Volgend jaar nog w.w. bouw mogelijk in morskwartier Reconstructie Morssingel begint Van Hoeksteen nu Hooigracht 69 Bouw rond Leiden biedt niet veel perspectieven LEIDSE RAAD GING AKKOORD MET BIBLIOTHEKEN IN Z.W. EN NOORD Mevrouw Den Haan-Groen verraste raad weer met snelle maatregelen TAAK VAN B. EN W.: DOELMATIG VERDELEN VAN WOONRUIMTE PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 50 DECEMBER 1966 Het is wethouder Piena bij zijn beantwoording van vragen op het terrein van de woningbouw zowaar gelukt nog enig optimisme in zijn betoog te laten doorklinken. Enig soulaas op het stuk van woningwetbouw kan wellicht gevonden worden in bepaalde tuin- gebieden van Oegstgeest (Mors), waar door aankopen op de Bock- horstgronden volgend jaar ongeveer 380 woningwetwoningen kunnen worden gebouwd. Een van deze plannen (ca. 180 woningen) wordt reeds uitgewerkt. Voor de overige 200 wordt nog een plan tot ont wikkeling gebracht. Binnen redelijke tijd hoopt de wethouder met een voorstel te komen hieromtrent. Overigens is door allerlei omstan digheden het bouwen in gemeenten rond Leiden niet goed mogelijk. Niet optimistisch was de heer Piena n.a.v. berichten dat in 1967 door maatregelen van de rijksoverheid het aantal te bouwen woningen uit budgetaire overwegingen zal worden teruggebracht. Het is de vraag, of het aantal toe te wijzen woningen per gemeente het aantal van vorig jaar zal halen. VERWACHTING VOOR 67: 712 WONINGEN De stand van de woningbouw op lie den is: in uitvoering in totaal 1033 wo ningen. Per 10 december jj. gereed gekomen z(jn 806 woningen. Vóór ja nuari a.s. zullen vermoedelijk nog 90 woningen gereedkomen. Rijksgoedkeu ring is ontvangen voor de bouw van 45 premiewoningen in de Meerburger polder en 127 woningen in de ongesub sidieerde sector (Zuid-West). Het plan voor de Meerburgerpolder nadert nu z(jn voltooiing. De stijging in 1966 van het aantal gereedgekomen woningen ten opzichte van vorige jaren wordt echter over schaduwd door het feit, dat gezien het aantal ingeschreven woningbehoeven- den het aantal huizen klein is. Boven dien wordt het aantal nieuwe woningen weer voor een deel teniet gedaan door het slopen van oude woningen in het saneringsgebied. Het contingent 1966 (253 woning wetwoningen) is, aldus de wethouder, geheel door het bouwdistrict overge nomen, waarvan er 187 aan Lisse zijn toegewezen voor het op gang brengen van een bouwstroom ,o.n. ten nutte van Leidse gezinnen. In de om ringende gemeenten liggen tot nu toe niet veel kansen, b.v. in Leiderdorp, dat een uitgewerkt plan heeft, maar dit nog niet tot uitvoer kan brengen. Op een bijeenkomst tussen de rijks- univesiteit en de gemeente Leiden on langs bleek, dat de plannen voor het vierde kwartaal 1966 van de gemeente Leiderdorp worden verschoven naar 1967. Men wil met de geplande bouw stroom het volgend jaar beginnen. Leidep heeft met Leiderdorp nog altijd een afspraak over 100 woningen. Een tweede plan tot de bouw van 96 premiewoningen ten bate van de Leidse industrie kan om financiële re denen niet doorgaan. WEINIG VOORUITZICHTEN Oegstgeest heeft behalve voor eigen woningbouw geen grond be schikbaar. Ook hier ondervindt men financiële moeilijkheden. Voor Voor schoten gelden met betrekking tot Noord-Hofland moeilijkheden ten op zichte van de grondprijzen. De vooruit zichten zyn hier niet groot, aldus de heer Piena. De reële verwachtingen voor de wo ningbouw in 1967 zijn, uitgaande van de nu In aanbouw zynde woningen die gereed zullen komen: 388 woningwet woningen, 131 premiewoningen en 193 ongesubsidieerde woningen, in totaal 712. in verband, met de financiering. Plannen zijn op het ogenblik niet aanwezig, wel een stuk grond aan de Boerhaavelaan. van de N.S. aangekocht, waar nog 90 premiewoningen gebouwd kunnen wor den. Wat betreft de ongesubsidieerde sector zei de wethouder, dat deze bouw zullen hogere flats met vjjf of „Ergens" in het Vlietpark komt een nieuwe begraafplaats. Dit zal evenwel niet een specifieke katholieke begraaf plaats zijn, maar een algemene met een katholiek gedeelte. Het gebouw van de B.B. aan de Mid- delstegracht kan niet gebruikt wor den voor spotrdoeleinden, omdat 't voor het doortrekken van de Ir. Driessenstraat naar de Herengracht moet verdwijnen. Over de te kleine overkapping van het station sprekend zei de heer Piena, dat in de regelmatige besprekingen tussen de technische diensten deze kwesties op nieuw ter sprake zal worden gebracht. BOU WVER GUNNINGEN In de lange duur voor het verkrijgen van een bouwvergunning is sinds vorig jaar een verbetering gekomen, omdat voor kleine plannen een nadere delega tie aan de directeur van gemeentewer ken is gegeven. Onvermijdelijk blijven de adviezen van welstandscommissie en brandweer. Gemiddeld is de tijd momen teel niet meer dan drie vier maanden. Misschien is versnelling mogelijk. Wat betreft de straatverlichting wordt ge streefd naar een meldingssysteem dat voldoende zal zijn. De wethouder had laten nagaan, hoe veel uitbreidingsplannen er nog zyn waarin de raad een vierde woonlaag heeft goedgekeurd. In totaal betreft dit oningen. In het Morskwartier bijna niet van de grond komt; erger nog, toegestane vergunningen worden niet gebruikt. SANERINGEN Sprekende over de saneringen zei de wethouder vervolgens, dat de aanko pen in het gebied HerengrachtZijl singel, de ontrniming en afbraak al daar regelmatig doorgaan. Bekend wordt of versnelde sanering van en kele stadswijken mogelijk is. Uit finan ciële overwegingen heeft het college moeten besluiten alleen aan te kopen ten behoeve van de sanering van het gebied HerengrachtZijlsingel en de Noord-Zuid en Oost-West-verbinding. Zo lang In deze gebieden nog woningen staan is het niet mogelijk nu reeds om vangrijke werken zoals dempingen ter hand te nemen. Met het onbewoonbaar verklaren van krotten wordt doorgegaan. Het tot standkomen van de uitbrei dingsplannen is niet het werk van één man, zoals de heer Roorda veronderstel de aldus de heer Piena. Overigens zal de personeelsbezetting van de hoofd afdeling stadsontwikkeling binnenkort worden uitgebreid. NOORD-ZUID-VERBINDING. Met betrekking tot het wegenschema ,zei de wethouder, dat het gedeelte Le- vendaal-Hogewoerd na de ontruiming per 1 maart van de nog twee resterende panden zijn functie in de Noord-Zuid ver binding zal gaan vervullen. De school in de Pelikaanstraat komt op 1 septem ber aj. .Jeeg en dan zal ook dit doel verbreed kunnen worden. Zoals is vast gesteld zullen alleen de twee Rynarmen, de Oude Vest, de Herengracht, het Ra penburg en de singels in stand worden gehouden. De overige grachten zijn reeds of worden gedempt. Naar de mening van de heer Piena zal er niet aan te ontkomen zijn, dat op den duur, gezien de kosten van on derhoud, het zware verkeer binnen de stad belemmeringen wordt opgelegd. ONVERLATEN De stad wordt zoveel mogelijk fleur gegeven. Daarom valt het, zo zei de heer Piena, te betreuren, dat onverlaten regel matig de bloembakken, b.v. voor het stadhuis, leeghalen of de planten vernie len. De heer Lambermont had verzocht, zo weinig mogelijk verandering te bren gen in bestemmingsplannen. Toch kun nen zich situaties voordoesn waarin dat wenselijk is, b.v. door noodzakelijke aanpassingen. lagen met lift worden uitgevoerd. Het voorstel van de P. v. d. A.—fractie kan z.i. worden ingetrokken. Plannen tot riolering achter het park „Die Leythe" bestaan reeds enige tijd. Met de directeur Gemeentewerken zal over deze kwestie nader overleg worden gepleegd. Ook de vraag om aansluiting op de LDM wordt bekeken, aldus wethouder Piena. Burgerlijke stand Gehuwd: A. J. Martijn en M. \V. Nieuwenhuis; H. van Wees en P. J. Verhoeff; A. J. W. Zwagerman en P. J. M. van der Hoeven; C. Sukkel en M. A. Reijngoud; W. A. M. Colla en E. A. M. Rolling; A. Beumer en W. I Boezelijn; G. Schouten en J. R. Boek- houdt; J. van der Meij en G. E. C. van Rijn: J. de Roode en E. H. M. de Best; J. Haneveld en L. W. Schrijer; J. J. Vol werk en M. H. J. Tielenburg; G. N. Verweij en A. M. Kamphues; J. F. Borghouts en J. L. B. Westeneng. Geboren: Elisabeth d.v. P. van den Berg en E. Rietkerken; Veronique M. d.v. W. Kastermans en M. Beij; Johan nes z.v. J. van der Linden en J. Stam; Willem z.v. W. Zuiderduin en M. H. Pansier Johannes H. L. z.v. J. K. Boekhoud en L. C. Bontje; Franciscus C. K. z.v. C. F. Diemei en J. J. van der Tuin; Wieland M. z.v. M. J. Koornstra en I. J. E. M. Zibirre; Martinus A. z.v. W. van der Linden en A. J. van der Tuyn; Johannes z.v. J. Ouwehand en K. van der Meij; Jacqueline N. d.v. J. J. Beek en E. J. van der Valk; Pe- tronella L. d.v. P. de Mol en N. van Duijn; Arine N. d.v. D. Zuijderduijn en C. van der Plas; Rudi z.v. G. E. Horsman en P. Tas; Sabina d.v. J. Honsbeek en F. Sierat; Gijsbert z.v. M. Kraijenoord en G. Krijgsman; Jan J. z.v. J. van der Plas en I. van Elk; Anneke d.v. W. Verhoef en A. M. G. van der Weijden; Monique d.v. C. H. ten Bokkel en A. H. van Klaveren; Harald A. z.v. H. H. Baus en M. T. Filius; Ingrid A. C. d.v. A. J. Rooijak- kers en M. J. C. Bernards; Jane D. D. d.v. J. van Doorn en J. A. Steenber gen; Frank J. z.v. J. L. Paul en C. W. van der Sterre; Johanna C. d.v. C. A. Vroman en C. M. F. Hartevelt. Overleden: J. Lere, 30 jaar, man; H. G. Moolenaar, 1 jaar. dochter; M. C. C. Stoffels, 4 maanden, dochter; J. E. Somerwil, 92 jaar, wed. van H. G. Verhust; E. H. A. Arends, 56 jaar, echtgenote van J. Neuteboom; C. Stij- ger, 70 jaar, vrouw; G. Kasteel, 73 jaar, man. OVER ENKELE MAANDEN AL ALUMINIUM VERKIEZINGSBORDEN? Voordat de Leidse raad, onder voorzitterschap van burgemeester mr. G. C. van der Willigen, gistermiddag verder ging met de begrotingsbehandeling, werd in betrekkelijk korte tijd een flinke gewone agenda afgewerkt. Een groot aantal hamerstukken werd afgewisseld door enkele kwesties die een uitvoeriger bespreking vroegen. Dit betrof voornamelijk filialen van de bibliotheken van Reuvens en de R.K. Openb. Bibliotheek in Zuid-West en in Noord, de aluminium aanplakborden die de ontsierende „schilderijen" in verkiezingstijd gaan vervangen en het slopen van een aantal panden aan de Lokhorststraat. Op dit laatste voorstel kwam alleen tegenstand van de heer Lij ten (KVP) die zich aan de huidige monumentenlijst wilde houden en daarom tegen het slopen wilde stemmen. J. Lij ten (KVP) niet gelukkig met slopen van historische panden De heer KRET (Prot. Chr.) wees by het voorstel tot inrichting van een fi liaal In Zuid-West door Reuvens en de R.K. Openb. Bibliotheek op de gro te bedragen die met deze bibliotheek gemoeid zyn. Hoe komt dat toch? Z(jn geen andere wettelyke mogelijkheden te krijgen tussen eigen inkomsten en wat de gemeente er aan kan doen. De heer HAM (KVP) vroeg waarom voor in het filitaal in Noord 7000 gul den meer nodig is dan voor Zuid-West. Komen beide filialen gelyktydig ge reed? Wethouder SANNES verklaarde, dat in Zuid-West al een biblitheek van Reuvens aanwezig is, mèt de nodige boeken. Het filiaal in Noord komt 13 STADSREINIGING KAN IN SAMENWERKING MET BEWONERS „GEWOON DOORGAAN MET PLANNEN MAKEN Ook mevrouw wethouder Den Haan-Groen vond het in haar ant woord over de gem. reinigings- en ontsmettingsdienst fijn, dat ,we voor de bui binnen zijn" met de nieuwe vuilverbranding, die door ettelijke raadsleden bejhbeld is. De gemeente blijft plannen maken voor het verplaatsen van kantoren, werkplaatsen en garages naar de vuilverbranding; „gewoon door gaan, meneer Van Aken, met plan nen maken De helderheid van de steden zyn we kw(jt geraakt na de oorlog. Maar we moeten blijven vegen en oprapen. Er is een veegmachine besteld. Het schema van het vegen van de binnenstad is als volgt: iedere dag wordt het cen trum gedurende 2 u. geveegd van 6 uur tot 8 uur 's morgens. Er zou een proef genomen kannen worden met een flinke ploeg wijk voor wijk grondig schoon te maken. Daarna zou men de bewo ners kunnen vragen: probeert u het schoon te houden totdat we terugko- Ook uitzonderingen op doorstroming Betreffende zake die de huisvesting aangaan zei mevrouw Den Haan Groen, dat dit deel van haar porte feuille haar bijzonder zwaar ligt. Het Is droef met de huisvesting in Leiden gesteld. „We zullen steeds moeten trachten tot een zo rechtvaardig moge lijke doelmatige verdeling van de woon ruimte te koinen, waarvoor b. en w. alleen verantwoordelijk zijn. ZIJ ontried, de huidige huisvestings commissie zo uit te breiden, dat het een log, moeilijk te hanteren lichaam wordt. De commissie heeft zich aan de bestaande normen te houden, maar wil daarbij niet star zijn in haar advie zen t.a.v. het beleid. Met het veran deren van de inschrijvingsnormen kan men niet meer mensen helpen aan huisvestig. De huisvestingscommissie zal begin volgend jaar enige vergaderingen be leggen om dan speciaal het baleid van de inschrijving en toewijzing te bestu deren. Mevr. Den Haag noemde het voorstel van de P. v. d. "A.-fractie betreffende de bestaande commissie weinig elegant. ROULATIE Het roulatiesysteem wordt reeds op bureau Huisvesting toegepast met twee ambtenaren. Soms dagelijks, soms wekelijks. Het is reeds zo, dat de mensen niet altijd dezelfde amb tenaar aan het loket vinden. In het Morskwartier zyn enige hul zen afgestaan aan ambtenaren. Dit moet af en toe, daar anders op allerlei diensten en afdelingen eenvoudig niet kan worden gewerkt in verband met tekort aan personeel. DOELMATIG De 336 woningen voor doorstroming aan de Churchilllaan zullen zoveel mo gelijk ook voor doorstroming worden gebruikt. Geheel voor doorstroming zou nooit kunnen, daar de bouwver gunning van het rijk al beslag legt op de r(jksvoorkeurswoningen. B. en W. blijven dat de woonruimte doelmatig ver delen. En als dan op een moment doelmatig is, dat een onderwijskracht of een gemeente-ambtenaaer een woning moet hebben, dan zal dat moeten gebeuren, aldus mevrouw Den HaanGroen. VOORSTEL AANHOUDEN De heer VAN AKEN (P. v. d. A.) verdedigde in tweede instantie het huis vestingscommissie-voorstel van zijn fractie. Hij bepleitte nogmaals, een verandering in het verdelen van de woonruimte ten bate van de meer dan 5400 woninzoekenden in Leiden. Hij zei, dat zijn fractie het voorstel wilde aanhouden dan wel intrekken, gelet op de uitlatingen van mevrouw Den Haan over de inspanningen van b. en dat ze vernield waren. Aan plastic emmers kleven bezwaren; ze kunnen wegwaaien. Misschien is het een oplos sing voor een bepaald flat waar oudere mensen wonen, 't Maken van processen- verbaal door de reinigingspolitie is slechts enkele malen voorgevallen dit jaar. BEDRIJFSVUIL Speciaal voor kleine bedrijven en win keliers is een plan ontworpen voor het ophalen van bedrijfsvuil. Aan ca. 3000 winkeliers wordt een brief gestuurd om te vragen wie hiervoor belangstelling heeft. Als een kostendekkende ophaal dienst gestart kan worden komt een voorstel In de raad. Alle kolken hebben inmiddels net weer een beurt gehad. Om tot een goede op lossing ten dezen te komen zal een gesprek worden gevoerd met de direc teur van gem. werken en de directeur reiniging. Wat betreft het openbaar slachthuis zei mevr. Den Haan, dat in de slui tende begroting niet een verhoging van de salarissen is opgenomen. Het slachthuis voldoet aan de EEG-elsen. De wethouder heeft goede hoop, dat begin 1967 door de EEG erkenning zal worden verleend. Het verlies van de invoerkeuringen zal de eerste jaren naar haar gevoelen nog geen rol spe len. Het tekort van een veemarkthal GEEN BEHOEFTE MEER AAN VOORSTEL Bij het dupliceren zei o.m. de heer VAN AKEN. dat hij gezien de voortva rendheid van het college, blijkens de uitlatingen van mevrouw Den Haan die ook gistermiddag weer de raad enigszins verbaasde met haar gron dige accuratesse en de snelheid waar mee zij aan verzoeken tegemoet komt geen behoefte meer had aan zijn voorstel inzake het bevorderen van de reinheid in de stad. De toekomst van De Lakenhal Burgemeester Van der Willigen be treurde evenals de raad, dat de heer Van Wessem vertrekt als directeur van De Lakenhal. Met de nieuwe di recteur kan het best worden overlegd welke toekomst het museum moet krij gen. Nog dit jaar hoopt het colllege te kunnen komen met een voordracht betreffende de opvolger van de heer Van Wessem. Op 16 januari kan deze voordracht in de raad komen. Er zijn zo'n 10 of 11 sollicitanten. Van een dergelijk aantal is ook sprake inzake de opvol ging van politiecommissaris Dreeuws. Wat betreft het „souvenir voor gasten van de stad" zei de burge meester. dat dit idee van het gram mofoonplaatje met de carillons nog eens doorgedacht zal worden. maanden later gereed dan dat in Zuid-West, waar een grotere behoefte bestaat aan een dergelijke biblio theek dan in het stadsdeel Noord. De heer Kret gewraakte bedragen gel den twee bibliotheken (Reuvens en de (R.K.Het is een kostbare, maar ver geleken b(j andere steden niet verontrus tende zaak. Schriel. Met betrekking tot het voorstel tot schadeloosstelling en bykomende kos ten voor de onteigening van het perceel Maresingel 3 (ƒ89.850) maakte de heer PORTHEINE (WD) de opmerking, dat de gemeente bij minnelijke schik king vaak wat schriel te werk gaat. Kerststemming in de Leidse raad Er heerste gistermiddag drie kwartier achtereen een soort Kerststemming in de Leidse raad, die aan zijn gewone zitting bezig was. Om kwart over drie verloren de vele lampen de helft van hun lichtsterkte en al schemerend werkten B en W en de raad door tot heil der gemeente. „Je kunt wel merken, dat wethouder Harmsen er niet is", aldus de burgemeester. De heer Harmsen, die o.a. ook de Lichtfabrieken onder zijn beheer heeft, was afwe zig in verband met het hu welijk van zijn zoon. Om ongeveer vier uur straal de het licht weer in al zijn glorie door de raadszaal en een montere voorzitter liet de raad zich voor de negende maal werpen op de begro ting, een zaak waarbij veel licht een vereiste is. Niet al leen licht echter is nodig, ook een grote dosis uithoudings vermogen; de belangstelling op de publieke tribune is ta nend de laatste dagen. Het zou ons niet verbazen als ook vanavond het laatste verlos sende woord niet kan worden gesproken, want de veemarkt wachtte gisteren nog op wet houder Harmsen. Vandaar dat er onder de waarnemers ter perstribune een voorstel de ronde deed, de raad te verrassen met een kerstboom, opgetuigd en wel. Versierd is er immers in de raad al genoeg op de vooravond van Kerstmis. Wethouder PIENA zei. dat het hier bij ging om het uitgaan van een xatieprijs. Het blijft een kwestie vraag en aanbod. De heer HAM had de indruk, dat sommige deskundigen- kosten vermeden hadden kunnen wor- Leiden gaat voor verkiezingscam pagne e.d. aluminium aanplakbordei aanschaffen. Wanneer gaat dit in vroeg de heer Lamers (Prot. Chr.). Nadelen De heer Lambermont (KVP) was namens zijn fractie erkentelijk voor dit voorstel en onderschreef de voor delen van dergelijke borden. Een deel is. dat wanneer men deze borden niet vergrendelt, de reclame eruit ge licht kan worden, zodat de borden verwijderd worden en misschien spoorloos raken. De heer Piena stelde in dit opzichte de heer Lambermont gerust: ze wo den stevig verankerd. Technisch mogelijk, dat de borden dienst kun nen doen bij de a.s. verkiezingen, maar dat moet een snelle goedkeuring van G.S. mogelijk zijn. Ook bij andere gelegenheden (bloemencorso enz.) zul len de borden dienst kunnen doen. De heer Portheine achtte het ve delen van de borden een niet lichte taak. Mevr. v. d. Blom (CPN) vroeg of er tijdig bericht kon komen wan neer de nieuwe borden er Zijn, anders moeten „de oude" weer voor de dag gehaald worden. De heer Piena dat de bruggen niet meer gebruikt zullen worden voor de borden. Het gebruik van de borden zal van te voren moeten worden aangevraagd. De verdeling is altijd goed verlopen. Voorlopig wordt de helft van het aan tal benodigde borden aangekocht, nl. 132 stuks. De raad ging voorts akkoord met het voorstel tot slopen van de panden Pieterskerkgracht 13 (de voormalige school M.S.G.) en Lokhorststraat 18, 20 en 22 en het terrein voorlopig te bestraten als parkeerterein. De heer Lamers vroeg aandacht voor eventueel historisch onderzoek ter plaatse. Wet houder Piena stelde hem in dit op zicht gerust: zodra ir. Vos. directeur van gemeentewerken, „ruikt, dat iets geweest is", zal hij daar zeker op ingaan. Sloper prematuur De heer Lijten (KVP) was en bleef tegen het voorstel. De panden in de Lokhorststraat staan op de monumen tenlijst en zijn er ook al heeft de raad hierom gevraagd nog niet door de minister van deze lijst afge haald. Het is dus prematuur ze slopen. Bovendien, vond de heer Lij ten, zijn de panden van historische betekenis. Hij verzocht het college het voorstel terug te nemen. De heer Duyverman (VVD) was bang, dat er na het slopen naast de Latijnse school weer een kolos korn,t te staan. Spr. vroeg wat er moest ge beuren met-de kunstenaars, die nu de panden bewonen. Wethouder Piena had de opmerkingen van de heer Lij ten met verbazing aangehoord. Het was allang bekend, dat de plaats waar nu MSG staat bestemd is voor het te bouwen Cultureel Centrum. De pan den Lokhorststraat worden afgebro ken, omdat ze volgens deskundigen niet meer te restaureren zijn. Wethou der Sannes zei. dat er één kunstenaar woonde (zonder toestemming). Naar een toekomstig onderkomen voor deze man zal gezocht worden. Huisvesting voor kunstenaars blijft de aandacht houden (Boerhaave-complex, nog een te restaureren hofje). In de commissie voor de Beroeps schriften werden gistermiddag door de raad benoemd: tot voorzitter mr. C. J. Woudstra. eerste wnd. voorzitter J. A. van der Horst, tweede wnd. voor zitter prof. mr. W. L. G. Lemaire; tot leden uit de raad werden benoemd: de raadsleden Kuyt, Molle, Roorda, Ham, De Wilde, De Kier, mevr. Geel kerken, mej. Kappeijne-v. d. Coppello, Zitman, Koppen en mevr. v. d. Blom. HUISHOUDELIJKE EN GEZINSVOORLJCHTINC WEINIG ANIMO VOOR DIENSTENCENTRUM Over sociale zorg en volksgezondheid antwoordde wethouder MENKEN. Ten aanzien van de sociaal raadsvrouw zei hij, «lat negen man op een spreekuur, waarin soms grole problemen te berde gebracht worden, een vrij hoog aantal is en reëel. De sociaal-raadsvrouw is geen „opknap-station", maar een „verwis- station". De mogelijkheid van «-en wijk spreekuur zal worden bezien. Over de drempelvrees om bij de dienst voor sociale sector aan te klop pen zei spr.. dat er ook in de andere Het vraagstuk „bejaarden in nood" wordt omgesprongen. "Het is een instel len tussen zakelijk hard zijn en een soe pel zyn. In januari 1967 zal een voorstel tot wyziging van de verordening voor een maatsch. contactorgaan ter sprake worden gebracht. DIEN STENCKNTR lM j Bij de organisatie heeft het college weinig antwoord ontmoet op een enquête over het dienstencentrum. We 1 moeten overwegen of een dienstencen trum niet meer dienstbaar moet zijn dan alleen voor bejaarden", aldus de wet- j houder. Ook valt nog niet veel te zeg- I gen over de ontwikkeling van het par- I ticulier maatschappelijk werk. Nog niets was de wethouder iets gebleken j van een bereidheid tot samenwerken i van algemene en byzondere organen en organen van maatschappelijk werk. i liet pand Hooigracht 69 is nu be- j stemd aLs huisvesting van Huishou- I «lelijke en Gezinsvoorlichting, thans i onderdak in „De Hoeksteen". Het pand Breestraet is van de baan. Eind j 1967 zullen b. en w. hierover met een concreet plan komen, richting te royeal met „profiteurs" heeft de volle aandacht. Gem. Werken zullen binnenkort komen met een plan voor een gezondheidscentrum in Zuid- West. BREEDTE RIJBAAN BIJNA VERDUBBELD Woensdag wordt een begin ge maakt met de reconstructie van de Morssingel. Dit werk, waarvoor de aanneemsom bijna 100.000 be draagt, zal minstens vier maanden in beslag nemen. Geruime tijd zal de Morssingel tussen Plesman- rotonde en Stationsweg voor door gaand rijverkeer zijn afgesloten. Het werk bestaat uit verschillende belangrijke onderdelen. Allereerst wordt het gedeelte tussen rotonde en Stationsweg onder handen genomen Het wegdek wordt hiervan verwijderd om riolering aan te brengen, zodat de woningen op het diepriool van de Sta tionsweg kunnen worden aangesloten. De breedte van de rijbaan wordt (ten koste van de voortuinen) van de huidige vijf meter op ruim acht meter gebracht. Nabij de rotonde en bij de Stationsweg worden zebrapaden aan gelegd. De uitmonding van de singel in de Stationsweg wordt ruim twee maal zo breed en voorzien van ver keersgeleidingen. Langs de groen strook bij het water komt een ver hoogde wegafscheiding van enkele te gels breed. De reconstructie nabij de verkeers- rotonde van de Plesmanviaduct vormt een apart gedeelte, dat nog een on derdeel is van het spoorwegplan. De hoek Morssingel-Stationsplein wordt ingrijpend afgerond, evenals de tegen overliggende hoek naast het belas tinggebouw, waar tot voor kort een openbaar gebouwtje stond. Als dit wek gereed is moet het ver keer van Stationsweg naar Morsweg via de rotonde rijden, waardoor het verwarrende tweerichtingsverkeer van nu tot het verleden zal behoren.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4