Rijksbelastingdienst gecentraliseerd Negen diensten onder één dak UW MENING Zoeterwoudse boerenkaas behaalde weer hoogste cijfers op keuring VRIJDAG 16 DECEMBER 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ïdo klour on slijpsel mant Factoren, die de waar- bepalen. ELOIA diamanten raden zijn ontworpen door beate gpydameden en ver vaardigd Uit Vraagt dw Juwoller de EU)IA collectie PIERROT JUWELIER HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN" TELEFOON 20778 Een geluHdg nieuwjaar wordt ons toch als tegemoetkoming gewenst. Of misschien toch niet!! De winkels zijn weer eens open, geeft niets, maar 31 dec., oudejaars avond tot negen uur, is toch wel het toppunt. Denkt U b.v. eens aan het personeel, dat buiten de stad woont; vertnoedelijk kunnen zij geen appel flap of oliebol meer zien. (Er rijden na 8 uur geen bussen meer). Jullie hebben toch je vijfdaagse werkweek? De winkels mogen immers maandag 19 en dinsdag 27 dec. een halve dag gesloten zijn! Attentie: Welke huismoeder reageert hierop? Moeder, tante of buur, doet uw inkopen oudejaarsdag vóór vijf uur. Een winkeljuffrouw Naschrift redactie: De winkels mo gen volgens de gemeentelijke veror dening open zijn; dat wil niet zeggen dat ze het zullen zijn. altijd Met het gereedkomen van het gebouw der Rijksbelastingen is de facade van het Stationsplein aan de zuidzijde nagenoeg voltooid. Een zes ver diepingen tellend gebouw zal voortaan onderdak bieden voor de negen diensten, die de rijksmiddelen ln het gebied Noord-Zuidholland innen. Als op 21 december a.s. het centraal gebouw der Rijksbelastingen door de directeur der Rijksbelastingdienst Lr. J. Scheurkogel aan de directeur van de Rijksbelastingdienst te Utrecht, de heer J. W. v. d. Poel, officieel zal worden overgedragen, dan zijn de ongeveer 430 belastingambtenaren voorgoed van de zeven gebouwen in de Leidse binnenstad verlost. Verlost ln zoverre, dat zij voortaan in plaats van ln oude, benauwde, muffe kan toren, ln heldere ruime praktische zalen zullen verkeren. In plaats van in oude muffe kan toren werken de belastingambte naren na in ruime, praktische, goed verlichte zalen. Zelfkazen nog lucratief bedrijf De Zoeterwoudse zelfkazers hadden gisteren in café Roeleven 25 stuks van hun heerlijke edele natunrprodukten voor gelegd aan de jury voor de jaarlijkse be oordeling die weer werd georganiseerd door de kaasdagcommissie. De keuring geschiedde 's morgens door een jury bestaande uit de heren L. v. Vliot uit Sassènbeim en Joh. Masselder uit Gouda waarbjj Ir. D. Rozeboom uit Woerden als arbiter optrad. 's Avonds kwam men bijeen om ken nis te nemen van de beoordelingscljfers, waarbij men zijn voordeel kon doen van de kritische opmerkingen voor zover daar aanleiding toe was. Na een woord van welkom door voor zitter G. de Jong wees de secretaris van de Ned. Bond van Kaasproducenten, de heer J. L. de Vries, de eens op de grote voordelen de zelfkazerij zijn verbonden. De cijfers wijzen uit, dat kaasmaken het best be taalde werk id op de boerderij. Deze lu cratieve arbeid geeft een meeropbrengst per bedrijf van ƒ4.000,tot ƒ5.000, te zien. De boerenkaas is bijzonder ge wild bij de consument Het prijsverschil tussen de fabriekskaas en het produkt van de boerderij is wel Iets minder ge worden, maar bedraagt toch nog altijd circa 50 cent per k.g. De boer moet dit alles wel bedenken, alvorens hij besluit z'n melk aan de dam te zetten. Spr. zag in de toekomst de bevoorrechte afzet- positie voor de melk in het westen steeds meer aangetast. Moderne verpakkings- en distributiemethoden gaan steeds meer mogelijkheden bieden voor de fabrieken in andere delen van het land. Bezorging van de consumptlemelk eens in de vier dagen lijkt in de toekomst mogelijk. Op een desbetreffende vraag antwoordde de heer De Vries dat da concurentie op de aanwezigen nog I kaasmarkt belangrijk groter zou w. elen die er aai den als ool{ Denemarken tot de EEG z Indeling Het gebouw, waarvoor reeds in 1950 de eerste plannen op het papier den gezet, bestaat uit twee delen, hoog en een laag gebouw, die met elkaar worden verbonden door een tus- senlld. In dit tussenlid bevindt zich de hoofdingang van het gebouw met het centrale trappenhuis. Het hoogste gebouw bevat een kelder en souterrain, waar de archieven er technische ruimten zoals een verwar- rnlngslnstallatie, een plaats hebben ge vonden met daarboven de begane grond grond en nog zes verdiepingen. Het lage deel bevat een souterrain, de begane grond en vier verdiepingen. Op de begane grond zijn het ontvang kantoor, de hypotheekbewaring en post douane en accijnzen ondergebracht. Met twee liften, die voor persoi vervoer beschikbaar zijn, wordt de eer- Me verdieping bereikt, waar het bureau van de Landmeetkundige Dienst, in spectie der Registratie en Successie en de Kohierencentrale zijn ondergebracht. Op de tweede verdieping zetelt de in spectie der directe belastingen le af deling, die samen met de inspectie der Invoerrechten en Accijnzen ook op de derde verdieping is ondergebracht. De inspectie der directe belastingen 2e af deling deelt met het bureau van de Rflksaccountantsdienst de vierde verdie ping en heeft de vijfde helemaal voor zich zelf. Op de zesde verdieping ten slotte is de afdeling voor de deurwaar ders. Tevens is op deze verdieping de keuken en kantine te vinden. Oude gebouwen De belastingdienst ls al van oudsher hier ter stede gevestigd en was tot voor kort ln zeven panden te Leiden onder gebracht, te weten Rijnsburgerweg 124, Breestraat 18, 40 en 72, Langebrug 20, Oude Singel 236 en Noordeinde 5. Voolr deze panden is nog geen definitieve be stemming gevonden, al is het wel waar schijnlijk, dat het pand Rynsburgerweg 124 Ingericht zal worden als zusterhuis voor het Academisch Ziekenhuis. Kwart miljard ontvangsten De beide inspecties der directe belas tingen in het gebouw behandelen 64000 posten voor de Inkomstenbelasting, 9900 werkgevers voor de Loonbelasting en 62.000 posten voor de Personele Belas ting. Do ontvangsten die in Leiden ge ïnd worden zyn niet gering. Zo werd in 1965 netto aan Inkomstenbelasting De Kohierafdeling 82,000.000 aan Loonbelasting een drag van 58.800.000 en aan Personele Belasting 2.850.000 ontvangen. Ook het dienstonderdeel der Invoer rechten en Accijnzen levert belangrijke bijdragen tot de Rijksmiddelen. Vorig jaar werd zo b.v. aan Invoerrechten ƒ5.000.000, aan accijnzen ƒ12.600.000, aan omzetbelasting 60.000.000 en motorrijtuigenbelasting 10.265.000 ge ïnd. Bezoekers Voor de bezoekers aan het gebouw ls 'n ruim ontvangkantoor ingericht, 1 ongeveer 15 mensen tegelijk geholpen kunnen worden, wat ook wel nodig is, want nog een kleine 20% van de be lastingbetalers komen hun belastinggel den brengen. Dat houdt in, dat op druk ke dagen zo'n 450 mensen aan de balie verschijnen. Voor de vervoersmiddelen zijn de fiet senstalling en een garage voor dienst- autd's rechts en achter het gebouw ge situeerd, terwijl zich achter het gebouw een afgesloten parkeerterrein voor circa 75 personenauto's bevindt. Het zou ons niet verwonderen, mede gezien door de personeelsbezetting 430 man, die voor een groot gedeelte van bulten de stad komen, dat de par keerruimte in de toekomst weieens te weinig zal blpken te zijn. Technische facetten Het gebouw, dat ontworpen is door het architectenbureau ir. J. Jonkman en an Dorp te Leiden, ls opgetrokken uit een skelet van gewapend beton, ge fundeerd op Frankipalen met voor het hoge deel buitenmuren van gele bak steen en voor het lage deel van bak steen en sierbeton. De raamkozijnen zijn gemaakt van afzelia met een beglazing thermopane. De houten dakopboüw is uitgevoerd in red wood. De ruimten in het hoofdgebouw worden mechanisch geventileerd. De apparatuur hiervoor is in een van de dakopbouwen onderge bracht. De achterwand van de hoofd- hal wordt afgesloten door een glas-in betonraam, dat ontworpen is door de Driebergense kunstenaar J. Meine Jan- In de periode van 1950 tot 1963 zijn acht tekeningen voor het gebouw ge maakt en zelfs tijdens de beginperiode de bouw in 1963 bleek, dat de defini tieve nog gewijzigd moest worden. Toen bleek nl. dat de laagbouw als gevolg een herindeling mot twee verdie pingen moest worden uitgebreid. Voor de ambtenaren komt op de zesde verdieping de fraaie kantine beschik baar. In de zomer kunnen ze tijdens de pauzes op het dakterras van een wijds uitzicht in de zon genieten. De zeilboten op de meren en zelfs de hoge gebouwen van Rotterdam, zoals de Euromast kun nen met het blote oog gezien worden. De kantine zal tevens het werkterrein wor den voor de bloeiende personeelsvereni ging „De Sleutelring". Verbetering Zowel voor de ambtenaren als voor het publiek ls de nieuwe huisvesting, die wat de uitvoering betreft beslist niet paleisachtig, doch betrekkelijk sober is opgezet, een behoorlijke verbetering. Het onderlinge contact ls gemakkeiyker ge worden en dit zal zeker besparingen tot gevolg hebben, ofschoon geen personeel zal behoeven worden ontslagen. B|j eventuele vermeerdering van werk zal de automatisering, welke by deze dien sten steeds meer wordt ingeschakeld, het werk opvangen. Voor het publiek is het in zoverre een verbetering belasting moet men im mers toch blijven betalen dat de wachttijden waarschijnlijk aanzienlijk teruggebracht kunnen worden. PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT De heer H. v. Zwet, wetenschap pelijk medewerker bij de organische chemie, werd bevorderd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op een proefschrift ge titeld „Diazothioethers en Thiylradica- len". Promotor was prof. dr. E. C. Kooyman. De heer Van Zwet werd te Rotterdam geboren en woont thans te Leiden. De heer C. Kammeraat, welen- schappelijk medewerker bij het Bio chemisch Laboratorium, werd bevor derd tot doctor in de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen op 'n proefschrift getiteld „Succinaat Semial- dehyde Dehydrogenase. Een onder zoek over eigenschappen en localisa- tie in hersenweefsel". Promotor was prof. dr. H. Veldstra. De heer Kamme raat werd geboren te 's-Gravenhage en woont thans te Hazerswoude-Rijn- dijk. GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het examen civiel ingenieur: C. S. Kleinman te Leiden, C. P. v. d. Velde te Voorscho ten en J. Reneman te Wassenaar NIEUW POSTKANTOOR TE OEGSTGEEST TE DUUR VOOR PTT Uit belastingverhoging nog half miljoen te halen Met de PTT is al enige Jaren overleg gaande over de vestiging van een nieuw postkantoor te Oegstgeest. Het heeft steeds in de bedoeling gelegen het be staande postkantoor op te heffen en Ir het centrum van de gemeente een nieuw gebouw te stichten. De PTT heeft leg gepleegd met het AMF voor vesti ging van een nieuw kantoor in het win kelcentrum van het fonds, maar bleek voor de PTT een te zware exploi tatielast. B. en vV. hebben aangedrongen op ten minste een postagentschap. Een gunstige plaats voor een postkantoor in de gemeente zal wel de aandacht van de PTT houden. PARKEERPLAATSEN Het parkeerterrein aan de Lijtweg ls aangelegd op kosten van het AMF die ook de kosten ad 461.200 voor zijn re kening nam. Dit deed het ten behoeve van het winkelcentrum, dat in de naaste omgeving in aanbouw is. Nog steeds is geen oplossing gevon den over de plaats waar Quick-service te Oegstgeest kunnen worden gevestigd. Gemeentebelastingen Met betrekking tot het probleem van toekomstige dekking heeft de raad op gemerkt dat de gemeentebelastingen slechts voor een gering deel voor de be nodigde dekking kunnen zorgen. B. en w. stellen daar tegenover dat verhoging der belastingen voorlopig de enige mogelijkheid is om toekomstige sterke stijging van uitgaven te dekken wanneer deze stijging het normale ac cres van de uitkeringen uit het gemeen tefonds te boven mocht gaan. Immers, een aanvullende bijdrage uit het ge meentefonds op grond van de Finan ciële Verhoudingswet wordt pas ver leend, wanneer de gemeente haar in komstenheffingen uit eigen hoofde tot een redelijk peil heeft opgevoex-d. Dit re delijk peil wordt door de regei*ing de laatste jaren pas aanwezig geacht, wan neer de volgende tarieven worden toe gepast: straatbelasting 25% gebouwd (ls thans 10%), rioolbelasting ƒ40. per perceel (thans ƒ15.opcenten personele belasting 175 200 (thans 150), reinigingsrechten ƒ15.ƒ20. per emmer (thans ƒ18. Als alle tarieven tot deze zonden worden opgevoerd, zou zulks nog een inkomstenverhoging van 500.000 opleveren. Hier komt nog bij, dat nog steeds aanhangig is het wetsontwerp tot uitbreiding van het gemeentelijk belas tinggebied, waaruit dus ook nog enkele tonnen per jaar kunnen komen, w. kunnen deze heffingsmogeiykheden niet gering achten; zij hopen echter dat de gemeenteraad zich een wyze zelfbe perking oplegt, zodat de gemeente niet spoedig behoeft te worden gedwongen al de genoemde belastingen tot de maxi- HANDBAL SVL en LZC bepalen a.s. weekend posities Voor het zaalhandbalteam van SVL uitkomend ln de districts tweede klas se wordt het zondag een belangrijke dag. De Leidse roodwitten treden dan in Poeldijk namelijk aan tegen de ploeg van Hellas 2, die evenals SVL na drie duels nog ongeslagen ls. Wint SVL deze strijd der koplopers, dan is de kans op de titel bijzonder groot geworden. Bij verlies daarentegen behouden de Hage naars de beste papieren. Ook voor de handballende waterpolo' ers van LZC ls het uur der waarheid nabij. In de Haagse tfoutrusihal spelen de Leidenaars tegen de Hermes-reser- en alleen bij een overwinning be houden de LZC'ers hun kampioenskans. Of de Leidenaars echter de door WIK toegebrachte slag (eerste nederlaag: 15 —10) teboven zullen zijn? Hermes heeft ln ieder geval de beste kansen. Het pogramma voor dit weekeinde luidt: Heren, distr. 2b: ^Actief Eridos; Hellas 2-SVL; AAC '65-De Meeuwen. Afd. 2b: Hermes 2-LZC; Turnlust-WIK; Kwiek Sport 2-Rohda. 3a: Elandia-Animo 2; CWP-Turnlust 2; SVL 2-SOS 2. 4b: Westlandla 3-EDH 2; MSV-Rohda 2; WIK 2-Wings 3. Dames afd. 2a: Kwiek Sport-De Ja gers; 3c: SOS-SVL. 4a: Warmunda-NIO DSO-Hygia 3; Foreholte 2-CWP 2. 4b: Westlandia 2-DOS; HIOS 2-Olympla 2; Wings 2 MSV. Heren jun. afd. 2a: SVL-Animo; Kw. Sport-LZC. 2b: MSV-Flamingo's. Dames jun. afd. 2b: Quintus-Foreh. Meisjes adsp. 3d; MSV 2-Animo 2. toetreden. Dan wacht een harde strijd om de kwaliteit waarin de boerenkaas echter een geducht wapen zou zyn. Kwaliteit viel mee Ir. Rozeboom gaf een toelichting op de beoordeling. Door moeilijkheden o.m. in de stremselvoorziening laat de kwali teit van de kaas nog wel eens te wensen over. Zo bleek op de in de laatste weken gehouden keuringen. De Zoeterwoudse kaas bleek echter hiervan maar weinig nadeel te hebben ondervonden en kwam goed uit de bus. Het gemiddeld aantal punten voor de jonge kaas bleek met 87.5 iets beneden het cijfer van vorig jaar 88.1. 80% van de ingezonden kaas was van eerste kwaliteit en 20% be hoorde tot de tweede soort waarbij het verheugend was dat geen derde Boort voorkwam. De oude kaas die in 1965 gemiddeld 90.4 kreeg toebedeeld, wat zeer hoog was, kwam nu tot 88.1 punt. 3/5 van de 10 belegen kazen behoorde tot de eerste soort, de overige 4 plaren waren van tweede kwaliteit; ook hier geen derde soort Ir. Rozeboom wees nog eens op het grote belang van de goede kwaliteit zuursel. Daar waren dit jaar nogal moeiiykheden mee. Het sterk wisselvallige weer van de afgelopen mer ls hier mogeiyk ook op van in vloed geweest. Ook de kwaliteit melkgereedschap speelt een belangryke rol by de kaasmakerij. Moeilijkheden De nieuwe eisen die aan het Btrem- sel werden gesteld (geen toevoeging van boorzuur) heeft vervelende gevolgen gehad. De complicaties van de stremsel affaire werken nu nog door en zit de voorlichtingsdienst zeer hoog. Het ziet er echter naar uit dat de moeilijkheden nu zijn overwonnen. Ook de gewyzigde samenstelling van het plastio bleek geen verbetering. Een van de grootste nade len bleek dat na het plastificeren de kazen slecht droogden. Er trad der schimmel op dan voorheen. Ook door het te laat aanbrengen van de tweede laag wordt dit ln de hand ge werkt. Overigens ls het plastic nu weei zover verbeterd dat weinig nadeel meei ondervonden wordt. „Ook op deze keu ring was weer gebleken dat kaas, die technisch aan de hoogste eisen voldoet, voor de handel soms minder aantrekke lijk ls dan een produkt dat door klein technisch gebrek door de co ment meer gevraagd wordt" aldus stelde lr. Rozeboom aan het eind vai toog vast. Op voorstel van voorzitter G. de Jong werd besloten om volgend jaar ook de Voorschotense zelfkazers uit te nodigen die dan ook mee zullen dingen naar de pryzen. Nadat de prij zen met felicitaties aan de winnaars (winnaressen!) en dank aan de schen kers waren uitgereikt werd de kaasdag 1966 besloten met het dr-aalen Joop Geesinks film over de Nederlandse Tydens de bijeenkomst ln zaal „Roe leven" zyn opnamen gemaakt een radiouitzending. Deze was te be luisteren vandaag vrydag 16 decem ber om 12.80 uur op Hilversum II. UITSLAGEN t Jonge kaas: G. J. d. Jong 93 pnt. prijs Raffelsenbank; P. J. Captein 92 pnt. prijs gem. Zoeterwoude; G. H. Onderwa ter 92 pnt. prys W. C. v. Niekerk; G. W. Versteegen 92 pnt. prijs J. T. H. Am- merlaan; N. v.d. Poel 90 pnt. A. G. J. Noordman 89 pnt. Chr. Straathof 89 pnt. P. d. Wit 88 pnt. fa. G. v.d. Hulst, Voor schoten 87 pnt. A. W. Paardekooper 87 pnt. J. G. L. Kaptein 86 pnt. fa. G. Hulst, Voorschoten 86 pnt. Belegen kaas: Q. H. Onderwater 97 pnt. prijs De Leidse Courant; J. G. L. Kap tein 94 pnt. prys Handelsraad; G. J. de Jong 93 pnt. fa. Van 't Riet; G. W. Ver stegen 91 pnt. W. Hartwyk; N. v.d. Poel 88 pnt. A. G. J. Noordmann 86 pnt. SUCCES VOOR „THE SHOES' De Zoeterwoudse „Shoes" zitten goed in de lift met hun grammofoonplaat met het nummer „Standing and Staring' en „Ask my mother". Drie weken ge leden kwamen zy de top 40 binnen op de 35e plaats vorige week stegen zij tot de 31e plaats en nu bezetten ze de 20e plaats! GEMEENTERAAD De Zoeterwoudse gemeenteraad komt a.s. woensdag 21 december om 20.00 uui bijeen. De agenda vermeldt o.m.; Voor stel tot vaststelling van een nieuwe be- heersverordening voor het grondbedrijf; Vaststelling van een instructie voor bouw- en woningtoezicht; Het onbe woonbaar verklaren van de woningen Zuidhof 3, 5 en 7; Het verlenen van een krediet voor de straatverlichting in de Geerpolder; wyziging van het ambte- ïren-reglement; Voorstel tot het voeren in een rechtsgeding; Het aanvaarden in een schenking. KAARTEN VOOR INVALIDEN- REIZEN Morgen, zaterdag 17 december, orga niseert de KNJB in café "Landzicht" de heer K. Paardekooper te Zoeter woude een grote kaartavond. Er zyn veel mooie pryzen beschikbaar. De rels- vereniging organiseert gratis reizen invalide leden. De opbrengst van de actie komt deze Invaliden ten goede. Aanvang van de kaartavond om 8 uur PAUZE Behalve als grappig bewys van da onveranderiykheid van de menselijke natuur, kunn ende w.c.'s ook heel deftig „existentieel" worden benaderd. Het ls niet alleen Luther, die er rond voor uit kwam dat het verblijf-in de beslotenheid van dat kleine celletje tot verheven be spiegelingen kan leiden. Nergens is een mens meer op zichzelf teruggewor pen in de erkenning van zyn natuuriy- ke nooddruft. De gewichtigste persoon lijkheid is er niet méér dan hy feitelijk is. In deze situatie van eeriyke nederig heid beseft hy zijn wondervolle uitver kiezing, in deze geborgenheid zyn o- verstyging van natuuriyke behoeften, in deze beslotenheid de vlucht in het heelal van zyn levensbezieling. De ver- makeiyke tegenstelling tussen de hope loze situatie waarin hij op dat moment verkeert en de gedachten die van hem uitstralen kunnen, leiden tot overpein zingen die ook in een kloostercel op komen. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 15/21 dec. Lido: Paspoort naar de hel (18 jr.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Blond en brutaal (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Slaaf van zyn driften (18 Jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 tx. PUNT KORRELTJE MARKTBERICHTEN LEIDEN, 16 dec. Vee Stieren 14; Melkkoeien 45; Vette koeien 310; Var® koeien 25; Pinken 10; Vette kalveren 51; Nuchtere kalveren 3; Vette scha pen 110; Vette lammeren 1200; Var kens (zeugen) 29; Schrammen 109| Biggen 499; Geiten 4. Notering: Stie ren (slacht) 4-4.15—4.35; Melkkoeien 95012501450; Vette koeien 3.40— 4.00—4.40; Vare koeien 625—925—1325; Pxnken 526625700; Vette kalveren 3.704.104.40; Vette schapen 95— 115125; Vette lammeren 130155— 180; Zeugen (drachtige) 375400450| Schrammen 95110120; Biggen 70— 7582. Handel: Slachtstieren goed; melkkoeien rustig; vette koeien matig; vare koeien kalm; pinken kalm; vette kalveren vlot; vette schapen matig; vette lammeren vrij goed tot redelijk; zeugen, schrammen en biggen redelijk goed. LEIDEN, 10 deo. Kaas Goudse geen notering. Aangevoerde partijen i. Kerstactie '66 van Petrusparochie Het Kerstactie-comité van de paro chieraad van de Petras-parochie schrijft: Deze week is bij U aan huls bezorgd de circulaire betreffende de Kerstactie van onze parochie. Zoals U daarin zult hebben gelezen, wordt uw bijdrage, die U bereid bent voor dit doel te ge ven, opgehaald a.s. zondag 18 decem ber tussen 1 en 2 uur door de wijk- hoofden van onze parochieraad of hun medewerkers. Wij hopen door deze bijdrage weer velen met Kerstmis een straaltje van goedheid te kunnen geven. Mocht U niet thuis zijn, dan kunt U uw bijdrage eventueel afdragen bij de hieronder genoemde adressen: Pastorie, Lorentzkade 16a; J. P. Brandenburg, Hoge Rijndijk 96a; .evr. M. M. Bus, Wasstraat 33; v. Harteveld, Zeemanlaan 23; evr. E. E. Vreeburg, Herenstraat 5. Indien gewenst kunt U uw bijdrage ook gireren op postrekening 548618 t.n.v. J. P. Brandenburg, Leiden, on der vermelding van Kerstactie 1966. Bij voorbaat onze welgemeende dank. Het Kerstactiecomité van de Parochieraad. N.S. gaat weer stoppen voor„Keukenhof' Evenals voorgaande jaren zullen ook volgend voorjaar de Nederlan/lse Spoorwegen een aantal treinen in' de Keukenhof-periode speciaal in Lisse laten stoppen. Het gaat om ongeveer 25 treinen, die deze stop op in totaal 20 dagen zullen maken. Het zijn trei nen van de normale dienst. Deze da gen vallen in maart, april en mei. ZOETERWOUDE JUBILEUM C. v.d. MAAT De heer C. Van der Maat, wonende in de Miening, viert heden zyn 82e verjaardag en tevens zijn zilveren jubi leum als medewerker op het veehouders- bedryf "Oostvliet" van de heer G. P. Van der Krogt. Uiteraard is er geen "dieixstverband", maar de heer Van der Maat voelt er nog steeds niets voor zyn arbeid in de steek te laten. Hy is er, ala ruim 80-jarige, kwiek, monter en ge zond by gebleven. Zyn patroon vereerde op deze dag zyn trouwe medewerker met televisie-toestel, waarover de jubi laris zeer verheugd was.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3