang de interesse van deze internist hebben, blijkt allereerst en onder PROGRAMMA 1967 VAN WANDELSPORT De samenwerkende wandelsportver enigingen in Leiden, de Rijn- en Bollen streek en de Haarlemmermeer (aange sloten bij de KNBvLO. NWB, NCWB of CWO) hebben in onderling overleg voor 1967 het navolgende wandel-programma vastgesteld: 11 en 12 maart: Sleutelstad-tochten te organiseren door de LWSV WIK te Leiden; 25, 26 en 27 maart: Rijnland tochten te organiseren door de WSV „Vlug Goed" te Alphen a. d. Rijn; 8 april: Keukenhof tocht te organi seren door de WSV DJO te Lisse 15 april: DVO-tocht te organiseren door de WSV DVO te Hillegom; 6 mei. Friendship-mars-Schiphol te or ganiseren door CWSV Steeds Voorwaarts te Hoofddorp; 13 en 15 mei: Randstad Hollandtocht te organiseren door de WSV Quick Steps te Alphen a. d. Rijn; 27 mei: Semper Avanti-tocht te orga niseren door de WSV Semper Avanti te Alphen a. d. Rijn; 3 juni: Natuur en Landschaptocht te organiseren door de WSV De Rippers te Rijpwetering; 17 juni: Vicon-tocht te organiseren door de Vicon Jeugdwandelgroep te Nieuw Vennep; 23 juni: Sleutelstad-nachttocht te or ganiseren door de WSV WIK te Leiden; 2 en 3 september: Rijnstreek-tochten te organiseren door de WSV Zwieten te Zoete rwoude; 9 september: Meer- en Drechttocht te organiseren door de CWSV NAS te Lei- muiden; 30 september: Herfsttocht te organi seren door de CWSV Het Spaarne te Haarlem en omstreken. Haagse politierechter Baldadige handelaar gooit eigen ruit in „Het was meer een baldadigheid", zo verklaarden de drie jongelieden die voor de Haagse politierechter stonden. „Maar je kunt er toch zeven jaar ge vangenisstraf voor krijgen", aldus de repliek van de rechter. De drie verdachten, een 20-jarige magazijnbediende, een 20-jarige opper man en een 20-jarige groentehande laar, allen uit Leiden, waren 's nachts op weg naar huis en passeerden een zaak, waarin de laatstgenoemde werk zaam was. „Zal ik of zal ik niet", zou hij hebben gezegd en de vrienden zei den: „Doe het maar." En toen sloeg de handelaar een ruit in en werd een slof sigaretten gestolen. „Alleen maar baldadigheid", bena drukte het drietal; „we roken niet eens sigaretten maar zware shag." Dat maakte voor de officier in de feitelijke gebeurtenissen weinig ver schil uit. De handelaar was nog terug gegaan en had de filiaalchef geholpen bij het opruimen van de rommel, uiteraard zonder te vertellen, dat hij mededader „Dat neem ik een brutaal stukje", aldus de rechter. De officier vorderde tegen ieder van de verdachten twee weken gevangenis straf. De rechter wilde rekening hou den met het nog blanco strafblad en veroordeelde verdachten ieder tot f 100 boete en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf. Achter het stuur met een stuk in de kraag Een 33-jarige voeger uit Leiden had op 25 oktober deelgenomen aan een studentenfeest aan de Langegracht in Leiden en dat had hem de daarbij be horende hoeveelheid bier opgeleverd. Doch tevoren had hij ook reeds en kele café's bezocht, zodat hij tijdens zijn tocht huiswaarts in het nachtelijk uur op de Maredijk tegen enkele ge parkeerde auto's botste. Zelf liep de meer uit het feit, dat hij destijds een subsidie van de Organisatie voor Toe gepast Natuurwetenschappelijk Onder- onderzoek naar genoemde ziekten voorts uit zijn dissertatie, die hij cum laude verdedigd heeft en welke van door biop- erkregen bot van patiënten lij dende aan hvperparathyreoidie met behulp van microradiografie en phos- phaat-uitwisselingsproeven in vitro". Evenmin blijve onvermeld, dat dr. Smeenk na zijn promotie een jaar lang in het „University College Hos pital" in Londen onderzoekingen op dit terein heeft gedaan, waarvoor ZWO hem eveneens een subsidie ver strekte. De onderzoekingen, welke dr. Smeenk op het ogenblik naar metabole botziekten verricht zijn niet alleen van klinische aard, maar hebben even zeer betrekking op proefdieren (rat ten), waarbij hij naast fluorescentie- microscopie, autoradiografie gebruikt. Behalve dr. Smeenk werken J. van der Sluys Veer, dr. J. C. Bickenhaeger en mej. I. B. A. M. de Jong van den Brand mee aan dit onderzoek. LEIDSE RAADSAGENDA De gemeenteraad van Leiden verga dert op maandag 16 januari a.s. te 14 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. no tulen van vorige vergaderingen, 2 me dedelingen, 3 ingekomen stukken, 4 be noeming van een directeur van het Sted. Museum „De Lakenhal", 5 benoeming van een hoofd van de Lorentzschool (openbare school voor gewoon lager on derwijs aan de Lorentzkade6 pre advies op het verzoek van het bestuur van de Stichting Roomsch Katholieke Scholen om medewerking voor de aan schaffing van leer- en hulpmiddelen voor zijn school voor gewoon lager on derwijs aan de Haarlemmerstraat, 7 voorstel om te bepalen dat de instand houding van de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Da Cos- tastraat niet ingevolge artikel 19 van de Lager-Onderwijswet 1920 wordt ge vorderd, 8 voorstel om de Minister van Onderwijs en Wetenschappen te verzoe ken te bepalen, dat de openbare kleuter scholen aan de Gortestraat en aan de Zuidsingel gedurende het jaar 1967 in stand worden gehouden, 9 voorstel in zake de instelling van een ouderraad, als bedoeld in het tweede lid van artikel 20 van de Lager-Onderwijswet 1920, 10 voorstel inzake hét aankopen van gronden en opstallen, gelegen aan weers zijden van de Lage Morsweg, 11 voor stel inzake de verkoop van bouwterrein gelegen nabij de Dr. Lelylaan, 12 voor stel inzake de verkoop van bouwterrein gelegen in het uitbreidingsplan „Leiden- Meerburgerpolder". 13 voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het aanbrengen van een verlichting langs de wandeldreef in het volkstuincomplex „Lelden-Noord" van de Pieter Botstraat tot aan de ingang van het verenigingsgebouw, 14 voorstel inzake het beschikbaar stellen van gel den voor de aanschaffing van een gas fornuis voor het café- restaurant van het Bnrchtcomplex en voor het treffen van voorzieningen aan de nooduitgang van dat complex, 15 voorstel tot 't wij zigen van het besluit van de raad d.d. 7 november 1966, no. 284, strekkende tot overdracht van verschillende be voegdheden aan b. en w. oegstgeest Geboren: Hermanus J., z.v. G. J. Hoogervorst en C. A. van der Werff; Guylaine M. A., d.v. C. Herrera en M. R. Gliickstern.. Maria F., d.v. G. J. Verhoog en M. van der Meij; Johanna, d.v. T. C. Hoolsema en C. J. Scheur water; Cornelis, z.v. C. Star en J. P. Vianen; Nicolaas A., z.v. L. van der Graaff en E. H. Westerhof; Esther C., d.v. B. Veltman en C. M. A. Meijbaum. Getrouwd: A. P. M. Lelieveld en M. C. Buschman; H. B. S. Hemmers en J. C. G. M. van der Kamp: A. H. van Abswoude en C. J. A. M. van den Berg; J. H. van Wijngaarden en G. C. A. T. Dofferhoff; W. N. Hopman en W. de Wit; K. Haagsma en G. J. Lo- Overleden: E. J. A. de Keuning, w.v. H. Bosman; M. A. J. Theunissen. w.v. J. J. C. van der Wouden; J. de Rooij. w.v. H. Kranenburg. Gistermiddag heeft één inbreker kennelijk op twee plaatsen ingebro ken. Eerst beproefde hij zijn geluk in oen woning aan de Kernstraat, waar hij na het hele huis grondig te hebben doorzocht, een portefeuille met een inhoud van 600,- bemachtigde om vervolgens in een woning aan de Uh- lenbeckkade binnen te dringen. Daar vond hij niets van zijn gading. Wel doorzocht hij ook daar alle kasten en Hedennacht hebben enige onver laten getracht een polyesterboot uit een botenhuis nabij de Zijlpoort te ontvreemden. Daar zijn ze niet in ge slaagd, .want bij nasporing werd de boot op de bodem van de singel terug gevonden. Wel wordt er uit het boten huis een buitenboordmotor en enige gereedschap gemist. Het is mogelijk dat dit echter nog in de boot ligt. Drie Leidenaars, die op eerste kerstdag door de politie zijn opgepakt voor een inbraak in een garage aan de Hoge Rijndijk hebben nog vijftien inbraken bekend. Zij hadden de afge lopen tijd hun geluk beproefd in ga rages, scholen en geparkeerde auto's. AGENDA DONDERDAG 5 JANUARI Kath. Nat Bond voor EHBO, afd. Leiden Vervolgcursus in gebouw GG en GD, Roodenburgerstraat, aan vang 20.00 uur. Stedelijke R.K. Vrouwenbeweging Jaarvergadering in De Kleine Burcht, aanvang acht uur n.m. Jac. Wilbrink f In de leeftijd van 82 jaar is heden morgen overleden de heer Jac. Wil brink, oud-gemeenteraadslid en oud- wethouder van de gemeente Leiden. De heer Wilbrink, ook een zeer be kend en gezien figuur in de ringen van de Ned. Hervormde Kerk,, die hij vele jaren diende als lid van d- Kerk voogdij en de Gemeente-Con missie, had zitting in de Leidse gemee iteraad van 1939 tot 1945 namens de samen werkende prot. christelijke kiesver enigingen. Na 1945 in de Nood-ge meenteraad vervulde de heer Wil brink de functie van wethouder Echtpaar J. Broer-Haak te Sassenheim 50 jaar getrouwd Volgende week woensdag 11 januari is het feest by de familie Broer, Zand- slootkade 48. Herdacht wordt dan dat voor 50 jaar Jan Broer en Dirkje Haak in Leimuiden in het huwelijk traden. Beiden zijn afkomstig uit Ter Aar. De bruidegom is van tuindcrsfamilie. Eerst was hij b\j zyn vader op het bedryf werkzaam zoals toen gebruikelyk was. en met z'n 25e jaar waagde hy het erop om voor zichzelf een tuindery te gaan beginnen. De bruid werkte voor haar huwelijk altijd by de boeren. Het melken en kaas maken gingen haar goed af en met de hooibouw deed ze ook altyd dap- Meerdere zomers kon men Openbare Werken. B(j de eerste ver. ,iaar S1UU1 op dl, Vrlexeweg onder Korteraar, met paard en wagen naar de wei om het vee te gaan melken. kiezingen in 1946 stelde hij zich niet meer herkiesbaar voor een raadszetel. De heer Wilbrink werd op 6 sep tember 1937 benoemd tot tijdelijk wet houder van fabricage (thans openbare werken), als opvolger van wethouder J. Splinter. Een jaar later werd zijn wethouderschap definitief. De heer Wilbrink bleef in deze functie tot 7 september 1945. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal maandag plaats vinden op de begraafplaats „Rhijnhof" na een rouwdienst in de „Vredeskerk" aan de Burggravenlaan, welke om 13.00 uur aanvangt. Musea en T entoonstellingen Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat 1). Dag. 1017 uur (zondags 13—17 uur). Museum voor Volkenkunde (Steenstr.) Tent. „Ball, beeld en droombeeld (van af 17/12 tot 1/3). De Ruif (Janvossensteeg 59): „Affi ches". Dagelijks 10 uur v.m.8.30 uur n.m. (behalve zaterdag en zondag). De Lakenhal (Oude Singel). Dag. 10-5 uur, zond. 1-5 uur. Tentoonstelling Prenten uit Prentenka binet (tot 10 jan.). Leids jeugdkampioenschap schaken Met jeugdig enthousiasme hebben een aantal jonge schakers uit Leiden en om geving elkaar op de 64 velden bestreden. Deze wedstrijden, die traditiegetrouw in de kerstvakantie door de Leidse Schaakbond worden georganiseerd, trok ken dit jaar minder belangstelling dan vorige jaren, daar in een aantal scholen in Leïdens periferie de lessen reeds be gonnen waren. Niettemin kon men nog menig fraai staaltje als vrucht van jeugdige over moed of fantasie waarnemen. Naast het toernooi om het Leids jeugdkampioen schap, waarin zestien geselecteerde jon geren uitkwamen, bestond er voor de minder sterken gelegenheid in het jeugd- toernooi een aantal fraaie prijzen te verdienen. Felle stryd werd vooral ge leverd bij de kampioenskandidaten. In twee groepen van acht spelers werden vier ronden volgens Zwitsers systeem gespeeld. Twee hoogstgeplaatsten van elke groep plaatsten zich voor de finale- groep, waaruit binnenkort de Leidse jeugdkampioen naar voren zal komen. Deze heeft het recht én de plicht de Leidse Schaakbond te vertegenwoordi gen by het nationaal jeugdkampioen schap, dat elk jaar rond Pasen wordt gespeeld. Voor de finalegroep plaatsten zich de Noordwijkers A. Passchier en K. Scher- penisse, de Voorschotenaar H. Joziasse en, als enige Leidenaar, E. de Vries. Van hen lijkt ons K. Scherpenisse favoriet. De eindstanden: Groep A: 1-2 K. Scherpenisse en A. Passchier 3 p., 3-4 G. Leget en J. van Beek 2%, 5 A. de Ru 2, 6 H. de Raad 1%, 7 J. Heemskerk 1, 8 J. Bakker 1. Groep B: 1-2 E. de Vries en H. Jozi asse 3 p., 3-4 R. J. Brunia en E. Bon- gers 2\k, 5 A. de Bruyn 2. 6-7 Ch. Kuy- pers, T. Soesilo 1^», 8 M. Stats 0. In het jeugdtoernooi waren de eind standen: Groep 1: 1 F. den Herder 3 p., 2 A. de I Mooy 2 p., 3 Th. v. d. Mey 1 p., 4 M. v. d. Mey 0 p. Groep 2: 1 J. Serdyn 2 p., 2 E. Wil mink 1% p., 3 H. v. d. Willik 1% (na loting), 4 A. J. Mulder lp. Groep 3: 1 W. Hins 2^2 P-, 2 W. Nass IVz p., 3 G. Bergshoeff 1 p.. 4 A. v. d. Mooren 1 p. Groep 4: 1 A. Zaalberg 3% p., 2 K. Oele 1% p., 3 C. Schreuder 1 p. Groep 5: 1 F. Schöler 5 p., 2 S. van Nie 5 p. (na loting), 3 J. Moerland 1 p., 4 J. de Vries 1 p. Enkele jaren na het huwelijk, toen de groenten hoe langer hoe goedkoper wer den, was het met de tuinderij een zorge lijke zaak. Toen de snijbonen 8 ct per 10 kg. opbrachten vond Jan Broer het welletjes en zette de tuinderij aan de kant. Hij presenteerde zich bij de fa. IJsselmuiden te Sassenheim die een grondwerker zocht. Hij werd aangeno men en ging de eerste tijd dagelijks per fiets heen en weer van Ter Aar naar Sassenheim, een flinke afstand, maar het uurloon van 70 cent vergoedde veel. Na een aantal maanden werd te Sassen heim huisvesting gevonden en al gauw trok Jan Broer naar het bollenland. Bij één bedryf bleef hy dertien jaar en ver der was hy los-werkman by verschillen de bedryven. Na zijn 65e jaar was de bruidegom nog enkele jaren kantine houder op het tennispark. Uit het huwelijk zyn 11 kinderen ge boren, 3 zoons en 8 dochters. Van de zoons is er slechts één die de voetsporen van zyn vader drukt. Zij zyn Sassen heim trouw gebleven, maar de dochters zyn allen in Nederland uitgezwermd. Eén van hen, Gerda, werd vorig jaar voor haar trouwe hulp In een groot moe derloos gezin in Ter Heyde beloond met de gouden Margriet-medaille. De bruid vertelt met trots over de vreugde die beleefd is met haar groot gezin, on danks veel zorgen, hoewel ook het ver driet hen niet bespaard bleef, want drie dochters zijn overleden. Over het feest valt helaas een schaduw door het over- ïydec van een 45-jarige dochter vorige maand. Niettemin wilde men, met het oog op de kinderen en kleinkinderen (26) dit gouden huwelijksfeest niet on gemerkt voorby laten gaan. De bruide gom (78) en bruid (70) die beiden kern gezond zyn, zullen volgende week woens dag in „De Oude Post" het middelpunt vormen van een grote en dankbare fa miliekring. GEVESTIGDE PERSONEN C. P. M. Romme en fam., Plantijnstr. 98, lid Raad van State; W. G. M. Wit kam en fam., Wagnerplein 72, arts; C. A. M. v. d. Kraan-v. d. Berg, Han senstraat 16; G. H. v. d. Meer, Jan v. Goyenkade 32; F. Lekx, Potgieterlaan 13, slager; B. Muller-Lulofs, Plantijn- straat 43; A. G. L. M. Luijten, Wasstr. 15, rijksambtenaar; C. V. Tjon Pian Gi, Schubertlaan 9; T. A. Blanken, Hoge Rijndijk 90a, rijksambtenaar; E. M. J. Auping, Garenmarkt 21; E. M. Oden- daal, Rijnsburgerweg 10, verpleegster; J. Kelderman, Kaarsenmakersstraat 7; J. M. Dollekamp, Stationsweg 29a; A. G. Ridder, Stationsweg 29a; C. Parle- vliet. Oude Vets 233, verpleegster; A. A. M. de Jong, Joh. de Wittstr. 46; A. J. M. Hesselmann, De Sitterlaan 59; H. H. Reumerman, Boerhaavelaan 2; J. J. M. van Rhijn, Oude Vest 49; A. E. Rollandet, Plantijnstraat 43; W. Apon. De Bazelstraat 55: H. R. v. Mosselveld. Van Speykstr. 24, huishoudster; J. A. M. Graafmans, Roodenburgerstr. 55; A. M. Janssen, Roomburgerlaan 55; L. M. v. d. Laar, Stationsweg 29a; A. A. Fortuin, Witte Singel 8; A. Stenerdink, Plantsoen 67, militair. Burgerlijke Stand Geboren: Bianca C., d.v. H. van Eijk en A. M. Nap; Jacqueline, d.v. R. Scharroo en C. G. M. Dongelmans; Grietje, d.v. D. Schaap en A. van Bee- len; Johannes T. J., z.v. J. A. M. Smit en M. van Rijn; Prijna H., d.v. A. G. Heemskerk en M. Paap; Eveline C., d.v. J. Binnendijk en C. Carree; Flo- rian, z.v. J. A. Braakman en S. J. C. de Wekker; Ingrid E., d.v. C. Iperen en N. Salomons; René, z: J. Ju en J. E. van den Hout. Overleden: R. W. G. van Duin, 2 weken, zoon; L. Lourense, 87 jaar, man; W. D. Regeer, 80 jaar, man; M. J. Koet, 65 jaar, man; W. F. van Ulden, zoeterwoude- leiderdorp Kaartavond Meerburg Vrijdag de eerste kaartavond voor de Meer- burgers in 1967. Om 8 uur 's avonds prijsklaverjassen in de kantine v: clubgebouw. Verslag Sehooltandverzorging De rijdende Sehooltandverzorging, welke in vrijwel alle Rijn- en Veen- streekgemeenten, opereert, heeft in 't schooljaar '65-'66 bijna 2200 leerlingen van lagere scholen gecontroleerd en behandeld. In verhouding tot het totaal aantal leerlingen is dit een percen tage van 76 In de twee „dental- cors", die in het schooljaar twee keer een ronde maakten langs de deelne mende scholen, werden bij elkaar 2009 vervoerd. Nu stond de voeger terecht wegens het besturen van een auto onder in vloed van drank. Blijkens het onder zoek bevond zich een alcoholpercen tage van 1,45 in het bloed van ver dachte. Een politieman die als getuige werd gehoord verklaarde, dat verdach te er wat wezenloos bij stond. Hij achtte hem beslist niet in staat om een auto te besturen. Volgens ver dachte stond de aangereden auto on verlicht en niet geheel rechts gepar keerd en dat zou de oorzaak van de aanrijding zijn. De officier van justitie vond het duidelijk, dat verdachte onder invloed van drank verkeerde en eiste zeven dagen gevangenisstraf en ontzegging der rijbevoegdheid gedurende een jaar met aftrek van de tijd waarin het rij bewijs reeds is ingetrokken. „Dat rijbewijs heb ik nodig voor het onderhoud van mijn gezin", aldus ver dachte. „Maar de veiligheid op de weg is nog belangrijker", aldus de rechter die verdachte veroordeelde tot twee weken gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar met aftrek van de tijd Wm reeds is ingegaan. dirigerend tandarts mevrouw G. A. Geertsema-Anemaet werden uitge voerd, bleek, dat er nog hele scholen zijn waar men van de eerste tot en' met de zesde klas thuis nimmer een tandenborstel gebruikt. De inspecteur van de tandheelkun dige volksgezondheid zegt dan ook enigszins verbitterd: „De tandenbor stels welke uitgereikt worden aan de kinderen in de eerste klas, dienen om de bromfiets van Pa schoon te ma- Ter verhoging van de mondhygiëne doet het jaarverslag enkele aanbeve lingen: fluoridering van het drink water en praeventieve maatregelen, zoals voorlichling, opvoeding, goede voeding, mondverzorging en verstan dig snoepen. De kosten van de Sehooltandverzor ging waren in het afgelopen schooljaar 15.58 per kind. Voor het schooljaar '66-'67 is in totaal begroot 115.317.- I Tijdens de voorcontroles, die door de tegen 98.598,06 in het afgelopen jaar. .en slechts 25 extracties van blijvende gebitelementen moesten worden uit gevoerd. Uit een oogpunt van gewenning en het vertrouwd maken van de kinderen met de behandelstoel is de Sehooltand verzorging een groot succes geworden, want 88 der kinderen, die de school verlieten, gingen met hun witte kaartje naar de gezinstandarts. Op het punt van de mondverzorging en hygiëne is het jaarverslag minder optimistisch. DE LEIDSE COURANT vraagt voor haar te houden grootscheepse wervingsaktie voor de stad LEIDEN. Hoge beloning voor handige scholieren. Aanmelden zo spoedig mogelyk: bureau Papengracht 32, Lelden, tel. 20935. 0F V :•*- - i Ten noorden van de Van de Mortelstraat te Noordwijk grommen de bulldozers, klinken de hamers van de stratenmakers en rijden de wagens met zand en klinkers af en aan. Men is er sedert kort bezig met de eerste fase van uitvoering van het z.g. plan Boerenburg, rond 37 bunder voormalige agrarische grond, dat bestemd is voor de uitbouw van de gemeente. Reeds volgende maand hoopt men te kunnen beginnen met de bouw van het eerste 300-tal woningen van de ruim duizend, die het totale plan behelst. STICHTING LEIDSE SPAARBANK In de maand december 1966 werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd 4.651.204,88 en f 4.218.732,03 terug betaald. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 577 en het aantal afbetaalde boekjes 393. Op 5.645 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd 189.174,50 bijgeschreven. Er werden 1.243 spaarbusjes ter lediging aange boden met een gezamenlijke inhoud van 51.775,08. Het tegoed der 62.936 inleggers bedroeg aan het einde der maand 79.819.450,86. sassenheim Contactavond zwemmers Woens dagavond was er in het Bruine Paard weer een drukbezochte contactavond van het bestuur van de zwemvereni ging Sassenheim met de zwemcommis- sie en de zwemjeugd die te Noordwijk en Wassenaar in training is. Het was een reuze gezellige avond met beat- muziek; er werd gedanst en er werd een aantal filmpjes vertoond w.o. van het Waterfeest 1965. Vanzelf werd van veel flesjes de inhoud naar binnen gewerkt. noordwijkerhout NSSS-tafeltennlsnieuws Vrijdag januari a.s. zal de training onder leiding van de heer W. van Zoelen een aanvang nemen. Het bestuur heeft de trainings- tyden op de vrydagavonden voorlopig als volgt gewyzigd: 18.3019.30 junioren (vry trainen); 19.3020.30 junioren (hr. Van Zoelen); vanaf 20.30 uur senioren (hr. Van Zoe len). De dames-thuiswedstrijden zyn ver plaatst van de vrydag- naar de dinsdag avond, welke avond uitsluitend bestemd is voor de senioren. 7 jan.: Avanti 1-jongens 1, Avanti 2- jongens 2, jongens 3-TOV 3. 9 jan. The Skippers 2-NSSS 5. 10 jan. SML 1-NSSS 2, NSSS 4-Slag- vaardig 1. 13 jan. NSSS 1-St. H.-TSB 6, Syntat 1-NSSS 3. Toerbeurten: 6 jan. Ch. Berg, 1013 jan. J. Zuiderduin, 1720 jan. H. van Mullekom, 2427 jan. J. ter Veen, 31 jan.3 febr. P. Broekhof, 710 febr. J. Puyk, 1417 febr. L. van Dam, 2124 febr. N. de Jong, 28 febr.3 maart J. Gijlswyk. noordwijk CONTACTAVONDEN SJC De tweede contactavond van SJC zal gehouden worden op maandagavond 9 januari a.s. in de kantine op het sport park, aanvang 8 uur. Opgaaf hiervoor kan geschieden tot en met zondagavond 8 jan. a.s. bij de heren Th. de Ridder en Schooten. Wil men verzekerd zijn deelname dan moet het inschryf- geld bij de opgaaf worden voldaan. Er zal worden gekaart om flinke vleesprij- Door het bestuur van SJC was aan- vankeiyk besloten om in plaats van het jaarlijkse vastenavondfeest voor de se nioren dit jaar meerdére contactavon den hiervoor in de plaats te stellen. Aan dit besluit zal begrijpelykerwyze gevolg worden gegeven. Op veelvuldig verzoek is het SJC- bestuur er toe overgegaan de gebruike lijke carnavalsavond in hotel „Royal" op de laatste maandagavond van de vas tenavond, 6 febr. a.s., toch te doen plaats vinden. Nadere mededelingen over deze avond volgen nog. Geboren: Richard V. M„ zn. v. A. J. Alkemade en M. J. Th. Roeleveld; Marty L„ dr. v. D. P. Barnhoorn en J. Christ; Monique D.. dr. v. H. Cris- en D. Meijvogel; Marco L„ zn. v. P. Lindhout en M. D. Langendon. Ondertrouwd: D. W. Kietzmann (Duitsland) en M. v. Venetiën; L. Ne- derpelt (Voorschoten) en E. M. J. Sede- laar; G. Kant (Boskoop) en D. C. Peute. Getrouwd: W. J. v.d. Holst en C. C. v.d. Zwet, C. G. de Boer en A. Th. Sal man; A. Houwaart en G. A. Polanen; C. J. Janson en J. M. M. Alkemade; H. L. v. Noort en A. J. Willemse; J. S. A. Steenvoorden en A. W. Luickx; J. W. Oosting en R. v.d. Berg; A. L. Borst en A. M. S. Rijnders. Overleden: Johanna A. v. Went, 75 jaar. geh. met N. Schulte; Elisabeth van Dijk, 49 jaar, geh. mét P. Hiep, Leo nard de Groot 63 jaar.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4