Record aantal inzendingen World Press Photo 1966 Voor kapitalen in Met loep trein achtergelaten en pincet RECLASSERING MEER DAN OPVROLIJKEN VAN GEVANGENEN Leidnota s belangrijk stuk werk CHINEZEN STUURDEN (OLLECTIEF IN Onveranderd interim van Hoogovens Vernieling aan graven en kerken neemt toe Dacler moet ontwikkeld persoon zijn tIJDAG 16 DECEMBER 1966 DB TiETDSE COURANT PAGINA 13 (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH. De tijd dat reclas- rlng bestond uit het bezoek aan ge en door vrijwilligers van het tschap tot zedelijke verbetering in gevangenen", ligt ver aehter ons. p vrijwilligers, die met de bijbel in hand weldoende rondgingen, zijn nu ywilligers, die in een gesprek onder er ogen in de eel hoofdzakelijk een ankbord moeten zijn voor de gevan- Er zijn nog meer en nog veel ingrlj- pnder veranderingen gegroeid in het classeringswezen in de loop van vele ■ntallen jaren. Het gevangenenbezoek, aarvan veel mensen denken, dat het enige bezigheid is van de reclasse- igsverenigingen is in werkelijkheid og slechts een heel klein onderdeel van hun taak in de huidige maatschappij, j Vandaag is het precies vijftig jaar Wieden, dat in ons land de ..katholieke ireclasseringsvereniging" werd opgericht. Vijftig jaar, waarin de reclassering niet ■til is blijven staan, maar dank zij de |moderne visie van hoofdbestuur en plaatselijke besturen is uitgegroeid naar huidige vorm, die drie omvangrijke ken heeft: de voorlichtingsrapportage ,n de rechterlijke macht, het gevange- nbezoek en de nazorg van ontslagen detineerden en hulp- en steunverle- voorwaardelijk veroordeelden. 1823, lang voor de katholieke Oude liefde roest helemaal niet bij deze oude atleetde 55-jarige August Blumensaat Uit Essen, die dan in jaren een veteraan mag zijn, maar in zijn hart nog een jongeling. Veertig jaar geleden verpandde hij zijn hart aan de cross-country. Binnenkort heeft hij met 125.000 afgelegde kilometers een unieke prestatie geleverd. Dagelijks traint hij naarstig in Essen, per dag zo eventjes een dertig kilometer. Zijn prestatie- en uithoudingsvermogen stellen de sportmedici voor raadsels. -Viet echter August Blumensaat. die alleen maar teil bewijzen, dat men op op gevorderde leeftijd nog best sportprestaties kan leveren. Ontwikkelingslanden Financiering Ned. investeringen DEN HAAG (ANP) Dc nationale in vesteringsbank N.V. te Den Haag heeft besloten naar vermogen te voorzien in de bij het Nederlandse bedrijfsleven be staande behoefte aan advies bij inves teringsplannen in ontwikkelingslanden. De gezamenlijke werkgeversver bonden zijn door de bank tevoren in de gelegenheid gesteld om aan te geven op welk terrein deze adviesfunctie zou moeten worden vervuld. Hiertoe is vol ledige overeenstemming bereikt en de raad van Nederlandse werkgeversver bonden heeft zich bereid verklaard ach ter het initiatief van de bank te staan en aan haar nieuwe functie bekendheid te geven. Deze functie van de bank zal zich In het algemeen richten op de di versen financieringsaspecten van indu striële vestigingen van Nederlandse be drijven tn die landen, dan wel op activi teiten van het Nederlandse bedrijfsle ven die hier ten nauwste mee verwant De centrale werkgeversverbonden concentreren zich op het terrein van de Buitenlandse Economische betrekkingen leeds een aantal jaren op de bevorde ring van Nederlandse investeringsacti viteiten in ontwikkelingslanden. (ADVERTENTIE) *n Grote Kerstmisvreugdebron la 'n muzikale platenbon 1 vereniging werd opgericht, legde het „genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen (van de laatste wereld oorlog het „Nederlandse genootschap tot reclassering") de grondslag voor de reclassering. De overheid hield zich in die tijd alleen bezig met het opbergen van de gevangenen ter beveiliging van de maatschappij. Het „genootschap" ging met vrijwilligers in de gevangenissen op bezoek. Daar vloeide uit voort, dat er banden gingen ontstaan tussen de gedetineerden en deze vrijwilligers, die ook na het ontslag niet direct verbro ken werden. Zo ontstond een begin van 1 opvang. 1 i Een bredere taak kreeg de reclasse- 1 ring. toen in 1915 in het wetboek van strafrecht de mogelijkheid werd inge diend van de zogenaamde voorwaarde lijke veroordeling. Een van de bijzon dere voorwaarden voor deze veroordeling kan zijn: contact onderhouden met een reclasseringsvereniging. Maar de vraag was nu: welke delin quenten komen voor zo'n straf in aan merking. De reclassering ging eigener bewe ging hierover een soort leidnota's geven, waar de huidige voorlichtingsreportage aan de rechterlijke macht, die in de Nederlandse strafrechtspraak niet meer is te missen, uit voortgekomen is. De „katholieke reclasseringsvereni ging" werd In 1916 opgericht uit de St.- Vincentiusverenigingen en Sobriëtas. die reeds aetief waren op het gebied van de reclassering. In 1917 stelde het bestuur de eerste beroepskracht aan. l In de loop der jaren werd dit aantal voorzichtig uitgebreid. In 1945 waren er 45 beroepskrachten, thans 125. De katholieke vereniging heeft bureaus in alle grote steden. De bezetting varieert van 1 tot 30 reelasseringsambtenaren. In totaal heeft de organisatie de be schikking over 2500 vrijwilligers. Het aantal nazorgcontacten (mensen, die aan de vereniging zyn toevertrouwd), bedroeg eind oktober van dit jaar 4400. ADVERTENTIE 'n Grote Kerstmisvreugdebron is 'n muzikale platenbon Malik: iedere deelnemer aan staatsgreep voor tribunaal DJAKARTA (A.N.P.). De Indo nesische minister van Buitenlandse Zaken. Adam Malik, heeft tegen een delegatie van het actiefront van middel bare scholieren „Kappi" gezegd, dat iedereen, of hij nu president of gewoon burger is, die betrokken is geweest bij de mislukte staatsgreep, terecht zal moeten staan voor het buitengewone militaire tribunaal. Generaal 'Abdoel Harie Na-soetion, de voorzitter van het Indonesische Volks congres, zei tot een studentenafvaar diging, dat „105 miljoen Indonesiërs hopen op een gerechtelijk onderzoek naar de activiteit van Soekarno". Dit was nodig in verband met de be schuldiging, dat de president betrokken zou zijn geweest bij de meukte staats greep en bij schandalen in het buiten- Vrouw steekt ex-minnaar neer AMSTERDAM. (A.N.P.). In de afge lopen nacht heeft de ongeveer 40-jarige mevrouw L. H- in de Schubertstraat in Amsterdam de 52-jarige R. F. van H. met een groot mes enkele steken toege bracht en zichzelf daarna by de politie gemeld. Uit het onderzoek dat vanmorgen door de politie is ingesteld is gebleken dat de vrouw 14 dagen geleden van haar echt genoot gescheiden was. na geruime tijd bevriend te zijn geweest met Van H. Ook deze verhouding werd verbroken. De vrouw die dit blijkbaar niet kon accepteren kocht een groot mes en wachtte daarmee gewapend, haar ex-minnaar op.-Na hem neergestoken te hebben heeft de vrouw zelf de politie gebeld. Het slachtoffer verkeert niet in levensgevaar. Ir. J. Leering. directeur van het Stede lijk van Abbemuseum in Eindhoven, houdt woensdagavond 21 december in de aula van het Haagse Gemeentemu seum een lezing over Lissitzky. Deze lezing is de vierde in de reeks ..Aspec ten van de moderne kunst rondom De Stijl". DEN HAAG Meer zevenhon derd foto's meer dan vorig jaar zyn ingezonden voor de expositie World Press Photo, die vanmid dag door prins Claus officieel In de Ridderzaal is geo|»end en ge houden wordt in het Haagse Gemeentemuseum De als beste van het (elfdei Jaar bekroonde foto (zie voorpagina) is er een uit een recordaantal van bjjna drieduizend. De maker. Kyoichi Sawada zal de prys niet uit han den van prins Claus kunnen aannemen. Men Is er niet in geslaagd hem le vinden aan het Vietnamese front HU weet zelfs niet eens. dat hij evenals vorig jaar. maker van de bekroonde foto is. Alle pogingen zijn in het werk gesteld om mevrouw Sawada vanmiddag op tijd ln de Ridder zaal te krijgen opdat zij in de plaats van haar man de hoofd prijs in ontvangst zou kunnen Bij de 2840 foto's ingezonden door 745 fotografen uit negen enveertig landen was ook de inzending van de Chinese Volks republiek met 69 foto's. Dit was echter een naamloze collectieve inzending. Aangezien men wei gerde de namen van de in dividuele fotografen te geven, vereist volgens het reglement, moest de inzending buiten de wedstrijd blijven. Wel wordt een selectie getoond op de ex positie, die ditmaal ruim en vrij is opgezet, opdat de bezoe kers, die in steeds grotere ge tale verschijnen, niet gelijk an dere jaren in het gedrang drei gen te verdwijnen. De eerste prys bij de nieuws foto's ging eveneens naar Sawada voor zfo'n foto „Dusty Death". Bij de afdeling „features" ging de eerste prijs naar John Rous i A.P.) voor de foto „Hither en Yon". De eerste prys bij de afdeling sport was voor de Deen Mogens Berger met een zeilfoto. De Nederland se fotograaf B. J. van Meeren- donk verwierf de eerste prijs in de afdeling beeldverhalen met zijn serie „Schijn en werkelijk heid", waarin hij het huwelijk van twee provo's stelde naast dat van Beatrix en Claus. Htj kreeg hiervoor ook de zilveren camera voor de beste Neder landse persfoto. In de afdeling kleurenfoto's, die qua aantal Deze foto is ook te vinden op World Press Photo. Htj toont de prijswinnende fotograaf Sawada. die de winnende foto van vorig jaar laat sten aan 'n groepje vrouwen en kinderen. Het is het gelukkige vervolg van de situatie, die hij vorig jaar op de winnende foto iw beeld bracht: vluchtende Viet namese vrouwen en kinderen, die een rivier overzwemmen. Sawada is naar hen gaan zoeken en heeft ze terug gevonden. Hij vond ze in een dorp en daar kon deze foto i an een vredige reünie worden gemaakt. nog een bescheiden plaats op de expositie inneemt, vanwege de kosten, ging de eerste prijs naar Larry Burrows van Life Magazine voor zijn foto „De luchtoorlog in Vietnam". De meest artistieke foto was die van Ekkehart Sachse: een por tret van de schrijver James Baldwin. Als beste foto over het onderwerp „Vrede, vooruitgang en menselijkheid" werd be kroond de foto „Onschuldig slachtoffer" van Dana Stone (U.S.A.). UTRECHT (ANP) In het eerste kwartaal v;ui dit jaar lieten reizigers elke dag (de weekeinden en de feestdagen niet meegerekend) ongeveer honderd paar handschoenen in de trein liggen. Handschoenen. paraplu's, sjaals en hoeden zyn de „toppers" uit het zeer om vangrijke assortiment gevonden voorwer pen. dat NS krijgt te behandelen. De spoorwegen hebben er een speciale afdeling voor moeten scheppen: het bu reau gevonden goedex'en. waar op het ogenblik twaalf mensen werken In enorme hoeveelheden dienen de verloren voorwerpen zich aan. Vorig jaar bijvoorbeeld werden 57.150 voorwerpen weer bij de rechtmatige eige naar terugbezorgd, dat was nog niet de helft van alles wat er werd gevonden. In het eerste kwartaal van 1966 werden er 2143 damesparaplu's gevonden, 901 herenparaplu's, 6874 paar handschoenen. 2357 sjaals 1161 aktentassen, 1243 hoe den. 123 koffers. 206 brillen en 238 schoenen. In datzelfde kwartaal kon in totaal weer 41,7 procent van alle ver loren spullen worden terugbezorgdin het tweede kwartaal was dat ruim 45 pro cent. Dat. terugbezorgen gebeurt soms na intensief speurwerk van het bureau ge vonden goederen. De eigenaars melden zich lang niet altijd zelf. Groot is bijvoorbeeld het- per centage paraplu's en handschoenen dat in de magazijnen van het bureau ge vonden goederen (aan de Concord ia- straat in Utrecht) is opgeslagen, dat na verloop van tijd naar de veiling moet Die veilingen worden viermaal per jaar ge houden. de data plegen in het spoor boekje te worden vermeld. Op 11 en 12 januari is de eerstvolgende. De laatste veiling, die van oktober, had een netto opbrengst van f 11.479. Dat was voor dit jaar een record. Op deze laatste velling kwamen een paar kostbare artikelen onder de hamer: een Leica-camera ging voor f 560 van de hamer en een gouden ketting met hanger voor f275. De gouden en zilveren sieraden worden voor elke veiling door een deskundige ge keurd. Hij schat, de waarde. Wordt die prijs op de veiling niet benaderd dan gaat de verkoop niet door en wacht men tot een volgende veiling. De vier veilin gen brachten dit ïaar in totaal ongeveer f40.000 op. Het is een fractie van het bedrag dat NS elk jaar moet voteren voor het bu reau gevonden goederen en de mensen die zich op de grote stations met deze materie bezighouden. IJMUIDEN, A.N.P.De raad van bestuur van Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. heeft met goedkeuring van de raad van com missarissen besloten over 1966 een on veranderd interim-dividend van zes pet. uit te keren, betaalbaar op 20 december, zo wordt in een communiqué van Hoog ovens medegedeeld. (A DVERTENTIB) 'n muzikale platenbon Irote Kerstmisvreugdebron Rustig verloop artsenstaking in België BRUSSEL De gisteren in België begonnen tweedaagse staking van dok toren heeft, voor zover gisteravond laat beoordeeld kon worden, een rustig ver loop gehad. Dc staking, die is uitgeroe pen door een van de drie grote artsen verenigingen in België, is zeker niet al- gemeen. Over het aantal deelnemende artsen zijn de meest tegenstrijdige cij- j Volgens de organiserende vereniging J is de staking een groot succes, omdat 80 procent van de huisartsen en specia listen eraan zouden deelnemen. Het door de regering ingestelde- comité van j toezicht op het verloop van de staking publiceerde echter veel lagere cijfers. Gevreesd moet worden dat de staking waarvoor de publieke opinie in Bel gië geen goed woord over heeft, en die er alleen maar toe kan bijdragen, dat de deelnemende artsen zichzelf en hun beroep nog verder devalueren haar doel voorbij schiet. De federatie Hen- rard, die de staking heeft uitgeroepen, heeft dat, naar haar zeggen gedaan uit protest tegen de regeringsinmenging in de uitoefening van een vrij beroep, Xe heeft de veroordeling van het eanto) doktoren, dat te hoge tarieven bereken de, aangegrenen om op de rug van de (zieke) gemeenschap haar conflict met de regering en met de andere artsen verenigingen uit te vechten. De werkelijke achtergrond van de staking is >g een heel andere. De fede ratie Henrard wil er door bewijzen, dat zij onder de 15000 doktoren en specialis ten in België de grootste aanhang heeft. En als dit bewijs geleverd zou zijn, zo is haar redenering, zal er met de eisen en standpunten van de federatie terde ge rekening moeten worden gehouden. HARTEWENSFESTIVAL Ned. Opera Stichting verleent medewerking AMSTERDAM (ANP) De opera studio van de Nederlandse Opera Stich ting zal medewerking verlenen aan het Hartewens Festival in de tuinzaal van liet gemeentelijk eoncertgeboqw in Haar lem op vrydag 30 december. Uitgevoerd zulten worden dederde acte van de ope ra „Werther" van Julles Massenet en „The telephone" van Giancarlo Menottl. Medewerkenden aan de opera „Wer ther" zijn: Simon van der Geest (tenor), Emmy Greger (mezzosopraan), Maria Boender (sopraan), Meinard Kraak (ba riton), Johannes den Hertog (muzikale leiding). Jan van Spaendonck (begelei ding), Frana Boerlage (regie) en Toni Dorati .(kostuums). Ann „The telephone* werken meet mee: Jenny Veeninga (sopraanI. Marco Bakker (bariton), Johannes den Hertog, Jan van Spaendonck (begeleiding), Frans Boerlage (regne) en Herman van Elteren (decors en kostuums). ZES ARRESTATIES Diefstallen bij bouw Schiphol SCHIPHOL (ANP) In de afgelopen dagen heeft de dienst luchtvaart van de rijkspolitie vier arbeiders, een dragline verhuurder en een opkoper gearres- arresteerd wegens diefstal van bouwma- I terialen ter waarde van vele duizenden guldens. De arbeiders zijn werkzaam bij de bouw van het nieuwe Schiphol. Op het uitgestrekte bouwterrein, waar voor tienduizenden guldens aan materi aal ligt opgeslagen, viel het nauwelijks op wanneer de leden van het complot openlijk het materiaal (voornamelijk kabels) vervoerden. Grote en zware voorraden van kostbare hoofdvoedings- kabels (90 gulden per meter) werden ge regeld naar de rand van het vliegveld gebracht. Op zichzelf was het kabelma teriaal nauwelijks verkoopbaar, maar als 't isolerend rubber eraf gebrand was, bleef or lood en kopor over, dat goed geld opbrengt. I Fouten op postzegels In vele filatelieru- brieken wordt nog al eens over fouten op postzegels ge schreven en men vindt deze fouten dan altijd op bui tenlandse zegels. Niemand heeft er echter blijkbaar bij stilgestaan, dat ook in ons land deze fou ten voorkomen én zelfs nog niet zo heel lang geleden. Op 6 april 1965 verscheen in ons land een serie van drie postzegels, die her inneren aan het verzet tijdens de tweede wereldoorlog. Op de 7 cent en 15 cent zien we achtereenvolgens de verzetsmo- numenten afgebeeld: „Gevallenen-Waal wijk" en „Dokwerker-Amsterdam". Op de 40 cent postzegel zien we echter het beeld van Zadkine, voorstellende een mens met een gat in het lichaam op de plaats waar bet hart behoort te zijn. Het beeld wordt genoemd „Verwoeste stad". Kort nadat bekend was dat in de meidagen van 1940 de stad Rotterdam was overgegeven aan de ingevallen vij and, verschenen de Duitse Stuka's boven het hart van Rotterdam en wierpen er hun bommenlast. Op dat moment was er geen sprake van enig verzet, noch van onze militairen, noch van een uit burgers samengestelde verzetsgroep. Het beeld is daarom ook nooit gemaakt als herinnering aan verzet maar meer om de zinloze verwoesting, van stad en leven kenbaar te maken. Het is daarom jammer dat juist dit beeld moest wor den geplaatst op de zegel, terwijl br nog zovele anderen waren. Binnenkoit zijn mededelingen te ver wachten van de zijde der PTT omtrent de geldigheidsduur van de Nederlandse gelegenheidszegels, aldus deelde de heer A. G. de Vries, hoofddirecteur der PTT, mee tijdens een diner dat de Raad van Beheer aan zijn eregasten en ru briekredacteuren van het Maandblad voor Pliilatflie aanbood. Mogelijk zal dan de postzegel welke zal worden uitgegeven in 1967 ter gele genheid van het 125-jarig bestaan der Technische Hogeschool, de eerste zijn welke sinds bet einde van de oorlog een meerjarige fi ankeergeldigheid heeft. Vóór en tijdens cte oorlog kenden we reeds een geldigheid van omstreeks ]vljf jaar: na de bevrijding werd de geldig heid teruggebracht tot 31 december van het jaar dat volgde op het jaar van Frankrijk geeft maandag een serie van twee postzegels uit t.b.v. het Rode Kruis. Op de 0.25 4-0.10 F zien we een verpleegster met soldaten uit 1859. op de 0.304-0,10 F een verpleegster met een kind anno 1966. De laatste successen bij de verovering van de maan zien we afgebeeld op twee luchtpostzegels van 130 F uit Centr. Afr. Rep., resp. de Surveyor en de Loe- nik-9. De derde zegel, 200 F, toont de reis naar de maan van Jules Verne. ADVERTENTIE Afgelopen nacht weer bij Arnhem WEERT (ANP) In de afgelopen drie maanden is Zuidoost-Nederland ge plaagd door 'n eigenaardig soort straf bare feiten n.l. vernieling op kerkhoven en in kerken. Daarbjj werden opschrif ten aangetroffen, deels van onzedelijke aard, deels blijk gevend van 'n gods dienstige aberratie, zoals ..heil satan", en „satan is onze God". Ook werden veelvuldig hakenkruisen getekend Meestal werden deze tekens en opschrif ten aangebracht met viltstift. Het gebied, waarin de feiten werden geconstateerd, wordt gevormd door de driehoek gelegen tussen Nijmegen, Til burg en Aken. Ook in Arnhem en Neer- haren (België) zijn graven geschonden. In 23 verschillende gemeenten zijn deze feiten geconstateerd. Begin november werd door justitie en politie besloten het onderzoek naar de dader te coördineren, teneinde op effi ciënte wijze gegevens te verzamelen en te verspreiden en zich te beramen op maatregelen. In verband met de opspo ring wordt een vijfentwintigtal personen als mogelijke verdachten nagegaan, waarbij vooral het controleren van hun alibi een bewerkelijke zaak is. De opsporing werd aanvankelijk be lemmerd door de omstandigheid, dat de strafbare feiten vernieling en graf schennis strafrechtelijk zo laag ge kwalificeerd zijn, dat aanhouding alleen mogelijk is bij betrapping op heterdaad. De dader heeft zich vermoedelijk inmid dels ook enkele malen schuldig gemaakt aan diefstal, zoals onder meer in Den Bosch waar uit een kerkhofkantoortje 400 gulden en een draagbare radio wer den gestolen. De politie beschikt daar door nu over meer dwangmiddelen. Noch sporen van betekenis, noch een signalement vön de persoon in kwestie of het vervoermiddel, dat hij gebruikt. konden worden vastgesteld, Men neemt dan ook aan, dat de dader 'n mif of meer ontwikkeld iemand moet zijn. Hij heeft 'n geschoold handschrift en in Groesbeek heeft hij o.a, onberispelijk Engels en in Aken onberispelijk Duits De politie heeft een speciale bewaking van de kerkhoven ter hand genomen en dat lukt haar vrij goed. Een moeilijker zaak vormen de kerken. Daar komt de dader namelijk overdag en een goede be waking is in verband met de uitoefening van de andere taken van de politie dan niet mogelijk. Sommige pastoors zijn er toe overgegaan de kerken buiten de diensten te sluiten Men doet dit echter niet graag met het, oog op de komende kersttijd. In Arnhem, waar men gisteren tot de ontdekking kwam dat in de St.-Euseblus- kerk op do communiebank ..Satan ls onze God" was geklad en het Mariabeeld wax onteerd met schuttingtaai. zijn de afgelo pen nacht meer dan 25 grafstenen ver nield op het oude gedeelte van de alge mene begraafplaats Moscowa, Op 'n groot aantal andere gtaven waren opschriften als „Satan heil" aangebracht en „haken kruizen" en „SS"-lekens geklad. Van de dader (S.) ontbreekt nog elk spoor. ADVERTENTIE n Grote Kerstmisvreugdebron is 'n muzikale platenbon Uitkomsten Deli teleurstellender dan verwacht AMSTERDAM (ANP) Het bestuur van de N.V. Deli-maatschappij maakt bekend, dat als gevolg op de mede deling, gedaan in de jaarvergadering van 9 augustus over het weinig bevre digende verloop van zaken tot dat mo ment thans dient te worden vastgesteld dat de uitkomsten in het tweede half Jaar nog teleurstellender waren dan destijds kon worden voorzien. De resultaten over 1966 zullen derhalve aanzienlijk minder zijn dan die in 1965. Het is niet moge lijk reeds nu te zeggen, of, en zo ja, welk dividentvoorstel zal kunnen worden gedaan. Philipsfabriek gaat tijdelijk korter werken DOETINCHEM (ANP) De N.V. gloeilampenfabriek heeft de arbeidsin spectie toestemming gevraagd in haar condensutorrnfabrirk te Doctinchcm In Het doel hiervan is door een tijdelijke verlaging van het produktieniveau een aanpassing van de voorraden te berei ken. Bij deze maatregel zijn 230 van de circa 335 werknemers betrokken. Zij zullen drie dagen per week werken. De maatregelen /ijn, besproken met de vakorganisaties en de ondernemings raad. Het' personeel is inmiddels inge licht. Philips is van plan uitkeringen krachtens de werkloosheidswet aan te vullen tot het normale inkomen van de werknemers. Aan de bedrijfsvereniging is hiervoor toestemming gevraagd. Twee winnaars in de sporttoto DEN HAAG De cijfers van Sport toto 23 van het afgelopen weekeinde zijn: aantal deelnemers 650 935. bruto-lnleg f. 898 226.40. prijzen bed rag f 296 414. plus derde prijs tot 22 (f. 45 258.75) ls totaal f- 341 672.75. Eerste prijs f 163 027.70. waarvoor twee meldingen, die elk 81.513.80 gulden ontvangen werden, tweede prijs f. 88.924,20, 12 meldingen, elk f. 7.410.40, derde prijs f 44 462.10 plus f. 45.258.75 ie totaal f. 89.720,85, 49 meldingen (1 met 2 «n 1 met 8 kolommen), die per kolom L 1.725,40 ontvangen.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 13