Twee toppen voor olympische wielerploeg i. Kort nog half punt van titel DUEL OM DAVIS CUP BIJ FELLE STORM EN REGEN BETAALD VOETBAL Schaatsers bereiden zich op kampioenschappen voor LIVERPOOL DE GROOTSTE WINST IN KERSTWEEKEND DINSDAG ,27 DECEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 AMSTERDAM De wielersuccessen bij de Olym pische Spelen van Tokio, waar het kwartet Evert Dolman - Gerben Karstens - Bart Zoet - Jan Pieterse in de ploegentijdrit op de weg over 100 km de gouden medailles veroverde, hebben de KNWU geïnspireerd om de zaken voor de Spelen van 1968 in Mexico City nog intensiever ter hand te nemen. Met volledige instemming van de sportcommissie hebben wegcoach Joop Mlddelink en de chef d'équipe mr. J. P. A. van Ballegoyen de Jong reeds thans een kernploeg voor olympische wedstrijden samengesteld, die bestaat uit de volgende renners: Rini Wagtmans (St.-Willibrordl, Fedor den Hertog (Harderwijk), Leo Duyndam (Hon- selersdyk), Wim Dubois (Zuidzande', Peter Tesselaar (Kalverdyk), René Pynen Woensdrecht), Adrie van Hest (Tilburg), Leen de Groot (Utrecht), Gaby Minneboo Heenvliet), Johnny Brouwer (Rotterdam', Jo van Katwyk (Oploo), Harrie Jansen (Amsterdam), Joop Zoetemelk (Leiden), Henk Benjamins (Holland se Veld) en Willie Geraerds (Thorn Uit deze elitegroep zal te zijner tijd de olympische afvaardiging word erf gekozen, waarbij uiteraard altijd nieuwe namen kunnen worden ingeschakeld. Maar voorlopig draait het om deze vijftien, die van nu af hun training en wedstrijdschema op Mexico zullen afstemmen. Het jaar 1967 wordt, evenals dit trouwens in 1963 gebeurde, een proefjaar, waarin Middellnk en /an Baliegoyen dé Jong willen trachten de renners tweemaal naar een top te voeren. Dit moet omdat evenals in Japan de Spelen van Mexico pas in de maand oktober worden gehouden en de renners normaal dan al over hun top heen zijn. VOORLOPIG GAAT HET OM VIJFTIEN RENNERS Dat het mogelijk is hebben de Spelen van Japan be wezen. Daarom heeft men ook voor 1967 twee fazen ingesteld die voor de een eindigt met de Tour de l'Avenir (13—23 juli) en voor de ander met de nieuw op de wielerkalender prijkende Ronde van Europa (16—28 juni. met start in Rome. Amsterdam als voor laatste etappeplaats en finish in Brussel). De gezamenlijke afsluiting van de eerste faze komt dan nog in het nationale kampioenschap op 29 Juli. dat wellicht op het wereldkampioenschapsparcours In Heerlen gereden zal worden. In de voorbereiding zijn naast vrijwel alle nationale klassiekers de vol gende grote etappecoursen opgenomen: de Ronde van België (27 april—i mei). Olympia's Toer (24—30 mei), de Ronde van Oostenrijk (3—10 juni), de Ronde van Belgisch Luxemburg (7—10 juli), de/ vier „Etappen- fahrt" van Berlijn (4—7 mei), de Rtonde van Frans Vlaanderen (8—11 juni), de „Circuit de Mines" (26 april—1 mei), de „Fleche du Sud" (2—7 mei) en de ronde van Neder-Oostenrijk (47 mei). Het is het plan van de leiding de renners na het nationale kampioenschap twee weken wedstrijd vakantie te geven, hetgeen wil zeggen wel licht trainen om de conditie niet geheel kwijt te raken Dan, op 14 augustus, begint de tweede faze. wanneer Mlddelink en de zijnen in Nuth het trainingskamp voor de wereldkampioenschappen gaan betrekken. De top die dan weer bereikt moet worden („Ik heb goede hoop dat we in Heerlen de regenboogtruien in de ploegentijdrit op de weg zullen veroveren en ver geet ook jongens als Wagtmans. Den Hertog. Dubois en Duyndam niet voor de individuele wegwedstrijd", zegt Mlddelink) vormt de basis voor de eigenlijke olympische vorm. die daEirna tot uitdrukking moet komen in de rondes van Bulgarije (1530 september) Roemenië (eind september) en Hongarije (oktober). ..Bovendien hoop ik dat we evenals dit jaar ook eind 1967 weer met een wielerploeg naar de voorolympische wedstrijden in Mexico zullen kunnen gaan", aldus Middellnk Overigens heeft Middelink al een uitnodiging van de Mexicanen om eind 1967 (december) deel te nemen aan de Ronde van Mexico, een zeer zware etappp- koers dwars door de prairies en over hoge bergkammen die negentien dagen duurt. Dat Middelink en Van Ballegoyen de Jong de olym pische voorbereiding zeer serieus ter hand nemen, is reeds duidelijk. Maar hoe serieus blijkt voorts uit het feit. dat in januari 1967 de geselecteerden hun eerste bijeerikomst zullen hebben, waar ieder zijn richtlijnen voor de training te horen zal krijgen en de vriendschapsband een van de grondslagen van het succes van onze amateurs in de afgelopen jaren aangehaald zal worden. Ook wordt dan een begin gemaakt met de medische begeleiding door de KNWU- arts K. Visser, die gedurende de gehele periode tot Mexico City de renners regelmatig onder controle zal houden. UITSLAGEN en PROGRAMMA van EREDIVISIE NAC-DOS dat.) FSV—Sparta Willem II—MVV DOS—I)WS Go Ahead—FC Tw Fcijenoord—N'AC AJa.x—Elinkwuk 1 30 6»-17 1) 5 20 30—16 5) 8 17 29—29 (10) 8 17 28—39 8) 6 16 30—29 (11) MVV—Slttardla Sparta—Telstar EUnkvvijk—Go Ahead PSV—FC Twente EERSTE DIVISIE Heracles—Volendam 1—1 De Graafschap—FC Zaanstreek 0—1 DFC—FC~Den Bosch ZZ7ZZ.Z'.'.". 0—0 SC Cambuur—RCH 2—0 Holland Sport—Eindhoven 3—0 Holland Sport 22 14 2 6 30 47—22 2) Volendam 22 H 7 4 29 51—29 3) NEC 20 11 6 3 28 36—18 1) DFC 22 9 10 3 28 42—31 4) Cambuur 22 10 8 4 28 37—26 5) Heracles 21 8 10 3 26 31—22 6) Den Bosch 21 9 7 5 25 36—23 7) Zaanstreek 21 9 6 6 24 27—26 (12) Blauw Wit 22 9 6 7 24 28—20 (13) Alkmaar 22 11 2 9 24 34—31 8) RCH 22 8 7 7 23 27—24 (10) RBC 21 9 2 10 20 29—31 (14) Vitesse 22 7 5 10 19 33—41 (13) Graafschap 22 6 4 12 16 27—38 (15) SVV 21 5 4 12 14 23—41 (17) DHC '66 22 4 5 13 13 19—48 (16) Volewljckers 21 3 6 12 12 22—44 (19) - 16—36 (18) (20) FC°gZaanstreek—Eind Volewljckers—SW TWEEDF. DIVISIE Roda JC—EDO Wilhelmlna-Bi In het hoge, koude noorden hebben de twee schaatskoningen Cees Verkerk en Ard Schenk het kerstfeest gevierd bij hun sportvriend en grote rivaal op de schaats Fred Anton Maier (links). Beide rijders (rechts Ard) aan de voet van een opgetuigde kerstboom met links de kleine Sven Anton. GOEDE PRESTATIES IN GEHEEL EUROPA TOENSBERG Bjoern Tveter, de jonge Noorse schaatser, is op de eerste dag van de Internationale wedstrijden in Toensberg als een héld bejubeld. Met zijn snelle 500 metertjjd van 41.6 sec., slechts 0.1 sec. boven zijn beste prestatie, waar mee hij eerste op deze afstand werd en een vijfde plaats over 3.000 meter in 4 min. 36.4 sec., staat bij na twee af standen aan de kop van de ranglijst met 87.667 punten voor de Noorse kampioen Svein Erik Stiansen. de Europese kam pioen Ard Schenk en wereldkampioen Cees Verkerk. Beide Nederlanders ver loren op de sprint zoveel aan dit jonge schaatstalent, dat zij zich nog met be scheiden klasseringen tevreden stellen. Overigens toonden de Noor Fred Anton Maier met een negende plaats en de be kende Zweed Jonny Nilsson met een 23ste plaats in het algemeen klassement hun „ware" gezicht nog niet. Zeer goed in vorm waren eveneens reeds Ivar Eriksen en Per Willy Guttormsen, de laatste won de 3.000 meter in 4.345 met 0 2 sec. verschil voor Ard Schenk. De wed strijden werden bij een temperatuur van vijf graden onder nul door 3.000 toeschou wers bijgewoond. Ard Schenk maakte op de sprintafstand een misslag, hetgeen hem op enkele tienden van een seconde kwam te staan. De belangrijkste uitslagen van de eer ste dag lulden: 500 meter: 1. Bjoern Tveter (Noorw.) 41.6, 2. Ivar Eriksen (Noorw.) 41.9, 3. Hroar Elvenes (Noorw.) 42.4. 4. Roar Grunvold (Noorw.) 42.1, 5. Ole Chriversen (Noorw.) 42.1, 6. Svein Erik Stiansen (Noorw.) 42.5, 7. Johan Lindh (Noorw.) 42.5, 8. Lasse Efskind (Noorw.) 42.5, 9. Halvard Smorsgrav (Noorw.) 43.-. 10. Cees Verkerk (Ned.) 43.1, 11. Ard Schenk (Ned.) 43.2 3.000 meter: 1. Per Willy Guttormsen (Noorw.) 4.34.5, 2. Ard Schenk (Ned.) 4.34 7, 3. Svein Erik Stiansen (Noorw.) 4.36.2. 4. Cees Verkerk (Ned.) 4.36.2. 5 Bjoern Tveter (Noorw.) 4.36.4, 6. Fred Anton Maler (Noorw.), 7. Ivar Eriksen (Noorw.) 4.40.6, 8. Jonny Nilsson (Zwe den) 4.41.9, 9. Ingvar Bollerud (Noorw.) 4,42 8). 10. Nils Dagfinn (Noorw.) 4.43.3 De eerste grote nationale schaatswed strijd in Rusland, op het laatste moment verplaatst van Chelyabinsk naar Lenin grad, betekende voor de keuzeheren een wapenschouw ten aanzien van de ko mende Europese en wereldkampioen schappen. Niet de deelnemers aan de titel wedstrijden van een jaar geleden, zo als Eduard Matusevicli, Ants Antson, Viktor Kuzovkov of Victor Kosltsjkin speelden een eerste viool, maar de 28- jarige Ingenieur uit Novosibirsk, Anatoly Lepeshkin, die over 500 meter met een tijd van 41.1 sec. 0.3 sec. voor bleef op de winnaar van het zilver in Innsbruck, Vladimir Orlov. Zelfs Valery Kaplan, sprinter van oorsprong en thans een geducht klasse mentsrijder, moest over 3.000 meter in een tijd van 4.39.8 de eer delen met de tamelijk onbekende Stanislav Seljanin Aan deze wedstrijden namen wereld recordhouder Yevgenyi Grlshnin en de ex-wereld- en Europees kampioen Victor Kositsjkin niet deel. Beiden zijn het slachtoffer van blessures. Grishin moest twee dagen geleden enige krammen uit zijn been laten verwijderen en de gene zing van de wond zal nog enige tijd ver gen, terwijl Victor Kositsjkin wel deze winter in wedstrijden zal uitkomen, doch hoogstwaarschijnlijk geen deel zal uit maken van de Russische ploeg voor de internationale titelwedstrijden. Zimmerniann De Westduitser Gerd Zimmermann ver beterde gisteren tijdens wedstrijden op de snelle ijspiste van Inzeil het record van zijn land over 5000 meter met een goede tijd van 7 min. 44 9 sec. Het oude record stond reeds met 7.46.5 op zijn naam Ofschoon de weersomstandigheden niet fraai waren, de mist bemoeilijkte de ademhaling, waren de prestaties goed. Erhard Keiler bleek weer de snelste sprin ter met een tijd van 40.7 sec. over 500 meter en de dames Evi Sappi en Hilde- gard Sellhuber kwamen eveneens tot re cordtijden. Evi Sappl noteerde over 500 meter 48.- sec. precies en Hildegard Sell huber, reeds tezamen met Hannelore Strauss recordhoudster over 1500 meter met 2.36.6 werd nu alleen lystaanvoerd- ster met 2.35.1. L.S.B. KAMPIOENSCHAP Met nog één ronde voor de boeg b> LSG-crack Jacob Kort vrijwel zeker van de titel. In de negende en laatste ronde, die 6 januari zal worden ge speeld, heeft hij aan remise genoeg om zich Leids kampioen te kunnen noemen. In de achtste ronde won Kort snel en zeker van de Noordwijker J. Turk en heeft nu een vol punt voor sprong op zijn enig overgebleven con current, zijn clubgenoot J. H. Willem- sen, die met H. S. Wartojo een inge wikkelde combinatoire partij speelde, waarin Willemsen tenslotte aan het langste eind trok. De overige deelnemers in de hoofd klasse zijn dus kansloos. Niettemin werd er in deze voorlaatstë ronde pit tige strijd geleverd. J. Wouters her stelde zich van zijn nederlagen in de laatste ronden, door tegen C. C. Berg een gewonnen rangstelling te force ren. Ook A. Smit contra Jerry Bey werd afgebroken. Smit heeft de beste kansen en behoudt uitzicht op een ereplaats, wat eveneens geldt voor dr. P. Hörchner, die van J. Koet won. Twee partijen^ die tussen W. de Haas en W. Donner en tussen A. A. Schue- ring en J. Piket (de reeds onttroonde titelhouder), werden uitgesteld. In de eerste klasse ligt de zaak ook vrij duidelijk. Drs. M. D. Etmans, die van P. da Jong won, is misschien na het uitspelen van de hangpartij P. J. Piket-J. Bizot al kampioen, indien Bi- zot remise weet te houden. Dan im mers heeft Etmans met nog één ronde te spelen een voor zijn belagers on overbrugbare voorsprong van 1% punt. Mocht Piket toch winnen, dan heeft Etmans aan remise in de laatste ronde genoeg. Opmerkelijk in deze klasse is de comeback van good-old Demmcndal, die nu de Alphenaar H. C. Kleiweg aan de zegekar bond, en goede kan sen heeft op een prijsje. Onderaan gaat L. Barendse eindelijk een punt scoren ten koste van A. Geyer. Verdere uitslagen in deze klas se: A. J. Kohlbeck-Th. P. v. d. Berg 1-0, C. J. Verbiest-A. D. Kardol 1-0. In de tweede klasse is de kamoioen nu bekénd. De Sassenheimer C. H. Erbrink. die van meet af aan de lei ding had, heeft ziin zegereeks be kroond met het dikverdiende kam pioenschap. In acht ronden heeft hy slechts één remise moeten toestaan; geen wonder dat hij niet minder dan twee punten voorsprong heeft op zijn achtervolgers. J. L. Schuurman, die van F. G. R. Hoefer won, en P. C. v. d. Leek, die met R. Weber remise overeenkwam, zullen de andere ereplaatsen in deze klasse wel gaan opeisen. Verdere uitslagen: L. J. Spieren burg-A. H. D. Wepster afgebr.; J. A. G. Verkuyl-D. G. v. Oostveen uitgest.; C. v. Tol-J. Boelee 1-0, J. v. d. Maat- D. de Laat 0-1 (regl.). PARIJS Richard Kasten, de Neder landse jeugdtennisser, heeft gisteren de kwartfinales van het toernooi om de Coupe Michel Bivort bereikt. Kasten versloeg in de achtste finales van de wedstrijden in Parijs de Italiaan Bar- toni in twee sets, 64, 64. Arnhemse aanval op het domein van de Duitse ploeg Bayer tijdens het grote internationale zaalhandbaltoernooi in Amsterdam. De Arnhemse aanvaller heeft een enorm schot in gedachten, maar kwam toch nief tot een doelpunt. Bayer won met 150. Peter de Jong tweede te Rotterdam op home-trainer De Roelofarendsvener Peter de Jong (Swift) heeft gisteren in het Rotter damse Odeon het Jaarlijkse kersttoer nooi op de home-trainer van de Rot terdamse Leeuw niet kunnen winnen. De Swift-rennerkwam slechts ccntlende op de plaatselijke favoriet Bert van Dalsen (o.a. winnaar In Sassen helm en HlUegom) tekort. Z\jn tweede 'tlaats was echter een prestatie van for- In de bijna uitverkochte zaal van Odeon de Maasstad is bijzonder „in" voor het ryden op de rollen heeft Bert van Dalsen het bijzonder moeilijk gehad. De Rotterdammer bleef in de 2 ritten over één kilometer maar ter nauwernood overeind en dit feit was op zichzelf reeds de grote verrassing. Voor de Swift-rijder Peter Akerboom was het toernooi van de Rotterdamse Leeuw (met niet minder dan zestig deelnemers) het bewijs, dat hij op de home-trainer voor niemand op zy behoeft te gaan. De klubprys van het kersttoernooi in Rotterdam de Adriaan van Herpen- beker bleef in Rotterdam bij de orga niserende vereniging. In Van Dalsen, Van Duivenbode en Van Torre had de Rotterdamse Leeuw drie renners by de eerste vier De uitslag luidt: 1. H. van Dalsen «Rotterdam) de 2 x 1000 meter ln 1.12.4, 2. P. Akerboom Roelofarends- veen) 1.12.5. 3. F. van Duivenbode (Rotterdam) 1.21.7. 4. J. van Torre (Rotterdam) 1.13.0. 5. A. Dalmeyer (Schiedam) 1.13.1. Tennismeisjes zegevierden i EAST LONDON De Nederlandse tennissters Trudy Groenman en Elly Krocké hebben gisteren in het Zuidafri- kaanse Oost Londen beiden in de tweede I ronde dames-enkel van een internatio naal tennistoernooi gewonnen. Trudy Groenman schakelde de Zuidafrikaanse Dowdeswell met 62, 60 uit en Elly Krocké toonde zich met 60. 63 te sterk voor Doig (eveneens Zuid-Afrika). Australië gaf India geen kans MELBOURNE Australië, houder van de trofee, heeft te Melbourne op de eerste dag van de challengeround van het Da- vis Cuptoernooi een 20-voorsprong op India genomen. In het eerste enkelspel van de eindstryd versloeg Stolle de In diase nummer één Ramanathan Krishnan met 63, 62, 64. Vervolgens klopte Roy Emerson eveneens zonder al te veel moeite Jaideep Mukerjea met 75, 64, 6—2. In het dubbelspel, dat Australië van daag een beslissende 3—0-voorsprong kan brengen, ontmoeten John Newcombe en Tony Roche het Indiase dubbel Khrisnan —Mukerjea. De vrijwel ononderbroken stortbuien, die 18 uur lang Melbourne teisterden, maakten het tot kort voor de ontmoeting onzeker of de eerste enkelspelen inderdaad op tweede kerstdag aouden worden ver werkt Toen Stolle en Krishnan het tot de laatste plaats bezette Kooyongstadion betraden was het weer iets beter gewor den. De stormachtige wind eiste echter veel van de spelers. Zoals algemeen werd verwacht hadden de Indiase spelers nau welijks verweer tegen hun aanmerkelijk sterkere tegenstanders. Binnen drie uur was het pleit beslecht in deze eenzijdige wedstryd, waarin de services van Stolle en Emerson de Indiase spelers voor on overkomelijke moeilijkheden plaatsten Vooral Krishnan speelde byzonder ver dedigend. Hy bleef constant in de buurt van de baseline. Stolle maakte daarvan dankbaar gebruik. De Indiase vertegen woordiger miste elk zelfvertrouwen. Zijn service was zwak, waardoor Stolle direct kon oplopen, na met verre returns het initiatief te hebben overgenomen. Een 4—1-voorsprong en een stand van 40/0 op eigen service bood Stolle grote moge lijkheden snel de eerste set op te eisen. Fouten van de Australiër waren er de oorzaak van dat Krishnan nog twee games kon veroveren en met 6—3 ten onder ging- Een donderend applaus van de 15-000 toeschouwers viel Krishnan ten deel toen hy even later na een arbitrale fout Stolle sloeg de bal duidelyk „in", doch de umpire was van het tegendeel overtuigd opzetteiyk niet reageerde op de tweede service van de Australiër. Stolle vergroot te daardoor zyn voorsprong tot 4—2. Snel eiste deze daarop met 6—2 de tweede set op. Pas daarna toonde Krishnan zich voor Pele: nog vier jaar PARIJS De Braziliaanse voetbal ster Pele, voor een korte zakenreis op weg naar West-Duitsland, heeft gisteren ln Parijs verklaard over vier jaar met voetballen te willen stoppen. Het voor nemen van Pele is bij zijn club Santos in minder goede aarde gevallen. Het be stuur van Santos meent, dat Pele nog i jaar dezelfde ster kan blij- Jeugdcompetitie rste klasse B: NACSparta 2—4. cede klasse B: Baronie—Holland Sport Leo Duyndam contract bij Pelforth (Van onze sportredacteur) BREDA Leo Duyndam wil prol wielrenner worden, boe dan ook. De ta lentvolle amateur laat zich niet afrem men door KNWU-wetten (amateurs mo gen pas op 21-jarige leeftijd over) ei beloften („als jij bet goed gedaan hebi kun je In september een proflicentie halen"(. Vandaag gaat Duyndam zijn li centie voor beroepsfietser opeisen Mocht de KNWU bet hem weigeren, dan schakelt Duyndam een advocaat in. Hij Is van mening dat hij vrij Is een beroep te kiezen, dus ook dat van coureur. In tussen tekende Duyndam een contract met het Franse merk Pelforth en hij gaat dus samen rijden met Jan Janssen. Kurt Vyth en Piet Llebrechts hebben hem ontslagen van eerder getekende overeenkomsten met Aciflt. het eerst een vechter. Tot 3—3 hield hy stand, een voorsprong van 40/15 bood gro te mogeiykheden Stolle herstelde zich, won de game en kort daarop ook de set. Even hoop Jaideep Mukerjea bracht ln het twee de enkelspel even hoop in de Indiase har ten. Hij had gezien hoe de verdedigende speelwijze Krishnan fataal was geworden. Direct ging Mukerjea in de aanval en pas ln de elfde game slaagde Emerson erin de service van zyn tegenstander te door breken. waardoor hy de set met 75 kon winnen. Een snel verworven 3—1-voor- sprong bood de tweevoudige oud-Wimble- donKampioen grote mogelijkheden in de tweede set- Mukerjea gaf zich niet ge wonnen en na acht games was de stand 44. Het was echter te veel voor de man uit India geweest. Hy verloor zyn service en ging met 64 ten onder. Het was duidelijk: Mukerjea speelde een verloren partij. Via 2—0 werd het 4—2 in het voordeel van Emerson, die door de derde set met 62 te winnen de „Aussies" op een 20-voorsprong bracht in de eindstryd van het Davis Cuptoer nooi. Een hechte basis voor een 14e over winning Vanaf 1946 triomfeerde Austra lië 13 maal in de challengeround en Amerika 7 keer sedert het einde van de tweede wereldoorlog. Vanmiddag kwam het bericht door dat het dubbelspel tot verrassing van 12.000 toeschouwers hedenmorgen door het Indiase dubbel Krishnan en Jaideep Mukerjea in vier sets (4—6. 7—5, 6—4, 64) werd gewonnen van de Australiërs Tony Roche en John Newcombe. Daar door werd de stand 21 voor Australië, morgen worden de laatste twee enkel spelen gespeeld. Manchester United nederlaag na keihard gevecht LONDEN. De 2I-overwinning die Sheffield United gisteren op Manchester United, koploper in de Engelse eerste divisie, behaalde, is niet zonder slag of stoot tot stand gekomen. Behalve in het veld, waar zich één van de hardste wed strijden uit de Engelse voetbalgeschiede nis afspeelde, ging het ook op de tribu nes ruw toe. Drie personen werden zo ernstig door bierflesjes gewond,dat ze naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. De politie verrichtte in totaal vijftien arrestaties. Sheffields winnende doelpunt werd in de tweede helft door Mike Jones ge scoord. Beter dan Manchester United deed Liverpool het. Zowel zaterdag ln Londen als gisteren op Anfield werd het tegen Chelsea 21 en Liverpool kwam hierdoor gelijk in punten met Manchester: 30 uit 22 wedstrijden. Dit leidende duo wordt gevolgd door Chelsea en Nottingham Forest, dat met 10 van Everton won. Het enige doelpunt werd ln de eerste helft door Bob Mc- Kinlay gescoord. Zowel Chelsea als Not. tingham Forest hebben 28 punten uit 23 wedstrijden. In de onderste regionen werkte West Bromwich Albion zich iets omhoog door een 30-overwinnlng op Tottenham Hotspur. Newcastle United echter leed twee nederlagen (21 en 50 tegen Leeds United) en ook voor Blackpool, dat op eigen terrein met 41 van West Ham United verloor, wordt de situatie steeds slechter. Zaterdag: Chelsea—Liverpool 1—2. New castle United—Leeds United 1-2. Gisteren: Arsenal—Southampton 4—1, Burnley—Stoke C 0—2. Leeds U—Newcastle U 5—0, Leicester - Fulham 0-2, Liverpool- gham F—Ei leffleld U—Manches Australië heeft oog op Masopust PRAAG Josef Masopust, aanvoer- ;r van de ploeg van Dukla die volgend voorjaar tegenstander van Ajax is in de kwart finales van het Europa Cup toernooi, heeft een aanbieding gekregen uit Australië. In een interview met het sportblad „Csekoslovenksy" zegt de 33- jarige meest populaire speler van Tsj.- Slowakije: „Ik ben hlet geboren en ik hoor alleen maar hierthuis. Niets men selijk is echter vreemd aan mij. Van daar dat ik het aanbod ernstig zal over wegen. Ik voel me te oud om voor een buitenlands profteam van internationale faam te gaan spelen. In Australië zou ik echter graag nog een tijd willen voet- Geruchten dat de blonde verdediger zich binnenkort uit de wedstrijdsport zou terugtrekken sprak Masopust cate gorisch tegen: lllk blijf actief zolang als dat maar kan. Ik heb zelfs nog niet aan een afscheid gedacht". Italië De uitslagen van de wedstrijden, zaterdag gespeeld voor de eerste divisie van de Italiaanse competitie, luiden: Na 13 wedstrijden heeft Inter met 21 punten de leiding. Juventug staat met twee punten achterstand op de tweede plaats. Napels, dat 18 punten vergaarde, bezet de derde plaats. Peter Post tweede in wieleromnium ANTWERPEN - De Belg Patrick Sercu heeft gisteren ln het Antwerpse sportpaleis een Internationale wielerom nium gewonnen voor onze landgenoot Peter Post. De tweed? Nederlandse deel nemer, Jan Janssen, eindigde op de acht ste en laatste plaats. Peter Pn:>t kwam alleen achter de derm motoren tot een overwinning Hfj legde de 15 km af ln 14 min. 6 4 sec en ve. tlgde met deze tyd tevens een baanrecord Het oude record stond sinds 1965 met 14.17.4 reeds op zijn In eeq koppelwedstrijd over 50 km om de Challenge Louis de Winter zegevier den de Nederander- Plet van der Lans en Gerard Koel zy verwezen de Zwit serse koppels Pfennmger/Heberle en Da Rugna Herger naar de tweede en derde plaats De uitslagen van het omnium lulden: Puntenrace: 1 Patrick Sercu (Belg) 17 pnt. 2. Palle Lj kke (Den 14 put. 3 Peter Post (Ned.) 14 pnt. 7 Jan Janssen (Ned Afvalwedstrijd: 1. Sercu. 2. Lvkke, 3 Leandro Faggin (It.). 1 Post. 8 Janssen Tijdrit over 1 km met staande start 1. Sercu 1.086, 2. Faggin 1,12. 3. Post 1.12.2. 8. Janssen 1.15,2. 15 km achter dernymotoren: 1. Po6t 14 06 4. 2. Lykke, 3. Bugdahl. op 3 ronden: 6. Janssen. Eindklassement: 1. Patrick Sercu 8 pnt. 2. Peter Post 8.5 pnt (1 overw.), 3. Palle Lykke 8.5 pnt, 4. Leandro Faggin 18 pnt. 5/6 Klaus Bughdahl en Slgl Renz (W - Did.) 20 pnt. 7. Emlle Severeyns (Belg) 28 pnt, 8. Jan Janssen 29 pnt.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 7