Gelijkspel voor Quick Boys en verlies voor Ter Leede A. van Ingen Schenau snel op 50 m vl. slag „Leidse Gastspelers" vierde het 4e lustrum met achttiende eeuws zeden-blijspel Het amateur-toneel beleeft een moei lijke tijd. Het moet zich trachten te handhaven temidden van haar eonc renten, het beroepstoneel, de film niet te vergeten de televisie, die haar naar het leven schijnt te staan. Het amateurtoneel zal zich in de toekomst van zijn zusters in de kunst moeten derscheiden door een hechte band met een trouwe kern belangstellenden door enthousiasme en het belangeloze plezier van haar vertolkers. De R.K. Toneelgroep „De Gastspelers" heeft in het verleden kennelijk voldaan aan deze voorwaarden en kon gister avond, haar versierde lustrum vieren met een spel uit het voor amateur» kostbare genre van costuumstukken. De Italiaanse blijspel-dichter Goldonl die bekendheid kreeg door zijn kluchtige zedenschildering van de adellijke mili eus rond de helft van de 18e eeuw, k de auteur van „De Herbergierster" dat gisteravond door de gastspelers i) Leidse Schouwburg werd opgevoerd. De markies en de graaf, logeren in de herberg van Mirandolina en dingen teza men en afzonderlijk naar de gunst de eigenaresse. Zij kokketteert en laat zich de avances van de heren welgeval len. Haar eerzucht wordt echter ge krenkt door een eveneens logerende ba ron, die geen enkele blijk van belang stelling toont voor haar persoon. De bewuste baron spreekt zich uit als een vrouwenhater en vermijdt elk con tact met vrouwen. Mirandolina, de her bergierster, wil volgens haar zeggen de de eer van haar sekse redden en tracht de baron uit zijn tent te lokken. Begrij pelijker wijze tot misnoegen van de eventuele huwelijkskandidaat heeft aan gasten, en de knecht, die zich ook als gemeld. De door velen beminde vrouw be denkt listen om haar doel te bereiken van twee reizende actrices, die aanvan kelijk voorgaven eveneens tot adellijke kringen te behoren. Deze pose doorzag de gewiekste herbergierster snel en maakte gebruik van beide dames om de baron in haar netten te doen verstrik ken. Zij slaagt na enkele pogingen en de verstokte vrijgezel geeft zich gewon nen. Het verhaal neemt aan het eind een onverwachte wending als de her bergierster besluit het voorrecht haar te huwen te gunnen aan haar trouwe dienstknecht. De 15-jarige Olga M. Van Schaik uit Leiderdorp liep vrijdagmorgen tien voor acht een hersenschudding en een gebro ken kaak op, toen zij met haar fiets op het Utrechtse Jaagpad frontaal in bot sing kwam met haar 51-jarige plaats genoot A. Pruis, die een wond aan het voorhoofd opliep, toen hij met zijn brom fiets ten val kwam. Op de Herensingel slipte vrijdagavond kwart over tien een scooterberijder, de 21-jarige J. F. W. Mulder uit Leiden, toen deze moest rem men voor een tegemoetkomende auto, die de Alexanderstraat in wilde slaan. De autobestuurder, de 23-jarige J. M. C. uit Lelden, remde wel voor het afslaan, maar té plotseling voor de geschrokken scooterbestuurder. Laatstgenoemde liep een hersenschudding en een sleutelbeen fractuur op. Een 44-jarige motorrij der uit Warmond, die zaterdagmorgen omstreeks half twaalf rijdende op de Boshuizerlaan geen voorrang verleende aan een personenauto op de Telderska- de, werd door deze auto aangereden en brak zijn rechteronderbeen. Zaterdag middag rond 12 uur vond op de Hoge Rijndijk een kettingbotsing plaats, waar bij vier auto's beschadigd werden. Uit de richting Zoeterwoude komend slipte een personenauto, toen het wegdek over ging van bitumen in klinkers en schoof naar het linkerwegdek. Daar botste de auto tegen een tegenligger, die achter uitreed en een ander op de bumper nam. Op zijn beurt reed die weer tegen een vierde. De schade varieerde van total loss tot blikschade. De inzittenden var) de aanrijdende auto. inwoners van Al phen aan de Rijn, liepen schaaf- en snlj- wonden op. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd het kantoor van de Provinciale Waterstaat aan het Delfts*? Jaagpad met een bezoek vereerd. De buit die de Indringers meenamen was klin kend: een portable-radio. Een analiste uit Leiden ontdekte zondag dat haar auto. een grijze Austin, kenteken: ZG 29-59, verdwenen was van het Terwee- park. waar zij hem op 14 dec. had ge plaatst. Wie helpt de Leidse haar auto zoeken Voor de Kerstuitvoering in de St. Antoniuskerk in Zuid-West, die he denavond om acht uur gegeven wordt en waaraan medewerking wordt ver leend door het parochieel koor en het Haags Matrozenkoor, zijn nog kaarten vanavond aan de kerk verkrijgbaar. PLECHTIGE AANKLEDING Over de juiste keuze van dit spel als jubileumstuk kan men discussiëren. Men kan aanvoeren dat men by dit spel gebruik kan maken van een prach tige aankleding. De kleurryke en goed verzorgde costuums dragen al veel by tot een succes. Daartegenover staat echter in dit geval dat het verhaal van dit blijspel te weinig kracht heeft. O. er komen wel komische situaties voor en is wel enige actie, maar toch niet voldoende om on derhoudend te zijn. De tekening van de sfeer en de totstandkoming van de in trige nemen te veel tyd in beslag; het gehele eerste bedrijf is daarmee byna gemoeid. HET SPEL Het overtuigende spel van Nell de Lan- ge-Reizevoort heeft echter veel vergoed. Zij excelleerde door een juist gedoseerde mimiek, een beheersende beweegiyk- heid en rolvastheid. We waren niet zo gelukkig met de rolverdeling, omdat de anders zo goed op dreef zijnde Jac. Buis niet goed raad wist met de figuur van de baron, wy zouden hem veel lie ver gezien hebben in de rol van Pierro, de bediende. W. v. Pierre zou zich ver- moedelyk dan ook beter hebben kunnen pelturige baron. Zowel C. v. d. Drift als waarmaken als de eigengereide en wis- W. Houps speelden verdienstelijk ae andere adellijke gasten van de herberg. Janny Edelaar-v. dé Kwartel, voor het eerst onder deze naam, speelde aan trekkelijk de bedriegelijke actrice. Haar Ryn, komt het zelfde compliment toe. lachende collega in deze. Wilma van Fabrizio werd vertolkt door J. Jacobs. A.S. „De Roscam" huldigde kapelaan Van Egraond Jongerensociëteit „De Roscam" heeft zaterdagavond tijdens een feestelijke bijeenkomst in het honk aan de Roo- seveltstraat haar aalmoezenier, kape laan Van Egmond ter gelegenheid van zijn 121/: jaar priesterjubileum in het zonnetje gezet. Wilbert Hetinga sprak de jubilaris hartelijk toe en bedankte hem voor het vele werk, dat hij vooral bij de oprichting van de Roscam, ook op financieel gebied, heeft verricht. Hij bood kapelaan Van Egmond een zil veren karaf met cognac aan. In zijn dankwoord zei de kapelaan blij te zijn, dat hij dit voor de Roscam heeft kun nen doen. „De priester heeft het in deze tijd weieens moeilijk, maar een hartelijk contact zoals dat in de Ros cam heerst, is voor hem een opkik- kertje, dat 't leven aangeyaam maakt. Katwijkse vandalen in binnenstad Drie Katwijkers van 23, 17 en 2f jaar oud hebben gisteren huis gehou den in de binnenstad, na een overma tige slok geestelijk vocht tot zich ge nomen te hebben. Op de Boommarkt werd een ruit van Koningsveld inge slagen en enkele fietsen plonsten de Rijn in. Op de Aalmarkt kwam een auto gehavend uit de strijd. MEUBELSHOW Toonkamers Van der Klugt, Haar lemmerstraat, van zaterdag 17 tot za terdag 24 dec. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Tot Hulp der Mensch- heid, Hooigracht 48, tel. 21060. LEIDSE AGENDA MAANDAG 19 DECEMBER Abonnementsvoorstelling Haagse Comedie speelt: „Een zondag in New York". Leidse Schouwburg, 20.00 uur DINSDAG 20 DECEMBER Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Lei den Aanvangcureus. Gebouw G.G. en G.D., 20 uur. Abonnementsvoorstelling Haagse Comedie speelt: „Een zondag in New York", Leidse Schouwburg, 20.00 uur. Abonnementsconcert Residentie orkest. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. Ver. van Oud-leerlingen der Am bachtsschool Filmavond. Lagere Technische School (Haagweg), 20.00 u. Weinig belangstelling voor oecumenisch avondgebed De Oecumenische Raad, afd. Leiden, deelt mee. dat het wekelijks „avond gebed" georganiseerd in samenwer king met het dekenaat Leiden, met in gang van 21 december a.s. tot nader order komt te vervallen. De reden is gebrek aan belangstelling. „Het was treurig zoals de opkomst de laatste tijd was" vertelde men ons. Burgerlijke stand Geboren: Catharina Johanna Fran- oise dr van H. D. Dijkstra en C. J. F. achoutens. Job Melchior zn van A. C. A. Jansen en A. A. M. van de Kamp. Pe- tronella Johanna dr van H. J. van Dam en J. Jansen. Reina Willemina dr van B. Star en R. W. Blok. Sylvia Helena dr van A. J. van Beelen en R. Buquet. Ja cob zn van J. Groen en A. van Duijn. Gehuwd: J. H. N. Wennekers en S. van der Zanden. G. de Zeeuw en C. Mus- terd. H. A. Bruining en M. V. Volmer. Overleden: T. van Driest 56 jr. echt genote van H. L. LJzer. W. J. Westhuls 65 jaar, wed. van F. G. van der Loo. K. M. Meyer 51 Jr. wed. van G. Beumer. R. A. Deekman 2 weken, dochter. H. van Leeuwen, 78 jr, man. Als ik jullie, jongeren, blij en vrolijk zie, dan moet ik toch ook' wel geluk kig zijn". De jubilaris was bly, dat de band die zaterdagavond speelde, The Ba- kestreet-jazzband, een onderdeel was van het geschenk. Hij was ook bij zonder getroffen door de aanbieding van een dichtbundel door de Groep 66. Deze groep heeft de bundel gedichten zelf geschreven en alleen voor deze gelegenheid het licht doen zien. Zondagmiddag werd kapelaan Van Egmond door de gidsen en kabouters van de St. Lydia-groep nogmaals ge huldigd. Er werd een toneelstukje op gevoerd, dat door één van de gidsen, Corrie Kuypers, was geschreven. Ook werden zelf geschreven liedjes gezon gen en werd de quadrille gedanst. Als geschenk ontving de kapelaan een we reldatlas. DE LEIDSE COURANT GROSLIJST K.V.P. Bij de groslijststemming, welke gis teren door de afdeling Leiden van de KVP werd gehouden, kregen de na volgende kandidaten voor de Tweede Kamer de voorkeur van de KVP-leden: van der Ploeg 52, mr. Aalberse 8, Kleisterlee 1, Nelissen 1, Weijters 2, drs. Aarden 11, Meijer 2, Hermes 24, Weeber 1, Van der Gun 1, mr. Van Rui ten 2, mr. Driessen 11, Blaisse 5 e Veenhuizen 3. Flessenredder dook singel i in Een 19-jarige Boskoper, die zondag morgen over de Schrijversbrug reed met zijn auto, vervoerde blijkbaar kostbare vloeistof in de flessen op de achterbank. Toen de flessen namelijk op de grond rolden, wilde hij ze met een in veiligheid brengen. Door deze manoeuvre verloor hij echter de be heersing over het stuur en schoot hij met zijn auto via een boom over hek de Zijlsingel in. Hij kwam er met een nat pak af. De flessen werden tot zijn spijt in de doopplechtigheid be trokken. JAZZSOCIETY FOLK BEAT 14 Jazzsociety Folk Beat 14 heeft haar activiteiten uitgebreid. De Leidse jazz club, die haar driewekelijkse bijeen komsten houdt in de kantine op het sportpark Roomburg liet tot nu toe kei jazzbands en soms een zanger of zangeres voor haar leden optreden, maar in de poging aan de jazzsociety 'e diepere inhoud te geven, gaf het be stuur zaterdagavond de kunstschilde res Mary Hövig de gelegenheid een achttal van haar gekleurde etsen te ex poseren. Mary Hövig, die op het ogen blik ook in de Waag exposeert, gaf in de pauze van het jazzconcert zelf enige uitleg by haar werken. Het kwartet Joop van Enkhuizen trad zaterdagavond in de weer goed be zette Roomburgkantine op. Dit kwar tet, dat twee jaar geleden het Loos- drecht Jazzconcours heeft gewonnen er dat bestaat uit Joop van Enkhuizen (te nor saxofoon), Roelof Kloeten (piano), Arnold Dooyeweerd (bas) en Max Bolle- man (drums) ging fel van start met 't nummer Night in Tunesia, gevolgd door de fijne balled You don't know what love is, waarin Joop van Enkhuizen zelf een aansprekende rol speelde. In de tweede set was het nummer Mr. Day van Coltrane fyn om te horen, vooral omdat de ritmesectie hier een grote rol in speelde. Vanzelfsprekend ont brak het nummer, dat bijna iedere jazz band op zijn repertoire heeft staan, Au tumn Leaves, niet. Bassist Arnold Dooyeweerd viel goed te beluisteren in Mr. P. C. van Paul Chambers. Tenslotte valt nog te vermelden het nummer On green dolphinstreet, waar in het gehele kwartet tot goed samen spel kwam. Naar mate de avond vor derde ging de speelkwaliteit enigszins achteruit, maar in het begin van de avond hebben de liefhebbers zulke gop- de nummers aangehoord, dat zij op een geslaagde avond kunnen terugzien. AFSCHEID VAN ZUSTER CECILIANA „Altijd als een moedertje voor en bij de kinderen" Geslaagde postzegeltentoonstelling 10-jarige vereniging „Sassenheim" In gebouw „Ontmoeting" organiseer de de Vereniging van Postzegelverza melaars „Sassenheim" ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan het afgelo pen weekeinde een geslaagde tentoon stelling. Voorzitter de heer Stemfoort heette vrydagavond naast vele belang stellenden welkom ds. J. ten Winkel, loco-burgemeester J. W. Kortekaas en de heer J. D. Brandt, vlee-voorzltter van het Phllatelistiseh Jeugdwerk in Nederland, uit Eindhoven. Alvorens de heer Kortekaas tot de officiële opening overging hield ds. ten Winkel een interessante lezing over „Is raël als verzamelgebied". In deze lezing toonde hij met lichtbeelden, de cultuur, geschiedenis en de religie van dit land zoals die op de postzegels van dit land tot uitdrukking zijn gebracht. De heer Brandt sprak vervolgens over het philatelistisch jeugdwerk. „Dit komt steeds meer in de belangstelling te staan" zei hy. Er zijn nu zo'n 50 jeugdclubs in Nederland en de groei gaat gestaag door. Tevens bestaat er een goede sr cnwerking met de Neder landse Bond van Philatelisten. HONDERD LEDEN De heer Kortekaas begon met de ju bilerende vereniging de gelukwensen van het gemeentebestuur over te bren gen by dit tweede lustrum. Als baby begonnen is de vereniging uitgegroeid WOUBRUGGE Op de Algemene Begraafplaats vond zaterdagmiddag de begrafenis plaats van de heer E. van Luiing, in leven aan nemer en drager van de zilveren ere penning der gemeente Woubrugge. Hier voor bestond zeer grote belangstelling, mede van het personeel en uit de aanne merswereld. Burgemeester J. C. van Wageningen memoreerde de loopbaan van de overle dene, die zijn leven lang in de gemeente zijn sporen had nagelaten. De heer C. Schijf sprak een kort woord namens het personeel en noemde de overledene baas en vader Van Luiing. Namens de Ned. Aanne"mers- en Pa troonsbond, afd. Alphen a. d. Ryn werd het woord gevoerd door de heer A. J. den Ouden. Woorden van troost werden nog ge sproken door ds. E. Kempenaar. "i aan de geopende groeve nog het Onze Vader gebeden te hebben, dankte schoonzoon alle aanwezigen voor de betoonde belangstelling. Velen maakten de gelegenheid gebruik, de familie leden te condoleren in gebouw Immanuel. leden, waarby in de 10 Jaren vele kinder tot een volwassen vereniging van 10f ziekten zijn overwonnen. Het gemeente bestuur is trots op deze vereniging en heeft grote waardering en belangstel ling voor de culturele waarde van het werk dat een uitstekende vryetydsbe- steding is. Met de wens dat de jubilerende ver eniging nog vele mensen, vooral jonge mensen by elkaar zal mogen brengen, verklaarde hy de tentoonstelling voor geopend. Zaterdagmorgen was er veel bezoek en om twaalf uur werden in het bijzyn van burgemeester J. Baron van Knobelsdorff, door de heer Brandt als hoofd van de jury de bekroningen der jeugdinzendingen bekend gemaakt, dat hij aan deze leden nog technische wenken had gegeven op het gebied zegelverzamelen, waardoor men nog tot betere resultaten kan komen. In totaal waren er 24 jeugdinzendingen. UITSLAGEN De eerste prys met 57 punten kreeg Frans Verhoef met zyn inzending „Per- zië"; 2. A. Bukman 57 p. inz. Frank rijk; 3. J. Jongbloed 52 p. inz. Dieren; 4. H. Zuilhof 50 p. inz. Kinderzegels; 5. Ria de Vos 48 p. inz. Het Paard. Alle inzenders werden met een prys beloond. De gastinzendingen van de heren N. Schepers uit Haarlem Skandinavië W. M. van der Koog uit Leiden (Duits land na 1945) en M. W. van der Ko-^ uit Heemstede (F.D.C.,'8 spoorwegen en scheepvaart) waren een lust voor philatelisten-ogen/ Het was een waar dig besluit van een jubilerende vereni ging, waarbij een woord van dank aan allen die tot dit succes hebben byge- dragen zeker op zijn plaats ls. Kalli. Actie Vrouwenver. De Ka tholieke Actie Vrouwen-vereniging hield in de KSA haar maandeiykse by- eenkomst o.l.v. de presidente mevr. God- dijn-v. d. Meer. Deze kam in haar ope ningswoord nog eens terug op het reeds eerder genomen besluit, dat de vereni ging een volkomen zelfstandig bestaan gaat vieren en bovengenoemde naam weer gaat dragen zoals vroeger het ge val was. De avond droeg een tweeledig karakter. Voor de pauze zong het R.K. dameskoor „Canta et Labora". Dit koor, dat bij kerkelijke feestdagen haar mede werking verleent by kerkdiensten in de St. Pancratiuskerk en vorig jaar voor de KRO zong, trad voor het eerst naar buiten op. Gezongen werd een vyftal van Haagh. Het pas ingestudeerde liederen w.o. het geliefde „Ave Maria" „Haec Dies" van Caudana en tot slot Ambrosiaans Lofgezang van E. Ruh. De koorzang werd door de aanwezige leden zeer op prijs gesteld. De eerst volgende vergadering zal gehouden wor den in het Bruine Paard op 14 januari en zal een feesteiyk ka'rakter dra gen. Medewerking wordt verleend door het gezelschap Otten uit Hillegom. MAANDAG 19 DECEMBER 196i Kerstspel van „Beatrix" te Sassenheim De Toneelgroep van de operetteverenl- ging „Beatrix", gaf vrydagavond in de KSA een geslaagde opvoering van het kerstspel „De wonderlyke kerstnacht" van Anke Wildonk, onder regie van de heef Van Hulsbergen. Het onderwerp van dit spel is nu eens niet het kerst gebeuren, maar van de kerstgedachte, dat men op Kerstmis uiteindelijk begrip voor elkander heeft. Het meisje Barera, dat als wees wordt opgevoed door een tante denkt achter gesteld te zijn by de dochter des huizes. Aan het huiseiyk verkeer wenst zij niet deel te nemen, waardoor zy ook weigert met de familieleden naar nachtmis te gaan. Alles keert echter ten goede als een gevlucht meisje uit de gevangenis in de kerstnacht, als Barbera alleen thuis is, aanklopt om onderdak. Er ontwikkelt zich dan een gesprek tussen de beide meisjes en hier- by komt Barbera tot de overtuiging, dat ze wel heel erg ondankbaar is ten op zichte van haar huisgenoten. Als deze uit de nachtmis thuiskomen, vinden g de tafel feestelijk gedekt en is de vrede tevens getekend. Een harteiyk applaus der aanwezigen, waaronder de bejaarden van Huize St. Bernardus, was de beloning voor goede spel der amateurs. De muzikale omlijsting werd verzorgd door de zang groep van bovengenoemde operettever. met aan de vleugel de heer Van der Voet. NOORD WIJK Grosiyst KVP De afdeling Noord- wyk-Binnen (incl. het Langeveld) heeft de volgende kandidaten aangewezen voor de komende Tweede Kamerverkie zingen: C. v. d. Ploeg 31 stemmen; J. M. Aarden 3; E. J. M. Kolfschoten 2; C. A. E. Alders 2. Totaal aantal stem men 38. WASSENAAR By de gisteren gehouden groslijststem ming voor de kandidaten van de KVP de Tweede Kamerverkiezingen zyn in totaal 4140 geldige stemmen uitge bracht (18 stemmen waren ongeldig). De stemmen werden als volgt uitge bracht: Van der Ploeg 1853, Aalberse 100, Brouwer 59, Kleisterlee 38, Mom- mersteeg 1, Nelissen 34, Weyters 14, Aarden 256, Meijer 10, Hermes 211, Kolfschoten 1325, Gerrits 27, Weeber 6, Van der Gun 11, Everts 5, Van der Leij 1, Van der Sanden 3, Van Ruiten 79, Elsenburg 2, mevr. Van Gent-de Rid der 5, Driessen 17, Alders 17, Biesaart 1, Blaisse 32, Bot 2, Gielen 3, Groodt 5, Huiten 1, Janssen 1, Koeken 10, Kortink 1, Letschert 4, Veenhuizen 4, Zwinkels 2. HET ZATERDAGVOETBAL Na drie weken „rust" werd er zaterdag zij op bescheiden schaal weer gevoetbald. De tweedeklassers uit de omgeving van Leiden, die binnen de lijnen kwamen, hebben de eerste „overwinteringsperiode" niet al te best doorstaan. Quick Boys verspeelde op Nieuw Zuid tegen het laaggeklasseerde SHO een 2—0 voorsprong (het werd 2—2) en Ter Leede bleef bij het Vee- nendaalse GVVV zelfs helemaal zonder winst: 10. Rijnsburgse Boys en Noordwijk bleven nog een weekje langs de kant. TWEEDE KLASSE A De Zwerver-De Geuzen afg., GVVV- Ter Leede 10, Quick Boys-SHO 22, Heerjansdam-RWH afg., ZCFC-Zwa- luwen 40. RWH 11 Heerjansdam 10 ZCFC 11 Q. Boys 11 GVW 12 De Zwerver 11 Ter Leede 11 De Geuzen 10 SHO 12 Zwaluwen 10 2 1 7 17 30—13 15 31—20 13 21—17 13 22—18 12 26—25 10 19—18 10 16—16 9 13—16 9 19—33 7 16—28 5 14—23 Zondag was het dan zo ver. Zuster Ceclliana heeft de pensioengerechtigde leeftijd bereikt en verlaat de kleuter school. In de kapel van het St. Lidwina- huis werd de dag begonnen met een ge zongen H. Mis gecelebreerd door Rector v.d. Ploeg. De gezangen werden uitge voerd door het kinderkoortje van de St. Barbaraschool o.l.v. Zuster Miriam. Na de H. Mis, onder het genot van een kop koffie sprak als eerste de heer De Wit. die namens het schoolbestuur Zuster Ceclliana bedankte voor het vele, dat zij in deze jaren voor de kleuter school heeft gedaan. „Het bestuur heeft dan ook zeer veel sympathie voor u en uw werk, vooral de verbeteringen die u in de school heeft gerealiseerd." Als blijk van hun oprechte dank bood spreker een vulpen aan. Hierna sprak mej. Gelauff in haar functie van Rijks- Inspectrice v.h. Kleuteronderwys. Spr. memoreerde de wijze waarop ze al deze afgelopen jaren met zuster Ceceliana heeft samengewerkt en zei, dat de zuster haar werk „meer dan goed" gedaan heeft. „U bent zo heerlijk ongecompli ceerd en u kon ook op uw eigen char mante wijze een aardige drang uitoefe nen als u eens iets wilde veranderen op uw school. U was, zuster, zoals u bent, eerlijk, harteiyk en ongecompliceerd. U hebt de kleuters meer meegegeven dan kunnen vermoeden. Het zal me zwaar vallen u niet meer te ontmoeten in wat we noemen vakkrin gen". Deken W. Haring zei, zich wel eens af gevraagd te hebben: hoe oud is die zus ter Cecillana toch wel! „Het verschil in leeftijd tussen u en de kleuters is me nooit opgevallen. Altyd als een goed moe dertje voor en by de kinderen, altijd klaar om te helpen, ook als we voor de parochie eens een beroep op u deden zuster, daarvoor onze dank ook namens de hele Lodewijkparochie." Mej. Righart van Gelder was als hoofd van de bond van kleuterschoolleidsters zeer dankbaar voor de harteiykheid waarmee zuster Ceciliana steeds de leidsters tegemoet kwam en de spontane biyde wyze waarmee ze de leidsters wist te boeien. Als voorbeeld voor de leidsters was de zuster een unicum. Zuster Ceciliana bedankte allen op haar bekende wijze. „Iedereen heeft me altyd geholpen, ik ben geboren in een dorp, heb jaren gewerkt in een dorp en ik kreeg de schrik van m'n leven toen ik in Leiden geplaatst werd, wat moest ik in een stad? Maar lieve mensen, het is hier net als in een dorp, heus waar. Ik wil iedereen bedanken en ik zou nog veel meer willen zeggen, maar ik kan niet meer (het werd haar te machtig). De kleuters stonden al te popelen van ongeduld om hun zuster te laten zien wat ze allemaal geleerd hadden van juf Willy en juf Greet. Te veel om op te noemen. Wat is er heerlijker dan kinderen zo spontaan en eeriyk te zien spelen? Ka bouters. Elfjes, een poppenkraam, dans jes. Alle respect voor Willy en Greet. Hieraan zyn vele uurtjes van voorberei ding voorafgegaan. Het was allemaal voor de zuster, die met vochtige ogen haar kleuters voor zich zag. Ook de kinderen overlaadden haar met geschenken, een horloge van de kleuter school, een kruisbeeld en een reiswekker- tje van de kinderen die nu al op de lagere school zyn. Het was de hoogste tyd, want velen stonden al te wachten om persooniyk afscheid van de zuster te nemen. Velen hebben dit gedaan en de zuster kan terugzien op een onvergetelijke dag. GVVV-Ter Leede 1-0 In een aan trekkelijke en zeer sportieve wedstrijd heeft Ter Leede beide punten aan de gastheren moeten laten. Na enige we ken rust was de start van Ter Leede wat zwak. Juist deze zwakke begin periode werd voor Ter Leede nood lottig. Reeds na 5 minuten konden de gastheren de leiding nemen door een misser van J. v. d. Meiden. De gehele eerste helf ging de strijd gelijk op, maar geen der partijen zag kans om te doelpunten. De tweede helft gaf Ter Leede goed voetbal weg en ge ruime tijd waren ze sterk in de meer derheid. De bekende harde knallen van Dick van Biezen konden geen genade vinden bij de uitstekende GVW-doelman. De Sassenheimers bleven vechten om toch minstens een gelijkspel te behalen. Het mocht hen niet gelukken. Quick Boys-SHO 2-2 In een slappe wedstrijd heeft Quick Boys het Beijerlandse SHO niet kunnen ver slaan. De Katwijkers waren op het uitstekend bespeelbare Nieuw Zuid wel de betere ploeg, maar gaven on nodig tegen het einde van de eerste helft de winst uit handen. De door Cor van Duivenbode (vijftiende mi nuut) en Arie Remmelzwaal (23ste minuut) veroverde 20 voorsprong werd in die periode door foutjes ver speeld. Schipper en Van Bennekom brachten de stand toen in evenwicht. Na de rust ging de wedstrijd als de bekende nacht kaars uit. TWEEDE KLASSE B IJsselmeervogels-NDSM 42, 's-Gra- venzandse SV-Kozakken Boys 15, Excelsior M.-Noordwijk afg., Rijns burgse Boys-Zwart Wit '28 afg., AZ- W-Amstelveen afg., Huizen-Hoogvliet 5—1. IJsselmeerv. Huizen 12 Zwart Wit 12 Noordwijk 11 Kozakken B. 13 Excelsior M. 11 Rijnsb. Boys 10 's-Grav. SV 13 Amstelveen 12 Hoogvliet 13 ND SM 12 AZVV l: 18 39—16 16 26—17 13 24—17 12 18—17 10 16—13 10 17—28 8 19—31 16—28 12—29 DERDE KLASSE A (West 1) ARC-Blauw W. afg., Zwaluwen '3ó- PVWA afg., HCSC-SIZO 2—2, Wart- burgia-Kennemerland afg., Marken- Zandvoort M. 21. SIZO 11 6 3 2 15 27—14 HCSC 11 6 2 3 14 22—16 IJmuiden 10 6 1 3 13 25—20 Wartburgia 10 5 2 3 12 18—20 ARC 10 5 1 4 11 20—18 PVWA 10 4 2 4 10 22—25 Blauw Wit 9 4 1 4 9 2216 Kennemerl. 10 4 1 5 9 2117 Marken 10 4 0 6 8 1623 Zand voort 11 3 2 6 8 1119 Zwaluwen '30 10 1 1 8 3 1129 HCSC-SIZO 2-2 (1-2) Door een knap gelijkspel in de uitwedstrijd te gen runner-up HCSC uit Den Helder heeft het Hillegomse SIZO de eerste plaats behouden. De Bollenstrekers hebben tegen de HCSC'ers zelfs tot tweemaal toe de leiding in handen gehad, maar moesten toch toezien hoe de thuisclub 19 minuten voor het ein de de gelijkmaker scoorde. De SIZO- doelpunten kwamen op naam van Bob de Jong. De slotfase van dit duel was nogal rommelig. Twee HCSC-spelers kregen van arbiter Heineman een of ficiële waarschuwing en spil Bakker (HCSC werd zelfs 't veld uitgestuurd. DERDE KLASSE A (West 2) Loosduinen-Unicum 21, ASWH- RCL 20, Excelsior P-Oranje Wit afg., JAC-Zuidland afg., DUNO-HBSS 1—5, Nu. Lekkerland-CSVD afg. HBSS Loosduinen ASWH Oranje Wit JAC 11 Unicum 11 Excelsior P. 11 CSVD 11 Nw. Lekkerland 11 Zuidland 12 RCL 11 DUNO 11 13 11 12 8 12 8 17 21-11 16 24-13 13 14-22 12 26-18 11 17-24 11 9-8 11 18-17 7 9-15 7 14-19 6 9-21 3 10-38 RouwkoopCapelle 13 (01) Hekkesluiter Rouwkoop heeft koplo per Capelle uitstekend partij gegeven. De Voorschotense zwartwitten hielden in de eerste helft (tegen de wind in) knap stand (verder dan een 0-1 voor sprong door De Jong kwam Capelle niet) en slaagden er na de rust zelfs in op gelijke hoogte te komen. Johnny Roest schoot in de achttiende minuut de bal uit een vrije trap via de i in het doel: 1-1. Pas in het laatste kwartier konden de Capellenaren de winst veilig stellen. Schouten en De Jong passeerden toen de uitstekende doelman Vleeshouwer kansloos. TSBKoudekerk 61 (30) Het Vlaardingse TSB heeft voor eigen publiek revanche genomen voor d de eerste helft van de competitie ge leden 2-1 nederlaag tegen Koudekerk. TSB gaf de roodwitten nu geen schijn van kans en zegevierde met 6-1. Het scoreverloop luidt: 3 min. Meeling 1-0, 19 min. Koetsier 2-0 (na fout doelman Vergunst), 43 min. Keizerswaard 3-0, rust, 53 min. Keizerswaard 4-0, 55 mi nuten Schuif 5-0, 68 min. Dissel 5-1, 84 min. Warhout 6-1. VIERDE KLASSE B Oegstgeest-TAW afg., Zwervers-': I Gravenzande afg., Lisser Boys-Kat wijk 31, TOGR-Leiden afg. TOGR 10—18, 's-Gravenzande 1114, Katwijk 11—13, De Lier 11—12, Lis ser Boys 1011, Zwervers 109, Lei den 119, TAW 104, Oegst geest 10—4. Lisser Boys-Katwijk 3-1 (1-1) Op het goed bespeelbare bijterrein van het Lisser Sportpark heeft Lisser Boys een even verrassende als ver diende zege op Katwijk behaald. Wel iswaar namen de Katwijkers door Arie Geyteman in de eerste helft de leiding, maar nog voor de wisseling maakte Jaap Poel met een kopbal gelijk. Na de rust legde Lisser Boys aanvallend wat meer kwaliteit op de grasmat dat resulteerde in doelpunten van Mondriaan en Mastenbroek: 31. Kat- wijks kleine kampioenskansje is door deze nederlaag helemaal verkeken. ASWH—RCL 2—0 (2—0) RCL heeft het in de lastige uitwed strijd tegen ASWH (Hendrik Ido Am bacht) niet kunnen bolwerken. De roodwitte Leiderdorpers stelden voor al aanvallend teleur en gingen in een slechte wedstrijd kansloos ten onder. Bakker en Hollander zorgden in de eerste helft reeds voor de 2—0 eind stand. Alleen doelman Maaskant en spil De Wit haalden by RCL een vol doende. VIERDE KLASSE A Rouwkoop-Capelle 1-3, TSB-Koude- krek 6-1, Hazerswoudse Boys-Ornas afg., Insulinde-Wassenaar 7-1, SVOW- Maasdijk afg. Capelle TSB Insulinde 4 18—50 Maasdijk 12-23 13-18 13-18 11-14 12-11 SVOW 10-10 Haz. Boys 11-9 Koudekerk 12-9 Wassenaar 12-5 Rouwkoop 12-1 Het Leidsche Zwemclub-zwemstertje A. van Ingen Schenau is volgens de ranglijst, die de KNZB in haar orgaan van zaterdag j.l. publiceerde, het op één na snelste meisje in Nederland op de 50 meter vlinderslag in de leeftijdsgroep van 10 t.m. 11 jaar. Dit succesje kan een kentering zijn in de diepteperiode, die het zwemmen in Leiden en omstre ken op het ogenblik doormaakt. LISSE De Lissese atletiekvereniging De Spar taan houdt woensdag 21 december haar jaarvergadering in de kantine van Sportpark. Na de afhandeling van zakelijk gedeelte zullen instructiefilms van ir. Trissot gedraaid worden. De beelden zullen van toelichting en com mentaar worden voorzien door trainer Jan van Heek.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4