Toenemend aantal te revalideren patiënten jüi Voor derde maal: BATMAN Sibelius, nationaal Fins componist NAVO vergaderde voor het laatst in Parijs Frans aanbod mosterd na de maaltijd Folklore uit Israël Moord op de Zeedijk V TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE MORGEN RADIO VANAVOND RADIO MORGEN I A GIN A 2 DE LEiLKSE COURANT ZATERDAG 17 DECEMBER lu Behoefte en inspanning "T^EN van de grootste problemen, waar- -®-J voor vooruitstrevende politieke par tijen en ook de vakbeweging (met het bedrijfsleven in meer algemene zin) staan, is het tegen elkaar botsen van wederzijds redelijke belangen bij het verdelen van het nationaal inkomen. Ditmaal gaat het ons om de klachten van middengroepers en de beter betaalde handarbeiders, dat de overheid hen bij haar streven naar beveiliging van de sociaal-zwakkeren op de meest gevoe lige manier de rekening laat betalen. Maak niet', de vergissing dat hierover alleen ontevredenheid bestaat bij de niet.i kapitaalkrachtige liberalen of in de christen-democratische partijen. Het probleem ligt misschien nog neteliger voor een partij als de socialistische P.v.d-A., die vanwege de kritiek onder middengroepers de laatste jaren aan wijsbaar aanhangers heeft verloren en die op deze manier wat haar sociaal- economische politiek betreft onder druk van twee kanten is komen te verkeren. Dat het probleem bestaat, wordt alleen in uiterst linkse kring ontkend. Daar zullen de ogen waarschijnlijk pas open gaan, wanneer men onder de „zegenin gen" van een of ander volksdemocra- tisch bewind gaat begrijpen, dat zelfs het marxisme zijn ideologie niet hand haven kan. ONLANGS heeft het P.v.d.A.-orgaan Opinie de kwestie ter discussie ge steld; voorzichtig in de vorm van een „pro" en „contra", waarbij een midden- groeper zijn misère kenbaar maakte en oud-staatssecretaris mr. dr. Van Rhijn instrueerde, hoe moeilijk het is voor de loonvorming een juiste maatstaf te vinden. Ons bezwaar tegen zijn artikel is, dat hij te veel op de keuze tussen behoefte- loon en prestatieloon ingaat en te weinig zegt over de correcties die de overheid bijvoorbeeld door haar fiscaal beleid in de pure loonvorming moet aanbrengen. De aard van de klacht kunnen we niet beter etaleren, dan letterlijk voor onze lezer weer te geven, wat het socia listisch tijdschrift als de kern ervan in een begeleidend kader samenvatte: de inkomstenverhouding in Nederland is de laatste tijd sterk in discussie. Diegenen, die in de onderste zoom zitten, voelen zich achtergesteld en vindendat de welvaart aan hen voorbijgaat, ook al stijgen de lonen ge regeld. En degenen die wel enige wel vaart bereikt hebben, zij die boven de weistandsgrens zitten f Zijn zij tevreden Hebben ze niets te klagenUit brieven, die bij ons binnenkomen, blijkt, dat ook zij niet hard juichen over de welvaart. Vooral niet de mensen, die jarenlang hard hebben moeten vechten voor hun goede inkomen. Zij hebben vaak het gevoel, dat ze worden gestraft voor het feit, dat ze in hun vrije tijd hebben gestudeerd om hogerop te komen." Een en ander wordt dan geïllustreerd met de brief van de echtgenote van een leerkracht, die door hard werken en het voortdurend studeren nu aan een inko men van 20.880 per jaar gekomen is en toch maar moeilijk kan rondkomen. De brief eindigt met: „...Mijn man pro beert wel eens met vertalen wat bij te verdienen, maar daar gaat 38 procent belasting af. De lust vergaat je wel om nog eens iets extra's te doen. Waar werk je dan zo hard voor, als het je steeds weer wordt afgenomen...?". HIERMEE is het probleem wel ten voeten uit getekend. Menigeen onder de middengroepers (vooral de kleine middengroepers, maar ook weer niet altijd zij alleen) voelen zich absoluut en relatief in hun levensmogelijkheden achtergesteld, wanneer zij het harde werken in het geding brengen dat zij zich vroeger en vaak ook nu nog moeten getroosten om een Inkomen te bereiken, dat door onvermijdelijk hogere uitgaven (huur, studie, sociale voorzieningen) voor consumptieve uitgaven dikwijls nog minder ruimte laat dan in het geval van inkomentrekkers onder de loon- Natuurlijk gaat het hierbij dan niet aan om de werknemers en kleine zelfstan digen, met een inkomen op of amper boven het sociaal minimum, in de ver gelijking te betrekken. Het gaat om de nuchtere vraag, of hard werken en het streven naar opvoering van zijn waarde voor de maatschappij voor de man of vrouw individueel nog wel het wense lijke en rechtvaardige rendement op- Natuurlijk kunnen anderen hiertegen over opmerken, dat zijzelf ook graag de mogelijkheden zouden hebben of vroe. ger gekregen hebben om door studie en hard werken hogerop te komen. De eerlijkheid dwingt dan evenwel ook te erkennen, dat velen dit stellen, maar dat er onder die groep zijn die zelf reageren als bij het branden van de vingertoppen, wanneer bijvoorbeeld overwerk onder de fiscale greep wordt gebracht, alsmede anderen die wel in theorie maar niet in de praktijk wat werkinspanning betreft met andermans schoenen zouden willen ruilen. HIER ligt dus een ingewikkeld pro bleem. dat bij de inspanning voor het beveiligen van de sociale positie van de zwaksten niet vergeten mag worden. Oplossingen zijn tot nog toe alleen maar schetsmatig voor dit probleem aangegeven. In dit opzicht moeten we helaas mr. dr. Van Rhijn bijval len, wanneer hij concludeert: „Ik wil maar zeggen, dat het ideaal van een meer gelijke inkomensverdeling nog heel wat studie en beraad vraagt". In clusief dan het naar onze mening reële feit, dat men naast de behoefte °de in spanning, inspanning van allerlei aard en in velerlei vormen, niet buiten het geding mag houden. Studiedag kath. ziekenhuizen Hervatting werk vaak het beste UTRECHT (ANP) Het vraagstuk van de revalidatie is gisteren onderwerp van gesprek geweest op een studiedag van de vereniging van katholieke ziekenhuizen in Utrecht. Een van de inleiders, prof. dr. A. Th. L. M. Mertens, hoogleraar in de so ciale geneeskunde aan de katholieke uni versiteit in Nijmegen, zei dat het aantal te revalideren patiënten toeneemt ten ge volge van het feit dat mensen met aan geboren gebreken langer in leven blijven, dat het aantal patiënten met langdurige en invaliderende ziekten door de veroude ring van de bevolking zowel als door het langer in leven houden van mensen met chronische ziekten stygt, dat het aantal verkeersongelukken toeneemt en dat steeds meer mensen een levensreddende maar in validerende operatie ondergaan. De hoogleraar staat op het standpunt, dat de gehandicapte zo dicht mogelijk bij huis en als het kan zelfs thuis gerevali deerd moet worden. Daarom zullen er volgens hem voor gehandicapten meer mogelijkheden moeten komen voor dagbe handeling in ziekenhuizen en verpleeg tehuizen en voor psychiatrische patiën ten meer slulsinternaten en mogelijkheden tot gezinsverpleging. Prof. Mertens meent, dat er niet meer categorale ziekenhuizen voor revalidatie of revalidatiecentra gecreëerd moeten wor den dan nodig is om voldoende concen tratie van hulpmiddelen en ervaring te Walt Disney begraven HOLLYWOOD (UPI) In de „Little Church of the flowers" op het Forest Lawn Cemetery in Glendale bij Holly wood, Is gisteravond een uitvaartdienst gehouden voor de donderdag op 65-Jarlge leeftijd overleden Walt Disney. De dienst die niet van tevoren was aangekondigd werd alleen bijgewoond door de fa milieleden van de overledene. Disney's 74-jarige broer Roy. de broer met een hoofd voor zaken, heeft bekend gemaakt dat het amusementsbedrijf ter waarde van vele miljoenen dollars, dat Walt Disney heeft opgebouwd, in stand zal worden gehouden Ook de Walt Dlsney- productions zullen blijven doorwerken. De projecten die Walt Disney ln zijn hoofd had. maar niet meer heeft kunnen rea liseren, zullen door zijn erven uitgevoerd worden. De bekendmaking van Roy Disney heeft een zucht van verlichting doen opgaan onder d einvesteerders op de New-Yorkse effectenbeurs en onder de 4000 werkne mers van Disney's studio in Burbank en de 2500 (in de winter) en 5400 (in de zo mer) in Disneyland, Anaheim. Roy Dis ney zei, dat het de wens van zijn broer was geweest, dat na zijn dood het door hem begonnen werk zou worden voort- verkrijgen. Hij denkt bijvoorbeeld aan één revalidatiecentrum per miljoen inwoners. Voor de behandeling van de patiënt thuis moet volgens hem de huisarts primair verantwoordelijk blijven. BQ de organisatie van de gezondheids zorg gaat indeling naar levensbeschou wing en aard van de aandoening steeds minder zwaar wegen, omdat men de na delen ervaart van versnippering van man kracht cn geld. Door een samenwerking de gehele gezondheidszorg per district, kan er met minder geld meer gebeuren en is de hulp aan de patiënt bovendien min der anoniem, terwfll ook de continuïteit erdoor bevorderd wordt. Dr. W. J. Breslau, medisch adviseur van de sociale verzekeringsbank in Amsterdam, ertelde iets over de ervaringen van de SVB op het gebied van de revalidatie. De SVB heeft vooral te maken met ongevals patiënten. Dr. Breslau vindt, dat de na druk de laatste tijd te veel wordt gelegd op de revalidatie na de eerste behandeling, in plaats van op die eerste behandeling zelf. Een goede revalidatie kan de gevol gen van een onvoldoende eerste behande ling niet wegnemen: revalidatie dient niet om de fouten van de chirurg te herstellen, maar om de chirurgische behandeling aan te vullen en te ondersteunen. Het ls daar om van het grootste belang, dat de pa tiënt direct in de deskundige handen komt van de specialist die hem het beste kan Verder moet men volgens dr. Breslau vooral ook waken tegen revalidatie ter- wille van de revalidatie. Revalidatie dreigt een modebegrip te worden, zo waarschuw de hij, maar een zo spoedig mogelijke her vatting van de werkzaamheden ls in veel gevallen de beste revalidatie. Kwartet en Trouw nu in éên N.V. DEN HAAG (A.N.P.) De naamloze vennootschappen, die de dagbladen het Rotterdammer kwartet (De Rotter dammer, Nieuwe Haagse Courant, Nieu- Leidse Courant en Dordts Dagblad) Trouw uitgeven zijn samengebracht ln één naamloze vennootschap, N.V. de christelijke pers. Deze reorganisatie be oogt een versterking van het draagvlak van die pers, zulks om een zo breed n gelijk protestants-christelijk volksdeel dienen en aldus tevens de bestaansmo gelijkheid te verstevigen, nu in deze tijd de pers het in het algemeen moei lijk heeft. De directies van de bladen vormen de directie van de nieuwe N.V. De hoofdredacties blijven afzonderlijk gehandhaafd. Betaalbaarstellingen Americafifty No. 22 f. 24.— Radio Corporation No. 75 2% in Cert. Southern Comp. No. 2 I. 3.83 Steep Rock Iron No. 5 f. 8.88 Television Elèctr- No. 23 f. 25.41 Hoogovens (20-12-) No. 41 6% Nederland ii zondag 26.30 uur Honderd jaar geleden werd Jean Sibe lius geboren. Deze „nationale" Finse componist wordt in ons land weinig meer gespeeld, de meesten kennen hem eigenlijk alleen van zijn symfo nisch gedicht „Finlandia". In Enge land is dat anders. Daar zijn ook zijn symfoniën en concerten voor viool en cello tot de dag van vandaag populair gebleven. Ter gelegenheid van de honderste geboortedag gaf de BBC da» ook aan de in Engeland wonende Fin Casper Werde opdracht een documentai re over leven en werk van de compo nist te maken, die morgen door de NTS wordt overgenomen. Sibelius, die aanvankelijk rechten stu deerde, bezocht het conservatorium te Helsinki. Hij studeerde composities in Berlijn en Wenen, waar hij ook viool lessen gaf. Toen hij dertig jaar was had hij al zoveel succesvolle composi ties op zijn naam staan, dat hij van de staat een toelage kreeg, die hem in staat stelde zijn gehele verdere leven aan het componeren té wijden. Sibelius is de schepper van onder meer zeven symfoniën. Zijn muziek is nauw met de geschiedenis van Finland .verweven, omdat zijn land juist tijdens zijn leven verscheidene malen voor jn onafhankelijkheid moest vechten. In Sibelius' muziek is de hergeboorte van Finland te beluisteren. Sibelius overleed in 1957. Vanavond komt voor de derde keer Batman op het scherm. Deze serie heeft al de meest uiteenlopende reacties tot gevolg gehad. Jongeren vinden: „Doodeng" of „Heerlijk spannend". Ouderen menen: Leuke parodie op allerlei dwaze misdaadseries", maar ook: „Veel tc veel geweld" of zelfs Pedagogisch totaal onverantwoord en van slechte invloed op tere kinderzielen". We geloven dut men het beste doet er vooral niet te zwaar aan te tillen. En als u onover komelijke bezwaren hebt: stuur de kleintjes vroeg naar bed. Dat is nog gezond voor ze ook. (Nederland 119.15). Zondagavond neemt Bram dr. Finlay v. d. Vlugt afsc ieid van zijn t:v.-esculaap. Van der Vlugt, die door verplich tingen elders zijn doktersrol niet verder zal spelen, heeft ongetwijfeld veel bijgedragen aan de grote populariteit van deze serie. Morgen zal hij van Fien Berghegge, de huishoudster, zijn galgedronk krijgen aangeboden. k-k-k-fc-k-k-k-k-k-K-K-k-K-k-fc-k-k-k-k-k-k-k-K-K-K-k-k-k-k-k-K-k-K-k-k-k-k-k*-****-*****-**-******-» (Van onze correspondent Lucas Kleijn) PARIJS De vergadering van de NAVo-raad is gistermiddag officieel en 's avonds Ln besloten kring geëindigd. De ministers werd als gebruikelijk een diner aangeboden op het Franse ministerie va» Buitenlandse Zaken. De raad zal niet meer in Parijs verga deren. De voorjaarszitting in mei zal in Luxemburg worden gehouden. De winter- zittlng in Brussel, waarheen de NAVO definitief verhuist. In de Belgische hoofd stad zal een tijdelijk gebouw worden neer gezet waarvoor de plannen en tekeningen in januari gereed zullen zijn. De bouw van het tijdelijk onderdak waarschijn lijk ln barakken zoals die vroeger in Parijs op Trocadero hebben gestaan, tochtig en vochtig zal negen maanden in beslag nemen, zodat de NAVO er eind 1967 zal kunnen intrekken. Onderwijl wordt in Brussel met de bouw van het nieuwe NAVO-paleis begonnen, dat vier jaar zal duren. De Fransen hebben gisteren nog maals laten rondstrooien dat zij bereid zijn de NAVO ook na 1 april 1967 gast vrijheid t;e verschaffen, maar van dat aanbod mosterd na de maaltijd is geen gebruik gemaakt. Volledigheidshalve kan nog worden meegedeeld dat van een Belgisch voorstel Cultuurprijs van Groningen voor auteur Nico Rost GRONINGEN. (A.N.P.) Gedeputeer de staten van Groningen hebben de cul turele prijs van de provincie Groningen over 1966 toegekend aan de schrijver Nico Rost te Amsterdam. Nico Rost werd op 21 juni 70 jaar Hij is in Groningen geboren. Hij trok naar het westen van het land. woonde van 1925 tot 1933 in Berlijn, vestigde zich daarna ln Brussel en verbleef vervolgens enige tijd in het Luxemburgse dorpje Amonlnes. In 1942 werd hij door de Duit sers gearresteerd en in Scheveningen ge vangen gezet en daarna via Vught naar Dachau overgebracht. De culturele prijs van Groningen be staat uit een geldbedrag van f. 1500,- en een plaquette en wordt volgens traditie op 17 februari, dat ls „de verjaardag van de provincie" ln de Statenzaal van het provinciehuis uitgereikt. om binnen de NAVO een Europese groep te vormen weinig is overgebleven. De Franse pers had al victorie gekraaid en het zo voorgesteld alsof De Gaulle uit eindelijk toch zijn zin zou krijgen. Daar is niets van waar. Bolsjoi-Opera op Expo 67 MONTREAL (upi) - De Bolsjoi Opera uit Moskou zal op het wercldfestival van ontspanning in het kader van de Expo '67 te Montreal vier opera's ten tonele bren gen. Het zal de eerste maal zijn, dat het gezelschap wereldberoemd om zijn uit nemende en buitengewoon groots opge zette ensceneringen ln Amerika op treedt. Te beginnen op 10 augustus zal Bolsjoi 21 avonden optreden met ..Boris Godoe- nof" van Mousorgsky. „Sphoppenkoningin" van Tsjaikowski'-, „Oorlog en vrede" van Prokofiev en ..De legende van de onzicht bare stad Kietezh" en „De maagd Severo- nia" van Rimsky-Korsakof. Het gezelschap treedt op in de Salie Wilfrid Pelletier (3.000 plaatsen) van hpt Place des Arts in Montreal. Het gezelschap besbaat uit meer dan.400 personen, waar onder zangers, koor, dansers, musici en technici. Nederland i. zondag 21.55 uur The Israeli Folk Dancing Group is voor veel kijkers geen onbekende. En kele jaren geleden was het gezelschap al in Nederland en NCRV-t.v. zond toen opnamen van hun optreden uit. Toen was het overigens nog een ama teurgezelschap uit Haifa. Nu is de Is raëlische volksdansgroep, dankzij over weldigende successen in vele landen, een professioneel ensemble met Tel Aviv als domicilie geworden. De groep bestaat uit veertien dansers en danseressen en zes musici. Vorige maand maakte de groep weer een tournee door Nederland. Tijdens een der voorstellingen, in het interna tionale congrescentrum te Amsterdam, maakte NCRV-t.v. toen weer opnamen, die morgen op het scherm komen. Behalve dansen en muziek bevat het programma ook solozang. Een aparte plaats wordt ingeruimd voor de Jeme- nitische zangeres Kochava Harari, die zich reeds een grote reputatie in vier werelddelen had verworven voor zij tijdens deze tournee voor het eerst naar Europa kwam. DE N.C.R.V. startte gisteren een nieuwe rubriek „Overal en nergens". Zo maar een aaneenschakeling van onder- werpjes, een soort „Tanja (Koen)-en- scène". Aardig? Een beetje; het was ons te fluwelig-zacht allemaal. De onder werpen mochten er kei zijn, maar ei was er géén bij waar een beetje pit in zat. Het kostte ons echt geen moeite ten minste om vóór het eind er was om te schakelen naar „Mis-en-scène" op „I". We hebben dit programma al te vaak geprezen om er nog een zinnige kriti sche kanttekening bij te kunnen maken. Alleen deze: hoe houden ze het vol? Elke veertien dagen opnieuw zo'n ge varieerde uitzending. Producer en pre sentatrice komen daarvoor de hoogste lof toe. Lof. die zij uiteraard moeten delen met meester-regisseur Erik de Vries. Vg, NEDERLAND I NTS 19.00 uur: Nieuws in het kort. 19.01 uur: Pipo de clown. KRO 19.05 uur: Paarden en Caballeros, Spaanse filmimpressie. 19.15 uur: Batman. tv-feuilleton. NTS 20.00 uur: Journaal. KRO 21.20 uur: Moord op de Zeedijk, thriller van Marten Treffer. 22.05 uur: Brandpunt, actualitei tenrubriek. NTS 22.45 uur: Wielrennen vanuit de RAI. 23.15 uur: Sluiting. NFDERLAND II NTS avro 20.01 uur: Run Buddy run, tv-serie. 20.25 uur: The man from Uncle, spionage-serie. 21.15 uur: Onsinziens, amuse mentsprogramma. 21.45 uur: AVRO's Televizier, actualiteitenprogramma, NTS 22.10 uur: Tweede journaal. 22.15 uur: Sluiting. NEDERLAND I kro/rkk 11.00 uur: Eucharistieviering van uit Bussum. 11.45 uur: Sluiting. NTS 15.30 uur: Monitor, ontspanning en informatie door Ageeth Scherphuis. 17.00 uur: Sluiting. cvk/ikor/::ro/rkk 19.00 uur: Woord voor woord, bijbelvertelling. cvk/ikor NTS 19.30 uur: Sport onder redactie van Bob Spaak. 20.25 uur: Journaal. NCRV Tweede journaal. 22.35 uur: Wielrennen uit de RAI 23.10 uur: Sluiting. NEDERLAND II NTS 19.00 uur: Johan en de Alverman, jeugd-serie. 19.30 uur: Lofzangen, gewijde liederen. 20.00 uur: Journaal. 20.05 uur: Dr. Kildare, tv-serie. 20.30 uur: Jean Sibelius, documentaire. 21.20 uur: Onder verdenking van moord, aflevering uit western-serie „The Vir ginians. Tweede journaal. 22.35 uur: Sluiting. kro 18.00—19.00 uur: Cocktail eigen orkesten, muziekprogramma. 22.45—23.55 uur: Goal!, muzikaal sport programma. HILVERSUM II VARA 18.2019.15 uur: De Scala vóór 19.10, grammofoonplaten. Crispijn, hoorspel Dieter Kühn. 22.40—23.55 uur: Plein en publiek, vend" programma t uit Amsterdam. HILVERSUM III NCRV 17.02—18.00 uur: Sportshow. HILVERSUM I kro 9.00—10.00 uur: Eucharistieviering van uit Dordrecht. 13.30—14.00 uur: Radioprentenboek jeugdprogramma. nru 14.15—16.30 uur: Stereofonisch concert door Concertgebouwor - kest. ncrv 20.15—21.00 uur: Instrumentale meester- ensembles, grammo foonplaten. kro 21.00—21.55 uur: Twee Amerikaanse sa tires van Leo Goldman. rkk 23.00—23.45 uur: Kruispunt, actueel re ligieus programma. HILVERSUM II vara 8.20—9.45 uur: Weer of geen weer, zondagmorgenprogram - 10.00—11.00 uur: Feest der herdenking', verzoek-concert. NRU 14.30—17.00 uur: Marathon I, sportprogramma. VARA 17.30—17.50 uur: Het huis met de ge kroonde karnton, ver- volghoorspel. NRU 18.05—18.30 uur: Maratho' sportprc AVRO 20.05—21.15 Operette „l,c i-etit due" van Lecocq. TROS 23.1523.55 uur: Relax, programma voor het slapen gaan. HILVERSUM III KRO 11.02—12,00 uur: Koffie met Kees, amu sementsprogramma. VARA 14.02—14.32 uur: Rome—Athene, pro gramma voor buiten landse arbeiders. 15.02—15.32 uur: Ankara—Madrid, pro gramma voor buiten landse arbeiders. 17.02—18.00 uur: Laat-ie-fijn-zijn, gram mofoonplaten- programma. RADIO NIEUWS Hilversum I: 8.00, 12.30, 19.00, 22.30, 23.55. Hilversum ii: 8.00, 9.45, 13.00, 17.50, 20.00, 22.30, 23.55. Frits Butzelaar is vanavond voor de derde maal te zien in zijn rol van commissaris Oud in „Moord op de Nederland I zaterdag 21.20 uur Het derde verhaal uit de Treffersserie, waarin Frits Butzelaar als een Hol landse Maigret de rol van commissa ris Oud speelt, heeft als titel „Moord op de Zeedijk". De commissaris en zijn team van rechercheurs raken ver wikkeld in ^en mysterieuze moord zaak, die gepleegd wordt tijdens een bal masqué in een café op de Zeedijk. Via enkele figuren uit de onderwereld, leidt het spoor naar de oplossing van een juwelendiefstal, die uiteindelijk de oorzaak van de gepleegde moord blijft te zijn. De regie is weer in handen Luq van Gent. Radio progr a m ma ZATERDAG HILVERSUM I KRO: 18.00 Stereo: Lichte orkestmuziek en zang. 18.20 Stereo: Licht instrumentaal combo, 18.40 Volksliedjes, 19.00 Verknipt. 11.00 Nieuws, 11.02 Lichte plaatjes met praatjes; VARA: 12.00 Nws, 12.02 Loco. en progr. zonder motief, 13.00 Nieuws, 13.07 Dansorkest .13.45 Instrumentaal trio en lichi orkest. 14 00 Nieuws. 14.02 Rome—Athene platenprogr. voor de buitenl. arbeiders. 14.32 Fanfare-orkest. 15.00 Nieuws, 15.02 Ankara- Madrid: platenprogr. voor de buitenlandse Nieuws, 19.10 Actual.. 19.30 Zingenlng: lledjes- progr., 20.30 Verzoekplaten, 22.10 Roulette: spelletje met gram. platen, 22.30 Nieuws, 22.40 Overweging, 22.45 Muzikaal sportprogr., met commentaren, reportages, De Zesdaagse te Amsterdam, gekrulde nieuwtjes en gram. HILVERSUM II VARA: 18.20 Opera-aria's. 19.15 Boekbespreking. 19.35 Stereo: Melodieën- expres: licht muziekprogr.. 20.00 Nws. 20.05 rekening, 20.45 Crispijn, hoorspel, 21.50 Spon tane reacties: muzikale discussie. 22.30 Nws, 22.40 Plein en publiek: licht programma. BRUSSEL Nederl. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten, 18.32 Lichte muziek, 18.45 Sport- magazine. 18.55 Lichte muziek, I9.no Nieuws, 19.40 Gevar. muzikaal progr., 20.00 Jazz in Europa. 21.00 Lichte muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 De zeven kunsten. 22.30 Mosterd na de maaltijd, 23.00 Dansmuziek, 23.55 Nieuws. ZONDAG HILVERSUM I KRO: 8.00 Nieuws, 8.10 Semi-klassiek gram. muziek. 8.55 Lezing. 9 00 Eucharistieviering; IKOR: 10.00 Klnder- dienst. 10.30 Herv. kerkdienst. 11.30 Vraag en arbeiders. 15.32 Rond Rhlthm en blues, 16.0" Nieuws. 16.02 Muzikaal allerlei (gr.). 16.30 Voetbaltoto-ultslagen, 16.35 Dansmuziek voor tieners, 17.00 Nieuws, 17.02—18.00 Nederlandse artiesten op de plaat. BRUSSEL Nederl. 12.00 Nieuws, 12.0.1 Amusmcntsmuzlek, 13.00 Nieuws, 13.20 Voor de soldaten. 14.00 Nieuws, 14.03 Opera- en Belcantoconcert, 15.00 Sport en muziek, 18.30 TophitsT*21.15 Twee 1ste weinig, drie'ls te veel, opera, 22.00 Nieuws, 22.15 Liedjesprogr., 23,00 De Muze musiceert, 23.55 Nieuws. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws, 7.1" Dagopening. 7.15 Stereo: Lichte orkestmu ziek. 7.30 Nieuws. 7.32 Gramm. muziek. 7.40 Radiokrant. 8.00 Nneunvs. 8.15 Gewijde mu- 97o Voor de huisvrouw. 10.25 Theologische etherleergang. ïl.uo Stereo: Gramm. muziek. 12.40 Variant: actualiteiten, reportages cn lichte muz.. 13.30 Stereo: Musette-ensemble. 13.55 Stereo: Orkestmuziek 14.05 Schoolradio, merkoor (opn.): oude. klassieke en moderne muziek. 16.00 Studiodienst. 1630 Stereo: Kla antwoord. 11.40 Open Deur; KRO: 12.00 Licht KU^Voor de kinderen, 14.00 DePVrede van Christus, godsd, lezing: NRU: 14.15 Stereo: Concertgebouworkest, Ned. Filharmonisch koor: klass. en mod. muziek: KRO: 16.30 Gevar. muziekprogr., CVK: 17.00 Gereform. kerkdienst, 18.00 Muziekprogr.. IKOR: 18.30 Het kerstfeest ln het gram.platen repertoire. 18.45 Kerk veraf en dichtbij: NCRV: 19.00 19.26 Brusselse kanttekeningen, 19.30 Gecstei.' liederen, 20.00 Lezing, 20.15 Oude en klassieke muziek: KRO: 21.00 Twee Amerlk. satyres. 21.55 Jazzmuziek, 22.00 Liedjesprogr., 22.30 Nieuws. 22.40 Geloven ln morgen: Bezinning en gebed, 23.00 Actuele vraagstukken op religieus gebied, 23 45 Licht orkestmuziek. 23.55 Nieuws. rinet en piano: Moderne muziek. 17.00 Over heidsvoorlichting: Suriname journaal. 17.10 Voor de kleuters. 17.25 Voor de jeugd. 17.40 Stereo: Lichte orkestmuziek. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nieuws en och tendgymnastiek. 7.23 Gramm. muziek. 9.uo Klassieke grammofoonmuzlek VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Gramm. zang. 10.00 Voor de vrouw 11.00 Nieuws. 11.02 Utrechts Symfonie-orkest: moderne muziek. 12.00 Licht orgelspel 12.27 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Licht Instrumentaal 13.20 Voor de middenstand, praatje. 13.25 HILVERSUM II VARA: 8.00 Nleuv Sportmededelir.gen, 8.20 Weer of geen gevar. progr, (9.00 Sportmededelingei Nieuws, 10.00 Verzoekprogr. (klass. m 11.00 Strijkorkest, 11.30 Ik bedoel actueel cabaretprogr.AVRO: 12.00 muzikale show. 13.00 Nws, 13.07 De to ln de wereld, lezing. 13.20 Voor alle bruikers. 14.00 Eurollght 1966: Jazzorkest uit Stockholm; NRU: 14.30 Mara VARA: 17.00 Stereo: Tango zang, 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws: NRU: lichting: Den Haag aan de lijn. 17.45 Overheldsvc Stereo: Walsorkest, 18.55 Disi actueel onderwerp; VPRO: progamma: VPRO: 20.00 NI petit due (uitgevoerd door Pr< radiokoor en solisten, 21.15 1 Lastpost, klankbeeld, 21.55 KI VARA: 18.30 KRO: 9.00 Nieuws: 9-05 progr. en reportages: 12.00 Nieuws; 12.02 Act. 12.05 Licht platenprogr.; 13.00 Nieuws: 13.02 Actualiteiten; 13.05 Over de Hekel; 14.00 Nws.: Chopin; 15.00 Nieuw van Tsjalkovskl; 15.30 Lichte muziek; 16.00 9.02 Nieuws; 16.09 Programma voor de zieken; 10.02 17.00 Nieuws; 17.15 Lichte muziek.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2