Microkorfbal JACQUES VAN RUITEN WEER CLUBKAMPIOEN VAN „DE TREFFERS" Mary van Ruiten en Fons van Rijn onttroond PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 27 DECEMBER 1966 Op de tweede Kerstdag werd om streeks 12 uur ontdekt, dat ingebroken was in het clubgebouw van de korf balclub Fluks aan de Zoeterwoudse- singel. Uit de kantine worden enkele flesjes frisdrank vermist. Bij de ont dekking van de inbraak kwam men tegelijkertijd op het spoor van een andere in het aangrenzende schoolge bouw van de kleuter- en lagere school aan de Lorentzkade. Daar stortten de daders een zinken bak met zand om op de vloer en spoten ze met een brandslang speelgoed en leermiddelen onder water. Een staaltje van vandalis me,, dat slecht past in 't feest waarop ieder wordt aangespoord tot vrede en goede wil. Voor het overige was het in Leiden op crimineel gebied toch een rustige kerst. ZALIG KERSTMIS OP DE BON! In de Kerstnacht tijdens de nachtmis van 12 uur in de Meer- burgkerk te Zoeterwoude H.R.. heeft de Rijkspolitie kring Ha- zerswoude Rnd. gemeend een aantal wets-overtreders (zij had den hun auto geparkeerd bij een bus-halte, waar in deze nachte lijke uren geen bus meer pas seert of stopt) een Kerstverras sing te moeten aanbieden in de vorm van een bonnetje op hun auto. Het was een zalige ge dachte van een overijverig poli tieman, welke bij de kerkgangers in de „Stille Nacht" minder za lige gedachten heeft opgeroepen. Auto ramde Ahob bij „Groote Vink" Bij de spoorwegovergang „De Groote Vink" vloog een inwoner van Wad- dinxveen gisteravond omstreeks tien minuten over negen met zijn personen auto komend uit de richting Leiden vermoedelijk door te hoge snelheid uit de bocht, tengevolge waarvan de auto in de linkerwegberm de paal met het automatische beveiligingssys teem (ahob) voor de wielrijders omver reed, daarna over de rails doorschoof en vervolgens met een draai van een kwart slag tot stilstand kwam tegen de knipperlichtinstallatie op de Rijn dijk. Van de drie inzittenden werd er één lichtgewond, voor wie opname in het ziekenhuis niet noodzakelijk werd geacht. De Spoorwegen ondervonden enige vertraging tot het tijdstip, waar op het baanvak vrij was. Voorlopig is een wacht aanwezig om de weggebrui kers te waarschuwen voor de weg- gévallen lichten aan één zijde. Zeven Swift- oestuursleden Het bestuur van de Leidse ren- en toervéreniging Swift-combinatie bestaat uit zeven leden. Naast de reeds eerder genoemde leden voorzitter A. Ver- meuden, secretaris J. v. d. Lelie, pen ningmeester J. Bink, J. Riethoven, J. Groenenwegen en W. van Duivenbode heeft ook sportcommissielid R. (Dolf) Wallet zitting in het bestuur van de blauwwitten. Staken van de stemmen kan nu niet voorkomen. GESLAAGD Aan de vrije Universiteit te Am sterdam voor het kandidaatsexamen sociale wetenschappen, de heer W. M. de Pijper, Alphen a.d. Rijn, Aan de Technische Hogeschool te Delft voor het propaedeutisch elektro technisch ing., de heren J. W. Duppen, Wassenaar, en J. Wijnbeek, Leiden. Voor het examen prop. scheikun dig ing., de heren J. C. L. v. Buuren, Leidschendam, en A. H. Kooij, Bos- Aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen, de heer J. A. J. Verlaak, Leiden (kand.ex. 2e ged. tandheelkun de) en A. M. M. Kouwenhoven, Leid schendam (kand.ex. 2e ged. genees kunde). Aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen voor het doet. psychologie, de heer J. Kuenen, Leiden. FOKRESULTATEN OP KERSTSHOW De fokkers van de L.P.K.V. heb ben weer goede resultaten behaald op de Kerstshow in Boskoop. De be langrijkste resultaten zijn: Konijnen: de heer S. K. v. d. Reij- den met vlaamse reus wit 2.g; de heer Bavelaar met Franse hangoor lzg -zg- lzzg beker; de heer Zevenhoven met nw. Zeelander wit. lgg 2xxg; de heer Kraaienoord met witte van Ho- tot lxlgg Ixg; de heer P. Zwanenburg met bl. Wener 2xzzg beker- vo:r de mooiste ras oud; de heer Hus met Thuringer 2xgg^ de heer Gommans met alaska lxzg' lxgg; mevr. Duiker 2xg met Rus zwart; Comb. Jansen met pool lxlzzg beker; de heer Ho- gervorst met pool bl. oog lxzg lxlzzg. Cavia's: Ingrid van Kasterop met langharige rood 1. ggl lxzzg bederf en standaard x met pluimvee; N. langharige rood 1. ggl lxzzg beker Hoven met Antwerpse baardkriel lzg lxgg; idem met orpington lxgg lxzg lxzzg beker. Sierduiven: de heer v. Aangevaren met Brunner kropper 3xzg lxzzg mooiste van de sierduiven; de heer v. Hoven met Valencianen 2xzg met O.H. meuw 1 zg. Watervogels: de heer De Groot met Pekingeend lzzg met bergeend zg met rouaan zg lxzzg; idem met kwaker 2xzzg mooiste van de watervogels. Leidse Burgerlijke Stand Gehuwd: A. van der Waals en A. Bink. Geboren: Corien, d.v. J. Laban én N. van der Lem; Marianne Hendrica, d.v. H. Sprokkerieft en J. M. van Halm; Jacomina L. J., d.v. M. Kleinen en J. A. A. M. van Rijen. Overleden: E. J. A. de Keurling, 78 jaar, wed. van H. Bosrn&n; W. J. Ko eken, 55 jaar, echtgenote van H. van Heek; A. van Dijk, 77 jaar, man; J. M. Hessier, 58 jaar, vrouw. Dank zij de nieuwe sporthal te Den Haag zijn de korfballers uit Leiden en omgeving in de gelegenheid gekomen „het korfballoze tijdperk", dat duurt tot half februari, met microkorfbal op te vullen. Voor de hoofd- en over gangsklasse is reeds een landelijke competitie aan de gang. Van Leidse zijde doen de overgangsklassers Da naïden en Vicus Oriëtis mee. Niet alleen in Den Haag, maar ook in Rotterdam bestaat er dit jaar weer de gelegenheid tot microkorfbal. De meeste Leidse club hebben met enkele twaalftallen ingeschreven. In de landelijke microcompetitie hebben Vicus Oriëntis en Danaiden beiden reeds een wedstrijd gespeeld, respectievelijk tegen Roda en Sper wers. Vicus O. won met 86 en Da- aiden verloor met 1210. Voorts speel de Sperwers tegen Swift (A.) en ver loor met 85. Hedenavond staat de Leidse derby DanaidenVicus Oriën tis op het programma. Op 2e Kerstdag was de Pancratlus- zaal liet schouwtoneel van de finales voor de klubkampioenschappen welke jaarlijks door de tafeltennisvereniging „De Treffers" worden georganiseerd. Voor het betwisten van deze eer geeft men elkander niets toe, zodat meestal In een sportieve strijd verrassingen niet uitblijven. Dit was ook dit keer het geval. Tom Hoogenboom, die zich intus sen tot de routiniers mag rekenen, drong via een fraaie overwinning in drie games waarvan de laatste met 2116 op Kees Vesseur, door in de fi nale. Hier vond hij in de finale achter de tafel tegenover zich de in goede vorm spelende Jacques van Ruiten. Laatstgenoemde besliste dit duel in zyn voordeel en mocht zich verdiend klub- kampioen van „De Treffers" noemen. Ook in het dubbel triomfeerde Jacques van Ruiten, nu samen met Kees Vesseur. Het werd echter .een zeer spannende strijd aleer Wóut Heemskerk en Ton Hoogenboom in drie games met 2116. 1921 en 2119 de eer aan het genoemde duo moesten laten. Bij de dames bereikte Mary van Ruiten met twéémaal 2117 winst op de jeugdige Joke Vesseur de finale. Ook Nelly Elstgeest bereikte de finale maar kreeg het in de tweede game van Mar jan van Klink beslist niet cadeau. Met 2119 bereikte z de finale. Hierin zorgde zij voor een prachtige ver rassing door in drie games Mary van Ruiten te slaan en te onttronen n.l. met 21—19, 14r—21 en 21—17 behaalde zij de begeerde klubkampioenstitel. Niet minder spannend ging het er bij de jongens aan toe. Nadat Fons van Rijn in een spannende tweede game met 26—24 op Koos van Beek de finale be reikte, plaatste zich hiervoor ook Bert Akerbom door zijn overwinning op Hans van der Zwet. Bert Akerboom werd hier kampioen nadat hij onder grote span ning met 2725 in de tweede game wist te zegevieren. By de meisjes was de finale minder spannend. Hier toonde Joke Vesseur zich een klasse apart en met 21-11 en 21-14 liet zij Nelly van Ruiten als een eer volle tweede achter zich. Evenzo ging het bij de jongens-aspi ranten. Hier werd Gerry Hoogenboom kampioen na een gemakkeiyke 21-11 en 21-10 zege. Met spanning wordt nu uitgezien naar de finale voor de oud-voorzitters- cup, welke gespeeld wordt op zaterdag 7 januari a.s. Eveneens een evenement van betekenis in De Treffers-gelederen. RIJP WETERING Contactavond v.v. „Rijpwetering" Voor senior- en ondersteunende leden (met dames) van de v.v. „Rijpwete ring" wordt donderdag 29 december a.s. wederom een gezellige contact avond georgniseerd in de zaal van café „Rustoord". Aanvang half negen pre cies! Er wordt deze avond geen inleg- geld geheven, maar men wordt wel verzocht precies op tijd aanwezig te zijn. Degenen, die na half negen bin nenkomen, kunnen niet meer aan het prijsjassen deelnemen. Uitslag prijsjassen Het vorige prijsjassen t.b.v. de bejaardenkas had als uitslag: Kruisjassen: 1 P. Boerse 3783p., 2 mevr. v. Zeil 3757; klaverjassen: 1 J. Nederstigt 5616. 2 mevr. Beelen 5546, 3 J. Bakker 5130. 4 J. Kouwenhoven 5106, 5 H. Weenink Wz. 5060, 6 J. Turk 5059, 7 mej. T. Heemskerjc 4921. Musea en Tentoonstellingen De Ruif Janvossensteeg 59): „Affi ches". Dagelijks 10 uur v.m.8.30 uur n.m. (behalve zaterdag en zondag). Academiegebouw (Rapenburg 73). Tentoonst. i Kees Vollemans. Dagelijks beh. zond. 105 uur. De Lakenhal (Oude Singel) Dag. 10-5 uur. zond. 1-5 uur. Tentoonstelling Prenten uit Prentenka binet (tot 10 jan.). Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat 1). Dag. 1017 uur (zondags 13—17 uur). Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11. Tentoonstelling werk van Dibbits en Hligemann. Open. dag. beh. ma. en zo. 11-18 uur. (Tot 31 december). Boerhaavezaal. Tent. v. Gent en Dietz 14 t.m. 17 dec. (dag. 19—21 uur. Zat. ook 15—17.30). Museum voor Volkenkunde (Steenstr.) Tent. „Bali, beeld en droombeeld (van af 17/12 tot 1/3). PATER H. C. J. VAN DER LINDEN In overleg met zijn overste heeft pater H. C. J. van der Linden, kape laan van de St. Antoniuskerk. beslo- ten als priester zyn academische studie voort te zetten in Utrecht. Pa ter Van der Linden heeft destijds, wegens een oogziekte, zijn studie moeten onderbreken. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Op de laatste bridgeavond van de Leiderdorpse Bridgeclub, donderdag jl. gehouden, zyn de heren Tijssen-De Winter, voor het eerst uitkomend in groep rood, direct doorgelopen naar de eerste plaats, waarvan zij Gerlich-v. Leeuwen verdrongen. De dames Jans- Van Zonneveld handhaafden zich op de fraaie tweede plaats. Het echtpaar v. Donkersgoed degradeert hier naar groep zwart, waar de heren Jans- Pouw met grote voorsprong als eer sten eindigden en de dames Hooger- vorst-Zandbergen tot de tweede plaats opklommen. Ex-wedstrydleider F. van Zonneveld met zijn partner J. de Ko ning kunnen hun vorm maar niet te pakken krijgen. Na vorige week de op een na onderste plaats bezet te hebben eindigden zij nu onderaan wat tot ge volg heeft volgende week in groep groen te moeten uitkomen, waar Loof- Witkamp bovenaan eindigden en dus hun vorm te pakken hebben. Deze pres tatie wordt beloond met promotie naar groep zwart. Onderaan eindigden me vrouw Van Schendel-hr. Bosse. In groep geel kwam het echtpaar Van Klaveren aan de*kop, dat nu in groep groen gaat uitkomen, Een kans is er nu voor het echtpaar Rompes om a.s. donderdag bovenaan te eindigen. Stand: Groep rood: 1 Tijssen-De Winter 376 p., 2 dames Jans-Van Zonneveld 367 p., 3 Gerlich-Van Leeuwen 358 p., 4 Pias- De Vries 349 p., 5 dames v. d. Byi-Zwa- nenburg 332 p., 6 echtp. Groesbeek 325 p., 7 Duyker-Kieft 306 p., 8 echtpaar Van Donkersgoed 298 p. Degraderen echtp. v. Donkersgoed. Groep zwart: 1 Jans-Pouw 359 p., 2 dames Hoogervorst-Zandbergen 334 p., 3 dames Altink-v. Upwich 331 p., 4 Van der Koog-WeSsels 325 p., 5 echtp. Verduyn 322 p., 6 mevr. Van Berge Henegouwen en partner 298 p., 7 echtp. Stokhuyzen 283 p., 8 De Koning-Van Zonneveld 279 p. Promoveren: Jans-Pouw, degrade ren: De Koning-v. Zonneveld. Groep groen: 1 Loof-Witkamp 344 p., 2 Blom-Danz jr. 331 p., 3-4 dames Van Gelder-De Jong en gebr. Karstens 327 p., 5 Damen-Schippers 310 p., 6 v. d. Bijl-Zwanenburg 305 p., 7 mevr. Zwarts-A. Karstens 291 p., 8 mevr. Van Schendel-hr. Bosse 263 p. Promoveren: Loof-Witkamp, degra deren: mevr. Van Schendel-hr. Bosse. Groep geel: 1 echtp. van Klaveren 336 p., 2 echtp. Danz 312 p., 3 echtp. Rompes 311 p., 4 Van Berge Henegou- wen-Brummelkamp 299 p., 5 echtpaar Schutte 291 p., 6 echtp. Lenaers 287 p., 7 Veldhuyzen-Van Vliet 260 p., 8 da mes Bosse-Wessels 244 p. Promoveren: echtp. Van Klaveren. VOORSCHOTEN Frontale botsing Vrijdagmiddag kwart over vijf kwamen twee brom fietsers op 't fietspad langs de Veur- seweg frontaal met elkaar in botsing, vermoedelijk door de regen misleid. De 19-jarige Th. van G. uit Voorscho ten liep bij zijn val een hersenschud ding en een dubbele beenbreuk op, de ander, H. A. K. uit Rijswijk be kwam een ernstige hoofdwonde. Bei den zijn ter behandeling naar het zie kenhuis overgebracht. Goochelmiddag Woensdagmiddag om 2 uur komt in het Cultureel cen trum mr. Pierre goochelen voor de kinderen van alle lagere scholen. Toe gangsprijs f 1,25. De zaal gaat om 1.30 VERTEDERING IN DE ST. PETRUSKERK.. PAUZE Kabouters en gidsen van de Lydia- groep voerden gistermiddag in de St. Petruskerk een kerstspel op, dat door kapelaan Van Egmond was ontworpen en ingestudeerd. Op het priesterkoor speelden de aan het evangelie ontleen de taferelen zich af onder begeleiding van een vertelster op de preekstoel en twee gitaarspelende gidsen, die ter inleiding bekende en minder bekende I kerstliederen zongen. Uit de sacristie dwarrelden engeltjes en herders in de loop van het spel over de altaartreden om het pasgeboren Kind te aanbidden en lof te zingen. De ouders van de jongste acteur keken vanuit de kerk toe: hun zoon Robbertje Voskuil, een paar kerstkaarsen lang, was het mid delpunt van alle activiteit, die hij wat onwennig over zijn kleine hoofdje liet komen. Het spel bevatten drie delen: De boodschap aan Maria, het bezoek van Maria aan Elisabeth en de ge boorte van Jezus. Met vrouwelijke vertedering omrin gen de- Lydia-meisjes op de foto de baby, die zich kennelijk beter thuis- voelt in de armen van zijn pseudo- moeder dan in de kribbe. EN GEBLAAT BIJ DE ST. ANTONIUSKERK ONTMOETING OP DE MAAN Het bolle gezicht van de maan toon de zich eindelijk weer 'ns aan de Ne derlanders. Eenmaal per maan(d) is de maan vol. Het uitzicht op onze zuster in het heelal was echter door hardnekkige bewolking verstopt ge bleven. Daarom was het verrassend nieuw haar als een zilveren bal van de Kerstboom boven de daken te zien hangen, met de wijze glimlach van Mona Lisa. Door de Lunar Orbiter II zijn op een afstand van 45 km foto's van de maan gemaakt een triomf van het menselijk vernuft. Deze foto's staan ons toe te dwalen in een doods landschap van dorre kraters, kale rot sen en woestijnen van gruis, tot we olotseling de verwrongen resten zien liggen van een Amerikaanse of Rus sische satelliet. Wij weten, hoe ze op de maan terecht zijn gekomen. Het is echter teleurstellend dat we dat wel weten en er niets van af weten, hoe het menselijk vernuft ginds op de aar de terecht is gekomen. En de maan glimlacht als Mona Lisa. raadselachti ger dan ooit. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 22 dec. t/m 28 dec. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Kus me, sufferd (18 jr.) Dag. 7.00 en 9.15 uur. De jongen uit 't Wilde Westen (a.l.) zondags: 2.30 en 4.45 uur Dag. 2.30 u. Zond. 2.30 en 4.45 uur Lido: Gooi het maar.in mijn pet (a.l.) Dagelijks 2.30, 7.1J> en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: De stem van het water (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Persona (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: De grote goudroof (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: Adios Gringo (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.30 uur Zondag: 2.30, 4.45, *7.15 en 9.15 uur PUNT Misschien trokken de schapen op het kerkplein van de St. Antonius kerk aan de 5 Meilaan wel de meeste belangstelling tijdens het kerstspel, dat kinderen van de parochie o.l.v. het echtpaar Pieters gistermiddag in de open lucht opvoerden. Het spel was niet ten onrechte een „levende kerst stal" zoals het was aangekondigd. Bla tend en onder achterlating van min der geurige souveniertjes dribbelden de beesten schaapachtig tussen de spe lers door, in hun warme wollen vacht heel wat beter tegen de kou beschermd dan de talrijke toeschouwers, die in rijen rond het plein geschaard ston- Een verteller zag „vanuit den hoge" van de trap naar het ontmoetings zaaltje op het landelijke toneeltje neer en dirigeerde met zijn tekst de levende beelden beneden. Als er spra ke was van het ontsteken van het licht in de stal (een stuk of wat rieten matten als een kaartenhuisje in elkaar gevouwen) dan stak Jozef prompt het rode licht van een automistlamp Een soort marionettenspelletje zonder touwtjes. Een klein koortje vormde 'n welluidende achtergrond voor dit spel, dat (voor het eerst opgevoerd) een groot succes bleek te oogsten. Op de foto staan de wolproducenten in slagorde opgesteld met hun neus boven de rozenstruiken, waar geen groen blaadje meer van te peuzelen valt. Het gazongras vond gretiger af trek. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN Gevestigde personen in de week van 12 t/m 19 december 1966 M. v. Beek-Zwarts en fam. Wagner- plein 70; J. W. I. M. Simons en fam. Boerhaaveln. 62 wetensch. ambt. R. U. M. Stillebroer Hugo de Grootstr. 16; C. J. Pantekoek Burggravenln, 18; C. Bax-Kortekaas Boerhaaveln. 2; M. Kuik Jan v. Goyenkade 16; A. A. Soeteman de Bazelstr. 4; J. C. Rademaker Ryns- burgerweg 10 verpleegster; J. A. W. Roodenburg Mozartstr. 227; H. Keijzer Minnebroersgracht 21a militair; A. A. LEIDSE AGENDA DINSDAG 27 DECEMBER K. en O. Leiderdorp kindervoorstel ling marionettentheater Bert Brugman. Dorpshuls 14.00 uur Kath. verkenners, distr. Leiden viering St. Jan. Petruszaaltje (Lam- meschansweg) 20.00 uur. WOENSDAG 28 DECEMBER K. en O. oudejaarsconférence Wim Kan. Leidse Schouwburg, 20.00 uur en 21.15 uur. K. en O. filmvoorstelling voor kin deren. Ant. Clubhuis, 14.00 uur. DONDERDAG 29 DECEMBER K. en O. Oegstgeest kinderfeest. Gebouw Irene Endegeesterstraatweg) 14.30 uur. AVOND- EN NACHTDIENSTEN APOTHEKEN Van vrijdag 23 december: geopend voor spoedeiende gevallen: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. W UIT LEIDEN Overvliet Boerhaaveln. 2; H. J. v. Har- derwijk Plantijnstr. 77; J. Haasbeek Kortenaerstr. 60; A. M. B. Poldermans Rijnsburgerweg 10 verpl.: J. Nieland Rynsburgerweg 125 dienstbode; E. Q. Houttuyn Bloemendaal Haarlemmerstr. 19; G. de Graaf Witte Rozenstr. 27 fo tograaf; A. M. Kruijs, A. A. M. Leen- ders, en R. M. I. Bulthuis, laatste drie allen Rijnsburgerweg 10 verpl.; A. J. Douma-v. Oosterhout Plantsoen 1; J. M. v. Elk Rynsburgerweg 10 verpl.; R. Roest-Elias Plantynstr. 112; P. H. J. v.d. Meij Korevaarstr. 3; B. P. M. van Acker Zoeterwoudsesingel 93; A. Nico- lai Zeemanln. 30; T. D. Tjan Mariën- I poelstr. 41; C. J. Chai Breestr. 16; I. I Farina Molenstr. 30 arb. schrijfmachine- fabriek: C. E. Kuis Noordeinde 14a soc. werkster: E. J. M. v.d. Broek Wasstr. 28 boekbindster; A. A. Nefkens Steenstr. 49; H. Punt Sumatrastr. 44a; A. H. v. Ophuijsen Haarlemmerstr. 36; H. N. v. Bilsen-Eberwien Amethisthof 41; J. T. T. Verberg-Diender Kraaierstr. 3; G. Ne- lemans-Sandifort Plantsoen 1; A. M. Nievaart-Smit Evertöenstr. 69; C. G. M. Hoek Evertsenstr. 69; N. Begeman Aal markt 16 wetensch. ambt.; C. A. Scheffer v. Vollenhovenpl. 27 honden- trimster; S. Paul Verdamstr. 60 weten sch. ambt. R. U.: L. Verbeek Zoe terwoudsesingel 26 KOUDEKERK A. D. RIJN „Yoshi"-nieuws. In de sportschool van de heer P. Goederaad (3e dan) werden enkele judoka's gehuldigd voor het vele werk dat zij voor de judo- sport gedaan hebben en nog steeds in tensief doen. Hun werd een boek aan geboden genaamd „Go Kyo", 't laatste boek van de „Grote Judoka" wereld kampioen Anton Geesink. De namen van degenen die dit mooie boek moch ten ontvangen zijn: A. van Staveren (leraar „Yoshi"), G. Dam, G. van Eijk, M. Bol, K. Blom, K. van Veen en J. Bruggeman. 15 M. Peterseu-Honders en fam. Mont- gomerystr. 28, Benthuizen, Kon. Juliana- str. 23; P. J. Wetselaar en fam. Atjeh- str. 18, Woubrugge, ab. w.s. Veenpol- derkade; J. v. Veen en fam. Cobetstr. 65, R'dam, Notenhagen 1; K. H. T. Hut en fam. Moddermanstr. 86, H'veen, Burg. Falkenaweg 87; L. J. Jonk en fam. Onyxhof 38, Limmen, Van Alkemadeln. 7; P. Zandbergen en fam. Spaarnestr. 33, Haaksbergen, Buurserstr. 62; A. M. E. de Haas-v. 't Zelfde en fam. Roo- denburgerstr. 5. Rijnsburg. de Waal 117; D. Glasbergen en fam. Pr. Hendrikstr. 18a. Rijnsburg. Spinozaln. 18; C. Koenen en fam. Maresingel 55a, Heerde, De Pa- penberg 34; H. Lieffering en fam. Was str. 23. Nijmegen, Citerstr. 15; P. Vriend en fam. Kennedyln. 111, Grootenbroek, P. Noordeloosln. 11; B. J. Tinbergen en fam. Haagweg 78, Zevenaar, Oosteinde 106; J. B. T. Ambagtsheer en fam. Sta- tionspl. 140, Leiderdorp, Nijenrode 12; J. A. v. Breen en fam. Kooiln. 25, Haar lemmermeer, Veldbloemstr. 23; M. J. Hilgersom en fam. Suringarstr. 6, Cana da; S. Ocko en fam. de Sitterln. 88, Maassluis, Burg. Dommissepl. 225; A. Vredeveldt en fam. P. de la Courtstr. 105, Delft, Poptahof Noord 177: H. C. Seyn en fam. Lammenschansweg 74, Maassluis, Burg. Dommissepl. 155; J. P. B. Duermeijer en fam. Hoge Rijndijk 105a, leiderdorp, Hartelstein 7; B. Brus- see-Slnos en fam. v.d. Werfstr. 27, R'burg, Schoolstr. 9; A. P. Bonne en fam. Marnixstr. 80, Oosterhout, Tollen- str. 6; D. v. Wanum en fam. Lingestr. 1 's-Gravenhage, Convivastr. 11; J. Smit- huijzen en fam. Kapteynstr. 12, A'dam, Rooseveltln. 21 II; R. G. Suermondt en fam. Oude Singel 146, Doornspyk, Her tog Karelweg 3; W. A. v.d. Boogaard en fam. Hoogl. Kerkgr. 56, Leiderdorp, Spechtstr. 8; J. Kuiper Berlagestr. 21, Bloemendaal. Duinlustweg 16; J. J. Marks W. Kloosln. 48, 's-Gravenhage, Herenstr. 8a; A. J. M. v.d. Vaart Eern. Zweerstr. 8. Capelle a.d. IJssel, Sper werhof 53; A. L. Sweet Witte Singel 80. 's-Gravenhage, Zeekant 45: J. C. v.d. Kleij de Genestetstr. 67, Leidschen dam, van Santhorststr. 14; P. Petersen Damln. 5, Benthuizen, Kon. Julianastr. 23; C. Bakker-Voogt Tesselschadestr. 11 Nieuwveen, Schoterveld 59; C. v.d. Kleij- de Bruijn, Hansenstr. 101a, Leidschen dam, v. Santhorststr. 14; Y. E. J. Van Rijn-de Wolf Lombokstr. 8, Katwijk, Tolhuisstr. 19; A. Flippo-Glasbei'gen Sie- boldstr. 29, R'dam, Pieter Postin. 97a; F. E. Kahlmann-Punselie Houtln. 55, L'dorp, Dwarswateringkadc 11: D. Cas- tel, Rynsburgerweg 10, Vlissingen. Dijk- str. 31; M. Matamia Rijnsburgerweg 10, Canada: M. Bakker Coornhertstr. 6 Nieuwveen, Sehoterweg 59; H. de Vos Morskade 11a, Delft. Casper Fagelstr. j 55: T. G. M. Does-Steenbergen Drecht- str. 67, Voorschoten, Voorstr. 39; C. D. P. Thieme Hoge Rijndijk 192, Oegstgeest, Wilhelminapark 31: A. Aït Bouih Was str. 31, Marokko; A. M. Yebari Wasstr. 31 Marokko; A. A. Overtoom Hooigracht 15, Alkmaar, van Everdingenstr. 18; J. j W. Brnndsen da Costastr. 37 's-Graven hage, Betje Wolffstr. 26; A. W. A. Rijn- tjeS J. v. Goijenkade 33, Leiderdorp, Ln. v. Ouderzorg 165; J.' Langerak-v.d.i Naald, Witte Rozenstr. 21, Utrecht. Mat- j thaeusln. 12; P. v. Leenen Witte Rozen- j str. 54. Spijkenisse, L. de Raatln. 10; W. S Steenks Witte Singel 88. Schipluiden, i Oranjeln. 15; A. J. M. Hoogeveen Zaan- str. 151. Katwijk. Overrijn 7; P. Mulder Lombokstr. 14. Haarlem, Kleine Hout- str. 89: L. A. M. S. Eijgenraam Rijnsbur gerweg 10, Dordrecht, Wijnstr. 86; S. T. Hielema Rynsburgerweg 10, Mydrecht, Kerkln. 10; J. E. G. Koerts Rijnsburger weg 10, Oegstgeest, Pr. Ireneln. 9; O. R. Theyssen Rijnsburgerweg 10, Oegst geest, Pr. Ireneln. 9; K. E. Schuit Bre- derostr. 15, R'dam, Sleghekstr. 65a; L. Louwerse Hoge Morsweg 30, Groningen, Grote Beerstr. 28; V. M. S. Verzijde Roodenburgstr. 27, 's-Gravenhage, Corn. Houtmanstr. 18; P. J. M. v. Noort Doe zastr. 2, 's-Gravenhage, Vaillantln. 187; P. P. Secci Varkenmarkt 7, 's-Graven hage, Warmoezierstr. 79; P. F. de Wek ker Hoge Rijndijk 67, R'dam. Ruilstr. 60; A. M. Verweij-Kamphues Bothastr. 2a, Leidschendam, Gravin Jul. v. Stolberg laan 787; A. Dorrepaal-v. Noort ter Haarkade 12, Delfzijl, Dijkrecht 29; C. G. M. Habes-Juffermans Haagweg 57, Winterswyk, Kottenseweg 3; T. Groe- nink Marnixstr. 129, Den Helder, Bui tenhaven 5; G. N. Verweij Amaliastr. 28, Leidschendam, Grav. Jul. v. Stolbergln. 787; R. H. Hollestelle Hooigracht 58, Vlissingen, Nieuwstr. 9; M. Amrani Nieuwe Beestenmarkt 8, Noordwyk, Hoofdstr. 77a; H. J. de Jong Drie Okto- berstr. 57a, Noordwyk, Zwarteweg 20; M. H. J, Vohverk-Tielenburg Kersenstr. 1 De Bilt (U); Utrechtseweg 380; L. de Jager Mariënpoelstr. 23, A'dam, Haarl. Houttuinen 68; J. Bavelaar W. Kloosln. 44. Alphen a.d. Ryn, Vijverstr. 7; D. v.d. Luijt Hoge Morsweg 89. A'dam, Koe- str. 44 IIC. J. v. Dam Schutterstr. 7a, Amstelveen. Amsterdamseweg 1; G. J. Somers de Sitterln. 18, Dokkum, Bone- fatiuspolder 74; W. Brinkhuis Maastr. 2, 's-Gravenhage, Oudemansstr. 387; R. M. J. M. Somers-Oorsprong H. de Vries- str. 78, Dokkum, Bonefatiuspolder 74; S. Dijk Noordeinde 2a, Grootegast, Drachtsterweg 9; H. L. Hendrikman Plantsoen 45, 's-Gravenhage, Pompsta- tionsweg 44; M. b.vB. Temsamani Hoge- woerd 121, Harainxveld-Giesendam, Bin- nendams 33; A. J. Luyendijk-Huizinga Herengracht 13, Alkemade. Voorweg 26; H. P. L. en J. J. Van Doorn de Sitterlaan 101. Leiderdorp. Splinterlaan 22; en G. Van Doorn de Sitterlaan 101, Leider dorp, Splïhterlaan 22; S. C. M. v.d. Stel Zaanstr. 40, Schiedam, Delflandseweg 330: M. P. Stuifzand Charl. de Bourbon hof 29, Renkum, Nico Bovenweg 44; M. T. W. Theelen Marijkestr. 28, Meerssen, Markt 25; M. J. v, Gerven-de Laaf Su matrastr. 48a, Boskoop, Burg. Coiyn- str. 17; J. H. Wieffering Const. Huy- gensln. 23, Oegstgeest, Fl. Versterln. 27; G. te Spenke J. v. Goyenkade la, Am sterdam, Jac. Veltmanstr. 60 II. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 27 dec. Vee Aan voer totaal 2834; slachtrunderen 868; gebruiksvee 300; vette kalveren 70; graskalveren 1031; varkens 313; big gen 7; paarden 6; schapen of-lamme ren 79; bokken of geiten 9. Prijzen: resp. extra kw., Ie kw., 2e kw., 3e kw.: slachtrunderen 425460, 385420, 350 365, 315330; vette kalveren 410— 430, 385—410, 365—380, 345—355; var kens 253—258, 248—253, 243—248, 238 —243; stieren 390450; worstkoeien 295310; kalf- en melkkoeien 1000 6*A Om alle praatjes die de ronde doen, dat jk jou om je geld trouw, de kop in te drukken, stel ik je voor, dat je mij vóór het huwelijk de helft van je vermogen geeft! KORRELTJE 1525; vare koeien 700—1100; vaarzen 650850; pinken 450475; graskalve ren 275450; nuchtere kalveren 150 160; mestkalveren 140240; slachtzeu- gen 205215; zware varkens 220230; schapen 90125; lammeren 105140. Marktoverzicht, resp. aanvoer, handel en prijzen: slachtrunderen: klein - ta melijk - even hoger; kalf- en melk koeien: korter - kalm - goed prijshou dend; vare koeien: even minder - rustig - prijzen ongewijzigd; vaarzen en pinken: matig - stroef - als vorige week; graskalveren: minder - stil - prijshoudend; vette kalveren: klein - vlot - onveranderd; nuchtere kalveren: kleiner - williger - even hoger; var kens: matig - tamelijk - prijzen van vorige week konden gehandhaafd bly- ven; schapen en lammeren: korter - kalm - prijshoudend. AMSTERDAM, 27 dec. Vee Aan voer runderen 111. Prijs 3.204.50. Varkens 63, geen notering. Handel stil. R'VEEN, 23 dec. Bloemen. Am. Anjers Sim Rose 4665, Sim Rood 40— 52, Keefer 45, Tangerine 25, Esperence 4144, Princes Ann 42, Lelies 51, Ger- bera 5461. Rozen Garbette en Coral 3559, Cyclamen 1.502.25e Hyacinten 4466, tulpen Br. Star 1518, geplozen chrysanten 3246 pe st. troschrysan- ten Red Rolinda 95—1.15, King Pin 1.15, Tokyo 1.65, Emerentia 1.001.20, Ve- deva 1.351.9, Minstreel 1.102.15, Valentine 1.55. Ioeflow 1.501.55, Ru- biath 1.95, Mylord 1.152.20, tulpen White Sail 1.5Ö, Krelage 1.151.35, Preludium 1.35—1.40, Lustige Witwe 1-451.95, Ganddes 1.501.70, Early Queen 1.15—1.25, Christmas Gold 1.45 —1.65, Paul Richter 1.351.40. Narcis sen Early Glorie 1.251.55, Irissen 2.85, Blauwe druifjes 4553, Freesia's 952.1(^ per bos. KATWIJK/RIJN, 23 dec. GROENTE Waspeen (per kist): Al 5.20-6.30; A2 3.70-6.70; Bl 5.20-6.40; B2 2.40-4.90; Cl 1.60-2.80; C2 1.10-1.70; andijvie 49- 53; bloemkool (per st.) 20-46; boeren kool 17-23; groene kool 11-13; rode kool 7-12; sla (per st.) 13-20; spruiten 33-62; uien (per kist) 3.80; selderie (per bos) 12. Aanvoer waspeen 98.000 kg. RIJNSBURG, 24 dec. - Bloemen - Rozen: Baccara 88-120; Pink Sensation 25-57; Carol30-38; Gerbera 25-61; Euphorbia 30-40. Am. Anjers: Crowly Sim 53-60; Rose Sim 53-60; Carry Sim 50-57; Rode Sim 50-57; Witte Sim 45-55; Dusty 45-56; Tangerine 40-53; Hyacinthen: L'Inno- cence 65-74; Anne Marie 45-65; Pink Pearl 45-65; Delfsblauw 48-61; Oslara 48-60. Tulpen: Joffre 10-16; Brillant Star 10- 16. alles per stuk. Narcissen: Fortuna 110-135; Early Glory 100-125; Helios 90-110. Tulpen: 350-400; Apeldoorn 350-400; Superba 200-235; Emerentia 180-200; Paul Richter 180-190; Overdale 165-180; Krelage 160-170 Lustige Witwe 140-165; Christmas Gold 135-155; Preludium 135-155; Levant '130-140. Chrysanthen: Minstreel 200-230; Rolin da 140-165; Mylord 150-150. Freesla's: Irene 200-225; White Swan 200-225; Aurora 180-210; Golden Yel low 80-165; Stockholm 125-160, alles

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4