Atleten raakten de overtollige calorieën kwijt in veldlopen Tweemaal een zege van v. d. Hulst in crosses 2 deelnemers dertien goed in sporttoto Ajax 1 maart tegen Dukla BATAVEN Weer winst voor Post-Pfenninger HOLLAND SPORTIEF SPARTAAN Athene en Hellas derde en vierde in Zaalhandbaltoernooi Krijgt Florence kans op de Olymp. Spelen? VOETBAL IN HET KERSTWEEKEND VAGINA 6 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 27 DECÊMBER 1966 HMJUu. VJ.n.r.: Chalotte Jasper», Mia v. d. Harg en Lies Visser lopen op het parcours van Duinrell om de groepsprjjs van De Bataven. Cock van der Hulst is op het ogen blik in een uitstekende vorm. Voor de vierde maal in dit nog prille cycle- cross-seizoen snelde de lange Swift- renner uit Zoeterwoude gisteren als eerste over de eindstreep. Na twee triomfen in België, één in Amsterdam (vorige week) en diverse eerste plaat sen in clubritten schreef Cock v. d. Hulst ook de jaarlijkse wedstrijd in Soestduinen op zijn naam. Een zege. die kwalitatief de beste is van dit jaar. DEN HAAG. De uitslagen van de wedstrijden voor sporttoto 25 luiden TelstarSittardla 20 P.S.V.Sparta 10 Willem H—M.V.V. 1—1 D.O.S.— D.W.S. 2—2 G.V.A.V.Xerxes 21 HeraclesVolendam 11 D.F.C.F.C. Den Bosch 00 CambuurR.C.H. 20 Holland SportEindhoven 30 de GraafschapZaanstreek 01 WilhelminaE.D.O. 21 ExcelsiorBaronie 4—1 Z.F.C.-^Fortuna VI. 1—3 Juist ingevuld ziet 't totoformulier er als volgt uit: 12 3 Telstar—SittardiaX P.S.V.Sparta X Willem H—M.V.V.X D.O.S.—D.W.Sx G.V.A.V.—Xerxes X HeraclesVolendam X D.F.C.F.C. Den Bosch X CambuurR.C.HX H. SportEindhoven X GraafschapZaanstreek X Wilhelmina—E.D.OX ExcelsiorBaronie X Z.F.C.—Fortuna VI. X De cijfers zijn: deelnemers 625.000, Inleg 872.105,- eerste prijs 1158.287.-, tweede prijs 86.339,-. derde prijs 43.169.-. Gisteravond hadden zich twee deelnemers met 13 goede voor spellingen gemeld. AMSTERDAM Het staat nu vast, dat Ajax d« eerste wedstrijd voor de kwartfinale van de Europacup voor landskampioenen tegen Dukla Praag op 1 maart in het Olympisch stadion in Amsterdam zal spelen. Er worden nog onderhandelingen tussen de Amsterdam mers en de Tsjechen gevoerd over de datum voor de returnwedstrijd. In Soestduinen, waar maar liefst 70 prQfs en amateurs aan de start ver schenen voor de 27 kilometer lange race over de zanderige en ook gladde bos paden, heeft Cock van der Hulst een felle strijd moeten leveren met de Naardense cross-specialist Cor Rut gers. Acht (van de negen) ronden hebben de Swift-renner en zijn Naar dense rivaal zij - aan - zij gestreden. Reeds in de eerste drie kilometer lange omloop hadden zij zich van de rest van het veld losgemaakt. Pas in de laatste ronde kwam er wijziging in de situatie. Van der Hulst ontdeed zich juist voor het luiden van de bel, van Rutgers en liep in de laatste kilometers maar liefst 58 seconden op zijn rivaal uit. Achter Cock van der Hulst die zijn kandidatuur voor de nationale titel en een plaatsje in de ploeg naar de wereldtitelstrijd duidelijk heeft ge steld en Cor Rutgers streed de Alphense Avanti-renner Cor van Tol eenzaam voor de derde plaats. In de eerste ronde had hij reeds 32 seconden moeten prijsgeven en hoewel zijn ach terstand op Van der Hulst steeds groeide werd zijn derde plaats niet meer bedreigd. Joop Zoetemelk, die misschien nog roet in het eten van de Alphenaar had kunnen gooien werd door pech achteruit geworpen. Hij ein digde nu als negende. De mededeling, dat hij deel uitmaakt van deselectiegroep van wegcoach Joop Middelihk voor de Nederlandse ploeg naar de Olympische Spelen in Mexico maakte heel veel goed De uit slagen luiden: Profs en amateurs: 1 C. v. d. Hulst (Zoeterwoude) de 27 kilometer in 1.25.30; 2 op 58 seconden C. Rutgers (Naarden); 3 op 1.39 C. van Tol (Al phen aan den Rijn); 4 op 3.02 H. Brinkman (Rotterdam); 5 op 3.05 Th. Meyer (Denekamp); 6 G. Ruttenberg (Baarn) z.t; 7 D. van Wilgenburg (Austerlitz); 8 B. Odijk (Alphen aan den Rijn); 9 J. Zoetemelk (Rijpwete- ring); 10 H. v. d. Horst (Stolwijk). Nieuwelingen: 1 D. Pos (Vreeland) de 18 kilometer in 1.00.23; 5 J. Witte- man (Voorschoten); 9 H. Steekers „Ouwe taaie" Joe Deakin LONDEN Joe Deakin, een van Engelands atletiek!enomenen uit het verre verleden, heeft zaterdag tijdens de jaarlijkse crosscountry van Richmond voor een opmerke lijke prestatie gezorgd. De 87-jarige Brit, die in 1908 bij de Olympische Spelen van Londen een gouden me daille won op de teamwedstrijd over 3 mijl, volbracht onder moeilijke omstandlgheder een cross dver 8 kilometer. Heel zwaar kreeg de superveteraan het kort voor de fi nish, waar het parcours bijzonder modderig was. Enkele malen kwam Deakin ten val, maar zelfs de mod der kon zijn weerstand niet breken. In het Belgische 's-Gravendeel werd zaterdag een cycle-cross gehouden over een afstand van 20 kilometer op een zwaar parcours. Tussen de Belgische renners bevonden zich ook enkele van onze landgenoten, die uitstekend voor de dag zijn gekomen. Gedurende twee ronden had zich uit de 30 renners een kopgroep van vier man gevormd, be staande uit onze Nederlandse kam pioen Cor Rutgers, de Zoeterwoudse rijder Cock van der Hul9t en de Bel gen Arenhouts en Van Olvenaarde. In de tweede ronde kwam Rutgers echter te vallen en verdween uit de strijd. Van Olvenaarde greep deze ge legenheid aan om vooruit te springen en bleef vrij lang ongeveer 50 meter voor de twee achtervolgers. Twee ron den voor de finish demarreerde Van der Hulst krachtig, wist los te komen van Arenhouts en ging ook over Van Olvenaarde heen. Hij wist tenslotte met een kleine 40 seconden voorsprong te zegevieren. De uitslag was: 1 C. van der Hulst; 2 Arenhouts; 3 Van Olvenaarde; 4 de de Nederlander Chris Looien; 5 Van der Linden; 10 Jan van Tol, Alphen aan den Rijn; 12 Jan van Tol, Gou da; 13 Jan van Dijk, Lisse; 14 Ben Odijk, Alphen aan den Rijn. V.l.n.r. Ralph Sloss, Freddy Franken- huyzen en Hernian Hoekstra in aktie om de worsten van Holland. Alle Leidse atletiekverenigingen heb- n de Tweede Kerstdag benut voor on- erlinge wedstrijden fesp. in Duinrell en ïeukenhof. Een vriendelijk winterzon ietje en het vrijwel windstill^ weer anl- neerden de deelname en maakte het oor de toeschouwers ook aantrekkelijk. De Bataven waren het vroegste uit de eren. Zij begonnen om 11 uur aan hun ;roepsveldloop. De eerste start bracht il direct een verrassing, niet Jac. Kraan .verd winnaar, maar Dorus Borst die de aatste maanden menig keer Duinrell op- :ocht om aan Zijn conditie te schaven voor de schaatssport. De gebroeders Brugman bleven niet veel achter, wat iet verdere verloop zeer beïnvloedde. .Technisch" man Gé van Niekerk liep een uitstekende race en bracht de ploeg van Gerard Brugman ruim aan kop. Met op de tweede plaats Adrie Brugmans ploeg. De volgende lopers hielden deze strijd in evenwicht en al mocht de jeug dige Irma van Winden iets van de voor sprong afknagen, genoeg was het niet en zo werd de ploeg van Gerard Brug man, Gé van Niekerk, J. van Rooden R. van Dijk, B. Koek en W. v. d. Gaag winnaar met 27.10.5; 2e werden Adrie Brugman, Th. Faase, B. v. Haasteren, S. van Winden, A. Geyer en A. Overde- vest in 27.27.9; 3e ploeg 3 27.46.1; 4e ploeg 4 27.50.5; 5e ploeg 2 28.31.2; 6e ploeg 7 28.19.9. GENT Peter Post en Fritz Pfen- ninger hebben op eerste kerstdag te Gent een internationale omniumwed strijd voor koppels gewonnen. De Ne derlands-Zwitserse combinatie toonde zich de sterkste in de puntenwedstrijd en de kilometer tegen het horloge waarvoor het koppel 1 min. 1.4 sec. no dig had. In de afvalwedstrijd zegevier den de Duitsers Altig en Renz, die 7 punten vergaarden. Post en Pfenninger werden met 10 punten tweede. Bij de sprint was de Belg Sercu de snelste in de eerste manche. Peter Post triom feerde in de tweede. Het eindklassement van de ploegen- omnium luidt: 1. PostPfenninger (Ned.—Zwits.) 7 punten; 2. Altig—Renz (W.-Duitsl.) 10Vj punten; 3. SercuBug- dahl (Belg.—W.-Duitsl.) 13', punten; 4. BeghettoFaggin (Italië) 14 punten; 5. LykkeEugen (Den.) 17 punten. In een americaine over één uur was de overwinning voor SercuBugdahl. De equipe legde 48,441 km af. LykkeEu gen ging als tweede over de streep en PostPfenninger werd met één ronde achterstand derde. Koel en Van der Lans eindigden als hegehde, zij hadden twee ronden achterstand op de Persoonlijke uitslag. Heren 3100 m.: 1 D. Borst 11.42.1, 2 2 A. Brugman 11.43.0, 3 G. Brugman 11.47.0. Heren 1550 m.: 1 A. Belt 5.49; 2 A. v. d. Pol 5.57, 3 Gé van Niekerk 5.59. Dames 775 m.: 1 Gerda Kraan 2.53, 2 Tr. Hennipman 3.17, 3 Ria de Winter 3.18.5. Meisjes 775 m.: 1 R. Witteman 3.01.4 2 S van Winden 3.18.7, 3 N. v. d. Hoorn 3.20.0. Jongens 775 m.: 1 W. van Niel 2.37, 2 J de Elzen 2.42, 3 Cl. v. Rooden 2.44. Holland leverde weer de strjjd om de worsten, de traditionele tenipolopen, waarin geprobeerd moet worden de zelf opgegeven tijd over een bepaalde af stand op de klokken te brengen. Bij de heren bleken John Bey, Alfred Verhoef en Coen Kemp over het meeste tempogevoel te beschikken. Zij benader den hun tijd tot 4.3 sec. Tweede werden v. Britsum. K. Linschoten en D. Landt- waardt en derde Fr. Beker. N. Seisveld en Carel Venetiën. Bij de jongens ging het te hard, want de winnaars, B. Renswou, J. Lamboo en G. Vink kwamen 7 sec. eerder binnen dan opgegeven. Tweede werden J. Ruigssink. Th. Staal en W. Veen (40 sec.) en de derde plaats was voor L. Mark, G. van Vliet en H. Hoekstra (42 sec.). De uitslag bij de jongens D en de pupillen was: 1 H. Hage, H. Kampen hout 9.3; 2 J. Zandbergen, R. Kemp, R. Frauenfelder 10.8. Sportief was ook present in Duinrell en hield een handicap-race. Wies van Britsum, met 45 sec. achterstand ge start, kwam als le binnen in 3.56. Ans v. d. Wijngaard, met 50 sec. han dicap gestart, deed echter niet veel voor haar onder en kwam tot 4.01, 3e Anne- lies v. d. Wijngaard 4.03 (geen handi cap), 4 B. de Jong 4.04 (10 sec.), 5 A. v. d. Mark 4.16 (35 sec.). Meisjes: le Ilja Labordus 3.19, 2e L. Hemerik 3.19, 3e P. Carree 3.59. De Spartaan hield op de Keukenhof haar onderlinge Kersteross. Bij de heren waren er enige verrassingen. Piett Bee- len werd uiteraard winnaar, maar 2e werd broer Ed met ongeveer 500 m. achterstand. Derde werd Wim v. Ger- ven en vierde W. van Gylswijk voor Bert Smit voor wie slechts een vyfde plaats was weggelegd. Hoewel Van Gerven en Smit beide met een geblesseerde voet aan de start ver schenen menen we toch dat Ed Beelen Bij de heren sprinters en' technische mensen kwam Jan Ransdorp als eerste over de finish, 2 J. Verhaar. 3e Th. van Jongens B: 1 Fr. Rooyakkers, 2e H. Ransdorp, 3e J. Broeke. Jongens C: 1 W. v. d. Klaauw, 2e J. Grimbergen. 3e W. Heemskerk. Dames'meisjes A en B: 1 R. Mesman, 2 C. Kaufmann, 3e N. Lommerse. C-meisjes: 1 C. Grimbergen, 2 T. van Diemen, 3 W. Geerlings. De wedstrijd voor niet KNAU'ers werd gewonnen door schaatser J. van Nooijen. UTRECHT Het Westduitse Dietzen- bach heeft gisteren in Utrecht het 12e internationale kersttoernooi, georgani seerd door enkele Utrechtse zaalhand balverenigingen, gewonnen. De Westduit sers versloegen in de finale het Utrecht se Atilla met 43. Bij de dames ging de overwinning naar het Tsjechische Spartak, dat in de finale Athleta (Utrecht) met 87 de baas bleef. Heren: om de eerste en tweede plaats: Dietzenbach (W-Dld)Atilla (Utrecht) 43, om de derde en vierde plaats Sport Vereent (Utrecht)Hastener Tv (W-Dld) 12—7. Dames: om de eerste en tweede plaats Spartak (Tsj-Sl)—Athleta (Utrecht) 8— 7. om de derde en de vierde plaats Athe ne (Den Haag)Hellas (Den Haag) 5 4. ROME Het Italiaans Olympisch Co mité overweegt ernstig Florence kandi daat te steken voor de organisatie van de zomerspelen van 1976. Giulio Onesti, directeur van Jiet comité, zal onderzoe ken of het mogelijk is het plan te ver wezenlijken. De kans dat de geteister de kunststad over acht jaar inderdaad gastheer voor de olympiërs wordt, is uiterst klein,1 aangezien de spelen betrek kelijk kort geleden in 1960 in Rome zijn gehouden. Bobby Charlton beste van Europa PARIJS Bobby Charlton van Man chester United, die zich tijdens het we reldkampioenschap voetbal in Londen faam verwierf, is door sportjournalisten van 22 landen tot „voetballer van het jaar" in Europa gekozen. De door het Franse tijdschrift „France Football" ge houden enquête wees verder uit, dat Bobby Charlton, die 82 punten kreeg, ge volgd werd door Eusebio met slechts 1 punt achterstand. De Duitser Franz Beckenbauer bezet met 59 punten de derde plaats voor de aanvoerder van het wereldkampioenselftal Bobby Moore (31 pnt.) en de Hongaar Florian Albert, die 23 punten kreeg. Hoewel de KNVB het gehele amateurvoetbalprogramma van het afgelopen Kerstweekeinde heeft geschrapt, is er zij het op bescheiden schaal toch nog wat gespeeld. Zo kwam eersteklasser Roodenburg op „Noord" tegen het Amsterdamse AFC binnen de lijnen en hielden ook UDO, Oegstgeest, SVOW, het Hillegomse SIZO en Stompwijkse Boys de spieren soepel. ROODENBURG-AFC 1—4 (1—2) De „snee" is er bij Roodenburg uit. De blauwzwarten, die het tot nog toe zo goed doen in de eerste klasse B zijn de laatste weken wat van slag. Oorzaak: het ontbreken van aanvals leider Aat Heymans. Ook gisterraid- dag op het zeer goed bespeelbare terrein van het sportpark Noord kwam het gemis van de blauwzwarte schutter weer overduidelijk naar vo ren. De voorhoede van de Kooiclub hing het harde werken van Sam den Os, Kees van Leeuwen, Eelke de Jonge en invaller Renzo Candido ten spijt als los zand aan elkaar. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat AFC koploper van de eer ste klasse A een ruime zege zou gaan behalen. Roodenburg nam door Kees van Leeuwen de leiding en kreeg ook wat kansjes op een grotere voorsprong. Doelman Kuikens stond echter verder Leids succes in de weg. AFC werd geleidelijk wat sterker en de grotere snelheid van de roodzwar ten werd tenslotte doorslaggevend. Tot tweemaal toe konden de Leidse verdedigers het in de eerste helft niet op geoorloofde wijze af en uit door scheidsrechter Wetselaar terecht toegekende strafschoppen schoten achteraenvolgens Nico van Til (pe nalty tegen Bertus de Jonge) en Frits Rörig (tegen Henny Hensen) de Am sterdammers naar een 12 voor sprong bij de rust. Na de hervatting ontnam Rörig de blauwzwarten al snel alle hoop op succes. Hij schoot de bal voor de derde maal langs doelman Keere- weer. Kort voor het einde bepaalde Herman de Waal de eindstand op 14. Voor Roodenburg is het te ho pen, dat in de (waarschijnlijk korte) tijd tot het herbegin van de compe titie een oplossing wordt gevonden voor de (tijdelijke?) vervanging van Aat Heymans. UDO-OEGSTGEEST 3—0 (1—0) De ontmoeting tussen de beide plaatselijke clubs is bijzonder sportief verlopen. UDO was gedurende de eerste speelhelft voortdurend in de aanval, maar zij moesten ervaren, dat vrouwe Fortuna „Oegstgeest" gunstig was gezind. Bovendien was keeper Binsbergen voortreffelijk op dreef. Hij wist zelfs een keihard schot van UDO-speler Kerkvliet te keren. De bal kwam zo hard aan bat de doelman er „groggy" van ging. 4 Minuten voor rust zag Bremmer de kans schoon Binsbergen te verschalken (10). Na de rust was het UDO-midvoor Bremmer, die de bal wederom in het net joeg: 20. Een kwartier voor het einde zorgde Bremmer voor het derde doelpunt uit een voorzet van W. Oudshoorn. SVOW-SPIRIT 4—1 (2—0) In Oude-Wetering hebben SVOW en het Oudekerkse Spirit zaterdag middag 'n „modderballet" opgevoerd. De Weteringers voelden zich op het glibberige veld het beste thuis en beslisten de vriendschappelijke wed strijd verdiend in hun voordeel. Sco re-verloop: 10 en 20 (invaller) Wim van Tol, rust. 21 De Man, 31 Jan van Heek, 41 Wim van ToL SIZO-VEW 8—1 (2—1) Vierdeklasser VEW heeft in Hillé- gom bij de sterke derdeklasser SIZO een voetballesje gekregen. De Bever- wijkers namen weliswaar1 door De Wagt de leiding, maar werden daar na door de Bollenstrekers overspeeld. Van der Jagt en Griekspöor zorgden voor een 21 ruststand en na de hervatting bepaalden De Jong (3), Hoogkamer (2) en Bakkér de eind stand op 81. WIT BLAUW RK-ST. BOYS 3—2 Gistermiddag speelde St. Boys 1 een oefenwedstrijd tegen Wit Blauw 1, een ploeg die momenteel de 2e plaats bezet in de 4e klas. Beide partijen traden met enkele invallers aan en het was wel te verwachten, dat men op het modderige veld geen hoog staand voetbal zou spelen. Desondanks was het een levendige wedstrijd met gelijke kansen. Al na 10 min. opende Wit Blauw de score, maar reeds en kele minuten later maakte G. Lelie veld weer gelijk (11). Na de rust kwam Wit Blauw in korte tijd tot een 31 voorsprong. Hierna konden de Stompwij kers uit een veldover- wicht de achterstand nog met een doelpunt reduceren d.m.v. spil M. van Leeuwen (32), waarmee Wit Blauw zich de gelukkige over- mocht 1 Ole niet gemist Het ontbreken van Ole Frlt- sen, die dinsdag als bruide gom fungeert in zijn vroegere Deense woonplaats Veile, ls voor GVAV niet van beslissen de betekenis geweest tegen Xerxes. De Rotterdammers schenen lange tijd met succes een defensieve tactiek te kun nen uitvoeren tegen de onvol ledige Groninger-voorhoede, maar kort voor de rust werkte de bijzonder actieve Hordijk zich met vallen en opstaan door de verdediging van de gasten. In de tweede helft nam Xerxes meer risico's, doch de vdak niet onaardig opgezette aanvallen leverden door een gebrek aan temp» geen resultaat op. GVAV ver grootte de voorsprong toen doelman Treytel een hard schot van de goed spelende Fransen niet voldoende onder controle kreeg, waarvan Koe man gebruik maakte. Een schot van Hanegem gaf de Rotterdammers nog korte tijd Illusies, maar de stootkracht was onvoldoende. GVAV—Xerxes 2—1 (1—6). Hordijk 1—0, 62. Koeman 2—0, 71. Hanegem 2—1. Scheidsrechter: Regtop, toe- toeschouwers: 11.000. Vasovic Sneller en aanwinst Ellnkwijk heeft door stug ver dedigen tegen Ajax tot de rust illusies op een redelijk resul taat gehad. De Zuilenaren stonden toen met 10 achter doordat Van der Merkt een schot van Nuninga van rich ting had doen veranderen. Maar al in die eerste drie kwartier was het ook duidelijk geworden dat het zieker een klasse beter spelende Ajax dit zwakke Elinkwijk tenslotte toch wel zou overmeesteren. Een boogbal van Klaas Nunln- ga in de 55ste minuut bracht die verwachte ommekeer. De druk wprd nu zo groot, dat. de Zuilense verdedigers alleen nog met kunst- en vliegwerk erger konden voorkomen. Een door Swart benutte strafschop wegens hands betekende de knock-out voor Elinkwijk, dat daarna door Nuninga (nog 2 x). Johan Cruyff (2 x) en Swart naar een kansloze 80- nederlaag werd gespeeld. De Joe go-Slaaf toonde zich al spoedig een geduchte aan winst. zowel verdedigend als aanvallend. Ajax—Ellnkwijk 80 (10): 29. Van der Merkt (eigen doel) 1—0, 55. Nuninga 20, 64. Swart 30, 68. Nuninga 40, 74. Nuninga 5—0. 75. Cruyff 6—0, 80. Cruyff 7—0, 85. Swart 8—0. Scheidsrechter Schalks, 22.000 toeschouwers. beter ADO Een aanvallend, sneller spe lend ADO heeft Fortuna '54 in Geleen een verdiende 1-3 nederlaag toegebracht. For tuna kreeg al in de zesde minuut «en tegenslag te in casseren toen de plotseling geheel vrijstaande Aarts een bal in eens op zijn schoen nam en van wel 20 meter met een hard schot doelman Pakbeers verraste. Tot de rust schiep Fortuna zich nog wel enige kansen ADO kreeg die trouwens ook maar tot doelpunten kwam 't niet omdat enerzijds For tuna dat vrij tempoloos speelde, over geen aanval ler beschikte die in 't doel gebied de zenuyven meester bleef. Anderzijds omdat ADO nog wel eens de pech had dat harde schoten op doel op het laatste moment geblokkeerd werden. In de tweede helft bleef ADO ge vaarlijker. In een periode dat Fortuna met tien man moest spelen omdat de Duit ser Fischer in de kleedka mer voor een oogblessure werd behandeld hij zou later weer in het veld terug keren kwam ADO door de altijd attente Heijnen op een 2-0 voorsprong en Aarts scoorde een kwartier voor tijd zelfs een derde doelpunt PSV won verdiend Een opmerkelijk enthousiast opererend PSV is tegen het voortreffelijk verdedigend, maar aanvallend zwakke Sparta-team nog net met de hakken over de sloot gekomen. De Eindliovenaren wonnen, volkomen verdiend, met 1—0 dank zij een ferme kopbal van Kemper na 24 minuten uit een voorzet van Van der Kuylen. Voor de rust werd er door beide ploegen goed gevoetbald, maai' halverwege de tweede helft daalde het spelpeil zien derogen. PSV-doelman Boersmu heeft het bijzondei' gemakkelijk ge had. daar de Rotterdamse voorwaartsen zich geen enke le reële scoringskans wisten te scheppen. Zijn even Jonge overbuurman Jan van Beve- ren. had het heel wat drukker en moeilijker. Hij werd in zijn taak uitstekend bijgestaan door Eijkenbroek en Laseroms, die van de Spartanen het meest op de voorgrond traden, terwijl bij de thuisclub vooral Pijs en Kemper de aandacht op zich vestigden. PSV—Sparta 1—0 (1—0). 24. Kemper 10. Scheidsrechter Dorpmans toeschouwers 13.000 Sittardia invallers Sittardia heeft zeer duidelijk gemerkt dat het drie bekwame krachten miste in de strijd tegen Telstar: Willy Dullens. Cebinac en Popovic. Dat was niet bevorderlijk voor de rust en de zekerheid bij de Lim burgers. Telstar dat de strijd met enige angst was begon nen, omdat het zijn twee gro te pijlers in de defensie. Kort (geblesseerd) en Althoff (blinde-darmontsteking) niet kon opstellen, kreeg het daardoor onverwacht gemak kelijk. Toen al snel bleek dat er bij Sittardia meer gepraat werd dan gevoelbald Brull liep een officiële waarschu wing op wegens het zich her haaldelijk bemoeien met de leiding ging Telstar rusti ger spelen. De twee kansen die voor de rust waren aan gegrepen waren tenslotte vol doende. Het tweede doelpunt was het resultaat van een prachtige solo van Bond. TelstarSittardia 20 (20). 32. Bond 1—0. 39. Jonker 20. Scheidsrechter Godding, toeschouwers 9.000. NAC drie punten NAC heeft aan het kerst weekeinde drie punten over gehouden. De Bredanaars wonnen zaterdag van DOS en gisteren haalden zij dank zij een defensieve tactiek bij Feijenoord een punt weg. NAC vertrouwde in Rotter dam volledig op zijn verdedi ging. die eigenlijk helemaal niet zo sterk was. Keer op keer werd er misgetrapt in de Bredase achterhoede waardoor Feijenoord legio kansen kreeg. Dank zij veel geluk kwam er slechts een doelpunt uit dat gescoord werd door tKindvall. Wanneer NAC in de aanval ging was dat direct bijzondei' gevaarlijk, vooral door de ac tieve Visschers. die de gelijk maker scoorde en de stevig bewaakte Frans Bouwmeester. Feijenoord speelde in het be gin bijzonder verdienstelijk voetbal, vooral toen Moulijn goed zijn lijn hield en regel matig in het spel werd betrok ken. Toen het echter tegen ging zitten verloren de Rot terdammers hun zelfvertrou wen, waardoor er onzeker ge speeld werd. Feijenoord—NAC 1—1 (1—1). 16. Kindvall 1—0, 31. Visschers 11. Scheidsrechter V. d. Veer 34.000 toeschouwers. Inspanning Go Ahead Heel hard heeft Go Ahead moeten werken om de pittige ploeg van FC Twente op af stand te houden. De Deven- ternaren begonnen in hoog tempo de Twentse verdediging onder druk te zetten. Nadat Niehaus in de 18e minuut uit een hoekschop doelman War ring a handig had gepasseerd, kwamen de bezoekers er meer aan te pas. Toch konden de voorwaartsen van Twente de Deventer-verdediging, die deze middag bepaald niet sterk speelde, niet voor onoplosbare problemen stellen. Dat 'lukte scheidsrechter Van Ravens, die enkele zeer merkwaar dige beslissingen nam, bijna wel: hij floot voor doelpunt toen de bal de lijn nog niet was gepasseerd en moest een scheidsrechtersbal geven op nog geen halve meter van het Deventer-doel. Na rust zag Go Ahead geen kans meer een doelpunt aan de score toe te voegen. Naarmate de wedstrijd vorderde nam ook de stoot kracht van de Twentenaren verder af. Go AheadFC Twente 10 (1—0). 18. Niehaus 1—0. Scheidsrechter Van Ravens, toeschouwers 14.500. Na rust DOS toch wakker Willem II is dank zij een bij zonder energiek slotoffensief een punt rijker geworden. De Tilburgers bleven ook tegen MVV beneden eredivisiepeil. De Limburgers die niet veel beter speelden, waren tech nisch wat beter onderlegd en gingen met meer overleg te werk. Veel aanvallen van MW liepen echter dood op buitenspel, vooral van de ag- gressieve Brokamp. De Lim burger kreeg tenslotte kort na rust eindelijk zijn zin, toen geen enkele Willem Il'er rea geerde op een dieptepass van Nqmes. Met alleen Schobert voor zich maakte Brokamp geen fout. Dat doelpunt schudde Willem II pas echt wakker. De wedstrijd kreeg een vinnig karakter en MVV'er Geurten maakte het zo bont dat hij door scheids rechter Van Oostrom op de bon werd gezet. Achttien mi nuten voor het einde viel de gelijkmaker, toen Van Orsouw de bal na een omhaaltje van Timmermans Ineens inschoot Willem II—MVV 1—1 (1—0). 46. Brokamp 0—1, 72. Van Or souw 11. Scheidsrechter Van Oostrom toeschouwera 6.000. Vasovic aanwinst gelijkspel Een voor rust veel beter spelend DWS had weinig moeite om de wankele DOS- defensie keer op keer te pas seren. Vanaf het beginsignaal ondernam de Amsterdamse voorhoede een aantal geraffi neerde aanvallen. In de 28e minuut nam Geurtsen heel tactisch een vrije schop en de mee naar voren gekomen Flin- kevleugel schoot onhoudbaar voor Hoogeveen in: 0—1.Twee minuten later was het zelfs al 0—2 toen Krulver met een beheerst boogballetje scoorde. Zeven minuten voor de rust kopte Achterberg een door Wery genomen hoekschop handig achter doelman Schrij vers, waardoor de ruststand 12 werd. In de tweede helft kwam een herboren DOS in het veld. Ondanks veel paniek in de Amsterdamse defenstie slaagden tie DOS-voorwaart sen er echter niet in de gelijk maker tot stand te brengen. Vijf minuten voor het einde werd De Kuiper onreglemen tair door Borghuis %estopt en Wery schoot de strafschop keihard in. DOS—DWS 2—2 (1—2). 28. Fllnkevleugel 0—1. 30. Krui- ver 0—2, 38. Achterberg 1—2, 85 Wery 2—2 (strafschop). Scheidsrechter: Roemer, toe schouwers: 9.500.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6