Pp* Teach-in over en kiesstelsel partijvorming in Nederland MIEKE BOS: musicalster in droomwereld van t.v. Betoging van Spanjaarden in Brussel Toestand voor bollen niet zo rooskleurig Actie tegen Soekarno versterkt TELEVISIE VANAVOND Pleidooi voor Smallenbroek Optreden routinespektakel Fictieve leden van noodraad PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 19 DECEMBER 1966 ..Dan kunnen we lellen van vlaaien eten mams... Joke van den Burg, met Hans Oeveren, soliste op het Skymasters- concert, dat de A.V.R.O. vanavond (£1.40) via Nederland I uitzendt. **************************-#* BRUSSEL (ANP) Ongeveer 200 Spanjaarden hebben zaterdag voor de Spaanse ambassade in Brussel gepro testeerd tegen het referendum dat deze week in Spanje is gehouden. Een deputatie bood een petitie voor de ambassadeur aan, waarin de uitslag van'de volksstemming grotesk" werd genoemd en onder meer geprotesteerd werd tegen het feit, dat geen rekening is gehouden met de mening van de 3,5 miljoen Spanjaarden die in het buiten land verblijven. De Brusselse politie moest uitrukken om een einde aan de betoging te ma ken, toen vijftig Spanjaarden het am bassadegebouw binnendrongen en wei gerden te vertrekken. Jayne Mansfield had inzinking HOLLYWOOD (U.P.I.). De actrice Jayne Mansfield, die herstellelute Is van een longontsteking, had gisteren een inzinking, zo heeft haar agent mee gedeeld. Stanley Cowan zei, dat de actrice 39,4 koorts had en dat zij van haar dokter geen bezoek mocht ontvangen, evenmin als telefoontjes beantwoorden. De wel geschapen actrice had vrijdag haar zes jarig zoontje Zoltan in het ziekenhuis bezocht, die daar drie operaties moest ondergaan nadat hij door een leeuw was gegrepen. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM „Attentie, stilte in de studio. We starten eerst de band met de inleiding van de song: „Dat zijn de dingen waar ik zo van hou", uit „Sound of music". Jij gaat in je huiskamer voor de spiegel staan en camera 1 neemt je in close-up, de suggestie wekkend dat je voor 'n zaal vol publiek staat te zingen. Plotseling hoor je de fluitketel in de keuken en de radio Liefste wens: naast 2 dochters een fijne zoon Mieke komt in de studiokamer terug, zet de radio af en zegt: „Nu eerst de dingen waar ik niet van hou, als de af was van twee dagen, post doornemen, brieven schrijven en stof afnemen". Haat- monoloog wordt onderbroken door de deurbel. „Post voor Bos", roept de PTT- man, haar een pakket brieven overhan digend. Als Mieke zegt dat ze het veel vindt, repliceert de postbode: „Veel Moet u zien wat Swiebertje krijgt". Er volgt een gesprekje met de PTT-i over zijn werk tot Mieke opeens zegt: „Ik zou uw werk heel anders doen". Plotseling gaat de t.v.-show, dank zij een handbeweging van de regisseur, ovet naar een musicalscene tegen een achter grond van een oud romantisch straatje. Een trompetsignaal klinkt en een heuse postkoets rijdt de scene binnen. Allen zingen „Daar heb je Mieke van de post", op het motief „Ich bin die Christ'l der Post" uit „Der Vogelhandler" Voor het echter zover is, zijn e vele repetitie-uren voorbijgegaan en in de theepauze vindt Mieke gelegenheid voor een kort vraaggesprekje. De zo ongelofelijk populaire vedette samen met haar zus Vera ais „De Selvera's", zowel onder als boven de Moerdijk, succes-op-succes oogstten met „Twee reebruine ogen", (waarvoor zt gouden plaat kregen) „De post koets", (die hun een platinaplaat op leverde) glijdt even terug in haar herinneringen. „Maar ik ben nt bijna zeven jaar getrouwd met de bont handelaar Jan Bos en ik heb twee schat- dochtertjes, Karin en Marian. Oma zorgt nu voor ze. We hebben heerlijk huis in Buitenveldert en sinds drie jaar laat ik mijn gezinnetje alleen nog maar in de steek voor een paar radio- of t.v.-produkties". Een zoon „Nu heeft Jaap Molenaar een tekst geschreven voor een t.v.-show, die de N.C.R.V. volgende maand op het scherm brengt. Hierin worden mijn stoutste dromen in feite gerealiseerd. Dick van Bommel, Ruud Keers en Jean-Paul Franssen hebben tijd nog moeite ge spaard otn er iets fijns van. te maken. Of al mijn dromen verwezenlijkt den? Eerlijk gezegd niet, want mijn liefste wens is nog altijd om naast die twee schattige dochtertjes, die we heb ben, ons gezin nog eens uit te breiden met een zoon". „Of de kinderen me erg missen bij die afwezigheid voor' t.v .-repetities? Marian is nog te klein, maar toen ik onlangs op zondagochtend in „Koffie met Kees" was, had ik Karin, mijn oudste dochtertje beloofd een plaat voor haar te draaien. Toen ik in de micro foon waarschuwde: „Karin opgelet, hier j komt de plaat van Corry Brokken, „Zo blijft gewoon doorspelen", zegt de opnameleider Ary van Diemen tot Mieke Bos, die, gezeten op een laag bankje, geamuseerd al die bedrijvigheid van de t.v.- mensen zit aan te kijken. Het zijn de voorbereidingen voor haar eigen show „Dag Mieke", die de NCRV- televisie onder regie van Ruud Keers en operaregisseur Jean-Paul Franssens van „Forum" in Enschede, op zondagavond 15 januari gaat uitzenden. HAARLEM (ANP) In de ln Haarlem gehouden vergadering van de katholieke vereniging van ondernemers ln het bloem- bollenbedrijf heeft de voonitter, de heer C. G. M. Meskers, opgemerkt dat de situa tie ln het bloemboLlenbedrjjf op het ogen blik niet rooskleurig is. De rentabiliteit van het kwekersbedrijf laat al enkele jaren te wensen over. De export Is b(J de verwach tingen achtergebleven en het aantal werkloze bloembollenarbeiders ls deze win ter groter dan men ln jaren gewend was. Volgens de voorzitter is het vertrouwen gewettigd, dat men aan de vooravond van een herstel ln het vak staat De voorwaar den ervoor zijn aanwezig. Hoewel de ge gevens er nog niet zijn durfde de heer Meskers al te voorspellen, dat de teelt bin nen de perken zal blijven. De prijzen vormden immers echt geen aanleiding om tot uitbreiding van de produktie over te gaan. De aankoopregelingen, vooral die van tulpen, hebben eveneens produktie- beperkend gewerkt De betere prijzen voor hyacinten ln dit seizoen mogen doen ver wachten, dat he de export zal gelukken ook voor de andere artikelen wat betere prijzen te bedingen. Verder ls te verwach ten, dat de lichte economische teruggang ln West-Europa, die naar spreker verwacht van tijdelijke aard ls. de afzet van bloem bollen nauwelijks iri ongunstige zin zal be ïnvloeden. De situatie in het bollenvak is beslist fundamenteel nog wel gezond, aldus de heer Meskers. De laatste moeilijke jaren hebben sanerend gewerkt. Voor wat de be drijfstak in zijn geheel betreft, zal her structurering daarvan als gevolg van on der meer de EEG leiden tot mogelijker wijs een ander instrumentarium dan wat ons nu ten dienste staat. Dit geldt zowel Margarine een cent goedkoper DEN HAAG (ANP) De prijsdaling van margarinegrondstoffen op de we reldmarkt heeft tot gevolg dat de prijs van het pakje margarine kan worden verlaagd. In overleg met het ministerie van Economische Zaken heeft de bond van Nederlandse margarinefabrikanten besloten om met ingang van vandaag de consumentenprijzen van de meest gangbare merkartikelen te verlagen met een cent per pakje van 250 gram. voor de kwekerij als voor de handel. Zo zullen onder meer de betekenis en de sta tus van he surplusfonds en van het pro- duktschap voor siergewassen op de helling komen. De zelfwerkzaamheid van het georgani seerde bedrijfsleven, het creëren van eco nomische samenwerkingsvormen zijn aan gelegenheden, die mogelijk ln de toekomst de aandacht zullen vragen. Naar aanleiding van de beslissing van de regering over de lonen deelde de spreker mee, dat over de uitwerking hiervan en over de nieuwe cao de besprekingen zijn begonnen. Getracht zal worden met de nieuwe CAO zo spoedig mogelijk gereed t ekomen om zo de traditioneel geworden moeilijkheden als gevolg van de late goed keuring te voorkomen. DJAKARTA. (ANP.). Negen Indo nesische actiefronten hebben zondag ge zamenlijk een verklaring uitgegeven waar- hl zij het verbond van rechters bijvallen, dat vorige week de berechting van presi dent Soekarno eiste. Volgens de verkla ring is Soekarno duidelijk betrokken ge weest bij de communistische staatsgreep van vorig jaar. De actiefronten zullen binnenkort bij zonderheden bekendmaken over het aan deel. dat Soekarno in de staatsgreep zou hebben gehad. Het verbond van Indone sische juristen. „Persahi". heeft zijn eis voor een proces tegen Soekarno besproken met de minister van Justitie, het hoogge rechtshof en het parlement, zo heeft voor- Uitstel eisen gevarendriehoek DEN HAAG (ANP) Het aantal geva rendriehoeken dat thans in de handel ver krijgbaar is en niet voldoet aan de eisen ls groter dan aanvankelijk werd gedacht. In verband hiermee zal de eis (de driehoek moet op een afstand van 250 meter voor een bestuurder die dimlichten voert dui delijk zichtbaar zijn) eerst over twee jaar van kracht worden. De handel krijgt zo de gelegenheid zijn materiaal voor zover dit niet voldoet aan te passen aan de toekomstige eis. 'UT 11 omsnor bleek za terdag de dader te zijn van de „Moord op de Zeedijk". Heeft u daar nu ook moeite mee? Van ons geen kwaad woord voor de acteursprestaties van Lou Geels, maar we vinden dat hoofdfiguren ln t.v.-feullletons meestal moeilijk vallen" in heel anders geaarde rollen. Zij kunnen daar ongewild lach wekkend aandoen en dat is niet goed voor de voorstelling en ook niet voor hun persoonlijke reputatie. Bram van der Vlugt bijvoorbeeld ken nen wij via t.v. vrijwel alleen als dok ter Finlay. Hij heeft daar een goed karakter van gemaakt en het zal vele kijkers spijten dat hij in de laatste af leveringen van „Memorandum van een dokter" niet meer als zodanig verschij nen kan. Dat was gisteren dus een afscheid van een sympathieke rol, waar bij we moeten aantekenen a at het bekwame Bram v. d. Vlugt heel wat moeilijker zou zijn gevallen om hem zo geloofwaardig te spelen als hij er veel ander t.v.-werk tussendoor had gedaan. Nog even over „Moord op de Zeedijk": het was een heel behoorlijke aflevering ditmaal in de Trefferserie met een ver haal dat de spanning goed doseerde en de oplossing tot het laatst bewaarde. Regisseur Luc van Gent komt speciale lof toe voor zijn met veel effect gefilm de sfeer in de buitenopnamen. Batman II zagen we destijds niet. Za terdag wèl de derde aflevering en we kunnen ons moeilijk voorstellen dat er bij zo'n kolderiek verhaaltje-nog kijkers boos worden omdat er zoveel „geweld" in zit. We amuseerden ons wel, al von den we het niet zo leuk meer als bij de eerste aflevering. „Het Gulden Schot" hebben we nooit leuk gevonden, hoog stens konden we blij zijn als het „bij werk" meeviel. Meevaller van zaterdag: de zingende familie Kortekaas, Gisteren was er behalve het „Memo randum" weer een aflevering van „Later is te laat". Inzake de „botsing der generaties" kwam men ditmaal af en toe terzake, maar toch nog niet op een verhelderende wijze die een bij drage zou kunnen leveren tot oplossing van het generaties-conflict. Misschien maakt de laatste aflevering nog wat goed. maar voorlopig zijn we van mening dat deze groot-opgezette NCRV-reeks nagenoeg mislukt is. Tenslotte: Folklore uit Israël. Amateurs die ..prof' werden en nu de wereld rondtrekken met het spijt ons dit.te moeten zeggen onbenullige reidans- jes en huppelpasjes. De zaal het KC-centrum te Amsterdam reageer de heel enthousiast overigens. Mis schien liet t.v. het mogelijk waardevolle in dit optreden, wat dat ook mag zijn, niet goed zien. Vg. NEDERLAND I NTS: 19.00 uur: Nieuws in het kort. 19.01 uur: Pipo de clown. CVK/IKOR/KRO/RKK 19.05 uur: Kenmerk, actualiteiten rubriek over kerk en samenleving. AVRO: 19.35 uur: De Dick van Dykeshow. HILVERSUM I NCRV: AVRO: 20.20 uur. AVRO's Sportpano- 21.40 uur: Klank-klaar Neder lands, liedjesprogramma 22.05 uur: AVRO's Televizier. actu aliteitenrubriek NTS: 22.25 uur: Tweede journaal. 22.30 uur: Sluiting. HILVERSUM II NRU: 20.05—21.30 uur: Concert door het Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. Jean Fournet 22.00—22.30 uur: Concert door Prome nade Orkest o.l.v. Frits Knol. 22.55—23.55 uur: Avondconcert door NEDERLAND II NTS: 20.00 uur: Journaal. VPRO: 20.01 uur: Politieke partJJvormlnji in Nederland, teach-in I NTS: 22.25 uur: Geprogrammeerde in structie (12). 23.00 uuri Sluiting. RADIONIEUWSDIENST Hilversum I: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30. 9.35, 12.30, 19.00, 22.30, 23.55. 11.00, 13.00, 16.00, 18.01 20.00, 23.55. Hilversum III: Elk hee uur vanaf 9.00. Radioprogramma MAANDAG HILVERSUM I NCRV: 18.00 Stereo: Mels- Boeren Partij: 18.30 Lichte gramm. voor de tieners: 18.55 Op de man af. praatje: 19.00 Nieuws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant: 10.30 Chr. Haags Knapenkoor met orgel: 19.50 Mod. kamermuz.; 20.25 Stereo: Een hemel van kranen, hoorspel; 21.30 Muziek en dienst: Inform, progr. met o.a. kerstliederen: 22.15 Avondoverdenking; 22.30 Nieuws; 22.40 Boek Musette-orkest en zang: 12.18 Marktberichten: voor schippers; 12.20 Voor de boeren; 12.2; Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12. Nieuws; 12.40 Actual.; 12.50 Lichte gramm. en praatje; 13.30 Muslësta: licht muztekpr.; 14.20 Schoolradio; 14.40 Stereo: Licht lnstr. en semble; 15.00 Pizzicato: gevar. muzlekprog., 17.00 Overheidsvoorlichting Vraaggesprek van Raymundo Debrot met de auteur Boell van Leeuwen; 17.10 Voor de jeugd. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Lichte gramm.; VPRO: 7.55 Deze dag: AVRO; 8.00 Nieuws; 8.10 Actual.; 8.15 Lichte gramm. (8.30—8.35 De bespreking; 22.50 Stereo: Licht Instr. trio; 23.00 Studio 2300: gev. progr.: 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 18,00 Nieuws; 18.15 Actualiteiten: 18.25 Licht lnstr. trio: 18.50 Stereo: Kinderkoor; 19.15 Als ik het voor het zeggen had, praatje; 19.20 Melodieën uit shows en musicals; 19.40 Hum. Verbond: toe spraak; NRU: 19.50 Openbaar Kunstbezit; groenteman); 8.50 Morgenwijding; 9.00 Klass. gramm.: 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Arbeids vitaminen (gr.); 12.00 Lichte orkeetmuz. en zang: 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Overheidsvoorlichting voor de landbouw; 12.40 Lichte orkestmuz.; 13.00 Nws: 13.10 Journaal en beurs; 13.30 Praags Festival 1966: mod. muz.: 15.00 Voor de vrouw; 15.40 mod. en klass. muz.: 21.30 Nederland ln de derde wereld, documentaire: 22.00 Promenade Orkest: amusementsmuz.; 22.30 Nieuws; 22.40 Actual.; 22.55 Concert: I. Omroep kamerkoor: mod. Engelse liederen; II. Radio kamerork.: klass. muz.; 23.55-24.00 Nieuws. 16.02 Sopraan en piano: mod! liederen; 16.15 Voor de jeugd; 17.15 New York calling; 17.20 Lichte gramm. voor de tieners. HILVERSUM III TROS: 9.00 Nieuws; 9 02 Lichte muz. en horoscoop; VARA: 10.00 Nws; 10.02 Lichte muz. en actual. (11.00 Nieuwsi; 12.00 Nieuws; 12.02 Actualiteiten; 12.05 Gevar. muz. (opn.); 13.00 Nieuws: 13.02 Actual.; 13.05 HILVERSUM I ^Rof-LOO Nieuws; 7.10 Me ditatie; 7.15 Lichte gramm. en praatje: (7.30— 7.32 Nieuws); 7.55 Overweging: 8,00 Nieuws; 8,10 Lichte gramm.; 8.30 Nieuws; 8.32 Voor de huisvrouw; 10.00 Aubade: licht gev. muziek programma; 11.00 Voor de zieken; 12.00 Stereo: Licht muz.pr.; 14.00 Nieuws; 14.02 Actual.; 14.05 Voor de vrouw; 15.00 Nieuws en actual.: 15.05 Licht instr. ensemble en zang; 15.30 Gev muzlekprogr.: 16.00 Nieuws en actual.: 16.05 17.05—18.00 Verzoekplatenprogramma. J*****************#***********.*******.**#****************:, gaat het met meisjes altijd", begon ze plotseling geweldig te huilen, omdat ze mij miste. Kinderen zijn gevoeliger dan je denkt. Daarom ga ik niet zoveel meer van huis, al moet ik er eerlijk bij zeg gen, dat de musical, de successen met „Sound of music'' in 1963, de Duitse triomfen in „Stop die Welt" en de mo derne zangspelen toch voor altijd mijn hart gestolen hebben. Een heerlijke t.v.- musical vond ik „Carnival". Wat jam mer dat het altijd maar bij één uit zending blijft. Ja, ik heb ook voor de N.C.R.V. nog in „Huwelijksvoorwaar den" gespeeld, maar dat ligt me niet want ik ben geen actrice". Lellen van vlaaien De 28-jarige Twentse operaregisseur Jean-Paul Franssen beaamt dit. „Mieke moet kunnen zingen, dat is haar grootste kracht, want ze doet het zo stralend er echt van binnen uit, dat je wel enthou siast moet worden of je wilt of niet. Ze bijzonder muzikaal, heeft een feilloze uitspraak en beweegt zich met de flair •an een grote vedette." De heer Frans en vond het heeriyk, om zijn werk bij „Forum" even te kunnen onderbreken voor deze tv-produktie. Hij hoopt dat het niet bij deze ene uitzending blijft, want de t.v. intrigeert hem in hoge mate. Hij kan op dit terrein weer een nieuw stuk vakkennis opdoen. Het gesprekje wordt onderbroken door een mededeling uit de luidsprekers dat alle medewerkenden weer „op de vloer" moeten komen. Mieke zet voor het spie gelende glas van de studiodeur nog even haar wenkbrauwen wat aan en verklapt intussen: „Zondag zijn we met zijn allen weer heerlijk bij mijn familie in Weert. Karin verheugt er zich nu al op. Van ochtend zei ze nog: „Dan kunnen we van die lellen van vlaalen eten mams T.v.-uitzending van 2Vz uur Nederland II vanavond 20.01. De discussie over de politieke partij vorming in ons land en over de wijze waarop ons verkiezingsstelsel is gere geld is de laatste weken steeds feller op gang gekomen. Dat ls op zich niet onbegrijpelijk. Het gebeurt telkenmale als er verkiezingen in zicht zijn. Ver kiezingen maken de politieke partijen stemmen-hongerig en het ls niet meer dan normaal, dat de P.vd.A dan extra-sterk op het doorbraakaambeeld gaat hameren en dat de V.V.D. her ontdekt, dat liberale idealen eigenlijk ook op behoren te gaan bij vele con fessionele denkbeelden. Toch heeft het ér de schijn van, dat met de vervroegde Tweede-Kamer verkiezingen voor de deur er thans ook vraagstukken meespelen die niet alleen aan stemmenhonger te wijten zijn. Ook in eigen K.V.P.-krlngen be gint de roep om een herbezinning op eigen partystructuur te klinken. Tal van A.R'ers en C.H.U.'ers vragen zich af of het nog werkeiyk zin heeft om gescheiden op te trekken en in brede kring wordt gedacht aan een verande ring van verkiezingen volgens het sy steem van evenredige vertegenwoor diging, het systeem .immers, dat op papier het meest eerlijke is, maar dat vrijwel steeds betekent dat een te vor men kabinet alleen maar gestalte kan krijgen na moeizame onderhandelingen en het sluiten van vele compromissen, waardoor in het uiteindelijke regerings programma de verschillende partij programma's alleen maar verwaterd gestalte kunnen krijgen. Hier kunnen we rustig bij aantekenen, dat we het in ons land in politiek op zicht nog niet zo gek gedaan hebben. Zeker, ook in vergelijking met landen waar nagenoeg een tweepartijenstelsel heerst als Engeland of de Verenigde Staten of een land als de Duitse Bonds republiek, waar het de kleine partijen byzonder moeihjk wordt gemaakt. Om die thans op gang gekomen dis cussie ls het overigens een interessant VPRO-initiatief, dat vanavond via het tweede net op het scherm komt. Deze omroep organiseert in Utrecht een tach-in, waarbij alle hierboven aange sneden problemen aan de orde zullen worden gesteld. Men is al om vijf uur vanmiddag begonnen. Deze discussie duurt tot zeven uur en wordt om plm. half negen vanavond hervat. De uit zending begint met een samenvatting van het eerste deel van het gesprek, waarna rechtstreeks het tweede deel zal worden uitgezonden. De discussie staat onder leiding van prof. mi H. F. Polak uit Leiden en aan de schillende politieke partyen is gevraagd een officiële delegatie af te vaardigen. DE HEMEL VAN KRANEN Hilversum I, vanavond 20.25 Van de succesvolle Nederlandse hoor spelschrijver Gerrit Pleiter zendt de N.C.R.V. het spel „De hemel va kranen" uit. Het speelt zich af i kantine en op de kade van een stoom- bootmaatschappy, waar een groep vluchtelingen ingescheept zal worden. Deze mensen was eerst onderdak ver leend, maar nu zullen ze worden teruggestuurd naar het land van her komst. Hoofdfiguur ls de vrouw Wal- burg( gespeeld door Andrea Domburg) die met behulp van een vluchteling probeert het transport te verhinderen. Daarmee komt zij in conflict met haar verloofde, een dominee-arbeider haar vader. „De-hemel van de kranen" is het zesde hoorspel van Gerrit Pleiter, leraar Nederlands aan Amersfoorts lyceum, die enkele jaren geleden door de N.C.R.V. werd ontdekt als schrijver van luisterspelen. Binnen kort zal waarschyniyk de Deense radio enige spelen van hem gaan uitzenden. Schipper bij aanvaring verdronken HANSWEERT (ANP) Op de Schelde ln het Nauw van Bath is gisteren het Britse vaartuig „Cerdic Ferry" in aan varing gekomen met het Nederlandse binnenschip „Op hoop van zegen". De 24-Jarige schipper P. Schouten is daar- by overboord geslagen en vermoedeiyk verdronken. Sleepboten, die in de buurt waren hebben uitgebreid gezocht, maar werden bij hun reddingspogingen door de mist gehinderd. UTRECHT (A.N.P.). De nationale organisatie van antirevolution. jongeren- studieclubs (Arjos) is in Utrecht bijeen geweest. Tijdens de middagvergadering die, behalve door enkele honderden A.R.- jongeren ook door vele AJt.-prominen- ten werd bijgewoond, werd opnieuw aandrang uitgeoefend op het partij convent om de heer Smallenbroek, voor. malig minister van Binnenlandse Zaken en voormalig leider van de Tweede- Kamerfractie, een hoge plaats te geven op de lijst voor de komende verkiezin gen. Aan de heer Roolvink persoonlijk werd gevraagd of hij met de heer Smal lenbroek wilde spreken. De heer Rool vink wilde dit wel. De heer Smallen broek, die zelf aanwezig was, ging bij interruptie gretig op d« toezegging yan de heer Roolvink in. (ADVERTENTIE) Gratis kerstkrans met Kerstmis! Heit ls een prettige en verheu gende gedachte, dat dit jaar ledereen van een bizonder kerst- voordeeltje kan profiteren. Het heeft niets te maken met een prijsvraag, maar wel met een "pryzenvraag", als we het zo eens mogen zeggen.. De hulsvrouw die namelijk zo verstandig is haar Kerstinkopen op de markt te doen, merkt dat zij daarbU zoveel geld spaart, dat er makkelilk een extra kerst-trak tatie af kan. Op zo'n manier geeft zJJ haar gezin Iets cadeau door... minder geld uit te geven. Kopen op de markt - altijd een ge zellige bezigheid - ls tegen Kerst mis nog gezelliger. Marktkoop man en straathandelaar bieden keus uit honderden artikelen, waarvan de kwaliteiten als van ouds zo hoog mogelUk en de prezen zo laag mogelijk zfin. Men hoeft daar geen boom over op te zetten: de praktijk bewijst steeds weer, dat kopen op de markt het voordeligst Is en bl||ft 0P 0E MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD I AMSTERDAM A.NI') Vanooh- tend is uit New-York op Schiphol aan gekomen de auteur van de musical Ana- tevka (Fiddler on the roof), de heer Joseph Steln. Hij was in gezelschap van zijn vrouw en zoon. Zij zullen woensdagavond ln Carré de première van de musical bijwonen. De première zal verder ook worden bijge woond door mevrouw Patricia Zipprodt, de ontwerpster van de kostuums, „Holbewoners" in Casino Scheveningen Armand weer in grootse vorm SCHEVENINGEN „Een lekkere volle bak, jongens", glunderde organisator Jacques Senf, die in samenwerking met een bekend tienermaandblad zaterdag avond de Engelse „Troggs" bekend van hits als „Wild thing", „With a girl like you" en „I can't control myself in de Scbeveningse tienertempel, bet Casino, liet optreden. Vol was het inder daad en de warmte drukkend. Maar dat kwam niet in de voornaamste plaats door het optreden van de ..Troggs". Want hun prestaties bleven qua enthousiasme duidelijk onder de maat. De Engelse gas ten brachten een routineshow, waarin de technische vaardigheid hoogtij vierde, maar hoogtepunten ontbraken. De avond werd geopend met een op treden van de Haagse „Shane", die hier mede hun Casino-debuut maakte. Met een bekende groep in het vooruitzicht is het altijd moeiiyk het publiek op de hand te krijgen. Daarom ook verdienen deze Haagse jongens een pluim, want het aanwezige „auditorium" liep niet weg. zo als by vele groepen het geval is. Geïnte resseerd bleef het staan luisteren en was zelf zo nu en dan geneigd de groep met een kort applausje te gedenken. Na „Shane" die later op de avond nog eens terug zou komen was de „bühne" bestemd voor de jongste beatgroep van Nederland „The Mini-Condors" uit Rot terdam, die evenals destyds in het voor programma van „The Who" met een gul applaus beloond werden. Voor de hoofdschotel restten nog protestzanger Armand uit Eindhoven en „The Cen taurs" uit Canada. De muzikale strijd werd met een lengte voorsprong gewon nen door Armand - weer in grootse vorm die bewees dat „lekker kankeren" op het toneel nog altyd „in" is. Rond elf uur kwamen dan „The Troggs" op het podium, maar het zou nog ruim een kwartier duren, voordat de eerste klanken uit hun installatie kwamen. De basversterker h&d het namelijk begeven, doordat in verband met de hitte in het zwakke gedeelte water geconden seerd was. Gelukkig bedient de sologita rist zich altyd van een dubbele installa tie. waarvan hij er na het genoemde kwartier dan maar een afstond. Ruim een half uur brachten zy bekende en minder bekende liedjes, daarmee dulde- lyk aantonend, dat zy op de plaat com mercieel veel meer waard zyn dan op de „bühne". Gisteren gaven zij nog een show weg in de circusresidentie van Tony Boltini. waar de winnaars van de jaar- lykse populariteitspoule een „concert" gaven, alsmede de winnaars van enkele zilveren platen, beschikbaar gesteld door het bekende tienermuziekblad. H. A. De hemel van kranen, hoorspel WESTERBORK (AJST.P.). In een spoedeisende vergadering heeft het dage. lijks bestuur van de Noodraadpartij be sloten de zich plulmveedeskundige mende heer A. Lanting uit Geee te royeren als lid. De man gaf zich, vol gens de Noodraadpartij, ln de provincie Drente uit als „bezoldigd propagandist voor de noodraad" en verzond met de regelmaat van de klok telegrammen de lijsttrekker, de heer H. Hessel te Utrecht, waarin hij het deed voorkomen alsof grote aantallen landbouwers pluimveehouders adhesie betuigden met de doelstellingen van de partij. Toen oprichtingsvergadering van de afdeling noord van de noodraad in Westerbork in het water viel en bovendien een tal persvertegenwoordigers zich van de man distantieerde, omdat hij gefingeer de berichten over de Boerenpartij had verstrekt, kwamen de werkelijke feiten aan het licht. De noodraad heeft de heer Lanting telegrafisch van zijn royement op de hoogte gesteld. Intussen is afge zien van de oprichting van een afdeling Noord-Nederland van de Noodraadpartij bij gebrek aan leden. Bestuursleden St.-Christoffel geridderd (Van onze correspondent) UTRECHT Tijdens de viering van het gouden jubileum van de vereniging van handelsvertegenwoordigers, handels agenten en verzekeringsinspecteurs „St.- Christoffel". zaterdag ln Utrecht, werden de bestuursleden J. B. Paagmans uit Haarlem en S. Visser uit Utrecht ge ridderd. De heer Visser, sinds 1952 tweede voor zitter van St.-Christoffel. ontving uit handen van mgr. Hendrlksen, hulpbis schop van Utrecht, de pauselijke erken ning van zyn verdiensten door zijn be noeming ln de orde van Sint-Silvester. De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. De Meijer, maakte de benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau bekend van de heer Paag mans, die sedert 1931 actief bestuurslid is en onder meer "~'<re jaren wethouder in Vught is gev

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2