Leidse raad gaat avonduren werken in Eerst begroting vaststellen daarna beslissing G.S. afwachten Burgemeester: „Niet het hoofd in de schoot leggen" Grenswijziging hachelijke zaak -i—- COMBINEREN: BURGE^EESTERSTAAK AANLIJNGEBOD VOOR HONDEN IN PRE ADVIES Bijdrage tot verhoging van produktiviteit AGENDA Stembureau's KVP groslijststemming „BLOEMBOLLENCULTUUR" BIEDT BEMIDDELING AAN IN CONFLICT MET C00P. VEILING TE LISSE PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 12 DECEMBER 196 B. EN W. VAN LEIDEN: NA EEN ADEMPAUZE in het weekeinde is de Leidse raad gistermiddag begonnen aan de derde begrotingsdag. In de loop der middag vielen ferme geluiden te vernemen uit de monden van burgemeester Van der Willigen en wethouder Harmsen, die beiden antwoordden op vragen van raadsleden met betrekking tot het financiële gè- deelte der begroting. „De heer Van Aken", aldus de burgemeester, „heeft gezegd, dat Leiden wel eens de stad van de vele papieren genoemd wordt. Welnu, het zij zo, maar dit mag er ons niet van weerhouden, met de plannen door te gaan. Rijk èn provincie moeten weten wat wij eisen, omdat wij deze eisen moeten stellen. Ondanks de moei lijke financiering mag het verzorgingspeil niet achteruitgaan", zei mr. Van der Willigen. „Uw aller zorg is ook de zorg van B en W. Wij moeten niet bij voorbaat het hoofd in de schoot leggen met het idee: de begroting wordt toch niet goed gekeurd". De burgemeester ging in zijn antwoord nader in op de door de heer Van Aken voorgestelde voorbereiding van nieuwe grens wijzigingen. „Dit zal eerst rustig besproken moeten worden, ook al mede gezien het feit, dat in enkele fracties is aangedrongen op een goede verhouding met de buurge meenten". De ervaring van de bur gemeester is, dat als men over samenwerking met anderen wil praten, men net niet over grens wijzigingen moet hebben, ook al zijn de bereikte huidige grenzen een slecht resultaat voor Leiden geworden. „Zolang het een poli tieke zaak is. zal elke grenswijzi ging een hachelijke onderneming blijven", zo zei de burgemeester, die meer zag in het voorbeeld rond Rotterdam: een superorgaan als de Rijnmond. De heer Van der Willigen dacht niet, dat avondzittingen van de raad een groot racces zonden worden. "Wel kan ik begrijpen, dat er werkgevers zouden kunnen zijn, die stellen, dat hun werk nemer geen lid van de raad kan zijn omdat hjj er geen vr\j voor kan krijgen. Ik vind dit een ouderwets standpunt, dat allang overwonnen zou moeten zjjn. Als men de hele dag gewerkt heeft, is men *s avonds eerder aan rust en ont spanning toe dan dat men nog eens be langrijke zaken zou moeten gaan behan delen. Op het standpunt van werk gevers die zeggen: jullie moeten het maar 's avonds doen, zou eigenlijk maar één antwoord mogelijk zijn: en daarom doen we het 's middags De heer Koopm&ns, die met drastische bezuinigingen op presentiegelden en sa larissen van b. en w. was gekomen, kreeg van de voorzitter te horen: "Ik heb niet zoveel gevoel voor geld, maar toch wel genoeg om voorshands niet geneigd te zijn wat van mijn inkomen te laten schieten. Ik kan het veel te goed gebruiken". Bij een nationale ramp zou de burgemeester graag alle deuren wil len openhouden. Verder stelde hij, dat om goede wethouders te kunnen krijgen, zij ook goed gesalarieerd moeten worden, zodat zij van een andere functie afstand kunnen doen. "Wij zouden de klok terug- zettten als we de wethouderssalarissen gingen verkleinen". ken ("die zich het prettigst thuisvoelen in een wat stoffige omgeving"). Er is overleg gepleegd met het bedrijfsleven, dat hier een primaire taak heeft, maar ook met maatschappelijk werk. In au- gustus-september is een nota aan b. en w. gestuurd over de kwestie huisves ting in nietgeregistreerde pensions en over het brandgevaar wegens voorliefde van sommigen voor "kokkerellen"). Een vaste commissie met mensen uit het bedrijfsleven, maatschappelijk werk en de sociale dienst zal een voorstel bij b. en w. Indienen dat ln studie zal wor den genomen. Een op te richten stich ting zal een tehuis of zaal moeten vin den om aan de ontspanning van deze buitenlanders te werken. Ook wordt een duidelijke logementenverordening ge wenst geacht. De medische aspecten worden door het t.b.-bureau in het oog gehouden, aldus de lieer Menken, die deze hele materie moellyk te regelen noemde. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB In groep rood heeft het echtpaar Groesbeek zich donderdagavond j.l. in de derde ronde van de laddercompe titie als leider weten te handhaven er bleven de heren Pias-De Vries op de tweede plaats. Onderaan eindigden mevr. Van Schendel met de heer Bosse, wat voor hen degradatie naar groep zwart betekent. In groep zwart eindigden Van Leeu- wen-Gerlich weer bovenaan en zyn dus in recordtempo via geel, groen zwart in rood aangekomen. In andere richting deden het de heren Veldhqy- zen-Van Vliet, want na slechts één maal in zwart te zijn uitgekomen, de graderen zij nu naar groep groen. Goed werk in zwart deden weer de da mes Altink-Van Upwlch door zich op de tweede plaats te handhaven en ten De Koning-Van Zonneveld enige plaatsen op de ranglijst. In groep groen schynen de heren Tyssen-De Winter het voorbeeld van Gerlich-Van Leeuwen te willen volgen. Zij eindigden tenminste weer bovenaan wat promotie naar zwart inhoudt. De heren Jans-Pouw hadden een produk- tieve avond wat met een tweede plaats beloond werd, De dames Bosse-Wessels ZELF DE KEUS MAKEN Het eigen belastinggebied noemde de wethouder een heet hangijzer, dat ja renlang in het parlement heen en weer gespeeld wordt tussen minister en Ka mer. "We moeten met de beschikbare kapitalen zelf de keus maken", aldus de heer Harmsen. Op het gebied van de sub sidiëring wordt iets gedaan met het gaan van fusies tussen Instellingen. Een voorbeeld hiervan is de verbinding tus sen Reuvens en de r.k. Openbare Lees zaal en Bibliotheek. Spr. zegde voorts toe na te zullen gaan of de raadsstuk ken in de toekomst gestencild zouden kunnen worden. - Een bijzonder moeilijke tyd zag de wet houder voor de gesubsidieerde instellin gen de periode tussen aannemer, begroting door de raad en het goedkeu ren door Den Haag. Deze instellingen zullen tot dan, ongeacht de komende kostenstijgingen, zoals salarisverhogin gen, moeten uit kunnen komen met de vorig jaar vastgestelde bedragen. Een zeer grote handicap NIET WIJZIGEN Het P.v.d.A.-voorfftel tot wijziging van de aardgastarieven ten behoeve van de kleinverbruikers moest de wethouder op praktische financiële gronden afwijzen, waarbij spr. een uiteenzetting gaf over de tarieven: ledereen profiteert reeds van deze aardgastarieven bij een mini- mumgebruik van 200 m3, en betaalt minder dan voor stadsgas. Per aanslui ting wordt gemiddeld voor de laagste groep verbruikers een bedrag van 10,50 overgehouden, waarmee nog allerlei kos ten betaald moeten worden. Het ontwik kelingswerk van de Kema op kernener getisch gebied heeft wel degelijk veel waarde, aldus de heer Harmsen, die vond dat men door moest gaan met het geven van een bijdrage in de research kosten. De nazorg bij het aardgas vindt plaats: "dat met die waakvlammetjes (die steeds uitgaan) moet in orde ko men." Wat betreft het vernielen van lichtmasten zei spr., dat lagere masten door hogere vervangen zullen worden, voorzien van plastic kappen. "Maar er gebeuren dingen waartegen wij machte loos staan". NIET ZO SOMBER De wethouder was het niet eens met de mening van de heer Lyten, dat het het lndu„trt«,chap "De C.ro- zljn ,r„,ie(.„UKjt Nijs„.n vond de sluitende begroting van het openbaar Het is de taak van een burgemeesterzijn bestuursfuncties en representatieve functies zo goed mogelijk te combineren. Het gaat er niet om, één van beide alleen te beheersen. Ik vind het eigenlijk helemaal niet zo leuk om elke dag in de krant te staan. Het accent valt dan te eenzijdig. Soms vraag ik me af: moet ïk mij daar nu vertonen? Dan weegt niet het zwaarst, of ik het belangrijk vind, maar of degenen, die me uitnodigen, het belangrijk vindenAldus burgemeester Van der Wil ligen gistermiddag in een visie op zijn ambt. De heer Koppen (Noodraad) zette de beschouwingen over groep 3, maatschappelijke zorg, volksgezondheid en personeelszaken gistermid dag voort. Hij was voor een aanlijn gebod voor honden. De burge meester had eerder in de vergadering meegedeeld, dat dit gebod door B en W in pre-advies wordt genomen. De heer Koppen achtte voorts termen aanwezig honden en katten gratis, doch verplicht, in te laten enten, gezien o.m. de heersende hondsdolheid in België. Het Bevrij dingsplein en Vijf Meiplein noemde hij bij uitstek geschikt voor de woensdagmarkt in Zuid-West. Ook een tweede zaterdagmarkt heeft hier stellig bestaansrecht, aldus de heer Koppen. REPLIEKEN EN DUPLICEREN te Polder". Zo somber is het niet gesteld. Er zjjn moeilykheden geweest en fouten gemaakt, "maar het verbaast me, dat de heer Ljjten niet ter plaatse In het bestuur deze dingen zegt". Het kén ln elk geval anders. Kredietbewaking is er; de hoofden van dienst hebben hun eigen verant woordelijkheid en instructies, maar ook b.v. prijsverhogingen hebben hun reper cussies. AANDACHT VOOR GASTARBEIDERS De wethouder van sociale zaken, de heer Menken, ging nader in op kwes ties betreffende de buitenlandse arbei ders. De meeste moeilijkheden worden ondervonden met Marokkanen en Tur- GEZELLIG HOUDEN Mét de heer Lambermont was de bur gemeester van mening, dat men 3 okto ber gezellig moet houden. "Demonstre ren is een menselijke eigenschap, maar ik hoop. dat het een prettige sfeer blijft". Men kan in een leger iets zien dat irri teert, maar je mag dan maar niet iets ille gaals doen of de orde verstoren. Rook- bommetjes noemde spr. een kwalijke zaak: aan deze vorm van ordeversto ring moet aandacht worden besteed. De heer Frans van de PSP noemde de burgemeester een "vogeltje dat zingt zoals het gebekt is", maar niettemin later toch nog op de begroting terecht kwam via Marx en andere grootheden. "Volgend jaar geef ik u graag weer een kans NIET TEMPORISEREN Wethouder Harmsen van financiën zei niets te voelen voor temporiseren. Het is net als in het huiselijk leven: als je j gewend bent eens in de veertien dagen een glazenwasser te bestellen. Laat je bezuinigend de man één keer in het half jaar komen, dan moet je de rest van de tyd met de lamp aan zitten." Spr. ver nam liever eerst de mening van Ged. Staten over de begroting, waarbü men altijd wel op bepaalde suggesties van die kant mag rekenen. Een ruimere mo gelijkheid ln de begroting zou zijn als er meer verfijningen waren. "Tot nu toe hebben we die voor het behoud van mo numenten, en voor het hebben van een Instituut voor wetenschappelijk onder wijs. Op stapel staat een verfijning voor riolering. Einde van een boetepreek. Nogmaals de heer Koopmans van de collegiale bezuinigin gen ten bate van de gemeen tekas. Gehoord de medede ling van de burgemeester, dat de heer Van dër Willigen wel degelijk iets om geld geeft, verstokte de PSP'er in zijn rol van een boetepredi ker. die als een destijds be kende strip-figuur ten strijde trok tegen ijdele pronk en hbvaardige winderigheid en zijn stem verhief tegen het college achter de groene ta fel: „Er zijn er die van veel minder moeten rondkomen! Gelukkig nu maar, dat er avondzittingen komen (de raadsleden ontvangen dan minder presentiegeld, red.). Men zegt vaak: ik kan niet zonder luxe leven. Daar gaat het om Nog even deed de burge meester mee, voordat de stem van de heer Koopmans in de raad verloren ging als die van een roepende in de woes tijn: „Ik meen begrepen te hebben, dat de wethouders bereid zijn een percentage van hun vakantietoelage af te staan", doch het geschater in de zaal wees in een an dere richting. Zö erg is het met Leiden nou ook weer niet gesteld slachthuis een prettig geluid. Hy diep respect te hebben voor de bedrijfs voering. Markt- en Havendienst hadden z.i. een minder eclatant succes. Spr. was van mening, dat de veemarkt niet uit Leiden valt weg te denken. Onver wijld dient met de bouw van een hal een begin te worden gemaakt. Er mag niet bezuinigd worden ten koste van de veemarkt. Zon der deze markt zou Leiden weer een stukje saaier worden. Is de plaats van de warenmarkt definitief?, vroeg de heer Ntyssen het college. Mej. Kappeijne v.d. Coppello (WD) had de nieuwe vuilverbrandingsinstal latie bijzonder enthousiast gestemd. Zij beval iedereen aan; „ga er eens een kijk je nemen!" Ook zij hoopte in dit ver band op goede samenwerking met de buurgemeenten. GEDRAG DER INWONERS Het belangrijkste bij het handhaven van de reinhpid in de stad is het gedrag der inwoners, aldus mej. Kappeijne, of schoon zij behalve dat ook de hoop uit sprak, dat het beroep van straatveger -onmtóbaar- niet zal uitsterven. „Als wij er niet in slagen de bewoners! er van te doordringen dat de stad schoonge- houden moet worden, komt dit op onze eigen hoofden neer. want wij zijn er verantwoordelijk voor als raad". Zij had geen behoefte aan het P.v.d.A.-voorstel inzake het bevorderen van de reinheid in de stad. Het cpllege noemde spr. reeds attent genoeg in dit opzicht. De heer Kret (Prot. Chr.) sprak over de gemeentelijke werkplaats en het open baar slachthuis, „Is er voldoende man kracht aanwezig 0111 een eventuele ex pansie van het slachthuis op te vangen?" Spr. waarschuwde, dat de nationale be tekenis van het Leidse slachthuis ver der tanend is. Het Is ook kwetsbaar ge worden voor het al dan niet gesloten worden van de grenzen der nabuurlan den. Hy stelde de vraag: zal het college niet trachten een deel van het exploita tie tekort van de nieuwe veemarkt- sport hal af te wentelen op het openbaar slachthuis Lelden is geen schone en reine stad, vond de heer Kret. De grachten en sin gels moeten frequenter worden uitge baggerd: Straten zijn moeilijk te bewer ken, mede door het groot verkeer in het parkeren, en er is wateroverlast op we gen en trottoirs. Aan het socialistisch voorstel had zijn fractie evenwel geen behoefte. REPLIEKEN De avondzitting werd geheel besteed aan het repliceren door een groot aantal raadsleden op antwoorden van het col lege van b. en w. over het algemeen be heer. Wat betreft de begroting werd door de heer Ham (KVP) voorgesteld, dat b. en w. een maand nadat de door de raad aangenomen begroting naar Den Haag was opgezonden en als er dan nog geen goedkeuring van G. S. op was gevolgd met dit provinciaal college zouden gaan praten en hiervan aan de raad verslag doen. Verder zag hy ln een verhoging van de markttarieven een mogelykheid om het exploitatietekort van de nieuwe veemarkt iets te drukken. Ook de heer Elsgeest (Prot. Chr.), die van mening was, dat de goedkeuring van de begro ting door G. S. wel eens lang op zich zou kunnen laten wachten, had graag tussen tijdse mededeling omtrent het gesprek dat het college met G. S. zou hebben. De heer Lyten (KVP) bleef somber gestemd over het industrieschap "De Grote Pol der". Nu echter de wethouder heeft ge zegd, dat er duidelijk tekening in komt, was hy bereid, enig optimisme te koes teren, hoewel dit hem moeilijk viel. COLLEGE BAGATELLISEERT NIET De replieken werden gevolgd door du plieken van de burgemeester en wethou der Harmsen, welke laatste de termijn MEJ. KAPPEIJNE VAN DE COPPELLO: coUege rein genoeg DE LEIDSE RAAD krijgt het volgend jaar zijn avondzit tingen. Door velen begeerd, door velen ook niet gewenst geacht. Uit de socialistische hoek viel te beluisteren, dat veel werkgevers er niets voor voelen een werk kracht ten koste van bedryf of zaak naar de raad te laten gaan. "We hebben al een vijfdaagse werkweek. Het eerste dat nu moet gebeuren is produktiviteitsverho- ging", was o.m. het aanvaardbare standpunt van de heer Den Dub belden. De lieer Portheine (VVD) daarentegen en ook mevrouw Geelkerken-Brusse (Prot.) vonden het een bestwiste zaak: deze raad is gekozen op het idee van mid dagzittingen: het is niet correct tegenover de kiezers om nu zo maar te veranderen, vonden zij. VOOR BEIDER standpunten valt lets te zeggen. Of de praktische uitwerking van het thans aangenomen voorstel het gewenste effect (meer publieke belangstelling, frisse aandacht van de raadsleden voor hun 'be langrijk werk) valt vooralsnog te bezien. De burgemeester wilde de gemeentelijke politiek op klaar lichte dag bedrijven en hy dacht daarbij -zoals ook anderen ln de raad- aan de hele dagtaak die achter de rug ligt als men des avonds zich nog eens urenlang met het besturen van een grote gemeente moet bezighouden. De praktijk zal moeten uitmaken of het besluit van gisteren wijs en vruchtbaar is geweest. Op de pu blieke belangstelUng zal het geen grote invloed hebben; de tribune is dezer dagen ook 's middags goed tot zeer goed bezet. voor een gesprek met G. S. van eer maand niet erg groot vond (met Kerst mis en Nieuwjaar daarin). De raad mocht wel verwachten, dat b. en w snel zullen doen datgene wat Volgens het college noodzakelijk is. De comm van financiën wordt regelmatig op de hoogte gehouden. "We bagatelliseren deze begrotingszaak helemaal niet", al dus de wethouder. VOORSTELLEN Aan het slot van de vergadering wer den vier voorstellen van de socialistische fractie onder de loep genomen. Het voor stel inzake wijziging van de aardgas tarieven ten behoeve van kleinverbrui kers werd met 25 stemmen tegen 13 (w.o. die van de KVP'ers De Bree, De Wilde en Ham) verworpen. Een voor stel inzake verlaging van de lenersVer- goeding van de Gem. Dienst voor Kasbe heer- en Kredietwezen werd i.v.m. een splitsing in deze dienst, waarover een pre-advies door b. en w. wordt uitge bracht, door de indieners ingetrokken. Ook zal het college een preadvies uit brengen over een eventueel aanUjnge- bod voor honden. Het voorstel tot het houden van raads vergaderingen in de avonduren werd na veel discussie -waarby vaak van stand punt. werd gewisseld- met 21 stemmen tegen 17 aangenomen. Voor stemden o.a. de KVP- en P.v.d.A.- (inclusief beide sociaUstische wethouders) fracties. Wet houder Menken deelde het inzicht van zyn fractie niet en stemde tegen. Er zal nu een voorstel tot wijziging van het reglement van orde worden ingediend met de bedoeling het voorstel tegen 1 september van het volgend jaar van kracht te laten worden. zakten ook nu weer en komen nu in groep geel uit. In groep geel zijn de heren Blom- Danz jr., na driemaal tweede te zyn geworden, er eindelijk in geslaagd bovenaan te eindigen. Loof-Witkamp herstelden zich van hun inzinking en kunnen a.s. donderdag het verloren gegane terrein herwinnen. In deze groep blijft het echtpaar Rompes onder hun kunnen. Stand. Groep rood: 1 echtp. Groesbeek 226 p., 2 Pias-De Vries 218 p., 3 dames Jans-Van Zonneveld 216 p., 4 dames Van der Bijl-Zwanenburg 200 p., 5 Duyker-Kieft 196 p., 6 echtpaar Van Donkersgoed 187 p., 7 echtpaar Stok- huyzen 177 p., 8 mevr. Van Schendel- Bosse 156 p. Degraderen: mevr. Van Schendel-hr. Groep zwart: 1 Gerlich-v. Leeuwen 215 p., 2 dames Altink-Van Upwich 208 p., 3 dames Hoogervorst-Zand^er- gen 207 p., 4 echtp. Verduyn 193 p., 5 mevr. Van Berge Henegouwen en part ner 182 p., 6 Van der Koog-Wessels 179 p., 7 De Koning-Van Zonneveld 175 p., 8 Veldhuyzen-Van Vliet 161 p. Promoveren: Gerlich-Van Leeuwen, degraderen: Veldhuyzen-Van Vliet. Groep groen: 1 Tijssen-De Winter 223 p., 2 Jans-Pouw 202 p., 3 dames Van Gelder-De Jong 199 p., 4 Van der Byi-Zwanenburg 190 p., 5 Damen- Schippers 185 p., 6 mevr. Zwarts-Kars- tens 184 p., 7 gebr. Karstens 171 p., 8 dames Bosse-Wessels. Promoveren: Tijssen-De Winter, de graderen; dames Bosse-Wessels. Groep geel: 1 Blom-Danz jr. 203 p., 2 echtp. Van Klaveren 193 p., 3 Loof- Witkamp 189 p., 4 echtp. Rompes 179 p., 5 echtp. Lenaers 178 p., 6 echtp. Danz 170 p., 7 echtp. Schutte 169 p., 8 Van Berge Henegouwen-Brummel- kamp 168 p. Promoveren: Blom-Danz jr. Burgerlijke stand Gehuwd: R. R. R. Pommée en N. van Schadewijk, A. J. J. Everstijn en A. M. Ticheloven; P. W. S. van Leeu wen en Y. G. M. Zandbergen; E. J. van den Berg en P. D. van Gelderen, J. A. Wenneker en M. G. Barends; C. M. A. van den Barselaar en L. Smitte- naar; J. J. van den Berg en M. J. Schouls; E. A. G. de Adelhart Toorop en B. A. Koolstra; T. Barendse en J. W. M. Filemon; F. Lekx en J. Schou ten; G. H. van der Meer en A. G. E. Middelburg. Geboren: Erwin Johannes, zn. v. P. G. Aalbersberg en C. M. G. Mont- frooij; Cornelis Sidokus, zn. v. L. P. Hemerik en J. Koster; Robert Frans, zn. v. F. van der Waals en H. J. G. Sierat; Ilonka, dr. v. J. J. Vermond en P. van der Meij; Daniel, zn. v. I. Ger- bens en J. Rijfers; Alida Hendrika, dr. v. H. J. L. Heijmans en J. de Bol ster; Jeannette, dr.' v. C. Kuiken en T. Bisschop; Petrus Paulus Gijsbertus zn. v. J. N. van der Geest en A. M. W. van der Geest; Petra Johanna Maria, dr. v. J. F. C. Hazes en G. M. Kamps; Johnny, zn. v. J. C. Stuifzand en N. Haasbroek; Cornelis, zn. v. F. Beij en C. de Tombe. Jeroen Cornelis Hen- drütus Franciscus, zn. v. F. T. A. de Wit en M. M. Barends; Jacobus, zn. J. Siera en F. Boom; Nancy Belinda, dr. v. B. de Vries en M. J. Roeien; Christoffel Jerome, zn. v. T. G. Lim en T. S. J. Dronkers; Erwin, zn. v. M. A. Hamers en A. van Wijnen; Carla, dr. v H. Terhell en T. J. Olieroock; Theodora Yvonne, dr. v. J. J. Brons en G. Houweling; Maria M. dr. v. H. Ginjaar en A. P. M. Schild; Fenneke W. J., dr. v. F. W. A. M. Plessen en P. A. Smittenaar; Jacqueline Th. M., dr. v. T. J. van Slingerland en N. de Bruin. Kolendamp, veroorzaakt door eei verstopte schoorsteen, bezorgde de 4?J' I jarige P. Geuken en zijn 49-jarige echll genote de afgelopen nacht in hun wol ning aan de Joan Willem Frisostra^ een flinke benauwdheid. De gealarmeer I de EHD kon niets anders doen dan a I onwel geworden echtelieden verwijzel naar de huisarts. De brandweer lc-gd I een stookverbod op voor de tijd dat dl I schoorsteen nog niet is geveegd. Een groothandel in tabaksware; I aan de Oude Vest kreeg in de nacht va: I zondag op maandag ongewenst bezoek! dat zich toegang verschafte door ee: I ruitje van de deur aan de straatzijd. I in te drukken. Uit een kast in de kan- I toorruimte werden twee geldkistjes ontl vreemd. Een daarvan bleek leeg te zijl het andere bevatte ongeveer 25.I In dezelfde nacht gingen 2500 siga retten op onrechtmatige wijze In ander-, I mans handen over. Op het Kort Rapen- I burg stond 'n vrachtauto, die geheel mei zeil was afgedekt, dat evenwel niet be j stand bleek tegen het mes van een al tl nieuwsgierige voorbijganger. De sigaret! ten, die hij in de laadbak vond, nam lm meteen maar mee. Een merkwaardige diefstal werd m het weekeinde geconstateerd by de Uil aan de Brandelerkade. Een fietsenrek 5 van 17 standaards is spoorloos. De die' I kan nu de fietsen van zijn hele famili! keurig stallen. Een geparkeerde auto die op ee: I erf aan de Vlietweg stond, werd tijden; I het weekeinde onderzocht op losse goe I deren. Dat die aanwezig waren blee'c I wel uit de vermissing van een stel autc- I hoezen, 'n autoradio en een pakje shagl Gisteravond werd een woning aa: I de Telderskade binnengedrongen nada' - een ruitje van de voordeur was inge I drukt. Alle kamers werden doorzocht I Het enige dat wordt vermist is 'n goud I kleurig polshorloge. Twee jonge tekenaars, G. v. Gen en J. A. Dietz, gaan hun werk expose I ren in de Boerhaavezaal aan de Vrou I wenkerksteeg van 14 tot 17 dec. a.s. D» eerste drie dagen zijn de openingstijd*: van 19 tot 21 uur, zaterdag van 15 t 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. De groölijststemming van de Kath- lieke Volkspartij, afdeling Leiden vine: plaats op zondag 18 december. De stem- bureau's zyn gevestigd op de volgend! plaatsen: Stembureau: Adres Geopend; Romanuszaal, Mare 10.30-13.00 ui Leonardushuis, Haagweg 10.30-13.0J R. K. Meisjesschool, Lusthoflaan, 2 10-30-13.00 ie St. Petruszaal, (hoofdstembureau) Lammenschansweg 10.30-14.00 uu AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN Vrijdag 9 december tot en met donder, dag 15 december: geopend voor spoed eisende gevallen: Centraal Apotheek Breestraat 74, tel. 20552. Naar aanleiding van de moeilijkheden By deze studie is het niet alleen af DINSDAG 13 DECEMBER Ryksmuseum van oudheden arche ologische lezing, 20.00 uur. Kon. Ned. Natuurhist. Ver. afd. Lei den dia-avond. Rijksherbarium, Schel penkade 6, 20.00 uur. K. en O.-filmcluh 16 „A midsum- mernights dream". Jacoba-zaal, Den Burcht. 20.00 uur. Holl. Kath. Werkgrversver. bijeen komst Rest. v. d. Heijden. 17.00 uur. Chr. Oratoriumver. „Con Anion»" uitv. Weihnachtsoratorium. Stadsge- hoorzaal, 20.00 "Uur. WOENSDAG 14 DECEMBER K. en O.-film vatore Giuliano' 21.15 uur. Kath. Bond van Bejaarden avond, aangeboden door de Mater Amabilis- school. Ant. Clubhuis, 19.30 uur. DONDERDAG 15 DECEMBER Adelhertvereniging, afd. Leiden prof. dr. J. J. M. Stieger houdt inleiding over „Kerk, wereld en secularisatie". Rest. De Doelen, 20.15 uur. Ned. Kamerkoor en Ned. Madrigaal koor concert t.g.v. ingebruikneming nieuwe orgel Stadsgehoorzaal, 20.00 u. M(j. voor Toonkunst orgelconcert voor de schooljeugd. Stadsgehoorzaal, 14.30 uur. die gerezen zijn tussen de Bond Bloembollenhandelaren en de Coöpera tieve Vereniging Hollands Bloembollen genootschap in Lisse, die er toe over is behalve bollen ook bloemen te veilen, heeft de voorzitter van de Ko ninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, drs. H. B. P. A. Letshirt uit Uithoorn, in de gistermor gen in Haarlem gehouden vergadering meegedeeld, dat het hoofdbestuur be reid is in het bestaande conflict bemid delend op te treden. Dat aanbod wordt aldus spreker met volle ernst gedaan, omdat juist in de vereniging de verschillende be langen elkander ontmoeten. Die ver schillende interessen hebben in de lange bestaansperiode der vereniging bij her haling geleid tot discussies, maar ook steeds tot afwegen van eikaars belang uiteindelijk tot een harmonie der verschillende accenten. .Met aanbod is hierbij gedaan en voor hen. die hun verantwoordelijkheid ge len. staat een ..koninklijke weg" n". aldus soreker die ran oordeel <t dat het onmogelijk in het helnnn i het vak kan zyn, dat een verschil i inzicht of methoden ontaardt in rsüds het stijf honden va» de noot ander~iids in het hoi/rotten van ei ns inotelVxnen en hef hetrek' r,va 11 Drs. Letsrhert hpsorok in ~«n nn«- no-swoord ook het PVR 'Di-'-.m. han voor Siergewassen«H mw orwè<rpnd belane hechten aan de PBO zoals deze conform haar ei«".n •^stellingen kan en moet ftnWin- Geen overgave van P.V .9 Deze nrincinieel nositleve benadorin" sluit niet uit. dat de vereniedne zich t°n ean-ien van de werkzaamheid pn de hoslnitvormins' van het PVR niet met T.'oH- o-pipHfm num het nrodnktS"hn,n e-w hpoinit dat' fweek van het advies uit de bloemboll-mhandel en verder is voor- 1001?- de eoedkeurino- onthouden aan het besluit van het CBC fContraal Bloem bollen Comité) een krediet ter beschik king te stellen voor een eerste benade ring van de economische oroblematlek in de bedrijfstak. Het PVS staat onen voor nadere toelichting, maar het blHkt dat men elders wenst uit te maken wat nuttig en nodig voor het vak is. Het beursgebouw Wat de stichting van een nieuwe beurs (tevens verenigingsgebouw) be treft. zeide drs. Letschert hierover geen afgeronde voorstellen te kunnen bekend maken. Het hoofdbestuur heeft opdracht alle mogeiykheden nog eens te bezien, publiek. kelyk van eigen activiteit, van onderhandelingen met anderen. Er zijn b.v. economische verschijnselen, welke het niet de meest geschikte tijd doen zyn om eventuele leningen a gaan of tot eventuele verkoop eigendom te besluiten. LISSE REN- EN TOURVERENIGING I „DE BOLLENSTREEK" Maandagavond werd in café-rest I „De Beurs" te Lisse een ledenvergade-[i ring gehouden door de Ren- en Tour-I vereniging „De Bollenstreek". In zljnl openingswoord zei de voorzitter dat heil bestuur zeer verrast was door de spon-U tane huldiging van de heer P. de Ko ning, welke huldiging geheel buiten het bestuur om georganiseerd was en daarom juist zo gewaardeerd werd. Het is een bewijs van een goede clubgeest en saamhorigheidsgevoel. Dankbaar constateerde hij, dat „De Bollenstreek' in de grote rollen-wedstrijd de tweede plaats bezetten kon. De prestaties van H. Zuiderduin waren o.a. prima. Na behandeling van diverse ingeko l men stukken over de te houden sport evenementen werd medegedeeld dat zaterdag 17 december om 2 uur in het gebouw van ..De Ringvaart" te Hille- gom het grote hometrainer Ringvaart- tournooi wordt gehouden. Vele leder, lieten zich hiervoor inschryven. Op za terdag 31 dec. a.s. wordt gestreden om het clubkampioenschap cycle cross van ..De Bollenstreek" aan de Duinpoort, waarna de uitreiking van mooie prijzen zal plaats vinden. Op 7 jan. a.s. zal een beat-avond worden gehouden in dt zaal van het Verenigingsgebouw aat de Engel. De jaarvergadering wen! vastgesteld op maandag 30 januari as TONEELAVOND NUT EN VERMAAK Zondagavond gaf de toneelvereniging „Nut en Vermaak" in het parochiehuis een goed geslaagde uitvoering. De voor zitter deed een beroep op alle meeleven- den om de vereniging financieel te steu nen door leden en donateurs te werven Buiten deze steun kan de vereniging niet draaien. De toneelvereniging en de re gisseur moeten moreel gesteund worden Opgevoerd werd het spel „Je bent een vreemde". Het werd bijzonder vlot ge speeld ondanks moeilijkheden door ziek te, welke moeilijkheid schitterend werd opgevangen, dankzij het doortastend in grijpen van de regisseur de heer A. van der Pol, voorts ook de dames M. Schra- ma en mevr. Schenk. Het werd schitte rend opgevangen en tot een verrassend goed einde gebracht. Een langdurig plaus was de beloning van het dankbaar

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4