WIELERWERELD HAD OUTSIDER NODIG OM SPEKTAKEL OP POTEN TE ZETTEN Post-Pfenninger wonnen op punten het grote feest van KurtVyth Vultink nam met sterk spel in kader 47-2 heerschappij over Henk Groot voorlopig uitgeschakeld MAANDAG 19 DECEMBER I960 SPORTBIJLAGE „DE LEIDSE COURANT" (Van onze sportredacteur AMSTERDAM. Alleen Patrick Sercu en Jan Janssen konden het geweld volgen. Voor de anderen was er in de finale van de Amster damse Zesdaagse weinig meer weggelegd dan vele ronden achter stand. Seeuws en Deloof, Schulze en Peffgen, tot voor de met veel tam-tam ingeluide slotfaze ver rassende uitschieters, moesten de schande van het niet-kunnen-bij- houden als een harde afstraffing ondergaan. Anderhalf uur lang dicteerden Peter Post met Fritz Pfenninger en Palle Lykke met Freddy Eugen het tempo. Zij sleur den er zo hard aan dat er slacht offers vielen. Het hele rennersveld. tot half tien een stoer mannen- gezelschap, maakte kennis met de kracht van de twee toonaange vende koppels, waarvan Post- Pfenninger het sterkste bleek. Alleen Jan Janssen en Patrick Sercu bleven overeind. Direct na de ploegkoers over onbe paalde afstand werd de finale aange kondigd. Fritz Pfennninger, die zater dag zijn 3Sete auto won, en nog nooit zo vlug (in vijf minuten), schroefde de vaart op. De man, die in de schaduw van Peter Post leeft, kwam zaterdag weer eens spectaculair naar voren, toen hij tijdens de vijftig ronden met als inzet een Porsche van 21 mille, alle aanvallen, die Deloof-Seeuws enSchulze- Peffgen ondernamen, afsloeg, Fritz Pfenninger won de ongekend hoge pre- (ffle met een venijnige 6purt die Sercu tiet kon beantwoorden. Gisteravond maakte Fritz Pfenninger «eer de slag. Er moesten heel wat riva- !ea van het wiel. Seeuws en Deloof, Sercu en Janssen, Schulze en Peffgen. Zij hadden zaterdag' een achterstand van drie ronden of meer gereduceerd tot één. Felle jachten en venijnige pre miesprints konden hen niet van die posi tie afhalen. De ploegkoers over onbe paalde afstand, voorspel van de finale, zette de ploegen Seeuws. Janssen en Schulze weliswaar een ronde of twee ronden achteruit, maar het gevaar was nog niet geweken. Vooral de dapper rijdende Duitsers Schulze en Peffgen zaaiden de nodige paniek. Van Janseen en Sercu wist men dat zij als zeer ge vaarlijke outsiders de eindstrijd ingin gen. Seeuws en Deloof tobden met een inzinking. Zij moesten boeten voor zo veel inspanningen te voren. Om beurten sleurden Post en Lykke, Pfenninger en Eugen aan het peleton en de voorsprong werd steeds groter. Tussen de koppels Post en Lykke ontwikkelde zich een boeiende wisseling om de leiding. Ten slotte bleek dat zij elkaar niets hadden toegegeven en samen met een ronde voorsprong op de zich als leeuwen ver dedigende Janssen en Sercu óp de eerste plaats eindigden. Het puntentotaal be sliste In het voordeel van Post en Pfen ninger. die uit handen van staatssecre taris De Meyer (Sociale Zaken) de eerste prijs in ontvangst namen. Am sterdam juichte om een Nederlandse winnaar van een Nederlandse Zesdaagse Het volk verliet tevreden de tribunes. In de kleine cabines werd grote schoon maak gehouden. De mannen, die zes dagen samen naar hetzelfde doel streef den, namen afscheid van elkaar. De uitslag van de Zesdaagse was: 1. Post-Pfenninger (Ned.-Zwits.) 417 p.; 2. Lykke-Eugen (Den.) 250 p.: op 1 ron de: 3. Janssen-Sercu (N.-B.) 193 p.; op 6 ronden: 4. De Roo-Severeijns (Ned.- Belg,186 p.; op zeven ronden: 5. Schul- ze-Peffgen (Did.) 237 p.; op negen ron den: 6. Deloof-Seeuws (Belg.) 322 p.; op 22 ronden: 7. Koel-Steevens (Ned.) 193 p.; op 24 ronden: 8. Van der Lans- Lelangue (Ned.-Belg.) 127 p.; 9 Cap- tein-Raynal (Ned.-Fr.) 236 p. Dat klinkt gek Het was gedaan. Veertig potige wer kers besprongen tegen het middernach telijk uur, gewapend met hamers en nijptangen, tribunes en baan. Woensdag, uiterlijk donderdag, moet de dan ge demonteerde piste in zes vrachtwagens met aanhanger liggen om vervoerd te worden naar de speciaal gebouwde loods op het terreinencomplex van Kurt Vyths Het staat er allemaal duidelijk op: winnaa 1966. En dan hoeft niemand meer te vfac/e Post (links) en Pfenninger (rechts) zesdaagse Amsterdamdecember i «'ie de mannen in de krans zijn. oor wie nog mocht twijfelen. fabriek in Diemen. Daar blijven de dure latten, dag en nacht verwarmd, wach ten tot de baas er weer spijkers laat injagen. Wanneer en waar? Kurt Vyth weet het zelf nog niet- „Iedereen die mijn baan wil huren, kan dat. Ik vraag alleen vergoedingen voor vervoer en op bouw. Van huurprijs wil ik niets weten. Dat klinkt gek, nietwaar. En toch doe ik het". Gelijktijdig met de baan verhuizen de tribunes, die Kurt Vyth voor het eerst en "het laatst huurde. Volgend jaar wil hij -die stellages aan zijn eigendommen toevoegen. Het kermislawaai overschreeuwde nog tot vijf uur in de morgen het geweld van de slopersactiviteiten. Met gezich ten die weemoed verraadden, namen zij, die zes dagen meebouwden aan het suc ces van de Zesdaagse, afscheid van dit intieme, gezellige, kleine, maar stoere baantje. Renners, verzorgers, mecani ciens, juryleden, schudden het vermoeide hoofd. Dat dit afgebroken moest wor den. Piet Liebregte en Kurt Vyth, de grote twee, hadden het duidelijk te kwaad, toen zij voor het laatst de trap die naar de uitgangen leidt, traag be klommen. Een succes In de R.A.I.-bestuurskamer, die Kurt Vyth tot 22 december wanneer het contract afloopt de zijne mag noe men, werd er bescheiden op gedronken. Kurt Vyth maakte de indruk niet moe te zijn. Tot het laatst bleef de direc teur elke dag bij zijn onderneming. Pas om vijf over vijf in de ochtend nestelde hij zich in de diepzwarte stoel achter het stuur van zijn Ford Thunderbird om thuis nog twee uur te werken aan zijn ervaringen met het wielerteeet. Tegen half tien spoedde hij zich van zijn riante flat aan de Apollolaan naar de fabriek in Diemen. Een half uur later nam de accufabrikant rapporten door van zijn vertegenwoordigers ln Nederland, Duits, land en België. Moe, na zes dagen span ning en emotie? „Nee", zegt Vyth be slist. „Als iets wat je onderneemt, slaagt, voel je geen vermoeidheid. Mijn zesdaagse werd een succes. Ik voel me even fit als anders. Voor mijn part wil ik er nog een zesdaagse achteraan Boven begroting Rechts op de rever voert Kurt Vyth een gouden zes, gekregen, evenals Piet Liebregts, van Willy Alberti. Kurt Vyth draagt het met trots. Hij is gevoelig voor bewijzen van genegenheid. Zoals die van de directies van de winterbanen in Frankfurt, Antwerpen en Keulen zoals die van de mensen van de Ko ninklijke Nederlandse Wielrenunie, die hem uitnodigden voor een gesprek om de stroeve contacten van het verleden op te laten gaan in het spontane begrip dat tijdens deze zesdaagse ontstond Zoals de meer dan vierhonderd mensen, die een gelukstelegram stuurden, hem blij maakten. Kurt Vyth was op het vroege uur in de maandagmorgen een tevreden mens." Wij zitten met ons bezoekersaantal tweeëntwintig procent boven de begroting. We hoorden geen enkele wanklank van de renners. We ontvingen tientallen autoriteiten, die enthousiast reageerden," somt hij op. Piet Liebregts geniet zichtbaar mee. Tenslotte is de zesdaagse ook qen stukje van zijn leven gewórden. „Een stukje? Een groot deel'', roemt Kurt Vyth het werk van zijn trouwe helper. „Piet moest eigenlijk een onderscheiding krij gen. Van mij mag hij met zijn gezin tien dagen op vakantie. Dat -betaal ik, uit dankbaarheid. Piet krijgt van mij een extra-cheque boven zijn maandgeld. Hij heeft het voortreffelijk gedaan. We hebben samen, al zeg ik het zelf, een uitstekend koppel gevormd. U kunt het vergelijken met Post en Pfennin- Twee dagen in bed Piet Liebregts tekende deze week een contract voor twee jaar bij Kurt Vyth. Precies twaalf maanden geleden ging hij voor het eerst met de Amsterdamse zakenman in zee. Hij heeft er nooit spijt van gehad. Kurt heeft hem verboden zich de eerstvolgende weken met wieier. zaken te bemoeien. Vakantie voor Piet Liebregts. Vakantie ook voor Kurt Vyth. die donderdag met zijn gezig naar Zwitserland reist, „om de eerste twee dagen mijn bed niet uit te komen en daarna mijn gedachten te verplaatsen met curling op de ijsbaan. Ik ben gek op die sport". Als Kurt Vyth terugkomt is het janu ari. Zijn agenda voor die tijd zit al-weer bijna vol. Afspraken voor de Zesdaagse van 1967. Gesprekken met sponsors van deze zesdaagse, die overdonderd door het succes een driejarig contract met Vyth sloten. Gesprekken met liefheb bers voor de volgende zesdaagse. Met tientallen benaderen ze hem Sportpaleis Kurt Vyth gaat ook praten met Maup Caransa. „Caransa en ik willen de voorbereidingen treffen om een sport paleis te bouwen. Gisteravond kwamen we dat overeen. Rechts van de R.A.I. moet het komen. Daar ligt een mooi open stuk". Kurt Vyth duikt nog, voor hij op 15 januari met Piet Liebregts voor wielerzaken naar Amerika vertrekt, in „het klachteniboek", dat hij met zijn secretaresse opstelde. Iedere middag verzamelde Vyth opmerkingen en .wen sen om minder goed verlopen onder delen tegen volgend jaar te herstellen. De voornaamste: „Alle ereloges worden verplaatst van het middenterrein, naar wat nu de eretribune is. Rondom het middenterrein komt een groot restau rant. De luchtbrug zal minder stijl worden gemaakt. Dezer dagen al vinden de eerste conferenties plaafts. We willen op tijd klaar zijn". Kurt Vyth is op dit vroege uur in de maandagmorgen een tevreden mens. Hij hoeft niet naar de maat schappij die hij 13.000 gulden be taalde voor een recetteverzeke ring. Hij hoeft zich niet te schamen als ervaren wielerrotten hem in de ogen kijken. Hij is geslaagd. De nationale wielerwereld had een outsider nodig om een spektakel stuk op poten te zetten. Johan Cruyff wa hij af en toe wel Cruyffie zich va\ eer eens een bijzonder lastige tegenstander voor de defensie van X i bij het shirt of broekje gegrepen. Zoals hier. Maar de arbiter za> t niets aantrok en luttele seconden later de bal hard rxes. Om hem te stoppen werd het niet. Het leuke was. dat in het Rotterdamse doel joeg. (Van onze sportredactie AMSTERDAM. Henk Groot heeft aan de glorieuze wedstrijd tegen Liverpool een ernstige bles sure overgehouden. Een dokters- onderzoek in het ziekenhuis heeft uitgewezen, dat de banden van zijn linkerknie zijn beschadigd. Hij zal voorlopig minstens drie weken niet kunnen spelen. EMMELOORD Hans Vultink, enige weken geleden in Apeldoorn reeds gekroond tot nationaal titelhouder in het ankerkader 47/1, heeft gisteren in ,,'t Voorhuys" in Emmeloord een nieuwe parel aan zijn kroon toegevoegd. De 29-jarige Aaltense hotelier veroverde op Henk Scholte het kampioenschap in bet ankerkader 47/2, in welke spelsoort de Eindhovenaar reeds een reeks titels behaalde, maar waarin hU de laatste jaren al enige keren zijn meester in Vultink had gevonden. In de finale moest de beslissing vallen. Scholte kreeg hierin een pak slaag, zoals hij zelden heeft moeten incasseren. Slechts drie beurten had Vultink nodig voor de 400 punten. Scholte bleef op 12 caramboles staan en in de wetenschap, dat Vultink de heer schappij »n het kaderspel heeft overgenomen. Dc bewijzen hiervoor liggen op tafel. Niet alleen in dorre cijfers, maar ook ln de spelkwaliteit. Vultinks drie series van boven de driehonderd getuigen daarvan. Maar ook de sprong vap het laatste kam pioenschap in Sneek naar het toernooi in Emmeloord. Vultink werd In Sneek tweede achter Scholte met een algemeen gemiddelde van 47.61. In Emmeloord kwam hij uit op 73.68. Scholte daarentegen zakte terug in moyenne van 97.15 naar 80.40. geteld", maar vooral zijn remisepartij zaterdagmiddag tegen Lambert van Leur was een teken unri'de wand. De man uit Oss, die na de openings dag mede aan de leiding ging, maar daarna verviel in een figurantenrol, had juist zijn partij tegen Scholte uitgeko zen om zich nog eenmaal te doen gel den. ,,Ik heb vrijdag alleen maar op de stoel gezeten. Nu ga ik van acquit af in de aanval, want dat zal mij niet meer gebeuren", aldus Van Leur. En het bleek geen bluf van de Ossenaar. Hij opende met een reeks van 127 en toen hij er in zijn tweede beurt nog 214 ca ramboles aan toevoegde (341) stond Scholte met één carambole in een schier hopeloze positie. Maar Scholte stroopte de mouwen op en zette zich schrap voor de tegenaanval. ..De zwarte pan ter" was los en toonde zijn ware vech tersmentaliteit. Ofschoon het hem lang niet altijd gemakkelijk afging en hij ve le hindernissen moest overwinnen slaag de hij er toch in mede doordat Van Leur op drie caramboles voor de finish struikelde een remise te behalen, die hij verwezenlijkte met series van 116, 208 en 75. De situatie was gered, want na een gemakkelijke zege in de avond uren op de sterk teruggevallen De Klei ne stapte Scholte met een gelijk aantal matchpunten als Vultink de finale bin- SCHOLTE WERD IN FINALE WEGGESPEELD Ofschoon Scholte steeds de leiding in het toernooi heeft gehad, mede door de remise tussen Vultink en De Kleine in de eerste ronde, tekende zich steeds duidelijker de machtsovername in het ankerkader 47/2 af. De Eindhovenaar slaagde er niet in de macht, die hem tot ver buiten de grenzen tot zo'n geduch te tegenstander maakt, te ontplooien. Vultink daarentegen bewees in elke partij weer zijn grote klasse. Weliswaar werd Scholte telkens als winnaar ,,af- Rudi Lubbers wil gaan fietsen AMSTERDAM. Amateur-bokskam pioen Rudi Lubbers, zaterdagavond in het R.A.I.-gebouw een ereronde makend, heeft toen de smaak van het fietsen te pakken gekregen. Nauwelijks was hij van het racekarretje gestapt of hij in formeerde links en redhts of iemand een wegfiets te koop wist. „Ik ben al eerder van plan geweest oni op de weg te gaan rijden in kleinere wedstrijden. Dat is voor mij eigenlijk een eenvoudige zaak omdat ik in de zomer meestal met de kermistent van mijn vader het land doortrek en dan zijn er wel wieler wedstrijden ook." Ploegleider Herman Krott zag er wel brood in. „Dan kun je bij mij in de ploeg komen. Ik heb toch al een schaatsenrijder, Rudie Liebrechts, miste, kreeg Vultink de weg vrij voor een tweede krachtsexplosie. Weliswaar reikte zijn polsstok nu niet zo ver 'n te zacht gespeelde bal liet hem op 85 staan voor Scholte, die met sombere trekken om de mond zijn rivaal gade sloeg, moet het toen reeds duidelijk ge weest zijn dat hij zijn titel moest prijs geven. Ofschoon de Eindhovenaar de ballen in ideale positie vond, scoorde hij slechts 12 punten. Hij strandde op 'n pique en Vultink liet de caramboles uit zijn keu vloeien. Met subtiel spel hield hij de ballen gevangen langs de kaderlij- nen en als het nodig was, trad hij streng corrigerend op. De kadristen moesten wel erkennen: hier speelt de enige ware kampioen. Vol zelfvertrou wen, volkomen overtuigd van zijn eigert* overwinning trad Vultink op de overwin ning en daarmee op het kampioenschap toe. Met vlag en wimpel ging hij door de finish. De toejuichingen waren een alleszins verdiende hulde voor een goot kampioen. i (13). Beekman - De eindstrijd werd het ,,duel van de waarheid". Na de mislukte acquitstoot van Scholte greep Vultink zijn eerste kans. En ofschoon de Aaltenaar de bal len soms moeilijk in het gelid op de ka- derlijn kon houden vooral in de lan- rappels verspeelde hij nogal eens de po sitie getuigde zijn spel toch van gro te klasse. In ieder geval meer dan dat van Scholte in de voorgaande dagen. In zijn eerste beurt liep de score al op tot 111 en loen Scholte voor de tweede keer naar de tafel ging en daar een moeilijke aanvangsstoot vond, die hij Amateurzesdaagse AMSTERDAM De jonge Belg Harrie Michiels heeft de eerste zesdaagse van de toekomst in Amsterdam gewonnen. In de laatste rit. gisteravond, over een uur be perkte hij zich ertoe in de buurt van de Duitser Otto Benncwirz te blijven, de enige die de Belg nog in de eindklassering kon passeren Premie voor Koel AMSTERDAM. Gerard Koel keek verbaasd op. „Wat heb ik gewonnen f" Hij kon zijn oren niet geloven toen hij zaterdagavond door een felle spurt in het bezit was gekomen ran een premie, be staande uit drie betonnen park banken. „Ik had niet eens ge hoord waarom het ging.- Je rijdt zomaar wat", was 't commentaar van Koel, die met drie betonnen kolossen een beetje in zijn maag zit. Pij woont op de eerste etage aan de Jacob ran Lennepkade in Amsterdam, waar voor park banken echt geen plaats is. Fortuna '54 Gelukkige NAC in Toch nog Willem II Falende Applaus Weg-is-weg machteloos Telstar en Fortuna '54 hebben duidelijk gedemonstreerd niet tot de top te behoren. In een nerveuze en rommelige wed strijd zegevierde Telstar door een betere conditie met 2—0 dank zij keihard zwoegen en sterk aanvallend spel. De nieuwelingen bij Telstar. Jon ker (ex-Haarlem) en de Joe- gelijkmaker PSV sukkelde ook tegen een doortastend MVV weer met een voorhoede, die tal van doelrijpe kansen qnbenut liet. maar bleef nog net bespaard voor een nederlaag. Hoenen en Brokamp stichtten met snelle doorbraken en felle schoten dikwijls verwarring in de PSV-gelederen. Een defensief Sterk verdedigend, vooral na rust, met snelle aanvallen af en toe gevaarlijk oprukkend heeft NAC ln Deventer kans gezien Go Ahead een doel puntloos gelijkspel af te dwin gen. Verdiend, want de Deven- tcnaren konden maar moeilijk de felle windstoten en regen overwinning Toen iedereen zich al had verzoend met een doelpuntloos gelijkspel, kwam Sparta i n een matig gespeelde wedstrijd tegen Slttardia twee minuten voor het eindsignaal nog on verwacht aan de overwinning. Een onbegrijpelijke dekklngs- fout in de Slttardse defensie en een totaal verkeerd opstel niet beter De nieuwe aanwinsten Roent gens (van Roda JC) en de Joego-Slaaf Mittc hebben van Willem II nauwelijks een betere ploeg gemaakt. Dat is tegen DWS. waarin Nieuwen- huis en Borghuis debuteerden, duidelijk gebleken. De Am sterdammers speelden beweeg lijker en degelijker voetbal aanval Piet Fransen heeft zijn te rugkeer bij GVAV niet mei 'n overwinning kunnen vie ren. Dat lag stellig niet aan de nijvere Groninger, die als rechtshalf was opgesteld en tot één van de beste spelers van dit elftal uitgroeide GVAV kreeg tegen een ver zwakt ADO zonder De voor Ajax Het was vooral Xerxes dat met levendig voetbal Ajax de weg naar de zege moeilijk maakte. Maar toen in de tweede helft Ajax goed los kwam was het duidelijk dat de Rotterdammers techniek en tuctlek tekort kwamen om bij Elinkwijk Elinkwijk speelde een zeer zwakke wedstrijd, maar het weg-ls-wegsysteem. dut de Utrechters toepasten, verhin derde de Feijenoordvoorhoede in zijn normale spel te ko men. Zo werd het van belde zijden een treurige vertoning. Minder krampachtig werd het spel. toen Kindvali de Rotter go-Slaaf Matyasic. deden het niet slecht, maar hun spel was zeker geen openbaring. Er zat te weinig vaart in de soms goed sluitende combina ties. Fortuna. de laatste tijd 1 toch al gehandicapt, schoot j op het zware terrein conditio- 1 neel tekort en Telstar had een strafschop, wegens hands van Beenen. nodig om de prachtig afstandschot van de kleine kannonier Hoenen re sulteerde een kwartier voor de rust in een 0—1-voorsprong van de Maastrichtenaren. In de achtste minuut van de tweede helft bracht Verdonk dc balans in evenwicht (1—1). Maar nog geen minuut later kon .de ijverige Hoenen, nu met een kopstoot, de MVV'ers opnieuw aan de leiding hel pen (121. Doordat bii een vlagen. Aangezien ook NAC veel la-t had van dit weer. was de wedstrijd te slecht om een voldoende te kunnen halen. Nadat NAC direct na het be gin enige druk op het Go Ahead-doel had kunnen uit oefenen. kwam Go Ahead wat opzetten. Direct sloot de NAC-defensie het doel van Van der Merwe hermetisch af Alleen Kattestaart slaagde erin een paar maal in schiet len van doelman Vogels gaf Charley Bosveld bij een voor zet van Kemper de vrije ruimte en met een kopbal be zorgde hij Sparta op de val reep twee punten. Daarmee kreeg Sparta toch iets teveel, want de thuisclub, die in de tweede helft het meest in de aanval was geweest, had zeker dun Willem II. dat er aanval lend weer niets van terecht bracht. Willem II startte overigens hoopvol met een doelpunt van Timmermans ln de eerste mi nuut. Tot aan de rust beheers te DWS daarna de strijd. Vonhof scoorde op het randje van buitenspel en stelde later Burgers in staat DWS aan de leiding te brengen De voorsprong is na de rust Zoete en Heynen in de eerste helft een aantal bij zonder goede kansen, maar zelfs op enkele meters af stand van doelman Thie kon den de twee speerpunten Fritsen en Koeman niet tol produktieve daden komen. De aanvankelijk weinig so lide en zich op de buiten- spelval concentrerende ver dediging der Hagenaars, kreeg in de tweede hel den. Nadat Ajax met een prachtig doelpunt van Cruyff de leiding had genomen schoot de hard werkende Jacobs bij een scrimmage de gelijkma- Na de hervatting was het door Keizer snel 2—1 waarna het publiek een imitatie ging ge ven van de beruchte Liverpool - dammers de leiding had be zorgd. Lefering miste daarna, alleen nwr PI eters Graafland gekomen een unieke kans op de gelijkmaker Even later profiteerde Moulijn van een fout van doelman Stap, die zelden een bal klemvast had. Ook de twee doelpunten, die P'eijenoord daarna nog scoor de. konden de algehele indruk van een zeer matige wedstrijd niet veranderen Vermeldens deze feilloos (10). Telstar trok zich terug maar Fortuna Voorzet van Van der Kuylen de bal via het hoofd van Thai onhoudbaar voor Koerver ln positie te komen Na rust be paalde NAC'zich tot verdedi gen en Go Ahead zag geen tardia probeerde in deze weel- strijd voor het eerst de nieuwe nauwelijks in gevaar geweest, al was Willem II nu wel meer meer allure en vooral via Aarts en Houwaart, kwam ADO toen met dreigende te mar. De Zilvervloot werd neer gewonnen en Hand in waardig was alleen nog. dat Oomens (ex-GVAV. die voor het eerst bij Elinkwijk mee bleef machteloos voetbal spe- len. terwijl Jonker één ml- j nuut na de rust de voorsprong zelfs vergrootte. eigen doel belandde, werd het 16 minuten voor het einde 2—2. PSV—MVV 2—2 (0—1). 30. Hoenen 01. 53. Verdonk kans de Bredase defensie uit zijn voegen te spelen. Enkele malen dreigde weliswaar pa niek. maar angstige terug speelballen vonden Van der aanwinst Popovic. Maar de Joego-Slaaf moest zich al voor de rust laten vervangen door Wolfs. tweede helft stelde Kruiver met een knappe kopbal de zege voor DWS veilig. Willem II—DWS 1—3 (1—2). genacties, die Van Leeuwen werk bezorgden, 't Maken van een doelpunt bleef ech ter voor beide ploegen te moeilijk. twee minuten naar een 41- vnorsprong. Ajax—Xerxes 4—1 (1—1). 20. Cryyff 10. 26. Jacobs 11. speelde» ln het boekje van scheidsrechter Van Oo6trom terecht kwamen FeyenoordElinkwijk 40 (0—0). 58. Kindvali 1—0. 69. Telstar—Fortuna '54 2-0 (1-0). 1 42. Bond «strafschop' 1—0, j 46. Jonker 20. Scheidsrech- ter Roomer 3000 toeschouwers 1—1. 54. Hoenen 1—2, 74, V. d Kuvylen (via het hoofd van Tli al' 22. Scheidsrechter Vervoort, toeschouwers 5.000. Go Ahead-NAC 0-0. Scheids rechter Th. Boosten, toeschou wers 9.000. SittardiaSparta 0—1 (00). 88. Bosveld 01. Scheidsrech ter C. Voermans. toeschou wers 8.000. Timmersmans 1—0. 16. Von hof 11_ 32. Burgers 1—2, 69. Kruiver 1—3. Scheidsrechter Bus, toeschouwers 6.000. GVAV—ADO 0—0 Scheidsr. Van der Veer. Toeschouwers 9.000. 46. Keizer 21, 65. Nunlnga 3—1.66. De Wolf 4—1. Scheids rechter A. Aalbrecht, toe schouwers 25000 Moulijn 2—0. 78 Kindvali 3—0. 82. Geels 4—0. Scheids rechter Van Oostrom. toe schouwers 27 000

Leidse Courant | 1966 | | pagina 13